Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Bácsfi Diána, a Magyar jövő csoport vezére
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Ide kéretik beérni a véleményeket Bácsfi Diánáról

Elejére << Előző < ... 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 ... > Következő >> Végére

© dalmaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-18 18:18:15 (1251)
,,Majd dalma elvégzi a kutatómunkát. Úgy látom, ő jobban benne van ebben."
Nem néztem utána,csak a józan ész diktált .Igen,jól látod;ugyanis politológus vagy szociológus akarok lenni ebből kifolyólag mindig történelmi jellegű könyveket olvasok.
[előzmény (1245)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-18 06:39:43 (1250)
Te csak ne hasonlitgasd Ausztriát a mi kis putridombunkhoz szerintem..:)
[előzmény (1248)]

© HellRiderválasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-18 06:36:28 (1249)
Az, hogy az ország nem szemétdomb, az emberek nem szemetelnek és szaratják az utcán a kutyájukat, tudnak sorbaállni és civilizáltan közlekedni, etc., az nem életszínvonalbeli, nem pénzkérdés, hanem civilizáltsági. És ebben nem csak Ausztria jobb. Ezeket (vagy az emberek névtelen levélírásra és feljelentésre való olthatatlan vágyát) nem lehet a szovjetekre vagy a nácikra fogni.
[előzmény (1248)]

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-18 01:29:30 (1248)
1. Ez tulajdonképpen egy költői kérdés volt, de ha nem is tudod rá a választ, akkor mért állítasz ilyen hülyeséget? Így van, a történelemkönyvekben megtalálható. Nem a Dalmának, vagy nekem kéne utánanéznem, hanem neked. De téged nem is érdekel, csak fantáziáltál egyet.

2. Életszínvonalbeli különbség az van, de te a kultúráól beszéltél.
Mellékesen megjegyzem, a monarchia idején kb. ugyanúgy állt a két ország, habár Magyarország gazdaságilag akkor is jóval erősebb volt, mint magya Ausztria. De ez már korábban is megmutatkozott: 48-ban csak az oroszok segítségével tudták lenyomni a szabadságharcot, ez pedig erősebb gazdasági és társadalmi potenciált jelez.

De így van, a területi adottságoknak köszönhetően Magyarország lehagyhatja Ausztriát. Ráadásul 2 millióval többen vagyunk, ez is sokat számít.
[előzmény (1245)]

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-18 01:13:42 (1247)
Az EU-ban Magyarországnak fontosabb gazdasági és stratégiai szerep jut(ott?) mint a csatlakozásunk előtt Ausztriának.
Magyarország (és a többi új tagállam általában) gyorsabban fejlődik, mint a régi tagállamok, talán Németországot kivéve, az tény (igaz, van hova fejlődni, de talán épp ebből adódnak a lehetőségek.)
Magyarország erős lehet olyan iparágakban, mint a számítástechnika, a biotechnológia, vegyészeti technológia, és a műszaki technológia.
Ha a vezetés el nem cseszi.
[előzmény (1244)]

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-18 01:01:46 (1246)
A Nyugat le van szarva.
A kelet szinten le van szarva.
Zarkozzon fel Nyugathoz a faszom.
Annyi elonyuk van, hogy a kibaszott verescsillag nem baszta szet a pofajukat.
nezzuk meg a nemeteket. Buzi egy nep, pokhendi, seggbebaszott, azt hiszi o az Isten egyesszamu uruleke, oszt mi lett vele?
Az NDK ugy nezett ki '89-re, mint a tarpai ciganygetto...miert?
mert ralepett a ruszki kancsuka.
Osztrakok.
Ha a szovjet felszabadito hosok ki nem vonulnak 1955-ben a buzi svabjaitol, akkor most ok jonnenek hozzank hasznalt ruhaert...Miert, kik az osztrakok?
Egy rakas bekepzelt szar.
Teszik a segguket, amig jol bele nem rugunk nekik.
Egesz Nyugat-Europa egy buzi banda.
Nem is jok semmire.
Ott olyan kurva jo az elet?
Ott is van annyi elbaszott szegeny, meg lealjasitott seggfej, hogy ihaj.
Ez csak a magyar, pontosabban magyargyulolo sznob buziknak jo.
Ezeknek minden jo, ami mocskol bennunket.

Mindegy, tovabbra is moslek ez az egesz punkportal...
Ti meg egy rakas szar vagytok.

Meg szerencse, hogy van olyan szemely errefele, mint en, aki azert egy kis normalis fazont is bemutat.
ezert is imadom annyira magamat!

© HellRiderválasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-17 23:52:10 (1245)
"1. Felsorolnád azokat az intézkedéseket, amelyeket az osztrákok tettek meg Magyarország civilizálásáért?"

Nem sokat tudok a történelemnek erről a korszakáról (sem), nem is igazán érdekel, de történelemkönyvekben biztos megtalálható. Majd dalma elvégzi a kutatómunkát. Úgy látom, ő jobban benne van ebben.

"2. Mégis kiktől vánád a kultúrális gyarmatosítást? Az oroszoktól már kaptunk, és az nem sem tett jót."

Az nem, mert nem voltak civilizáltabbak. Amúgy szinte bármelyik nyugati ország megtenné. Kár, hogy nem érdekli őket.


"Ami a kultúrát illeti: Hasonlítsd össze a magyar és az osztrák egyetemek nemzetközi értékelését. Vagy a két ország érintettségét az élvonalbeli tudományokban."

A Monarchia idejére gondoltam inkább, de nézz utána pl. a P.I.S.A.-felmérésnek a diákok tudásszintjéről. Egyébként még ha a magyar tudósok lennének is a legjobbak a világon, mit változtat ez azon, hogy Ausztriában magasabb az életszínvonal, civilizáltabb a lakosság, tisztább, rendezettebb minden?

" Magyarországon jobb adottságok, és több lehetőség van, magyarul gazdaságilag sokkal nagyobb potenciál van benne."

Az elmúlt ezer év arra volt elég, hogy rosszabb helyzetben legyen, de lehet, hogy mégis behozza majd a hátrányt. Jó munkát és sok türelmet hozzá!
[előzmény (1236)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-17 23:16:16 (1244)
Hááát... Mi jobb itt mint Ausztriában? Milyen adottságok? Mibe leszünk jobbak Ausztriánál? Jobb adottságok és több lehetőség ITT??? Te nem abban a Magyarországban élsz, amiben én. Vagy szart se tudsz Ausztriáról.
[előzmény (1237)]

© dalmaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-17 23:07:18 (1243)
Én is úgy tudom,h.kettő a pécsi és a nagyszombati,az utóbbit áthelyezte Budára.

nem tudom,hogy mi lett volna akkor.De szerintem nem,mert valahogy fel kellett volna zárkózni nyugathoz.
[előzmény (1242)]

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-17 23:01:23 (1242)
Akkor bizonyára negyon hálásak lehetünk neki. Ha magyar királyunk lett volna, az biztos akkora bunkó lett volna, hogy az írásbeliséget is eltörölte volna.
Amúgy ebben az időben azt hiszem két egyetemünk volt, de lehet hogy három, nem emlékszem.
[előzmény (1241)]

© dalmaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-17 22:55:36 (1241)
azért nem írtam le,hogy nehogy lehurrogj,h.nem tőlem vártad a választ. :)

nah,szerintem ez a bizonyos dolog az oktatás-gondolj Mária Terézia intézkedésére:Ratio Educationis-.Azon az állásponton vagyok,hogy az oktatás a civilizáció alapja.
[előzmény (1240)]

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-17 22:49:32 (1240)
Mégis mi volna az?
[előzmény (1239)]

© dalmaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-17 22:44:54 (1239)
folyt.köv.
és annak a bizonyos dolognak a terjesztése hazánk esetében az osztrákokhoz kötődik
[előzmény (1238)]

© dalmaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-17 22:44:06 (1238)
Van egy fontos dolog,ami nélkülözhetetlen a civilizációhoz...
[előzmény (1236)]

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-17 22:33:31 (1237)
Ennyire nem nézheted le Magyarországot. Most főleg nem, mivel nem vagyunk elnyomva sem nácik, sem kommunisták által.

Örülsz magadnak Ausztriában, hogy ott milyen jó, de az a helyzet, Magyarországon jobb adottságok, és több lehetőség van, magyarul gazdaságilag sokkal nagyobb potenciál van benne. (Talán már most is jelentősebbek vagyunk ezen a téren, attól függetlenül, hogy nem igazán van egyensúly, de ugyanennyire jelentős Lengyeloszág, pedig ott még gázabb a helyzet.) Ha minden jól megy, jobbak leszünk Ausztiánál.

Ami a kultúrát illeti: Hasonlítsd össze a magyar és az osztrák egyetemek nemzetközi értékelését. Vagy a két ország érintettségét az élvonalbeli tudományokban.

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-17 22:18:06 (1236)
Általában helyeslem az önkritikát, de ez már túlzás.

1. Felsorolnád azokat az intézkedéseket, amelyeket az osztrákok tettek meg Magyarország civilizálásáért?

2. Mégis kiktől vánád a kultúrális gyarmatosítást? Az oroszoktól már kaptunk, és az nem sem tett jót.
[előzmény (1235)]

© HellRiderválasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-17 18:58:57 (1235)
De igaz. Most te jössz. (Javasolt válasz: De nem.)
[előzmény (1234)]

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-15 22:36:24 (1234)
Ez nem igaz.
[előzmény (1233)]

© HellRiderválasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-15 22:00:34 (1233)
"hogy lesz olyan értelmes európai vezetés, politika, aki majd letöri vagy legalábbis az ubiós kötelezettségek kapcsán kordában tartaja ezeket a helyi magukat miniszterelnöknek nevező kiskirály-tolvajokat."

Hát igen. Egyet kell értsek. Magyarországra (is), ahogy mondani szokták, ráférne egy kis (alapos) kulturális gyarmatosítás. A Monarchia idején jót tett Magyarország civilizáltsága szempontjából, hogy az osztrákok diktáltak mindent.
[előzmény (1232)]

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-14 18:44:29 (1232)
Kicsit nem érthető, amit mondasz.
Lehet, hogy nem nekem szántad, én nem pont a régi területek visszaszerzéséről írtam.

Én reménykedem az EU-ban. Remélem a közép és a kelet, nem csak német és francia gyarmat lesz, hanem valódi tagjai leszünk az Uniónak. Akkor pedig abban reménykedem, hogy trianont majd szépen el lehet felejteni, meg abban, hogy lesz olyan értelmes európai vezetés, politika, aki majd letöri vagy legalábbis az ubiós kötelezettségek kapcsán kordában tartaja ezeket a helyi magukat miniszterelnöknek nevező kiskirály-tolvajokat. Hátha van még tisztesség. És ez majd egyszer eltakarítja a fejünk fölül ezeket a bűnözöket, ha mi képtelenek vagyunk rá.
[előzmény (1225)]

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-13 23:41:05 (1231)
csurka ugy tette a segget a kadar-rendszerben, mint katajev a sztaliniban. Most veri a nyalat, hogy kurva komonistak...es akkor?...akkor mit csinalt?...
Kiszolgalta oket!
Harciasan es hosiesen!
Beszarok!

Roman szart Gyurcsany nyakaba!

© Szativálasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-13 14:39:09 (1230)
Víz se lesz:)...bár ez annyira nem vicces
[előzmény (1227)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-13 11:20:54 (1229)
De. Csak ez jutott róla eszembe...

© Nimrodválasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-12 23:54:02 (1228)
Ezt nem értetted.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-12 23:22:50 (1227)
Mire vízzel fognak menni az autók, nagyon drága lesz a víz.
[előzmény (1226)]

© Nimrodválasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-12 16:32:09 (1226)
Amúgy a szaúdi olajsejkek viszont egyáltalán nem akarnak vízzel müködô autót, a közlekedési eszközeiket illetôen.

© HellRiderválasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-12 16:13:13 (1225)
A régi területek visszaszerzéséről szőtt alaptalan álmok szép mai megjelenési formái annak az önkritika nélküli önámításnak, a valóság figyelembevételére való képtelenségnek, a minden bajért mást okolásnak, ami az egész helyzetet eleve előidézte. Nyilván büntetésnek szánták, amiből tanulni lehet, de úgy tűnik nem volt foganatja.
Amúgy a burgenlandi magyarok viszont egyáltalán nem akarnak változást az országhoz tartozásukat illetően.

© Szativálasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-12 13:15:33 (1224)
Láttam egy F-16-ost, tisztán kivettem az alakját azon a napon, mikor kitört a háború, kiálltam az erkélyre, mert ugye hallottam a gépeket...aztán meg láttam is egyet.Kicsit megijedtem.:)
[előzmény (1215)]

© xkolaxválasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-12 11:17:24 (1223)
most gyűjtöttem egy kis pénzt. megvegyem erdélyt?

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-12 00:43:22 (1222)
Ezt diplomáciai úton el is lehetett volna érni, nem hiszem, hogy egy éppen szeparálódó államnak, akinek meg volt a saját problémája az "anyaországával", gondot jelentett volna a szomszédaival történő és saját államiságát elismertető tárgyalásokon, hogy autonómiát adjon egy jelentős kisebbségének.



Elejére << Előző < ... 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 ... > Következő >> Végére