Punk Portál >> Fórum >> Politika >> 'Vidék' VS Budapest
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Kicsiny hazank egyik legnagyobb faszsaga a sok kozul

Elejére << Előző < ... 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 > Következő >> Végére

© F.T.H.válasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-22 18:24:38 (237)
Idejössz és lehülyézel, meg leszűklátókörűzöl, de semmi komoly érvet nem mondasz. Egyébként nem azt mondtam h számszerűen több az értelmiségi, hanem h számARÁNYOSAN!!! tehát míg itt 10 emberből 4 értelmiségi, vidéken mondjuk kettő. Ha kicsit lejebb néznél és nem csak idehánynál néhány faszságot (17:46) tudnád h láttam már vidéket. Tudod én nem parasztházba költöztem, és nem egy porfészekbe, tehát nem a te vidékedért költöztem ki, hanem mert még a városinál is jobb életkörülmények adódtak.
[előzmény (232)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-22 18:18:21 (236)
És te kivagy?Add fel.
[előzmény (234)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-22 18:17:58 (235)
Te ezeket a tévében láttad.Szóval a vidékröl kibaszottul fogalmad sincs.Nézzük csak:Faluban lakom.Középiskolát egy 2es fizika hiján minden 4es és 5ös lett.Most föiskolára járok.Innen az én falumból körülbelül olyan 50en járunk felsö oktatásba és nem rossz eredményekkel.Szóval ez csak egyetlen példa a rengetek közül.Hallod pénzes ez mekkora szar duma.Okosabb hát nem tudom,mi a te viszonyitási alapod?A TV mégegyszer kérdezem?
[előzmény (233)]

© halukaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-22 18:14:36 (234)
mi az hogy ne okoskodjak? faszfej te mit csinálsz? hülyegyerekeztelek téged te paraszt??? gondolkozzál már hogy ki vagy! egy kis pöcs! menjél kapálni pöcském!
[előzmény (232)]

© halukaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-22 18:12:58 (233)
hogy te mekkora egy fasz vagy! úúú bazdmeg, nem is válaszolok, mert akkor úgy felbaszom az agyam, hogy...na abba is hagyom! vegyél vissza! láttál már bp-en faviskós kutyatyúkdisznó szaros udvaros, össze vissza mindenfelé undorító kacatos házat? enm! én vidéken mindenhol! ismétlem mindenhol! és a panelház? hümm, ott él nem egy olyan ismerősöm, aki látatlanból is megelőgezem neked, hogy kb 50szer okosabb pénzesebb műveltebb és normálisabb ember, mint te!
[előzmény (231)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-22 18:11:13 (232)
Ne okoskodj már hülyegyerek.Nem áll jól.Szerintem te azt gondolod vidéknek amit a tévében látsz.Azaz kis tanyák és társaik.Kiszálltam a topicból.sziasztok
[előzmény (230)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-22 18:08:25 (231)
Na jó.Miaz,hogy nem egy szinvonal.Akkor a hülye vagy,hogy ekkorát rég láttam.Azért mert panelház van ?Nézz már szét pesten.Teli van szar helyekkel.Romos épületek,szegény emberek.A bp-iek akkor miért költöznek ki vidékre?Azért mert igénytelenek szeretnének lenni?!Szerintem azért mert megelégelték a fövárosi légkört .Mind1.Nincs kedvem egy szüklátókörü begyepesedt fövárosival vitatkozni.Szia
[előzmény (227)]

© halukaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-22 18:08:06 (230)
AZT MONDJA MÁR EL VALAKI NEKEM, HOGY A PARASZT, AZ MIÉRT NEGATÍV BESZÓLÁS?!?!?! ha valakire azt mondják, hogy paraszt, akkor az bántószándékkal van! azt hallottátok már, hogy te városi??? nem! mert az nem gáz! a parszt viszont már sértés! és parasztok hol vannak? hát vidéken! városban vannak parasztok? nincsenek! ilyen egyszerű! és hogy buta-e F.T.H.? hát nem tudom! ő egyedül lenyomja agyilag 20 falu legokosabbját! hihetetlen gázok vagytok! és ti srácok éltetek már budapesten? nem hinném. F.T.H. élt bp-en, és él vidéken! amellett meg nem egy buta ember, ezt nekem elhihetitek! szóval ha valakinek, akkor neki hihettek! és aki beugat neki, az nekem is beugat! és akkor mehet is a picsába muhhhahaha!!!

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-22 18:04:03 (229)
Igen nem irod ebben a formában.Hanem csak utalásokat teszel rá.Köszi szépen baromi rendes vagy.
[előzmény (221)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-22 18:02:03 (228)
Hallod te nagyon buta vagy.Én vidéki vagyok.Eddig nem is igazán érdekelt ez a forum.Csak olvasgattam.De a te beirasaid elképeztöen siralmas,és tudod szüklátókörüségre utal.Budapesten laknak 2 millióan.Vidéken 7 millióan.Na most ne,hogy azt mond nekem,hogy a 2 millió közt több az értelmiségi és a müvelt ember mint a 7millióban.Jó lakóparkab laksz valahol ez egy hely.Szerintem igazán nem is láttál még vidéket.Meg ez a szakmunkás duma ez mekkora hülyeség már.Úgyhogy hidd el a vidéken is ugyanannyi az értelmiségi.Más ez az igénytelenség duma is mekkora szar.Na csak ennyit akartam.
[előzmény (218)]

© F.T.H.válasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-22 17:55:34 (227)
Ez a te véleményed. A vidéki ember igyényei szerényebbek, mint a nagyvárosié, először is mert nehezebb lenne azoknak eleget tenni, másodszor mert a környezete, az életmódja miatt egyszerűen nincs szüksége mondjuk a budapestihez hasonló színvonalra.

© XviktorXválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-22 17:50:57 (226)
Én ahoz viszinyitok ahol élek.....mondjuk biztos vannak ilyen faluk, de itt a környéken azért nemigazán lehet találni. De akkor is, semmi jogod azt mondani hogy igénytelenségből fakadóan....azért ez elég nagy túlzás volt. Kicsit elhamarkodva kezdtél fikázódni szerintem vagy túl nyersen ;)
[előzmény (224)]

© kobaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-22 17:49:42 (225)
Foglalkozz csak magaddal, ha gondolod. De felhívnám a figyelmedet arra, hogy ma már az altruizmust befektetésként jellemzik.
[előzmény (206)]

© F.T.H.válasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-22 17:46:38 (224)
Nos persze h az ország második városa ilyen. Egyébként épp azért "tisztább" mert töredékannyi a lakosság az autók, egyáltalán a pörgés. A bkvt mindenki gyűlöli. Tuskó is van bőven, de arányaiban kevesebb.

XviktorX! Anyám 9 éves koromtól egy 400, majd 1800 fős faluban él. Ezért természetesen rendszeresen jártam hozzá (évekig minden második hétvégét ott töltöttem, sőt nyáron heteket!) ígyvolt időm mindkét falut alaposan megismerni, nyáron minden este a helyiekkel voltam jobb híján a kocsmában, úh. igenis rendelkezem kellő tapasztalattal és nem véletlenül írtam. Egyébként nem neveztelek parasztnak, mert nem ismerlek, te se gondold h szűklátókörű vagyok mert te sem ismersz.
[előzmény (223)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-22 17:37:13 (223)
Ez hulyeseg. Debrecen pl. sokkal kulturaltabb es 'europaibb' szinvonalu, mint koszos fovarosunk. Az utak minosege kb. itt a legrosszabb az orszag osszes telepulese kozul, tomegkozlekedes a beka segge alatt, es meg sorolhatnam. Mondom ezt annak ellenere, hogy vilageletemben itt eltem. Agressziv, primitiv tusko itt is akad boven.
[előzmény (214)]

© XviktorXválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-22 17:37:10 (222)
Nemazért küldtelek el a picsába mert BPi vagy környéki vagy, hanem hogy egy atom hülye beszükült baromhoz hasonlóan látod a dolgokat, azt se tudod mit beszélsz, nemhiszem hogy sok tapasztalatod lenne arról amiről ugatsz....lehet csak szar környéken laksz és ilyeneket tapasztaltál, ennyi, de bazzzz ilyen beszükült hülyét, amugy neparasztozz le mert mert ne :)
[előzmény (221)]

© F.T.H.válasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-22 17:34:45 (221)
LÁTOD MÁR NORMÁLISAN BESZÉLNI SE LEHET VELED. íRHATNÁM ÉN IS HOGY SOK KÖCSÖG GECI KIS SENKIHÁZI LÚZER TANYASI PARASZT MEG HASONLÓK!!!!!!!!!!!! De nem teszem mert tudom h nem mindenkire igaz és csak elmondtam a véleményemet, miszerint BUDAPEST!!!!!!!!!! Egyébként nem "ezmiatt" hanem emiatt suttyókám.

© XviktorXválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-22 17:29:10 (220)
"igénytelenségből fakadóan " hát figyu, ezmiatt mondom hogy menny a picsába bazdmeg
[előzmény (219)]

© F.T.H.válasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-22 17:04:22 (219)
Figy Clash! Általában egyet értek, de nyolc általánossal hova törnél ki mondjuk a parkolóőri állásodból?
[előzmény (217)]

© F.T.H.válasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-22 17:02:45 (218)
Jó lehet de azt nem tagadhatod h a vidéki kultura egyszerűen adottságai miatt szükségszerűen alacsonyabb szinvonalú az igénytelenségből fakadóan mint bp-i!!!!
[előzmény (215)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-22 16:55:20 (217)
Nem fogadnám el! Viszont alamizsnát se fogadnék el se az államtól se senkitöl!
Azt mondanám hogy balfasz voltam igy ilyen nyomorultan kell most élnem és megpróbálnék kitörni de csakis a magam és családom erejéböl!
[előzmény (213)]

© XviktorXválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-22 16:40:16 (216)
Nagyon hülyén látod a dolgokat
[előzmény (214)]

© XviktorXválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-22 16:40:04 (215)
Bazz, köcsögök mindenhol vannak......
[előzmény (214)]

© F.T.H.válasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-22 16:38:26 (214)
Ez itt a Bp. vs. vidék fórum!!!!!! November 4-éig világéletemben fővárosi voltam. Imádom azt a várost, az életem élményeinek 95% Bp-hez fűződik. Aztán most vidékre költöztünk, egy nagyközség melletti lakóparkba. Az utazást kivéve semmi különbség nincs (negatív értelemben, hisz előnye sok van) a lakópark és bp között. Miért? Mert ide mind jólszituált budapestiek költöztek ki szép házakba, akik a városi értelmiség légkörét hozták ki ide egy kellemesebb környezetbe. De ha elhagyom a lakóparkot és körülnézek az igazi vidéken, igénytelen, primitív, legtöbbször agresszív és hatalmas öntudattal (megjegyzem minden ok nélkül, hisz örül ha elvégezte a szakmunkásképzőt 2esekkel) rendelkező köcsögöket látok és rájövök hogy egyetlen terület mondható európai színvonalúnak Magyarországon, Budapest és szűk vonzáskörzete!!!! Természetesen tisztában vagyok azzal h vidéken is vannak értelmiségiek, de a budapesti arány sokkal jobb.

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-22 16:07:30 (213)
Ha a te fizetésed lenne alacsony, és elküldenélek a büdös gettóba éhenhalni, mit szólnál? Elfogadnád, hogy a te hibád volt, hogy ezt a munkát választottad fiatalon? És azt mondanád, hát igen, jogosan döglök bele a nyomorba?
[előzmény (212)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-22 15:11:57 (212)
Az Usában mindenkit jobban megfizetnek! Ugyanakkor ott is kibaszott nagy szakadék van egy jogász és egy fizikai melós között.

Mire becsüljem? Az maga hibájából van ott ahol.
[előzmény (211)]

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-22 15:01:16 (211)
Az államnak is van szerepe abban, hogy meghatározza a fizetéseket. Az USában megbecsülik és megfizetik a fizikai munkát.

És alapvető munkákért ha valaki kevesebb fizetést kap, ezért él nyomorban, akkor azt mért becsülöd le?
[előzmény (210)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-22 14:54:38 (210)
Azt értsd már meg hogy nem az állam dönti el ki mennyit keress!
Egy magánkézben lévő mezögazdasági cégnél dolgozó emberkének fizetését a cég tulajdonosa határozza meg. A jogász pedig maga dönti el mennyiért vállal el egy ügyet!
Akiket az állam alkalmaz na azok fizetéséröl az állam dönt és annyit ad nekik amennyit tud.
[előzmény (209)]

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-22 14:46:56 (209)
Nem csak utcaseprők vannak, akik kevesebbet keresnek, mint amennyit hozzátesznek az államhoz. Ipari és mezőgazdasági dolgozók, egészségügyben dolgozók stb. A jogászok meg csak a bürokrácia miatt kellenek. Én a minimálbér felét sem adnám nekik.
[előzmény (208)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-22 13:13:49 (208)
Igaz szükség van utcaseprökre de azokat mire fel kéne megfizetni? Bárki el tudja végezni azt a munkát semmiféle tudás, végzettség nem kell hozzá! Ha nem tetszik neki a fizetsége el lehet küldeni a picsába mert százat találhatsz helyette! A jogász ennek pont az ellentetje!
Persze ahogy telitödik túl a szakma úgy ök is egyre kevesebbet keresnek! Ez a piacgazdaság alapja; amiböl kevés van az sokba kerül amiböl sok az meg kevésbe!
A foglalkozásomról legyen elég annyi hogy a vendéglátóiparban vagyok.
[előzmény (207)]



Elejére << Előző < ... 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 > Következő >> Végére