Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Liberalizmus. Kell ez nekünk?
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
A Szadesz ámokfutása kishazánkban

Elejére << Előző < ... 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 ... > Következő >> Végére

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-12 20:08:19 (882)
"Mer az, hogy a többi párt olyan dolgokkal dobálózik amiről 80%ban azt sem tudom, hogy miről beszélnek, azt valahogy kicsit sem tudom értékelni."

Ez valószinüleg azért lehet mert az szdsz épit mindig a fiatalokra igazán, és a mondandóját leegyszerüsíti, hogy érthetővé váljon, és persze nekik az a propagadna, hogy ezt vegyék is be.

Szóval az szdsz-t is lehet egy lapon említeni a fidesszel meg az mszp-vel.
Amúgy a kettő tényleg egy kutya, csak az egyik nemzeti, míg a másik baloldali párt. Mondjuk az mszp-nek annyi köze van a baloldalisághoz, mint a fidesznek az igazi korrekt jobboldalisághoz. semmi.

© walrusválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-12 19:49:04 (881)
Ez tök rendben van. Igazad van. De az emberben van egy bizonyos ösztön vagy nem is tudom mi arra, hogy amihez joga van, azzal él. Ezért elmegy szavazni. Most azokkal nem foglalkozok, akik odáig el sem jutnak, hogy felfogják, hogy mi az isten ez valójában, tehát, hogy egyáltalán pártok, vagy akármi. Tehát egy teljesen laikus szemével, akinek lehetnek előítéletei, de igazából semmiből nem tapasztalt semmit, és élni akar a jogával, hogy szavazzon, az mit lát? Lát 2 egymás ellen állított pártot(mszp-fidesz), akik dobálják egymást a szarral, közben,meg(tudom hogy bele fogtok kötni), kb egykutya mind. Lát még egy szdsz-t, aki meglovagol dolgokat, amik végülis számára nem hátrányos dolgok, (pl. katonaság, adómizéria stb.) Meg lát még egy mdf-et, amiről meg kb azt tudja, hogy egy nő az elnöke, meg hogy a fidesszel volt eddig egy csokorba kötve mindig.

Ezen kívül, ha valaki nem ássa bele magát az egészbe, semi mást nem lát, maximum otthonról belenevelik, hogy büdös gyurcsány, vagy cigány orbán, meg köcsög bipsik, de ezenkívül semmiről fingja nincsen.

Én laikus lévén, mert tényleg nem látom át annyira a dolgokat és nem is szeretnék vele annyira foglalkozni,-mer valszeg csak felbasznám magam rajta-, én az szdsz-re mondom azt, hogy még értelmes dolgokat látok benne. Mer az, hogy a többi párt olyan dolgokkal dobálózik amiről 80%ban azt sem tudom, hogy miről beszélnek, azt valahogy kicsit sem tudom értékelni.

Na mind1, faszság az egész. Nyomassunk be újra villányszerelőket, meg mozdonyvezetőket, meg ilyeneket az országvezuetésbe, azt akkor lehet, hogy lenne némi ésszerűség az egészben, meg átlátná az ember, hogy mi folyik itt.:)))
[előzmény (879)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-12 19:44:27 (880)
ja, véleményem nekem is van, viszont nem szavazok. én az unióval sem voltam képben, így hát nem is szavaztam. :)
[előzmény (879)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-12 18:09:46 (879)
szerintem nem kell kalapot emelni Gandalf előtt, mert csak leírta azt ami kb. valójában a helyzet....
megint az látszik, hogy sokan absz. nem vágják hogy mi a helyzet, de megvan a "véleményük" aminek semmi értelme nincs. itthon abból lehet szavazót szerezni, hogy ki tálalja szebben a szart. az egy dolog hogy Te nem mész szavazni, de sokkal több olyan ember elmegy aki még csak annyira se vágja a dolgokat mint Te, és meg van győződve arról hogy a fidesznek/mszp+szdsz splitnek kurvára igaza van és ezért még a kútba is ugrana.
Sajnos kurvára siralmas a helyzet, a szavazók tisztában sincsenek kedvenc pártjuk valódi tulajdonságairól, akár elmennek rá szavazni, akár nem.
[előzmény (876)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-12 17:42:18 (878)
viszont nem tudom, mikor terjedelmes a basszus és mikor nem. Szóval egálban vagyunk! :))
[előzmény (876)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-12 16:45:46 (877)
:))))))))))

© walrusválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-12 16:44:32 (876)
Feltartom a hüvelykujjam. Jól megmondtad, jobban átlátod a dolgokat és tájékozottabb vagy. Le a kalappal, tényleg.

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-12 16:31:42 (875)
>Hány ember gadzagodik meg hülye baromságok mögé bújva, ami a hit köré épül? Pl. hitgyüli, szcientológia, miegymás. Mindegyik adómentes.

Gondold végig, ha Magyarországon (szembemenve az összes demokratikus országgal) megadóztatnák az egyházakat, akkor vajon egy tőkeerős, "meggazdagodós egyház" vagy egy alapvetően szegénységet fogadó és azt szem előtt tartó egyház jár-e jobban? Egyáltalán mi ez a baromság, hogy megadóztatni az egyházakat?

Két bevétele van egy egyháznak: adomány és állami támogatás. Az adakozás még a civil szervezetek részére sem adóköteles sehol a világon! Akkor az egyházi szervezetek számára adott adomány miért legyen az? A másik az állami támogatás... Ugye nem kell magyaráznom, hogy mekkora "blődség" lenne, ha saját magát adóztatná meg az állam?

>Nézz körül máshol. Ha akarsz egy helyet, ahol gyakorlod a hitedet, akkor fizesd meg. Ha nincs pénzed, gyakorold otthon.

Mégis hol nézzek körül? Kínában, vagy Észak-Koreában? Ha nincs pénzed a vallásra, higgy csak szép csöndben otthon... Aztán meg kezdjen az egyház búcsúcédulákat árulni ismét, igaz? Ezen a stádiumon, amiről te a haladás nevében beszélsz, a világ már párszáz éve túl van! Lesz olcsó vallás meg drága vallás, szegény hívőkkel, meg gazdag hívőkkel... Remek perspektíva.

>Az meg hogy a templomban ilyen, meg olyan rendezvények vannak. Hát könyörgöm, eléggé nevetséges, ha olyan rendezvényeket csinálnak, ami veszteséges.

Nevetséges mi? Azok is nevetségesek, akik rendeznek egy koncertet, meghívják rá például a volt Compact Pleasure-t, és nem tesznek zsebre hasznot, esetleg buknak is szép pénzeket? Minden kiállítás, művészeti bemutató, színház, ami veszteséges nevetséges? Szép kis gazdasági falansztervilágban élsz.

>most sem állami pénzből újítják fel azt, amelyiket felújítják.

A felújítások nagy része három forrásból származik: egyházközségi hívek adománya, NKÖM támogatás és püspökségi támogatás. Itt nem pár szerencsés esetről van szó, hanem az esetek nagy részéről.

>abszolut nem vagyok szdszes, de azok a dolgok, amiket ők mondanak, abban látok talán valami értelmet

Kár, hogy csak a kampányszlogenekig jutsz el, az szdszben van igazi érték is.
[előzmény (874)]

© walrusválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-12 16:10:09 (874)
Olyan vagy mint egy politikus, komolyan mondom. Mindent meg lehet magyarázni. De az tény, hogy a templom, a hit, az egy olyan dolog, amit mindenkinek a maga joga, hogy igénybe vesz, vagy nem. Az egyházi adómentességet meg egyenesen blődségnek tartom. Meg hogy azt eredményezné, hogy elüzletiesedik az egyház. Hát nézz már körül. Hány ember gadzagodik meg hülye baromságok mögé bújva, ami a hit köré épül? Pl. hitgyüli, szcientológia, miegymás. Mindegyik adómentes.

Másrészt meg. Hány egyház van? Kismillió. Azt mondod, hogy a szegényeknek joga a hitre. Ki tiltaná meg nekik azt, hogy higgyenek, ha fizetni kéne a templomér. Így is fizetni kell érte, csak így legalább a papok zsebét tömik meg, nem a templomot fejlesztik.

Nézz körül máshol. Ha akarsz egy helyet, ahol gyakorlod a hitedet, akkor fizesd meg. Ha nincs pénzed, gyakorold otthon.

Az meg hogy a templomban ilyen, meg olyan rendezvények vannak. Hát könyörgöm, eléggé nevetséges, ha olyan rendezvényeket csinálnak, ami veszteséges.

A templom fenntartása meg... Hát könyörgöm, nézd meg most a templomokat. most sem állami pénzből újítják fel azt, amelyiket felújítják. Na jó pár szerencsés esetben talán igen.

Szóval én azt mondom, hogy abszolut nem vagyok szdszes, de azok a dolgok, amiket ők mondanak, abban látok talán valami értelmet, mégha ezek sem tökéletesek. Választani meg nem fogok, tudod gennyes tus és redvás szendvics. Nem lehet közülük.
[előzmény (865)]

© walrusválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-12 15:59:19 (873)
OK. Akkor most azt írom, hogy:
Kék az ég!
[előzmény (865)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-12 15:36:01 (872)
úgy értem, plakik :)))
[előzmény (871)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-12 15:35:38 (871)
hát aki lusta kimozdulni a lakásból....:D
[előzmény (870)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-12 15:35:00 (870)
jó, rám csak a reklám folyt.
[előzmény (869)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-12 15:33:04 (869)
mindenki örül neki, azt hogy nem értesz hozzá bebizonyítottad, mivel a többi pártnak ugyanannyi köze van hozzá mint a szadesznek.:)
[előzmény (868)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-12 15:31:22 (868)
én sosem írtam politika topikba. engem ez az egész nem is érdekel. szerintem okostojások gyülekezete.
csak egyszeruen nem értem, hogy legalább annak miért nem örültök, hogy nem kell katonának menni. :)
sot, továbbmegyek. nem értek a politikához. mert nem is akarok. idopocsékolás.


[előzmény (867)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-12 14:51:57 (867)
jaj hagyjad már a szadeszt.
egyedül szart se érnének el...
Te is egyre furcsább vagy...amig a Johhny haverod irkált a fórumra, addig a legnagyobb anti-szdsz-es voltál...
[előzmény (864)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-12 14:22:56 (866)
nem, mert a szadesz bármit csinálhatott volna, ha nincs mögötte a parlamenti többség, akik megszavazzák a sorkatonaság eltörlését. (a fideszes képviselők is megszavazták)
[előzmény (864)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-12 14:21:56 (865)
a történelmi egyházak más funkcióval is rendelkeznek, ami pénzt visz el, és amit nem lehet csak adományból fedezni:

-egyházi intézmények (iskolák, idősek otthona, stb) fenntartása. (rezsiköltség, oktatók fizetése, stb, stb)
-templomépületek fenntartása, tatarozása (A legtöbb templom műemlék, az ország érdeke, hogy szép állapotban legyenek, javítják a városképet, történelmi szereppel bírnak és gyakran adnak helyt más kulturális témájú rendezvénynek: hangversenyeknek, kiállításoknak)
-szegény hívek joga a valláshoz. (ha egy egyházat önellátóvá teszel, az azt jelenti, hogy hiába nyújt pl. a katolikus egyház jóval több embernek lelki szolgálatot, mint pl. a hit gyüli, mégis kevesebb pénze lesz. Mert a falusi parasztnéni nem fog tudni annyi adományt adni - és az egyház sem kérhet tőle annyit - mint amit pl. a hitgyüliben gospelező szdsz-es honatyák)

Tehát az egyházak közcélú feladatainak ellátását veszélyeztetné, és a vallás elüzletiesedése lenne az állami támogatások megvonása.

Ha pl. a te szüleid dunaújvárosban élnek, ugyanúgy fizetnek a BKV-ért, mint te, aki pesten élsz. Ez is zavarhatna ilyen alapon.
[előzmény (861)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-12 14:13:11 (864)
igen,de ha a szadesz nem baszakodott volna, akkor még most is ez lenne szerintem pár évig. nem?
[előzmény (863)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-12 14:12:01 (863)
de én is ezt mondtam!
[előzmény (860)]

© walrusválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-12 13:52:15 (862)
mármint a megvonásával értek egyet:)

© walrusválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-12 13:52:00 (861)
A másik kedvenc témám:

Egyházi állami támogatás

Teljes mértékben egyetértek vele. Fizesse meg a sok jehova tanúja a saját hitét, ne az én pénzemen imádkozzanak, meg basszák a rezet a templomban. Sőt még pluszba körbemászkál a pap, hogy adjál neki pénzt. Jajj, most lehet jönni a szöveggel, hogy így meg úgy sincs elég pénze a templomoknak. Erre azt mondom, hogy fizesse meg az, akinek szüksége van rá.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-12 13:48:53 (860)
ja, te ott voltál. de nem te hallottad azokat a csajokat, akik azér rinyálnak, mer a pasijuk katona. fél év a semmiér, te nagyon jol megvizsgálod ezt, de abban a fél évben nagyon is lehetett volna mást is csinálni. meg most is nem tudom, hogy állna a szátok, ha pl. nem vesznek fel egyetemre akkor irány fél év a semmibe semmit se csinálni.
[előzmény (858)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-12 13:47:17 (859)
jó, de azért általában ha sokáig együtt van egy brigád, akkor előbb-utóbb azért összeszoknak.
még nem hallottam semmi olyat, hogy de szar arcok voltak a társak, stb, hanem hogy tök jó móka a katonaság.
[előzmény (858)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-12 13:45:33 (858)
azt azért ne feledjük el, hogy az utolsó években a katonaság arról szólt, hogy a magyar fiataloknak azt kellett valahogy kibírni, hogy ne unják magukat halálra. Nevetséges és színvonaltalan volt a "kiképzés." A közösségi szellem viszont nagyon függött attól, hogy valaki milyen körletbe került.
[előzmény (857)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-12 13:41:21 (857)
ha belegondolsz kurva nagy köszönet jár érte.
persze, én is el akartam lógni, de ha belegondolsz, szerintem szükség lenne ilyen dolgokra. a mai magyar fiatalok olyan lusták hogy az nem igaz(beleértve persze engem is), ezen azért nem ártana változtatni, fél évet meg ki lehet birni, senki nem fog belehalni, legalább lenne egy kis közösségi szellem az ifjúságban.

Mellesleg ha figyelsz, az szdsz-nek soha nem volt olyan elképzelése, amivel valami fontos problémát lehetne megoldani.
Állandóan felkapnak egy témát és azon lovagolnak. Újítani meg végképp nem tudnak.
Pl. a béna plakátjaik, amiken kérdést tesznek fel, és lehet választani igen/nem.
[előzmény (854)]

© walrusválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-12 13:36:00 (856)
Bocsánat politológus bácsi.

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-12 13:35:11 (855)
a könnyű drogok eltörlését nem támogatta az szdsz. A legalizálását már annál inkább (azt viszont a parlamenti pártok közül egyedül az szdsz tette programjává). A sorkatonaság eltörlése valamilyen szinten minden párt programjában szerepelt. (Akarhatott volna egy húszmandátumos párt sorkatonaság eltörlését, ha a parlamenti többség nem áll mellé)

Ha már szdsz-es érdemeket akarsz sorolni, akkor a rendszerváltó szdsz történetében kellene nézelődni, meg az Szabad Kezdeményezéses időkben, DE Open air hozzászólása egyébként is inkább a jövőbeni szdsz programról szól. Ha meg mai érdemet akarsz a szadesznek tulajdonítani, akkor beszélj inkább a privatizációról, ami bizonyos körökben érdem, másokban nem. (Az adócsökkentés is ilyen egyébként.)
[előzmény (854)]

© walrusválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-12 13:24:01 (854)
Már ha erre gondolsz, a könnyű drogok eltörlését sem csak az szdsz támogatta. Mégis ők lovagolták meg.
A katonaság eltörlését is ők lovagolták meg. Tudod, ahhoz hogy valamit elfogadjanak, ahhoz többség kell. Most hogy ez létrejött persze köszönhető a többi pártnak is, de azért nem vitathatod el, hogy az szdsznek köszönhetjük, hogy nincsen sorkatonaság most.
[előzmény (853)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-12 13:20:37 (853)
a katonaság eltörlését minden parlamenti párt támogatta, csak a dolog időpontjáról oszlottak meg a vélemények. (már, ha erre gondolsz :))
[előzmény (852)]



Elejére << Előző < ... 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 ... > Következő >> Végére