Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Globalizáció
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
globalizésön

Elejére << Előző < ... 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 > Következő >> Végére

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-31 09:54:14 (78)
ez a nemzetifüggetlenség dolog...istenem. Azon szoktam gondolkodni, hogy most mi lenne, ha maradtunk volna Osztrák-Magyar monarchia.

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-31 09:37:15 (77)
Áhh az a baj hogy sokan csak szidják a globalizációt meg az usát meg mindent és jönnek a nemzeti függetlenséggel de basznának magyar terméket venni.

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-31 09:33:38 (76)
Jurij neked tényleg erős kommunista szagod van. Az vagy?
[előzmény (72)]

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-31 09:32:39 (75)
Dehát ez minség kérdése is ám. Nem mondom, hogy egy márkás 6000 Ft-os póló tovább bírja, mint egy noname 2000 Ft-os, de azért a kínai 200 Ft-os viszont kalap szart se ért. Szerintem nem kell ecsetelnem senkinek a kínai piac termékeinek a minőségét.
[előzmény (74)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-31 08:47:36 (74)
Gabika xx: Én nem konkrét egy magyar márkára gondoltam. Csak arra hogy megveszel egy magyar gyártású polot 600Ft-ért egy kinait meg 200Ft-ért. Ennyi.

Gagarin téged nem szeretlek mert kommunista dumád van. Mi ez a szar szöveg: szegény munkás, kihasználják országunkat bla bla..
Bazdmeg itt vadkapitalizmus van. A nagy hal megeszi a kicsit.

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-30 20:15:46 (73)
Mondj amit akarsz, de engem nem izgat ez annyira. Most mit csináljak én a szegénységgel? Sajnálom őket (máramelyiket) , és ernnyi. Remélem hogy nem jutok arra a sorsra, amire ők. Ennyi. Nem tudom, te hogy vagy ezzel a dologgal.
[előzmény (72)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-30 19:59:03 (72)
Ne általán sítsunk a munkásokra. Van szegény igazgató is ám.

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-30 19:44:43 (71)
Na, azért a 10:4 arányhoz túl kevés volt. Visszaszívom. A statisztika szerint nem tudom hány ember él szarul. Talán 1-2 millió. Tudom, most jön az a kérdés, hogy "és szerinted ez kevés???". Nem. De Albániához képest valóságos édenkert vagyunk. Szóval ne használjuk a magyar helyzetre Albániára illő szavakat. Mellesleg Jurij, manapság az embert örül ha a saját exisztenciáját tudja biztosítani, nemhogy mások miatt ríni.
[előzmény (70)]

© Trogerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-30 19:30:20 (70)
ezt a 10:4 hez arányt honnan vetted?
[előzmény (69)]

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-30 19:19:04 (69)
Neki rossz a helyzete, vagy az összes melósnak? Szerintem ha 10-ből 4 szarul él, az még nem jelenti azt, hogy totális az éhezés.
[előzmény (68)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-30 18:37:16 (68)
De amikor például elsétálgatsz egy félórácskát békásmegyeren mire gondolsz?

60 éves, 40 négyzetméter, két gyermek, 26 éve a gyárnál, napi nyolc-tíz óra, álandóan nagy számlák, nem tud félretenni.

Nem kilátástalan a helyzet?

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-30 18:31:39 (67)
Borúsan látod a helyzetet. Éhbérért melósok? Azok a munkások akik minden nap a kocsmában isznak (és egyáltalán nem bánatból) szerinted éhbérért dolgoznak? Nem beszélhetünk óriási munkanélküliségről meg éhezésről stb stb.
[előzmény (66)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-30 18:11:51 (66)
Az biztos! Magyatr munkások magyar gyárban magyar munkabérért - éhbérért. Bizony kihasználják országunkat ott ahol csak tudják. És bizony manipulálják is azt. Munkahelyhiány, kirúgott ezrek. Ismerősen cseng?

© Trogerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-30 17:16:56 (65)
hát aztat nem tudom
De magyar honban magyar munkások álitják elő japán tervek alapján nyugati tőkések gyárában....
döndsd el!
[előzmény (64)]

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-30 17:12:17 (64)
Most ez vicc, vagy te azt állítod itt nekem, hogy ezek magyar termékek? remélem csak vicc
[előzmény (63)]

© Trogerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-30 17:05:17 (63)
Nokia,Sanyó,Pilipsz...stb
[előzmény (58)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-30 16:55:21 (62)
Akkor te divat-pesti vagy és akkor is pesti paraszt! Há! :)

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-30 16:27:39 (61)
Én meg sok kilométerre lakok Pesttől. Szóval rólam is le peregnek a "hülye pesti" beszólások.

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-30 16:23:31 (60)
Ne pestizzél!
Budaizzál bazmeg!

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-30 16:21:38 (59)
CéCéeR! Már uncsi!
Én szegény vidéki; te büdös bunkó pesti! Jajj!
Mindíg arra hivatkozol, hogy bántanaqk mert vidéken élsz! Közben most is te kezdtél el minket ócsárolni, hogy bunkók parasztok pestiek vagyunk!

Különben annak a híve vagyok, hogy aki amennyit dolgozik, annyi pénzt is vigyen haza. Te lusta is vagy, globi is vagy nemértem mit akarsz!
Minekünk az országos villamos hálózatól megy a számítógép de neked 4,5 voltos telepről. Persze te nem ülsz a számítógép előtt. Te nem gondolkozol? Te nem fejleszted elméd?
Mert ezt vidéken pont ugyanúgy lehet mint itt BUDÁN! Mert a másodikkerület bazdmeg ötöggyére mondom budán van! És ott is marad!

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-30 16:17:34 (58)
Drága magyar cuccok??? Mondj már egy példát.
[előzmény (57)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-30 16:12:56 (57)
Én úgy élek ahogy gondolkozok.
A munkát nagy ivben kerülöm. Öcsém dolgozik, én meg elüldögélek itthon a szüleimmel.
Szerintem ti pestiek tizszer annyiszor voltatok mekdöncibe mint én (kétszer voltam) és plázákba se járok meg semmi.
Gondolkozatok már! Mindannyian meg vagyunk fertözve! Mi afaszt csináltok ültök a számitógép elött és okoskodtok (ez miért nem amerikás?).
Aki tanyán lakik és nincs ott áram meg semmi, aksiról megy a tévé heti két órát na az nincs befolyásolva, de mi itt mindannyian vagyunk.
Perzse jönnek a felszines cuccok, mekdonaldsz meg ilyesmi, az csak egy dolog ami jól hangzik hogy bojkottáljuk meg minden, de hányotok figyel arra hogy magyar terméket vásároljon, és ki fogja megvenni a drága magyar cuccokat mikor van tajvani, kinai stb..


© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-30 16:11:40 (56)
Én úgy élek ahogy gondolkozok.
A munkát nagy ivben kerülöm. Öcsém dolgozik, én meg elüldögélek itthon a szüleimmel.
Szerintem ti pestiek tizszer annyiszor voltatok mekdöncibe mint én (kétszer voltam) és plázákba se járok meg semmi.
Gondolkozatok már! Mindannyian meg vagyunk fertözve! Mi afaszt csináltok ültök a számitógép elött és okoskodtok (ez miért nem amerikás?).
Aki tanyán lakik és nincs ott áram meg semmi, aksiról megy a tévé heti két órát na az nincs befolyásolva, de mi itt mindannyian vagyunk.
Perzse jönnek a felszines cuccok, mekdonaldsz meg ilyesmi, az csak egy dolog ami jól hangzik hogy bojkottáljuk meg minden, de hányotok figyel arra hogy magyar terméket vásároljon, és ki fogja megvenni a drága magyar cuccokat mikor van tajvani, kinai stb..


© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-30 15:48:08 (55)
Ha tudnám akkor már valószínűleg nem itt lennék.
[előzmény (54)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-30 15:40:16 (54)
Balansz bazmeg! Mit itt ilyesmi. Majd akkor növeljük az igényeket ha nőnek a lehetőségek is. Az ne várjon sokat aki multinacionális csodákba megy dolgozni. Mert itt az embert a lehető legalacsonyabb fizetésen dolgoztatják halálra! Ezért kell más alternatíva!!! De mi?

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-30 15:37:38 (53)
A bér minimál, az ár maximum. A sok gyökér meg ahelyett hogy egyensúlyt teremtene, csak növel, növel. Nem mindenki tudja megfizetni a szervo-kormányt. Egy átlag keresőnek nagyobb a komfortigénye, mint a keresete. Angolosan fogalmazva nincs sehol balance.
[előzmény (52)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-30 15:30:29 (52)
Igazad van Gabika XX(L?)! Teljesen egyetértek. Egyébként a Trabant hidd el nekem a legakalmasabb volt korában. Olcsó, egyszerű otthon javítható!
Ezzel szemben mit kínál a nyugat? Pár hete elromlott az autónk. Csak úgy elkpoott egy kb 200 forintos alkatrész! De ki kellet cseréln az egész kormányművet mert egybe volt építve. Így a javítás egy nyugati szervízben: kétszázötvenezer forintba került. Most légy okos domonkos.
Bezzeg nem volt a Ladánknak olyan híbája (kiv.: motorblokk csere) amelyet tízezer altt ne úsztunk volna meg. Keleti szervízben.
Luxus a nyugat? inkább csak ocsmányan drága!!
Melyik az az ember aki nem tudja letekerni az ablakoz a kezével. Flancos villanyos ablakmotor! FELESLEGES!!!

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-30 15:17:40 (51)
Arról beszélek, hogy nem kell a fogyasztást negítv elemként feltüntetni. Mellesleg Jurij, neked mire fájna jobban a fogad? Egy szakadt Trabantra vagy egy full-extrás Porschéra? Nem mondhatod, hogy a nyugati termékek mind szarok. Csak hát itt drágák. Az embereknek nincs anyagi keretük arra, hogy eljusson hozzájuk a nyugati kényelem. Sokan élnek szaron. Ezért jobb lett volna, ha a történelem sodrában nyugati szinten kötött volna ki Mo. Ha most német gazdasági szinten lennénk, nem kellene nyavajogni. De most itt magyar földön minden összekeveredett. Amolyan gazdasági termék-káosz van. "Kelet-európai vergődés lett, a nyugat-európai lázból" Hát ez a baj. Nem tudjuk a tempót tartani. És most mindenki a nyugattól várja a kielégülést, amit Magyarország nem tud megadni. Ezért borult itt fel minden. Az eredménye csőd lesz.
[előzmény (47)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-30 15:12:32 (50)
LE AZ AMERIKAI IMPERIALIZMUSSAL!

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-30 15:00:40 (49)
A másik hogy valaki az előbb említette a szovjet globalizmust!!

Igenám ilyen volt de akkor az érdek az volt hogy olcsón mindenkinek elérhetően jó minőségüt.

A mai golbinak az a lényege hogy minnél olcsóbban állítsa elő (eredménye a szar minőség) és azt minnél magasan adja el!!

Itt a titok nyitja!



Elejére << Előző < ... 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 > Következő >> Végére