Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Vallás
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
A vallás nagyon szép dolog, csak tudni kell kezelni

Elejére << Előző < ... 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 > Következő >> Végére

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-31 13:47:22 (190)
Na. voltam templomba. már legalább két éve nem mentem, most mégis benéztem má, mizu a reformátusoknál, mer kishúgom komfirmált . szóval nagyon szép volt a baszéd, a pap kérte Istent, hogy Magyarországon ne csak egy bizonyos népcsoport szaporodjon, mert így a magyarság el fog veszni. ez aztán a szép téma egy komfirmáláson!
aztán meg a csávó, aki valamilyen szinten spanban volt ezzel az egyházközösséggel, az is jól megaszonta. miépes képviselő úr volt ám a javából. szidta is a liberálisokat de rendesen. viccelődött a templomban. (pl vicc: szép ez a gyerek, fiú vagy lány?-kérdik a büszke apukát, mire a válasz: nem tudom, majd eldönti ha felnő)
mosolyogtam is rendesen, inkább, mint sírjak, nem? aztán eszebe jutott, hogy legközelebb már vagy csak 5 év múlva nézek el templomba. mindenhova befurakodott a politika. utálom a politikát, mocskos parazita.

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-02 16:43:48 (189)
te is nagyon okos voltál, mielőtt még nem születtél meg
[előzmény (188)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-02 15:07:31 (188)
A vallás nagyon szép dolog volt annak idején, mikor még nem alakult ki. Azóta folyamatosan szar.

© Placekválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-25 14:24:50 (187)
Mindjár én is vallásos leszek bammeg!
[előzmény (186)]

© rikeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-23 10:20:45 (186)
kiraly mindjart kiderul hogy vannak meg itt legalis drogok:)
[előzmény (185)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-23 00:20:26 (185)
sőt, a vallás a népek ópiuma
[előzmény (177)]

© rikeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-22 19:27:19 (184)
pedig mar kezdett erdekes lenni a tema...:) nyissunk ennek is egy topicot:)

© doubleGválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-22 16:19:46 (183)
belátom!!!!
[előzmény (182)]

© Placekválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-22 11:25:06 (182)
Gyerekek, valahogy nagyon úgy érzem hogy kezdenek átmenni a dolgok filozofálgatásba!!!
Kanyarokjunk már vissza az eredeti témához.
Egyébként értem, hogy most a bibliábol és hasonló dolgokból illetve a termetés általános kérdésével akarjátok alátámasztani a mondanivalótikat.
Viszont ne csapjunk már rá az élet kérdésének megvitatására!
Ehhez mi nem vagyunk elég okosak (lássuk már be).
Ez nem a mi feledatunk!
:DDDDDDDDDD

© doubleGválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-21 15:01:42 (181)
és még többröl, hogy nincs, fizikánk és az evolúciós elmélet alapjaiban remeg
na most írok:
utálom az egész katolikus egyházat, egy nagy üzlet az egész, a szomorú az , hogyezt a bigott idióta hívők nem veszik észre.

Nekem mint mondtam, saját vallásom van. Én így gondolom a dolgokat, függetlenül bármilyen létező vallástól. Ez inkább egy világkép.
[előzmény (176)]

© titanválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-20 21:37:26 (180)
Hát ha kitalálta, hogy legyen egy ilyen világ, akkor kell lennie fantáziájának, nem? :)
egyébként inkább a kreativitásra gondoltam mint a fantáziára, csak rosszul fogalmaztam, mondjuk az is igaz, hogy a kettő igen szorosan kapcsolódik...
[előzmény (175)]

© abdulválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-20 18:12:40 (179)
"Science has failed our world
Science has failed our Mother Earth."
[előzmény (176)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-20 17:22:07 (178)
Csak most néztem, hogy a harmadik bekezdésről nem írtál semmit. Pedig érdekelne a véleményed.
[előzmény (174)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-20 17:20:36 (177)
Szeretném leszögezni, hogy semmi bajom azokkal akik hisznek Isten létezésében, de nem tudom megállni, hogy ne másoljam be az ide vonatkozó - igen tömör - Henry Rollins idézetet:

"A vallás a gyengéknek való."

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-20 17:19:02 (176)
Mint ahogy mondtam a tudomány fejlődik és egyre több dologra jön rá. Ahogy te is írtad, kiderült, hogy az elemi részecskék is tovább oszthatók. Az, hogy most még nem tudjuk, hogy mi a vége, az nem jelenti azt, hogy innen nincs tovább. Ami viszont már biztosan látszik, hogy jópár megkérdőjelezhetetlen "igazság"-ról derült már ki, hogy van rá tudományos magyarázat.
[előzmény (174)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-20 17:08:40 (175)
Szándékosan hoztam fel ennyire lesarkított példákat. Arra próbáltam utalni, hogy végülis ugyanúgy hihetek Istenben, mint abban, hogy a fejemben hallható hangok irányítanak. Pont ugyanannyira ellenőrizhetetlen mindkét állítás.

"a saját képére teremtés vonatkozhat sokkal inkább a gondolkodás, következtetés és a fantázia képességére"

Isten fantáziál? Miről? És főleg minek, mikor ő mindent tud és tévedhetetlen?
[előzmény (172)]

© doubleGválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-20 17:05:16 (174)
az első bekezdéssel egyetértek. a másodikról annyit, hogy persze hogy ezt mind tudjuk, DE az állítólag elemi részcskéről, ugye kiderült hogy végtelenségig osztható, akkor mi a legkisebb? A világegyetemről pedig kiderült hogy végtelen nagy, ember fel sem foghatja, erre mi a magyarázat. Az élet kialakulásáról(nem a gyermek születéséről, mostani élőlények fejlődéséről beszélek) fogalmunk sincs, csak nagyon homályos túl bonyolult, létezhetetlen elméletek. Ősleves? Nem valószínű... Nézz utána ennek a témának. Így biztosan nem alakult ki élet. Van még több elmélet is, de azok még bizarrabbak.
a legutólsó bekezdésről pedig nekem is ez a véleményem: "a keresztény vallás kezdeteiben még egészen mások voltak a szabályok, mint manapság, azóta inkább lett üzlet, mint hit, ezért jöttek létre a különböző protestáns egyházak. "
[előzmény (170)]

© titanválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-20 15:07:10 (173)
Huh, bocs, hogy nem szabdaltam átláthatóbbra, de mostmár nem akarok rajta változtatni :)

© titanválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-20 15:06:45 (172)
Tudod asszem majd' minden vallásnak megvannak a maga csodái és csodatevői, így a szeplőtelen fogantatás + feltámadás is. Mellesleg ez a két dolog - ha elhisszük, ha nem - még nem ment fel a tetteink következményei és a felelősségvállalás alól, úgy mint a te példádban a Fidel Catro-féle rádiózgatás. Ezen kívül egyrészt értelmezés kérdése, hogy a teremtés miképpen történt, mert a 7 nap sem biztos hogy tényleg annyira 7 nap. A gólya-hasonlat ismét ott sántít kicsit, hogy az valamivel kézzelfoghatóbb. Remélem, hogy a tudomány hamarosan eljut arra a szintre, hogy a múlt megismerése, vagy csak a dolgok teljes természetének (esetleg Isten létezésének vagy nemlétének) megismerése is megtörténik. Addig azonban marad a hit (vagy az ateizmus, választás szeint). A következő dolog pedig az, hogy ha saját képére teremtette is, attól még nem biztos hogy ez nem csak külsőségekben nyilvánul meg. Mellesleg Istenre nem mint fizikai lénxre kéne gondolni tehát a saját képére teremtés vonatkozhat sokkal inkább a gondolkodás, következtetés és a fantázia képességére, ezen kívül mindenre, ami emberré tesz minket.
A legutolsó bekezdéssel teljes mértékben egyetértek, a keresztény vallás kezdeteiben még egészen mások voltak a szabályok, mint manapság, azóta inkább lett üzlet, mint hit, ezért jöttek létre a különböző protestáns egyházak.
[előzmény (170)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-20 12:11:14 (171)
Hát, ha ezt egy kicsit bővebben is kifejtenéd, akkor talán többet is tudnék válszolni, mint így.

Úgyhogy most csak azt tudom mondani, hogy ez egy bődületes baromság. Vagy ez esetleg feketén-fehéren le van írva a Bibliában?
[előzmény (158)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-20 12:10:48 (170)
Odáig oké, hogy azt mondjátok, hogy magam döntöm el, hogy mit hiszek el (miben hiszek) - ahogy azt titan megfogalmazta. Csak éppen nem szabad figyelmen kívül hagyni a dolgok realitását. Ami mondjuk a Jézus feltámadásában, vagy éppen a szeplőtelen fogantatásban nem valami sok. Tehát ennyi erővel akár azt is hihetem és terjeszthetem, hogy a fejemben egy rádióadó működik amin keresztül Fidel Castrotól kapok utasításokat, így nem tartozom felelősséggel a tetteimért.

A tudományos magyarázat természetes, hogy bonyolultabb, mint elhinni azt, hogy mindent Isten teremtett. Csak éppen ennyi erővel az is sokkal egyszerűbb, hogy a gólya hozza a gyereket, mivel a másik variáció túl bonyolult. Persze, hogy még vannak a tudomány számára is megválaszolatlan kérdések, de gondoljatok arra, hogy folyamatosan fejlődik. Ugye már tudjuk, hogy a Föld nem lapos és nem kell attól tartani, hogy a szélére érve lezuhanunk, már tudjuk, hogy az anyagokat milyen elemi részecskék alkotják, stb. Mára már a klónozásra is képesek vagyunk, így a teremtés sem Isten kiváltsága.

És ha már a teremtésnél tartunk: Isten ugye a saját képére teremtette az embert. Úgy ahogy van mindenestül. Beleértve ebbe az emberek bélrendszerét is. Ezek szerint akkor Istennek is vannak belei. De minek? Talán neki is ennie kell és emészteni? (és akkor még, hogy is fogalmazzam meg... az anyagcseréjéről - így talán nem sértem meg senkinek sem a vallásos érzéséit - nem is ejtettünk egy szót sem.)

Az erkölcsi nevelésről meg csak annyit, hogy a tízparancsolatban foglaltak nagyon szép dolgok, de ezek alapvető erkölcsi tanok, amik lényegében minden kultúrában megtalálhatóak, vallástól függetlenül. A cölibátusnak meg az égvilágon semmi köze a valláshoz, az a katolikus egyház saját biznisze. És még csak nem is az a lényege, hogy a papok ne éljenek szexuális életet, csupán csak, hogy ne házasodhassanak, így aztán nem lesznek törvényes örökösök, ezáltal az egyház kezében marad a vagyon.

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-19 21:27:21 (169)
ne is mondd.
én gyóntam életemben legalább 5ször...

© doubleGválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-19 19:56:03 (168)
Én is vallásos vagyok, de leginkább egy saját vallásom van, nem járok templomba, nem szoktam imádkozni azon a bizonyos megszokott módon, de úgy gondolom, hogy biztosan van valami ami ezt az egészet odafentről irányítja, és a valamit akár Istennak is nevezhetjük. más: A legnagyobb tudósok is mind vallásosak voltak, mert amikor már igazán sokat tudtak, rájöttek, hogy ez így magától nem működhet, persze erre egy materialista könnyen azt mondhatja, hogy, persze, mert nem tudták, tudják a további részeit a dolognak. Ez így hogy mindennek fizkai, biológiai, kémiai okai vannak túl bonyolult. Miért a legbonyulutabbat fogadjuk el? Ez az egész világnézet sokkal egyszerűbb, ha elfogadjuk egy felsőbb irányító erő létezését. Ezt csak a vallásos ember teszi, és ez alatt nem a templomba járást értem. Miért nem fogadja el a többség Isten létét? Mert nem látható, nem megfogható. Ha pedig példa lenne rá, hogy valami felsőbb segítség, vagy egyszerű megmutatkozás történt, egyszerűen elutasítják, és hallucinációnak, vagy meg nem történtnek mondják. Más: a keresztény vallás kialakulásának időszakában, amikor Jézus tanított, ez a vallás volt a lehető legjobb, és ha megmarad akkori formájában, most is az lenne. A nagy gond ott kezdődött amikor az egészet intézményszerűvé tették, és összegyüjtötték a biblia tanait, amiben rengeteg a ferdítés és félrefordítás van - és pont a lényeg hiányzik - Jézus evangéliuma, aminek létezését pontosan a Római Katoliku egyház tagadja. Pedig több szakirodalom szerint létezett, de ellent mondott volna az egész egyházi intézménnyel és megsemmisítették vagy eldugták. Ez itt most egy kicsit furcsán fog hatni: a Stigmata című film e részének van valóságalapja. Bár senki sem tudja, hogy pontosan mi történt, a Bibliának ezzel a fontos részével.
Ezek a tanok egyszerű emberek által teljesíthető dolgok voltak, amik segítettek a teljes élet kialakításában és egyszerű utasításokat tartalmazottkb. mint a 10parancsolat. De szó sem volt ilyen baromságokról mint cölibátus, vagy kötelező gyónás és egyéb baromságok.
na most lehet hülyének nézni

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-19 17:46:23 (167)
lol. jaja.egyébként a kedvencem a logójuk:az angyal, ami lefegyverezi a zöld ruhás fószert.
[előzmény (166)]

© rikeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-19 11:38:58 (166)
igazan ott van az oldal!
a robinhud a fuszeklik fejedelme? abban a barat a reszeges karatemester nem?:)

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-18 21:20:05 (165)
http://www.agapediet.com/

talán a válasz.

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-18 21:16:52 (164)
lol. nindzsák.. érdekes párhuzam...
hmm. lehet, hogy a katolikus egyháznak is van valami titkos, de gigahatékony harcművészete?
nekem a robin hoodból a barát mindig is gyanús volt...
[előzmény (162)]

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-18 20:52:19 (163)
hillbilliek vannak granadában?
[előzmény (162)]

© rikeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-18 19:46:50 (162)
lehet hogy en is beallok pingvinnek! itt granadaban van egy csomo es mokas szinu ruhakban rohangalnak! nem tudja valaki mit jelent a ruhaszin? ez olyasmi mint a ninjaknal hogy minel menobb annal sotetebb vagy ez a focisapatok szerint van leosztva a hetvegi meccsekre?

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-18 19:42:42 (161)
hat vegulis igazad van valamilyen szinten, de /pillanat nem tudok jobb megoldást, mint a bocsánatkérést. Most kutassák fel az 1600-s évek előtt inkvizíció során kivégzett áldozatok családjait és fizessenek kártérítést?
(szintén apróság, és a lényegen nem is változtat, de az inkvizíció nem végeztetett ki senkit , hanem max. bűnösnek ítélte, és aztán az állam uralkodójának bírósága döntött a kivégzésről. Apró jogi dolog, csak ha már vigyázunk a fogalmazásra..)
[előzmény (159)]



Elejére << Előző < ... 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 > Következő >> Végére