Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Vallás
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
A vallás nagyon szép dolog, csak tudni kell kezelni

Elejére << Előző < ... 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 > Következő >> Végére

© rikeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-17 10:47:44 (130)
vegulis a punk ugye szabad akaratabol cselekszik szabad akarata szerint el! tehat lehet vallasos de ezzel bekorlatozza a szabad akaratat de lathatja ezt is a tokeletesnek!
ez mar lassan olyan 22-es csapdaja dolog!

© titanválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-16 22:40:26 (129)
Értem mire gondolsz. Akkor más szemszög:
- szabad akarat -> magam döntöm el, hogy mit hiszek el (miben hiszek)
- önálló gondolkodás -> e fenti tényt megerősítem azzal, hogy átgondolom milyen lehetséges "igazságok" lehetnek, és ebből mi az ami valóban az (bár tökéletesen nem fogom úgyse tudni addig, amíg el nem érem az elkerülhetetlent, csupán az esélyeket latolgathatom...)
[előzmény (126)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-16 22:39:04 (128)
Először egy állítást kell igazolni, nem pedig az ellenkezőjét.
[előzmény (127)]

© Matthewválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-16 22:35:13 (127)
te (es en) meg eszervek es bizonyitekok nelkul elhisszuk hogy nincs :P :)
[előzmény (123)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-16 22:34:40 (126)
Nem.

(Próbáld meg újra elolvasni és értelmezni a 118-ast.)
[előzmény (125)]

© titanválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-16 22:33:01 (125)
hmm... és azzal mi van, ha az ember a "punk vonalat" követi? az nem dogmák követése valamilyen módon?
[előzmény (123)]

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-16 22:30:28 (124)
meg egyébként is, akkor vagyok hivő, ha egy hittétellel azonosulni tudok, ergó magaménak vallom. Ilymód az nekem nem is dogma.
Azzal van a gond, ha valaki úgy gondolkozik, hogy 'na, a bibliában ez van leirva, akkor ezt kell tennem.'

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-16 22:29:44 (123)
És az, hogy mindenféle észérv és bizonyíték nélkül elhiszik Isten létezését vagy a Bibliában írtakat, az szerinted nem tartozik a dogmák követéséhez?
[előzmény (122)]

© Matthewválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-16 22:26:58 (122)
csak azert mert szerintem ok nem kovetnek semmilyen dogmat, es megis vallasosnak mondhatoak, tehat itt nem kerul ellentmondasba a punk es a vallas.
[előzmény (120)]

© titanválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-16 22:21:55 (121)
Matthew, igen... legalábbis hivők, hiszen a hit nem a tetteken alapszik, bár ezt a vallási vezetők ki tudja miért nem akarják elismerni... az isten tisztelete már más tészta...

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-16 22:18:43 (120)
Ezt miért nem tőlük kérdezed meg? Gondolom azok.
[előzmény (119)]

© Matthewválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-16 22:07:10 (119)
nekem eleg sok ismerosom van aki hisz istenben, viszont az egyhazat nem tiszteli, nem jar templomba, stb. ok most vallasosak, vagy nem?
[előzmény (118)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-16 22:00:05 (118)
Szerintem azon egyszerű okból, hogy míg az punk egyik legfőbb pillére a szabad akarat és az önálló gondolkodás (vagy legalábbis kéne, hogy legyen), addig a vallás eleve bizonyos dogmák feltétel nélküli elfogadására épül.
[előzmény (116)]

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-16 21:29:33 (117)
hát amennyire messze van az a világ a keresztény értékrendektől, simán összefér szerintem. Itt most nem az egyházakra és azok értékrendjéről beszélek.

© titanválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-16 21:26:48 (116)
szvsz tökéletesen :)
miért ütnék egymást? (nem szószerint értettem)
[előzmény (115)]

© rikeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-16 15:52:48 (115)
hogy fer ossze a punk a vallassal?

© Snufflesválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-15 19:21:05 (114)
Előfordult már.. Mondjuk én hiszek az ilyesmiben.

© titanválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-15 18:01:17 (113)
Volt már, hogy egy kérdés vagy egy bizonytalanság nagyon bántott titeket valamiért és minden valószínűség ellenére igen rövid időn belül választ kaptatok valamilyen módon? (akár egy barát egy megjegyzése, akár egy könyv vagy film). Mert velem mostanában feltűnően sokszor történik ilyen.

© cjt33válasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-11 14:06:17 (112)
nem is igaz!!! az antikrisztus én vagyok! mindenki így hív a főiskolán:)

© rikeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-09 19:28:07 (111)
tudtatok hogy a jehovak szerint mozes az antikrisztus? ezt nemreg tudtam meg egy nemet jehovatol! a nemet haverommal akinek ezt elmeseltem rogton meg is alapitottuk az MFC-t a mozes fanatic clubot!
jelentkezni itt lehet:)

© cjt33válasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-03 13:06:27 (110)
ámen
[előzmény (108)]

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-26 18:56:23 (109)
tyűűűha

© Elteroonválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-26 15:40:37 (108)
Itt a megvallás amit igértem:
Megigazultam hit által és békességem van az Atyával, mert az ő fiának vére megszabadított a Sátán kezéből és átvitt a halálból az életbe, Isten országába. Nem aranyos és ezüstön váltott meg engem, hanem az ő tulajdon vérével. Jézus Krizstust befogadtam a szívembe és hatalmat adott arra, hogy Isten fiává válhassak. A régi emberem meghalt, és új teremtés vagyok. Nincsen immár semmi kárhoztatásom, mert Jézus Krizstusban vagyok. Élek többé nem én, hanem él bennem a Krisztus. Mindenre van erőm a Krizstusban, aki engembelülről megerősít. Nagyobb ő aki bennem van, mint aki a világban van. Ezért nem félek, mert Isten velem van. Ő az én erőségem, kősziklám és menedékem, az ő kegyelme pajzs és páncél körülöttem. Testem a szentszellem temploma, mert Jézus vére megváltott az Ördög kezéből, és az én testem nem az Ördögé, nem a magamé, hanem az Istené. Ezért dicsérlek és magasztallak Istenem a lelkemben, testemben, szellememben. Jézus vére lemosott rólam minden bűnt, mert Jézus azért jött, hogy az Ördögnek minden munkáját lerontsa és bennem, és engesztelő áldozatával eltörölte az ellenem szóló vádíratot. Ő az én váltságom és hiszek ő benne és megkeresztelkedtem, ezért üdvösségem van. Hiszem, hogy ő létezik és megjutalmaz, mert én őt keresem. Meg van írva, hogy aki igaz ember hitből él.Én olyam ember vagyok, akit nem látások és tapasztalatok vezetnek, hanem az Isten igéjébe vetett hit, ezért minden lehetséges nekem, mert Isten szelleme lakozik bennem. És ő elvezet minden igazságra, eszembe juttatja Jézus beszédeit, bizonyságot tesz a szellememben, hogy én Isten gyermeke vagyok. Felöltözöm a szellemi fegyvereket, mert meg van írva a vitézkedésünk fegyverei nem testiek, hanem erősek az erősségek lerontására. Felveszem az üdvösség sisakját és elszakítom az én gondolataimat a hitetlenségtől, mert az üdvösség sisakja a reménység sisakja is. A reménység nem szégenit meg. Amit most nem látok, de reménykedek benne, azt látni fogom és az enyém lesz. Hűséges vagyok Istenemhez. Felveszem az igazságnak mellvasát, mert már igaz ember vagyok, nem a magam cselekedetei által, hanem Jézus Krisztus engesztelő áldozata által. A hitem tulajdoníttatik nekem igazságul. Felveszem az igazlelkűség övét az én derekamra, és elszakítom magamat minden érzékenységtől, haragtól, sértődékenységtől, félelemtől és megbocsájtok minden embernek akik vétkeztek ellenem, és kivetek a szívemből minden panaszt ami volt az emberek felé. Felveszem lábaimra a békesség sarúját, ahova én megyek, ahol én állok ott békesség van és az marad. Felveszem a kezembe a hitnek pajzsát, amellyel megoltom az Ördögnek minden tűzes nyílát, minden kritikát, vádoló beszédeket, átkokat megerőtlenitek és azok mind hatástalanok az életemre, mert egyetlen ellenem készült fegyver sem lesz jó szerencsés. Számba veszem a szellem kardját, az Istennek az igéjét. Kivetek az én számból minden kritizálást, aggodalmaskodást, fusztrált beszédet. Felveszem a dicséret köntösét, ami a hátamat védi, és ellene megyek a szomorúságnak, a kedvtelenségnek, a depressziónak és ezek ellen az öröm szellemét, mert az Úr öröme az én erősségem. Megöldöklöm az én földi tagjaimat: a paráznaságot, a tisztátalanságot, a gonosz kivánságot és a fösvénységet, ami bálványimádás. Úram kérlek bocsájts meg nekem minden bűnt, amit elkövettem ellened, akár beszédben, cselekedekten vagy gondolatban vétkeztem. Én odaszánom a tagjaimat az Isten akaratának cselekvésére. Úram a tagjaimat az Isten akaratának cselekvésére. Úram tégy engem olyanná, amilyenné te akarod, hogy legyek. Felöltöm az új embert, a könyörületes szívet, a jóságoksságot, alázatoságot, szelídséget, a hosszútűrést és szeretetet. Én teljes szivemből, teljes lelkemből és minden erőmből az Istenemet imádom és csak neki szolgálok. Jézus nevében ellene megyek az Ördögnek mert megvan írva: álljatok ellene az Ördögnek és elfut töletek. Jézus hatalmat adott nekem, hogy kigyókon, skorpiókon tapossak és az ellenség minden erején. Jézus nevében hatalmat veszek fölöttetek varázslás, érzelmi-értelmi manipulálás, döntésképtelenség, engedetlenség, bűszkeség, meg nem bocsájtás, bűntudat, depresszió, közömbösség, gyász-halál szelleme, átok a Jézus nevében megparancsolom nektek hogy hagyjátok el engem, hagyjátok el az életemet, a családomat a Jézus nevében. Meg van írva: Jézus nevére meghajlik minden térd, mennyeikér, földieké, és a föld allat valóké, ezért a Jézus nevében megerőtlenítek minden olyan gonosz szellemet amelyeket az imént felsoroltam és hatástalanok az életemre nézve, mert megvan írva: még ha elesnek mellölem ezren és jobb kezem felöl tízezren is, de hozzám akkor sem közelit az ellenség csapása. Úram köszönöm az engesztelő áldozatott, amiben most megvallom a hitemet: Jézus bűntetést szenvedett el, hogy én bűnbocsánatott nyerhessek. Jézust megsebesítették hogy én meggyóyulhassak. Jézus bűnné lett az én bűnösségemmel, hogy én megigazulhassak az ő igazságosságával. Jézus meghalt a halálommal, hogy én az ő életéből részesülhessek. Jézus átokká lett, hogy én megkaphassam az áldást. Jézus elszenvedte szegénységemet, hogy én a ő bövölködéséből részesedhessek. Jézus elhordozta szégyenemet, elutasítittságomat, hogy én elnyerhessem az ő elfogadottságát. A régi emberem meg lett feszítve ő benne, hogy az új ember életre kelhessen bennem. Ezért magasztalom és áldom a te szent nevedet. Legyen neked dicsőség és hála az Úr Jézus nevében. Ámen.

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-21 21:04:25 (107)
igen, en is ezt probaltam reflektorfenybe helyezni. (fenebe egyre kozhelyesebb vagyok)
[előzmény (106)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-21 18:40:17 (106)
"Agyi kinövés... nem elég fejlett agy..." :-))

A hit nem csak a vallás felé nyilvánul meg. Elég alapul venni a nem belső hanem külső impulzusokat. Sok mindenben hihetsz pl, hogy ez jó az meg rossz dolog, babona stb.

Én csak arra akartam rámutatni az emberi agy ilyen fejlődése nem biztos, hogy csak a véletlen műve.

Beszéltem régebben egy atomkutatással foglalkozó fizikussal egy másik oldal forum találkozója során. Megkérdeztem tőle a reál dolgokat vagyis az életét munkáját, hogy tudja összeegyeztetni a hitével. Persze világi egyénről van szó. Nincs e túl sok ellentmondás ami megingatná a tanításokat benne. Egy példát mondott többet már nem is kellett firtatnom a témát:

Ősrobbanás amit a világegyetem/élettér létrejöttének tulajdonítanak . És akkor itt érdemes fellapozni az Ószövetség első oldalait...
[előzmény (99)]

© cjt33válasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-19 14:59:53 (105)
pppffffffff.......
[előzmény (100)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-19 06:43:27 (104)
bár nem is imádkoztam érte.. na most gondban vagyok.
[előzmény (103)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-19 06:42:40 (103)
az, hogy nincs isten mi sem bizonyítja jobban, minthogy 50 számból egyetse találtam el.
[előzmény (98)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-19 03:17:22 (102)
pózer. takarodj a topicból :)
[előzmény (100)]

© Elteroonválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-18 17:28:42 (101)
Ha szerencsém lesz pénteken írok nektek ide egy megvallást :-)



Elejére << Előző < ... 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 > Következő >> Végére