Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Straight Edge mozgalom
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Miről is szól ez?

Elejére << Előző < ... 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 > Következő >> Végére

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-12 13:38:45 (165)
Semmi baj azzal, ha valaki a koncerten firkantja fel az X-et. Én szinte sosem teszem, de Champion koncerten engem is láthatsz majd koncerten pingálni. Mivel én alkoholos filcet használok (hohó, micsoda ellentmondás!), ezért még a koncert után 2 nappal is látszik, akármennyit sikálom. Problémám sosem volt belőle.
[előzmény (162)]

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-12 13:36:33 (164)
Azért mondtam, hogy "Jézusom!", mert vicces hallani ekkora hülyeséget egy ekkora sxe harcostól. "Don't drug!" Ezt nem jelent semmit angolul. Csodálkoznék, ha Mackaye ezt nyilatkozta volna. Nem kövezlek meg, egyszerűen kinevetlek.
[előzmény (163)]

© PathOfResistanceválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-12 13:26:23 (163)
csá!

enforcer,nem vok kamu nick.elhiheted.
egyébként meg a szöveget jól tudom.
akkor elnézést ez egy másik nyilatkozatában van.
egyébként mire írtad hogy : "Jézusom!"
arra hogy eltévesztettem.kövezz meg!
kutya:sztem ahhoz hogy vki Xes legyen kell egy bizonyos gondolkozás is.
egy olyan SXE "féle".
gandalf:tudom hogy ezen a témán lovaglok de múltkor nem írtam.
szóval:volt ez hogy "felsőbb rendű" téma,ehhez annyit szeretnék még mondani hogy épp úgy veszem észre hogy minket alacsonyítanak le egyes csoportok.
azt mondják hogy te SXE vagy szóval köcsög vagy,ez vagy az vagy.
nem azért mondom hogy megsértődök az ilyenekre hanem hogy sztem ez is ugyan olyan "felsőbb rendű" dolog.
nem akarok vitázni senkivel,csak azt vettem észre hogy sok tévhit vagy az SXEvel kapcsolatban.
én ezekre szerettem volna válaszolni.
XXX
[előzmény (154)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-12 12:04:52 (162)
Most nemazert, de eleg viccesek voltak azok a gyerekek, akik filctollal a kezukben rohangaltak szombaton a Marco Poloban.
Szerintem az X a kezre is felesleges, de ha mar, akkor otthon nyomassak fel, ne koncert kozben kelljen rajzolgatni...
Tenyleg, egy ilyen X eleg nehezen kopik le, minden koncert utan lesikaljak az emberek, vagy igy mennek meloba/suliba? Komolyan erdekelne.

© Kutyaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-12 12:00:19 (161)
Ezt nem értem... Én nem iszok nem dohányzok.. mégse vok SxE.. itt sokan annak nevezik magukat pedig közük nincs hozzá.. aki nincs benne a hcben az nem is lehet szerintem SxE..
A straight edge-l számomra összetartozik a hc.. különválaszthatatlan..
Persze vannak poser sxek is szerintem akik jot buliznak xel a kezükön és nagyon menök aztán egy két év mulva sehol nem látod öket.. de ilyenek hol nincsnek...
Én tisztelem kurvára az SxE-ket.. valamit eldöntenek és ugy élnek.. és ha ez az hogy nem isznak és nem drogoznak.. akkor ez becsülendö..
Vegetáriánus soha nem tudnék lenni...

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-11 23:41:39 (160)
Ez kb. olyan volt mintha Te nem tudnád mi az a sör.

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-11 23:03:56 (159)
jóvan, a hozzászólásodból nagyon nem esett le le, hogy vágod a témát.
[előzmény (157)]

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-11 19:46:50 (158)
Pontosan.
[előzmény (156)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-11 19:43:10 (157)
Köszi Gandalf, még jó hogy szólsz!

[előzmény (156)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-11 19:34:54 (156)
arra próbáld enforcer célozni, hogy a "don't drug" kifejezésnek nincs sok értelme. Vagyis semmi.
[előzmény (155)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-11 18:33:14 (155)
" "Don't drug." Jézusom! "

Hát ja, be is baszna ugy kéne X-esnek lennem hogy nem drogozhatok!
:)

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-11 17:50:55 (154)
1. Szerintem te egy kamu nick vagy.

2. Ha nem így van akkor meg szomorú, amit írsz.
"dont drink,dont drug,dont fuck!" Ez mi????????
Ha jól tudom, akkor a szám szöveg így van:

(I) Don't smoke
Don't Drink
Don't Fuck
At least I can fucking think

"Don't drug." Jézusom!


[előzmény (146)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-11 16:20:07 (153)
oké, értem. van viszont egy rossz hírem:
nemcsak a hús ,,van teli méreggel," hanem a növények is (ugyanúgy vegyszerrel kezelik, sőt még génmanipulálják is egyes darabokat), sőt a levegő is, hiszen sok egészségre ártalmas gáz kerül bele. Most akkot holnaptól nem veszünk levegőt?
[előzmény (152)]

© PathOfResistanceválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-11 16:14:41 (152)
helló!

gandalf:sztem nem volt benne semmi "felsőbbrendi dolog".
másrészt nem azért akartam/ok vega lenni hogy még überfaszább legyek hanem mert így is jobban tudnék élni,a hús is teli van méreggel.
pláne hog vegyszerrel kezelik...
és ez a mentális dolog igenis fontos.
pl. az egyik haverom azt mondta: mától SXE vagyok erre két hét múlva smoke-olt ugyan úgy.
nem készítette fel magát.
nem bírta ki hogy ne szívjon el még egyet.
én hagytam időt és ki is bírom.
egyébként elnézést kérek hogyha az jött le hogy ez vmi felsőbb rendűség.
én attól hogy vki nem SXE ugyan úgy nézek rá,nem rossz ember sőt a legtöbb haverom se Xes.
egy szó mint száz: SXEnem lenni nem felsőbbrendűség!(még ha néha annak is tűnik...)

XXX

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-11 09:49:12 (151)
szóval csak el kell beszélgetni a söröskorsóval és utána meg lehet inni a tartalmát.
[előzmény (146)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-11 00:05:44 (150)
"sok ember van aki SXE vega vagy vegan.
nem "feltétel".
én is próbálkoztam/ok vele de eddig nem voltam eléggé felkészülve.
sztem először mentálisan kell felkészülni."

Szerintem ne azért legyél sXe mert elmondhatod magadról hogy még vegan is vagy, és akkor már sXe-bb vagy mint más!
Hanem azért, mert ugy érzed igy tudod maximálisan magad adni, és magadhoz képest a legjobban élni!
[előzmény (146)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-11 00:02:10 (149)
Ajjaj én még bele sem kerültem a hc-ba.
Hallgatok HC zenét, de a Punk a mindenem.

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-10 18:48:31 (148)
no ebből a hozzászólásból is süt az a bizonyos sxe hozzáállás (tisztelet a kivételnek, Enforcer, csabeeka, etc), hogy ez az egész valami ,,magasabb rendű" dolog, ahol vannak fokozatok. Amire előbb mentálisan kell ,,felkészülni," és akkor felemelkedhetsz a vegan sxe-sek közé. Mert az természetesen előbbre lépés, magasabb rendbe való tartozás, ha valaki rájön, hogy ,,jobb dolog is van az életben, mint mérgezni önmagad." Mert persze az ivás, húsevés, fű, egyéjszakás szex az mind méreg... Le a somlói galuskával, meg le a borban főzött brassóival, mert az aztán a méreg!
Hülyeség.
[előzmény (146)]

© PathOfResistanceválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-10 17:19:58 (147)
bocs kicsit hosszú lett...

XXX

© PathOfResistanceválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-10 17:19:25 (146)
HI!

én még azelőtt lettem SXE mielőtt belekerültem a HC-ba és azelőtt is meg volt a határozott véleményem a tudatmódosítószerekről meg stb.
akkor is határozottan elutasítottam.
a másik amit még mondani szeretnék:


az egész SXE mozgalom egy bizonyos dalszöveggel kezdődött a címe:
straight edge.
ez a szám arról szól hogy jobb dolgod is van az életben mint mérgezni önmagad.arról hogy EGYENESEN ÉLSZ.
egy másik számban(Out Of Step; szintén Minor Threat)pedig ez áll:
"dont drink,dont drug,dont fuck!"
a drink és a drug gondolom mindenkinek érthető.
a fuck ahogy a dalszerzője mondja:
:"amit a dont fuck jelent...egy csomó ember azt hiszi hogy SXE-nek lenni azt jelenti,nem iszol/szívsz(drogozol)/szexelsz.
ami a dont fuck-ot illeti a "fuck" az a dolog hogy előbb lefekszünk és aztán megismerkedünk.
az hogy a szexnek élsz."
remélem így már érthető.
sok ember van aki SXE vega vagy vegan.
nem "feltétel".
én is próbálkoztam/ok vele de eddig nem voltam eléggé felkészülve.
sztem először mentálisan kell felkészülni.
én még nem tudtam.sajnos...
volt még egy másik írás is ami nem tetszett.
a következő: "sőőőőőt a somlói galuska is finom amiben rum van, az ízéért fogyasztjuk!"
ez olyan hogy vered a melled hogy nem iszol de közben a rumos somlói becsusszan.
számomra érthetetlen.
én pl. olyan csokit se eszek amiben alkohol van.(ehhez képest mindig olyat kapok ünnepekre...:ĐĐ)
és azt hogy "fogyasztjuk" a saját nevedben mondd légyszi,
csak ennyit akartam.

PÍSZ



© Szaffiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-05 13:47:05 (145)
ebben az esetben azért, hogy kitűnjön a tömegből :-)))
[előzmény (140)]

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-04 19:45:11 (144)
:))) Remélem ez sosem fog bekövetkezni.
[előzmény (143)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-04 19:42:22 (143)
azt nem tudom, de ha valaki így tesz akkor majd szólj, hogy jól megmondhassam neki a frankót.
[előzmény (142)]

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-04 19:27:15 (142)
És ki állítja az ellenkezőjét?
[előzmény (141)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-04 19:21:03 (141)
az ember nem válik sxe-vé anélkül, hogy nem tudná mi az. max nem dohányozna, nem cigizne, nem inna, nem drogozna satöbbisatöbbi.
[előzmény (140)]

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-04 19:14:55 (140)
Lehet, hogy máshol ez így van, de M.o.-n kevés sxe ember van, ezért szerintem a legtöbbje nem a valahová tartozás miatt éli úgy az életét ahogy.
Amúgy szerintem inkább az a tendencia, hogy sokan azért lesznek sxe-ek, mert bekerülnek a hc-ba, hallanak a sxe-ről, és beleugranak mindenféle motiváció nélkül. Ezek az emberek rövid időn belül fel is hagynak vele.
[előzmény (139)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-04 19:10:46 (139)
te vagy a kivétel, aki erősíti a szabályt.
mert neked mindegy, hogy van-e mozgalom, vagy sem, te akkor is ilyen maradsz. a többség, (TPeti hasonlítával élve) mint az anonim alkoholisták, egymás támogatására szorul. A többségnek több mindenre képes másokkal együtt, mint egymagában. (ez nem csak az sxe-re igaz)
[előzmény (138)]

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-04 19:02:39 (138)
Ez sem igaz. 15 éves korom óta élek így (lassan 28 vagyok), és az esetek 95%-ban egyedül voltam a nézeteimmel. Leszarom, hogy rajtam kívül még hányan sxe-ek.
[előzmény (137)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-04 19:00:24 (137)
persze hogy nem az egészséges életmód... a ,,valahová tartozás" a lényeg, aminek igénye az ember egyik fő mozgatója
[előzmény (136)]

© Szaffiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-04 13:48:36 (136)
az eddig elhangzottak alapján én úgy látom, hogy nem az egészséges életmód itt a lényeg

egyszerűen egy sxe nem iszik alkoholt, nem dohányzik és nem füvezik, és esetleg ehhez hozzá csapja a vega életmódot


alapvetően az okok között nincs ott az egészséges életmód, csak páran ezzel próbálják magyarázni, ami hülyeség, mert ha ez lenne a fő ok, akkor igen sok minden másban is változtatniuk kéne az életmódjukkal kapcsolatban

sztem 2 ok lehet

vagy kurva sokat ivott, drogozott és dohányzott és már úgy érezte, muszáj valami drasztikus lépést tenni, és leállt az egyikről, de hogy ne is álljon vissza, a másik kettőről is le kell, mert ezek azé eléggé összefüggenek

a másik, aki utálja a cigi szagát és ízét, ugyan így van az alkoholal és a drog sem szimpi neki, és örül, hogy van olyan, hogy sxe mozgalom, mert így nem lérzi magát kívülállónak, ha elmegy egy buliba



Elejére << Előző < ... 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 > Következő >> Végére