Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Liberalizmus. Kell ez nekünk?
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
A Szadesz ámokfutása kishazánkban

Elejére << Előző < ... 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 > Következő >> Végére

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-16 20:40:35 (191)
ilyet utoljára talán rákosi mátyásról írtak...
[előzmény (189)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-16 20:39:46 (190)
:))))
[előzmény (188)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-16 20:39:17 (189)
és ehhez mit szólsz?


Ne keresse senki ebben a kötetben Orbán Viktor életének szerteágazó rezdüléseit, személyiségének sokrétű vetületeit. Azt nem fogja megtalálni benne. Ez a könyv szűkösen és kizárólagosan csak arról szól, hogy mi a titka a jobboldali vezér megdöbbentő pályafutásának.

Nem csak, hogy a magánéletben való vájkálást kerüli könyvünk, de kerül minden negatívumot is. Hiszen nem az a célja, hogy megmutassa a gyarló, esendő, hibázó Orbánt, hanem az, hogy megkeresse azokat a vonásait, amelyek rendkívüli életpályáját, megdöbbentő sikereit biztosítják. Ebben az értelemben elfogult könyvet tart kezében tisztelt olvasónk. Mert ez a könyv a Fidesz elnökének rendkívüli tehetségét kiindulópontnak tekintve fejti meg példátlanul sikeres életútjának titkait.

Orbán Viktorról sok könyv jelent meg az elmúlt években: ellenségesen leleplező, tudálékosan objektív, szárazon dokumentáló egyaránt. Ám olyan kötet, amely feltétel nélkül elfogadja a miniszterelnök politikai zsenialitását, talán egy sem. Pedig közéleti tehetségét még azok sem tagadják, akik amúgy ellenfelei.

Ezért az Orbán Viktor hét titkát sem kizárólag a nemzeti-polgári elkötelezettségű olvasóknak ajánljuk, de azoknak is, akik - politikai beállítódástól függetlenül - elismerik Orbán sajátos közéleti zsenijét, és kíváncsiak arra, vajon mi a titka e tehetségnek.

Azt már itt érdemes megemlíteni, hogy Orbán tehetsége - e könyv szerint - nem isteni, vagy genetikai adottság. Sokkal inkább hétköznapi döntések, emberi indulatok, tudatos választások rejlenek mögötte. Szavaiban, gesztusaiban, a róla szóló történetekben kutatja e tehetség kibontakozásának útját e kötet.

Orbán - sikerei mellett és azok által - új életvilágot, új viselkedéskultúrát, új önmeghatározási formákat, új életlehetőségeket, újszerűnek megismert hétköznapokat teremtett Magyarországon. Kultúrája meghatározó minden kortársa számára. De Orbán Viktor életszemlélete sikerkultúra: nem a vesztesek, de a győztesek nézőpontja, nem a tudomásul vett kicsinység, de a nagyságról álmodó merészség kultúrája. Hasznunkra lesz, ha megismerjük titkait.







[előzmény (187)]

© bigblackválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-16 20:21:29 (188)
Leírásod alapján most, a #184es felháborító személyeskedés után a kurvaanyázás fog következni.:)
[előzmény (180)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-16 20:10:38 (187)
én olvastam ilyet, hogy ezt a kommunista rezsimben hajtogatták a "választások" idején.
[előzmény (186)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-16 20:09:06 (186)
az miért?
[előzmény (185)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-16 20:01:35 (185)
viktor azt is mondta hogy mindenki hozzon magával még egy embert!
az is szélsőbalos elem.
[előzmény (184)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-16 19:57:07 (184)
értessz=értesz
szélsöbalos=szélsőbalos
fröcsögö=fröcsögő

akkor tovább kérdezek: miben nyilvánult meg a demagógiám?
de tudod mit? ez a kérdés még túl korai.
a demagógia szélsőbalos elem lenne? rosszul tudod, a demagógia oldalfüggetlen.
bájdövéj azt meg tudnád mondani, hogy mi a demagógia és ennek alapján tudnál idézni tőlem demagóg gondolatokat? (ha lehet, próbáld meg saját kútfőböl definiálni és ne nyúlkálj az idegen szavak szótára felé)
tehát, "az aki nincs velünk, az ellenünk van" felfogás szélsőbalos elem?
hogy is mondta orbán viktor? (nem menjünk messzire, maradjunk a "témánál")

"becsületes jóérzésű magyar ember csak igennel szavazhat"

hmm?
a viktor is szélsőbalos lenne? bizony nem járunk messze az igazságtól.
nota bene, eddig csak téged ugattalak le, pedig van egy pár ember itt, akivel nem értek egyet.
[előzmény (183)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-16 19:38:33 (183)
Abbahagyod már? Ideges vagy?
Demagógiáid alapján, és az alapján, hogy minenkit leugatsz, akivel nem értessz egyet néztelek szélsöbalosnak.
Miért is vagyok én Fidelitaszos?

Egyébként szokásos fröcsögö, alpári stílusú választ várok töled, mint amit eddig megszokhattunk utánozhatatlan személyedtöl. :)
[előzmény (182)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-16 19:35:47 (182)
egyébként meg anyád szájbabaszott hülyegyerke,"
már megbocsáss, de itt nem az édesanyádról, hanem annak gyermekéről van szó. olvasd csak el mégegyszer.

akkor most egy konkrét kérdés miért is vagyok én szélsőbalos? mert szerintem egy unalmas felmondógép vagy?
ennyi?

[előzmény (181)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-16 19:31:57 (181)
Mondd, ott a balszélen csak erre vagytok képesek?
Hol anyázol? #161:
"egyébként meg anyád szájbabaszott hülyegyerke,"
Egyébként helyesírásod folyamatosan hagy némi kívánnivalót maga után. De gondolom ezt te észre sem veszed. Közhelyek? Na azokba bövelkedsz.
Érdemi hozzászólás?
Még mindig semmi?
Meglepödtem volna :)
[előzmény (180)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-16 19:29:24 (180)
könnyen lehet.
azt mondja a drágám, hogy nem érvelek, csak "anyázok", megkérdem hol anyázok, erre nincs válasz.
leírok neki néhány konkrét dolgot, idézek, utalok hozzászólásokra, erre megint semmi válasz, csak a default forum közhelyek, mint pl. "szánalmasságodhoz, csak gratulálni tudok", (bazmeg, ilyen lapos fórum közhelyet leírni... szinte hihetetlen)
meg "kb ennyire számítottam" és hasonló unalmas minden gondolatot (vagy legalább eredetiséget nélkülöző) rekaciók.
miután szegénykém halálra frusztrálódott, hogy elveszett a dolgok tengerében, jön a dugulj el, meg "elmegyógyintézetbe kellene zárni", és hasonlók.
majd kioktat, hogy ő értelmes vitát szeretne. könyörgöm: ezek után?VELE?
ráadásul olyan szinten töri a magyar nyelvet, hogy az már kétségbeejtő.
[előzmény (175)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-16 19:16:24 (179)
Ebben igazad van, szerintem is ezzel kellett volna kezdeniük. Az MVSZ már évek óta foglalkozott a kérdéssel. De ne az számítson már a szavazáskor, hogy melyik párt mit mond, és ne pártszimpatizánsként szavazzanak már az emberek az általuk támogatott párt által kiadott utasítás szerint.
Mondjuk Kuncze Gabi felfogása felülmúlhatatlan.
"Ha az embereknek nincs elég információjuk a szavazás tétjéröl, akkor menjenek el nemmel szavazni..."
Na ez igazán elég vicces...
[előzmény (178)]

© SellMeAMinuteválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-16 19:10:50 (178)
Szerintem azt is kell nézni, hogy ki mondja, de amugy most nem konkrétan a Fideszre gondolok, csak úgy általánosságban gondolom igy...
Amugy elég szomorú, hogy egy ilyen fontos kérdés, gondolom erről nincs vita, hogy ez egy fontos kérdés, megint a két párt kicsinyes hatalmi harcára degradálódik és akiknek dönteniük kellene, nem kapnak széleskörű, mindenre kiterjedő tájékoztatást, mondjuk nem is iagzán igénylik.
A fidesznek azt hiszem egy büdös szava nem lehetne, a státusztörvény helyett miért nem ezzel foglalkoztak???
[előzmény (164)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-16 19:07:55 (177)
Mielött még offba, meg Tpetinek köszönhetöen anyázásba csapna át a topik, megkérdeném, hogy valakinek van valami értelmes hozzzászólivalója?
Kettös állampolgárság kérdése volt a téma legutoljára.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-16 19:06:16 (176)
Elemgyógyintézetbe kellene zárni az ilyeneket. Te nagyon beteg ember vagy, sajnálni tudlak csak. Azért az se semmi volt, hogy már az elején Goyot is elküldted úgy a halál faszára, hogy egy rossz szót se szólt hozzád.
Bár, ha szerinted minden ember, aki nem egy véleményen van veled, az hülye, akkor az téged minösit.
De nagyon!!!
[előzmény (172)]

© bigblackválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-16 19:05:28 (175)
"tudni szeretném, honnan kerülhetnek ki ilyen kvázi analfabéták, mint te."

Ha tényleg hetedikes, akkor ki mondja, hogy kikerül onnan?!
Az indulatkitörések alapján valszeg a gyermekpszichiátria az intézmény, amit keresel.
[előzmény (172)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-16 19:03:34 (174)
Retardált majom!
Könyörgök állítsa már le valaki ezt a szerencsétlent! :)
[előzmény (172)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-16 18:49:02 (173)
de nem azt kell nézni, hogy ki mond valamit, hanem azt, hogy mit mond
és hogy mikor... bizony ennek is utána kellene nézni.
[előzmény (164)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-16 18:45:40 (172)
LéGszíves?

mondd, te mi a lófaszt akarsz itt?

emez két hozzászólást is én követtem el, csak véletlenül Limpek itten maradt belépve...

kérlek add meg annak az általános iskolának a nevét és pontos címét, ahol éppen a hetediket végzed.
tudni szeretném, honnan kerülhetnek ki ilyen kvázi analfabéták, mint te.

még a gondolat is elborzaszt, hogy ha minimális is, de esély van arra, hogy a gyermekeim, vagy esetleg rokonaim gyermekei ennek az intézménynek a közelébe is kerüljenek.
[előzmény (168)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-16 18:33:11 (171)
jótnevettünk, köszönjük...
[előzmény (170)]

© bigblackválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-16 17:50:07 (170)
Dzsoni az übermegaÁder.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-16 17:46:23 (169)
emez két hozzászólást is én követtem el, csak véletlenül Limpek itten maradt belépve...
[előzmény (167)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-16 17:45:42 (168)
Dugulj már el légszíves.
[előzmény (163)]

© Limpekválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-16 17:42:54 (167)
www.kettosallampolgarsag.hu
[előzmény (165)]

© Limpekválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-16 17:42:39 (166)
ezzel egyetértek
[előzmény (164)]

© Szabbiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-16 17:03:48 (165)
A kettös állampolgársággal egy problémám van. Hogyan döntsek objektiven ha szubjektiv és igencsak hiányos tájékoztatást kapok arrol, hogy voltaképpen mit is jelen/milyen jogokkal/milyen kötelezettségekkel/kiadásokkal...stb. jár a kettös állampolgárság.

© kobaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-16 16:25:18 (164)
Nos a határontúli magyaroknak miért ne adhatnánk meg a magyar állampolgárságot? Először én is azt gondoltam, hogy kapja be a köcsög FIDESZ, de nem azt kell nézni, hogy ki mond valamit, hanem azt, hogy mit mond. A kettős állampolgárság tulajdonképpen csak a vajdasági magyarokat érinti érdemben. Nekem van vajdasági magyar ismerősöm, tőle tudom, hogy:
1. Akinek az áttelepülés perspektívát jelentett, az már többé-kevésbé áttelepült.
2. A vajdasági horvátok, németek, románok zsebében ott a horvát, német, román útlevél.
Viszont az gáz, amikor mondjuk mentünk át a friss EU-tag Szlovákiába, akkor mindenki átment személyivel, míg a vajdasági magyar barátommal ott szórakoztak a határőrök. Meg az is gáz, hogy minden félvben el kell mennie az idegenrendészetre, hogy itt tanulhasson.

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-16 15:45:16 (163)
látod ez a baj, többször is érdemben hozzászóltam valamelyik gyermeteg állításhoz (témának azért nem nevezném) próbáltalak is rávezetni, mikor láttam, hogy nem vagy képes egy tőmondat értelmezésére, utaltam hozzászólásokra, idéztem a kezdőlapodról, mellyel az állításodat cáfoltam, de nem, te csak lesel ki abból a sötétszobából, amiről gyermekkorodban azt mondták neked, hogy a fejed...

aztán, mikor lekorlátoltoztalak, te jöttél hülyegyerekezéssel, meg mocskos pofázással, hát kell, tessék, megkaptad.

de legalább a magyar nyelvet ne gyaláznád ennyire, ha már magyarabb akarsz lenni minden magyarnál.
ja, még egy kérdés: hol is anyáztam?
[előzmény (162)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-16 14:36:37 (162)
Kb ilyesmi seggfejségre számítottam töled. Ha már nem tudsz értelmesen hozzászólni egy témához, akkor feleslegesen minek jártatod a pofád?
Önálló gondolatokat akkor biztos csak a te eme díszes hozzászólásod tartalmaz. Stílusod kb olyasmi, mint valami tinilázadónak, aki most büszkén veri a mellét, hogy jól odamondhatott a világnak.
Szánalmasságodhoz csak gratulálni tudok.
Ha tényleg nincs érdemi hozzászólásod, csak anyázni tudsz (mint eddigi hozzászólásaidból kitünik), akkor ha kérhetlek próbálkozz más topikokban.
Színvonaltalan kis buzi vagy.
[előzmény (161)]



Elejére << Előző < ... 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 > Következő >> Végére