Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Liberalizmus. Kell ez nekünk?
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
A Szadesz ámokfutása kishazánkban

Elejére << Előző < ... 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 ... > Következő >> Végére

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-04 16:48:39 (943)
Mire Románia belép az EU-ba, addigra már nem is lesz EU.
[előzmény (931)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-03 19:54:27 (942)
ez viszont tény. de a jamaika meg a cccp póló sokkal menőbb!
[előzmény (940)]

© Marcikaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-03 19:41:22 (941)
kemény. de igaz is!
[előzmény (940)]

© TiTaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-03 19:20:54 (940)
Egyszerűen felháborít az, hogy mi alacsonyabbrendűek vagyunk az összes Közuép-Európában élő népnél. Mindegyik lehet szakadár, nacionalista, revízionista, átírhatják a békeszerződéseket, átrajzolhatják a határokat, de ha mi esetleg kitűzünk egy magyar zászlót, vagy akár egy nemzeti jelképet megörökítünk, tisztelünk, rögtön fasisztáknak titulálnak a saját népünk fiai is. Egyszerűen világszégyen. Nézem a tévét, idegen zászlóba öltözött ifjak és idegen országok neveit viselő öregurak (hogy konkrét legyek: a Totalcarban a Winkler union jack-es pólóban, a hülye Havas meg Canada feliratú pulcsiban - nem érdekelnek különben, csak a szemembe ötlött, ettől persze még lehetnek jó emberek is) vírítanak a képernyőn és biztosan nem vennének föl magyar jelképeket tartalmazókat. Ők vajon mik? Angol és tán kanadai nácik? Röhej.

© TiTaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-03 19:14:03 (939)
Ja és most sincs, mert most meg a "Nyugat" "gyarmatosított"...

De az alanti országok nem hogy "fúggően", egyszerűen sehogysem léteztek...
[előzmény (937)]

© TiTaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-03 19:10:09 (938)
Nem nekem szántad, de ez egy költői kérdés, szerintem nem érdemes és igazán nem is lehet rá válaszolni, és felesleges is annak, aki ezt megkérdezi...
[előzmény (935)]

© TiTaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-03 19:08:23 (937)
Végülis akkor sosevolt, nem?
[előzmény (933)]

© TiTaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-03 19:07:44 (936)
Nem értem. A komcsik fő érve az volt a kettős állampolgárság ellen, hogy a "nyakunkra" jönnek a szegény rokonok, bevallhatjuk, ha hazug érv is volt, de hatásos. Te meg azt írod.... Szerintem nem veszítenénk semmit a területekkel sem és az új nemzetiségeinkkel sem. Lehet, hogy ők úgy szeretnének Magyarországon élni, hogy ne kelljen sehová sem költözni. Tessék, írjanak ki népszavazást, azokon a területeken, ahol indokolt lenne a határok megváltoztatását is akár felvetni. Döntsön a nép, a lakosság.... A politikusok meg kussoljanak.
[előzmény (933)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-03 14:57:18 (935)
akkor mondd el nekem, hogy szerinted mi a magyar becsület! most ezt minden piszkálódás nélkül.
[előzmény (934)]

© kormoschválasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-03 14:14:51 (934)
Tita,teljesen egyetértek veled,de nem kell azokat köpdösni akik nemmel szavaztak ellenünk,inkább felvilágosítani a szerencsétleneket....Habár Rákosi és Kádár jól kimosta a fejeket...

Csabeeka:hogy mi a fontos?Szerintem a magyar becsület(ja,és itt nem valami fasisztoid marhaságra gondolok)....

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-02 18:29:42 (933)
Milyen valódi Magyarországról beszélünk?
1526 óta nem volt független magyar állam...
Mellesleg, mi van akkor, ha 10% fölötti a magyar lakosság Szlovákiában? Trianon igazságtalan volt, aki ezt nem ismeri be, annak az értelmi szintje kb. 0 lehet. Nem ez a lényeg. Az a lényeg, hogy a cél az kellene hogy legyen, hogy hogyan tudnánk segíteni a határon túliakon, hogyan lehetne megoldani azt hogy abban az országban éljenek ahol akarnak. Egy megoldás van: az áttelepülés. Ez nekik is egy jó megoldás, a magyar gazdaságnak szintén csak jót tenne. Arra várni hogy majd felbomlik az eu, meg anyám kínja felesleges. Akkor mindenki reklamálhatna területekért, és tudod mi lenne a vége? Vagy Európa nagyságú, vagy világháború. De csak max. 1-2 hétgi, amíg valaki atomot küld a másiknak. Most komolyan kérdezem, mi a fontosabb?! Az emberi élet, vagy a terület? Egyértelmü, nem?
[előzmény (928)]

© TiTaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-02 00:31:50 (932)
Ha délvidéki vagy, barátom, akkor nyugodtan köpdösheted a "magyar állampolgár" képzeletbeli szobrát, aki megtagadott téged akkor, amikor idegen hatalmak besoroztak idegen érdekekért idegen háborúban harcolni, amikor megtagadta tőleg a magyar állampolgárságot. A "magyar állampolgár" meg aki így cselekedett, köpdösse szembe mgát minden áldott reggel a tükör előtt. Bocsánat.
[előzmény (931)]

© kormoschválasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-02 00:20:00 (931)
Az EU magasról leszar bennünket és ha azt hiszi valaki,hogy ha Románia belép az EU-ba akkor minden megoldódik,az marhaságot beszél...Attól,hogy légiesülnek a határok az erdélyi magyarok továbbra is a románok nem igazán kedvesnek mondható ' vendégszeretét ' fogják élvezni...Ott van Felvidék példája,attól,hogy ők már az EU-ban vannak a szlovákok nyugodtan köpdöshetik Kossuth-szobrát stb.Délvidékről nem is beszélve,mivel én itt élek,tudnék egynéhány történetet mesélni:(...

© TiTaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-01 23:30:48 (930)
Nekem messze van csak sokat járok ki, de jól érzem magam... Mondjuk a nyár óta nem voltam....

© Horst Fuchsválasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-01 23:00:51 (929)
Én meg sok atrocitásról hallok Szlovákiából, bizonyára azért mert nekem az a legközelebbi határ.
[előzmény (928)]

© TiTaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-01 22:54:12 (928)
Miközben tudnivaló, hogy Csallóköz és Dél-kelet-Szlovákia a magyar többségű vidék. Megemlíteném még, hogy a magyar népesség 10% fölött van Szlovákiában. Nos, Finnország fővárosát azért nevezik Helsingforsnak is, mert a svédek elérik a 10%-ot Finnországban.
Egyébként az alantiaktól eltekintve azért úgy gondolom, hogy pontosan Szlovákiával (közös EU-tagság) van a legkevesebb problémánk nemzetiségi és területi ügyekben, viszont, ha bármilyen távoli jövőben is, mondjuk feloszlana az EU, akkor a déd vagy ükunokáinknak nem ártrana a szemük előtt tartani a valódi Magyarország térképét.
[előzmény (927)]

© Horst Fuchsválasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-01 22:47:09 (927)
Pontos adatokat nem tudok a népességmegoszlásokkal kapcsolatban, de Szlovákia az tényleg nagy szopatás, elég egyértelműek az etnikai határok. Ráadásul a közigazgatással kapcsolatos régiók is függőlegesen lettek felosztva, hogy a lenti magyarokat kellőképpen elnyomhassák mindenütt az országukban.
[előzmény (925)]

© TiTaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-01 22:43:47 (926)
Akkor meséld el azt is, hogy "Szlovákia", "Ukrajna", "Szerbia-Momtenegró", "Horvátország" stb...., melyik háborút nyerte meg, mert ezekről az országokról a történelemben nem nagyon lehetett hallani, vagy ha igen, az egy emberöltö töredékét tette csak ki és szégyenfolt az ma is nekik.... (Pl. Tiso-i Szlovákis -ja a Felvidék benne sem volt).
[előzmény (924)]

© TiTaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-01 22:22:45 (925)
Csabikám, a szeparatista államoknak ilyen dolgok mért nem jutottak az eszébe? Márhogy a politikusaiknak. Elmesélnéd nekem, hogy Ilyen sosevolt és semmiféle történelemmel és államisággal nem rendelkező képződményeknek, mint pl. Szlovákia, Ukrajna meg az egész balkáni dél-szláv bagázs miféle jogalapjuk van a volt magyarországi területek birtoklására. Mert a második vh-t lezáró párizsi békeszerződésben ezekről szó sem volt, ha jól tudom. Ilyen országok nem léteztek. Akkor, honnan vették a jogot, hogy bitorolják a földünket?
[előzmény (920)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-01 20:52:08 (924)
Elvesztettünk egy háborút, ezzel fizettünk. Elvesztettünk még egyet, megint ezzel fizettünk.
Szerinted érdemes lenne, még pár százezer honfitársunkat feláldozni ilyen játékokért?! Szerintem az ember fontosabb mint a terület.
[előzmény (922)]

© Drizztválasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-01 16:24:29 (923)
Pedig igen egyszerű. Az állampolgárság nálam=egy papír, amin az van rajta, hogy melyik országban élsz, adózol, etc. Se több se kevesebb. Az én álláspontom ez.
[előzmény (911)]

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-01 00:25:46 (922)
Oszt mer nem megszallo orszagok?
Mert te aztat mondod?
Ugy elvettek a teruleteket, mint a picsa.
Oszt vissza se aggyak man lassan 10 eve:((
Ahogy ok kikergettek onnan a magyarok egy reszet, a magyarok is kikergethettek volna a kurvait a faszba...vagy nem?
Ha ez a megoldas, akkor ezt kell csinalni.
Bazzeg a terulet a lenyeg.
Kulonben nem leszunk csak egy miniatur Hongkong valahol Europaban.
A teruleteket egyebkent pedig eppen itt az ideje visszaadni.
Nekem kell.
Ha neked nem, ne menj oda.

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-31 10:40:39 (921)
tudom mi történik a határokon túl, de attól még nem megszálló országok...
nem is értem hogy lehet ilyet mondani.

[előzmény (919)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-31 10:38:50 (920)
én nem vagyok kishitű, neked sokkal tipikusabb a hozzáállásod. tipikus volt kb. a 30-as években. nem tudom, én nem hinném hogy jót tennének újabb kisebbségi viták/harcok, ezen túl kell lépni. majd románia is belép az eu-ba, akkor megnyilnak a határok, ez a maximum ami történhet Erdéllyel. én azon a véleményen vagyok, hogy a 21ik századra, azért el kellett volna érni egy olyan társadalmi szintet, ahol normális emberekben nem a revízió, hanem a határainkon túl élő honfitársaink helyzetének javítása legyen a cél.
itthon sajnos az utóbbiról még nem, az előbbiről már felesleges beszélni.
[előzmény (918)]

© kormoschválasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-31 10:35:04 (919)
Ja,ha nem megszállók akkor mik?Tudod Te,hogy bánnak a szerbek,románok stb.a magyarokkal?Hát megsúgom,hogy nem igazán szeretnek bennünket....

© kormoschválasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-31 10:11:22 (918)
Abban igazad van,hogy nem a román katonák,hanem a román anyák nyerték meg a háborút:),de a kishitűség,mint látom Nálad is tajtékzik,ezt nehogy sértésnek vedd,de ez tipikus hozzáállás,hogy már úgysem változtathatunk,tovább kell lépni bla-bla...Szerintem nem így kellene gondolkodniuk az embereknek....Gondolom én:)

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-31 00:32:22 (917)
nekem is ez a véleményem!
[előzmény (915)]

© Horst Fuchsválasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-31 00:31:15 (916)
De szép lett, és hangzatos.
[előzmény (915)]

© Horst Fuchsválasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-31 00:30:38 (915)
Meg a párizsi békék előtt a románok szépen belakták a köztes (erdély és alföld közti) területeket, hogy aztán etnikai megfontolásból ne lehessen igazságos határvonalakat húzni. Háborús szopóként egyértelműen mi vesztettünk a vidékeinkből, mégis mit gondoltunk, mire megy ki a háború? Piros pont, vállvergetés? Persze hogy szoptunk. Mi van akkor? Állítsuk vissza a Nagy Római Birodalmat? Fenéket, gazdasági csőd lenne. Egészen más már a világ, meg kell emészteni, tudni kell továbblépni, tanulni, és érvényesülni. Új, szebb, jobb Magyarországért.
[előzmény (913)]

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-30 23:22:53 (914)
Erdelyben mindig is sokkal tobb roman elt...Mar Anonymus is megirta. O blachokrol irt, mint a vilag leghitvanyabb neperol...



Elejére << Előző < ... 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 ... > Következő >> Végére