Punk Portál >> Fórum >> Politika >> 'Vidék' VS Budapest
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Kicsiny hazank egyik legnagyobb faszsaga a sok kozul

Elejére << Előző < ... 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 > Következő >> Végére

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-08 18:22:50 (57)
Nemtudom valóban milyen lehetett régen. Egyrészt mert nem éltem át az akkori rendszert másrészt mert a fenmaradt emlékek egyrészét tudtam csupán megvizsgálni.

Azonban sok olyan emberrel beszéltem akik éltek már akkor is és beszámolóik, véleményeik szubjektív rétegei alól próbáltam kivenni azokat az dolgokat amelyek olyan tudást jelentenek számomra mely máshonnan nem pótolható. Természetesen ezekközt voltak komcsik, régirendszerbarátok, mai jobboldali gondolkodók és még páran.

Nos ezzel szemben az is tény, hogy az orosz nép hőse az alső ember a világűrben 1968. március 27-én halt meg egy sugárhajtású repülőgép tesztjeként. Azonban élete munkássága még a mai modern időkben is példaképül szolgál minden tudományt kedvelő, gondolkodó ember számára!

© Jihaadválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-08 18:21:47 (56)
Szerintem a régieknek akkoris jobb volt.Igaz nem volt annyi joguk mint a mostaniaknak,de sokkal jobban meglehetett élni.Amit Gagarin történetéhez fűzök az,hogy ki szól egy idegenhez utazás közben?
Bárki,ahogy te a pontjaidban összefoglaltad.Mindenkit vonz a tömeg visszahúzó ereje és senki nem akar kilógni a tömegből.Talán ezért.
[előzmény (53)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-08 17:59:53 (55)
Gagarin halott

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-08 17:59:38 (54)
Régen nem volt jobb mert akkor még nem is éltél bazdmeg!

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-08 16:39:41 (53)
Van ma iskola! Jövök vissza a félig vidéki békásmegyeri tudományos okítódábúl!
Leülök a héven. Mellém leül egy amolyan "pank vagyok, bakancsom is van de azértfejemre húzom az amcsi zászlót!" srác. kb annyi mint én úgy tizenhat. Táskáján kitűzősereg. Utazgatunk vígan mígcsak le nem ül mellénk egy kedves öreg hölgy. Látszik rajta hogy hetvenéves, panellakos, hatvanezer nyugdíj egy hóra kissé leszűkült lassú élet. Megszólítja a feljebb említett amcsi zászlós ifjú vitézt, kezével lassan megfogja a kitűzők eggyikét a táskáján. Apró szája mosolyra fakad s így szól az idős a fiatalhoz: "De szépek! Gyűjtöd őket?"

Mira az ifjú vitéz visszanéz, undorral végigméri az öregasszonyt és az alábbi felszólítást teszi: "Megkérhetném, hogy ne érjen hozzá más magántulajdonához?! Köszönöm!"

Az idős nénike erre kicsit megilletődve visszahúzza bal karját és hozzám fordulva ezt mondja: "Nem tudtam hogy ilyen mogorva fickók is léteznek!"

Én megpróbáltam a hölgyel szóba elegyedni és beszéltem is vele egy kicsit bár bevallom inkább a rendszerváltásra tereltem a szót mint erre az esetre de kiderült szavaiból: RÉGEN JOBB VOLT!

Lehet, hogy régen azért nem voltak ilyen durva sértések mert elég volt csupán egy névtelen telefon is és már gördült is a nagy fekete autó, hogy elvigyen átnevelésre (bár ez inkább csak az '50-es évek és a 60-as évek elejére volt jemmező). De most?! Már én is csak annyit tudok mondani: Ezek a mai fiatalok?!

Ki szól ma ismeretlenhez közlekedés közben?
- Aki megy akarja tudni az időt
- Aki meg akarja tudni hol kell leszállnia
- Aki olyan részeg, hogy összekeveri utastársait egy űrállomással
- Aki gátlástalan
- Aki a fenti kategóriákba nem fér bele de meg akar tudni valamit

És akkor kérdezem én: ki mikor beszélgetett utoljár egy idegennel? Teljesen mindegy lehet öreg hölgy, fiatal kölök, lehet Ukrán vendégmunkás, vagy űrhajós. De nincs olyan, hogy valaki önzetlenül csevegjen a másikkal akit nem ismer.

Vajon miért? Miért zárkózott a város legtöbb utasa? Vagy lakosa?

© Szaffiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-08 09:08:05 (52)
ez mind igaz

de azért annyira tudtommal az sem jó, ha egy faluban laksz, ahol mindenki ismer mindenkit és mindenkit tud mindenkiről mindent...

nem saját tapasztalat, hanem több forrásból jött az infó :-)

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-08 08:28:33 (51)
Hat tenyleg geciseg az orszag 80%-at neha semmibe venni... Ezt mar enis tapasztaltam, meg magamon is, aztan rajottem hogy mekkora bunko vagyok es rogton visszavettem magambol.
Szvsz a "Pestiek" meg egymassal is bunkok: pl en mindig megfeledkezem a szegeny kulvarosiakrol akik HEV-vel szarakodnak hetkozbe, mig en csak 4-6-ossal: volt hogy egyik evfolyamtarsammal beszelgettem es alapnak vettem hogy 30 perc alatt beerjen...

Na ennyi, megvallottam osszes bunom.
Masoktol hallottam mar es tapasztaltam is, hogy egy "videki" punk fesztival/koncert tok mas tud lenni, mint egy pesti koncert, szal egyetertunk Abbe.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-08 06:12:22 (50)
Igazat beszélsz, ruszki. De a Nyugati Pesten van, nem Budán.
[előzmény (48)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-08 02:48:28 (49)
pff

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-07 18:05:37 (48)
Nos hát igen!
Nemrég voltam csilklagászni Bugacon a puszán bazmeg hupákolni. Sehol senki. Látcsővel kémleltem a tályat több mint két órája éés igen embert láttam. Csak az erdész. És akkor elgondolgoztam kicsit. Mil lenne ha szívrohamom lenne a távcső mellett mondjuk 6 óra tizenegy perckor. Kéthezet bomlana a testem mire az erdész kutyája rothadó húsom szagára vonyítva jelezné "rosszullétemet"!

Node ha BUDÁN történne ugyanez. Mondjuk a nyugati-aluljáróban. (Ha éppen nem ég.) Kb. 25 perc telln el mire egy ember lenézne a földön fetrengő haldokló rángó testemre és az is csak annyit mondana: "Ez a maji fiatalság! Látod Béluska."

Oztán inkább mégis csak vidéken halnék meg. Ott legalább nem rugdosnának az aluljárói emberek.

Budai vagyok bevallom igazi második kerületi bunkó. Hogy hogy hívják a szomszédom? Várjatok leszaladok megnézem a kapucsengőjén a feliratot. "Hajdú Roland" Most már okosabb lettem. Itt álltalában csak amolyan utazóközönség van. A reggeli buszon mindíg ismerősek az arcok. Van aki munkába van aki máshová de mindenki a Batthyány térre. De hogy kikkel beszéltem már közülük? Legfeljebb 10-en vannak! Ennyi.

Budapestet én inkább a seggszőrű robotok fővárosának nevezném reggelente. Álmos gépek zakatolnak. "Cél betáplálva: a 7:25-ös Hévet elérni"! Ezek a reggeli fejek még azt sem vennék észre ha meztelenül kékre festett herékkel szálnék fe a buszra. Csak ne érj senkihez ha zötykölődik a busz. Önző pesti alvó robotok.

De én is ilyen vagyok. testemet megviseli a korai kelés. Van hogy elalszom útközben. Ilyenkor nem érdekel semmi csak hogy ne késsek. Se ember se eszme nem tud versaenyezni az álom-manóval.

Bezzeg vidéken. 6-kor már kurjongat a parasztbácsi a traktorról és vidáman megy szántani. Van közösség. " hétig volt friss hír hogy a Rózsi néninek macskája született. És az emberek tudtak neki örülni. Más örömének örültek!! Hol van ez Budán?

Főváros? Hullaváros? Megbecsülés? Egymás szeretete? Közösség?

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-06 23:42:01 (47)
alap
[előzmény (45)]

© Oxygeneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-06 23:40:09 (46)
na igen.. ez egy intelligens hozzaszolas tukrozi a velemenyem...
abberalt gyorsan tomj be egy tablettas froccsot, hulyulj mert esel vissza :)
[előzmény (43)]

© bigblackválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-06 23:35:06 (45)
Ezt minden rendes budai így csinálja!!

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-06 23:28:23 (44)
jó.. amúgy, amikor lehülyepestiznek én is úgy hárítok, hogy budai vagyok. :)
[előzmény (43)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-06 22:23:29 (43)
Engem kifejezetten zavar, hogy a fővárost "Pest"-nek emlegetik, én jobban szeretem a "Budapest" nevet. Naja, mert világéletemben Budán érleltem az árnyékszék gyümölcsét. :-)

Hogy hozzászóljak a témához én is találkoztam ezekkel a dolgokkal, tapasztalataim szerint a vidékiek egy részében él egyfajta paranoia, miszerint, aki a fővárosban lakik, lenézi őket.
Ugyanakkor a fővárosikaknak is van egy igen nagy része, akik valóban "vidéki paraszt"-oznak, meg mucsáznak, ha szóba kerül egy-egy település neve.

Én pedig őszintén bevallom, hogy nem lenézem a vidékieket, hanem gyakran sokkal többre tartom és tisztelem őket a mentalitásuk, a közvetlenségük és a nyugodtságuk miatt. Mikor leutazom vidékre, valóságos felüdülés itthagyni ezt a flusztrált ganajdombot és beülni egy olcsó korcsmába.

Az elmúlt év egyik legmeghatározóbb élménye volt számomra, mikor az Újhullám fesztiválról kikóborolván többedmagammal egy Győrszentiváni
korcsma teraszán ittam a jéghideg tablettamentes fröcccsöt, s hozzá mennyei pacalpörköltet fogyasztottam fehékenyérrel a napsütésben. Éppen a WC-ben eresztettem ki fölös nedveim a piszoárba, mikoris belépett egy züllöttebb alak, s igen meglepődtem, ahogy a "Hogy nézel ki köcsög?" helyett eme szavakat intézte felém: "Milyen a Vigi bulija? Sokan vannak? Vannak külföldiek is? Jó szórakozást!"

Na, szóval ennyit erről.

© bigblackválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-06 17:34:47 (42)
Kiskaszab járt ki állandóan Jászberény meccsekre, mert az unokaöccse ott korongozott. Ő regélt mindenféle egymással is összeverekedő félrészeg öregekről, nézőtérre pofozkodni felbotorkáló hokijátlékosokról (ők is az öregeket verték).
Egyebet nem tudok elmondani, kérem kapcsolja ki.

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-06 17:29:48 (41)
Na, mesélj! :))
[előzmény (40)]

© bigblackválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-06 17:09:03 (40)
De azért a hoki meccsek közönsége, ha jól tudom, általában is gyökerebb még egy fociszurkoló csürhénél is.
Ha jól emlékszem, berényben sem az IQ tartotta fenn a sportágat.
[előzmény (36)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-06 14:16:15 (39)
persze, hogy nem, csak velem annyira megutáltatták a fradit, hogy... nagyon :))
[előzmény (37)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-06 13:55:24 (38)
Amúgy régebben rendszeresen jártam szüleimhez nyaralni vidékre. Nekem király élményeim vannak. Sok meló a földeken jó fej fiatalokkal esti ökörködések. Kedvencem az volt amikor széna bálákat kellet egy platóra felpakolni. Minél magasabb lett persze annál nehezebb. Az egészet pedig vasvillával kellett a testi erőt is beleadva 3-4-5 méterre fel hajítani. A végén pedig másztunk fel ezerrel a tetejére és úgy utaztunk keresztül kasul a földeken falukon... Tapasztalataim vagy qrva jó kapcsolatod van lent vagy vasvillára hánynának. Persze akiket ismersz azokkal inkább az előbbi tünet.

Jó néha elutazni egy csendes helyre. Beszélgetni az idősebb emberekkel meginni ezt azt. Kikapcsolni a rohanó világot és csak annyit tenni ami valójában szükséges. De ettől a tetü fövárostól nem tudnék 1-2 hétnél hosszabb időr eelszakadni.

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-06 13:39:47 (37)
álé mint olé stb

Jogos, bár a fradi szimpátia nem feltétlenül a söpredék függvénye. Gondolom azért még érdekelnek a szakosztályok némelyikének eredményei.

Látom hoki meccset írtál. GO CANADA GO!!!!
[előzmény (36)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-06 12:55:36 (36)
álé=allez?
gyerekkoromban (főleg apám miatt) a fradinak szurkoltam, de amit ezek a magukból kifordult állatok műveltek jászberényben hoki meccsen....

azóta semmilyen közösséget nem vagyok hajlandó felvállalni ezzel a primitív söpredékkel.
[előzmény (35)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-06 12:23:19 (35)
Én is valami hasonló "szimpáriára" gondoltam részedről. :-)) Amúgy meg Ferencváros álé!
[előzmény (34)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-06 08:12:12 (34)
Nekem velülk kapcsolatban volt személyes tapasztalatom.
Miért nem véletlen, mit akarsz ezzel mondani?
[előzmény (22)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-05 23:34:52 (33)
értemén, csak azt mondom, hogy nem hittem volna amíg nem tapasztalom meg a saját bőrömön, de számomra kurva fontos a nyüzsgés. és meglehet a Vidék vs. Budapest ebből a mentalitási (vagymi) különbségből is származik. Egyébként a parancsnokom mindig aszondta, hogy a vidékiek így meg úgy én meg dünnyögtem magamba, hogy én nem vagyok vidéki. én pesti vagyok. szóval minden relatív.
[előzmény (32)]

© Matthewválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-05 23:29:55 (32)
Ne erts felre, vagom, hogy tok mas egy hetig ott lenni, vagy ott elni, de pl Veszprem (de lehetne itt Pecs, Debrecen, Sopron, meg sokminden mas is) nem ugyanaz a kategoria mint "bivalyszorcsogo", ahol valoban halott a legkor... apropo, halott kisvaros, latta valaki a Gummo cimu alkotast (Tetova lelkek). Na olyan helyen nem elnek...

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-05 23:11:14 (31)
sejtettem, hogy lesz valami ilyesfajta reflektálás. egy pár napig elég elviselhető a hely a nyüzsgéshez szokott ember számára.

Mikor megtudtam, hogy oda kerülök, hogy vidék, nyugi hajdejó. Elegem van a nagyvárosi életből, jó lesz az a pihenés. Aztán lekerültem. Egy hónap után mikor hazajöttem (Pestre) rácsodálkoztam a Körútra hogy milyen széles meg mennyi autó van meg milyen magasak a házak és élveztem, hogy újra Pesten vagyok. Nem bírom a nyugit na.
[előzmény (27)]

© matyipotterválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-05 23:02:14 (30)
én mimdkettő vagyok és nyugodtan pestuzhetek és vidékizhetek is....

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-05 22:04:46 (29)
En Pesten szulettem, de sokat eltem videken is (Szeged es kornyeke) szoval eleg jo ralatasom van a dologra..... Kabe az a helyzet, mint amit te mondasz, ha apamnal vok pesten, akkor videki, ha anyamnal, akkor pesti bunko vagyok. :)))
Ez az egesz vita mestersegesen szitott, de mindenhol a vilagon letezik sajnos..
[előzmény (28)]

© matyipotterválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-05 21:54:27 (28)
én hétközben pesten lakom az egyetem miattt, hétvégén otthon a balatonszárszón,a kedves balatonpary kisfalumban.
itt hülye vidékiznek, ott meg pesti bunkóznak...



Elejére << Előző < ... 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 > Következő >> Végére