Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Abortusz
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
abortusz, avagy államilag támogatott népírtás

Elejére << Előző < ... 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 > Következő >> Végére

© Oxygeneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-20 14:23:34 (115)
Amugy komolyra forditva a szot, szerintem noha a legkevesbe kedvelt modszer, de a legjobb a megszakitas.. ennek az egyetlen egy bibije, hogy itt sajnos a ferfira van bizva a dolog, tehat a nok helyeben ezzel a modszerrel nem szivesen elnek (plusz ugye a nemi betegsegek). Mint himnemu nyugodt lelekkel alkalmazom 7 eve, de pl egy hazaspar ismerosom is ezt nyomatja idestova 10 esztendeje szinte napi rendszeresseggel.. persze meg van ennek is a riziko faktora (elo valadek bla bla bla).. ugyan ugy mint a guminak (akar szakadas nelkul) vagy a gyogyszernek vagy akarminek, de a leglabilisabb elem ebben az egyenletben az a ferfi onuralma, viszont ha az megvan szerintem messze ez a legjobb (vagy is legkevesbbe veszelyes) modszer.. mert ahogyan a regi vicc szol..
-doktor ur, van abszolut hatekony fogamzasgatlas?
-van
-es mi az?
-egy pohar viz...
-egy pohar viz!? es elotte vagy utana?
-helyette!!!
nekem errol ez a velemenyem...

© Orsoválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-20 14:05:08 (114)
Így van.

© htlecsoválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-20 13:28:19 (113)
jól beszélsz :)
[előzmény (112)]

© Szaffiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-20 13:19:43 (112)
én nem vagyok abortusz ellenes, de abortusz párti sem

azt mondom, hogy a nő (és a férfi is), aki nem akar gyereket, mindent tegyen meg azért, hogy ne is legyen

ha mindent megtett és ennek ellenére teherbe esik, akkor igenis dönthesse el a nő, hogy meg kívánja e tartani vagy sem

© Orsoválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-20 12:49:47 (111)
2 kérdés.
-Az egyiket már felvetette korábban egyikünk, de most újra: ha megerőszakolnak egy nőt (lányt), és teherbe esik, akkor se legyen joga megszakítani a terhességet?

-Mi van akkor, ha egészégügyi okokból a hormonális védekezés lehetetlen, valamint latexallergia lehetetlenné teszi az óvszer használatát is? Aztán miután még nem volt egy szülés sem, ezért kiesnek a méhen belüli eszközök is. Aztán a végleges módszereket csak többszöri szülés, plusz meghatározott életkor (talán 30 év? nam emlékszem pontosan) után lehet használni. Nos, ilyen esetben mit javasoltok (Hunor)? Valamint miután 5 évig az volt az álláspontja az orvosoknak, hogy adott nő terméketlen, tehát nem eshet teherbe, majd erre gyógyszereket kap, mire kiderül, hogy mire beszedte volna ezeket a gyógyszereket, már 6 hetes terhes. Ilyenkor mi a teendő? Hozzáteszem: lakás albérletben, határozott idejű (egy éves) munkaviszony, párjával nem él együtt (még), szóval azt hiszem, ez jelenti a társadalmi ellehetetlenülést. Hunor, erre adj választ nekem légy kedves. Ha azt mondod, gyilkos vagyok, azt kívánom, kerülj ilyen helyzetbe, és oldd meg.

Ja még valami, az orvosoktól való idézetedhez: világosan ott olvasható, hogy azokban az esetekben meglehetősen előrehaladott terhességekről lehetett szó, 10-12 hetesekről is talán. Azért tegyünk már különbséget egy 1-2 hetes "sejtcsomó" meg egy 12 hetes kifejlett magzat között! A "sejtcsomó" is magzat, és nyilván élet, de azért jelentős különbség van. Érzésre is és orvosi szempontból is.

© Szaffiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-20 09:26:27 (110)
hát igen, a természet erősebb nálunk :-)
[előzmény (108)]

© Oxygeneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-20 02:02:32 (109)
mondom en lanyok, az arcra veretes a tuti =)
[előzmény (107)]

© shellysválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-19 19:53:57 (108)
szia Szaffi!
örültem, h pont Te reagáltál először!
kíváncsi voltam a véleményedre.
igazad van, egyik sem teljesen megbízható, de mégis, több a semminél.
persze, hallottam már olyat, h a petevezeték elzárása, spirál felhelyezése stb után is terhes lett a nő

© Szaffiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-19 14:03:54 (107)
-természetes: -naptár-módszer
-testhőmérséklet mérése
-hüvelyváladék figyelése
-megszakított közösülés
spermaölő anyagok: -habok
-zselék

--> abszolt nem megbízhatóak

-spirál
-pesszárium

--> első terhesség után alkalmazhatóak

végleges: -petevezeték elzárása
-ondóvezeték elzárása

--> nem lesz gyerek, de soha többé

-mechanikus: -óvszer

--> ez műkszik, kiv, ha elszakad, van rá elég példa

hormonális fogamzásgátló: -tabletta

--> jó/rosszindulatú daganat kialakulásának kockázata igen nagy, minden nőt lebeszélnék róla







[előzmény (104)]

© Oxygeneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-19 13:54:37 (106)
vagy az arcorda is veretheted a faszt =)
[előzmény (104)]

© shellysválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-19 13:37:41 (105)
én is nemkivánt gyerek vagyok..el is lett baszva az életem..

© shellysválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-19 13:36:28 (104)
lehet válogatni:
-természetes: -naptár-módszer
-testhőmérséklet mérése
-hüvelyváladék figyelése
-megszakított közösülés
-mechanikus: -óvszer
-spirál
-pesszárium
spermaölő anyagok: -habok
-zselék
hormonális fogamzásgátló: -tabletta
végleges: -petevezeték elzárása
-ondóvezeték elzárása

ennyi lehetőségetek van arra, h megmentsetek egy életet!

© Savasválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-18 20:25:43 (103)
....arról nem is beszélve,hogy a kötőtű egy másik kellemetlen mellékhatása az volt,hogy ha épp szerettél volna gyereket később,akkor buktad,ahogy a méhed életképességét is...
anno decibel ugyanúgy abortuszbizottság volt,mint mostanság.Leültettek egy pár okos elé,akik meg akartak arróül győződni,hogy Te valóban nem akarsz szaporodni épp.(Vagy téged meggyőzni arról,hogy milyen gyerekgyilkos,pellengérre állítandó börtöntölti vagy)...magyarán,ha kilyukad a cucc/csúszik a tabi/lassú volt a csávó,akkor mehecc mazozni egy egészségeset...utána 3* is végiggondolod azt,hogy legközelebb akarsz-é egyáltalán dugni is...

© shellysválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-18 19:57:51 (102)
sztem még mindig jobb, ha azelőtt veszik el az életét egy csöppségnek,mielőtt megszületik.cask jobb megoldás,mintha elbasznák az egész életét,mert koloncnak, fattyúnak, nem kivántnak született.

© gi_joeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-18 17:52:21 (101)
tekintettel arra hogy ebben az egyben ertunk egyet, a tobbire pedig nem reagaltal ugy veszem hogy elfogadtad az ervelesemet es ugy dontottel nekem van igazam, ugyanis azt irtad "Egy kivétel van: ". en ennel legalabb harommal tobb "kivetelt" soroltam fel. tovabba azt is elfogadtad hogy nem az altalad felidezett kisebbseg kinozza veri hasznalja ki es rakja intezetbe a gyerekek javat. koszonom.
[előzmény (100)]

© Hunorválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-18 17:24:38 (100)
"ezeket azt hiszem nem nagyon kene korlatozni, mert ha az anya meghal akkor se gyerek se anya, igy legalabb az egyik megmarad."

visszaolvashatnál mielőtt ugyanazt leírod mint én.

© gi_joeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-18 15:28:28 (99)
Az ilyen "verik, kínozzák, kihasználják, intézetbe rakják, nem adnak neki enni" pedig leginkább az egyik nagy számban hazánkban tartózkodó kissebbségre jellemző. Most ezt minden gyűlölködés, és kirekesztés nélkül mondom

nem vagyok benne biztos hogy a gyamhivatal kimutatasa megegyezik ezzel a szerinted nem kirekezsto maganvelemennyel. ezt most minden gyulolkodes nelkul mondom.

o----------------------- ---- --

az abortusz betiltasa elleni ervkent anyamat tudnam idezni: az abortacio muvi utjanak lehetosege elott a baba szurt fel egy kototuvel haznal a no mehebe es ugy ment el a gyerek. neha az anya is. vagyis az abortusz egy ugyes baba 30%os hibahatarat figyelembe veve eddig 2 millio no eletet ovta meg. ez mar 20 szazalek magyarorszag ah jol szamolom.

ezzel nem azt akarom mondani hogy a magazti elet vedelmevel nem ertek egyet, de vannak helyzetek amikor nem tilthatod meg. a jelenlegi torvenyi szabalyozas szerint ugyebar gazdasagi es tarsadalmi ellehetetlenules veszelye, betegseg, anya eletenek veszelye a fo eset amikor engedelyezett az abortusz.
ebbol mondjuk ketto orvosi indok. ezeket azt hiszem nem nagyon kene korlatozni, mert ha az anya meghal akkor se gyerek se anya, igy legalabb az egyik megmarad.
a masik kettobol a gazdasagi ellehetetlenulest lehet igazolni, es tekintettel arra hogy az allami neveles vagy mas csaladnal elhelyezes nem mindig megoldhato vagy szep jovo, rovid uton ellenorizheto. pl ha azt mondja a no hogy nincs penze akkor a korhaz elobb megnezi akart-e valaki orokbe fogadni gyereket aztan osszehozza oket, ha nem jon be akkor mehetne a mutet.
a tarsadalmi ellehetetlenules szamomra nem tizsta fogalom, arra tudok gondolni hogy a szomszednak nem tetszik... ez talan egy kiskapu amit be lehetne foltozni valami konkretabb cuccal.
[előzmény (81)]

© smashingválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-17 19:16:13 (98)
teljesen illik rad a neved, grat hozza, elmebeteg:)
[előzmény (97)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-17 18:00:48 (97)
Szerintem akkor járnának a legjobban a szülők, ha születése után elfogyasztanák az ivadékot. Az állatoknál is szokás, tehát mondhatjuk, hogy így természetes. :-)

© matyipotterválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-17 14:25:14 (96)
a a drogok pedig a barátaink, hogy kedves barátomat idézzem
[előzmény (1)]

© matyipotterválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-17 14:23:51 (95)
te olyan hülye vagy mint a segg

nem olvastam végig csak az első hozzászólást, de én egyetértek az abortusszal:
-ha a gyereken előre kimutatható a későbbi életét végigkisérő betegsége(ezt a dead kennedys is megénekelte, hogy "zabigyerekeket akartok"
-ha nemkívánt a gyerek azzal mindketten jóljárnak a gyerek is meg a szülő is, mintha állami gondozásba kerülne, kivétel talán ha találnak megfelelő nevelőszülőt
-ha nincs megfelelő anyag háttér ahoz, hogy normális körülmények között nevelkedjen...
-balesetek mindig vannak

de persze egy hülye fajmagyar csak annyit lát, hogy akkor 6 millióan többen lennénk és az milyen jó lenne 6 millió mozgássérült, árva, hajléktalan, alkoholista, családon belüli erőszak áldozata stb

lehet, hogy amit leírtam azt már más is leírta, de csak az első hozzászólást olvastam el
[előzmény (1)]

© Savasválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-17 00:57:18 (94)
atya:igazad van,hulljon az emberiség!.....
mellesleg azokkal értek egyet,akik amellett foglaltak állást,hogy inkább szenvedjen pár pár percet+konyec,mint hogy olyan környezetbe szülessen meg,ami közel sem tud szubjektíve optimális lenni...
"különben sem én akartam,hogy megszülessek" (Vonnegut)

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-21 21:14:13 (93)
Én betiltanám a baszást. Persze, csak a férfiaknak. És persze magamnak nem. Ehehe...

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-21 20:49:13 (92)
Hali! Vigyázz mert ha megszüntetik az abortuszt fizetheted a milliós gyerektertási összeget havonta. :-))
[előzmény (91)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-21 20:42:08 (91)
hello mrhyde

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-21 20:31:33 (90)
Mintha egy cseppet túllihegnéd!
[előzmény (35)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-21 19:04:43 (89)
"pedig leginkább az egyik nagy számban hazánkban tartózkodó kissebbségre jellemző."

Látod-látod, Hunor, ha ezek is abortuszhoz folyamodnának, nem lennének ennyien és ilyen színvonalon. :-)
[előzmény (81)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-21 19:02:48 (88)
"ha elegetsz egy bad religion polot, akkor szinten elegetsz egy vallasos jelkepet, hiszen azon ott van a kereszt... "

Okszi, ha valaki eléget egy zászlót, azzal a zászló jelentése iránti nemtetszését nyilvánítja ki, nem értem mit facsarod ezt a dolgot. :-)

© Whaveválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-21 19:01:33 (87)
ha megszuletne ez a par millio gyerek, akkor kb ott tartanank, mint india meg kina, meg szutyokabb orszag lennenk meg tobb ehes szajjal, meg kisebb eletszinvonallal.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-21 18:59:28 (86)
"Szerintem a drog mellett korunk egyik legnagyobb problémája"

Korunk legnagyobb problémája az emberi hülyeség, ami minden probléma gyökere. :-)

Az élet számomra akkor kezdődik, mikor a gyermek megszületik. Az abortusz nem túl humánus dolog, de nem is gyilkosság.
[előzmény (1)]



Elejére << Előző < ... 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 > Következő >> Végére