Punk Portál >> Fórum >> Kultúra >> Filmek, amiket most láttunk
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Mozik, mozifilmek, filmes élmények, ajánlók, stb.

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 ... > Következő >> Végére

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2013-07-09 11:54:05 (15816)
igen, bár nekem túlzottan nem tetszik, de olyan film amit látni kell mert ilyen még nem volt.
[előzmény (15814)]

© #Murphyválasz erre | adatok | e-mail - 2013-07-09 10:44:16 (15815)
World War Z (2013)
kivételesen moziban, három darab dében néztük meg, és hát nagyon nem vagyok elégedett. könyvben zseniális volt, hollywoodi adaptáció viszont blöá kategória... látvány korrekt, viszont nekem túlontól kiszámítható, sablonos, feszültségmentes stb. szóval 10/6
részletesebben:
http://cinegoredottk.wordpress.com/2013/07/09/world-war-z-2013-z-vilaghaboru/

Az acélember (2013)
Superman n+1dik feldolgozása, ezúttal Zack Snyder rendezésében, Christopher Nolan producerkedésével. tipikus agyatlan (csak látvány + cool akció) blockbusterre számítottam, úgyhogy kellemes meglepetésben volt részem. akadtak tök intelligens megoldások, újítások, látvány az alapból pöpecre sikeredett, néhány logikai bakit leszámítva, teljesen fogyasztható 10/8

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2013-07-08 01:14:58 (15814)
érdemes megnézni az inceptiont?

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2013-07-05 02:16:15 (15813)
ja így utólag már én se vagyok olyan rossz véleménnyel a filmről, de sokkalta többet vártam tőle anno, nyilván ezért a csalódás is.
[előzmény (15812)]

© Dr.Zoidbergválasz erre | adatok | e-mail - 2013-07-04 14:33:56 (15812)
Még a feliratból is kilóg a kapanyél. Egy ilyen filmet maximum angol felirattal érdemes megnézni. Amúgy szerintem elég jó. Aki ismeri a témát, annak sokat nem ad, de bájos a korokon keresztülmenő összefonódás és vicces egy olyan film, ahol ezeket a különböző, de mégis valahol azonos mintákat ezekben a különböző, de sok tekintetben hasonló korokban látjuk.
[előzmény (15497)]

© #Murphyválasz erre | adatok | e-mail - 2013-07-04 11:17:00 (15811)
The Perks of Being a Wallflower (Egy különc srác feljegyzései, 2012)
ha magunkba nézünk, kis sarkítással valahol mi is ilyenek voltunk anno gimnáziumban / szakközépben, szóval ilyen feelgood jóság az egész, persze a drámai vonal mellett 10/8

Silver Linings Playbook (Napos oldal, 2012)
igazából amit leginkább kedveltem ebben a filmben, hogy Bradley Cooper megmutatta, hogy nem csak macsó és/vagy vicces karaktereket tud eljátszani, hanem ilyen elbaszott drámai figurát is 10/8

Szörny Egyetem (2013)
nem rossz, de az első valahogy jobban sikerült 10/7

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2013-07-02 20:46:21 (15810)
Ja, mondjuk az üde színfolt volt a filmben, hogy Andrea Riseborough egy kurvajó csaj!

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2013-07-02 20:44:46 (15809)
Üdv a mocsokban (Welcome to the Punch)
Hú, hát nem is tudom. Elég keményen és faszán indul a film, pörög mint állat, majd a 3 évvel később felirat után leül a picsába. James McAvoy karaktere amilyen fullos az első 10 percben, utána annyira tropa és rozzant. Mondjuk ez is a lényeg SPOILER elején lábon lövik SPOILER, de akkor is furcsa lett. Jó kis film lenne, de valami nagyon hiányzott belőle. eléggé ötlettelen. Voltak jelenetek, amik jók lehettek volna, de kihagytak pár ziccert, így csak átlagos 'ok, akkor ez is megtörtént' beállítás lett. A vége meg így tökéletesen szar. Lehetőleg ezt is hagyjátok ki!

Mostmár várom, hogy valami értelmeset fogunk nézni, nem csak olyan filmeket, amiket el se kellett volna kezdeni leforgatni! :(

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2013-07-01 13:44:22 (15808)
csajom fizette
[előzmény (15807)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2013-07-01 13:40:23 (15807)
ne azért kérj bocsánatot, hanem hogy támogattad azt fost mint én a mcdonaldst
[előzmény (15806)]

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2013-07-01 13:30:11 (15806)
alap haver. bocs h most nem veled!
[előzmény (15802)]

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2013-07-01 13:10:58 (15805)
north by northwest (1959)
egyik legszórakoztatóbb hitchcock film, meg a legkönnyebben értelmezhető és befogadhatóbb. ha ez lenne a standardje a hollywoodi játékfilmeknek, akkor nem lenne para, kár, hogy már lassan nobel díjjal kell jutalmazni azt, ha megütik ezt a szintet. amúgy király egyszernézős / lazulós film.

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2013-07-01 13:08:54 (15804)
nem is összecsapva, inkább elsietve, mert mittomén, hitchcock már igazából enni akart vagy hirtelen megállt a pénzcsap, nem tudom.
[előzmény (15803)]

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2013-07-01 13:08:27 (15803)
Vertigo (1958)
Állítólag ez eléggé alulértékelt darab volt anno, kb a kutyát sem érdekelte, vagy inkább értette, fura. Mondjuk én alapból nem vagyok annyira oda Hitchcockért, persze zseniális a faszi, de tipikusan áldozatul esik nálam annak, mikor mindenki az egekbe magasztal valamit/valakit, erre nekem is óriási elvárásaim lesznek, amiktől még azt is elvárom, hogy azokat még magasabban szárnyalja túl, ami persze kurvára lehetetlen, de a hype már csak ilyen. Ettől függetlenül viszont tiszta fejjel nézve ez egy elég jó thriller, bár a legvége kb olyan, mintha össze lett volna csapva.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2013-07-01 12:59:54 (15802)
bazdmeg te megnézted a szörny egyetemet?
[előzmény (15801)]

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2013-07-01 12:31:53 (15801)
ördögűző - na ez is pótolva, és amúgy fasza. gondolom a folytatások szarabbak lesznek de azokat is megfogom nézni

szörny egyetem - az volt az egyetlen igazi bajom vele hogy nem találtam benne egy olyan jelenetet, mint amilyen az első részben volt az ajtókon függeszkedős hajsza volt, amúgy cuki meg minden.

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2013-07-01 08:48:38 (15800)
Csapda (Snitch) 2013:
Dwayne Johnson egy új filmje. Majdnem 2 órás a film, de az eléggé furcsa felépítésnek köszönhetően vagy 3 órának tűnik. Olvastam mit írtak történetnek, de fingom nincs honnan vették, de eléggé ferdítés. Lényeg:
Dwayne fia egy csomagot átvesz a futártól (drogterítő haverja kérésére), hogy megőrizze pár napra, majd utána továbbadja a megfelelő embereknek, de ő tudja hogy drog van benne, csak a mennyiséggel nem volt tisztában. Pont leköveti a kommandó, elkapják, majd 10 évre rábasszák a lakatot. Ámde az apja jelentkezik az államügyésznél, hogy be szeretne épülni a kartellbe, hogy megmentse fiát.
Nem is lenne a filmmel baj, ha ráköltöttek volna még vagy 2-3 millió dollárt. Valahogy nagyon vérszegény az egész. Végig izgul az ember, hogy mi lesz a vége, hogy oldják meg, kurva kemények a drogbárók, az emberélet nekik semmi, bármelyik pillanatban kinyírhatják a főhőst meg a családját is, majd a végén egy szűk 10 perc alatt mindent megoldanak, semmi komplikáció, minden elsőre sikerül! HE? Nagyon lapooos!
Dwayne gyerek is eléggé semmilyen karaktert alakít. Mondja mit akar, megy, fuvaroz, izgul (de ezt nem látni rajta) és ennyi. Még csak le se üt senkit, nem ad egy sallert sem. Viszont akkor nem értem miért kellett pont egy izomember erre a szerepre. :-s No mindegy.
kb. 4/10

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2013-06-29 16:31:25 (15799)
Az óriásölő (Jack the Giant Slayer):
Mocskosszar. Én meg utálom a popkornmozikat amik csak azért készülnek, hogy elbassz 2 órát az életedből mert éppen unatkozol, szóval ez a film tökéletesen felesleges volt. Még az effektek se tutik teljesen. Ki lehet hagyni bátran. Persze ezektől a Grimm mesék és különböző mese akciófeldolgozásoktól mi a faszomat is várhat az ember!? Pont ennyit!

Broken City (Megtört város)
Ez a film viszont pont olyan volt amilyennek vártam. Nem túl maradandó, nem túl unalmas, akciós, nyomozós, picit érdekes, de legalább klisékből nagyon kevés volt. Ezt bátran ajánlom. Russel Crownak pedig sztem jobban állnak a jó szerepek, mint mikor gonoszat játszik, de legalább hiteles mint büdös seggfej polgármester. :) Csavarok is vannak, drámákm MarkiMark is azt adja amit szokott. Nézzétek. Mondjuk 6/10

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2013-06-28 14:06:23 (15798)
ja és amikor lujisz bemászik a szikla-lukba ott kajak szakadtam egy rövidet a röhögéstől hogy ez mekkora bullshit.
[előzmény (15797)]

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2013-06-28 13:48:11 (15797)
nemtudom, nyilván felmerül a dolog hogy a képregények világán belül mennyire van jelen a popkultúrában a szuperhős-kultusz, de ez a jelenet szerintem ettől a kérdéstől függetlenül is jó és szükséges, és ez még pont abba a kategóriába esik, ami inkább szerethetővé teszi a filmet és nem csak egy plusz szájbarágós marhaság. amerika kapitány/avengers filmben meg még a hellboyban is jól megoldották ezt hogy képregény meg kártya meg ilyenek készül belőle szóval h a kultúra része. louis lane pedig eléggé jelen van, ráadásul eléggé nagyon - minden jelenetben kb ott okoskodik, a kriptoni űrhajón át az összes csatajelenet random helyszínein keresztül az utolsó epikus jelenetben is csak úgy hopp felbukkan épp időben minden magyarázat nélkül, szóval ő is inkább a film gyengeségeihez tartozik szerintem, bár legalább nem az a tipikus csinibaba hanem tényleg inkább egy igazi minden lében kanál riporternő.
[előzmény (15794)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2013-06-28 12:09:31 (15796)
Lehet, hogy bicycle repair man akart lenni mindig is, csak kevés volt a fantáziája.
[előzmény (15794)]

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2013-06-28 07:56:01 (15795)
Erről mondjuk nem tettél említést, de gondolom most is van egy női karakter aki közel áll a Supermanhez (Lois Lane). Mennyire van ez középpontban? Megnéznék már egy olyan szuperhősös filmet, amiben a főhős nem szerelmes, nem azért győzi le a főgonoszt, mert az adott egy pofont a csajának.

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2013-06-28 07:26:48 (15794)
"kisgyerekként egy piros köntössel a nyaka körül játszik a kertben a kutyával azért kurvaszép."

Még nem láttam a filmet de ezen az előzetesben látott jeleneten gondolkodtam el. Ha az Superman volt fiatalon, akkor kinek képzelte magát játék közben? Superman karaktere előtt voltak már képregény hősök akik köntöst viseltek és tudtak repülni? Vagy későbbi saját magáról ábrándozott?
[előzmény (15793)]

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2013-06-28 02:16:59 (15793)
acélember

ez a film sajnos hülye embereknek készült. jó oké szupermen, de azért én ennél többet vártam. egyrészt beleesett abba az irtó béna csapdába, amibe a dark knight-féle batmanek is (szerintem), hogy akkor most minden full ríl, dark, meg valóságszerűen súlyos, de közben ugye színesjelmezes emberekről meg idegen lényekről beszélünk egyúttal, és ez nyilván egy ilyen fura lavírozgatáshoz vezet, amiből igazából se a hardcore képregényrajongók, se az átlag filmnézők nem jönnek ki jól. merthogy ugye egyik tábornak az agyára mehet ez a szar megjátszós elbeszélésmód hogy most emberi dráma, meg szép nagytotálok és szomorú pillantások és a "hihetőségbe" makacsul kapaszkodó világ, a másiknak meg gondolom (jogosan) full bullshitnak tűnik a váltás a realitást bemutatni hivatott és az olyan elkerülhetetlen dolgok közt, mint pl a színes jelmez meg fantomhajtóművek, teljesen humanoid idegen lények (a kriptonon is angolul beszélnek) stb. valahogy úgy jön ki (nagyon rosszul) a két "oldal" közt a kémia, hogy egymás mellett tök kínosan hatnak és ez a kínosság szül egy ilyen szerintem nagyon sallangízű kamuérzetet, hogy igen ez itt most aztán húdekomoly meg epikus de mégis oly emberi - és ez egy kibaszott hazugság. superman film esetén szerintem igenis bekellene vállalni tökösen a készítőknek hogy öcsém ez az ember ez itt bizony kívül hordja az alsógatyeszt de cserébe tényleg egy teljesen cukipofa ám, és olyan erős hogy széjjel ver minden gazfickót mint a picsa - amit ebben a filmben megpróbáltak ugye tompítani a realitással de ez nem szül tökös szuperhősfilmet hanem ilyen tityitutyiskodó pretentious fost. meg baszdmeg: superman nem öl meg SOHA senkit, karakterdráma ide vagy oda. meg nem is hagyna meghalni senkit sztem szóval az afölötti szemhunyás hogy fél metropolis lakossága csak így sutty meghalt is elég nagy offos filmkészítői szempontból meg így alapvetően is basszameg. másrészt viszont, tökre tetszik a történetfelvezetés, hogy flashbackekből kapjuk az infókat, meg a gyermek/ifjúkori viszontagságokat bemutató részek tök hangulatosak, kár hogy nem mentek bele mélyebb dolgokba itt (clark kent első rejszolása elég nagy magaslabda najó nem de azért valami hasonló mehetett volna). meg a csatajelenetek is látványosak (ki gondolta volna mondjuk), a lexcorpos utalás is kedves, kár hogy több DC-univerzumbeli kikacsintgatás nem jutott bele. szóval nagyon felemás az egész, egy kicsit több alkotói bevállalással meg azzal hogy a full inkompatibilis szokásos bázis mellé kevésbé értelmi fogyatékos nézőréteget is megszólítottak volna ez még simán lehetett volna erős közepes is. annak mondjuk örülök hogy ezt moziban néztem meg és nem letöltöttem, mert úgy valszeg szarabbnak ítéltem volna meg. ja meg az a rész amikor kisgyerekként egy piros köntössel a nyaka körül játszik a kertben a kutyával azért kurvaszép.

© Swen9000válasz erre | adatok | e-mail - 2013-06-26 14:00:59 (15792)
Trance

Danny Boyle új filmje, hipnózis meg miegymás, logikai bukfencek, unalom, kiszámíthatóság, 0 szimpatikus karakter, szar az egész.

SPOILER - SPOILER - SPOILER - SPOILER - SPOILER - SPOILER - SPOILER

A főszereplő gyerek ugyebár ellopta a képet igazából, és nem dobta be a széfbe az elején. Gondolom ennek elég gyorsan ki kell derülnie a rendőrség számára. Szóval miért ünneplik őt az újságok? Miért nem szállnak rá a rendőrök? Szar az egész.

SPOILER - SPOILER - SPOILER - SPOILER - SPOILER - SPOILER - SPOILER

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2013-06-25 10:56:12 (15791)
Keresek egy filmet. Asszem lengyel játékfilm, egy színházról szól a náci megszállás alatt. Borzasztó rég láttam, és kb. ennyit tudok csak elmondani róla, meg hogy az igazgató szájából elhangzik a következő: "Hülyék ezek a nácik? Cigányok, zsidók és buzik nélkül akarnak színjátszást?!" :)
Ha valaki ebből ráismer, írjon már egy címet, köszi!

© Swen9000válasz erre | adatok | e-mail - 2013-06-24 07:52:02 (15790)
Anna Karina!!!4!!
[előzmény (15789)]

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2013-06-23 13:45:47 (15789)
Viver a vida
Szóval folytattam tegnap a kötelező filmek last minute nézését. Godardtól mindig is idegenkedtem, de ez csak amolyan előítélet volt az akkori érából származó francia filmek iránt. Anyway, már kicsit fáradtan kezdtem el nézni, így nem tudtam teljesen koncentrálni a filmre, pedig ez is szuper film, mégha az első pár perc alapján nem is tűnik annak.

© Szativálasz erre | adatok | e-mail - 2013-06-23 13:37:43 (15788)
Ja az jó kis film, láttam régebben, tényleg jó, kikapcsol, és szórakoztat!:)
[előzmény (15787)]

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2013-06-22 15:16:10 (15787)
Lola rennt
Kurva jó német film, tiszta 90-es évek, rave őrület, futás, színes haj, maffia, minden van. Tényleg csúcs film, érdemes ránézni.



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 ... > Következő >> Végére