Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Straight Edge mozgalom
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Miről is szól ez?

Elejére << Előző < ... 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 > Következő >> Végére

© xatixválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 22:35:02 (75)
"Ha azért nem isztokszívtok/cigiztek/ stb., mert nem szeretitek, akkor ez miért olyan nagy dolog?"
szerintem azért, mert sokan vannak akik még rajtunk kívül nem szeretik ezeket a dolgokat, a környezetük miatt mégis élnek velük, csak hogy beilleszkedjenek ezekbe a csoportokba, amelyek szintén így jöttek létre, egy rossz megszokásból. a straight edge bebizonyítja, hogy ha nem élsze ezekkel a dolgokkal, az egyáltalán nem gázos, ne gyilkold magad csak mert mások is azt teszik

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 22:34:33 (74)
lehet, hogy furcsa, de nekem jobban ízlik a sör, mint a kóla... (egészségesebb is). Szoktam csak úgy sörözgetni, tanulás mellett elszopogatok egy (esetleg két) üveggel. A bebaszás egyáltalán nem cél.

A dohány is jól esik normális mértékben...... Miért van olyan érzésem, hogy ezt már elmondtam?
[előzmény (73)]

© xatixválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 22:31:30 (73)
a csokit azért eszem meg, mert finom, sőőőőőt a somlói galuska is finom amiben rum van, az ízéért fogyasztjuk.
viszont ott van a sör amiből megiszol többször fél litert. azt már nem az ízéért iszod (vagy ennyire finom lenne?) a drogokat az ember direkt a tudatmódosító hatása miatt használja, a cigaretta meg az amit soha nem fogok megérteni, hogy mire jó.

lényeg, hogy a csokit nem az általa elődidézett eufórikus állapot miatt eszegetem, és a kólát se azért, mert élénkít
[előzmény (68)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 22:28:47 (72)
jó aláírom. :)))

bár kicsit iszogatni, és csak kicsit berúgni, tudni mi történik -- miközben mindenki seggrészegre issza magát, és okádik -- nekem nehezebb mint egyáltalán nem is inni.
[előzmény (71)]

© xatixválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 22:24:45 (71)
soha nem inni még eleinte nagy mutatvány 40 részeg között:))
[előzmény (58)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 21:13:33 (70)
oké, én is megyek. kíváncsian várom a válaszod, ugyanis tényleg nagyon érdekel a dolog
[előzmény (69)]

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 21:11:16 (69)
Majd ha lesz időm, akkor hosszabban reagálok erre, de most le kell lépnem.
[előzmény (68)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 21:06:31 (68)
Rájöttem, hogy zöld tea függő vagyok (ma már a negyedik literrel iszom)... :)))
na komolyan:
Engem végülis nem zavar, ha valaki ,,tisztán" akar élni....

bár akkor fel kell tenni a kérdést, hogy ez mit jelent, mert ugye pl.

a sok csokievés örömhormonokat szabadít fel...... akkor az is befolyásolja a hangulatot. Ergo a jó straightedges nem eszik csokit, mert ő a nélkül is ugyanolyan boldog, mint a többiek csokival. Itt válik nevetségessé ez az egész mozgalmasdi.
Páran úgy nem szívunk füvet, hogy ezt egyszerű tényként kezeljük, de nem hangsúlyozzuk, mert kit érdekel?

Azért, mert nem iszol, szívsz, cigizel, stb. még nem kell mozgalmat csinálni, véleményem szerint. Vagy akkor alakítsam meg az anti-hamburger mozgalmamat, csak azért, mert én nem eszek hamburgert... Persze, hogy nevetséges. De csak azért nevetséges, mert amögött, hogy nem eszek hamburgert nem ideológia, hanem az a tény van, hogy nem szeretem. (hidd el, lazán megenném, ha két napig nem adnának mást enni :)))) Milyen ideológia van a straight edge mögött?

Ha azért nem isztokszívtok/cigiztek/ stb., mert nem szeretitek, akkor ez miért olyan nagy dolog?

Így ez az egész tényleg egy kicsit hasonlít egy anoním alkoholisták egyesületére. (John vagyok, három éve tiszta, stb, stb.)

Ha pedig az van, amit Preserve mond, hogy sokan annyira kikészültek ezektől a dolgoktól, hogy inkább a teljes nemfogyasztás mellett döntöttek, akkor ti bizony nagyon is függők vagytok. Olyanok, akiknek egymás társoságára, ideológiára, és ,,divatra", meg a többiek példájára ahhoz, hogy ,,tiszták" maradjatok.... Ez persze előfordul, és akkor nagyon jó, hogy van nektek ez az sxe, mert tényleg segít. Hajrá, csináljátok csak! (ez nem irónia) Az alkoholisták bármeddig képesek tiszták maradni, de ha aztán egyszer egy korty sör kerül a garatba, nincs megállás......
[előzmény (65)]

© Oguzválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 20:48:40 (67)
Nem általánosítok, ez egy-két eset volt, de nem szép...

Én nem döntök el semmit, csak a véleményemet írom le
és természetesen messze mindenkinek az alap szabadságjoga azt enni-inni, szívni, nem-enni, nem.inni, nem szívni, dugni, nem-dugni, amit és ahogy akar. És az sem baj, hogy vannak ilyenek, csak ezt ne akarják másba (akár szószerint is értve) beleverni.

Attól a véleményem az, ami alant van...

Viszont, amit írsz, az pontosan engem támaszt alá...
Mert nem bírt ki egy részegséget annélkül, hogy ne váljon alkoholistává....
Nem azt írtam, hogy az az akaraterő, hogy meg tud állni...?
Nem a két véglet közül a "jobbik"...
[előzmény (66)]

© Persevereválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 20:38:55 (66)
Na idefigyelj, Oguz!
Én nem ismerlek téged, de te is ugyanolyan erőszakos és intoleráns vagy, mint némely SxE-es.
Miért döntöd te el, hogy mi a mértékadó? Én ismerek olyan embert, aki ezt a döntést azután hozta meg, miután már olyan dolgokat tapasztalt, amik-hogy úgy mondjam-nem csupán egy sima szalon-spiccel értek fel.


[előzmény (62)]

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 20:37:19 (65)
Ne érts félre, mert tényleg vannak ilyenek is, de hál' istennek itthon nincsenek. Legalábbis én nem ismerek ilyet, mert úgy lenne, akkor már rég megvertem volna.
[előzmény (61)]

© Persevereválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 20:31:38 (64)
Oguz-ne általánosíts, kérlek!
Van ilyen is, olyan is, mint mindenhol!
[előzmény (57)]

© Oguzválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 20:31:32 (63)
Bocs: természetesen érzékszerveik....bár ez sem rossz: ...értékszerveik?

© Oguzválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 20:30:14 (62)
Igen, én is írigylem a dohányosokat, de már nem tudok rászokni sajna. A cigifüst sem rossz, ha nem áporodott, vagy jó cigiből való...
Amúgy meg már csak a dugás hiányzik a "tiltó-listájukról".
Egyébként pont ott van az eb elhantolva, Gandalf, amit írsz. mint a népmesében...tudod, inni, hogy ne legyél részeg, szívni, hogy jobb legyen az idegeknek, mint, ha nem szívnád, dugni és ne legyél aids-es (:)), meg a nők se lopják el a szíved, és havonta, félévente, amikor jól esik szívni egy spanglit, de mégsem leszel drogos... Igen, ez az igazi mértéktartás, ez az igazi önmegtartóztatás... Úgy élvezni az élveznivalókat, hogy ne váljanak életet megrontó szenvedélyekké... akik ezt nem merik vállalni bizonyára gyenge jellemek, félnek, hogy kísértésbe esnek és értékszerveik rabjaivá válnak. Éljen a véres bifsztek!!! Utána meg egy jó pohár cabernet!!! És egy szivar!!!...............
[előzmény (58)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 20:27:37 (61)
kösz. :)) lehet, hogy nem vagyok az, de ebből az egészből ez jön át.
[előzmény (60)]

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 20:25:25 (60)
Nagy emberismerő vagy! Gratula!
[előzmény (58)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 20:18:21 (59)
szép, mondthatom. Eddig csak sötét boneheadekről hallottam, hogy seggrészeg csöveseket vernek......
[előzmény (57)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 20:17:39 (58)
minden éjjel seggrészegre piálni magad, nem túl nagy mutatvány. Soha nem inni szintén nem túl nagy mutatvány. Kicsit iszogatni, mértéket tartani, az mutatvány.

Ez a ,,én pia/cigi/drog/hús/stb. nélkül is jobb fej vagyok mindenkinél, aki iszik/dohányzik/drogozik/húst eszik" nem több, mint egy kurva beképzelt szöveg. Plusz csak úgy süt belőle a sok elfojtott kisebbségi komplexus. Hogy a jó életbe veszitek a bátorságot, hogy mindenki fölé helyezzétek magatokat? Mi vagytok ti, valami felsőbbrendű straightedge faj, vagy mi?
(akinek nem inge,.....) Ti tökéletesnek akartok látszani, vagy mi? (mert kilóg a lóláb)

Igenis van egészséges mérték dohányzásban is... Ahogy leírtam, egy-egy nagyritkán, vasárnapi ebéd után elszívott cigi jól esik, de nem kapsz tőle tüdőrákot. (még függö sem leszel)
[előzmény (56)]

© Oguzválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 19:33:45 (57)
Én hallottam olyant, hogy ezek a "egészségesTisztalelkek" jól eltángálták a bagózó vagy urmbocsá szalonspicces vagy részeg fiatalokat a bulijukon. Tehát az agresszióval próbálják az "egészséget terjeszteni"? De arra nem gondolnak, hogy az az akusztikai környezetszennyezés, amit ők mívelnek az egészségre is ártalmas, valamint a fizikai bántalmak is? Fasiszták ezek?
[előzmény (52)]

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 19:25:55 (56)
"az a jó, ha az ember arra törekszik, hogy megtalálja az egészséges mértéket"

Dohányzás- egészséges mérték. Hahahahahahahahahahaha!
[előzmény (52)]

© xatixválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 19:23:44 (55)
és az ember évszázadokig irtotta a buzikat is...gyönyörű...
[előzmény (44)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 18:28:04 (54)
mondjuk nagyon radikális eset
[előzmény (53)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 18:09:52 (53)
Jól beszélsz, fijam!
De ez mostan kérem komoly, hogy nem dugnak?
Nyugtassatok meg, hogy ez csak vicc, mielőtt elsírom magam.
[előzmény (52)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 17:51:14 (52)
a másik (tegnap este google ,,barátom" segítségével felfedezőütra indultam a straight edge világába :))))))

Szóval vannak olyanok, akik nem dugnak, nem cigiznek, nem kábszereznek, nem isznak, nem esznek hüst, de még kávét sem isznak.

Aztán a ,,követők" közül már néhány azt mondja, hogy ugyan, azért csak kellene dugni, az már egy kölün ,,almozgalom")

Megint mások meg azért csak esznek egy kis húst, mások meg azért csak isznak egy kicsit. (Mondjuk olyannal, hogy drogoznának nem találkoztam, de biztos csak nem merik bevallani :)))))

Hol itt az egység, kérem?

Kettő: szerintem mindenben az a jó, ha az ember arra törekszik, hogy megtalálja az egészséges mértéket, legyen szó piáról, szexről, étkezésről (hiszen a hús is fontos része a táplálkozásnak), dohányról (nem szívok napi két doboz pirosmultit, de vasárnap esténként egy adag pipadohány jól esik, vagy nagyritkán, egy egy ebéd, vacsora után egy cigi).

Drogokról mondjuk nincs túl nagy tapasztalatom, azért ezt a témát kihagyom. (kipróbáltam párszor a füvet, de nem tetszett, hagytam is a fenébe)

Vélemény?

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 14:52:13 (51)
tényleg, minek is az, na szia...
[előzmény (47)]

© Szaffiválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 14:34:09 (50)
a másik

én biztos vagyok benne, hogy azért kezdtem el bulik előtt és alatt inni, mert a társaságomban mindenki ivott, az más kérdés, hogy ez az "életforma" nekem be is jött

voltam úgy bulin, hogy rajtam kívül mindenki részeg volt, és borzalmas élmény volt, halálra idegesítettek azok az emberek, akiket amúgy nagyon kedveltem

úgy gondolom, ha valamilyen okból úgy döntenék, hogy nem iszom többet, akkor keresném hasonszőrűek társaságát, és pont emiatt, és amiatt, hogy az emberek mindig szeretnek valamilyen "csoporthoz" tartozni, ezért lesz, vagy tán már lett is a sXe "mozgalom", bár szerintem a mozgalom, mint szó, továbbra sem helytálló

© Szaffiválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 14:29:39 (49)
ez korrekt volt
[előzmény (48)]

© H.Kriszválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 14:20:34 (48)
Az sXe szerintem teljesen magánügy. Akkor jó ha nem akarja az ember másokra rákényszeríteni. Van olyan ember aki úgy érzi az ő élete tisztán sokkal jobb és többet ér és van akinek szüksége van egyéb szerekre ahhoz hogy jól érezze magát. El kell fogadni a mások döntését és véleményét és ami nagyon fontos, nem szabad téríteni annak nincsen semmi értelme. Amit meg tehet az ember ha ezt az utat választotta és annak csak örülne, ha még többen szeretnének egészségesebben élni, hogy amikor megkérdezik tőle, hogy neki miben nyújt több pluszt az életében egyszerűen elmondja és kész. Aztán ha valaki fogékony az megpróbálja, ha nem akkor fölösleges erőltetnie.
Szerintem azokat az embereket sem szabad lenézni akik megpróbáltak tisztán élni, de valamikor mégis csak úgy érezték, hogy nekik szükségük van más szerekre is. Hiszen az ember ha valamit nem próbál ki hogyan tudná eldönteni, hogy neki az jó vagy sem.

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 14:04:34 (47)
Szerinted egy pillanatig is elgondolkozom rajta?
[előzmény (46)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 13:35:57 (46)
szerintem tudatosan érted félre, ne tedd, inkább gondolkozz el rajta. nem azt mondtam, hogy mostantól kezdve rúgj be minden nap.
ugye nem is olyan nehéz, ha tényleg akarod?
[előzmény (45)]



Elejére << Előző < ... 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 > Következő >> Végére