Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Vallás
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
A vallás nagyon szép dolog, csak tudni kell kezelni

Elejére << Előző < ... 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 > Következő >> Végére

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-03 17:24:31 (250)
Az e-mail címed mindent elárul, te Sátán!
[előzmény (249)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-03 17:22:33 (249)
én meg azt mondom hogy dögöljön meg minden vallásos geci a faszomba
a punkból meg pláne takarodjanak ki hogy a faszom legyen a bitófájuk

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-03 17:21:12 (248)
Valóban elég meddő vita, úgyhogy azt hiszem lassan le is kéne zárni.

Igazad van abban, hogy a környezet döntően befolyásolja egy ember világképét, de ez csak az egyik tényező - még ha sokszor meghatározó is - a sok közül.

És az, hogy belefér e a hardcorba, vagy a punkba? Természetesen belefér, hiszen már jóideje benne is van. Egy dolog, hogy nekem nem tetszik, de mivel ez így van, ha fejre állok akkor is így marad. Még akkor is ha számomra nem fér össze a kettő.
[előzmény (245)]

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-03 17:20:06 (247)
"és mondjuk rengeteg embert tartott szerintem életben a hit, és rengeteg ember életében segitett. "

inkább magamban hiszek, mint szakálas, szandálos, tógás fazonokban
[előzmény (243)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-03 17:16:13 (246)
Most nem azért, de vicces, hogy tegnap még te puffogtál, hogy fogalmam sincs a vallásról, most pedig nagyon úgy tűnik, hogy neked is vannak bőven hiányosságaid. A keresztény vallás alapvetően a Bibliára épül, elfogadva az ott leírtakat igazságként. Amiket felsoroltam mind benne vannak, és tulajdonképpen egyik következik a másikból. Ha elfogadod Isten létét, és, hogy ő teremtette a világot, ezzel tulajdonképpen már az atya és a szentlélek is megvan. A Jézusban való hit gyakorlatilag ugyanolyan fontos, mint az Istenbe vetett (kivéve ha zsidrák vagy, ugye), viszont ha hiszel Jézusban, vagyis a Bibliában megírt történetében, ezzel együtt jár a szeplőtelen fogantatás, a csodák és a feltámadás is. Így nem értem, hogy miért kérdezed azt, hogy komolyan gondolom e, hogy az a vallásos aki ezekben hisz? Most valaki vagy hívő, vagy nem, olyan nincs, hogy valaki csak egy kicsit terhes, ha érted mire gondolok.
Az már megint más kérdés, hogy valaki válaszokat keres és ezeket fogadja el az egyik lehetséges magyarázatnak, csak éppen ettől ő még nem hívő, mert még nem hiszi el, csak keresi a kérdéseire a megoldást.
[előzmény (243)]

© localheroválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-03 14:27:08 (245)
szerintem nem látjátok jól igazán ezt a vallásos-nem vallásos kérdést, csak álltok egymással szemben, megváltoztahtatatlan véleménnyel...igazából nem jó vitatéma, mert teljesen esetleges...
mégpedig azért - az én látásmódom alapján legalábbis - mert az embertől teljesen független, hogy milyen közegben nő fel, mit lát, mi alakítja az értékrendjét...elsősorban itt a dolog kiindulópontja, sztem ez alakítja mindenkinek alapvetően a véleményét...pl a választások alatt is szépen látható volt, ami végülis ténykérdés, hogy a nagyvárosok, ipari körzetek lakói mind "vörös" beállítottságuak voltak - mielőtt politikai kérdéssé fajulna a dolog ezek tények, nem politikai hovatartozás a lényeg - ami összefügg valamilyen szinten a vallástól való elzárkózástól, ami nem kimondottan negatív dolog, ez az embertől, - egy darabig legalábbis - teljesen független, ráadásul generációkra visszavezethető...
hardcore - vallás ellentét:
szerintem a hardcoreba belefér, ha valaki vallásos, ha beszél róla, ha nem...ha valaki túlzott fanatizmussal követ elveket, mozgalmakat, - mint láthattuk itt a forumon is - azt én ugyanúgy elítélem, mint a bigott valásos, képmutató embereket...hogy egy marketingfogás az egész, az is lehet, de ha már minden szart beszopunk, ami amerikából jön, ezen nem tudom miért akadunk fenn?!...bush-t is köztudottan úgy választották meg másodszor, hogy a délen élő katolikus csoportok mozgósítására volt az egész kampánya kihegyezve, s már 2 éve tudta, hogy ez lesz a győztes taktikája...elég jól be is jött neki...
én pl sok banda szövegével nem tudok azonosulni, de a zenéjüket szeretem...nem úgy kezdek hallgatni egy lemezt, hogy leellenőrzöm a kiadót, elolvasom a szövegeit, s ha átment a vizsgán meg is hallgatom...bár lehet, hogy velem van a gond...
néhány dologgal kicsit elkéstem, de gondolom mindenki képben van még...;)

© Rolyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-03 13:08:23 (244)
ja nem akarok ide írni semmit,csak épp jól esett ezt benyögni :)
[előzmény (238)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-02 22:34:52 (243)
na még erre reagálok egy rövidet aztán én is lépek.

kb. szerintem nem kell ezeket feltétel nélkül elfogadni ahhoz hogy valaki higgyen valamiben. ez szerintem egyáltalán nem így van. én ezeket a dolgokat sosem fogadtam el, és szerintem ezt kevés ember fogadja el fentartás nélkül. nagyon kevés.ezt igazán nem gondolhattad komolyan hogy az vallásos aki ezeket elfogadja. de viszont sok megmagyarázhatatlan dolog van a világban amire az ember nem tud mit mondani. és mondjuk rengeteg embert tartott szerintem életben a hit, és rengeteg ember életében segitett. más kérdés hogy valószínűleg ugyanennyiét is tette tönkre. szóval se füle se farka az egésznek. egy bizonyos mértékig viszont szerintem egyáltalán nem árthat.
[előzmény (242)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-02 22:29:23 (242)
Figyu, mikor azt írtam, hogy "a vallás pedig olyan dogmákra épül amiket feltétel nélkül el kell fogadnod, és elfogadja egy felsőbb akarat létét, sőt, arra alapul", akkor ez egyáltalán nem az egyházra vonatkozik, hanem általánosságban a hitre. Ahhoz, hogy vallásos légy vannak dolgok amiket feltétel nélkül el kell fogadnod, mint például a teremtés, Isten léte, atya, fiú, szentlélek, szeplőtelen fogantatás, feltámadás, szentek, csodák, ilyesmik. Ezek olyan dolgok amiket kételkedés nélkül elfogadsz, ha hívő vagy. Na most ezzel szemben hoztam fel az önálló gondolkodást, aminek a punk-hc legfőbb jellemzője kell(ene), hogy legyen. És ez az ami miatt szerintem nem fér össze a kettő. Sehol sem állítottam, hogy az egyéni hit bármilyen szinten is káros lenne (persze ha ez megmarad magányügyként), elhiszem, hogy sokan így találják meg a boldogságot és könnyebb lesz az életük. Van aki például a repülőgépmodellek építésében találja meg a nyugalmát, na, de annak sincs semmi köze a punkhoz.

Most fekszem, holnap folytathatjuk.
[előzmény (227)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-02 22:28:05 (241)
Senki ne irjon semmit!!!!
[előzmény (240)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-02 22:26:36 (240)
ír még valaki valamit, mert ha nem akkor lelépek!

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-02 22:22:57 (239)
ne csináld már bazzeg, nehogymár elkezdj itt jobban ködösiteni mint én mert akkor hülyét kapok!!!
[előzmény (235)]

© Han$válasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-02 22:22:49 (238)
Roly, bírlak Téged, meg minden, de ne is haragudj meg már egy kicsit tulzásba viszed...
[előzmény (235)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-02 22:22:25 (237)
mi a faszt ködösitek? leirtam hogy a sXeről (de inkább már azokról akik veganok is meg kólát meg kávét se isznak a koffein miatt) valami hasonló dolog jut eszembe mint pl. a faszomtudja kiknél amikor a tehén arra megy amerre akar mert az szent állat. :-DDD na jó, nem de télleg, aki azt gondolja hogy ez vagy az jó neki az válassza nyugodtan akár vallás akár kultúra, nekem tök nyóc de azt senki ne mondja hogy a vallás minden szinten elitélendő.
[előzmény (234)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-02 22:21:29 (236)
Kérlek avass be bennünket a tudásodba
[előzmény (235)]

© Rolyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-02 22:20:51 (235)
mit tudtok ti a vallásról...

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-02 22:18:57 (234)
Akkor beszéj egyértelmüen nyiltan és egyenesen!Igaza van ebben Pokolgép-nek,hogy ködösitessz elég rendesen.
[előzmény (233)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-02 22:18:04 (233)
miért huzod fel magad? ki mondta hogy vallás? ne legyél már korlátolt!!!
[előzmény (232)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-02 22:16:46 (232)
Hallod takarodj már a faszomba.A straight edge nem vallás bazzeg.
Komolyan mondom csak felhuzom magam.
[előzmény (231)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-02 22:16:07 (231)
mert ugye semmi hasonlóság nincs a kettő között? én nem így látom. de ez az én véleményem, de ezt akkor haggyuk, minnyá átmegyek a sXe topicba is. :-DDD
[előzmény (230)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-02 22:14:06 (230)
a straight edge ide nem kéne belekeverni!
[előzmény (229)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-02 22:11:51 (229)
nemtom miért de valahogy manapság a durván elkötelezett sXe harcosokról is a vallás ugrik be nekem egyből. de tény hogy ez egy kultúra, szigorú szabályokkal, de ugye persze ezt is mindenki magának választja, akárcsak a vallást. mondjuk a vallással az az egy probléma hogy ugye nem igazán döntheti el egy 6 éves gyerek hogy katolikus iskolába kíván menni vagy sem. és ha pl. nem erős jellem akkor ezen döntés amit ugye nem ő hoz az egész életére, sőt gyerekei éltére is hatással lesz. pl. arról senki nem tehet ha meg van keresztelve. de vannak olyan pillanatok amikor az ember életében sokat tud segiteni ha egy kicsit is hisz valamiben. és ugye itt megint nem az elvakult részéről van szó a dolgoknak.
[előzmény (228)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-02 22:07:33 (228)
Na vegre, hogy megnyilatkoztal, meg itt sem tul konkretan. Keretik az utolso koncert-topicos hozzaszolasom figyelmen kivul hagyni.

Az egesz csak attol fugg, hogy mennyire terjesztjuk ki a vallas fogalamat, na meg persze a punket.
(Halkan megjegyeznem: szereny velemenyem szerint egyik fogalmat sem tul szerencses a vegletekig nyujtani, bar engem ez inkabb csak a punk vonatkozasaban foglalkoztat.)
[előzmény (227)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-02 21:57:26 (227)
na az utsó koncertesre megy a válasz: (bekopizni nem tom mert minden fuck!)

hát szerintem létezik egészséges vallásosság is. nem kell megrögzöttnek lenni. hihet valaki úhy is dolgokban hogy nem kötelezi el magát egyik egyház mellett sem szorosan és mégis ad neki ez a dolog valami pluszt. szerintem ez pl. egy jó dolog. nincs szerintem ezzel semmi baj, és ettől még bárki érthet egyet olyan eszmékkel amit a hardcore illetve a punk sugall.

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-02 21:54:20 (226)
Bocs, de az ezt még a másikba nyomtam, bemásolom inkább ide:

Ezen már elég régen elgondolkodtam, és ennek tudatában írtam amit írtam. De arra azért kiváncsi lennék, hogy a hozzászólásom melyik részéből szűrted le azt a következtetést, hogy nem vagyok tisztában a vallás fogalmával és nem méltatsz további vitára.
[előzmény (225)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-02 21:52:21 (225)
komolyan mondom itt már nincs is kedvem osztani. ebbe a topicba soha nem néztem be valamiért. semmi kedvem nem volt soha ilyesmin vitatkozni, de ha már átjöttünk ide akkor folytathatnánk!

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-02 21:50:09 (224)
itt van gYiKbá is! :-DDD

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-02 21:47:58 (223)
Na, csak előhoztam, hogy ne a koncerteknél rontsuk a levegőt.

© Drizztválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-19 12:53:52 (222)
A lelkiismeretnek meg mi a rák köze van a hithez?
[előzmény (42)]

© Rolyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-19 09:44:06 (221)
imádkozzatok bazmeg!
askkor talán nem a pokolra jutok!!!
a bűnös világ most elnyeri méltó büntetését!!!
eljött az armageddon,ma somogy megyét pusztítja,holnap talán mést



Elejére << Előző < ... 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 > Következő >> Végére