Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Vallás
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
A vallás nagyon szép dolog, csak tudni kell kezelni

Elejére << Előző < ... 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 > Következő >> Végére

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-19 18:02:20 (70)
Engem nem fog befolyásolni minden tény, a lényeg hogy ezek vallásháborúk! Mert vallási meggyőződés alapján csinálják.
[előzmény (65)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-19 17:59:19 (69)
Na mert szerinted nem ezzel kezdem a dolgot, ahogy kijövök?
Nyilván ezzel, nem vettem én tul komolyan a dolgot, ahogy most sem veszek komolyan szinte semmit.
[előzmény (64)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-19 17:37:53 (68)
Amikor szorítok, hogy összejöjjön valami akkor magára a célra fókuszálok, ha viszont ezt egy istenhez történő imával teszem akkor inkább az isten az aki figyelmem központja. Ugyanakkor egy isten lényegesen jobban körvonalazható, ezáltal megfogható, mint a szerencse. Persze több isten esetében a szerencsének is megvan a megfelelő ám akkor már megvan az összes többi is ami más vallásnál egy személyben egyesül. És itt a kulcsszó. Személy. Az istenek mind mind személyek. Akivel az imáid közben beszélsz és reménykedsz, hogy meghallgat. De mi van ha nem hallgat meg és úgy sikerül valami? Miért kéne egyáltalán bárkit is meghallgatnia? A pockok halálának tudása óta vallom, hogy kell lennie valami külső tényezőnek ami azonban csak teszi a dolgát ám rád nem kíváncsi. Egy mindennél magasabb lény ami van, vay vannak de nem érdekli, hogy mi van az emberekkel, állatokkal satöbbi. Szóval nekem magával azzal van bajom, hogy miért kell egy olyan lénynek áldozatot bemutatni aki igazából leszraja, hogy mi van velem. Az áldozat nem inkább a lény papjának szól? Én megértem, hogy ez egyfajta megnyugvás, mint mikor valaki rágyújt egy cigarettára hogy csillapítsa idegességét hogy pszichésen megnyugodjék csak nem értek vele egyet. Nem értek egyet azzal, hogy ezen mások hasznot húznak és az akit kihasználnak ennek nincs tudatában.

A minap láttam a spectrumon egy dokumentumfilmet. Egy dél-amerikai törzsről szólt. Gyereknek fájt a hasa, anyja elvitte a varázslókhoz. Azok elkezdtek táncolni, teljesen önkívületi állapotba kerültek, beszéltek a megfelelő istennel, majd adtak egy kenőcsöt az anyának, hogy kenje be a gyerek hasát. A varázslás igazából az anyának szólt, a kenőcs a gyereknek.

És álljon a végén egy idézet: "... Hasonlítanak ebben a teológusokhoz, kik szintén két nemét különböztetik meg a vallásnak. Minden vallás, mely nem az övék, emberek találmánya, míg saját vallásuk Isten kinyilatkoztatása."
[előzmény (9)]

© Elteroonválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-19 13:02:33 (67)
A katolikusok bálványimádók...Isten meg azt mondja, hogy ne bálványozunk senkit se. ne állítsunk szobrokat,képeket..
Tudtátok, hogy az első bün a büszkeség volt?
azután meg a lázadás...

© cjt33válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-19 12:50:39 (66)
hol volt hol nem volt volt egyszer egy politikai-vallási torzszülött amit úgy hívott mindenki: jugoszlávia. a jugó. neki pidig lakosai voltak (főként) a délszlávok (a bolgárokat kivéve), akikről tudni lehet hogy tolmács nélkül is meglehetősen jól értik (értenék) egymást mivel egy nyelvet beszélnek. testvérnemzetek. akkor mégis mi vezetett arra, hogy a nyugat láncos kutyájának országa véres polgárháborúk közepette 6 részre szakadjon? a probléma már a megalakuláskor nyilvánvaló volt: a 6 nemzet közül kettő volt aki együtt több mint a lakosság felét tette ki: a szerbek és a horvátok. közöttük (illetve a politikai vezetőik között) mindig is rivalizálás folyt a teljes hatalom megszerzéséért. a kommunista rezsimek összeomlásának előjeleként a keleti blokk országait sorra elhagyják az utolsó szovjet katonák megtörténnek a rendszerváltások (viszonylag csendesen) kivéve jugoszláviát, ahol a "kis halak" mint szlovénia és később macedónia békésebb függetlenedése után az akorra már milosevics-féle belgrádi vezetés bekeményít és akár fegyveres erővel is hajlandó pozícióit megvédeni. így történt meg a vukovári, srebrenicai és a többi tömegmészárlás, döntően persze a szerb erők részéről. tudom ez politika de mi vihet rá egy embert hogy a tesvérét megölje? mert testvérek voltak, ez antropológiai és történelmi bizonyosság. egy dologban különböztek: ez pedig a vallás! ez olyan mintha mi azért irtanánk a székelyeket mert más vallásúak lennének. ez történt itt is, az emberek előbb lettek nyugati katolikusok, muszlimok vagy keletiek és csak utána alakult ki ebből kifolyólag a horvát-, bosnyák- és szerb nemzeti öntudat. ez egy összetett probléma, nem véletlen mondtam hogy a vallás nincs meg politika nélkül mert ha nincs római terjeszkedés, török befolyás vagy bizánci nyomulás, akkor nincsenek sem szerbek sem bosnyákok sem horvátok, ergo nem öldösik egymást. ez egy példa volt arra hogy a vallást (+politikai ideológákat, nemzeti öntudatot) hogy nem szabad kezelni.

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-15 03:17:46 (65)
no a másik kettőbe nem folynék ilyen mélyen bele, viszont
a zsidó vallásúak nem kis része elítéli Izrael - egyébként nem vallásos vezetőjéhez, Sharonhoz kötődő - külpolitikát. Mivel a zsidó egyháznak nincs egy olyan vezetője, mint egy katolikus pápa, nem is lehet egy vélemény egységes.
A moszlin vallásúak egy kis, ám annál hangosabb csoportja ismeri csak a dzsihád fogalmát. (Muhamed valamilyen balhéba keveredett, amikor Mekkát védte, ha emlékeim nem csalnak, és a szélsőséges muzlim csoportok az ebben a kontextusban használt dzsihádot - ami isten országának, városának védelmét jelentette - interpretálta a mai korra.)
[előzmény (59)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-15 02:41:01 (64)
No elolvostam. Ilyen nyilvános gyónásról én még nem hallottam. Mi az, h. mindenki röhögött?
A gyónás a római katolikus vallás szerint két ,,lényre" tartozik, a gyónóra és Istenre. A pap csak mintegy közvetítő közeg van jelen, és azért, hogy imádkozzon a gyónó félért. A katolikus jogrend szerint az a pap, aki ezzel visszaél (elmondja a gyónási titkot pl.), az az egyházból kiátkozandó.

Az írországi helyzet ennél sokkal komplexebb, mintsem hogy annyival letudható lenne a dolog, hogy a ,,katolikusok írtják egymást a protestánsokkal." Itt évszázados történelmi ellentétekről van szó, amelyek vallási különbségekben is megmutatkoznak. Az egyik legősibb katolikus nemzetre, az írekre évszázadokon át rá volt kényszerítve az (egyébként gyakorlatában és alapelveiben teljesen ugyanolyan, ám a Pápa helyett a mindenkori angol királyt és az általa kinevezett érsekeket vezetőjének tekintő) anglikán vallás. És itt a rákényszerítést középkori értelemben értem.
Nem tartom szerencsésnek, hogy a huszonegyedik században, Európában ilyen ellentétekkel kell élnünk. De számomra ezért nem ítélendő el sem a róm. kat. sem az angol protestáns egyház. Itt másról van szó.
Mellesleg, az angol protestáns egyház csak egy a sok protestáns egyház közül, és a második vatikáni zsinat óta a róm. kat. egyház a protestáns egyházak ellen (semmilyen más hit ellen) nem lép fel erőszakkal, de még csak nem is állítja, hogy a nem katolikus keresztények eretnekek.
Ugyanis a róm. kat. egyház egyik tanítása, hogy más hit által is üdvözülhet a hívő. (ökumené)

A nácikkal nem tudom, mennyire érdemes előhozakodni, főleg ha figyelembe veszed azt, hogy hány római katolikus pap és szerzetes bújtatott zsidó származású embereket a nácik elől. (és hányat végeztek ki ezért koncentrációs táborokban.)
[előzmény (59)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-15 00:07:24 (63)
ja oda is volt irva hogy KAtolikusok.
Vedd ugy hogy azt még hozzájuk mondtam.

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-15 00:06:28 (62)
Jó valoban igazad van.
Katolikusokra gondoltam.És Írországra.
[előzmény (60)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-14 23:54:17 (61)
Bár ez a szabály talán inkább történelmen semmint hiten alapul.
[előzmény (60)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-14 23:46:18 (60)
nem olvastam végig a vallással kapcsolatos averzióidat, de egy apróságon megakadt a szömöm: A keresztények nem vsz. hogy írtják egymást a protestánsokkal, már csak azért sem, mert a protestánsok is keresztények.
Ha a katolikusokra gondolsz, nos, egy ideje már ők sem írtják egymást a protestánsokkal. (az írországi helyzet olyan kivétel, ami erősíti a szabályt)
[előzmény (59)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-14 18:44:56 (59)
Hú ezt a topikot még nem is láttam.

Szal, kisebb koromban jártam templomba mert muszály volt, és teljesen kétségbe voltam esve minden vasárnap hogy megint több mint egy óráig kussba kell lennem. Aztán vhogy ugy alakult hogy a suliban 10 éves korom környékén amikor már nem voltam kb. 2 éve tempolomban, hogy két osztálytársam is ott van. Szóval onnantól együtt mentünk minden vasárnap és jól elvoltunk. Kő,papír,olló meg ilyenek mentek végig, szal jó volt.Aztán lettem első áldozó. Hogy annak mi a lényege azt én nem tudom, de arra emléxem amikor kellett gyónnom akkor azt mondtam hogy paráználkodtam. Mivel nem vágtam hogy miaz és jól hangzott ezt is mondtam szóval ezen mindenki jót röhögött mikor mondtam. Aztán vége az általánosnak és mindjárt nem járunk, meg elköltözés a környékről meg más haverok, szal ennyi volt. Azóta évente egyszer vagyok templomba Húsvétkor, de tök jó mert akkor ott van a legtágabb családom, szóval látok mindenkit, akit amugy sose. Be nem kell mennem akkorse, mert mindenki a templomkertben dumál.

Az vallások, azoknak a hivőknek akiknek ez fontos, azok tartoznak vmilyen egyházhoz. Viszont nekem nagyon nem jön be egyetlen vallás sem, a történelemből ismert dolgok alapján.
Keresztények:keresztes háborúk, a katolikus egyház támogatta a nácikat Németo-ban anno, és már jó ideje irtják egymást a Protestánsokkal.
Zsidók:Bepofátlankodtak Palesztina területére, és irtják ami irtható mert nekik ott alakult ki a vallásuk.
Muszlinok:Nem tudják elviseln (van rá alapjuk) hogy el akarják venni az Ő területüket, és ezért mindenféle szaros öngyilkos merényleteket, meg terrortámadásra jogosultnak érzik magukat a világ bármely pontján.
Plusz vannak afrikában meg ázsiában is érdekes vallások.

Szóval nekem ezek a fenntartásaim a vallásokkal szemben.

© Mestiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-14 17:51:32 (58)
jaja nálunk is ez van sajna...
bár egyre több a fiatal pár kisgyerekkel.
[előzmény (42)]

© cjt33válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-14 16:22:19 (57)
basszátokmeg ez vallás topik!
[előzmény (56)]

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-14 16:12:52 (56)
Mérges vagy Imre? Egyem pici, aranosz fejecskédet. Amúgy kihagytad a felsorolásodból "hawking" szót.
[előzmény (54)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-14 16:10:20 (55)
Olyanok is akadnak.
[előzmény (44)]

© MimiCválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-14 16:09:03 (54)
Bocs de az RPG-s dolgok nem ide tartoznak, és nekem legalább van annyi eszem hogy ne hozzam fel ilyen helyen te segg, náci, punk, alternatív, divatszökevény!

© cjt33válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-14 16:08:39 (53)
de ez nem templom, hanem egy topik, ha lehet bővebben fejtsd ki. tudod, néma bojúnak...
[előzmény (51)]

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-14 16:07:58 (52)
Hanem a hülye fejeddel előadást tartasz, mint antikersztény. Meséld már el a fiúknak, hogy Ineven hány isten van. :)
[előzmény (49)]

© kapatosválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-14 16:05:54 (51)
én hiszek

© cjt33válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-14 16:04:53 (50)
vitázós

© MimiCválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-14 16:04:46 (49)
Gabika itt nem a személyes dolgok kitárgyalásáról van szó.

© cjt33válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-14 16:04:41 (48)
ez amúgy vatázós topik és nem bokszolós szóval lécci ne itt
[előzmény (46)]

© cjt33válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-14 16:03:34 (47)
a divat megöl mindent aminek lelke van, ez tény. létezik divatmagyar, divatkeresztény, divatpunk stb.

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-14 16:03:20 (46)
Kemény szavak ezek egy mágusos kreténtől kedves Mimic:)
[előzmény (44)]

© MimiCválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-14 16:03:10 (45)
Szerintem én egy szóval sem mondtam hogy nem hiszek semmiben, na erre céloztam az IQ-val kapcsolatban.
[előzmény (42)]

© MimiCválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-14 16:01:27 (44)
Én úgy hiszem mára már divatból megkeresztelkednek az emberek, hitük meg annyi sincs isten iránt mint nekem.
[előzmény (39)]

© cjt33válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-14 16:01:12 (43)
nanana
[előzmény (40)]

© Waynerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-14 16:01:08 (42)
Én egyházi suliba jártam és vallásos ember vagyok..Én nem azt mondom,hogy Istenben higgyen bárki is,mert lényegtelen,hogy miként nevezed:Isten,Buddha,Allah,vagy lelkiismeret.MimiC ne mondd,hogy nincs lelkiismereted!Ha hallgatsz is rá,akkor már te is hívő ember vagy.Nem vallásos,csak hívő.Osztom Mesti véleményét a misékkel kapcsolatban.A gimiben utáltam misére járni,mert kötelező volt heti kétszer Istentiszteletre menni.Most viszont már szeretek eljárni.De az a szar,hogy kb. én vagyok a misén a legfiatalabb hívő,pedig 20 éves vagyok.

© cjt33válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-14 16:00:56 (41)
nana
[előzmény (37)]



Elejére << Előző < ... 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 > Következő >> Végére