Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Alvin és a Mókusok
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
www.alvinrecords.com

Elejére << Előző < ... 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 ... > Következő >> Végére

© Kutyaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-17 12:37:14 (878)
Ja..
S ha már Clash,
Talán olvasd el a Garageland szövegét...
Vagy nézd meg a Clash rudeboy filmjét..
Vagy olvasd el akármelyik Strummer interjut.. rossz fába vágtad a fejszéd öcsi..
[előzmény (875)]

© Jasterválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-17 12:35:04 (877)
Ha fel sem fogod,miről beszélünk,minek írkálsz ide?
Neked nem is érné meg elmagyarázni,ha eddig nem sikerült felfognod,később sem fog menni...
[előzmény (875)]

© Kutyaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-17 12:29:29 (876)
Faszkalap.. nem a mennyiséggel hanem a minöséggel van a gond..
Tanulj meg olvasni aztán gyere vissza!

Üdv a tinigyilkos
[előzmény (875)]

© vankuverilaciválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-17 12:23:36 (875)

ilyenen pityeregni, hogy tini gimisek járnak ska bulikba , és hol voltak ők négy éve amikor csak hatan jártak Csizmáskandúrra , mert az volt az igazi stb...Ha hatan jártak volna mindig Specials , Bad Manners koncertekre akkor neked honnan a picsából lenne Specials-bakelited?!Egyébként te miért nem voltál ott amikor az említett zenekarok 6-8 ember előtt játszottak!Lehet, hogy még a kukid sem volt szőrös!Valamikor pedig a tisztelt felháborodott tini-fikázó bácsi kitűzője is új volt!Most jut eszembe , hogy én is tök ciki vagyok mert nem voltam ott az első Clash-koncerten! De mindegy , mert a Clash is nagy fos mert ötvennél többen jártak a koncertjeikre.Demagóg hülyeség az egész!

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-17 11:53:02 (874)
Ezek miatt a dolgok miatt viccelődtem azzal a PASO topicjában a Gödör-koncert után, hogy ők lesznek-e a következő Kispál és szerintem nem volt alaptalan. Viszont nekem semmi bajom ezzel. Egy mulatós-táncoltató csapat, akiknek soraiban nem vélek felfedezni komoly mondanivalót, amitől hiteltelenné válna, mikor "tarisznyásoknak" kezd játszani. Az más kérdés, hogy megmosolygom, mikor Kristóf úr jamaikai gyökerekről, meg rasztákról kezd a színpadon észt osztani, mintha ez bármit is számítana. :-) Szóval hajrá, nem az a lényeg, hogy ki van a színpad előtt, hanem hogy a zenésznek tetszik-e, amit saját maga csinál és hitelesnek tartja-e.

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-17 11:01:13 (873)
akkor elértük a célunkat! :)
[előzmény (872)]

© Kutyaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-17 11:00:21 (872)
És mindez egyébként a Tigris miatt van :))))))))))))))))))))))))))
[előzmény (871)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-17 10:59:36 (871)
ezt csak úgy, bele a nagyvilágba, lássa mindenki, mi folyik ebben az országban.
[előzmény (869)]

© Kutyaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-17 10:35:30 (870)
Szia...

A megfigyelt SHARP skineid is nézd meg hogy hány kis ska koncertra járnak le.. a szám a 0 felé tendál erösen..
Ha Jakival példálozzunk.. Szerinted ö örül annak ha majd csak olyan arcok járnak le a koncijaira akik szerint a trial egy bicikliverseny? én vhogy nem hiszem..
Igen, én se a specials bakelitjeimmel a seggembe születtem.. nem volt ennyi zeném.. viszont ha tehetem ott vagyok az összes koncerten és régen meg utánnaolvastam, érdeklödtem, megszereztem minden zenét
Ez ma hiányzik.. Ismerik a Pasot és kész.. ha megfigyelted... hogy mondjuk wickedán mennyivel kevesebben voltak..
A gond az hogy ti tényleg elveszititek ezt a célközönséget, én még emléxem hajdanán mekkorákat buliztunk még a telt házas csizmikre, kokler, 17 koncikra.. és egyáltalán nem éreztem magam kivülállonak, ma egyre inkább...
Lehet igy bennünk van a hiba.. de én inkább fizetek kétszer annyit egy buliért, legyenek csak azok az arcok akiknek ez tényleg jelent vmit, csak érezzem jól magam..
Ez most nem ellenetek szól, tudod hogy a tagjaitok nagy részével tök jóba vagyok.. csak meg kell érteni hogy a mainstream meg az underground között nem sok átmenet van.. hogy barátaink szavaival ékeskedjek.. "vagy velünk vagy ellenünk"
Az egyetlen ilyen banda aki müködött a Rancid volt...

Ezt ne érezd támadásnak.. és max respect a koncikért amiket csinálsz...
pölö soha nem hittem volna egyszer magyarországon fogok denszelni egy slackert, egy new york ska, stb koncerten..
[előzmény (865)]

© Kutyaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-17 10:24:20 (869)
Ezt most nekem cimezted amugy?
[előzmény (868)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-17 08:47:33 (868)
ÚRISTEN!

HÍGUL a SZÍNTÉÉÉÉÉR!

JAJJ!



[előzmény (855)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-17 07:53:17 (867)
Ez ugye egy pelda lett volna Mark Chapman allitasara, miszerint a "gyerek ki akar maszni a kadbol"....:-)
[előzmény (864)]

© Jasterválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-17 01:38:48 (866)
Még mielőtt nekem is írnál,ez az én írásomra is érvényes,szerintem!Az én gondom önző módon,igen személyes,h.jelen pillanatban nem tudom élvezni a nagyszerű zenéteket az "utánpótlás" miatt!Lehet,bennem van a hiba!
De megértelek titeket is!!!!
[előzmény (865)]

© krsaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-17 01:26:50 (865)
mindig minden hígul és mindig minden addig volt trú, amíg hárman voltak a koncerteken...
közben meg ott sír a közönség, hogy miért nem jön el, miért nem jön el az, Jaki barátodat meg az infarktus környékezi, amikor meglátja a buli végi buktát, amikor kiderül a fizetők végleges száma...

"de a paso nem ska... hanem pop"
szerintem ez a kijelentés sem zeneileg sem szövegileg nem állja meg a helyét. Biztos van olyan szám, amelyik elmegy a mainstreamben, de szerencsére ez még nem egy "szalonképes" zenekar. A közönség egyik részéről tehetünk, a másik részéről nem.
akik meg a pénteki bulin pogóztak és tapostak, azok meg pont a tüntetésről érkező sharp skinek közül kerültek ki...


én is szeretlek, de te sem úgy születtél, hogy mindent tudtál a ska-ról, akikről meg most beszélsz, azok épp ismerkednek vele és van bennük hajlandóság az utánajárásra, valamint rendszeresen kapják a tradicionális ska büntetést a fülükbe a Tilos-on a Ska Club-ból és a PASOundsystemtől. Először unják, meg biztos lassú nekik, de rászoknak majd, hidd el...
[előzmény (857)]

© krsaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-17 01:18:55 (864)
nem értem pontosan a felvetést ;)

ezt a bulit nem mi szervezzük, meghívtak minket és elfogadtuk. Egy francia srác csinálja és itt a remek alkalom, hogy megmutassuk, hogy nem vagyunk annyira stílusfasiszták, mint ahogy azt hiszik! ;)
[előzmény (854)]

© krsaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-17 01:16:46 (863)
"Nem igazán tudom, hogy érted, azt hogy ”pont ez az” - arra, hogy az Attila előbb válaszolt, mint én. Valószínűnek tartom, hogy ennek az egyetlen oka annyi, hogy én tegnap már nem jutottam gép közelbe, hogy válaszolhassak, és mivel az ő zenekarát is megemlítetted, ő is úgy érezte, hogy illene valamit reagálnia. Még az sem kizárt, hogy esetleg a Tibi is kifejti az ezzel kapcsolatos nézeteit. Persze, ha te esetleg valami mást látsz a háttérben, akkor azt kíváncsian várom."


Ezért bocs, megkövetlek! Úgy emlékeztem, hogy valamelyik másik topic mellett láttam a neved aznap,amikor ezt írtam és azt hittem, hogy csak szarsz erre a felvetésre. Nem támadó jellegű volt ez a "pont te" részemről, inkább egy jelzés, hogy jó, ha ő is ír, de elsősorban nem neki címeztem, hanem leginkább te és Gepárd véleményére voltam kiváncsi.


"(Amúgy a Dannál kapcsolatos vitánál, nem hiszem, hogy indokolt lenne a többes szám, hiszen itt csak az Attilával vitatkoztak, pont ezért is kérdeztem rá a SAY tagok állítólagos Dan ellenes hangulatára, mivel nyugodtan megnézheted, egy büdös rossz szót nem szóltam a Danihoz.)"


(A Danos vitához semmi közöm. Csak azért írtam arra is, mert próbáltam rávilágítani, hogy Dan miért érezheti esetleg durvábbnak az utóbbi pár hétben a beszólásokat - egyszerűen azért, mert több ilyen dologban is megtalálták most. De, mint azt írtam, szerintem ezek egyike sem volt olyan durva, hogy ezen be kellene sértődni, vagy ezekre komolyabban kéne reagálni - szóval nem megvédeni akartam, hanem megmutatni az ő szemszögét is, hogy egy kicsit engedékenyebbek, elnézőbbek legyetek vele... Ezzel kapcsolatban említettem meg, hogy a ska-val kapcsolatban viszont tényleg radikalizálódott a hangnem.)


"Még az is teljesen oké, hogy a ska buliknak alapvetően más a közönsége, hiszen már lehet beszélni külön ska színtérről, a ska már nem csak egy üde színfolt a punkban, mint ahogy azokban az időkben volt, mikor még a Csizmáskandúr 30-40 fizető vendég előtt játszott Csepelen."


Igen, ezt én is így látom és ez szerintem tök jó - a PASO-nak az egyik célja az volt, amikor megalakult, hogy ezt elérje, stabilizálja.


"Csak éppen a sok magát büszkén punknak nevező egyed, aki szinte minden ska bulin megtalálható, hogy matt részegre igya magát és stírölje az egymással csókolózó gimnazista csajokat, sehol nincs mikor esetleg valóban punk buliról lenne szó."


Nem tudom, szerintem akikről most írsz (csókólózó csajokat figyelő, minden koncerten baromságokat művelő brigád), az egy elég jól behatárolható baráti kör és azok éppen azok, akik minden héten beszámolókat írnak ezekről az eseményekről és fotókat készítenek a koncertekről - igaz, nem mindig túl ízléseseket... ;) Szóval úgy gondolom, hogy ezek egy része ott van azokon a bulikon is, amiket te emlegetsz, sőt egy része kifejezetten azokon a punk/hc bulikon van ott, a ska bulikon pedig nem.


"És legyünk őszinték, az általad említett ska hatású punk zenekarok nélkül aligha létezne ilyen ska színtér mint most, hisz így legalább a punkokhoz eljutott, és azt hiszem bátran állíthatjuk, hogy a mai ska zenekarok kezdetben a punk színtéren kívül nem sok helyen találtak volna táptalajra."


Ez teljesen így van, ezzel nincs semmi gond. Ezek a zenekarok alapkövek voltak a mostani generáció számára és új lendületet adtak a ska-nak. Ha nem így lett volna, vagy nem ismertem volna el pl. a Hátsó Szándék munkásságát, akkor nem Krisna-Attissal próbáltunk volna meg főként ska-ra koncentráló zenekart csinálni, párhuzamosan azzal, hogy ő még a HSZ-ben is gitározott.


"Na, de hogy ez a hullám elült volna? Aligha. Nézz csak körül, nem tudsz úgy eldobni egy követ, hogy ne egy fúvósokkal operáló ska-punk zenekar valamelyik tagját találd tarkón."


Én bízom benne, hogy a mostani ska zenekarok (már akik annak hívják magukat) nem úgy alakulnak, hogy ska címszó alatt ska-punkot akarnak játszani. Félreértés ne essék, tök jó az is, ha valaki ska-punk zenekart csinál, de szerintem ma már túljutottunk azon, hogy ha valaki ilyen zenét játszik, az ska-ként aposztrofálja önmagát. És ha valami várható a közeljövőben, az szerintem nem a ska-punk, hanem a ska zenekarok alakulása lesz. Erre utaltam azzal, hogy elült az a hullám, ami a magyarországi harmadik vonalas ska-t életre hívta.


"(És igen valóban roppant elkeserítő az általad is példaként felhozott ”ska zenekar énekest keres” topichoz hasonló megnyilvánulásokkal szembesülni - feltételezem, hogy nektek még rosszabbul esik az ilyesmi -, viszont így nincs is mit csodálkozni az ellenreakciókon.)"


(Talán Te át tudod érezni, hogy mennyire szar érzés. Amúgy persze, erre nem is lehet máshogy reagálni - de pop-punk csapatot is láttunk már, mégsem kezdem el szidni a Supernem miatt a punk-ot)


"És bár nem kötelező egyet érteni, hiszen mindanynyian másképp látjuk ezeket a dolgokat, de én személy szerint remekül megvagyok a Bp-Parádé, meg a ZP törzsközönségéből érkező turisták nélkül is, hiszen ezek az arcok aligha maradnak itt huzamosabb ideig. Persze a mainstream megcélzása is egy út, de szerintem ez többet árt mint használ. Úgyhogy a fürdővizes hasonlatoddal élve, valóban nem szerencsés a vízzel együtt a gyereket is kiönteni, de ha ki akar szállni a kádból, akkor had menjen. Csak jó utat tudok kívánni neki."


Ezekre az arcokra építeni nem cél és azon kívül, hogy tényleg semmi szükség erre még nagy hiba is lenne. A mainstream közönség előtt azért kell megjelenni, hogy a műfajnak önálló létjogosultsága legyen - míg mindenki tudja, hogy mi a reggae és hogy mi a punk, addig arról, hogy "ska" az embereknek jobb esetben nem jut semmi eszébe, vagy rosszabb esetben a Sugarloaf-fal, ill. a No Doubt-tal azonosítják. Ez utóbbi pedig a második indok arra, hogy valaki kb.-re ska-t játszva kiálljon és beazonosítsa ezt a stílust.
[előzmény (852)]

© Jasterválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-17 01:13:46 (862)
Egyetértek Kutya barátommal és Pokolgép meglátását is helyesnek találom!A legutóbbi "ska" koncerten a Paso-ra be sem mentem,pedig én is szeretem a skat,pontosan a Kutya által megfogalmazott okok miatt!Semmi kedvem tizenéves,pepita jelmezbe bújt gyerekeket kerülgetni és előre félek a Toasters koncerttől,hisz a Paso miatt megint ott lesznek ezek,akiknek tényleg semmit nem mond még a két évvel ezelőtti bandák neve sem,nemhogy még a régebbieké!Sajnos ennek az én részemről az a következménye,h.csak akkor megyek ska közelébe,amikor tényleg olyan zenekar játszik,akit nem láthatok minden páros napon és számomra különleges és bánnám,ha ki kéne hagynom!Mikor kezdődik,bemegyek,végigéneklem és táncolom a koncertet,aztán hazamegyek!Régen nem így volt!
(De én is megjegyezném,mert nem akarok senkit magamra haragítani,h.semmi bajom a magyar ska zenészekkel,sőt sokukkal jóba is vagyok,csak egyszerűen elriasztja a régi ska kedvelőket ez a mostani helyzet)
[előzmény (857)]

© Kutyaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-16 23:56:27 (861)
Maradtam :)
[előzmény (860)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-16 23:54:49 (860)
azt a hippit anno pofán kellett volna kúrni!:)
[előzmény (857)]

© Kutyaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-16 22:41:55 (859)
Tudod mennyien vannak még igy?
Ami ska bulin vagyok mind ott van millió kis köcsög... pl te :)
[előzmény (858)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-16 22:40:01 (858)
Kuttyuli! Én nem vagyok ska fanatikus, kizárólag miattad járok le a ska bulikba, hogy örömet szerezzek neked jelenlétemmel!
[előzmény (857)]

© Kutyaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-16 22:37:37 (857)
Na ebbe már én is beleszolók..

Pokolgép látt meg a legjobban szerintem a probléma lényegét.. Higul a ska.. emlékszem még sok sok éve ahol 6!!!! fizetövendéggel buliztunk együtt a simonsba a csizmivel..
Most lemegyek egy koncertre.. tele a vacsi uj kitüzös fiatal gecc.. ska, rudeboy... de az hogy specials, senkinek nem mondd semmit...
Furcsa hogy egy pannonia koncerten mindenki oi-zik... na nem is furcsa..inkább szánalmas...
A kuki mukinak kb az 1%-a ismeri az eredijét...
Krsa... imádlak.. tudod... de a paso nem ska... hanem pop.. és egyre inkább arrra tart az egész...
A közönség az higul.. és ha megfigyeled a régi fanatikus arcok egyre kevésbé járnak le.. és egyre kevesebben is lesznek
Bevallom engem is egyre jobban idegesit a közönség, és sokszor már ugy voltam vele, hogy a lábamon ugráló hippi köcsögöt vagy agyonrugom, vagy elmegyek haza
Aki ismert tudja hogy mennyire ska fanatikus vagyok.. de manapság én is ugy gondolom hogy ska sucks...

Ettöl fügetlenül
"Stay Rude, Stay Rebel"

KRSA a többit majd élöben ha van kedved...
[előzmény (807)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-16 22:21:32 (856)
valaszt nem kaptam
[előzmény (853)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-16 22:12:54 (855)
Avassatok be. :-) Most azon folyik a vita, hogy a ska divat-e, vagy magas mondanivalóval rendelkező ándörgránd műfaj?

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-15 20:13:36 (854)
Es ez? :-)

"A Sonic Impact bemutatja:
Ska Meeting No. 1. - Október 29-30., Kultiplex

Október 29-én és 30-án a Kultiplex ad otthont az első francia szervezésű ska-punk-reggae bulinak. Az esemény érdekessége, hogy a két napos fesztivál folyamán megannyi remek hazai és külföldi bandát láthat a közönség, akik mind más és más oldaláról közelítik meg a jamaikai eredetű zenéket.
29-én a Honeyball és a P.A.S.O. mellett fellépő francia Obdurate zenekar például kőkemény punkrock-kal elegyíti a ska-t, Dj. Blue Bob – szintén Franciaországból – pedig jungle és D’n’B ritmusokkal zárja majd az estét. A 29-i nap érdekessége ezenkívül, hogy a Honeyball új klipjének koncertes részei is ezen a napon készülnek majd a Kultiplexben.
30-án a Szlovákiából érkező Polemic zenekar kezdi a bulit, remek hangulatú ska koncertnek nézünk tehát elébe. Őket követi majd a Pannonia All Strars Sound System verziója, kicsit lassabb, dub-osabb hangzásvilággal. Ezután a szintén Franciaországból érkező Massa Sound System-é, a reggae-é és a dancehall-é terep. Az október 30-i napot Dj. Mango és a tőle megszokkott füstös hip hop ütemek zárják."
[előzmény (849)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-15 17:12:50 (853)
Megkaptam, írtam is vissza. Bár erre tényleg kár szót fecsérelni, annyira kicsinyes.
[előzmény (753)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-15 17:11:18 (852)
Kedves Krsa!

Nem igazán tudom, hogy érted, azt hogy ”pont ez az” - arra, hogy az Attila előbb válaszolt, mint én. Valószínűnek tartom, hogy ennek az egyetlen oka annyi, hogy én tegnap már nem jutottam gép közelbe, hogy válaszolhassak, és mivel az ő zenekarát is megemlítetted, ő is úgy érezte, hogy illene valamit reagálnia. Még az sem kizárt, hogy esetleg a Tibi is kifejti az ezzel kapcsolatos nézeteit. Persze, ha te esetleg valami mást látsz a háttérben, akkor azt kíváncsian várom.

És, hogy radikalizálódik a hangnemünk? Nem tudom, meglehet. Ha így is van, ez valószínűleg egyenesen arányos az ún. ”színtér” lezüllésével. (Amúgy a Dannál kapcsolatos vitánál, nem hiszem, hogy indokolt lenne a többes szám, hiszen itt csak az Attilával vitatkoztak, pont ezért is kérdeztem rá a SAY tagok állítólagos Dan ellenes hangulatára, mivel nyugodtan megnézheted, egy büdös rossz szót nem szóltam a Danihoz.)

Azt hiszem senki sem kérdőjelezte meg azt, hogy mikor bulikat szerveztek azt szívvel lélekkel csináljátok e, még ennek pozitív mivoltát sem, mit ahogy azt sem állította senki, hogy ti ezen ne buknátok. Még az is teljesen oké, hogy a ska buliknak alapvetően más a közönsége, hiszen már lehet beszélni külön ska színtérről, a ska már nem csak egy üde színfolt a punkban, mint ahogy azokban az időkben volt, mikor még a Csizmáskandúr 30-40 fizető vendég előtt játszott Csepelen. (Ez még a 400 fizető vendéges Csizmáskandúr bulik előtt volt, ezeken a bulikon még nem képviseltette magát annyi ska-ikon, mint manapság.) Ez mind oké, az idők változnak, mint ahogy a közönség is. Csak éppen a sok magát büszkén punknak nevező egyed, aki szinte minden ska bulin megtalálható, hogy matt részegre igya magát és stírölje az egymással csókolózó gimnazista csajokat, sehol nincs mikor esetleg valóban punk buliról lenne szó. Noha ez engem eléggé hidegen hagy és cseppet sem hiányoznak, de ennek fényében talán érthetőbb, hogy miért ragadtatják magukat egyesek esetleg indulatosabb kijelentésekre.

És ha már így szóba került a hitelesség kérdése. Itt csak a saját nevünkben beszélhetek, a többi zenekar majd elmondja a saját álláspontját, ha akarja. Mikor elkezdtünk egy-egy ska (vagy mondjuk inkább úgy, hogy ska hatású?) számot játszani, akkor ez még kifejezetten ritka dolognak számított itthon. (A Dönteni kell pl. eredetileg még Pavlov Kutyái szám volt, 95-ben készült.) És legyünk őszinték, az általad említett ska hatású punk zenekarok nélkül aligha létezne ilyen ska színtér mint most, hisz így legalább a punkokhoz eljutott, és azt hiszem bátran állíthatjuk, hogy a mai ska zenekarok kezdetben a punk színtéren kívül nem sok helyen találtak volna táptalajra. Annak pedig, hogy abbahagytuk az ég világon semmi köze ahhoz, hogy ahogy írtad az ”összes iránymutató amcsi punk banda elkezdte fikázni a ska-t”. Egész egyszerűen az volt az oka, hogy gombamód kezdtek szaporodni az általad említett harmadik hullámot meglovagolni próbáló bandák, akiknek már a Less Than Jake volt az alap, a Specials pedig semmit sem mondott nekik. Ekkoriban kezdett a Macskanadrág, meg az Alvin is ebbe az irányba kacsintgatni. Amikor elkezdtük játszani az Op. Ivy-től a Crowd-ot, akkor az az újdonság erejével hatott, majd egyszer csak azt vettük észre, hogy ugyanezt a számot játssza a Semmi Komoly, meg a Csalez Lopez is. (Máig nem értem, hogy miért nem tudtak akkor már egy másik Op. Ivy dalt választani, hiszen voltak még ott nagyon jók.) Úgyhogy nekünk itt elegünk lett, szépen mentünk a saját utunkon tovább, főleg, hogy addigra a Csizmáskandúr megjelenésével, volt már igazi, ismert ska banda is. Na, de hogy ez a hullám elült volna? Aligha. Nézz csak körül, nem tudsz úgy eldobni egy követ, hogy ne egy fúvósokkal operáló ska-punk zenekar valamelyik tagját találd tarkón. És igen, erre van igény, mivel az embereknek sokkal könnyebben veszi be a gyomra az effajta emészthető zenét, így aztán érthető, hogy azt mondom, hogy ha a népszerűség iránti vágy hajtana, akkor én is valami hasonlóan emészthető muzsikával próbálkoznék. (És igen valóban roppant elkeserítő az általad is példaként felhozott ”ska zenekar énekest keres” topichoz hasonló megnyilvánulásokkal szembesülni - feltételezem, hogy nektek még rosszabbul esik az ilyesmi -, viszont így nincs is mit csodálkozni az ellenreakciókon.)

A szócső dologhoz meg csak annyit, hogy én nem várom el senkitől, hogy helyettem képviselje a gondolataimat, nem akarok másokat felhasználni semmi ilyesmire. Az mindenkinek a saját felelőssége, hogy a népszerűségét mire használja. Viszont amíg a legtöbb ska (de ez sajnos szinte ugyanígy állítható bármely más ”underground” műfajról, beleértve a punkot és a hc-t is) zenekar mondanivalója egy hajszálnyival sem több bármelyik óvódás mondókánál (tisztelet a kivételnek, persze-persze), addig aligha fog a mainstream gondolkodása egy szemernyit sem változni. És bár nem kötelező egyet érteni, hiszen mindanynyian másképp látjuk ezeket a dolgokat, de én személy szerint remekül megvagyok a Bp-Parádé, meg a ZP törzsközönségéből érkező turisták nélkül is, hiszen ezek az arcok aligha maradnak itt huzamosabb ideig. Persze a mainstream megcélzása is egy út, de szerintem ez többet árt mint használ. Úgyhogy a fürdővizes hasonlatoddal élve, valóban nem szerencsés a vízzel együtt a gyereket is kiönteni, de ha ki akar szállni a kádból, akkor had menjen. Csak jó utat tudok kívánni neki.

(És tudom, hogy ennek tényleg nem az Alvin topicban kéne lennie, de mivel itt merült fel a téma, így én is ide válaszoltam. Gondoltam, hogy előásom a ”szánalmas magyar színterek” címűt, már ha még megvan egyáltalán, de nem akartam, hogy megint azt mondjátok, hogy radikális vagyok.)
[előzmény (849)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-15 16:52:33 (851)
Ment neked válasz.
[előzmény (850)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-15 16:49:42 (850)
Ez igy teljesen korrekt szamomra, reszemrol amugy is felesleges a vita.

"Tulajdonkeppen engem csak az zavar, hogy nagyjabol ugyanonnan jott a PASO legenysege is, mint az emlitettek, sot akadnak koztuk meg sokkal regebbi harcosok is es mindekozben pedig azt erzem, hogy nem feltetelezitek rolunk, hogy atlatjuk ezt a helyzetet."

Nos ez a verzio ram jellemzoen meg sem fordult a fejemben. Ezert elnezest kerek.
Habar, hogy ki mikori arc, meg honnan jott, az szerintem szamit ugyan, de lattam en mar karon varjut.
Ezt most nem konkretan a PASO tagsagara ertem, de vegyuk peldanak a Vigit....:-) Erted?
[előzmény (849)]

© krsaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-15 11:40:40 (849)
Hat igen, pont ez az, hogy Te reagalsz erre az egeszre, mikozben igazandibol nem is Neked szol, hiszen a "tetves ska"-t Gepard ur mondta, a masik beszolas meg Mark Chapman-tol erkezett. Ettol fuggetlenul jo tudni a velemenyedet, mert feltetelezem, hogy hasonlo a tobbiekehez.

Tulajdonkeppen engem csak az zavar, hogy nagyjabol ugyanonnan jott a PASO legenysege is, mint az emlitettek, sot akadnak koztuk meg sokkal regebbi harcosok is es mindekozben pedig azt erzem, hogy nem feltetelezitek rolunk, hogy atlatjuk ezt a helyzetet. Ugyanugy megborzongunk, amikor latjuk, hogy ska zenekarok alakulnak azert, mert azt gondoljak, hogy most ezzel lehet aratni - lasd a ska zenekar enekest keres topic; es ugyanugy elkeserit, ha azt latjuk, hogy az emberek nem fognak fel semmit a kozvetitendo uzenetbol. Tisztaban vagyunk azzal is, hogy itt a zene nem szuro - bar, ha megnezzunk a PICSA, vagy a topic nevet viselo zenekar kozonseget, ill. esetleg a Supernem-et, vagy a numetal zenekarok sikereit, akkor mar az sem biztos, hogy a zajos gitar elriaszt ma mar barkit is.
Ez ellen nem tudunk mit tenni, csak azt, hogy egyre igazibb, egyre tradicionalisabb es ezaltal a nagykozonseg szamara egyre unalmasabb ska-t jatszunk, valamint esetleg azzal is megprobalkozhatunk a ska-tol stilusidegen, nehezebb szovegekkel operalunk. Amit meg tudunk, hogy igyekszunk a jo ugyekert kiallni, olyan koncerteket is megejteni, amik valami jo celt tamogatnak - es igen, itt szerintem nem lenne baj, ha jatszananak punk, vagy hardcore zenekarok is.


"punk rock "szinter" ivasban, skankingelesben, fenykepezkedesben valo magatehetetlen vergodeset siratom"

Erre meg csak annyi, amit mondtam, hogy szerintem a punk szinter epp probal egy kicsit elhatarolodni ettol az egesztol, s ezzel egyutt a ska-tol is. En viszont csak annyit kernek, hogy ne ontsetek ki a furdovizzel a gyereket is, mert mindenkinek rosszabb lesz ugy!
[előzmény (807)]



Elejére << Előző < ... 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 ... > Következő >> Végére