Punk Portál >> Fórum >> Kultúra >> Filmek, amiket most láttunk
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Mozik, mozifilmek, filmes élmények, ajánlók, stb.

Elejére << Előző < ... 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 ... > Következő >> Végére

© buda_válasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-27 02:02:28 (15278)
snowtown - uhh, ez kibaszott jó volt. elég beteg, de közben valahol szép is. durván és nyersen mutatja be a kertvárosi semmit, a szar ottani létet, amiből szépen áthömpölyög az egész egy beteg valamibe. szépen lassan és ridegen, de közben végig ott van a durva vibráló feszkó, amitől minden pillanatban lehet arra számítani, hogy valaki feláll és kinyír mindenkit. aztán miután "beindul", utána is végig tapintani lehet a feszültséget, ahelyett, hogy az arcunkba basznák csak simán a történteket. kurva jó.
szinészek nagyon jól játszanak, főleg a 2 főszereplő. az idősebbtől kiráz a hideg konkrétan végig. hozzáad az is, hogy megtörtént eset alapján készült. most így egyből utána tényleg eszembe jut a mestermű szó.

http://www.youtube.com/watch?v=fvu_tBQgZyI

© buda_válasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-26 03:42:05 (15277)
the tunnel - sosem ástam bele magam a kézikamerás áldokumentumfilmekbe, a blair witch és a paranormal activity első része nagyon tetszett anno. így nekem nincs az ilyesmitől csömöröm, de ha lenne is, szerintem ezt a filmet ki lehetne emelni közülük. nem nagyon esik túlzásba (már horrorhoz képest), szépen van felépítve az áldokumentalista jelleg (a stáb saját felvételei - interjúk - hiradó részletek).
a sztori nagyjából annyi, hogy sidney vízkészlete kezd elapadni, ezért a kormány a város alatt nagyrészt kihasználatlanul álló hatalmas alagút rendszert is kihasználva víztározót/vízújrahasznosítót létesít, majd a nagy médiavisszhang után hirtelen abbamarad az egész project. megy a találgatás, hogy mi az oka. vannak akik szerint a lent élő hajléktalanok, de azok körül meg eltünés parák vannak sokszor, így nagy sztorit sejtve egy 4 fős oknyomozó újságíró stáb egy éjjel lemegy oda, hogy riportot készítsenek az esetről. innen meg nem nehéz kitalálni.
nem rossz a történet sem, de vannak benne olyan részek, amiről látszik, hogy baromi jól meg lettek írva, nem sütik el - olyan - sokszor a nagy csend - hirtelen hangos ijesztés kombót, helyette inkább pár szolid, de azért mégis gecire paráztatós jelenetet (pl. a "nem is ide tettem le a kamerát" rész). de azért persze adagolják a direkt feszkót is eléggé, egy idő után.
szóval a film akár hihető is lenne, köszönhetően a király végének is. fasza esti progam volt.

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-25 14:42:50 (15276)
cabin in the woods - azt a kurva. horrorszopóknak kötelező, gondolom nekik be sem kell mutatni, mindenki másnak meg rohadtul ajánlott. szerencsére úgy kezdtem el nézni hogy nem tudtam semmit a filmről, csak hogy a tipikus horrortoposzokkal állítólag elég okosan meg viccesen operál - és tényleg. egyrészt lehet rajta pont emiatt (is) szakadva röhögni, másrészt meg ahol kell ott néha be is fosat. és amikor kiteljesedik, beindul a dara, és lovecrafti magasságokba emelkedik, na ott éreztem hogy hú bazmeg ez a film ez gecikirály. ha horrorfilmet csinálnék, énis tuti valami ilyesmit akarnék. többszörnézős.

© wxeválasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-22 15:32:46 (15275)
http://www.youtube.com/watch?v=mLk0hYiX_Ak

© xsipixválasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-20 10:21:23 (15274)
Batman Színvonal Zuhanás:
látvány - semmi extra
akció - semmi különös
story - hagyjuk is
szereplők - senki nem nyújtott semmi extrát,mivel nem volt rá módja
10/4

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-18 23:22:15 (15273)
The Pirates! Band of Misfits
http://www.imdb.com/title/tt1430626/
Vicces, raadasul csomo jo zene van benne (Clash, Desmond Dekker, stb.)

© Swen9000válasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-18 17:06:02 (15272)
a szerelem három évig tart

ezt a filmet a kedvenc kortárs íróm rendezte a saját regényéből, és a holdfény királyság mellett nálam eddig az év filmje. simán lehetne romantikus vígjátéknak kategorizálni, ami elég béna, de ez mégis csak francia film, és olyan 500 days of summerösen nagyon bájos. a főszereplő csaj karaktere és kisugárzása többször anna karinára emlékeztet, az egyéb szereplők szintén rendben vannak. nincs semmi különös csavar, egyszerűen egy jól megírt, megrendezett, előadott és fényképezett vicces szerelmes történet.
pluszban az egész egy charles bukowski interjúrészlettel kezdődik, ami tagadhatatlanul király dolog.

© petiokosválasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-18 15:33:39 (15271)
Ezt a filmet kár mentegetni. Egy kalap fos. :)
[előzmény (15270)]

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-18 10:13:42 (15270)
Védhetetlen (Safe House):
Olyan kis lagymatag, amcsi akciófilm. Persze megvannak a maga holivúdi kliséi, meg lehetetlenségei, de egynek elmegy. A film végéig nem árulják el, de már a 20. percnél lehet sejteni ki a főgonosz, meg pár mozzanatot is meg lehet jósolni benne.
Délutánonként, ha nincs más a tvben, el lehet nézni.

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-17 09:41:31 (15269)
Cukorfalat (2005):
Ellen Page-et nagyon szeretem, jó kis színész"lány", de most megtaláltam a talán legidegesítőbb szerepét.
A történet arról szól hogy egy kiscsaj chat-el egy idősebb fotós pasival, majd egyszer eljutnak a találkozásig (nem derül ki mennyi idő után). Elbeszélgetnek, egyre érdekesebbek lesznek egymásnak, majd egy téma alapján úgy alakul hogy a kiscsaj elmegy a faszival a faszi házába. Ott zenét hallgatnak, beszélgetnek, iszogatnak, előkerül a fényképező, de mire bármi is történne a faszi kidől. Úgy tér magához hogy le van kötözve egy székhez, a lány pedig pedofíliával vádolja. Legfőbb vágya hogy a csávót kiherélje (ténylegesen) hogy az utána sose tudja megtenni amit régen tett.

A baj csaj az, hogy a Ellen Page szerepe annyira gusztustalan, idegesítő, lázadó, okoskodó tini, hogy a film harmadától már azt vártuk barátnőmmel, hogy szabaduljon már ki az akkor még nem egyértelműen pedofil és nyársalja már fel valami durva eszközzel! Olyan faszággal azért tele van a film, hogy pl. a kiscsaj erőben lenyomja a faszit miközben hadakoznak hogy kit rázzon meg a sokkoló!
Szóval borzadájos!

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-16 15:29:05 (15268)
Torrente 4:
Hát, jó volt szép volt, de az első 3 részt nem múlja fölül. Voltak jó poénok, de kevesebb. Erőltetett a történet is. Azért illik a sorozatba, csak sok új nincs.

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-15 17:24:17 (15267)
Csatahajó (Battleship)
Tele van szarsággal. Amerika még mindig a legtökösebb szarjankó ezen a Földön (de lehet a földön túl is). Gagyi tini vígjátékal kezdődött a film, amiben nem volt poén, majd az idegenek támadása után mintha mi sem történt volna vissza ment ugyan oda. Persze éppnhogy Kínán kívül más ország teljesen tehetetlen volt.
Szar, ne nézzétek meg, bár gondolom amúgy se akartátok. Nem tudtam élvezni, pedig tele vagyok most fájdalomcsillapítókkal!

© Porkerválasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-10 23:48:51 (15266)
Brick

Joseph Gordon-Levitt főszereplésével az idegesítő gyökér gimnazista keresi a barátnője gyilkosait, aki egyébként nehézdrogos kurva lett.Az, hogy a díler kőkemény maffiozó, de közben iskolás és az anyja konyhájában issza az almalevet, még csak a kisebb hülyeség, de tényleg olyan az egész film, mintha a rendőrségen kívül az egész város néhány gimnazista drogkartell kezében lenne.

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-09 18:24:46 (15265)
Biutiful
Nekem tetszett a film. Bár elég hosszú volt, pár elnyújtott jelenettel, de ettől függetlenül fogyasztható. Talán azt tudom felhozni a film ellen, hogy eléggé nyomasztó a hangulata. Barcelona gettóját mutatja be, a kínai feketemunkát, feketék gerilla üzleteléseit és a főszereplőt aki a film kezdetén nagyon nincs rózsás helyzetben és a film előre haladtával mindez csak rosszabb lesz! Vannak momentumok amiket nem értek, mondjuk hogy a feleségét mi a faszért nem dobta ki a picsába már a film közepén, mikor egy hisztériás, mentálisan beteg picsa!? 2-3x is elrúgja a pöttyöst, de csak nem lesz elzavarva! No mindegy!
Jó film lett, csak mint mondtam, rohadt nyomasztó!

Leírás a filmről: Uxbal (Javier Bardem) ragaszkodó apa, megkínzott szerető, megtévesztett fiú, alvilági üzletember napjaink Barcelonájában. Az elesettek barátja, szellemek kutatója. Sorsával békülni próbálva igyekszik terelgetni gyermekeit és önmagát a kilátástalanságban. Küzd, nem csak a maga életéért és a megélhetéséért, közben próbál szépen elválni depresszióban szenvedő, goromba feleségétől. Napjai a társadalom perifériáján élők közt telnek, egy olyan európai nagyvárosban, ahol a csodás panoráma mögötti sikátorokban burjánzik a maffiatevékenység, legfeljebb a feketemunka "törvényei" érvényesülnek és az emberélet fogyóeszköz.

***SPOILER***
Azt se lett megmagyarázva, hogy a picsában látja a halottakat? Erre a film eleje óta vártam, de egy kurva szó nem esik róla! :(

© xsipixválasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-09 11:22:33 (15264)
Az ajánlat - ausztrál "western" movie, bizonyos Nick Cave/igen,Ő/ írta a forgatókönyvet és The Road rendezője John Hillcoat ült a kamera túl oldalán...remélem ez már felkelti az emberek figyelmét!Elképesztően szép képek vannak benne és színészek is nagyon rendben vannak,akikből elég sok ismerős lesz a film guruknak!
A lentebbi linken a film teljes verziója 720pben szinkronosan nézhető!

http://www.youtube.com/watch?v=-lQdQXoCFX8

© petiokosválasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-08 10:32:09 (15263)
Kopasz osztag - 21Jump Street
Gyerekkorom egyik kedvenc sorozata filmben. Nem sok köze volt hozzá, azon kívül, hogy iskolában játszódik. Emlékeim szerint legalábbis nem volt ennyire vígjátékszerű a sorozat. Sokkal komolyabb volt. Ez a film egy nagy baromság. Nem lehet, de nem is kell komolyan venni. Nekem tetszett. Szex, drog, rock n' roll. Durván idióta jelenetek, pl. amikor a főgonosznak ellövik a farkát és megpróbálja felvenni. A szájával. Az eredeit sorozatra voltak utalások, de azok elég gagyik voltak.

****SPOILER****** A végén viszont volt egy klafa cameo az eredeti "zsarukkal" Johnny Deppel és Peter DeLuise-al. Úgy szétlövik őket, mint a szart :D:D:D ****SPOILER******

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-08 05:04:23 (15262)
carnage (2011) - az idegesítő felvezetés (rögtön előre kiszámítható fordulatok, végkimenetel) ellenére percről percre jobb lett a film, a végére meg tök élvezetes. onnantól kezdve hogy kiborul a bili, és lesz minden karakterből egyre pőrébb archetípus és tök nagy faszfej lesz egyszerre tök szórakoztató a dolog, merthogy ugye john c reilly meg a becstelen brigantikos főnáci elég jól csinálják a dolgukat. fasza film

© maxwell murderválasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-05 13:57:05 (15261)
már mér lenne? teljesen igazuk van:)
[előzmény (15258)]

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-04 18:09:30 (15260)
bhámmmm
[előzmény (15259)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-04 16:57:50 (15259)
haver ez a tömény bullshit: http://m.cdn.blog.hu/ma/magyarasztal/image/tr%C3%A1gya.jpg
[előzmény (15258)]

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-04 16:50:00 (15258)
már nem azért, de ez tömény bullshit.
[előzmény (15257)]

© maxwell murderválasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-03 23:48:12 (15257)
a többit is érdemes meghallgatni. én eddig nem ismertem, kurvanagy!


© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-02 04:51:20 (15256)
piratebayen fentvan
[előzmény (15255)]

© FISválasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-01 19:33:19 (15255)
letudom szedni valahonnan?
[előzmény (15253)]

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-01 09:32:43 (15254)
hűű ez kijött? király, héten nézem is!!!
[előzmény (15253)]

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-01 05:33:14 (15253)
michael - sokszor már erőltetett volt nekem ez a tárgyilagos visszafogottság, amivel bemutatták, hogy hát igen, a pedofilok is emberek, csak ilyen lappangó szemüveges őrült pszichopata kisfiúszopatók is közben - nem azt mondom, hogy kellett volna egy szaftos gitárszólós szexjelenet, mert tényleg nem, de azért lehetett volna valahogy emberibb módon is megközelíteni a karaktereket, mert ez így már inkább néha csak álszent nekem, mint brutális és sokkoló (és szerintem az akar lenni, akármennyire szolidan próbálja kezelni, hogy a főszereplő az bizony kisfiúseggekre izgul). jót tett volna az egésznek, ha néha ezt a folyton fennálló feszültséget oldják egy két poénnal, vagy valami jelenettel, ami kizökkenti és kicsit más szemszögből is megmutat dolgokat. namindegy. ettől függetlenül ajánlom megnézésre mindenkinek, mert így önmagában a téma miatt is elég aktuális, meg durva, mármint azért mert hogy ez az életben is valszeg megtörtént már elég sokszor is és meg is fog még, ami amúgy tök szar dolog.

© FGválasz erre | adatok | e-mail - 2012-07-31 21:30:59 (15252)
2 Coelhos

Baromi nagy film, mindenképp nézzétek meg! Sok szereplős, több szálon fut, egy fél perc kihagyás és már el lehet veszíteni a fonalat. Fasza a sztori is és elég jó operatőri megoldások vannak benne. 10/10
http://www.youtube.com/watch?v=IaGYMOOjMwA

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2012-07-31 07:55:35 (15251)
nem láttam, de a trailer jó:
http://www.youtube.com/watch?v=VpaT8NzkLgE&feature=g-vrec
igaz a történet lerágott csont lehet, de az előző rész kapcsán bármi lehet belőle

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2012-07-30 18:48:04 (15250)
Ghost Rider 2:
Nagyon rossz!
Az a gond, hogy nem értem ezt az alapjában nagyon jó karaktert miért kellett ilyen B kategória szinten megvalósítani!? :( Nagyon jó filmet lehetne rá írni, de ez, ez buta!

© Porkerválasz erre | adatok | e-mail - 2012-07-29 15:51:55 (15249)
A TDK-t nem überelheti, de méltó befejezése a trilógiának.Persze vannak benne hibák, de azokat lehetett találni a TDK-ban is.Még azon gondolkodok, hogy a TDK után a Begins vagy a TDKR tetszik-e jobban.



Elejére << Előző < ... 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 ... > Következő >> Végére