Punk Portál >> Fórum >> Kultúra >> Filmek, amiket most láttunk
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Mozik, mozifilmek, filmes élmények, ajánlók, stb.

Elejére << Előző < ... 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 ... > Következő >> Végére

© petiokosválasz erre | adatok | e-mail - 2012-06-10 15:15:23 (15158)
Én direkt nem 3dben néztem meg, mert semmi klafát nem látok benne, viszont jól megfájdul tőle a fejem. Bár a Harry Potter uccsó része jó volt 3d-ben. (Csak megfájdult tőle a fejem)
[előzmény (15152)]

© petiokosválasz erre | adatok | e-mail - 2012-06-10 15:13:32 (15157)
****SPOILER ALERT****

A kamikázéban a legnagyobb gagyiság, hogy ma már egy porszívónak és egy fűnyírónak is megmondhatod, hogy merre kell menni és mit kell csinálni, de egy száz évvel fejlettebb űrhajónak egyrészt nincs robotpilótája, másrészt meg nincs még egy menekülőkabinja? Mi a fasz? Egyátalán nem kellett volna ott maradniuk. A vége nagyon össze van csapva a Prometheusnak, abban megegyezhetünk. Ha belegondolunk, hogy tutira lesz még egy rész, mert ez így nem teljes egyátalán, akkor ez teljesen érthetetlen. Szerintem kivágtak néhány részt, hogy ki lehessen adni rendezői változatban még háromszor.
[előzmény (15149)]

© Limpekválasz erre | adatok | e-mail - 2012-06-10 13:55:18 (15156)
Az első megkülönböztető jegyek: nincs szinkron, tehénből kel ki az alien. Van benne bigott vallásellenes pánkolás. Menő.
Ma délutén nézem a Prometheus-t. Nem voltam még ilyen 3D-s lófaszon. Félek tőle. Fasiszta mozináci vagyok, a film két dimenziós szerintem. Majd látjuk, mennyire gondolom meg magam.
[előzmény (15152)]

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2012-06-10 13:49:00 (15155)
Nem értem miért utálod ennyire az Alien 4-et? Még bőven nézhető volt, hangulatos, párbeszédek is azok, karakterek is badass-ek, elég sötét hangulatú is.
Sőt, az Alien 3 is kurva jó, mert ott legalább a rosszarcú és fasza poénokat belövő karakterek emelik a hangulatot, meg hogy ott már ugye Ripley is fertőzött. Alien is más lett mint addig, az is változatos volt, ami sokáig nem tetszett, de megszerettem idővel. Annyi talán a baj a 3-al, hogy már számítógéppel van a Xenomorph megalkotva, nem bábokkal, és az abban a korban még mocsok szar grafikát tudtak összehozni.
[előzmény (15148)]

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2012-06-10 13:43:51 (15154)
Az egész 3D örület egy nagy rakás szar, pénzlehúzás, idióta baromság! Eleve nem keresem az ilyen filmeket, se a mozit, inkább be se ülök rá mert a tudat hogy miért hozták létre, IDEGESÍT! Fele annyi létjogosultsága van mint amennyit ér.
[előzmény (15152)]

© petiokosválasz erre | adatok | e-mail - 2012-06-10 11:11:10 (15153)
Ez egy fos film volt. Ebben sokkal több potenciál van.
[előzmény (15140)]

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2012-06-10 10:05:01 (15152)
Biztos nem a rendezőit, de akkor ránézek majd arra.

Este jutott még eszembe, hogy mikor elkezdtünk nézni a Prometheust, tökre gyermeki mosolyt csalt az arcomra a 3D-s kép, ami igazából eleinte annyiból volt 3D, hogy a betük térben előbbre voltak helyezve, aztán csá. Nem értem, mi történt velem.
A végén viszont úgy éreztem, hogy a 3D-ért felelős arcok totál hülyének nézik a nézőket, ne attól legyen már valami háromdés, hogy ha teszem azt sziklák közt rohangál a hősnő, akkor az előtérbe odabasznak pár müanyag CG követ. Ettől kurvára nem lesz tér érzéke az embernek, csak az, hogy hülyének nézik. Kibaszott olcsó volt, komolyan :-(
[előzmény (15151)]

© Limpekválasz erre | adatok | e-mail - 2012-06-10 09:44:56 (15151)
Az Alien 3-ból melyiket nézted? A moziverzió nagyon szar, a rendezői változat viszont fasza. Az előbbiből kihagytak pár dolgot.
[előzmény (15148)]

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2012-06-10 00:44:50 (15150)
Ja, haha:
*****SPOILER ALERT******
[előzmény (15149)]

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2012-06-10 00:02:20 (15149)
+1 felbaszás:
Az oké, hogy Yaphet Kotto #2, az-az a néger kapitány vállalta, hogy feláldozza magát az emberiségért, ez végül is egy elég bénán, de mégis csak valahogy felépített bárbeszédben egyértelmüsítve lett, de hogy a két másodtisztje ilyen könnyen vállalja a kamikaze feladatot? Mi a fasz? Minimum, hogy az egyik bedilizett volna a helyzettől, hát hogy a faszba dolgozod fel, hogy nesze szevasz, ennyi? Erre ennyi idő egyszerüen nem elég, max ha androidokról beszélünk,akik érzelmek nélkül tudnak mérlegelni, de ezek kibaszott tukkó önző emberi lények voltak, akik egyszerü másodpilóták meg ilyenek. Szóval mi a faszom?
[előzmény (15148)]

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2012-06-09 23:53:11 (15148)
Ó mert az Alien 4 annyira beleillett az Alien sorozatba :-DDDDD
Figyi értem mit mondasz, de ez nem új dolog, és igazából már az Alien 3 is kötelező rókabőr volt, csak tudtak valami hangulatot belecsempészni (Alien 4 se lett volna amúgy feltétlen rossz, csak ez-az amerikai-francia együttműködés valahogy nem jött ki jól, pedig ha teljesen a franciák kezében lett volna minden, szerintem sokkal betegebb és viccesebb dolog jöhetett volna ki - ami amúgy tökre kilógott volna az Alien sorozatokból).

Most néztem meg a Prometheust, szerintem tökre beleillik abba az univerzumba, amiben az Alien van. Azért, mert nem konkrétan az a xenomorph lény volt benne, ennek még igazából örültem is (egészen a film végéig).
Na, de a filmről kicsit. A film első fele teljesen rendben, a kezdés (teremtés) tökre tetszett, minden rendben volt. Aztán elkezdtem húzni a számat. Talán ott elsőnek, mikor a Yaphet Kotto pótló néger kapitány elment lekúrni a főnök lányát, és a hidat teljesen magára hagyta. Mi a fasz? Csomó embere van, miért nem küldött oda valakit? Meg a bejelentkező párbeszédeket nem loggolja a hajó? 2090-ben nincs erre elég memória a gépben, vagy mi van?
De ezek csak "apró" hibák voltak, amik baszták a csőröm, amivel igazán szétkúrták a filmet (a csaj emberfeletti állóképességén túl), az a film vége, mikor felszállnak azzal a szájbakúrt Mala'kak hajóval.
Na meg kötelező volt mutatni a Mala'kak Xenomorphot is (az amúgy nem új dolog, játékban és képregényben is volt már, bár gondolom egyik sem tartozik a filmek kánonjához), de ez még elment volna, ha nem lett volna az a kibaszottul otrombán buta monológja a csajnak a felszállási jelenettel.
Mi a faszom, most ez a film akkor mégis ovisoknak készült?

Szóval összességében nem rossz ez a film, és a végén is aránytalanul vagyok még most is felbaszódva, mert ha jobban belegondolok, ez igazából "rendben volt". Hollywoodi mércével teljesen, és egy kiöregedett Ridley Scott-tól végül is "szép iparosmunka". Ennyi és nem több, de ki az, aki ettől, és magától Hollywoodtól többet vár 2012-ben egy ilyen aranytojást tojó franchise-nál?
[előzmény (15145)]

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2012-06-09 22:27:54 (15147)
waiting (2005) - kicsit kevin smith-utánérzése van a dolognak, mivel hogy az egész film egy étterem dolgozóinak egy napját mutatja be, akiknek a legjobb szórakozásuk egymás basztatása és a pöcsmutogatás, csak itt a szövegek kevésbé ütnek. de sebaj mert viszont szerepel és füvezik benne andy milonakis, a kedvenc figurám a ronburgundy legendájából, cindy a horrorra akadvából, ryan reynoldsnak meg szerintem örökre megkellett volna maradnia az ilyen kaliberű vígjátékoknál. szombat estére tökéletes

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2012-06-09 19:39:26 (15146)
i feel you
[előzmény (15145)]

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2012-06-09 19:26:14 (15145)
Na jó, csak engem az zavar, hogy Hoolywoodban nincs szépérzéke a rendezőknek. Nincs meg bennük az a vágy, hogy teremtsenek egy szép kerek univerzumot, amikor bizonyos filmek egymást követik, mások azon események előzményét magyarázzák el, hanem van mondjuk ugye 4 Alien film, majd csinálnak hozzá egy olyan előzményt, hogy kurvára nem kapcsolódik hozzájuk, mert érthetetlenek a szálak, de legalább fasza 3Dben! Ez elég buta egy dolog. De lehet mondani hogy megint miért kötök bele mindenbe, de engem zavar!

Pl. nekem a Matrix univerzuma azért tetszik kurvára, mert van a 3 film (most tök mindegy kinek mennyire tetszik a 2-3), és az Animatrix szervesen kapcsolódik hozzá, mint mellékszál, elmesélve a kölyök történetét, a digitális univerrum történetét stb.
Roobin Hood Russel Crowe-al. Nekem az a film is tetszett mint egyfajta előzménye a Kevin Costneresnek, csak a film alakulásával úgy formálták, hogy kurvára ellent mondott pár alapvető dolog az "előzménnyel"! Pedig tudtommal a Robin Hoodnak egyféle története van képregényben is, mesekönyvekben is stb.
[előzmény (15144)]

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2012-06-09 19:06:38 (15144)
Te figyi.
Hogy mit fogadnak el kánonnak, azt jobb esetben az adott univerzum kitalálói (eredeti Alien íróból már csak egy él) mondják meg, és esetleg azok, akik közel vannak a tűzhöz. De leginkább azok, akiknél megvannak erre a megfelelő jogok (tipikusan nem írók, hanem a kiadók, akiknek meg csak a pénz számít)
Most lehet, hogy a Prometheus egy hollywoodi híg fos (igazából az előzőek is azok voltak, az első rész volt csak a legkevésbé), de azért megengeded, hogy az első Alien rendezője csináljon egy "nem annyira prequel-t" ugyanabban az univerzumban? Szerinted menni fog a dolog?
Az Aliens (tehát a második résznek) van most amúgy egy direkt folytatása játékban, a Colonial Marines, az kb közvetlen a film után játszódik (ugye kiküldték a segélyhívót, és te meg azok között vagy, akik jönnek segíteni).
[előzmény (15143)]

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2012-06-09 11:42:40 (15143)
Tudtommal a StarWars filmeknek vannak besorolásai, hogy mennyire számítanak eredetinek, hitelesnek a fő sztorihoz (filmekhez), ezekre maga Lucas bácsi billenti a hüvelyk ujját fel vagy le, bár sajnos minden második eszeveszetten szar játék, film, rajzfilmre "erősen kapcsolódó" besorolást ad, de mindegy.

Az Alien cuccoknak nincs ilyen behatárolt eredetisége, hogy csinálhat bárki belőle egy kupac szar filmet, de az "EREDETIHEZ KAPCSOLÓDÓ" plecsnit azért nem kapja meg! Mert már az Alien (meg Predator) történetek is elég erősen elkorcsosultak, aztán engem konkrétan mocskosul idegesít, hogy jön valami prequel vagy új rész és fölrúgja az eddigi jól bevált nézhető sztorit, eseményeket és a rendező/programozók (játékok esetén) öntörvényesen egy újat generál, mer az milyen jó lesz hogy hozzáteszi a saját ötletét is, aztán meg értetlenül állnak hogy miért nincs akkora bevétel mint szerették volna.

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2012-06-09 11:26:04 (15142)
odaírtam hogy SPOILER lehetőség, vagy nem?????
[előzmény (15129)]

© petiokosválasz erre | adatok | e-mail - 2012-06-09 09:08:18 (15141)
Mondom estére! :) Na mindegy, megnézem ma (ugye ma a tegnap holnapja) este, köszi.
Egyébként Safe house volt tegnap este (ami a tegnap mája - mája höhö) este. Egy teljesen kiszámítható akciófilm elejétől a végéig. Egyszer persze meg lehet nézni, de nem muszáj.
[előzmény (15140)]

© Laney 3000válasz erre | adatok | e-mail - 2012-06-09 07:14:11 (15140)
Iron Sky náci ski-fi, pont neked való!
[előzmény (15139)]

© petiokosválasz erre | adatok | e-mail - 2012-06-08 20:08:27 (15139)
Tudna egyébként valaki ajánlani valami jó kis filmet ma estére, jöhet sci-fi, akció, vígjáték csak ne valami lehúzós cucc legyen. Pozitív energiát gyűjtök most.

© petiokosválasz erre | adatok | e-mail - 2012-06-08 20:06:30 (15138)
Egyetértek az öreggel kapcsolatban. Én is ezen gondolkoztam a moziban, hogy mi a büdös francért kell egy színészt öregre maszkírozni. Mindenki látja, hogy maszk. Mintha nem lehetett volna egy öreg csókát találni a szerepre. Akár még híreset is.
[előzmény (15137)]

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2012-06-08 19:53:44 (15137)
ja és az öreg weyland. MI A FASZ??? MIÉRT?? egy öreg ember se volt aki eltudná játszani, muszáj volt egy fiatal csávót vénre maszkírozni, ráadásul ilyen bénán? hihetetlenül gagyi. és akkor olvasom a kritikákat hogy az év scifije. aha, anyád.
[előzmény (15136)]

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2012-06-08 19:40:17 (15136)
na akkor prometheus: buta, az eredeti mitológiára nagy ívben szaró büdös foskupac. szar színészek, bárgyú szövegek, oké hogy michael fassbender androidként ügyes, de ettől még nem lesz jó a film. mondjuk már ott gyanús volt a dolog amikor láttam hogy a szpészdzsokik akkor tulajdonképpen nagy fehér kopasz emberek ahelyett a badass ormányos ocsmányság helyett amit az alienben látni. mindezek ellenére azért reménykedtem, hogy nem lesz szar, de alaposan mellékúrtam: az alien filmekhez hasonlítva ez még a 4. rész színvonalát sem hozza, pedig az aztán igazán rossz. és mint előzmény is megbukott nálam az egész, semmit nem válaszol meg, annyi kapcsolódási pont van kb hogy hr gigeres a dizájnja a barlangnak. szomorú vagyok és csalódott, elmegyek berúgni.

© Laney 3000válasz erre | adatok | e-mail - 2012-06-08 15:03:00 (15135)
Általánan befogják a királynőket a kasból és önvezérlő keltető-ürhajókban 'gépsor' szerűen termelődnek a tojások majd a célbolygóra leérkezvén az ottani állatokból szaporodnak el, majd később érkeznek oda a predatorok, amikor megjön a vadász-szezon.
[előzmény (15132)]

© Swen9000válasz erre | adatok | e-mail - 2012-06-08 14:48:14 (15134)
holdfény királyság - hibátlan, bájos, aranyos, fantasztikus másfél óra

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2012-06-08 14:07:50 (15133)
Ja, amúgy az Alien képregényeket tökre érdemes elolvasni, sokkal sötétebb és elborultabb, mint a film, és persze sikerül megfertőzni benne a földet is. Továbbá elég érdekes androidos témát is feszeget, már amennyire lehet röviden egy ilyen képregényben.
[előzmény (15132)]

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2012-06-08 14:00:10 (15132)
Több képregény/könyv is foglalkozik ezzel a dologgal, és tudtommal a leg"hivatalosabb" crossover eredet szerint az alienek ki lettek szakítva a természetes környezetükből, ahol ők kb ilyen általános, de erős ragadozók voltak.
Szóval ja, nem a Predatorok tenyésztették ki őket, max csak elvesznek tojásokat (bár lehet van erre külön farmjuk).

Volt egy mókás rövid képregény, ami gondolom kurvára nem kánon (és valószínü egyik filmnek sem kánonja a fentebb írt cuccom), hogy két spacejokey hajó szált le, hogy tojásokat hozzanak el, az egyik kinyiffant (már nem vágom hogy, de arra tettek utalást, hogy a az Alien aka 8. utas a halálban lévő űrhajó lenne az), a másik meg hazament, és otthon kb tojásrántottát csináltak a kis alien tojásokból.

Ja, ha már ennyire képregény irányba ment a beszélgetés, C4A-ra nincs valakinek hozzáférése? Régen elég atom képregények voltak ott.
[előzmény (15129)]

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2012-06-08 13:33:34 (15131)
ja, ők a szpészdzsokik. akik a prométeuszban nagy fehér izmos emberek. amúgy csak nekem látványos a párhuzam az alapsztori és az annunakis-reptiliános-zsidós összeesküvéselméletes dolgokkal?
[előzmény (15130)]

© Laney 3000válasz erre | adatok | e-mail - 2012-06-08 11:50:05 (15130)
* lehetséges spoiler.* gondolom a prometheusról van szó, még nem láttam, csak az utolsó kommentárra reagálnék. Én elolvastam, az alien és a predator + (alien vs predator) könyvek összes eddigi kiadását és abban, már nem emlékszem pontosan melyikbenm de rengeteg utalás és tény bizonyítja azt, hogy egy ősfaj, egy mindenkinél fejlettebb civilizáció hozta létre a predatorokat, az embereket, az alieneket, és minden kisebb rangú fajt szerte a világegyetemben, a bolygók nyersanyagaitól és adottságaitól függően, folytatódott az evolúció a térhódítás és a fejlődés, lassacskán így értek össze a szálak, (piramisok, los angeles, vietnám, középkor, majd később WY űrhódiátása után bontakozik ki a tiszta sztori, azt hiszem a Delta Hydrae nevű bolygón.
[előzmény (15129)]

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2012-06-08 03:10:33 (15129)
szerintem nem a predátorok tenyésztették ki az alieneket, csak "később" vadászati célból kezdték el őket szaporítani maguknak just for fun. legalábbis én a könyvekből így emlékszem. amúgy meg kösz a szpojlert, bosszúból holnap a reklámok után de még a film előtt énis bekiabálom a moziban
[előzmény (15127)]



Elejére << Előző < ... 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 ... > Következő >> Végére