Punk Portál >> Fórum >> Kultúra >> S.H.A.R.P.
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Skinheads Against Racial Prejudice

Elejére << Előző < ... 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 ... > Következő >> Végére

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-28 12:50:34 (554)
Nézz utána a "himnusz" szó fogalmának. Középiskolai tananyag irodalomból: istenhez intézett fohász. A nemzeti himnusz pedig a nemzet megsegítéséért fohászkodik. A maga himuszát manapság már egyik nép sem vallásos meggyőződéssel énekli.

Az meg hogy nézne már ki, ha arról szólna a himusz, hogy mennyire bűnösök vagyunk, és nem is érdemeljük meg az adott isten kegyelmét?

Van egy másik versünk is, amit szoktunk énekelni, ez pedig a Szózat. Na ez már a magyarokhoz szól. Ez pl. nem himnusz, és arról szól, hogy egy magyarnak milyen kötelezettségei vannak a hazájáért.
[előzmény (515)]

© FRválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-23 01:32:21 (553)
Hogy mi is doktorok legyünk:D
[előzmény (549)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-22 16:47:00 (552)
Ez is.
[előzmény (551)]

© kropotkin hercegválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-22 15:21:00 (551)
primitívum.
[előzmény (539)]

© Rovarválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-22 08:57:12 (550)
igen, de a "legősibb" is majdnem ötszáz évet ver a szent királyra...
[előzmény (547)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-22 08:48:04 (549)
Mi van itt gyerekek, tortenelemora?
Ha ennyire tudjatok minek jartok iskolaba?

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-21 23:13:20 (548)
szigetszerűen fennmaradhatott egy-két védettebb helyen az irás, de ez minimális. például valószínűleg irott történelmünk volt amit ez a szent király megsemmisitett.

© FRválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-21 22:35:44 (547)
Erdélyben vannak templomok ahol néhány helyre rovásírással írtak....annyira nem lett szétgyakva az ősi kultúra István által.

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-21 15:40:05 (546)
az előzőt is én írtam! viszont "empty land"-et nem. olvasd!!!
istván teljesen a nyugathoz húzott, egyesek azt mondják, hogy nem volt más választása. én ezt nem hiszem, és az eszközök sem szentesülnek. de ez a honfoglalástól egy teljesen külön téma. ez a sztyeppei kultúrkör, amiből árpád népe elindult, jellegéből fakadóan (és konkrétan is) toleráns. azt hiszed, érdekelte a vezetőket, hogy most egy falu ilyen vagy olyan nyelven beszél, ebben vagy abban hisz? etnikailag, vallásilag eleve igen kevert népesség voltak árpád magyarjai. az intolerancia istvánnal lép be, aki mondom, még a magyar kultúrát SEM tolerálta, a rovásírást, az ősi vallás gyakorlatát betiltotta, a történelmünket megsemmisítette (elégettette a feljegyzéseket). ezt szerintem tényleg rosszul és hamis képzetek alapján tanítják az iskolában. míg a honfoglalást pedig pont, hogy nem a kellő értékén kezelik, eleve a "kalandozások" pejoratív szó stb...épp, hogy több erőszakot feltételez, mint az lehetett. például az új betelepülők többnyire az addig sűrűn lakott területeken kívül alapítottak új falvakat. illetve addigiakba költöztek (de, mint az a temetőkből látszik, nem a helyiek kiirtásával, hanem velük). ebből az látszik, hogy az árpád előtti helyi vezetők többségének egyetértésével és segítségével (infók) folyt a betelepedés. baj?

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-21 14:55:28 (545)
"NEM kellett feladni a kultúráját se a magyarok előtti lakosságnak (egész istvánig, akiért pont ezért nem vagyok odáig, meg vissza, ő még a magyar kultúrát is legyakta)."

a zarojelben levo kijelentes sokkal fontosabb, mint a masik. lehet, hogy nepirtasnak tulzas nevezni, amit csinaltak, de ha az allamalapitas aligha lehetett nagy reszt konstruktiv folyamat volt, mint aminek azt az iskolaban tanitjak. erre is pelda istvan belpolitikaja, akire a torteneszek nagy resze pozitivan tekint, mig kopany volt a "gonosz" aki nem akart reszt venni a csodas kereszteny magyar allam epiteseben. az empty land-et nem te mondtad, hanem sanyaa.

azt, hogy a nepirtasnak nem egyertelmuen van sok nyoma nem a honfoglalasra ertettem, hanem ugy altalaban. pl rengeteg modern kori nepirtas kutatasaval is pont amiatt vannak problemak, hogy rengeteg bizonyitekot eltuntettek. meg egyszer nem mondtam, hogy a honfoglalas felert egy nepirtassal, hanem azt hogy a mitosszal ellentetben bizonyara nagy merteku eroszakkal jart. aztan lehet en vagyok tul cinikus..

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-21 05:18:19 (544)
sanyaaa: de LAKTAK a magyarok előtt, MONDOM, és tovább éltek, magyar uralom szerint, oké, de évtizedek óta ez egy háborús övezet volt, ami gyakorlatilag így pacifikálódott, hú de ronda szó, az amcsik is használják! és árpád népének (nem mondok magyart, mert igen vegyes népség lehetett, meg az árpád-hullám ennek csak egy szelete) is ez megoldást adott, mert az előző (ideiglenes) helyükön folyamatos támadásoknak voltak kitéve. NEM kellett feladni a kultúráját se a magyarok előtti lakosságnak (egész istvánig, akiért pont ezért nem vagyok odáig, meg vissza, ő még a magyar kultúrát is legyakta). nem a történészek, hanem a régészek (meg a leletek) állítják, hogy egy jelentős népirtásnak bizony nyoma marad. ha van! :) nyugodj meg szépen...semmi empty land...pont ezt mondom!
nem vagyok hajlamos túlromantizálni a dolgokat, kérlek, olvasd el még egyszer az előző bejegyzésem! nézd objektiven te is a dolgokat, ha egy népről, egy korszakról szerinted alapból úgy lehetséges pozitív véleményt megfogalmazni, akkor remélem, nem az zavar, hogy most pont a magyarokról van szó. lécci add fel a reflexszerű éleményed most az egyszer. vagy írd meg nekem a honfoglaláskori avar-bolgár-szláv stb. holokauszt történetét. mert pont hogy ellenbizonyítékok vannak. nem is örülsz? :)
[előzmény (542)]

© xkolaxválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-21 01:12:33 (543)
hát nem tudom szerintem J.A. nagyobbat alkotott, mint azt, hogy adjátok vissza a hegyeimet. szintén szubjektív vélemény.
[előzmény (539)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-20 23:24:03 (542)
a helyi népesség meghagyásával, kiirtásuknak semmilyen nyoma nincs, mig a túlélésüknek (majd beolvadásuknak) igen."

ugye te sem gondolod komolyan, hogy akarmelyik a magyarok elott a karpat medenceben elo nep onkent es dalolva adta fel a sajat kulturajat? nem tudom melyik tortenesz allitotta, hogy a nagy tomegpusztitasnak, nyoma marad, de szerintem hulyeseget beszelt. ha egy nepet gyakorlatilag teljesen kiirtanak, akkor nem nagyon lesz senki, aki elmeselje azt ami veluk tortent. a honfoglalas koraban vagy utana amugy sem hiszem hogy letezett revizionista tortenelem iras magyarorszagon. (az utolso propagandhi egyik sora kifejezetten illik arra az elkepzelesre, hogy a karpat medenceben nem laktak a magyarok elott: We want nothing more than what you already have: a comforting set of exculpatory “facts” like, say, the myth of an empty land.)

a haboru csak annyira a tortenelem velejaroja, amennyire azok akik a tortenelmet alakitjak hagyjak, hogy az legyen, es hogy a "karpat medence elfoglalasa ilyen siman ment" max akkor lennek buszke ha egy hun katonai stratega lennek a 10. szazadbol, de - es lehet nem a legjobb hasonlat - de ha tortenetesen amerikai lennek arra sem lennek buszke, ha afganisztan es irak elfoglalasa siman menne. ez nem erkolcsi itelet a honfoglalasrol, mert annyira nem vagyok tajekozott benne, de szerintem eleg nagy hiba, hogy hajlamosak vagyunk - es ez magyarokra kulonosen igaz - a tortenelmi esemenyeket tulromantizalni, ahelyett hogy objektivan szemlelnenk azokat.
[előzmény (531)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-20 18:00:22 (541)
Ámen.
[előzmény (540)]

© Pehyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-20 17:43:18 (540)
igyatok inkább mindannyian sört vagy akármit keféljetek inkább barátnőtökkel vegy pasitokkal menj el inkabb szorakozni a barátaiddal ahelyett hogy itt osztod a saját kis igédet

© FRválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-20 14:00:07 (539)
mondjuk szivesebben olvasok Wass Albertet, mint ,hogy egy skizofrén beteges gondolatait, hülyeségeit.(József Attila)

© Optimus Primeválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-20 11:25:50 (538)
gondolom pusztán a szubjektív véleménye alapján mondta,és ehhez mindenkinek joga van...
igazából én sem értem nagyon ezt a wass albert "lázat(vagy mániát)",hogy kétnaponta szoboravatás,újrakiadások,miegymás.egy-két verse nekem kifejezetten tetszik,de tény hogy a könyvei és a versei többsége eléggé egysíkú,hogy azt ne mondjam unalmas(az is amit,az is ahogy ír).
szerintem is vannak nála tehetségesebb írók/költők,de ugye ízlések és pofonok...
[előzmény (537)]

© FuckinHippiesválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-20 06:58:38 (537)
Igen? Ezt miből ítéled meg?
Erre nagyon kiváncsi vagyok.
[előzmény (536)]

© Rovarválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-19 18:46:30 (536)
nem tudom miről van szó, de Wass Albert egy tehetségtelen senki, az biztos

© IrBaratválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-19 18:30:33 (535)
Szerintem arra gondolt, hogy Horthy közvetetten sok ember haláláért felelős.Don-kanyar, fehérterror,deportálások.A Don-kanyarba küldött hadseregre neki is rá kellett bólintania, mert ő volt végülis a kormányzó.A fehérterror esetében viták tárgya, hogy tudott-e a különítményesek akciójáról.A deportálások és a németek támogatása pedig erélyesebb politika esetén részben kivédhető lett volna.
Wass Albert könyvei tetszenek, de számomra nem etalon.Ő is csak egy író volt,de a háborús bűnös vádat nem tudták bizonyítani eddig sehol sem.Vagy csak én nem olvastam erről.Szóval Kropotkin földrajztudós "barátunk" egy kicsit elfogultan fogalmazott, de csak annyira, mint ahogy te szoktál.
[előzmény (533)]

© xbercixválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-19 18:29:12 (534)
Horthy egy beképzelt arrogáns seggfej arisztokrata volt!
Egyébként az ő szemében egyikünk sem számitana magyarnak!

© FuckinHippiesválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-19 18:00:19 (533)
Horthy tömeg gyilkos, Wass Albert háborús bűnös...egyre jobb.

Te ezeket ki veri be a fejedbe?
[előzmény (522)]

© IrBaratválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-19 16:58:10 (532)
Egy nagy ember mondta vagyis én: "A háború a legrosszabb szükség".

Nem vagyok szadista (bár előfordulhat) és lehet ordítanék, ha egy akna leszakítaná a lábamat (de valószínűbb a sokk és a halál), de finoman fogalmazva a háború még nem ment ki a divatból.Hogy lesz-e vagy sem?Ezt pár faszfej fogja eldönteni, akik ha veszítenek is, rossz esetben felkötik őket (de esélyesebb a luxuscella).Azt már csak halkan jegyezném meg, hogy háborúk nélkül nem írogatná itt senki egymásnak az okosságait.

A nagybőgő fasiszta hangszer, mert fából van.A fa a múltba révedés megcáfolhatatlan jele napjainkban. ;>

[előzmény (531)]

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-19 15:35:05 (531)
a honfoglalásban sokkal több volt a diplomácia, mint a harc, és a helyi népességnek nem sok bántódása esett. legalábbis a történészet meg a régészet szerint (nagy tömegpusztításnak nyoma marad). a későbbi "dúlásokat" kisebb katonai egységek tették, általában valami nyugati uralkodó rendelésére vagy segítségével (ennek a honfoglalás előtt célja volt annak előkészítése, a kárpát-medence felderítése). ez normális volt akkor. ahogy ma is vannak zsoldos seregek. meg nemzetközi hadműveletek. a háború szörnyű dolog, de a történelem velejárója. amire ebből az egészből büszkének lehet lenni, az pont az, hogy a kárpát-medence elfoglalásának hatalmas hadművelete ilyen simán ment. gyakorlatilag a frank, morva, bolgár és bizánci birodalom közti ex-avar, akkor évtizedek óta rendezetlen státusú területet laktuk be, az előbb felsorolt államokkal elfogadtatva azt magyar földnek. és mégegyszer: a helyi népesség meghagyásával, kiirtásuknak semmilyen nyoma nincs, mig a túlélésüknek (majd beolvadásuknak) igen.
[előzmény (515)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-19 14:31:01 (530)
levesek vagytok

© Optimus Primeválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-19 14:23:43 (529)
jajj,a hír tv egyik műsorában is megmondták,hogy nem volt az... :)
gondolom kínában mao ce tungot se tartják annak....
[előzmény (528)]

© kropotkin hercegválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-19 14:08:58 (528)
ha azt állítod hogy horthy nem volt tömeggyilkos akkor te nagyon hülye vagy. a fehérterror alatt nem csak komcsikat gyilkoltak te szerencsétlen.a deportálások is horthynál kezdődtek a don -kanyar is az ő műve stb. stb.már megint értetlen vagy és szemellenzős mint mindig.sztálinista irodalmat meg legfeljebb csak a magam röhögtetése céljából olvasok.te pedig kevesebb gede-fívérek-féle irodalmat böngéssz!
[előzmény (524)]

© Optimus Primeválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-19 14:07:58 (527)
az utolsó bekezdést úgy általában mindenkinek szántam,aki olvassa ezt a szánalmas topikot.
[előzmény (526)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-19 14:00:03 (526)
De ki tette ezt?!
És én oldalra álltam? A fasz kivan veletek.... :D
[előzmény (525)]

© Optimus Primeválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-19 13:56:00 (525)
de tanítják.
az pedig a tanár lelkiismeretére van bízva,hogy melyik könyvből tanít(tudod,már nem csak egyfajta létezik) és mennyit ad át a dologból.
bár 8 éve voltam 8-ik osztályos,de arra emlékszem,hogy előbb hallottam történelem órán a gulágokról és a komcsi gaztettekről,mint a fasiszta/náci borzalmakról és a koncentrációs táborokról.
mindkettő egyformán szar és elítélendő.nem kell oldalakra állni.ha az egyiket gyűlölöd is ilyen-olyan érintettség okán,akkor sem kell mindjárt a másik szélsőség soraiba beállni és közhelyes propagandával és faszságokkal tömnöd az agyad.
[előzmény (510)]



Elejére << Előző < ... 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 ... > Következő >> Végére