Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> The Idoru
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
ex-NEWBORN, DAWNCORE

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 ... > Következő >> Végére

© aaaválasz erre | adatok | e-mail - 2009-08-13 18:00:38 (3216)
szerintem senki nem kerdojelezi meg zenei hozzaerteset. nem is azert irtam en ide pl, mert az zavar, h mar nem vagyok a zenekar tagja, es majd most jol odamondok mindent. en dontottem igy, megbeszeltuk es megertem, h fontos neki h ebbol profitaljon. azt is megertem, h neki mar csak ez fontos...nem volt kulonosebb vita. erezheto volt a feszultseg mar regota. maskepp gondolkozunk, nem tudunk tovabb egyutt zenelni. ennyi.

bar azt nem tudom, h megeri-e 6 ev utan utkozben ugy hatarozni, h egy masik iranyba kellene haladni, es a celtudatossaga miatt szetrombolni egy mukodo dolgot, ami nyilvan nem egyik naprol a masikra tortent, hanem egy folyamat volt... ez majd eldol a kovetkezo idoszakban, h megerte-e, de en nem az az ember vagyok, akivel meg tudja valositani eziranyu celjait...

az indulatot belolem ez az interju es a sok ehhez hasonlo interju valtotta ki, amiket hozzateszem ugy irogat kb masfel eve, h mi nem is tudunk rola. nem szol nekunk, hogy interjuzni kellene, mert egyedul akarja megvalaszolni a kerdeseket, mert szerinte mi kevesek vagyunk az ilyesmihez. pedig az idoruban 5 ember zenel, nem pedig 1 a masik 4 meg csak haknizik. egyszer csak talalkozunk a neten ezekkel a nagyszeru iromanyokkal... tenyleg igy kell kineznie egy zenekari interjunak? megfejti a zeneipart, tanit es kamubolcsessegeket irogat. az egy dolog, h fikkantja a zenekartarsait, bar valoszinuleg ezzel mar az uj sracokat akarja propagalni, de ebbol is latszik, hogy o tenyleg azt hiszi, h csak miatta valt ez a zenekar azza ami...szoval itt vannak ezek a nagyon szepen megfogalmazott interjuk, amik szerintem sokkal inkabb szalkai tibor interjuk, mint idoru interjuk, mert 1 ember szemleleteirol van szo, arrol, hogy o hogyan latja a vilagot maga korul, nem pedig egy zenekar eleterol. a masik 4 ember, de 3 minimum, pedig otthon fogja a fejet, h mirol beszel ez az ember...az olvaso pedig eltorzult kepet kap egy zenekarrol, holott csak 1 ember agymeneseit olvasgatja.
ha barki megkerdezi, h mi a velemenyem ezekrol az interjukrol, azt mondom, h szerintem tobbnyire faszsag, es ugy erzem jogom van ezt mondani. ha barki elolvassa, joga van eldonteni, h szerinte faszsag-e vagy sem, megha nekik, vagy nekem sincs akkora zenei multam mint neki. lehetne a vilag legjobb zenesze, es akarmennyire is celtudatos, azt hiszem ezek a dolgok, es az ahogyan tevekenykedig ebben a zenekarban nincsenek a legnagyobb rendben. es ez masoknak is szemet szur..

mindig is nagy hatassal voltam ram ezek az iromanyok, kb masfel evvel ezelott mar majdnem otthagytam a zenekart, mert keptelen voltam es vagyok azonosulni a fellengzos mentalitasaval..lehet o a profi, en pedig a korlatolt amator... aztan egy ido utan mar el sem olvastam az interjukat, mert nem erdekelt. azert maradtam mindeddig a zenakarban, mert szerettem a szamokat amiket egyutt csinaltunk...
[előzmény (3215)]

© The Godfatherválasz erre | adatok | e-mail - 2009-08-12 03:08:29 (3215)
ne haragudj mar, EN fikazok? olvasd mar el, hogy miket irkalnak itt... es itt nem arrol van szo, hogy tibor jo ember vagy sem, mert azt mindenki dontse el maga, de ez a srac akkor csinalt korszakalkoto dolgokat barmelyik zenekaraval, amikor a forumra irogatok, ot keresztre feszitok egy resze meg hirbol sem ismertek azt, hogy mi az a hardcore meg punk zene...
[előzmény (3214)]

© CarTuuNválasz erre | adatok | e-mail - 2009-08-11 22:25:42 (3214)
Oké, rendben, én elhiszem neked, és örülök, hogy más szemszögből is megmutatod a helyzetet, de légyszi ne fikázz le másokat azért, mert nem gondolnak bele rögtön h Ő biztosan egy jó ember. Ezt akartam az imént némi iróniával elmondani, de látom ne sikerült :)

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2009-08-11 21:07:20 (3213)
szerintem legalább annyira köszönheti másoknak, hogy az lett aki, mint magának. nagyon furcsa hozzáállást tud produkálni. ha nincsenek mellette emberek akik visszarántják a szürke valóságba, már rég nem lenne sehol ez egész idoru. én legalábbis így gondolom abból amit személyesen tapasztaltam tiboru hozzáállásán.
[előzmény (3212)]

© The Godfatherválasz erre | adatok | e-mail - 2009-08-11 20:19:51 (3212)
nem errol van szo. arrol sem, hogy hanyattatott gyerekkora volt. mert nem errol van szo. hanem arrol, hogy a semmibol indult es celtudatos, kemeny munkaval lett belole valaki, aki olyan dolgokat tett a hazai zenei szinteren, ami nelkul sokak, akik most itt anyazzak, lehet az eletukbe nem hallgattak volna hasonlo zenet...
[előzmény (3209)]

© a_dead_copválasz erre | adatok | e-mail - 2009-08-11 17:41:57 (3211)
ha az idoru nem is tartozott a kedvenc bandáim közé azért veszprémi punkként andrásra mindig büszke voltam.bár ha jól tudom ő cholnoky-s (én pedig haszkovós) :-)

© sick boyválasz erre | adatok | e-mail - 2009-08-11 15:04:12 (3210)
respect
[előzmény (3191)]

© CarTuuNválasz erre | adatok | e-mail - 2009-08-11 14:48:51 (3209)
Én viszont hadd tartsam fent magamnak a lehetőséget, hogy valakit unszimpatikusnak gondolhassak egy hosszabb interjú után. Ha valaki olyan dolgokat beszél, ami nekem nem tetszik, akkor ne kelljen rögtön arra gondolnom, hogy biztos hányattatott gyerekkora volt. Viszont a véleményem nincs kőbe vésve.
[előzmény (3207)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2009-08-11 11:49:09 (3208)
én nem tudom, de akit eddig nagy Idoru fannak ismertem, mindenki az énekhanggal azonosította a zenekart. ahogy engem is leginkább az fogott meg. érdekes volt élőben amúgy a technikás gitár, meg jó volt nézni ahogy a Szalkai beleéli magát, de amúgy ki nem szarja le?! szerintem így is az András énekhangja miatt van ott az Idoru ahol van, és a mellékelt ábrából nem estek abba a csapdába, amibe sok underground zenekar, hogy hiába jó zenészek, írnak jó számokat, nem jönnek ki még 0-ra sem. mindenesetre kíváncsi vagyok, hol lesz az Idoura 1-2 év múlva.

© The Godfatherválasz erre | adatok | e-mail - 2009-08-10 16:45:19 (3207)
gyerekek, tiboru lehet, hogy elmehaborodott, de azert az internet melege mogul ne torjunk mar palcat felette... vegigkisertem egesz palyafutasat a kezdetektol fogva, onnan, hogy lepedobe csavarta a gitarjat, mert nem volt penze gitartokra es harom hangot nem tudott lefogni, addig, hogy az orszag egyik legjobb dalszerzoje/gitarosa lett. plusz semmi mast nem csinal, csak jarja a maga utjat, megha ez sokaknak nem tetszik. es ha csurran-cseppen neki nemi penz, hadd ne erezze mar ezert magat, meg ne faszozza le mar itt barki egy fel interju elolvasasa utan.

© aaaválasz erre | adatok | e-mail - 2009-08-10 10:14:00 (3204)
nem lettünk kirúgva. mi döntöttünk így, h nem akarjuk ezt tovább csinálni, legalábbis dob és énekfronton. az más kérdés, h valaki ennek örül, h idegen és új emberekkel veheti körbe magát, akiknél nagy a kezdeti fellángolás, és nem ütköznek a nézetek...szolgák, akik követik az utasításokat...a nevet pedig azért tartják meg, mert ez az egyetlen esély, h a köztudatban maradjanak, és ne kelljen mindent nulláról elkezdeni...még akkor sem, ha lényegében ez egy másik zenekar lesz...
egyébként az utolsó "normál" felállású koncert, szept- 19 én lesz a dürerben. de megy majd hivatalos hír is erről.
[előzmény (3196)]

© xsipixválasz erre | adatok | e-mail - 2009-08-09 23:24:09 (3203)
ez a mondat kicsit fura tőled :))))))))))
[előzmény (3202)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2009-08-09 23:06:07 (3202)
na pletykálj...
[előzmény (3201)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2009-08-09 22:55:36 (3201)
én azt hallottam, hogy meg is van a jelölt...
[előzmény (3200)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2009-08-09 22:23:42 (3200)
Eleg nehez lesz uj enekest talalni.

Akkor most ujra osszeall a Salad Days? Jo lenne. :)

© Night_Of_Fireválasz erre | adatok | e-mail - 2009-08-08 15:12:33 (3199)
maximum ideig-óráig, amíg le nem esik a jónépnek, hogy.
[előzmény (3198)]

© CarTuuNválasz erre | adatok | e-mail - 2009-08-08 15:01:03 (3198)
megmarad a NÉV ami húzóerő
[előzmény (3196)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2009-08-08 14:41:27 (3197)
na majd megmondom a frankót a Szalkainak Dorogon! :-DDD
[előzmény (3191)]

© Night_Of_Fireválasz erre | adatok | e-mail - 2009-08-08 14:22:00 (3196)
respekt az itt leirtakert!

amugy lehet, hogy hulyeseget kerdezek, de akkor mar inkabb miert nem oszlott fel a zenekar? nem hiszem, hogy -akar anyagilag, akar mashogy- jobban megeri tovabb "uzemeltetni" igy a bandat, hogy magyarra akar valtani, meg kirugja a tagsag tobb, mint felet.
[előzmény (3191)]

© CarTuuNválasz erre | adatok | e-mail - 2009-08-08 13:09:51 (3195)
Én meg azt sajnálom, hogy sosem láttam élőben az Idorut. De úgy tűnik már nem is fogom.

© csigaaválasz erre | adatok | e-mail - 2009-08-08 12:48:08 (3194)
Kár az Idoru-ért,így volt jó ahogy volt.Norbival egyetértek,tényleg az ének miatt(is) volt egyedi és jó.
Ez a buli meg kurva jó volt,annak ellenére,hogy kevesen voltunk(Kalocsa).Előtte egy héttel meg Félegyházán voltunk.

© Nimrodválasz erre | adatok | e-mail - 2009-08-07 21:02:08 (3193)
Persze, ezt a részét szerintem nem kell magyaráznod, szerintem bárki, aki hangszert ragadott, koncertezett, az tudja hogy egy jól sikerült koncert után ha mérlegeli a befektetett és nyert dolgokat, az élmények jóval de jóval többet nyomnak a mérleg nyelvén mint a beleölt pénz. (legalábbis nekem ez a tapasztalatom)
És félre ne érts, nem pártolom az "élmények" ilyenformájú aprópénzre váltását, de azt is meg tudom érteni, ha valaki emellett dönt.Legfejjebb számomra nem egy szimpatikus húzás. Az hogy ehhez 3 tagot is ki kellett rúgni, az pedig nem téged, és a másik két tagot minősíti szerintem.
[előzmény (3191)]

© prosválasz erre | adatok | e-mail - 2009-08-07 20:09:01 (3192)
nem nagyon értem. számomra ha valami egyedi, és nagyon jellegzetes volt ebben a zenekarban, az pont az ének volt. pedig nem vagyok tinilány...

© aaaválasz erre | adatok | e-mail - 2009-08-07 19:58:25 (3191)
nem is azzal a részével van a gond....pénzt keresni ugyebár nem rossz dolog, főleg nem azzal amit igazán szeret csinálni az ember. a probléma ott kezdődik, hogy hogyan és milyen eszközökkel akarja valaki elérni ezt...
az idorunak sosem voltak súlyos anyagi problémái, mert egész évben szétkoncerteztük magunkat, turnéztunk külföldön és itthon is az elmúlt években. mindent ki tudtunk termelni, próbatermet kifizettük, polokat gyártottunk, stúdióztunk, úgy csináltuk és működtettük a dolgokat ahogy azt kell. mindezek után, persze, h nem lett volna rossz dolog elrakni egy kis pénzt koncertek után és inni pár sört a bevételből, de ezt SOHA nem tehettük meg, mert mindig ki kellett fizetni valamit a fent említett dolgok közül.
a belefektetett munka es energia egy underground zenekarban nem feltetlenul a penz formajaban nyilvanul meg szerintem. az hogy a vilag kulonbozo reszein tudtunk turnezni, olyan helyeken, amirol csak almodik az ember, h eljut valaha, olyan zenekarokkal is akar, amikre felnottunk, vagy mai kedvenceinkkel...mi ez, ha nem az evek ota befektetett energia es munka gyumolcse??? ezeken a helyeken, de akar orszagon belul is, koncertek elott vagy utan, en nem tudtam arra gondolni, h mennyi penz marad a "zsebben", hanem orultem, h a zenevel amit szeretek jatszani, tudunk koncertezni orszagon belul es kivul is, hivnak minket es szeretik masok is akar a vilag masik vegen, eneklik a szoveget es orulnek h ott vagyunk, mind1 h eppen 40-50-vagy tobb 100 embernek jatszva...
azt hiszem ha valaki ennyi "sikeres" ev, es lemez utan, azt akarja, h csinaljunk magyar szamokat (mert hatha akkor kicsit tobb ember fog jarni koncertekre itthon), az izzadsagszagu es eroltetett es meg fokozhatnam...de ez csak csepp volt a poharba...de nezzunk korul a vilagban. hany underground zenekar tudja teletomni a zsebeit??? azt hiszem ez a stilus nem erre hivatott.
valakit csak az erdekel, h hanyan jonnek el a koncertre (mint ahogy az az interjubol is kiderul), es mindent megtesz annak erdekeben hogy a szam novekedjen. te pl, ha eddig nem jartal, biztos majd fogsz, ha magyar szamokat is hallassz idoru nev alatt:))
mara elveszett az egesz szellemisege annak amit elkezdtunk, az ilyen gondolkodas miatt.. es lehet, h fiatalabb vagyok par evvel, es nem csinaltam newborn lemezt.. nem is az emberek zenei tehetsegerol van itt szo...hiszek abban, h az ember a zene szeretete miatt fogja meg a hangszeret, vagy a mikrofont, es nem pedig amiatt, h hanyan jonnek el a koncertre, es mennyi anyagi hasznot tud kifacsarni abbol amit csinal...
[előzmény (3189)]

© Karfiolválasz erre | adatok | e-mail - 2009-08-07 17:23:28 (3190)
Nekem elég volt az interjú fele. Akár be is veheti az a fasz a Lukács faszát.
Az Idoru úgy volt jó ahogy volt, és András hangjával se volt semmi baj se.

© Nimrodválasz erre | adatok | e-mail - 2009-08-07 17:16:04 (3189)
Nem szeretnék beleokoskodni, nem ismerem ezeket a személyeket, csak a munkásságukat, de az emberek változnak, ennyi év hosszú idő, én meg tudom érteni azt is, ha valaki végre nem csak beleölni szeretné a pénzét hanem viszont is látni valamit,és ha ezt nem punk/underground címén teszi, igazából engem nem is zavar. Egy valamit nem értek csak, mégpedig azt amit a kiadókról mond. Mégis mit várt? Egy kiadó sem haveri alapon adja ki a lemezeket, neki is vannak költségei, haszonnal dolgozik.

© robitválasz erre | adatok | e-mail - 2009-08-07 17:09:40 (3188)
vergődés

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2009-08-07 16:50:33 (3187)
Ez a "zenekarvezeto" dolog kicsit fura volt nekem is. Meg pl. amit Japanrol irt plusz meg par dolog. Ha komoly, az erdekes... Na mindegy.
[előzmény (3185)]

© Kutyaválasz erre | adatok | e-mail - 2009-08-07 16:17:45 (3186)
Ezek a sorok számomra elég szimpatikusak!

Respect!
[előzmény (3185)]

© aaaválasz erre | adatok | e-mail - 2009-08-07 16:15:24 (3185)
nem poén, valahogy így fest a kép az önmagát zenekarvezetőnek nevező ember fejében...nekem pedig kifordul a gyomrom, ha a sorait olvasom. szinte végig a pénzről beszél, én pedig nem ezért zenélek, és nem ezért zenéltem, ami szerinte az én korlátoltságomat mutatja...úgy gondolkozom a zenéről mint 12 évvel ezelőtt, ő pedig már nem...ezért mások a célok, és nem működik tovább az együtt zenélés, és ezért vagyunk mi hárman leírva akik otthagyjuk-hagytuk a zenekart.
Sikerült szétrombolnia egy jól működő dolgot az elmúlt 1-2 év során, de reméljük, hogy a névvel amit együtt építettünk fel öten, sikerül majd egy kis pénzt keresniük az új csapattal, és a profi hozzáállás segítségével!



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 ... > Következő >> Végére