Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Abortusz
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
abortusz, avagy államilag támogatott népírtás

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 ... > Következő >> Végére

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-05-18 13:09:16 (1675)
az csak a jeghegy csucsa, nem az volt a lenyeg
[előzmény (1674)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2007-05-18 09:13:45 (1674)
Csak arra kivantam reflektalni, hogy a katolikus egyhazat azert utalni mert a papa szormet hord, az kb. olyan mint utalni az MSZP-t mert Gyurcsany Audival jar.
[előzmény (1669)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-05-17 21:45:11 (1673)
ami a legjobb ebben a ferences projektben, az egyébként az, hogy teljes családokat (apákat is) várnak.
[előzmény (1671)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-05-17 21:43:52 (1672)
maaaaaaaakk. emeseeeeen.
[előzmény (1671)]

© Dr.Zoidbergválasz erre | adatok | e-mail - 2007-05-17 21:42:14 (1671)
Általában jókat szólsz hozzá a fórumhoz, ezért hajlamos vagyok nem figyelembe venni ezúttal azt a baromságot, amivel kifordítottad a mondanivalómat.
Közben elolvastam a többi hsz - eidet, azok már megnyugtattak, már azt kezdtem hinni hogy szerinted én minden 'gyilkosság' felett szemet hunyok. A mondanivalóm az, hogy elképesztő pofátlanságnak tartom pl. a gyerekerőszakoló katolikus egyház nagy szentességét ezügyben, vagy bármilyen olyan abortuszellenes véleményt, ami elvakult. Tekintve, hogy ebben az országban igenis nem minden gyerek juthat esetleg rendes körülményekhez a születése után, szerintem egy korai abortusz egészséges anyán is végezhető (hozzáteszem, ez VÉLEMÉNY, semmiféle normamutatás vagy kötelező előírás, amivel általában itt a nagyokosok előjönnek) abban az esetben, ha történetesen az utcára szülné. Nem rég beszélgettem erről alexander cimborámmal, akinek igaza van, hogyha pl. a kivételesen tényleg valamit is tevő és nem csak a perselyt elalkoholizáló Ferencesekhez juthat a gyerek és nem utolsósorban a nagyokosok még az anyát is megkérdezik (mert ugye igen könnyen beszélünk mi fiúk a terhességről és a szülésről, ugye? ), abban az esetben természetesen nem kell semmilyen abortusz, sőt. Csak valahogy úgy érzem, hogy egyesek itt iszonyatosan nagy megmondók, bár- és elnézést hogy vulgáris leszek- pinájuk még nem volt.
[előzmény (1660)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-05-17 17:57:05 (1670)
de ha már konzisztencia, én az abortuszt is gyilkosságnak tartom és az állatok leölését is. tudtommal te is vegan vagy. melyikünk inkonzisztens akkor?

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-05-17 17:56:19 (1669)
naigen:-D az a komoly, ha valaki a mai kaotikus világban konzisztens rendszert keres, ami nem csak ma nincs, sosem volt. persze abba nem is megyek bele hogy még hivatalosan sincs közöm a katolikus egyházhoz, nemhivatalosan végképp nem. az a tény, hogy - bár nem vagyok katolikus - az ő emberi cselekvéselméletük tűnik a legnormálisabbnak, megint más lapra tartozik, és nem témábavágó.
[előzmény (1668)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2007-05-17 13:17:16 (1668)
"vegan letedre a katolikus egyhaznak a segget nyalod, akinek a legfobb meltosaga szormesipkaban jarkal, es aminek semmi gondja nincsen az allatok megolesevel. de bizonyara ez nem gyilkossag, hiszen ez hagyomany."

Beszarok egyesek miken akadnak fenn.
[előzmény (1666)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-05-17 12:35:56 (1667)
nekem belefer a rasszizmus meg a szexizmus a lelkiismereti szabadsagba, az inteligenciai szabadsagba kevesbe. bar nem tudom, mert" libi" nem vagyok, csak max szerinted.
[előzmény (1665)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-05-17 12:34:22 (1666)
nem, ez nem csak lelkiismereti szabadsag. bizonyara joparan vannak akik szivesen megtartanak a magzatukat, ha tudnak, hogy nem szenvedne tobbet, mintha elpusztitanak. nevezheted igazabol, aminek akarod, kulonosebben nem erdekel. az vicces, hogy vegan letedre a katolikus egyhaznak a segget nyalod, akinek a legfobb meltosaga szormesipkaban jarkal, es aminek semmi gondja nincsen az allatok megolesevel. de bizonyara ez nem gyilkossag, hiszen ez hagyomany.
[előzmény (1665)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-05-17 01:33:00 (1665)
ezt ma "lelkiismereti szabadságnak" hívják, vagyis a te személyes döntésed, gyilkosságnak tartod-e az abortuszt vagy sem. bár ehhez képest érdekes módon a rasszizmus vagy a szexizmus már nem fér bele a lelkiismereti szabad(os)ságba, arról határozott véleményük van a libiknek.
[előzmény (1660)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-05-16 21:41:06 (1664)
"nem mintha szerintem az abortusz gyilkossag lenne"

persze hogy nem, családi piknik.

"emberek keptelen kulonbseget tenni valos es fikcios eroszak kozott."

hiába volt az a fránya aufklérizmus, ezek a sötét embörök nem képesek felvilágosultak lenni, kutyafáját!

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-05-16 19:20:49 (1663)
szerintem ez egyaltalan nem igy van, manapsag az emberek sokkal erzekenyebbek a gyilkossagra altalanossagban, mint mondjuk par szaz eve. azelott amugy pl. az abortusz felett is inkabb szemet hunytak, mint a hazassagon kivuli szules felett. (nem mintha szerintem az abortusz gyilkossag lenne.) amugy az a mennyisegu eroszak ami a TV-bol jon kozelebe sem er a valosagnak. azzal semmi gond nincs hogy a szamitogepes jatekok tele vannak eroszakkal. az a gaz, hogy az emberek keptelen kulonbseget tenni valos es fikcios eroszak kozott.
[előzmény (1660)]

© Pollyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-05-16 18:56:55 (1662)
Ja, és nem bunkóskodni akartam, elnézést a kissé durva hasonlatért, csak ez még eléggé indulatból jött, közben lenyugodtam.
[előzmény (1660)]

© Pollyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-05-16 18:54:25 (1661)
Természetesen vannak kivételek, elnézést, hogy ezt nem írom oda minden egyes alkalommal, amikor az abortusz ellen érvelek, de akkor most ismét ideírom:
VANNAK KIVÉTELEK!!!
Remélem ennyi elég!
[előzmény (1660)]

© Pollyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-05-16 18:53:05 (1660)
Lehet hogy a lelkiismeretével mindenki magának számol el, de ez akkor is nyilkosság. Ha valaki megölné anyádat, annak is azt mondanád, hogy majd elszámol a lelkiismeretével? Csak éppen a lelkiismeret ma már nem is divat, ha az lenne, akkor nem a gyilkolás jönne a tévéből, meg a számítógépes játékokból állandóan, főleg nem gyerekek számára. Ilyenkor már nem is csoda, ha a gyilkosság elveszíti a valódi jelentését, ez manapság csak egy statisztikai adat...
[előzmény (1657)]

© zoepitválasz erre | adatok | e-mail - 2007-05-16 16:55:43 (1659)
...hogy az anyja antinő,ezt akartam irni!
Vagyis inkább anti-anya!

© zoepitválasz erre | adatok | e-mail - 2007-05-16 16:54:37 (1658)
Tényleg szörnyű ezért remélem nem lettem terrhes.Nem hinném,mert már semmi tünet csak épp vérzés nincs de a gyógyszer abbahagyása összerkavarja a szervezetet...ha kivizsgáltattam magam,le is köttetem,mert mindég a megelőzés és nem az abortusz hive voltam...egy abortuszom volt ,akkoriban egy bunkó elégette(!)a tablettáimat én meg azt gondoltam a gyógyszer még 1 hónapig hat...nem hatott!Viszont felelőtlenség lett volna szülnöm mert sosem vágytam rá,s ne egy gyerek szivja meg hogy az anyja aninő...
De nem hinném hogy most az lennék.Azóta nem is szexelek mig ezt rendbe nem hozza a doki...!Nem kockáztatok...
[előzmény (1656)]

© Dr.Zoidbergválasz erre | adatok | e-mail - 2007-05-16 16:53:46 (1657)
Ja hát ez világos, senki nem mondja hogy nem durva. Viszont itt elhangzott egy vélemény: "A lelkiismeretével mindenki maga számoljon el." Én ezzel értek egyet. Mint ahogy nem mondom meg a szomszédnak hogy milyen ruhát vegyen fel, úgy nincsen jogom megmondani, nem simerve 100%-osan az egyes eseteket, egy teljesen idegennek, hogy abortálhat - e.
[előzmény (1656)]

© Snufflesválasz erre | adatok | e-mail - 2007-05-15 18:44:31 (1656)
http://hu.wikipedia.org/wiki/Terhess%C3%A9gmegszak%C3%ADt%C3%A1s#A_terhess.C3.A9gmegszak.C3.ADt.C3.A1s_m.C3.B3djai

ezt végigolvastam, borzalmas. bár a biológiához elég sok közöm van, de azért még mindig tudok olyan dolgokat olvasni, amik durvák, pedig amikor boncoláson voltam, még egész vidáman jöttem ki az egyetemi épületből.

© zoepitválasz erre | adatok | e-mail - 2007-05-15 14:20:17 (1655)
Én lehet,teherbe estem bár nem valószinű...szüneteltettem gyógyszert,dugtunk-gummival-de az bennem maradt,bár mikor még nem élvezett el....kicsit dugtunk nélküle aztán új gumi.
Igy nem sok az esélye de már 2 menzeszem kimaradt,émelygés,mellfeszülés,fáj a méhem,stb.Állitólag gyógyszer elhagyása is okoz ilyet...teszt(már 5 db)mind negativ...
Kedden megyek dokihoz.
Ha terhes vagyok,elvetetem-sosem akartam gyereket ezért mindég szedtem gyógyszert.Vén banya vagyok már/41/és nem éledt fel az "anyai ösztön",nem birom a kisgyerekeket .
Szóval én nem ellenzem az abortuszt de a megelőzés a megoldás.Én leköttetem magam mert dugnék éjjel-nappal,és nem akarok már gyógyszert se ennyi idősen,se spirált,a gumihoz túl durván csináljuk....
Szóval,ez van.

© punkraciooválasz erre | adatok | e-mail - 2007-05-13 20:51:49 (1654)
Abortusz? Nem vetem el,nem is ítélek el senkit érte,ha muszáj vmi miatt igénybe vennie. Ha ezzel az anya életét kell megmenti,akkor az utóbbi legyen érvényben. A lelkiismeretével mindenki maga számoljon el.

© Pollyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-05-01 20:15:28 (1653)
Szerintem bárkinek lehet véleménye bármiről, és ha akarja, akkor annak hangot is adhat. Ha a véleménye marhaság, akkor úgyis lesz, aki megmondja neki (bár ebben a témában nem nagyon lehet marhaságot írni, csak ellentétes véleményeket, amiről vitatkozni lehet). Ha pedig valaki itt szeretne tanácsot kapni arra, hogy mit csináljon a nem kívánt gyerekével, akkor annak nagyon sok esze van, gratulálni tudok hozzá, de nem tartom túl valószínűnek, hogy ezt tenné bárki. Szerintem egy véletlenül teherbe esett kiscsaj hamarabb kér tanácsot a legjobb barátnőjétől, vagy ha komolyan gondolja, hogy utánanéz a lehetőségeinek, akkor egy orvost kérdez meg. Erre amúgy minden lehetősége megvan, mert ennek a menete a következő: kicsilány úgy gondolja, hogy terhes lett, mert nem jött meg neki időben, ezért vesz egy tesztet. Ha terhes, akkor a teszt pozitív. Ezek után bármit akar tenni, el kell mennie egy nőgyógyászhoz, mivel nem lehet csak úgy beállítani egy klinkára, hogy a teszt szerint én terhes vagyok, kérem operáljanak meg, mert nem akarom/tudom megtartani a gyerekem. Hanem elmegy egy nőgyógyászhoz, az megvizsgálja, ad neki egy beutalót az ultrahangra, és egy-két napon belül be is jut az ultrahangra, ahol megállapítják, hogy valóban terhes-e, ha meg nem látszik biztosan, akkor vizeletvizsgálatot csinálnak, vagy vért vesznek, de mindenképpen ellenőrzik, hogy tényleg terhes-e. Na most ezek után a leányzó a pozitív lelettel együtt visszasétál a nőgyógyászhoz, aki megkérdezi tőle, hogy meg akarja-e tartani a gyerekét. Ez az első kérdése. Tőlem is ezt kérdezték először, hogy "Na és örül neki?" Ha pedig a kisasszony azt mondja, hogy nem, akkor az orvos elmondja neki, hogy mik a lehetőségei, valamint azt is, hogy hová fordulhat segítségért. Tehát ha valaki nem akarja megtartani a gyerekét, akkor már mindezen információk birtokában van, ezek után nem tartom valószínűnek, hogy akár a te, vagy az én véleményem alapján fog dönteni a magzat sorsáról. Nem hiszem, hogy bárkinek is a kárára vállna, hogy erről a témáról vitatkozunk ezen az oldalon. Ha pedig van egy tinilány, aki nem terhes, csak éppen ismerkedik a nemi élettel, valamint elgondolkodik a felelősségről és éppen ide téved, esetleg érdekli is, amit itt olvas, akkor nem hiszem, hogy a kárára vállna, hogy többféle véleménnyel találkozik. Ezeket utána úgyis megbeszéli a barátnőivel, ha olyan viszonyban vannak, akkor az anyjával, ha meg mondjuk normális kapcsolata van, akkor a partnerével is. Az pedig már nem hiszem, hogy a fórumnak lenne a bűne, hogy manapság a fiatalok nincsenek kellő képpen tájékoztatva a fogamzásgátlás fontosságáról és annak módjairól. Nem ezektől a véleményektől és hozzászólásoktól fog valaki gumi nélkül szexelni és utána évente elmenni egy abortuszra.
[előzmény (1649)]

© lujza66válasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-27 10:30:06 (1652)
nem, nem így értettem, vagy én írtam félreérthetően, vagy te értettél félre.
nem azt mondom, hogy ide jöjjön bárki is okosságért, példáért, jó tanácsért, vagy bárki beleszóljon a másik magánéletébe.. egyáltalán nem ezt akartam mondani!!! és.. talán nem is ezt mondtam. csupán annyit, hogy ha egy fiatal ilyen oldalon időzik, és betéved egy ilyen topicba, akkor ne azt lássa, ahogy mások olyan dolgokon vitatkoznak, amikhez tényleg nem sok közük van -ahogy ezt te is írtad, és amivel végülis egyetértek- hanem esetleg információhoz jusson, a témával kapcsolatos cikkeket láthasson esetleg, vagy olvashatja mások véleményét is, attól még nem az alapján fog dönteni, sőt, ha döntenie kell, nem ilyen oldalra jön egyáltalán.
persze, mivel ez a téma a politikához lett csapva, és nem érzelmi kérdésként van kezelve, legalábbis a szándék vszínűleg nem az volt, ha innen nézzük, akkor valóban fölösleges ez a topic, és valóban senkinek semmi joga más életébe ilyen módon beleavatkozni. ezzel is egyetértek.
viszont véleményezés attól még lehet. mint minden kényes témában. csak fölösleges belemenni, mert sokkal bonyolultabb és összetettebb, mint mondjuk, hogy orbán vagy gyurcsány a nagyobb paraszt-e.. :S
szóval. végülis igazad van.. csak reméli az ember néha, hogy kitudja hozni a legtöbbet abból is, amiből elég nehéz.. meghát.. ez "csak" egy pankportál.. nem kell komolyan venni semmit.. :S

alexander: egy tinit ne próbálj egy mondatba helyezni sztem a felelőség fogalmával, vagy egyáltalán bármilyen komolyabb dologgal.. náluk sem lehet általánosítani, mint ahogy semmit sem kéne.. de, ha egy kicsit is belegondolsz, neked milyen volt 15 évesen, ne mond, hogy te már akkor is felnőtt módon gondolkoztál.. vannak kisebb, és nagyobb hibák. és mindenki másfajtákat követ el.
sokszor nem azért nemtörődöm vki, mert ez így jó neki, hanem mert nem mer kitől kérdezni, vagy hogyan... pont ezért kéne nekik azt a segítséget megadni, mivel a "felnőtteknek több eszük van" - jó esetben- így tapasztalat, stb. is, "felvilágosítást" adni, de ezt nem egy már 15 éves fiatalnak, hanem már jóval korábban..
egyáltalán, a szexualitást nem kéne tabuként kezelni, akkor lehet ilyen problémák sem lennének. és nem szégyelné senki kimondani azt a szót, hogy vagina, vagy rákérdezni, hogy hogyan lehet gombásodást kapni, vagy épp hogyan lehet teherbe esni és hogyan nem.. ez miért esik olyan nehezükre az embereknek.. én ezt nem értem:S mert nem azt kéri az ember, hogy azt mondja el vki, hogy a saját nemi életét hogyan éli, hanem azt, hogy a saját testét megismerhesse.. hogy tisztában legyen vele, mi hol van, mi a funkciója, miért, és hogyan tarthassa azt egészségesen, stb. sztem ez lenne a normális.. és, ha ezek után nemtörődöm vki, akkor az megérdemli a hülyeségét. de ez így már más.
és igen, fontos lehet valóban, hogy "technokrata diktatúra", vagy "szabad gondolkodás", de nem azon a módon, ahogy ezzel ti "játszottatok" itt, ennek értelme különösebben nem volt.. nem változtat semmin, hogy az egyikőtök így látja, a másik meg úgy.. persze, filozofálgatni lehet bármiről.. de van már filozófia topic is asszem, ha szeretnéd, nyittathatunk esetleg egy vallássosságos topicot is, de ez itt ebben a formában fárasztó volt, és fölösleges.. ezt gondolom.
[előzmény (1649)]

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-25 19:32:03 (1651)
Most már nem is tudom visszaidézni, mert ilyen szar a net, közben megszüntették.....a Wiki-ben. Basszák meg.
[előzmény (1648)]

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-25 19:30:01 (1650)
Ne vállalja és ne is jöjjön ide "okosságokért".
Egyébként van abban valami, amit a kedves Lujza66 hozzászóló írt. Lehet, hogy vannak fiatalok, akiknek valahol olvasnivaló, példakereső ez a hely. Hát ne basszunk ki velük. Töröljük ki és kész.
[előzmény (1647)]

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-25 19:27:24 (1649)
Egyetértek minden szavaddal. Pontosan azért kéne ezt innen kitörölni. Pontosan azért, mert esetleg olvassák azok is, akiket ez a dolog tényleg érint és nagyon tapasztalatlanok. Hát innen sem jótanácsot, sem példákat nem vehetnek. Könyörgöm NE IDE JÖJJENEK, jótanácsért.
Az ő magánügyükbe nehogy beleszóljon már egy ilyen (már elnézést mindenkitől aki leszívja), ebben a témában BUNKÓ hely.
Jó itt a zene, meg az anarchia, szidhatjuk Orbánt meg a komenistákat, de az abortuszba nem szólhat bele sem az állam, sem az egyház, sem a (röhely) punkportál.
Na töröljétek ezt a szemetet innen Moderátorok!
[előzmény (1646)]

© dalmaválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-23 17:33:35 (1648)
hogy mi az a link? az 1938-as hozzáfűznivalódban.
[előzmény (1642)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-23 11:43:36 (1647)
a legnagyobb baj az a "tinik abortuszával" (ha ez egyáltalán tömeges jelenség, őszintén nem tudom), mint a többi dologgal is a liberokráciákban (bocsi: magyarul liberális demokrácia). a jogokat követelik, a felelősséget nem vállalják. magyarul ha a körömlakkozós 15 éves kislány úgy baszatja meg magát, hogy egyrészt nem kér sehonnan felvilágosítást (holott erre lenne lehetősége), másrészt beleszari módon kezeli az ilyen helyzeteket, akkor vállalja a felelősséget a hülyeségéért.

"de elég messze állnak a hétköznapi, való élettől.. "

sajnos nagyon nem. azt ne mondd nekem, hogy nem valós kérdés hogy megmarad-e az emberi tévedés lehetősége és a szabad gondolkodás vagy technokrata "diktatúra" lesz. nagyon nem mindegy.

[előzmény (1646)]

© lujza66válasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-23 09:01:25 (1646)
hát először is, a tinédzserek kb. 13-17 éves fiatalokat jelent, igaz?
nah, hát akik ide írtak, azok már "kinőttek" ebből a korból. ráadásul egy tinédzser nem is foglalkozik ilyen témákkal, leginkább a körme színe, vagy a haja vasalása, esetleg a matek doga, vagy Zoli kedves pillantása érdekli. ezt nem lenézésnek szánom, hanem ez egy ilyen korszak a többségnek. egy kicsit sajnos is. de jó az, illetve szerencsés, ha még, amíg lehet ilyen felhőtlen az élet.. de mi van, ha mégsem ilyen felhőtlen az az élet.. ? ma már sokkal korábban kezdődik a szexuális élet, vagy talán tér vissza, a régi idők szelleme.. korai szex, csak épp házasság nélkül.. és ahol szex van, ott kockázat is, egy másik élet létrejöttének a kockázata. és amennyiben ez így van, vagy legalábbis adódnak iyen helyzetek, a felvilágosítás, megelőzés a legfontosabb.

"Főleg az a furcsa amikor "kvázi" tinédzserek nyilatkozgatnak itten, akiknek annyi közük van ehhez az egész támához, mint a neandervölgyinek az atomfizikához."

véleménye bárkinek lehet. sőt, akár tapasztalata is. akár egy 15 évesnek is -sajnos- . sőt sokat is segíthet vele..
mert.. te tisztában vagy vele mondjuk, hogy egy 15 éves lány mit tud az abortuszról? hogy hogyan gondolkodik róla? ha ezt tinédzserek is olvassák esetleg, még hasznos is lehetne ez a topic, megelőzés szempontjából, ha valóban arra lenne használva, amire kell, és nem két agyament vallási blablájáról, amik lehet érdekesek, de elég messze állnak a hétköznapi, való élettől..
és sztem ez a topic remek lenne, ha segítséget, vagy információt lehetne nyújtani vele, akármilyen minimális szinten is.
ha belegondolsz, egy tinédzser, aki hűdenagyonlázad, főleg a felnőttek ellen, ki az, aki mégis befolyásolhatja őket esetleg..? a hozzájuk korban közelebb álló fiatalok, mert rájuk talán inkább felnéznek, mint az idősebb korosztályra. biztos erre is van vmi pszichológiai magyarázat, nem tudom, de ez a tapasztalat. így aztán, mégha nem is lepik el az ilyen topicokat a tinik, attól még nem tudhatod, hogy beírás nélkül is, esetleg kik olvassák, csak úgy.. és azt sem tudhatod, hogy éppen mivel segítesz, vagy ártasz egy másik embernek, a tudtodon kívül, így az ilyen lekezelőség, ahogy róluk írsz, nem igazán segít.. főleg, hogy igencsak sok közük van hozzá.. MEGELŐZÉS..

és végülis a neme is mindegy az illetőnek, aki beír, ha olyat ír, ami használható, vagy elgondolkodtató. és nem bíráló, ítélkező, vagy fikázás, normálisan is lehet véleményt nyilvánítani, mindkét oldalról.. sztem..
[előzmény (1634)]



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 ... > Következő >> Végére