Punk Portál >> Fórum >> Kultúra >> S.H.A.R.P.
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Skinheads Against Racial Prejudice

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 ... > Következő >> Végére

© KajbaszXXXválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-31 11:18:11 (674)
Hát ez harmat gyenge.
[előzmény (670)]

© heroinválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-31 11:12:17 (673)
http://www.youtube.com/watch?v=FphuBPNYcWo
[előzmény (670)]

© Mixikeválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-31 11:07:43 (672)
nektek a fél százalékotok se normális az a különbség, még aljadékabbak vagytok... :D
[előzmény (669)]

© FuckinHippiesválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-31 11:05:39 (671)
02:15 -nél lehet választani..

© FuckinHippiesválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-31 11:02:29 (670)
http://www.youtube.com/watch?v=zRkthjd0GTc

© FuckinHippiesválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-31 11:00:30 (669)
Te is általánositasz látod csak más szempontból, és akkor mivan ha általánostitok?? Miért ne tegyem?? A félszázalék normális kisebbségek miatt nem fogok különbséget tenni már mondtam.

A nemzetiszocializmusra mint eszmrendszerre mondtam, hogy minden országban helye van. Így butaság azt állitani, hogy ha valaki ennek a híve, az már is megtagadja magyarságát.

© Mixikeválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-31 09:36:32 (668)
ahhoz képest mekkora ősmagyar vagy, nem nagyon tudsz szép nyelvünkön öreg... :DDDD legalábbis az írásbeli kommunikáció nem az erősséged, de gyanítom a másféle sem... :) egyébként Eb, valóban szócséplés az egész, szerintem az általad használt kifejezések 90%-át nem érti szegény gyerek, történelmi tényekről meg valószínűleg a leghalványabb ismeretekkel sem rendelkezik, ezt már bizonyította nem egyszer. :) mellesleg egyetértek Abbéval, aki rámtámad az ott pusztuljon meg akárki és akármi fia, de ehhez akkor hozzá is tenném, hogy engem cigók és nácoid egyének is leszólongattak meg inzultáltak már jópárszor, viszont kést csak pszichopata náci szorított a torkomhoz, szóval akkor én azt propagálom mostantól, hogy vesszenek a késes nácik! :D
[előzmény (664)]

© NoFarewellválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-31 09:35:23 (667)
Még annyit, hogy a nemzetközi ns ska színtéren kb. az egyetlen banda a People Hatwers lehet, mivel csak tőlük lehet erről az egy számról hallani. A Propagandhi méltón válaszolt is rájuk; nem ártana inkább az ő szövegeiket olvasni, mert oda ész is szorult, nem csak izom.
[előzmény (665)]

© NoFarewellválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-31 09:33:06 (666)
Nanana, kezdjük ott, hogy én egy gondolkodásmódot általánosítok, ami szabadon választható, nem úgy mint a születés. De talán annyira nem is, mivel vannak igen jobbos haverjaim is. Te bőrszín szerint általánosítasz. Hogy hány roma cimborád van azt nem tudom, de sejtem. Persze hogy szócséplés volt ezenkívül az egész, azt hiszem be is fejezem, mivel teljesen felesleges, ha egyszer nem érted, vagy nem akarod megérteni. Ha pl. már azt sem érted meg amiről az itteni első mondatom szól, akkor minek? csupán önmagadat ismétled, akár a történelem. A nem megfelelő információátadás eredménye az ilyen marionett mint te. A nagyon debilek kedvéért aki te vagy, még egyszer végigfuthatnék a kérdéseimen, hiszen nem sikerült érdemi vitát elindítani, de értelmi képességeidet felmérve ez úgy látszik felesleges erőfeszítés. Maradtam tisztelettel.
[előzmény (664)]

© FuckinHippiesválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-31 09:26:05 (665)
Jól van Pehy,okoskodjunk...
A nyolcvanas évekbeli magyar ska-zenekarok szövegei pedig ugyanolyan jobbosak voltak,mint az akkori Oi! bandáké.Ez volt a természetes.Még ha ez ma hülyén is hangzik.Az akkor volt,azóta sok minden változott.Azok az idők elmúltak és reméljük a hülye feltevésed örökké utópia marad..Ajánlom a People Haters-től a Nazi Ska című számot:DD
Lehet,hogy az Oi! zenekarok többsége egyáltalán nem énekelt a politikáról,sőt karrierjének alakulása érdekében elhatárolódott a rasszista skinhead rajongótáborától (Sham 69,stb),de ettől a skinheadek többsége jobboldali volt.


© FuckinHippiesválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-31 09:17:38 (664)
Nos...NoFarawell
:)))))))))
Hiába írtál fél oldalt, csak szócséplés az egész.
Te mit csinálsz velünk kapcsolatban,nem általánositasz?Nektek szabad nekünk nem? A félszázalék normális roma miatt nem fogok kivételt tenni. Egyébként nem minden skinhead öltözz skinheadnek, aki meg annak öltözz azzal mi a baj? Mivel ez egy szubkultúra, de lehet nem tudod mit is jelent ez..

Ezt az országot bevagonírozták volna? Ezt ki mondta?:) Hol olvastad?:)


(BONEHEAD OLYAN CSAK A SHARPOK ELMÉLETÉBEN LÉTEZIK.. KIS KAMASZ KORÚ DIVAT HIPPI EX PUNKOK EZEK A SHARPOK..)



kreptokin herceg, nagy a szád nagyon már megtapasztaltam. Vajon ha találkoznánk is kinyilna e ekkorára?
Én azt mondom probáljuk ki.
nos?

© NoFarewellválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-31 08:55:42 (663)
Első kérdésem: most ok nélkül nem gyűlölsz vagy általánosítasz? Ha a kettő egyszerre létjogosult neked, akkor menj vissza alsó tagozatba.
Elég rég óta ismerem a különböző szubkultúrákat, van egy érzésem hogy régebb óta mint te, ismerek nem egy ns "skinheadet" is, sőt egyet még szeretek is, aki igen rendesen benne van (a nevét nem kötöm az orrodra, valószínűleg itt ő sem örülne neki) - úgyhogy azt hiszem van elég referenciám arra, amit mondok. A "zsivány sajtó"val ne gyere, mert nagyon ki leszel nevetve. Aki a "zsivány sajtó" által tájékozódik, az maximum azt tudja meg a Fókuszból, hogy a hupikék cipőfűző a meleg komformista antipankot jelenti stb. Nagyon rossz szöveg ez amúgy. A kérdések elől persze ki is tántorodtál de nem elég ügyesen, miszerint miért is kell összemosni az amúgy teljesen rendben levő ősmagyarságot (mint ahogy megint megemlítem a süketek kedvéért a cimborám keserű hagyományőrző barátját) rasszista és az ex - ns németek seggét szélesre nyaló eszmékkel, az továbbra is rejtély marad, de hiszen miért is tudhatnád a választ, mint ahogy valószínűleg hasonblóan kitérő választ fogok arra a kérdésre is kapni, hogy az oly nagyon mélymagyar honi úgynevezett "skinheadek" miért is az ötvenes - hatvanas évek angol munkásdivatját hordják magyartalan és háborús bűnös náci jelképekkel. Persze gondolom hosszú volt az út Jamaikából vissza 1939 - be, de azt hiszem hogy már a huszonegyedik századot írjuk, ahol a kék szem és a szőke haj simán jelent lengyeltől kezdve szudétán át örményig mindent, fajvédő legyen a talpán aki ebben kiigazodik. Persze ahhoz még antifajvédőnek sem kell lenni, hogy megállapítsuk a már rég lefektetett és orvosi kísérletekkel, valamint demográfiai - bioetikai és genetikai alaptételeket, miszerint a belterjes géntenyészet eredménye a mutációk szapori megjelenítése és az erkorcsosodás, betegségek. Mielőtt valami óriási világmegrontó génkeverő összeesküvést sejtenél a szavaim mögött, jezlem hogy ezek csak empirikus + bizonyított és már lefektetett tények, amúgy meg nekem az tetszik akibe szerelmes leszek, és nem sokat számít azután hogy a Laurázsiai felső - közép rassz szülötte - e. Tudod sok embernek azért lesz elege a hazaszeretetből, mert ugyan ellentmondásokkal teleszőtten is, de meghallja, hogy ő nem szeretheti a hazáját ahol megszületett, mert idegen és kész. Nem ok nélkül gyűlölik, persze,hiszen megszületett. Ez is ok. Ilyenkor kicsit elmegy az ember kedve mindentől, mindegy hogy a családja világéletében amióta itt élt, az országot "építette". A szegregációban igen nagy szerepet játszanak az olyan kedves kis jelképek mint a fiataljainkon lévők, akik aztán megmagyarázzák hogy az Allgemeine SS és a Waffen SS nem ugyanaz. Ami amúgy igaz is, de a probléma az, hogy ők nem azok és nem akkor éltek. Ha már szélsőjobbról támadjuk ezt, megkérdezhetnénk azt is, hogy van bátorságuk felvenni ilyen jelképeket, kiknek tartják ezek magukat? Persze ez fiktív kérdés volt, szintén egy igen jobbos cimborám tette fel. Csak úgy mellékesen.
Késes cigány: eltaposhatsz egyet, kettőt, ötöt, tizet. Aztán jön a vendetta. Én köszönöm nem kérek olyan világból, ahol nem lehet kimenni az utcára sem. Genocidiumot láttunk már eleget a nácik és a ruszkik részéről, elég belőle. Nem kéne úgy félni a romnáktól hogy elengedjék őket, mert sok az ilyen, az biztos. keményen meg kell büntetni azt, aki szurkál, bőrszíntől függetlenül. Persze itt még nem tartunk, mivel a gyűlölettel történő gyűlöletszülés korát éljük. Hogy a nemzetiszocialiizmusnak mindenhol helye van? Ezt mi a alpján mondod? A vérgőzös skizofréniás Mein Kampf alapján? Egy olyan eszméről van szó, ami alapján ezt az országot bevagonírozták volna, csak úgy mint Sztálin, ha megéri.
[előzmény (647)]

© gegeválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-31 08:36:55 (662)
szubkultúra. na igen te biztos jobban tudod mindenkinél hogy mit jelent
[előzmény (647)]

© kropotkin hercegválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-31 07:37:57 (661)
MIXIKE! SORAIDAT OLVASVA RÁJÖTTEM HOGY MÉGIS CSAK TE VAGY A JOBB CSAJ NEM A ZSÓFA!

© kropotkin hercegválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-31 07:33:47 (660)
nézd fuckinnazi,engem nem érdekel hogy gyerekkorodban nap mint nap végig kellett nézned ahogy a részeges disznó faterod falhoz csapkodta a meglehetősen könnyűvérű muterodat de ez elmúlt,tedd túl magad rajta!fejezd be ezt a szánalmas nyilas agit-propot mert ez itt nem talál értő fülekre!vagyis húzz végre a faszra te buta tök!
[előzmény (604)]

© Pehyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-31 02:26:15 (659)
hát szerintem ez manapság nem felkapott dolog max csak azok között akik hallgatják vagy ismerik valammenyire ezt a fajta zenét de nem csak bebaszásról énekelnek sok mindenről ami éppen megihleti a zenekart...és hogy most ez fel lenne kapva ?ha neked az jelentia felkapott dolog hogy egyre több oi koncert van magyarországon és egyre több ember ismeri meg ezt a zenét ..ennek az igazi eredetét ...és egyre jobban kedvelt lesz de csak abban a stílusrétegben ahol előfordul ez szerintme jó dolog......meghogy erőltettet lenne?!?nem hiném ezek a zenekarok csak egyszerüen így fejezik ki magukat....meg aztán tényleg csak az ismeri ezt a zenei stílust akit jobban érdekel a punk dolog meg a skinhead kuktúra én szerintem mer aztán ez nem folyik minden csapból........ha meg nem foglalkoztat akkor meg a véleményedet se fejsd ki
[előzmény (658)]

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-31 01:23:55 (658)
Ez az oi dolog mindig is erőltetett volt, de inkább nem mennék bele, sose foglalkoztatott igazán. Most attól, hogy a bebaszásról énekel valaki punk-rockos alapra, az már oi, vagy mi? Nem értem, hogy miért felkapott manapság ez a "kultúra".
[előzmény (653)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-31 00:46:20 (657)
Nem tudom, hogy vannak vele, kedves uraim, de aki rám támad, annak nem szokott érdekelni a szociális háttere, a nehéz gyermekkora és egyéb sérelmei. Onnantól csak egy probléma, amit meg kell szüntetni.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-31 00:36:53 (656)
Aki "késes", azt a földdel kell egyenlővé tenni. Hogy miért lett késes, az lényegtelen. Nem büntetés, hanem takarítás.
[előzmény (643)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-30 23:59:21 (655)
Ezen én is pörögtem már.
Engem is fölbasz. Meg az is, hogy sokan a toleranciát a hazaszerettel összeegyeztethetetlennek (-sikerült!!!:D) tartják.
[előzmény (644)]

© xkolaxválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-30 23:03:02 (654)
jaaa hát és akkor még bele sem mentünk a gyakorlatbeli inkonzisztenciájukba, hogy mondjuk az említett zenekarok közül jónéhány ska-elemekkel operált korábban, "nigger"zenével... persze ha ezt vesszük alapul, elég csekély és szűk a mozgásterük, tényleg akkor tudnám csak őket komolyan venni, ha ősi hangszereken népdalokat játszanának és nem elektromos gitáron a rock and rollnak valami gyenge utánzatát...
[előzmény (653)]

© Pehyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-30 22:50:50 (653)
u.i.:nem létezik olyan hogy hazafias oi az oi szélsőségektől mentes és valós társadalmi helyzetekről,sörröl,balhézásról és polgárpukkasztásról szól semmi köze a szélső jobboldalhoz Magyarországon levő szélsőjobbos zenekarok mint pl:Romantikus Erőszak,Magoszott CSeresznye,Egészséges Fejbőr ezeknek semmi köze az oi zenéhez de még skinhead kultúrához sem...ezek szésőjobboldali csürhe zenekarok semmi több
[előzmény (647)]

© xkolaxválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-30 22:46:05 (652)
mellesleg nem gondolom még azt sem, hogy ok nélkül gyűlöltök. egyáltalán nem. csak tévesek a következtetéseitek, ennyi.

© xkolaxválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-30 22:44:09 (651)
én aztán nem avatok szentté senkit. de mondjuk kezdjük ott, hogy szeresselek benneteket miközben én alapból ki vagyok taszítva mondjuk a magyarságból a ti felfogásotok szerint meg mondjuk azt akarjátok hogy ne is éljek???
van egy csomó olyan hagyomány amit én fontosnak tartok, sőt, bizonyos létszférák tekintetében kifejezetten és elég markáns módon "konzervatív" vagyok de mégis alapból, az őseim miatt, akiket nem is ismertem, számotokra nem vagyok "méltó az életre". nost, ha a "hazafiság" ezt jelenti, akkor igen, inkább gyűlöllek titeket, mint azt a szerencsétlen margóra szorult senkiházi cigányt, amelyik majdnem agyonvert a nyáron. Őt magát persze gyűlölöm, de talán egy egész társadalmi csoportra generalizálni túlzás. ellenben titeket egy dolog tart össze: a közös gyűlölet. nagyjából olyan dolgok irányába, amiket nem is ismertek.
[előzmény (638)]

© Pehyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-30 22:37:59 (650)
csak az baj hogy te nem skinhead vagy hanem egy buta BONEHEAD
[előzmény (647)]

© Mixikeválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-30 20:34:03 (649)
felesleges akármit is magyarázni neki, értetlen, fogalmatlan szektatöltelék.

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-30 20:26:10 (648)
Esetleg az egyik az, hogy akik tényleg őrzik a magyar kultúrát (ellentétben veletek, kik nyúljátok a világ összes uniformizált kopaszát), nem akarnak és nem kívánnak azonosulni veletek.
[előzmény (647)]

© FuckinHippiesválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-30 18:45:32 (647)
NoFarewell:
Kiváncsi lennék te hány skinheadet ismeresz, hány skinheadel találkoztál már életedben..miből irod így le a skinheadeket? A zsivány sajtó által?
A késes cigány miből fog tanulni szerinted? Mit lehet ellene tenni? Erre a válaszodra komolyan kiváncsi vagyok.
És végül szerinted ez a "marginális réteg" ok nélkül gyűlöl ?????

A nemzetiszocializmusnak mint világnézetnek mindenhol helye van. De az írásaidból meglátszik, hogy egyáltalán nem látsz bele az egészbe. A skinhead egy szubkultúra, ez tudod mit jelent?

....
Pehy, szeretem igen, a hazafias Oi-t!

Deraven:Ennek millió oka lehet.
De őszintén nem nagyon érdekel.

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-30 17:25:01 (646)
Az miért van, hogy a magyar kultúra képviselői (pl a volt hegedű tanárom - igen, népi hegedűn IS zenél, azt tanultam nála) hánynak tőletek meg a hozzátok hasonló alkoholista csürhétől?
[előzmény (642)]

© Pehyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-30 15:45:08 (645)
te szereted a régi oi zenét ????
[előzmény (642)]



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 ... > Következő >> Végére