Punk Portál >> Fórum >> Kultúra >> Filmek, amiket most láttunk
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Mozik, mozifilmek, filmes élmények, ajánlók, stb.

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 ... > Következő >> Végére

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2013-12-27 23:31:10 (15936)
azt max a több mint 3 órás verzióban láttad, de az meg már túl sok, mint film.
[előzmény (15933)]

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2013-12-26 09:13:59 (15935)
Végére értem. Picit más rafinériát vártam a főellenségtől, de ez se volt meglepetés. Összességében ez kurva gyenge eresztés. A Walt Disney hagyhatná a Pixart animációs filmeket csinálni.

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2013-12-26 08:10:16 (15934)
Filmek amiket most látunk:
Most nézem a Repcsik c. filmet, kb. felénél vagyok. Eddig unalmas és kurva sablonos. Mint a verdákban, a főszereplőnek van egy full ostoba haverja, vannak korlátai amit egy öreg veterán segít legyőzni, van egy nagyképű gonosz, aki majd tuti egy aljas húzással próbál nyerni, de hősünk így is győzni fog. Poén se sok volt eddig, szóval gyenge.

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2013-12-23 19:59:02 (15933)
Amióta láttam, hogy a Watchmen-t a fő csattanó kivételével 1:1-ben megfilmesítették, azóta hiszem, hogy mindent lehet.
[előzmény (15932)]

© zsopaválasz erre | adatok | e-mail - 2013-12-23 18:30:27 (15932)
annyi közös van a filmben és a könyvben, hogy mind a kettőben szó van zombikról. nagyjából ennyi.
egyébként nekem tetszett a film, de a könyv az egy teljesen más dimenzió - a túlélők beszámolói interjúk formájában - de azt úgy nem is nagyon lehetne megfilmesíteni
[előzmény (15931)]

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2013-12-23 14:30:22 (15931)
Z Világháború (World War Z)
Gondolom már mindenki látta, így nincs sok mondanivalóm. Talán annyi igen, hogy én nekem a közvéleménnyel ellentétben tetszett. A könyvet nem olvastam, így a véleményem az hogy jó. Utálom a zombis filmeket, de ebben nem találtam ostobaságokat, sőt igen hihetően viselkedett benne mindenki.
Ezt is tudom ajánlani.

Megjegyzés.: Aki olvasta könyvben, az mesélje már el, hogy az mivel másabb mint a film! (SPOILER burokba csomagolva)

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2013-12-23 14:23:52 (15930)
Tűzgyűrű (Pacific Rim)
Ez egy igen nagy rakás fos, szóval kerüljétek. Sokan azt mondják rá, hogy de legalább látványos, azért meg lehet nézni, de én az ilyen kategóriájú filmeket utálom mint a szart. Annak nincs értelme, hogy látvány miatt nézzük, mivel nem egyszerűen rossz, hanem még logikátlanságok és értelmetlen megoldások vannak benne, szóval sajnos csak azért néztem végig, mert nem szoktam félbehagyni filmeket, pedig már a negyedénél untam! :(

Fogságban (Prisoners)
Na ez már jópár fokkal jobb film volt, igaz fél órával hosszabb, mint a tűzgyűrű (pontosan 2 és fél). Műfaját tekintve thriller-dráma. A története dióhéjban, hogy Hugh Jackman és Terrence Howard kislányait elrabolják (persze mindegyiknek külön családja van, nem buzik) és miközben Jake Gyllenhaal mint nyomozó nyomoz, a tétlenségben örlődve Jackman is elindul maga kideríteni mi történhetett.
A film végig fenntartja a feszültséget, csak sajnos sokszor értelmetlen momentumokkal, ami csak arra kell, hogy még jobban összezavarjon. A film menete közben különböző emberekre terelődik a gyanú, de csak olyan viselkedések, labilis és érthetetlen személyiségek miatt, ami egy thriller alapja, de full irreális, hogy pl. aki ártatlan, az miért viselkedik úgy mint egy őrült!? No, mindegy.
Jó film, vannak benne kemény jelenetek, szoros helyzetek. kettő probléma van vele, egyik hogy talán túlságosan hosszú, másfelől, hogy mikor mi néztük egyetlen felirat volt hozzá a neten, amit feltételezésünk szerint egy 10 éves eszkimó gyerek fordított google fordítóval angolról magyarra, mert tele volt hibával, de olyannal, hogy pl. csörög a telefon, az ember felveszi és annyit mond:
- Jeah?
Erre a szöveg:
- Dicsfény? :D
Ebből fakadóan vannak dolgok amik homályosak maradtak, de ettől még értettük mi a lényeg. Ha szeretitek a thrillert, akkor nézzétek.

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2013-12-18 12:01:20 (15929)
Pain & Gain
Nehéz elhinni, hogy ez egy valós történeten alapul, ezért is tudatják velünk pár alkalommal film közben, hogy "ez még mindig egy igaz történet". :) Bár reálisabbak a cselekmények, mintha mindent tökéletesen eltüntetnének maguk után és minden rendben menne. Szinte fáj nézni, ahogy szerencsétlenkednek a karakterek. Azért mindenesetre meg kell nézni, ajánlom is.
Különösen tetszett benne, hogy minden szorult helyzetben kikapcsolódásként úgy érzik, hogy edzeniük kell. :) Meg a párbeszédek:

SPOILER

Dwayne Johnson épp fekve nyom, odamegy hozzá Mark Wahlberg.
- Mi a picsát csináltál Te fasz? Kurvára nem erről volt szó, NYOMJAD ÖREG, MEGLESZ MÉG KETTŐ!
- Bepánikoltam, bocsesz, egyszerűen ezt kellett tegyem.
-De bazd meg, leütötted a csávót, NAGYON SZÉÉP, NYOMJAD, DAGADJANAK AZ IZMOK! Faszom beléd!
Szóval ezek a lebaszások közé szúrt biztatások megvannak! :D

Meg a
- Hő bazdmeg! Látod hogy lapul a súly a földre? Na az baj, mert nem kéne, ugyanis egy ember feje van alatta. bassza meg de felment bennem a pumpa. Gyúrnom kell! És elmegy kara edzeni! :D

SPOILER VÉGE

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2013-12-18 11:52:47 (15928)
Ők mindig akkor vannak bevetve, amikor elér a történet, a 'na akkor innen már nincs menekvés' részhez.
[előzmény (15926)]

© buda_válasz erre | adatok | e-mail - 2013-12-17 15:38:36 (15927)
mert a babó könyv is egy gyerekmese
[előzmény (15925)]

© FGválasz erre | adatok | e-mail - 2013-12-17 14:03:42 (15926)
amúgy erre a sasokra nincs valami magyarázat? mert én nagyon bírom a gyűrűk urát de kurva hülyén néz ki ahogy azok ott megjelennek a végén
[előzmény (15925)]

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2013-12-17 10:12:25 (15925)
Számomra a Tünde egy full érthetetlen faj. Mindenben jobbak az összes többi népnél, de folyton konfrontálódnak másokkal, ahelyett, hogy leigáznák az ellenségeiket a faszba. No, de ez egy dolog.
Az első részben viszont nekem annyi nem tetszik csak, hogy ez már nem egy fantasy dráma, hanem egy gyerekmese. Talán túlságosan is viccesre vették a figurát a sok parádézó törppel, amitől az izgalomfaktor teljesen alábbhagyott.
Azt viszont hogy a halál torkában mindig pont beállítanak a sasok, már kezd kurvára unalmas lenni!
[előzmény (15924)]

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2013-12-17 03:03:39 (15924)
nem vagyok túl nagy gyűrűkura fan, de az első hobbit filmet bírtam, mert úgy tűnt hogy bevállaltabb benne a (pozitív értelemben vett) ócska fantazi vonal, és csak a drámaibb részeknél támaszkodik a trilógiából ismert epikuskodó halivudi faszrázásra. ez a második hobbit filmnél sajnos már csak nyomokban van meg szerintem. inkább végighallgatnék ugyanis ezer gyermeteg törpdalt meg nézném ahogy bilbó ótvaros trollseggekben bányászik nyakig, minthogy a tündék gagyizós mesterkélt-fellengzős dumáit hallgassam, meg végig kelljen szenvednem ahogy peter jackson tövig szopja magát azzal hogy arra hegyezi ki a jelenetek felét, hogy folyton emlékezteti a nézőt hogy "ebből lesz majd tudjátok a gyűrűk ura, dráma, gyülekező setét fellegek, dollár dollár". szóval a kecsegtető első rész után nekem ez egy nagy csalódás volt és amiért egy-két jobb jelenet kivételével végig ezt éreztem, elkezdtem figyelni a látványt és arra is rá kellett ébrednem, hogy az orkok meg az egyéb negatív karakterek kinézetét leszámítva igazából az egész nem sokkal ízlésesebb mint egy random deviantartos kezdőfestő portfóliója a folytonos túlkomponáltsággal meg a szívárvány minden színeiben ragyogó égboltokkal. szóval a hobbit2 nekem inkább egy csöpögős fos mint egy jó moziélmény, pedig én tökre úgy ültem be hogy mindegy mi lesz csak legyenek benne jó kis ronda figurák meg cuki kalandozgatások és én boldog leszek. de hát nem lettem.

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2013-12-12 16:45:38 (15923)
sztem a paul faszább mint a worldsend :(

© #Murphyválasz erre | adatok | e-mail - 2013-12-12 16:33:49 (15922)
simán. nekem bejött
[előzmény (15919)]

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2013-12-10 11:02:47 (15921)
Mocskosul érdekes film, a végén úgy ültem, hogy 'akkor most ez mi a fasz volt?', de mégis tetszik! Valóban Must See
[előzmény (15920)]

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2013-12-08 01:42:19 (15920)
Biutiful (2010)

Azt hiszem, ez eléggé rendben volt. Nem is tudom, mit írhatnék róla, must see kategória.

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2013-12-05 07:00:51 (15919)
Akkor a World's End újra egy értékelhető film a Paul után!?
[előzmény (15918)]

© #Murphyválasz erre | adatok | e-mail - 2013-12-04 20:18:46 (15918)
This is the end (Itt a vége, 2013)
néhány "őrületesen humoros" és "füves-baszós-bulizós, szóval cool filmes" fazon összegyűlik egy mega-bulin, amikor beköszönt a világvége, és egymás után adják be a kulcsot. kibaszott poéntalan és unalmas szar, egyedül a kis cukorpofi Michael Cera balfaszságait tudtam értékelni 10/5

World's End (Világvége brit módra (2013)
egy újabb korrekt film a Haláli Hullák Hajnala, Fakabátok, és a Paul alkotógárdájától, kissé sci-fis alapötlettel, de megfelelő mennyiségű ökörséggel, és persze szerethető karakterekkel, ajánlatos 10/8

American Crude (Amerikai rémálom, 2008)
egy igazán elcseszett "vígjáték", amiben kb. egyetlen píszi karaktert sem találni (na jó: talán egy akad, de azt meg hamar kinyírják a gecibe), viszont tele van nem szokványos, elmebeteg baromságokkal 10/8

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2013-12-04 00:37:37 (15917)
bár még talán mindig ennél a filmnél volt a legerősebb a 3D, mégis úgy érzem, nem adott sokat hozzá, max a jó és elég hangos hang. bár az is igaz, hogy a 3D-t technikai/szakmai okok miatt nem tudom komolyan venni, mert kb csak azt látom benne, hogy rétegek mozognak ide-oda.
[előzmény (15916)]

© toHellválasz erre | adatok | e-mail - 2013-12-03 20:22:53 (15916)
ez tényleg az a film amit moziban kell látni, mert a forgatókönyvet/sztorit nem vitték túlzásba. Kb arra készült a film, hogy a 4D adta lehetőségeket kihasználják.
[előzmény (15909)]

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2013-12-03 15:18:21 (15915)
Hannibal (2001)
Ki nem látta már ezerszer, akár csak tv-ben ezt? Anthony Hopkins még mindig kurva jó, és még az se para, hogy kb egyedül viszi el a hátán az egész filmet. Kicsit irritáló, hogy a film fel lett vizezve a végtelenül buta és még egy dimenziót elérni sem képes "gonosz" karakterekkel, de igazából ezeken könnyen felül lehet kerekedni.

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2013-12-02 16:43:44 (15914)
A Serious Man (2009)
Coenék a filmipar trolljai, elég jó film. Azért a castingot megnéztem volna a filmhez, illetve az ő reakcióikat.

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2013-12-01 21:30:27 (15913)
Sinister (2012)
Na erre a filmre nagyon kiváncsi voltam, mert valahogy rátaláltam a super 8-as jelenetekre, és mondom ezt látnom kell, hogyan implementálják ilyen királyul a snuff filmeket egy horrorba. Hát kurvára sehogy, nem akarok spoilerezni, de nem éri meg végignézni, miközben a film saját magának adja fel a magasabbnál magasabb labdákat, egyszerűen képtelen lecsapni őket, és a végére egy olyan töketlenül szar film lesz az egész, úgy fogod érezni, elvettek majdnem két órát az életedből. Inkább csak keressetek rá arra youtube-on hogy "sinister" meg "super 8" és nézzétek azokat, többet nem nagyon érdemes a filmmel foglalkozni.

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2013-12-01 18:08:58 (15912)
diákjegy van? vinnék oda hétvégi randikat!
[előzmény (15909)]

© #Murphyválasz erre | adatok | e-mail - 2013-11-30 10:03:09 (15911)
nem ide akartam, de kár, hogy ebből nincs filmformátum :)
[előzmény (15910)]

© #Murphyválasz erre | adatok | e-mail - 2013-11-30 10:02:41 (15910)
najóvanbazmeg
http://www.lira.hu/hu/konyv/tovabbi-konyveink/gyurcsany-a-konyhaban

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2013-11-29 17:43:44 (15909)
gravityhez nincs vkinek értelmes letöltőlinkje amúgy? tudom hogy moziban kell látni meg ilyenek de az én szobám jobb mint egy mozi

© buda_válasz erre | adatok | e-mail - 2013-11-28 09:55:07 (15908)
george clooney azért jó szokott lenni, amikor ilyen magányos szomorú szerepeket veret. mondjuk ezt a filmet még nem láttam.
[előzmény (15907)]

© a_dead_copválasz erre | adatok | e-mail - 2013-11-27 13:16:41 (15907)
gravity: george clooney és sandra bullock neve elég rossz ómenek voltak vagy garancia a gagyiságra, de a csalódás kellemes volt. nem mondanám azt hogy ez a film jó vagy, hogy rossz, hanem azt, hogy furcsa vagy hogy szokatlan. legalábbis a szokásos hollywood/cinema city mércéhez viszonyítva biztosan. egy misét mindenképpen megér



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 ... > Következő >> Végére