Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Straight Edge mozgalom
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Miről is szól ez?

Elejére << Előző < ... 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 > Következő >> Végére

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-09 15:55:18 (105)
wov :)
azzal vigyázz, állítólag impregnálják mindenféle szarral! :)
[előzmény (103)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-09 15:54:18 (104)
ne általánosítsunk, én ezt eddig csak nálad látom problémaként...
[előzmény (97)]

© Whaveválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-09 15:52:07 (103)
Alban Hammer ;)
[előzmény (101)]

© Whaveválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-09 15:51:48 (102)
meg ugyan maganvelemeny, de iszonyat pocsek ize van :)
[előzmény (100)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-09 15:51:32 (101)
nagy mázlista lehetsz! :))

mi a kedvenc "márkád"?
[előzmény (98)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-09 15:50:31 (100)
persze, hogy eltúlzom...

a csokoládé teljesen másként működik. nem okoz semmilyen plusz eufóriát. egyszerűen csak vannak olyan emberek, akiknél a pszihés addikció igen gyorsan kialakul.

a kóla esetébern egy kicsit más a helyzet. túl azon, hogy az egyik legegészségtelenebb legális termék: a szénsav, a cukor, a mesterséges aromák, a tartósítószerek és a stabilizálószerek mellett egy nagy adag koffeint is tartalmaz, amelyről tudjuk, hogy nem is olyan ártalmatlan drog.

ha rajtam múlna, 18 év alattiak részére biztosan nem lehetne árusítani.
[előzmény (96)]

© Szaffiválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-09 14:28:55 (99)
"csokiból pedig nem kell annyit enni, hogy az már tényleg élénkítsen"

????
[előzmény (96)]

© Whaveválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-09 14:05:46 (98)
en csak az ize miatt szivom a fuvet, nem a hatasa miatt.

pff.

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-09 14:03:20 (97)
Mivel van ez a rögeszméd, hogy a sxe arcok übermensch-nek tartják magukat, ezért megadom neked az örömöt, és megerősítelek a hitedben.
[előzmény (95)]

© Persevereválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-09 13:34:22 (96)
Én a magam részéről bojkottálom a kólát, nem csak az élénkítő hatása miatt; csokiból pedig nem kell annyit enni, hogy az már tényleg élénkítsen. Tehát azért egy kicsit eltúlzod a dolgot.
[előzmény (95)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-09 12:15:27 (95)
jól látod!
ott követelmény, itt meg nem. a koherens gondolkodás valószínűleg már akkor sem volt erősséged.
én próbáltam veled normálisan beszélni, de valami sXe übermencs ideológiától vezérelve még arra se vetted a fáradságot, hogy megpróbáld értelmezni azt, amit írtam, (sőt ezt egy pökhendi beírással csak megerősítetted) inkább egy részleted kiragadva próbáltál egy meglehetősen primitív analógiával előállni.

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-09 11:49:40 (94)
Meg az is, hogy a mondatot nagy betűvel kezdjük.
[előzmény (93)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-09 11:47:14 (93)
így van, bezzeg én. nem olyan nagy dolog ez. pár magyarul leírt összetett mondat értelmezése alsós követelmény.

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-09 10:46:54 (92)
Bezzeg te...
[előzmény (89)]

© H.Kriszválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-09 10:43:15 (91)
Bocs a "szinte" szó kimaradt. Szerintem nem is a felhagyás a lenyeg, hanem a miért kezdték el. Nem azért mert megtapasztaltak valamit és aztán tudták róla, hogy rossz. Hanem mert nem volt lehetőségük kipróbálni ezeket a szereket.

Néhány együttes elkezdte a vegetarianizmust és a veganizmust belevenni. De nem mint a sXe annélkül nem lenne az.

Szerintem mindenki egy külön egyed és ez nem egy dogma, tehát mindenki maga dönti el neki mi fér bele és mi nem.

Én nem iszom kávét sem, szénsavasat sem, alkoholt sem, nem dohányzom, nem használok drogokat és monogám vagyok. Bár én nem itélem el ha valakinemk ez mást jelent.

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-09 10:39:47 (90)
lényeg, hogy a csokit nem az általa elődidézett eufórikus állapot miatt eszegetem, és a kólát se azért, mert élénkít

ignorance is a bliss...
[előzmény (73)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-09 10:36:17 (89)
mégegy hüjjje...
[előzmény (55)]

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-09 09:25:45 (88)
A sxe-nek és a vegetarianizmusnak semmi köze egymáshoz. Attól, hogy eszel húst még lehetsz sxe. A vegetarianizmus nem része a sxe-nek, bár egy logikus lépés, ha sxe vagy.
[előzmény (86)]

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-09 09:24:34 (87)
Van benne némi igazság, de azért nem teljesen fedi a valóságot. Ian Mackaye, akitől ezt az egész straight edge dolgot származtatják, még mindig ugyanúgy sxe, mint akkoriban volt. Vagy ott van Henry Rollins. Ő is ott volt az egész kialakulásánál, és a mai napig úgy él. Igaz egyikőjük sem vállalja fel a sxe címkét. És azért vannak egy páran, akik hasonló cipőben járnak.
Másrészről igazad van. Nagy százalékuk előbb-utóbb felhagyott vele.
[előzmény (85)]

© Whaveválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-09 09:13:10 (86)
Enforcer a vegan dolog mennyire fugg ossze az sXe-vel? alapjaban veve lehetsz sXe attol, hogy eszel hust, vagy akkor mar tilos magadramondani? :)

© H.Kriszválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-09 08:38:09 (85)
Sziasztok!

Amit most leírok az az én véleményem, mind a "sXe mozgalom kialakulásáról, mind azt amiért én ezt az utat választottam. Lehet, hogy majd néhányan lehülyéznek és még többen utálnak majd, de ez az én véleményem.

Természetesen nem voltam ott és jelen ennek a mozgalomnak a kialakulásánál és így csak az újságg cikkek alapján tudtam levonni a következtetéseimet. (amit maguk a létrehozói mondtak el) Akik elkezdték ezt az egész mozgalmat kialakítani még mind tizenévesek voltak és Amerikai állampolgárok. Ebből következik az, hogy azokat a szereket amelyeket nem használhattak, mint az idősebb társaik elkezdték a hatásuk pontos ismerete nélkül gyűlölni. Amikor ők ezek ellen énekeltek, talán csak annyi fogalmuk volt a drogokról, alkoholról stb. amit a "nagyoknál" láttak, bár szerintem ez sokkal kevesbb mintha saját magad tapasztalod meg. Ezt az egészet arra alapozom, hogy akik ennek a mozgalomnak a kialakításában részt vettek aktívan mind kivétel nélkül 21 éves koruk után kipróbálták mind azt ami ellen énekeltek annak idején, sőt a nagyobbik részük a mai napig fogyasztoja ezeknek a szereknek.
Én magam ha valaki elég régóta ismer, tudja nagyon sok alkoholt fogyasztottam és nem vettetem meg a drogokat sem. (a dohányzást egész kicsi korom óta utáltam, így nem éreztem hogy ki akarnám próbálni) Persze ezektől a szerektől megváltoztam és eltorzult bennem valami, majd elérkeztem arra a pontra, hogy megittam 10-12 sört féldeci pálinkával tuningolva és józan maradtam. Akkor felvetődött bennem a kérdés, miért költsem erre a pénzem tovább? Még akkor nem gondoltam arra, ha viszont abba hagyom eleinte nehézségeim lesznek, voltak fizikális fájdalmaim és iszonyatosan hiányzott a szervezetemnek. (fél évig ha valaki ivott mellettem megszagoltam mit iszik) azttán egyszer csak az egyik ilyen szagolásom során elfogott a hányinger és azóta is undorodom a szagától.

Szerintem mindenkinek saját magának kell eldöntenie, hogy neki mi a jó és mi a rossz, ezt nem lehet erőszakkal befolyásolni és fölöslegesen lyukat beszélni sem jó a másik hasába. Ha kérdezik, hogy nekem ebbe mi a jó elmondom és mindenki levonhatja magának belőle a jót és a rosszat. a többi már rajta múlik.

üdv.

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-09 01:01:06 (84)
és akkor mi van a csokival? :))))



na jó, ezt már én se gondolom komolyan.....
[előzmény (83)]

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-09 00:46:47 (83)
A straight-edge-ek a tudatmódosító hatásuk miatt vetik el ezeket a dolgokat.
[előzmény (82)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-09 00:44:39 (82)
a jeges tea is jó. Én zöldtea párti vagyok, mint már írtam :))))) De akkor a straight edge csak azért veti el ezeket, mert a követőik nem szeretik? (bocs, biztos hülye kérdések, de kicsit zavarosak a dolgok)
[előzmény (81)]

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-09 00:42:14 (81)
Nem vetek el semmi ilyet. Én nem szeretem, de ez alapján nem ítélek el senkit. Tisztában vagyok vele, hogy egyesek szeretik a jó borokat, és nem feltétlenül a hatásuk miatt. Én a jeges teával vagyok így.:))
[előzmény (80)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-09 00:39:23 (80)
világos, érthető... nem is a hozzád hasonlókkal van bajom (mert engem nem érdekel, hogy ki mit fogyaszt), hanem azokkal akik ez alapján sorolják be az embertársaikat.....Bár azt már te is írtad, hogy az a csoprt neked se szimpi.
A sok x-es nicknév meg felvágás, dehát biztos jó azis valamire.... (és ez sem nagyon vonatkozik rád)

Ez elfogadható indok. Ha nem szereted ne csináld. :))) Van aki nem szereti a pia ízét.... de egy jó baaltonfelvidéki bor (főleg egy megfelelő sajttal) a kulináris mennyországba juttathatja el az embert. Bár valószínű nem egy azonos minőségű borrol és azonos lényegről beszélünk. Mert van akinek, csak arra kell a pia, hogy bebasszon, van aki meg élvezi a jó minőségű dolgok minden kortyát..... Mintha te az előbbit is elvetnéd csak azért, mert a pia rossz definíciójával találkoztál csak az eddig. Nem?
[előzmény (79)]

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 23:57:10 (79)
Na, akkor leírom az indokaimat, hogy én miért élek úgy ahogy. Gimi elsős koromban (jelenleg 27 éves vagyok) még ún. alkalmi alkohol fogyasztó voltam, ami azt jelentette, hogy hétvégén, ha elmentem a haverjaimmal, akkormegittam 1-2 pohár bort, de berúgni sosem rúgtam be. Egy idő után aztán kezdtem megkérdőjelezni annak az értelmét, amit csinálok. Berúgni sosem akartam, mert őszintén megmondom, hogy utáltam látni az amúgy jó fej haverjaimat részegen kivetkőzni magukból. A bor ízét meg nem is szerettem, csak azért ittam, mert a többiek is ezt nyomták. És ez az ami még jobban idegesített, hogy az emberen elvárás volt, hogy igyon. Mivel akkoriban kis hülye seggfej voltam, és minden ellen lázadtam, ezért egyik nap úgy döntöttem, hogy nem fogok inni többször (a cigizést mindig is hüjeségnek tartottam, míg drogokról nem is nagyon tudtam). Ez '91-ben volt, és akkor még nem tudtam erről a straight edge dologról. Miután ilyen absztinens lettem, rájöttem, hogy teljesen jól érzem magam mindenféle tudatmódosító nélkül is. Ráadásul a közeli rokonságomban akadt 1-2 alkoholista, akiknek végignéztem a lecsúszását. Ez is csak megerősített a hitemben. Bár tisztában voltam vele, hogy lehet mértékkel is alkoholizálni, én még az esélyt sem akartam megadni ennek a végkifejletnek (mármint az alkoholizmusnak). Szép lassan meggyűlöltem az alkoholt. A fogyasztókkal semmi bajom, a legjobb barátaim mind isznak, cigiznek, szóval nincs meg bennem ez a "jobb nálad" dolog. A straight edge-ről '93-ban hallottam először, és egyből megtetszett ez az egész alapelv. Mivel előtte is így éltem, ezért nem lehet azt mondani, hogy azért lettem ilyen, mert x.y. ezt és ezt énekelte. Azóta is így élek (5 éve vegetáriánus is vagyok), és egy pillanatig sem merült fel bennem, hogy valamit is másképp kéne csinálnom. Az meg hogy ki mit szól hozzá, megmondom őszintén nem érdekel. 13 év alatt annyi hülyeséget hallottam már az egészről, hogy az egész lepereg rólam. Ha aztmondod, hogy szektás vagyok, akkor legyek szektás, nem érdekel.
A lényeg, hogy én tudom, hogy életem legjobb döntését hoztam meg '91-ben.
[előzmény (68)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 23:08:17 (78)
:)))) terelünk, terelünk?
[előzmény (77)]

© xatixválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 22:44:33 (77)
felőlem legyen vallási jellege is, amíg nincs senki aki kivisz minket egy szigetre és egyszerre isszuk meg a mérget a minor threat alakulásának 20-dik évfordulóján

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 22:37:24 (76)
ebben viszont van valami..... Így viszont már kicsit vallás jellege van a dolgoknak... :))))

mondjuk ismerek olyan embert is, aki azért próbálta ki a füvet, mert a környezete is szívott, de aztán nem tetszett neki, és a környezete ezt elfogadta.... aláírom, nem mindenkinek adatik meg az ilyen jó környezet.....
[előzmény (75)]



Elejére << Előző < ... 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 > Következő >> Végére