Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Kommunista banda
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Rohadt büdös kommunista banda, mikor lesznek ezek fölakasztva

Elejére << Előző < ... 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 > Következő >> Végére

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-26 19:07:34 (293)
Nem a nyelvtani hibákkal kéne előrukkolni, mert ahogy olvasgatlak titeket jóval többször ejtetek hibákat mint én! Külömben is nem nyelvtan dolgozatnak szántam! De mit is vártam a te fajtádtól. Ja és másba nem tudsz belekötni csak ebbe? Egyébként is érettségin egy hiba még jeles. Ezzel a leveleddel adtál igazat nekem, és a saját butaságodnak.
[előzmény (292)]

© bigblackválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-26 18:23:00 (292)
"nem hagyunk félmunkát!"

Hopp, egy nyelvtan egyes!!
[előzmény (291)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-26 17:43:18 (291)
Kérdezzétek meg a szüleiteket milyen jó a kommunizmus. Akkor estek igazán hanyatt.
Inkább a fasizmust éltetem, mert abba kevesebb ember döglött bele, s itt az ideje, hogy egyenlítsünk! De nem a zsidókkal kezdjük hanem veletek komcsikkal, hogy nehogy mégtöbb önbizalmat adjanak a zsidóknak. ÉLJEN A FASISZTA ESZME! Minden zsidót, cigányt bolsevikot, négert, sárgát kázkamrába küldünk ebben rejlik a hatalmunk! Vesszen a kiválasztott nép. már izzítjuk a gázkamrákat. Újra nyilnak a haláltáborok!
Abban leszünk külömbek a németektől, hogy nem hagyunk félmunkát!
ÉLJEN A NAGYMAGYAR ÚJFASISZA BIRODALOM!

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-26 17:34:47 (290)
Zsidó vagy ha bedölsz ennek.
[előzmény (282)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-25 12:12:10 (289)
Hogy mikor?
Azt már tudjuk, hogy még nem nőttük ki a kapitalizmust, de minthogy a jövő megjósolhatatlan így azt sem lehet tudni, mi lesz majd az új rendszer a kapitalizmus elbukása után, és hogy az mikor fog elbukni.

Az emberiség jövőjét nem lehet megjósolni!
[előzmény (286)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-25 12:09:55 (288)
Könnyebb bárkit leszólni mint elgondolkozni azon amit mond, nemde?
Több Marxot és Engelst olvatam mit amennyit te csak hallásból is ismersz!
Te csak idejössz és jártatod a szádat!
Ennek nincs értelem!
[előzmény (286)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-25 10:28:02 (287)
Proletár az aki putri vályogházba lakik, 8 osztálya van maximum és fizikai munkát végez éhbérért. Nem az aki az Pentium nem tudom hányon netezik egész nap a kényelmes fotelben. Itt mindneki legalább középosztálybeli szóval haggyjuk ezt a proletárosdit!

apunkválasz erre | e-mail - 2004-06-24 22:58:15 (286)
Szerintem Ti, kisgyerekek, nem "kommunista banda" vagytok, hanem kis divat-majmok, akiknek klassz extrémitás, hogy "jajj de fasza" eszme ez a "kommunista-egyenlősdi". Azt meg nem is tudjátok, hogy egy "proletár" mit is, és mennyiért, és hogyan dolgozik........
Vajon mikor "érünk" meg mi éretlen taknyosok a kommunizmusra? Elárulnád, Űrhajósunk?

© Punk Gusztiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-22 09:39:25 (285)
te nem szartál még a balatonba, maki? akkor meg ne szónokolj itt nekem
[előzmény (282)]

© joy01válasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-21 18:10:32 (284)
nameg1x


© joy01válasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-21 18:07:58 (283)


ez tokjo :)

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-20 14:41:19 (282)
Ebben nem értek egyet!
A kommunizmus egy olyan eszme amelyre még nem érett meg az emberiség. Még nem olyan tökéletes, hogy alkalmazhassa magának.

Ugyanezért van pl. környezetszennyezés is! Az emberiség még nem eléggé érett ahhoz, hogy belássa: a környeztszennyezéssel magunknak ártunk!
[előzmény (279)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-19 20:49:19 (281)
A vallás ugyanolyan köntös a "terroristáknak" mint a ti általatok emlegetett embereknek a kommunista eszme.

Attól még mert már egyszer nem sikerült attól még az eszmét nem kell kidobni az ablakon. Mert az ember ösztönösen (nem irigy) hanem törekszik a tökéletesre...különben hová lenne a világ(hisz ezt láthatjuk még a kapitalizmusban is)...
[előzmény (279)]

© Villonválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-19 13:32:27 (280)
Egyet értek veled!!
[előzmény (279)]

© joy01válasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-19 13:30:08 (279)
Castro, Kim Dzsong Il, Sztálin ok kicsodak akkor? Mind-mind biraltak a kapitalizmust, megis mind dusgazdagok vagy azok voltak mig meg nem haltak. Es hogyan lettek gazdagok? A kommunizmus/szocializmus nevu eszme emlegetese alatt elnyomtak, kihasznaltak, kizsigereltek a nepet.
Ezert hiaba vitatkozunk itt a kommunizmusrol egy csodalatosan szep eszme az elmeletben. Azonban soha nem fog megvalosulni, ugy ahogyan azt Marx elkepzelte. A terrorizmus megjelenese pedig szerintem nem a kapitalizmus szulotte, vagy a bukasanak az eloszele, hanem az emberi gyarlosage es a vallasi fanatizmuse. Vagy egyaltalan a vallase.
[előzmény (278)]

© Villonválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-19 13:09:15 (278)
A kapitalizmust csak a szegények bírálják sajnos.Én még nem hallottam miliárdos felszólalni a kapitalizmus ellen.

© joy01válasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-19 12:19:12 (277)
http://index.hu/politika/bulvar/fidel8895/ ezt olvastatok mar? :)))

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-19 11:49:50 (276)
Na először is, Marx a kapitalizmus működést vette górcső alá (-milyen szavakat írok) s bebizonyította hogy a kapitalizmus felépítménye már nem sokáig tudja fenntartani ezt a fejlődést ill. ami árán fenntartja a kizsákmányolás (előszőr csak a gyarmatbirodalmaké majd saját állampolgáraiké) rendszere szükségszerűen meg fog bukni...

s ha még eddig nem is bukott meg de pl a "terrorizmus" is ennek a szülötte-vagyis a szegénységé, az elnyomásé stb.

különben azt tudtad hogy jelent meg könyv "A kapitalizmus fekete könyve" címmel? :)

© Villonválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-18 23:50:08 (275)
Az csak elmélet!!
A gyakorlat sajnos telejesen más.Biztos Sztálin bácsi is olvashatta azt a remekművet,mégis mi lett belőle.(Nem mondom,biztos van benne sok szép dolog,amin érdemes gondolkodni,de könyörgöm miért nem az az eszmeáradat hatja át az egész világot?Mert a mai globalizált világban az a rendszer nem működhet)

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-18 23:10:29 (274)
"Akiknek manapság vannak szimpatizáns érzelmeik ezzel az undorító rendszerrel kapcsolatban,annak ajánlom"...

Marx műveit a kapitalizmus működéséről...stb.

© Villonválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-18 22:21:46 (273)
Eszmék születnek és eszmék tünnek.Így volt ez hála istennek a kommunizmussal.Persze mondhatja bárki hogy az elmélet az nagyon jó csak a megvalósítás nem sikerült.Miért?Talán azért mert az eszme mégse volt olyan jó.Mert ha tökéletes lett volna akkor még most is működne.És sokmindent figyelmen kívül hagyott.Például az egyén fogalmát.Azt hogy minden személy egy önállóság(nagyvonalakban).
A történelem legmókásabb és legborzasztóbb időszaka a pártállami kommunista diktatúrák időszaka volt.Ha csak Sztálin elvtárs,vagy Rákosi és az ávó történeteit olvasom röhögni kezdek,bensőmben meg reszketek,sírok,félek.Amit a kommcsik műveltek az volt maga a bűnbeesés.Nem tudom hogy manapság hogy mer valaki dicsőséggel gondolni azokra az időkre.Az vagy ostoba vagy ő is kommunista.Akiknek manapság vannak szimpatizáns érzelmeik ezzel az undorító rendszerrel kapcsolatban,annak ajánlom Kiszely Gábor ÁVH című könyvét.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-16 15:30:51 (272)
"A kérdés az, hogy vajon jobb lett-e ettől a szegényeknek? Persze, hogy nem, mert az állam ráült a pénzre, ahelyett hogy elosztotta volna, ahogy ígérte. "

Teljesen egyetértek, ezt én sem látom másként...én csak a módszert propagálom és ha nem lenne ott az "elosztotta volna ahogy ígérte" akkor szerintem minden nagyon rendben lett volna, csak ott is a bürokratizmus győzedelmeskedett...

ha majd lesz időm berakok egy nagyon jó anyagot az iskolarendszert illetően+ még annyi, nagyon érdekes Lenin gondolatai hogyan akarta ő megszüntetni a bürokráciát:
"
Az elbürokratizálódás ellen

1, nemcsak választhatóság, hanem bármikori elmozdíthatóság is
2, az átlag fizetésénél nem magasabb fizetés
3, ellenőrzés és felügyelet funkciót mindenkire kiterjeszteni (?)-ez mint láthattuk az 50-es évek Magyarországán túl jól is sikerült

A bürokratizmus lényege a tömegektől való elszakadás, a tömegek fölött való állás és kiváltságos személlyé válás."

hát nem tudom ti/te hogy vagy vele de ezek nemcsak józan hanem szimpatikus gondolatok is kár, hogy halála meghíúsította e program véghezvitelét ugyanakkor a 3 pontból igencsak átültethető lenne 2 mára is, akkor amikor az EU képviselőink 2 millát fognak kapni és még az itthoni képviselőségükről is alig akarnak lemondani-hát menjenek a ...
[előzmény (271)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-15 21:13:20 (271)
no így egy kicsit érthetőbb.

Szerény véleményem szerint a rendszereket lehet változtatgatni, már sokan megpróbálták, sok vér folyt érte, és eddig mindig volt egy gazdag és egy szegény réteg. (a társadalom története, osztályharcok története, hogy egy klasszikust idézzek). Természetesen mindenkinek szíve joga, különféle magasztos ideákban hinni, ami elhozza az emberiség számára a kánaánt. A kérdés az, hogy érdemes-e. Szerintem nem feltétlenül, de ettől még egyáltalán nem nézem le azt, aki így tesz.

Véleményem szerint, ha valamit meg kellene változtatni, talán nem is gyökeresen, csak egy kicsit, az az iskolarendszer. Szerintem ugyanis rendkívül abszurd az, hogy egy olyan társadalomban, ahol a pénz rengeteg mindent meghatároz a mindennapok szintjén (és ez az egész nyugati társadalomra, pl. amerikára is értendő), a diákok úgy végzik el az általános- és középiskolát, nagy többségük az egyetemet is, hogy fogalmuk sincs arról, hogyan "működik a pénz." Sőt, a legtöbben úgy élik le egész életüket, hogy fogalmuk sincs arról, hogy mi a különbség pl. egy részvény és egy kötvény között, stb. (Itt most rengeteg irányba el tudnék menni, de nem fogok, mert holnap estig írnám.)

Tehát lehet hinni egy olyan "világban," ahol majd egykoron mindenki anyagilag is egyenlő lesz (más kérdés, hogy szerintem ez a világ sem vezetne általános boldogsághoz), de én e helyett inkább abban hiszek, hogy abban próbáljunk meg minden esélyt kihasználni, amiben élünk és - mivel a piacgazdaásg nem egy rossz rendszer - lehetőség az van bőven.

Ma tényleg az a helyzet, hogy más az alkalmazott és az alkalmazó adófizetési mechanizmusa. (Alkalmazott: 1., kereslet 2., adó 3., egyéb kiadások, esetleg luxuscikke; alkalmazó: 1., bevétel 2., cégen keresztüli kiadások, luxsucikkek, egyéb kiadások 3., adó (a maradékból))

Természetesen tudom, hogy alaposan meg lehet "adóztatni" a gazdagokat, ahogy a proletárdiktatúrában is tették. Te ezt megfelelően behajtott állami adónak hívod, én rablásnak. Mi történt ezután pl. oroszországban? a gazdag elitet családostúl kinyírták, munkatáborok, egyebek. A kérdés az, hogy vajon jobb lett-e ettől a szegényeknek? Persze, hogy nem, mert az állam ráült a pénzre, ahelyett hogy elosztotta volna, ahogy ígérte. És mivel a gazdag, a pénzhez értő elit kiveszett, mivel vagy elpusztították, vagy elmenekült, az ország pénzhez értő, fontos értékeket támogató elit nélkül maradt, és ennek hiányát még ma is sínyli.

Ez persze történelem, te is máshogy látod, én is máshogy látom, és elfogadom, hogy neked más véleményed van, mégha nem is értek egyet vele.

Én nem értek egyet az adórendszer mai formájával, mivel az én adóm olyan dolgokra megy el, amire soha nem adnék pénzt. Egy igazi, jól működő gazdaságban az államnak a lehető legkevesebb adót kellene szednie, de mint már mondtam, nem ez a legfontosabb lépés.
[előzmény (268)]

apunkválasz erre | e-mail - 2004-06-15 19:51:22 (270)
Széép.
Csak pl. ez a "mindenki művész" inkább az, hogy senkise. Nem is kell, hogy válaszoljak, válaszol neked Madách Imre a falanszterrel, ahol Michelangelo széklábat faragott.
Ez a punk "színpadbontás" már egyszer lezajlott a beat - korszakban is. Amikor elkezdődött, pontosan ezért szerették a Beatlest is.

A politikán kívül. Azért mondasz valamit, hát sajnos akkor ezért van, hogy ma itthon egyetlen jó punk-zenekart sem isnerek?
[előzmény (256)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-14 21:02:13 (269)
Imádom a vitát, főleg ha van értelem - mint most, de útálom ezt a széthúzott, hézagosan szerkesztett, másikból idézgetek szöveget - éppen ezért tüntetőlegesen nem teszsek hozzá a vitához.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-14 12:33:28 (268)
"Te a robin hood-i felfogás híve vagy, amit tanítanak az iskolákban, meg otthon. Hogy az állam elveszi a gazdagoktól a pénzt adók formájában, és visszaadja a szegényeknek. "

ezt írod te erre mondtam én hogy csak és kizárólag a kapitalista viszonyok között. de mivel én nem az adórendszert akarom megváltoztatni(nem ez a célom) hanem a rendszert ezért ez csak egy kérdéskör ami megoldódna ha megváltoztatnánk a mai fennálló viszonyokat.
remélem most már érted az én állaspontomat.

"Remélem sikerült kicsit jobban megvilágítani, hogy miért nem értek egyet az adórendszer mai formájával"

ebből a mondatodból pedig nekem az világlik ki hogy te csak a "mai formájával" nem értesz egyet.(ezért gondoltam hogy téged kielégítene az adósávok gyökeres megváltoztatása) de akkor mégsem???
mert ahogyan én is írtam nekem sem ez a fő célom ill. nem lehet csak ez, mert ez alapjaiban nem változtatná meg az emberek hétköznapjait.

a liberális vádra meg annyit hogy úgymond te is a számba adtad robin Hood-ot pedig direkt írtam hogy az álláspontom a kapitalista viszonyok között értendő... de célomat tekintve nem ez mármint az adóreform a legfőbb vágyam.

"ha megváltoztatod az adósávokat, semmi nem fog változni. "

gondolom itt arra gondolsz úgy sem fizetnének adót...hát ez pedig az ellenőrzéstől függ. de tőkés viszonyok között burzsoá parlamentarista keretek mellett nem is várhatjuk hogy az egyik elit kiszolgáltatja a másikat.

szóval a lényegi mondanivalód hogy az állam nem tudja megadóztatni a gazdagokat nem igaz.
legjobb példa rá az államszocializmus(államkapitalizmus) ahol a régi arisztokratákat(elitet) nemhogy csak megadóztatták de vagyonukat is elkobozták/elosztották...
egy proletár diktatúrában bármilyen egységes és okos lehet a tőkés max. csak arra lehet elég neki hogy a bőrét mentse.
[előzmény (267)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-13 23:01:31 (267)
ha megváltoztatod az adósávokat, semmi nem fog változni. nem tudom, hogy ezt érdemes-e mégegyszer leírni, mert ahelyett, hogy a te véleményedet kultúráltan ütközteted az enyémmel, a lényegi mondanivaló mellett elsiklasz. (nomeg megkapom a liberális jelzőt, amit attól függően, h kivel próbálok eszemcserébe bonyolódni, a nácival felváltva kapok.)

Olvasd el még egyszer amit írtam, utána válaszolok
[előzmény (264)]

© kobaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-13 13:51:40 (266)
"Tehát egy-egy korporáció élén a legsikeresebb, legjobb döntéseket hozó, legnagyobb rálátással bíró szakember lenne a vezető adott területen. Végül is hierarchikusan épülne fel az egész."
És, ha a legsikeresebb, legjobb döntéseket hozó legnagyobb rálátással bíró szakember külföldi? Vagy becstelen? Vagy nincs vezetői képessége?
"A Kárpát-Duna Nagyhazában a magyar a vezető nép, de semmivel sem feljebbvaló, mint a szlávok, vagy a többiek."
Na ezt hogy csinálod meg? Mi van ha szlávoknak meg a többieknek nem jön be az, hogy a magyar a vezető nép, és függetlenek akarnak lenni a magyar államtól?
"Egy ifjúnak csupán jó ha alázatot, fegyelmet tanul."
Miért? Az alázatos fegyelmezett ember elfogadja a téves ítéletet is, az autnóm ember nem fogadja el, hanem megtámadja. Jó ha tudod, hogy a tudományos fejlődés nagy része így történt.
"Tehát szólásszabadság nagyon minimális mértékben érvényesülne... "
No comment.
"Lenni lehet, (de ez csak az én meglátásom) de csak serkentőleg működhet. Felhívhatja a figyelmet az adódó gondokra és a végrehajtás hibáira... "
Tehát hatalomra nem kerülhet, a vezetők leválthatatlanok. (Vigyázz csúsztatás volt:-))
"A homokosok abszolút társadalomellenesek, családellenesek, nemzetellenesek. Vagy naygon legyenek kussban, vagy takarodjanak. ha nem mennek sehova és nem fogják be a szájukat, akkor sajnos...
Zsidók: ha nem úgy viselkedik mint egy "zsidó" akkor felőlem lehet itt, de ha nem tetszik neki valami, szedje a cókmókját és kész. Cigányok... jhát igen, ugyanaz áll rájuk is mint a zsidókra... "
Hova takarodjanak? Mit jelent az, hogy valaki úgy viselkedik, mint egy "zsidó"? A világon több millió zsidó van és mindegyik másképp viselkedik?
"A fű NEM lenne legális. Egy egészséges, életerős embernek nincs szüksége ilyen szemetekre... "
Mondd csak próbáltad már? Tudod egyáltalán mi az? Mert ha nem, akkor ne mondj róla ilyen kategorikus véleményt. Egyébként pl. gyógyszerként is alkalmazható. (Mondjuk egy rákos betegnél morfium helyett)
"Vallászsbadság annyiban nyilvánulhatna meg, hogy mindenki ygakorolhatná vallását, de államvallás a keresztény vallás lenne. Római katolikus, görögkatolikus, meg a protestáns vallások... "
Ha mindenki gyakorolhatja a saját vallását, akkor mit jelent az, hogy államvallás? A keresztény egyházak külön elbírálásban részesülnének, előjogaik lennének? Kötelező lenne a hittan? Vagy mégis mit?
"Elmondani az ifjoncoknak, hogy mi, magyarok is vagyunk valakik... Ennyi..."
Miért, a mostani tananyagtól függetlenül nem tudja minden magyar ember, hogy a magyar nép nem alábbvaló a többinél? Szerintem ezt te is tudod, mint ahogy én is, vagy bárki akit megkérdezel a fórumon.
"Kényszersorozás lenne."
Akkor emigrálok. Nem fogok fogkefével budit mosni, azért, hogy belémneveljék a tiszteletet a paraszt őrmesterek iránt. Csak azt tisztelem, aki megérdemli. A hadseregben viszont kénytelen vagyok tisztelni az összes feljebbvalómat, akik nem biztos, hogy rászolgálnak erre.
"Az államszervezet legitimitása érdekes dolog. A Szent Korona eszme megköveteli, hogy a hatalom legitim legyen. A demokrácia kihasználása lehet az egyetlen, ami legitimálhatja és ezzel együtt a helyesen gondolkodó nemzettestvérek... "
Hogy lehet legitim az a demokrácia, ahol a szólásszabadság csak minimálisan érvényesül, az ellenzék csak jobbító dolgokat mondhat, ahol a magyar a vezető nép, és vezetők csak magyarok lehetnek. Szerinted ezt az államot rajtad és bajtársaidon kívül még hányan tartanák legitimnek?
Ja és még egy kérdés: Hol lennének a határok (Trianon előtt, 1941, ma)?

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-13 12:56:21 (265)
Szerintem nem százalékban kéne meghatározni az adót hanem konkrétan forintban. Aki minimálbérböl él az is ugyananyi forintot (nem a keresetének a százalékát) fizessen be mint aki 5 milliót keres.
Egyébként a Clashes témára visszatérve, anno épp az volt az egyik cél hogy lerombolják a tiszteleten alapuló közönség-előadó kapcsolatot, azért köpködték le egymást meg minden szóval ilyen nyálas szöveggel hogy a Clash mint szó valami akkora dolog amit ki kell érdemelni engem haggyjál békén.
[előzmény (264)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-13 08:31:08 (264)
Zárójelben azért írtam hogy a kapitalista viszonyok között...

Igen ma a szegények és a középosztály fizet leginkább adót-ezzel én is egyetértek. de éppen ez az a kérdés hogy meg kell változtatni az adósávokat (s nehogy már a te általad is hőn szeretett liberásiok akarata érvényesüljön) hogy az aki havi 1,5-2 milliót keres az nehogy már ugyanannyit adózzon amit egy 150-200 ezret kereső!

Arról már nem is beszélve hogy a kormány pl a társasági adót csökkentette... ugyanakkor az alapvető élelmiszereket is terheli európa egyik legmagasabb ÁFája...

"1., mivel az állam egy önmagát növelő bürokratarendszer, az adók hatalmas nagy része az intézményrendszer fenntartására megy el. Szinte semmi nem jut abból a pénzből a ,,szegényeknek," amit a többiek befizetnek. "

ebből a válaszodból egyértelműen következik az állam megszűntetésének a gondolata-ami a valódi kommunisták egyik alapvető programja.

azt pedig hogy én az adók "jóságáról zengek" nem tudom hogy hol vált egyértelművé számodra...én csak azt mondom ha már vannak adók félig a te általad említett dolgok miatt félig az én általam felsorolt okok miatt akkor már lehetne jóval igazságosabb, emberségesebb az adórendszer.
de az adók is azt bizonyítják hogy az elosztással vannak problémák illetve a rendszer felépítményével.(pl a te általad említett hatalmas bürökratikus háózattal).
[előzmény (260)]



Elejére << Előző < ... 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 > Következő >> Végére