Punk Portál >> Fórum >> Kultúra >> Filmek, amiket most láttunk
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Mozik, mozifilmek, filmes élmények, ajánlók, stb.

Elejére << Előző < ... 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 ... > Következő >> Végére

© Ejaculatio Praecoxválasz erre | adatok | e-mail - 2013-02-08 13:26:47 (15667)
mind a kettő igaz lehet, jelenettől függően. azért megéri megnézni, max nem lesz kedvenc, de egyszer jó szórakozás lehet
[előzmény (15666)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2013-02-08 13:12:34 (15666)
Jo alatt azt erted, hogy viccesen szar, vagy tenyleg azt, hogy jo?
[előzmény (15665)]

© Swen9000válasz erre | adatok | e-mail - 2013-02-08 12:15:57 (15665)
Pedig a District 9 kurva jó. Ahogy az elején panaszkodik a mexikói munkás, hogy a földönkívüliek miatt nincs munkája, megfizethetetlen.
[előzmény (15664)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2013-02-08 10:51:48 (15664)
Folytattam az imdb altal sci-finek titulalt, viszonylag friss filmek listajan valo araszolgatast

Looper - Nem volt rossz, de nem vagott foldhoz. Neha vontatott, neha valoszinutlen es az alapotlet sem egekbe szoko. Azert - amint mondtam - nem volt rossz.

Chronicle - Ez inkabb ilyen "teenage underdog movie" mint sci-fi. A visszahuzodo, maganak valo fohos ez esetben valami velhetoen foldonkivuli eredeto behatasnak koszonhetoen megtanul levitalni. Innentol kezdve sablon, felemelkedes es bukas sztori.

Cloud Atlas - Regen lattam ilyen jo es szep filmet. (Szigoruan a sztorira hagyatkozva, a filmes trukkokhoz nem ertek.) Libaborozteto erzes volt felfedezni a film uzeneteben olyan dolgokat, ami hellyel-kozzel egybevag a vilagnezetemmel. Bonyolultnak tunik a 6 parhuzamosan futo sztori miatt, de a vegere gyonyoruen letisztul mind a tortenet, mind az uzenet. Egyebkent a V mint vendetta alkotoinak ebben is erosen benne van a keze. Nem csodalkoznek ha ezentul az Anonymous uj "arca" Sonmi-451 lenne. Viccet felreteve, tenyleg csak ajanlani tudom!

District 9 - Mikor beletekertem, hogy ellenorizzem, hogy jo-e a felirat amit letoltottem hozza egy olyan jelenetet fogtam ki ahol egy oltari bena szocske es beka keresztezesebol tovabbgondolt foldonkivuli menekul egy ember tarsasagaban. Ugy dontottem, inkabb meg sem nezem.

© Szabolcsválasz erre | adatok | e-mail - 2013-02-07 19:57:28 (15663)
Body snatcher 93-ból?
[előzmény (15662)]

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2013-02-06 02:08:18 (15662)
apartment 143 - na most éreztem kifejezetten azt hogy elcsépelt már a kézikamerázás. jelen esetben meg bénácskán is van megoldva az egész. a film maga meg kb 1 db jól eltalált ijesztést leszámítva semmi újat nem tesz a zsánerhez, elég lapos az egész úgy ahogy van. ajánljatok már jó horrorokat! olyat amikbe szörnyek vannak, vagy ufók.

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2013-02-05 22:06:34 (15661)
James Bond - Skyfall
Nekem tetszett! Elég pörgős volt, néha lapos, aztán megint beindult. Csak a Skyfall cím lehetett volna más, tekintve mire utal.

© buda_válasz erre | adatok | e-mail - 2013-02-05 18:15:37 (15660)
Argo - Én alapból imádom a hasonló témájú filmeket, és régóta bírom ben afflecket is, szóval eleve jól indult nálam a film, de megvolt az a plusz is, amitől azt moondom, hogy marha jó film. ben jó rendező.

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2013-02-04 11:05:50 (15659)
Attenberg (2010)
tegnap megnéztük újra az Attenberget. vagyis én újra, többiek először. az egyik srác kiment a vetítésről, mert nem bírta idegekkel "jó akkor nektek jó szórakozást, szevasztok", haha.
szerintem szuper volt nagyon, de erről már egyszer írtam, szóval nem ismételném magam, inkább a srác miatt posztoltam

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2013-02-02 14:59:04 (15658)
Flight - Kényszerleszállás
Ez egy drog és alkohol leszoktató film, Denzel Washingtonnal és Kelly Reilly-vel. Nem volt rossz, de sokat fulladt unalomba. Olyan semmilyen.

Egyetlen pozitív dolog, az Kelly Reilly csodaszép arca és mosolya, na ezért mondjuk érdemes belenézni. Nem győztem betelni vele. :)

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2013-02-01 04:01:22 (15657)
looper - annyira nem tetszett mint amennyire szeretve van, mert szerintem igenis vannak benne szarságok, kezdve onnan hogy a brucewillissé maszkírozott hősünk ROSSZUL néz ki (viaszbaba judelaw-fej a mesterségesinteligenciából), a kisgyerek szörnyű színész (ami egy gyereknek kevésbé róható fel ugye de kereshettek volna egy jobbat azért), meg van a sztoriban egy gyerekgyilkosság aminek a morális indítékai szerintem nem az hogy megkérdőjelezhetőek, hanem egyenesen gecire evidens módon rosszak, utána félperc sírás idevagy oda. mindegy, attól még az átlag időutazós-bűnözős filmeknél tényleg jobb

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2013-01-31 10:56:10 (15656)
Ja a Sin City nagyon hűen követi a képregényt úgy, hogy közben kihasználja a filmes nyelvezetet. De nem tudom, azért nem bánom, ha bizonyos dolgok máshogy vannak megvalósítva / elképzelve, pl pont a walking dead-nél tényleg jól jön ki, pláne hogy már egy újabb médiumra is nyitottak, a játékokra. mondjuk a játék az a képregény univerzumban játszódik, de lesz egy, ami meg a sorozatot egészíti ki.
[előzmény (15652)]

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2013-01-31 05:41:39 (15655)
jhee gec legjobb film
[előzmény (15654)]

© buda_válasz erre | adatok | e-mail - 2013-01-31 05:04:04 (15654)
the watch - respect. beválallták a full faszságokat és ezért király. szórakoztató. amikor a vékony zsaru így gyömöszöli vissza a dagi zsaru szívét a testébe, hogy rendbe jössz, meg ilyenek, kurva jó volt éjjel ezt néznem. ben stiller nője meg nem ilyen klasszikus szépség de tök jó nő, már a company menben is tetszett, ott aranyosabb volt.

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2013-01-30 12:09:25 (15653)
ja amúgy a walking deadre rátérve, az azon ritka esetek egyike amikor szerintem a film (mármint a sorozat) nemhogy megüti a képregény színvonalát, de sokszor túl is szárnyalja azt. persze máskor meg épphogy nem, hanem alulmúlja, de nekem még ez a hullámzás is bejön.
[előzmény (15652)]

© gbkMnkiiválasz erre | adatok | e-mail - 2013-01-30 09:32:35 (15652)
Nekem is bejött, amennyi pénzt adtak rá meg főleg jól megcsinálták. Ez a poén hogy a rajongóknak tetszett, de az átlagembert nem érdekelte így ha jól tudom a várt következő részt nem is forgatják le.
@Deraven: film-képregény kapcsolat, a legjobb ebből a szempontból szerintem a sin-city volt, komplett snitteket csináltak néhány képkockából. Félek is hogy a következő rész nem fogja megütni a színvonalat. Bár ha a film sikeres lesz, akkor hátha kiadják az összes részt itthon is, mert csak 5 rész (könyv, füzet minek nevezzem) van.

Ez meg még mindig itt pihen a polcon, mert sosincs időm teljesen átszellemülten nekiugrani. http://www.thewalkingdead.com.br/wp-content/gallery/the-walking-dead-compendium/the-walking-dead-compendium-1-tamanho.gif

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2013-01-30 02:46:43 (15651)
nem tudom milyen a film, de a képregények nem rosszak, bár igazából kb hentelésből áll az egész, de szépek meg jól vannak levezetve. bár nem tudom, 6 éve nem olvastam szerintem DB-t :-(
[előzmény (15650)]

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2013-01-30 01:28:32 (15650)
na megnéztem az új Dreddbírót és szerintem kurvajó. mondom ezt úgy hogy életembe egy db Dredd képregényt nem olvastam el, de ezek után tutira fogok.

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2013-01-29 19:48:59 (15649)
tényleg. mármint a kickass
[előzmény (15648)]

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2013-01-29 16:16:45 (15648)
én mondjuk sosem várom el, hogy hű legyen a képregényhez, ezt is úgy fogom fel, hogy egyszerűen egy másik univerzumban van, már csak azért is, mert maga a médium is más. pl az új batman trilógia rendben van a maga nemében, persze más kérdés, hogy elalszok rajtuk. mondjuk nekem a hellboy is csak rendben volt és nem az miatt nem tetszettek benne dolgok, mert máshogy gondolta a megvalósítást, mint a képregény. képregény meg tök egyedi, valahol nem is bánom, hogy csak abban a formátumban létezik.

ami inkább érdekes, hogy míg a kick/ass mint önálló film tök jó és móka volt, képregénnyel összehasonlítva viszont igen is azt kívánnám, hogy bárcsak jobban arra alapult volna, mert az eltérések teljesen más motivációkat és dolgokat fednek fel ugye a képregényben, amit a film viszont teljesen máshogy prezentál.
[előzmény (15643)]

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2013-01-29 11:14:44 (15647)
Nekem pl. azért nem tetszik a SL Felemelkedés, mert tele van faszságokkal. Ok, hihető, reális, mai korban megtörténhet-nek akar tűnni, mint a pókembör is, legyen. Tegyük félre a képregényes vonatkozást.
Már a film elején lehetett tudni, hogy Joseph Gordon-Levitt Robin karaktere, mindenféle utánajárás nélkül, de azonkívül hogy a film végén megkapja Batman barlangjához a belépést, semmi érdemleges szerepe nem volt, mégis annyit mutatják a filmben mintha valami kulcsfontosságú karakter lenne (ebben) a történetben. Meg hogy ő gyerekként az árvaházban rájött egyedül, hogy Bruce Wayne a sötét lovag, jajj ne máááár! Robin karakterénél már csak Foley rendőrfőnök az akit tökéletesen ki lehetett volna hagyni a filmből. nem tökös, nem vicces, nem old meg semmit, nem visz véghez semmit csak okoskodik, de nagyon. Ez mondjuk lehet egyéni probléma, de a macskanő szerepére borzalmas szar választás volt Anne Hathaway. Annyira gagyi, mintha Ördög Nóra hülye fejét látnám.
Ostoba események:
Rabok és rendőrök egymás ellen mennek verekedni, mikor mindenkinél van fegyver. A két tank kilövése szimbolizálta, hogy itt nem lesz több fegyverhasználat, csak bunyó.

Végén kamionnal leugratnak a felüljáróról, a csaj a puha ülésben, bekötve halálos sebesülést szerez, de Gordon felügyelő hátul a raktérben a több száz kilós bomba mellett, ami tulajdon képen le sincs rögzítve, úgy szál ki, mintha csak lefutott volna 1 km-t, fújtat kicsit, de még a szemüvege is egyben van a FEJÉN!

A film legvégén megtudjuk, hogy Bane csak a szerelem miatt csinálta ezt az egészet, ő csak egy jobb kéz egy tervben, aztán még fel is áldozta volna magát a "szerelméért", aki persze csak átbassza, csak nem veszi észre.
Pedig Bane karaktere viszi itt is a hátán a filmet, ahogy beszél, amiket csinál, a megnyilvánulásai, de ennyi.

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2013-01-29 05:33:32 (15646)
hát nemtom, nekem amúgy az egész nolanes batman tökre nem jön be, de azt azért sem jelenteném ki hogy a dark night rises szar film. mert a második részhez képest gyengébb, de nem olyan sokkal azért. az meg a joker miatt tényleg jó. bár nálam az egész nolanes batman mondom ott elvérzett hogy szarul néz ki a jelmez, és christian bale nem hasonlít bruce wayne-re. a dredd-univerzumot meg nem nagyon vágom, de a filmet majd megnézem mindenképp
[előzmény (15645)]

© gbkMnkiiválasz erre | adatok | e-mail - 2013-01-28 21:10:47 (15645)
Mindig élvezettel olvastam a képregényekből készült filmbeszámolóidat, lejött hogy sokat olvastál stb-stb. Akkor már csak azt nem értem hogy hogyan írhattad mondjuk a dark knight rises-ra hogy király, szerintem az egész film fail volt. A dark knight returns 100x jobb (és ha jól tudom sokat merített innen nolan) volt és az a baj hogy "...az emberek nagyrészének csak a film alapján van némi fogalma a karakterről meg a sztoriról" (főleg a nolan féle moziból)
Mondom ezt úgy hogy pl.: itt lapozgatom éppen én is a hellboy-t és valóban nem a legjobb a második rész.
Egyébként a dredd-et láttad arról mi a véleményed hasonlítva a képregénnyel és a stallona féle viccel?
[előzmény (15643)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2013-01-28 16:15:03 (15644)
nem nyirtak ki a macskat
[előzmény (15637)]

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2013-01-28 16:09:07 (15643)
az 1 még elemeiben hű a képregényhez, de már ott is teljesen hülye irányt vett a sztori, pl szerelmi szál, meg az hogy hellboy kilétét titkolni kell a világ elől stb - ezek tökre nincsenek a képregényben, nem is lenne értelmük benne, mert tökre más alapokra helyezkedik az egész. ezeket a dolgokat a del toro erőltette, hogy a film "eladhatóbb" legyen, ami valahol persze jogos, de azért mike mignola későbbi nyilatkozataiból a témában, ha diplomatikusan fogalmaz is, eléggé az süt ki hogy több szempontból bánja hogy eladta a filmesítési jogokat. de ja, az 1-re még nem mondanám hogy szar.
[előzmény (15641)]

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2013-01-28 15:54:55 (15642)
vagy magára a világra gondolsz? csak mert az sem az.
[előzmény (15641)]

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2013-01-28 15:54:43 (15641)
hellboy 1-et láttam de nem éreztem rettenetesnek a sztorit egyáltalán.
[előzmény (15640)]

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2013-01-28 09:49:18 (15640)
Hellboy-al úgy vagyok mint az új Batman filmben Bane-el. A karakter önmagában jó lenne, de írtak köré egy rettenetes történetet, amiben nem tud kibontakozni, aztán csak szerencsétlenkedés az egész.
[előzmény (15639)]

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2013-01-28 02:44:49 (15639)
hellboy 2 - ezt ahhoz tudnám hasonlítani maximum, amit sam raimi csinált a pókember 3-ban, de ehhez képest még az is maga a képregénygeekek álma. ez amúgy csak azért tragédia, mert az emberek nagyrészének csak a film alapján van némi fogalma a karakterről meg a sztoriról. ez persze nyilván igaz minden elbaszott adaptációra, vagyis a nagyrészükre, de amúgy szerintem ennél kevésbé hű adaptációt nagyon nehéz találni, legfeljebb a Nick Fury film Hasselhoffal.

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2013-01-27 18:57:52 (15638)
john dies at the end - tetszett. azt nem mondanám rá hogy jó film, mert szerintem minden bénasága ellenére igenis az, de a szó (film) klasszikus értelmében véve ez egy szar film, vagyis hát gondolom olyasmi amit a kritikusok nem fognak szeretni. amúgy ha a kurvarossz cgi-t, ami már sokszor olyan rossz, mintha direkt lenne az, szóval ha azt profikra bízták volna már sokkal jobb lenne a helyzet, csak hát ez így tényleg ilyen hómmédjutub szint csak. hasonló a helyzet a színészekkel (kivéve persze paul giamattit), persze akkor meg az egészből eltűnne a fanmade-feeling ami nem biztos hogy jót tenne neki. amúgy a sztori meg szerintem nagyon király. tinik, drogok, invázió, vér, dimenziók, lovecrafti szörnyek, ötletes-érdekes felvetések, többé-kevésbé jól eltalált faszoshumorral vegyítve, tökjól felvezetett de bénán lecsapott keretsztorival, nagyjából így tudnám összefoglalni. hát, inkább ez mint egy újabb random cuki indifilm.



Elejére << Előző < ... 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 ... > Következő >> Végére