Punk Portál >> Fórum >> Politika >> 'Vidék' VS Budapest
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Kicsiny hazank egyik legnagyobb faszsaga a sok kozul

Elejére << Előző < ... 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62

© Matthewválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-05 21:41:15 (27)
Most nyaron voltam Veszpremben, exemmel... volt egy nagyon fasza utcafesztival, rockabilly, rock, alter meg pop egyuttesekkel... es mindenki baromi kedves volt velunk...
[előzmény (23)]

© Whaveválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-05 21:29:48 (26)
persze a poen az egy dolog, a parasztsag (direkt kotekedes, bunkozas) mar sokkaldurvabb, de amikor valaki ezt elhiszi, es resze az eletenek, az a csucsok csucsa.

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-05 21:16:21 (25)
Vagyis golyabalba, na.

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-05 21:16:01 (24)
En szoktam neha "hulyevidekizni", de csakis koleszos korben (ahol mindenki videki), poenbol. Aztan meg engem baszogatott mindenki, mint bunko pestit. Ez mar csak ilyen. :)

Egyik ilyen kellemetlen elmeny: elsos golyataborba menet hocsata Bp VS. videk. En voltam az egyetlen bp-i. :))

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-05 17:19:47 (23)
Két évig éltem Veszprémbe: 1. Veszprém olcsóbb ám elvétve van koncert
2. Veszprém kicsi, 1 óra alatt átszelem.
3. Erről a kérdésről nemtok nyilatkozni bár egyszer fizetett egy ipse piát csak azér mer épp akkor voltam a rulettasztalnál amikor nyert, ugyanakkor az egyetemi klubbjában jó szarul érzetem magam, mert kitaszított voltam, hasonlóképp a Galaxisban, a Syrup klubban. Egyedül talán kocsma szinten a Metró jött be a hely miatt, de ott se a közeg. Pesten 500-szor könnyebben ismerkedik az ember bárhol. Vagy legalábbis én.
4. Hát ez elég túlzás lenne ott bár valami udvarba még szexshopot is láttam.
[előzmény (21)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-05 16:19:48 (22)
Bármelyik pesti tábort mondhattad volna de mégis a zöldeket választottad. Ez nem véletlen, legalább vállald!
[előzmény (13)]

© kobaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-05 15:59:06 (21)
Iden jottem fel egyetemre Pestre, tapasztalataim: 1. Pest dragabb (koncert, kaja, pia)
2. Pest kurva nagy, 1ora mig beerek a belvarosba.
3. Pest elidegenedett.
4. Pesten mindent meg lehet talalni

© Whaveválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-05 15:40:31 (20)
igy mar picit mas... en sem az igazi verbeli 'paraszt' alapjan fogok itelni, akinek abbol all a napja, hogy kikaparja a disznoszart, es elmegy bepalinkazni. nincsbaj ezzel, de nem az o velemenyere adok. mint ahogy nem egy fradi huliganera :)
[előzmény (17)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-05 15:16:42 (19)
Kaloz nem említette "az érem másik oldalát".
A legtöbb vidéki városban, vagy faluban kevés, vagy egyáltalán nincs olyan hely, ahová koncerteket lehetne szervezni, ergo a kezdő amatőr zenekar fel sem tud lépni.
Csak képzelj el egy falusi zenekar helyzetét. A kutya nem ismeri őket (honnan is ismernék, mikor fel sem tudnak lépni sehol) Demót nem tudnak kélszíteni, mert a város kurva messze van, egy nap alatt nem lehet végezni, aludni nem tudnak hol, egyébként is drága, szponzor sehol, stb.)
Az ismertebb vidéki klubtulajok meg inkább szeretik a "nagyobb" neveket lehívni, mert akkor néha van is bevétel.
Másfelől pl Kelet - Magyarországon kurva kevés pénzük van az embereknek. Egy Tankcsapdára kiadnak 2000 Ft.-ot mert tudják, hogy legközelebb talán egy év múlva lesz. De egy noname banda legfeljebb pár száz forintot kérhet a jegyért, mert tutira üres ház előtt játszik.

Szóval nem olyan egyszerű a helyzet, mint ahogy azt kaloz leírta.

Nekem meg Budapesttel, nincs rossz tapasztalatom, ha játszottunk, mindig sokan voltak.
(és itt most kopogtam hármat az iróasztalon alulról felefelé.. :)
[előzmény (15)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-05 15:03:23 (18)
"egy magyar sem él".
[előzmény (17)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-05 15:02:07 (17)
Nem, nem szó sincs róla, én nem általánosítok. Nekem igen sok pesti haverom van (a zenekarunkban egy igazi tőzsgyökeres is) sohasem éreztem lenéző, lesajnáló "vidékiző" magatartást a részükről.
Csak annyit szerettem volt mondani, hogy vannak (sok esetben nem is elszigetelt) példák ennek ellenkezőjére és vannak olyan emberek (szintén nem kevesen) akik ez alapján ítélnek.
Az IRC-s srác is biztos ilyen.
Egyébként az meg szinte biztos, hogy azok pestiznek és vidékiznek, akiknek egy vidéki, vagy pesti haverjuk, ismerősük sincs. Olyan ez, mint a magyargyűlölet Szlovákiában. Csak azokon a részeken utálják a magyarokat, ahol egy Magyar sem él.

[előzmény (16)]

© Whaveválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-05 14:46:46 (16)
pont toled tobbet vartam volna :( nehogymar egy FRADI SZURKOLOTABOR alapjan iteld meg a pestieket... ezzel az erovel a nyugati teri csovesek alapjan is mondhatna az ember, hogy pesten mindenki csoves. itt most en a kort probaltam szukiteni... hogy ha van is ez a kurvanagy ellentet amit kb eszre sem veszek es foglalkozni se kene vele, legalabb ne zenekarok es egy ilyen kis 'szinter' halmazan belul usse fel a fejet mert ez mar tenyleg mindennek a teteje.
[előzmény (13)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-05 14:40:01 (15)
Hanem hogy?
[előzmény (14)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-05 14:36:06 (14)
ez kurvára nem így működik...
[előzmény (2)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-05 14:35:42 (13)
Nos, erről csak annyit, hogy van az indexen egy topic "kit utálunk" címmel, és ott bizony kurva kemény pösti skacok vidékiztek, parasztoztak, ahogy belefér.
De nem kell messzire menni, menj el egy "vidéki" Fradi meccsre és hallgasd a IX. kerületi kulturkör műsorát.

Persze, modjátok, ez nem jellemző, persze, hogy nem az. De a negatív dolgok nagyon ülnek, és sokkal jobban beágyazódnbak az emberekben.
[előzmény (1)]

© robit666válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-05 13:26:42 (12)
nem hazafelé???

uh

szerintem az a legjobb a végén, de csak akkor ha sok élménnyel térsz vissza szeretett otthonodba, nem?
[előzmény (8)]

© Whaveválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-05 13:06:58 (11)
paranoia. ez az egesz meg az anarchia/nemanarchia vitanal is rohejesebb, ott legalabb idiota elvek vannak a vita mogott, de itt meg az sem, egy makacs ellensegeskedes ok nelkul. hallottam mar olyat is, hogy srac szerint az egyik zenekar azert nem kap ANNYI es OLYAN DURVA kritikat, mert budapesti, ha videki lenne, jobban osztanak... hat :]

© Szaffiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-05 12:59:47 (10)
mikor lekerültem vidékre egyetemre, akkor tapasztaltam ezt először

a vidékiek azt mondták, hogy minden pesti bunkó és lenézni a vidékieket, mondtam én is pesti vagyok, ekkor elcsodálkoztak, majd azt mondták, hogy aszitték vidéki vagyok és ha tudják, hogy Pesti, akkor lehet hozzám sem szólnak

akkor kérdeztem, hogy ugye ezt nem gondolják komolyan, és akkor röhögtek és mondták, persze, hogy nem....

© Whaveválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-05 12:30:30 (9)
ez mar a veg? :)
[előzmény (8)]

© Oxygeneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-05 12:26:06 (8)
Uh.. gyerekek eredetileg poenbol beakarta punkoskodni ide, hogy inkabb kulfold...
de most komolyan irom
inkabb kulfold.. mindenhol jo de a legjobb utkozben... (csak nem hazafele)

© Whaveválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-05 12:23:02 (7)
ez szinten altalanositas picit. siman nem szoktam utalni a szomszedaimat, pedig mar laktam par helyen, volt hogy tartottuk veluk a kapcsolatot, volt hogy nem. lattam mar videken szep kis torzsalkodasokat ugyanakkor. nincs EKKORA kulonbseg, hogy utalni kene az egyiknek a masikat, de meg ha utalja is, akkorse bizonygassa, hogy a masik is utalja ot.

robitnak a koncertekkel kapcsolatban igaza van, mi is szivesen koncertezunk videken, a lelkes kozonseg miatt.

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-05 12:04:07 (6)
Igaz, nem a legjobb szót használtam.
[előzmény (5)]

© kalozválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-05 12:03:09 (5)
Nem elnek egyutt, hanem kulon-kulon, soxor meg a szomszedok se beszelnek egymassal, sztem inkabb mondjuk ugy, 2 millio egymast utalo ember egymas mellett...
[előzmény (4)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-05 12:00:17 (4)
Maga az ellentét nagyon régi keletű még a népi urbánusi ellentétből fakad.

Vidéken nagyobb az összetartás. Minél kisebb egy közösség ez annál jobban érezhető.

Egyszer olvastam egy észrevételt amelyben egy vidéki férfi fejtette ki mennyire nem érti a fővárosiakat, hogy tud 2 millió egymást utáló ember együtt élni.

© robit666válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-05 11:56:02 (3)
mindenhol vannak szar zenekarok és jó zenekarok...

vidék már csak azért is jobb mert lehet utazgatni (igaz télen nem a legjobb...), és vidéken sokkal kedvesebbek, lelkesebbek a koncertrejárók.

Ezt lehet tapasztalni Pesten is. ha jön egy vidéki zenekarral a közönség is akkor király a buli (pl. szombaton Sage, vagy ált.ban The Buttholes)

na csá

© kalozválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-05 11:54:25 (2)
Pfff... en eredeti tosgyokeres PESTI vagyok es neha komolyan mondom irigylem a videki zenekarokat. Nekik ugyanis, ha a sajat varosukban szerveznek koncertet, ott lesz hatalmas kozonseguk, a zenejuktol fuggetlenul, az osszes metalos, explojtedes, MINDEnKI rajuk fog tombolni, es kurvara fel tudjak dobni egy-egy sajat szervezesu bulival a zenei eletet.
BP-n meg itt a rengeteg zenekar, dunat lehetne veluk rekeszteni es faszt sem erdekel h mit zenelsz.

© Whaveválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-05 11:43:28 (1)
Egeszen tegnapig kb meg sem fordult a fejemben, hogy ilyen tema egyaltalan letezik, ugy gondoltam, max az egymas ellen agalo fideszesek es mszp-sek kozotti viszaly az, amire ezt a cimet ra lehet sutni. Miutan beszelgettem egy sraccal ircen (majd hozzaszol a temahoz, ha kivan), meglepodtem, hogy egyes emberek gondolatvilaga hogy mukodik. Eloszor csak jott a szoveggel, hogy o 'videkiparasztsrac' ezt meg azt csinal, nem is tudtam mire velni. Folytatta azzal, hogy megyunk-e videkre koncertezni, vagy mi SEM szeretunk, vegul amikor Schleki szobakerult, megkerdezte, hogy o csak budapesti zenekaroknak szervez-e koncertet,
ezen mar leesett az allam. Amit vegkepp nem birt befogadni az agyam, hogy szerinte pest nem kepes ujat felmutatni, es ezt azzal alatamasztotta, hogy negyed ora alatt nem tudtam egy 'nagy' pesti zenekart sem mondani. Kihagytam, hogy hallgathattam, hogy milyen szar is nekem pesten lakni (remekul erzem magam).

Szemely szerint a kovetkezoket tudtam levonni: a videkieknek (de utalom mar ezt a kifejezest is, nem eszerint szoktam besorolni embereket) nagyobb aranyban van problemajuk pesttel/pestiekkel, mint viszont (meg sosem hallottam egy ismerosomet se szidni a videkieket, jobbara szo sem esik ilyen formaban roluk, viszont forditva mar nem egyszer tapasztaltam ezt sajna), ami meg hagyjan, de hab a tortan, hogy elhitetik magukkal, hogy oket lenezik a pestiek. Biztos van egyket ilyen bunko, de ugy vettem eszre, altalanossagban nem jellemzo.

Hogy miert nem tudtam egy nagy pesti zenekart sem mondani... mivel fingom nincs egy zenekar szarmazasarol. Egyszeruen nem erdekel, hogy hovavalosi, ez semmit, de semmit nem jelent szamomra. Kis gunnyal (mielott valaki belemkotne, hogy diszkriminalok) meg is jegyeztem, hogy ezekszerint csak a 'videk' kepes olyan szar szenny egyutteseket kitermelni, mint pl picsa, tankcsapda, stb, amik mindenki altal emeszthetoek es konnyu oket divatossa tenni.

Tovabbra is meg vagyok lepve, es ertetlenkedem afelett, hogy valaki szamara a 'videki' vagy 'pesti' az egy jelzo, egy szemelyisegmeghatarozo (tehat altalanosito) valami, ahelyett, hogy siman lakhelymeghatarozo szocska lenne :) Aki szerint meg szamit egy zenekar 'eleteben', hogy hol jott letre... az esetleg demagog picit.



Elejére << Előző < ... 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62