Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Gyurcsány
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Jó lesz-e, vagy nem?

Elejére << Előző < ... 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 ... > Következő >> Végére

© Szativálasz erre | adatok | e-mail - 2006-09-22 11:50:53 (2346)
hm mintha ezt láttam volna már itt:) Persze mindig aktuális...
[előzmény (2344)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2006-09-22 11:41:05 (2345)
Tehat ez ugy ertelmezheto, hogy Orbanek az autopalyaepites elott jo idoben vettek banyakat jo helyen nem azt, hogy arra megy az autopalya amerre Orbanek banyasznak. Vagy ez csak nekem nem volt szokas szerint egyertelmu? :-)
[előzmény (2342)]

© Charriereválasz erre | adatok | e-mail - 2006-09-22 11:07:45 (2344)
"meglep az a mérhetetlen cinizmus ami a magyar kormány első emberéből árad. Azt még tapasztaltam, hogy a puskázáson fogott gyerek, próbálja az egész osztályt befeketíteni, csak hogy ő ne kapjon rossz jegyet, "más is puskázik". Olyant is láttam, hogy a helytelenül vezető sofőr, próbál kimosakodni, hogy más is hajtott gyorsabban a kelleténél, de olyant, hogy egy ilyen magas közméltóságot viselő személy azzal mosakodjon, hogy más is hazudik, tehát neki nem kell a dolgozatát visszaadnia, nem kell a hajtási igazolványát leadnia, az ország méltóságát, morális nagyságát jelképező bársonyszékből felkelnie, olyant el sem tudtam képzelni. Amennyiben a Miniszterelnöknek elnézik a csalást, a hazugságot, akkor az összes csaló, puskázó diáknak joga van büntetés nélkül hazudni, akkor az utakon joga van bárkinek úgy vezetni, ahogy ő jónak látja, és sajnos akkor az embereknek joga lesz ablakokat bezúzni, rendőröket megverni, székházakat felgyújtani.

A tetteiért mindenkinek felelnie kell, a puskázó diáknak, a szabálytalankodó autó vezetőnek, az ablakokat betörő fiataloknak, és legfőképpen a méltóságát elvesztő miniszterelnöknek."

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-09-22 10:57:35 (2343)
Régi sztori. Erre jön majd a nagy duma, hogy ez is a ballib. álnok propagandájának része. Ehhh, kár minden szóért.
[előzmény (2342)]

© Szabbiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-09-22 10:38:28 (2342)
Orbánék meg a bányáik:

http://www.es.hu/old/9933/riport.htm

mondjuk a szociknak sem kell a szomszédba menni egy-két hasonló húzásért
[előzmény (2337)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-09-22 10:00:45 (2341)
:DDDD ez egyre jobb
[előzmény (2336)]

© Szabbiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-09-22 09:50:11 (2340)
Nem : ) Azt jelenti, hogy pont az Orbán család és üzletfeleik érdekeltségében levő bányák voltak az épülő autópályák vonzáskörzetében (ez 20 vagy 30 km jelentett).
[előzmény (2337)]

© Szativálasz erre | adatok | e-mail - 2006-09-22 09:34:09 (2339)
:D
[előzmény (2337)]

© Drizztválasz erre | adatok | e-mail - 2006-09-22 09:31:21 (2338)
"Kifosztották a tévészékházat ostromló garázdák a Magyar televízió történelmi kiállításának tárlóit. A rablók elvitték a Cicavízió népszerű bábfiguráit, a legendás Mazsolát, Manócskát, Tádét és Böbét."
Mopstmár tudom miért kellett az Mtv székház nekik!

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2006-09-22 09:25:47 (2337)
"pl. mikor pontosították az M6-os és M1-es nyomvonalát azt véletlenül pont úgy sikerült, hogy az Orbán család bányáihoz estek legközelebb"

Ez hogy van? Tesz az autopalya egy vargabetut az Orban-banya fele?
[előzmény (2334)]

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2006-09-22 08:05:32 (2336)
Táncsics alatt Tomcat-et érted?
[előzmény (2333)]

© Szabbiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-09-22 07:59:15 (2335)
A dílereket meg ne bántsuk, mert jelenleg a 2 oldalnak köszönhetően egyedül ők azok akik kicsit "boldogabbá" tudják tenni az embereket : )
[előzmény (2331)]

© Szabbiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-09-22 07:55:33 (2334)
Tulajdonképpen nagyon sok embernek börtönben kéne ülnie (viszont akkor az országot Kovács néni a harmadikról és Mancs a csodakutya vezetné). Én is úgy gondolom, hogy Gyurcsánynak etikai szempontból le kéne mondania. Elképzelhetőnek tartom, hogy ha kissé stabilizálódik a helyzet (mind gazdasági, mind morális síkon) akkor a MASZOP akár meg is hozhatja a vezéráldozatot. Jelenleg viszont nem tartanám jó ötletnek ha egy kormányváltással egy elképzelés és stratégia nélküli csoport kerülne hatalomra ( a FITYISZ a választások alatt csak az adócsökkentést, a bérek emelését és új munkahelyek teremtését hajtogatta, arra viszont, hogy ezt hogyan képzelik el sosem válaszoltak). A legtöbb külföldi gazdasági lap (pl. Financial Times) továbbra is a jelenlegi kormányt tartja jobb választásnak.

Egyértelmű, hogy a MASZOP és a hozzá közeli személyek, cégek igyekeztek kihasználni a helyzetet és még egy réteget lehúzni az országról, viszont nem hiszem, hogy bárki is naívan elhitte volna, hogy ez nem így van ilyenkor. A jobboldal ugyanezt tette volna (és tette is mikor lehetősége volt rá, pl. mikor pontosították az M6-os és M1-es nyomvonalát azt véletlenül pont úgy sikerült, hogy az Orbán család bányáihoz estek legközelebb, ill. a felvásárolt területek jelentős része is igencsak FITYISZ közeli személyek, cégek tulajdonában voltak).

Szóval egyik oldal sem menne át az Igazmondó Juhász vizsgán csak éppen van aki elismeri van aki nem (ez persze nem azt jelenti, hogy aki elismeri az nemzeti hős)

Azt meg hogy egy jogszerűen és legitim módon megválasztott kormány nem mond le egy botrány kapcsán, nem nevezném diktatúrának. Igazából sokan dobálóznak ezzel a 40 meg 50 év diktatúrával, de igazából az államalapítástól kezdve 1989-ig Magyarországon (1-2 év kivételével) sosem volt demokrácia. jelenleg viszont az 1949. évi XX. törvény alapján demokrácia van.

Abból a szempontból egyetértek Gyurcsánnyal, hogy normális politikai elitváltás csak akkor történhet ha végre mindkét oldal le tudja zárni a múltat. Jelenleg viszont folyamatos komcsizás-nácizás meg még a T. házban is.

[előzmény (2331)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-09-22 07:24:10 (2333)
jó, legyen így.
de ha letudtuk a lázadást, mindenki hazamegy a barikádokról, táncsicsot is sikeresen kiszabadítottuk, felolvastuk az úttörők 12 pontját a televízióban, akkor utána mi lesz?

ki gyakorolja a hatalmat? ki alkalmas ennek az országnak a vezetésére? ki az, aki politikai pályafutása alatt egyszter sem hazudott legalább is nem derült ki róla?)

mit kellene ennek az új kormánynak tennie? hogyan hozná rendbe a költségvetési deficit okozta pénzügyi (és nem gazdasági!!) válságot?

ahogy így olvasgatlak ezeket a kérdéseket egyszerűen válaszolatlanul hagyod, persze értem én, fontros probléma megélhetési cigicsempészek sanyarú sorsa, de talán vannak ennél fontosabb dolgok is
(mielőtt reagálnál a fenti nem konkrét, hanem egy cinilkus megjegyzés volt utalva arra, hogy te is csak a levegőbe beszélsz, vizionálsz, de a megoldásról halvány fogalmad sincs)
[előzmény (2332)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-09-22 07:07:44 (2332)
Hát legyen az. Föl kell lázadni a hamis-demokrácia ellen! Föl kell lázadni az imperialista vérszívó tolvaj gazemberek ellen. Nem tűrhetjük, hogy tönkretegyék az országot (bevallották, hogy kvázi 4 évig erre törekedtek).


kádár jános szelleme mosolyogva lebeg sándorfalva felett...
[előzmény (2329)]

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2006-09-21 22:36:58 (2331)
Ha léteznének a "jogi játékszabályok", akkor Gyurcsánynak a börtönben kéne ülnie. Szóval nincs mit elfogadni.
Magyarországon nincsen szükség semmilyen "reformra". Egyszerűen be kéne tartani és TARTATNI mindenkivel a törvényeket. Legyen szó az adózásról, a kábítószerfogyasztásról, a környezetvédelemről, bármiről! Működne ez, de a törvényeket nem tartatják be, mert hogyan tehetnék, mikor megszegik ők is.
Nem lenne feketemunka, sikkasztás, nem lennének kábítószer-kereskedők stb...
Pl. sokkal egyszerőbb a szerencsétlen megélhetési cigi-csempészeket lebuktatni, mint pl. a narkó-dealereket. Különben az is egyszerű lenne, ha valaki akarná.
[előzmény (2316)]

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2006-09-21 22:28:51 (2330)
Hasonló óvodás szinte vittem le magam, hogy válaszként firkáljak ide, neked és az idézetednek.
[előzmény (2312)]

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2006-09-21 22:26:27 (2329)
Na látod Petikém, pontosan ezek alapján mondom az "összeesküvéselméletet", hogy ez az egész az RBKB hasznára van.
És valóban nincs kiút ebből a helyzetből csak az alkotmányellenes lázadás (mert azért ez nem forradalom). Hát legyen az. Föl kell lázadni a hamis-demokrácia ellen! Föl kell lázadni az imperialista vérszívó tolvaj gazemberek ellen. Nem tűrhetjük, hogy tönkretegyék az országot (bevallották, hogy kvázi 4 évig erre törekedtek).
Hát nem látod a RBK-k diktatúrájának előszelét? Különben meg, majd meglátod, ezek a füvet is úgy lenyomják majd, hogy könyörögsz egy liberális fidesz bandáért.
Egyébként meg:
1. A 2006-os parlamenti választások első fordulójában, nagyságrendi szempontokat figyelembe véve (néhány 10 ezer szavazat) a kormánypárt jelentéktelen többséget szerzett. (Betudható Gyurcsány kiváló - mint most kiderült, velejéig hazug (minek idézgessek- nézd vissza a kampányvideókat) kampányának. Szóval ez nem érv semmire.

2. Ebben azért nem vagyok biztos. Még a „haver”-kutatók is a fideszt hozzák ki jobbnak, de, ha kéred a pontos adatokat akkor idegépelem, csak szóljál.

3. Pontosan így van.

4. Valóban. Viszont nem biztos az, hogy az alkotmányosságba „beleférő”, de mégsem erőszakos tömeg-megmozdulások is lehetnek hatással a történésekre, akár kormányváltásra, de legalábbis a RBK – vezér lemondására.

5. Érdekes álláspont, de nem rosszabb annál, minthogy nincs pénzem kenyérre sem. Benne vagyok, legyen polgárháború . Nos ez a fenyegetés is az RBKB propaganda része.

6. Ja.

7. Nem értem. Ott teljesen más volt minden. Teljesen másról „szólt” a Balkáni Háború.

8. A külföldi befektetők állásai egy nagy nulla. Leszarják az egész politikai helyzetet kizárólag a hasznuk érdekli. Lehetőséget kéne teremteni (de nem úgy hogy dupla járulék!) a magyar befektetőnek is, hogy állást teremtsen. Ő is megkaphatná azokat a kedvezményeket, mint a külföldi (A koreai gumigyár nagyobbat kapott, mint az összes kis-és középvállalkozó magyar együttvéve)

9. Ha a magyar tőkések nem külföldön fektetnének be (pl. Kóka), hanem itthon, valamint a tőlünk elrabolt pénzüket nem luxus-magán- beruházásokra fordítanák, nem így történne. Valamint a korrupciós jutalékok megszűntével a fejlesztést szolgáló beruházások is sokkal kevesebbe kerülnének. (Nocsak, hány milliárd elkótyavetyélt forint után jöttek rá a nagy okosok, hogy olcsóbb is lehet az autópálya).

10. Szerintem 3 év múlva ez nem is rossz kilátás. Mert szerintem akkor Fehéroroszország már nem lesz olyan „szar” „súlycsoportban”. – Ha mondjuk a szomszédaira a balti államokra gondolok.

11. Viszont van egy miniszterelnöki eskü, amit megszegett és ezt be is vallja. És: Idézet az Indy-ről és a BTK-ból:

Három évet is kaphat Gyurcsány a BTK szerint?

"Ami pedig a lényeget illeti: Elnök Úr, kérnék Öntől valami szívességet most itt. Ezt a nagyon buta és igaztalan kampányt, hogy itt valaki gyógyszerfelírási díjat akar bevezetni, legyen olyan kedves, vonja vissza. Ön úriember. Ilyet senki nem mondott. No de most kampányt építenek. Nem akarhat igaztalan módon nyerni. Nem igaz vádakkal választást nyerni az nem igaz országhoz vezet."

Kétpárti vita 2006.április 5. - Gyurcsány Ferenc

BTK

XV. Fejezet

AZ ÁLLAMIGAZGATÁS, AZ IGAZSÁGSZOLGÁLTATÁS ÉS A KÖZÉLET
TISZTASÁGA ELLENI BŰNCSELEKMÉNYEK
A VÁLASZTÁS, A NÉPSZAVAZÁS ÉS A NÉPI KEZDEMÉNYEZÉS RENDJE ELLENI BŰNCSELEKMÉNY

211. § Aki a választási eljárásról szóló törvény hatálya alá tartozó választás, népszavazás vagy népi kezdeményezés során

a) a jelölési eljárás szabályait megszegve erőszakkal, fenyegetéssel, MEGTÉVESZTÉSSEL vagy anyagi juttatással szerez ajánlást,

b) népszavazás vagy népi kezdeményezés indítványozása érdekében erőszakkal, fenyegetéssel, MEGTÉVESSZÉSSEL vagy anyagi juttatással szerez aláírást,

c) jogosultság nélkül szavaz,

d) jogosulatlanul aláír, hamis adatokat tüntet fel,

e) arra jogosultat a választásban, illetőleg a népszavazásban akadályoz, vagy erőszakkal, fenyegetéssel, MEGTÉVESZTÉSSEL, illetőleg anyagi juttatással BEFOLYÁSOLNI TÖREKSZIK,

f) megsérti a választás, illetőleg a népszavazás titkosságát,

g) meghamisítja a választás, a népszavazás, illetőleg a népi kezdeményezés eredményét, bűntettet követ el, és HÁROM ÉVIG terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

12. A be nem váltott ígéret (és lehetőség sincs rá) és a hazugság mást jelent. Viszont a „megszorítások” oka kifejezetten a Gyurcsány ill. RBKB-kormány, ezt el is ismeri. Valamint nem biztos, hogy csakis ez az egyetlen egy lehetőség létezik, melynek következményeit ő maga a fő RBK sem tudja, olvassátok el, csak ez „első két lépésről” van fogalma, és semmit sem tud tovább. Ő maga mondja. És egy csomó, akár az RBKB-val is szimpatizáló politológus is vallja (Pl. Lengyel László), hogy nem jó ez a zsaroló kizárólagosság.

13. A kormánynak azért kell megbuknia, mert többek között elismeri, hogy a média („mértékadó”) a kezében van és befolyásolni szándékozik, azért, mert négy évig nem csinált semmit, miközben az előbb említett média-befolyásoló-hatalmánál fogva megtévesztette a lakosságot, és mert valamint a gazdaság állapotával kapcsolatban még az EU hivatalos szerveit is átverte. Többek között.

14. Igen, és felelős az, aki kijuttatta. Milyen érdekes, hogy most nem akarnak nyomozni. Eddig, ha kiderült az RBKB valamelyik mocska mindig arra került a hangsúly, hogyan kerülhetett ez ki, de most amikor lényeges lenne, egyszerűen kinyilvánítják, hogy ez lényegtelen ez nekik most jó.
Valamint egy kicsikét az is felelős nem, aki ezt elmondta és megcselekedte?

15. Véletlenül sem volt ehhez hasonló tiltakozási hullám. Még a „taxis-blokád” sem hasonlítható ehhez. Akkor persze az ellenzéki pártok büntetlenül kiálltak a nyilvánvalóan alkotmánysértő akció mellett. A sikerességéről szóló mondatok pedig egyszerűen nem igazak.

16. A mostani erőszakba torkolló rendezvények nem mozgattak meg „nagy tömegeket”. A történések teljesen logikus egymásutánisága bizonyítja, hogy teljes mértékben egy gyurcsányi politikai játszma részese lett szerencsétlen országunk. Szerintem azért sírta el magát szegénykém a múltkor a kórházban, mert nem gondolta, hogy szelével ekkora vihart fog aratni. Gondoljuk végig: a.) fenyegető üzenetet tartalmazó CD jut el a médiákhoz (nem nyomozzák ki, honnan), b) megjelenik a „híres” Gyurcsány-beszéd, a Fidesz reagálás-képtelen, nem tudja lecsapni a „magas labdát”, miközben Gyurcsány és a RBKB teljesen készen áll a szöveg „megmagyarázására” sőt annyira, hogy az egyik cseléd tévéjéből a másikba hajtatva telefonon utasítja a „bloggereit”, hogy tegyék ki az anyagot, nocsak már ennyire készen van, közben olyan aranyos GYF-megjegyzésekkel, hogy most fordítok kazettát, mikor autózik az MTV-be. Ahol már mondja ezt, hogy kirakatja. Belefullad a saját folyamatos hazugságaiba, de sem a cseléd-sajtója, sem a hívei képtelenek (sőt) észrevenni.
A TV ostromakor magukra hagyják a rendőröket, majd beengedik a dühöngőket, akik végül is nagyon semmi kárt okoznak. Néhány 10-milla? Amikor egy csomó autót felgyújtottak… Akkor mi van a stúdiókkal ahol a technikai berendezések 100 milliókban mérhetőek? Ráadásul pont az MTV által készített videón látszott, hogy egyszerűen beengedték őket. Gergényi „zéró-tolerancia-vaskancellár” meg hol lapít?
Aztán a következő nap persze az RBKB székházat már nagyon védik. A következőn már nincs is ellenség, de ők maguk csinálják a balhét, hogy ők milyen erősen a senkivel szemben. Békés járókelőket, egyetemistákat, gyerekeket, külföldi turistákat zsuppolnak be.
Egyébként a Fidesz az elsők között elhatárolódott az erőszakos cselekményt véghezvivőktől, de az is jó politika, hogy az RBKB folyamatosan elhatárolódást kér a Fidesztől. Viszont én egy szót sem hallottam arról, hogy azt mondja az RBKB, hogy: mi nem fizettünk le provokátorokat. Ebből kifolyólag…..

17. Nagyon pontos megfogalmazás. Sőt az elmúlt napok is pontosan erről szóltak.
18. Igen.



[előzmény (2308)]

© torrenteválasz erre | adatok | e-mail - 2006-09-21 21:50:25 (2328)
Ezt nem értem. Nem a rendőrök hibája, hogy néhány undorító féreg úgy gondolta, jól megmutatja Gyurcsánynak azzal, hogy véresre ver-dobál néhány szerencsétlen lovat. Ott is a fasz vandálok. Nem kellett volna odavinni őket, ez tény, de ahol ésszel gondolkodó emberek vannak, nem egysejtűek, ott nem kell félteni a testi épséget. Én egyébként sem értem, mire jó ez az egész. 150 éve egy ezeréves rendszert döntöttek meg erőszak nélkül, most meg egy nyamvadt hülye miatt szétverik a fél országot. Abba nem gondol bele senki, hogy ha azt is tönkreteszik, amink van, akkor semmink se marad? Ez a törés-zúzás annyira fölösleges.
[előzmény (2327)]

© Rolyválasz erre | adatok | e-mail - 2006-09-21 21:29:06 (2327)
hát a lovak esetében igenis ők...
minden másnál a fasz vandálok.
[előzmény (2324)]

© (tematika)válasz erre | adatok | e-mail - 2006-09-21 20:38:27 (2326)
Párizs,március.
[előzmény (2325)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-09-21 20:16:20 (2325)
Na jó, gyerekek.
Azt jhiszem, hogy ideje, hogy befejezzem ezen topic látogatását.
Az a legfőbb baj veletek, birkákkal, már aki jobbos vagy balos, hogy csak azt látjátok, amit akartok.
Nem látjátok sajnos, hogy a két oldal olyan, mintha kötél és golyó között választanátok. Nem vagyok vallásos, de egyben igazuk van a fasz papoknak: AZ ERŐSZAK NEM OLDJA MEG A PrOBLÉMÁKAT?
Mondjatok EGY példát, amikor nem így volt és visszavonok mindent. EGYET:
De ez már a Ti bajotok.
A kivétel úgyis tudja magáról, hogy kicsoda.
Nem akarok a kibaszott politika miatt barátokkal veszekeni.

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2006-09-21 20:09:12 (2324)
Igen, a rendőrök a hibásak mindenképpen.
[előzmény (2323)]

© Rolyválasz erre | adatok | e-mail - 2006-09-21 19:53:25 (2323)
most láttam csak képeket, ahol a lovaknak tiszta vér meg seb volt a fejük. ekkora faszokat - mindkét oldal részéről...
drága a kocsi, inkább gyújtsák fel a lovakat?
vagy talán azt gondolták a drága zsernyákok, hogy majd feltámad a jobbosokban a nemzeti öntudat és nem bántják a magyar nemzeti gépjárművet?
pheh.

© (tematika)válasz erre | adatok | e-mail - 2006-09-21 19:17:46 (2322)
http://www.hunhir.hu/index.php?pid=hirek&id=4018

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-09-21 18:34:09 (2321)
legalább nem ringatod magad hamis illúziókba :)
[előzmény (2320)]

© editválasz erre | adatok | e-mail - 2006-09-21 18:32:41 (2320)
Pedig pont kezdtem elájulni, hogy milyen intelligens, tájékozott és összeszedett vagy ;)
[előzmény (2312)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-09-21 18:23:50 (2319)
végül is mindegy, a #2316 arra is illik.
[előzmény (2317)]

© Szativálasz erre | adatok | e-mail - 2006-09-21 18:23:37 (2318)
Amúgy jó kis iromány
[előzmény (2316)]

© Szativálasz erre | adatok | e-mail - 2006-09-21 18:21:38 (2317)
Bocs elnéztem a 4-esre akartam írni
[előzmény (2316)]



Elejére << Előző < ... 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 ... > Következő >> Végére