Punk Portál >> Fórum >> Politika >> 'Vidék' VS Budapest
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Kicsiny hazank egyik legnagyobb faszsaga a sok kozul

Elejére << Előző < ... 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 > Következő >> Végére

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-04 15:44:43 (87)
Érdemes volt figyelni a CCR vs SZKÍNEDBÉ vitát. Bele nem szóltam volna de azért elolvastam.
[előzmény (86)]

© anarchist77válasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-04 15:26:59 (86)
ha kezdö vagyok itt, az is csak azért van mert én nem irok összevissza minden hülyeséget, és jobban szeretem csak kivülröl figyelni az irásokat, véleményeket, vitákat.

© Oguzválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-03 22:42:21 (85)
Én ezer szátalékos magyar vidéki bunkó vagyok, de a faszért, ha a Váci utcán merek sétálni rögtön rámakadnak angolul vagy labancul a portréfestők meg mondjuk a siklónál is angolul rendezzük le a jegymet,... majdnem. Atyaisten, én magyar vagyok itt Budapesten is.

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-03 19:42:13 (84)
Egyszer mindenki volt kezdő s én nem is olyan régen. De mi komolyan veszünk.

© Whaveválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-03 18:56:42 (83)
anarchist ez csak azert van, mert tul sok hulyegyerek jatszik azzal, hogy regisztral egy nevet es ossza az eszt :] majd kiderul.

© anarchist77válasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-03 18:32:47 (82)
nem akartam általánositani, nem azért irtam mint itt sokan, hogy "megmondjam a frankot", meg "jol leosszak mindenkit", hanem mert én igy latom. tom hogy mi vidék és mi nem, de azért kösz... Szal. ismerek egy okányit aki ma már pesti , mert csak ott kapott állást. D ez sztem nem jo dolog. Most azért mert kezdö forumozo vagok már nem lehet komolya mit mondok ??uristenn, hát akkor ez a hejj nagyon szar. már bocs.

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-03 18:26:11 (81)
Kérdés hetvenheteshez: Miért kezeljük a vidéket egy folyamként?

Mert vidék Pécs, Kiskunhalas és a Bugac közepén 25 km-re minden civilizációtól fekvő tanya is!

Van különbség vidék(tanya) és vidék (pl.:Szeged) között.


Met pest drága azért nem szeretjük? És Budát? Egyébként azt hogy Budapest drága azt legjobban a pestiek és a budaiak tapasztalják!





© Whaveválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-03 18:16:27 (80)
eljenek az anarchofasisztak, az a jo edes altalanositasrol elhiresult suttyo fajtajuk, az ;) (igen, te)

mondjuk friss forumozokent megkerdojelezem hozzaszolasod komolysagat.

ami komolynak tunt: ''De mégis, sok pesti nem szereti pestet, ez vajon mért van ?''

erre ugyan nem tudom a valaszt, de nekem a kollegaim (vagyunk cirka 250-en) nagyjabol fele videki, es szep lassan koltoznek fel pestre, de ha nem, akkor is itt dolgoznak.
[előzmény (79)]

© anarchist77válasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-03 17:30:35 (79)
Sok vidéki nem szereti pestet, és ez forditva is igaz. Nagyon rosszul esik ha nem vesznek amiatt emberszámba, mert te nem a "nagy" pesten születtél, söt még neadjistem "fujj"tájszolásod is van (paraszt vagy ). holott ugyanolyan emberek vagyunk !! Pestet azért szeretik, mert ott megvan minden, jó koncertek, bulik, stb. De az mért jó hogy a koncerten mindenki taj részeg és megy a züllés ? Vidéken, legalább jó a hangulat, igazi barátaiddal igazi szorakozás. Pest drága !! Pesten az utcán nem védenek meg! Pest egy kicsinyitett amerika,a Mo-i elnyomás hazája. Pesten már lassan mindenki sztár, az emberi érzések teljesen háttérbe vannak szoritva. A kormány is már szinte Mo helyett csak Pesttel foglalkozik, mintha a többi város már nem is számítana !! Vidéki vagy akkor nincs lehetöséged, Pest undorito, kihasznál, kifacsar. Én nem azt mondom , biztos van sok joérzésü jo felfogásu ember is pesten, és vidéken is sok a bunko, abnormális, sötét, de mégis más. Ez a pest-vidék ellentét mindig mg lesz amig ilyan nagy a korrupcio. Pestnél sokkkal kulturáltabb, aranyosabb városok vannak, ahol boldogabb lehet az élet. Én nem szeretem pestet, nem szeretek az utcákon sétálni, nem szeretek ott bulizni,stb.. Nem szreretek, mert nyomaszt egy olyan város ahol uazon a sarkon van csöves és sznob ember, ahol a pénz körül folyik teljesen minden, ahol nincs soha nyugalom. vidéken szebb, jobb, nyugisabb(de nem unalmasabb!!) az élet. De prsze mindenki azt szereti ahol született. De mégis, sok pesti nem szereti pestet, ez vajon mért van ? Hát azért, mert pest szar! van pár oszt társam akik pestiek voltak anno, uolyan normális emberek, és nekem nem is az emberekkel, hanem magával pesttel van bajom. Nem a polgárokkal, hanem az ottani hatalmaskodokkal. Különben nekem mindegy hogy pesten pesten laksz vagy budán, vagy pest mellett uaz a szar mind ! DE nem akarok megbántani semmilyen pestit. És bocs ha hülyén fogalmaztam, mert lehet hogy igy még én is bele tudnék kötni itt ott, de majd elmagyarázom akkor, mert nem akarok félreértést.

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-19 14:46:06 (78)
Tehát akkor melyik is?
Mely orosz gyár produktumai közt találhatunk mezőgazdasági gépeket?

Egybként szerintem fontos, hogy az amit lejjebb említettünk hogy kialakult a viszály: nos ez lehet összefüggésben a dzsí pí dí-vel?
Nemhinném de azért felvetettem.

© Marciválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-18 12:37:35 (77)
Az nem Zetor?!
[előzmény (76)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-15 15:35:25 (76)
A ZETRO MŰVEK Crystal avagy TZP-C traktora az eggyik legjobban bevált jármű. Azomban a haza járműgyártók is igen jelentősen képviseltetik magukat a földművesek körében. A nyolcvankilencben felszakadó téeszek nagyrésze is szovjet vagy ukrány gyártmányú mezőgazdasági gépeket alkalmaztak. Ilyenek például az Ural nagyteljesítményű kamioncsaládja illetve az UAZ gyár traktorai.


© abdulválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-15 07:33:37 (75)
és kinek kellett volna kapcsolni?
[előzmény (74)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-14 22:02:39 (74)
a traktor volt az első jele a globalizációnak. akkor kellett volna kapcsolni. a parasztbácsi ezt bebukta.
[előzmény (73)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-14 20:54:22 (73)
Ébredj fórum! Ideje lenne írni.
Például arról a csúnya dologról, hogy a globik is betörtek szép magyar falvainkba. Szép parasztház, kredenc tyúkok, és paraszbácsi traktorral. Mire a szomszédban "pálza" települ. Imperializmus zászlaja leng tetején és hirdeti: "Marcsi néni méirt fejsz tehenet ha itt az új angol teszkó ikonomiklássz milk! Vegyél kartonnal úgy olcsóbb!"

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-10 18:23:58 (72)
Ez általánosságban talán nem állja meg a helyét!
Szerencsére vannak olyan gondolkodók akik nem ítélnek el / meg másokat mert máshol laknak. De azthiszem ígazad van O2.
Sajnos mégis csak döntő többségben létez nek ilyen emberek.
Pl. másodikán mentünk Eszergomba. Visszafelé jövet szóba elegyedtünk egy bótossal. Beszélgetésünk végén kérdezte hol lakunk. Mondtuk Budán erre fintorgott majd otthagytuk a boltot - indult a vonatunk.
?
[előzmény (71)]

© Oxygeneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-10 14:07:00 (71)
az hogy az ember mindenre ami a masikban kulonbozik raakarja fogni hogy attol hulye
videki pesti neger cigany zsido kereszteny komcsi naci stb... ennyi.. krealnak kifogoasokat, amik rajuk nem igazak..
[előzmény (70)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-10 13:54:29 (70)
Nyílván van valami oka ennek az elszeparálódásnak ami ellentéteket kelt. De vajon mi lehet az? Talán a társadalom összetétele? Kis közösség - nagy közösség. Nemtudom de ez igen érdekfeszítő! Aazthiszem ?)

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-10 13:33:36 (69)
Há pedig ezzel nem most kezdtek el foglalkozni...
[előzmény (67)]

© Oxygeneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-10 13:30:45 (68)
mert a videkiek parasztok a pestiek meg bunkok.. pusztan ezert...
[előzmény (67)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-10 13:28:31 (67)
Egyébként összefoglalóan nem mindeggy?!
Szerintem ez a kérdés társadalmunk szégyene! Miközben vallási ellentétek, etnikai külömbségek és politikai téveszmék marcangolják a népet mi új belső frontot nyitunk, hogy ki hol lakik? Nem teljesen mindegy, goyg ki hol él, dolgozik, tanul? Micsoda hülye érv!
Bunkó pesti - paraszt vidéki? Mi ebben az értelem. Miért különbözünk?

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-10 10:35:12 (66)
A vidékiek vagy a pestiek?:-)
[előzmény (65)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-09 23:15:25 (65)
mi lesz, ha a leendő tanítványaid ezt meghallják? ;)
[előzmény (64)]

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-09 21:50:14 (64)
Jó a téme erről irni fogok egy dalt, vmi ilyesmit:

"Jó az élet vidéken, mert ott van a kakas
reggel felkölt, a tyúk megkölt, amikor hasas...
a másnapos tóni bácsi döglött kutyát üt
rád veri farkát a nap, mikor hasadra süt..."

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-09 18:10:50 (63)
Node kérlek bátyám: Ha én orosz vagyok akkor az én édes vér szerinti bátyám sem lehet mondjuk spanyol! Továbbá igen kedves, hogy mondod otthon érzem magam az országban.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-09 11:00:09 (62)
Ja és ÖCSÉM: ruszkik haza!!

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-09 10:59:31 (61)
A dzsihad az vicces de azthiszem el kéne olvasnod egy kis Durkhaimot no meg Mertont aztán Bourdieaut és akkor rájössz hogy a tömeg visszahúzó ereje ebben a tudományágban nem ilyen egyszerű.
[előzmény (56)]

© vajdiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-08 23:38:55 (60)
NCIK HAZAAAAAAAAA! :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDd

© vajdiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-08 23:38:45 (59)
BASSZSAMEG AAZA ÖSSSZES NÁCIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!444

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-08 21:30:35 (58)
A közlekedés szerencse kérdése. Van aki vonattal bent van 40 perc alatt míg van aki BKV-val kétszer átszállva 1,5 óra alatt holott légvonalban fele akkora távolság.
[előzmény (51)]



Elejére << Előző < ... 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 > Következő >> Végére