Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Rombold a Cionizmust
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Ne csak a nácikat basztassuk!

Elejére << Előző < ... 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 ... > Következő >> Végére

© uniformchoiceválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-16 12:20:53 (1032)
HALAL A CIONISTA MEGSZALLOKRA!!!!!!
SZABADSAGOT A VILAG NEPEINEK!

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-16 12:19:03 (1031)
Nem mondtam, hogy nem szabad üvöltözni a Kossuth Téren.
Nekem sem tetszik a szélsőbalos buziuralom, mégsem vagyok ott.
Neked talán tetszik ez az ezoterikus sámános szíriuszosdi, amit azok művelnek?
Mert nekik csak ez a lényeg, azért vannak kint, mert úgy szépen együtt vannak, ezoterikus fesztivál.
[előzmény (1015)]

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-16 12:13:38 (1030)
"bizonyara a globalis felmelegedes is csak valami absztrakt dolog, ami csak az ember szamar ertelmezheto."
Egy gép/program/algoritmus számára is értelmezhető, és nem csak az emberekre van hatással. Itt nincs értelme annak, hogy "absztrakt", ugyanis annak csak az információcserében van jelentősége. Viszont magáról a tényről bárki meggyőződhet (előbb v. utóbb).
[előzmény (1013)]

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-16 12:07:14 (1029)
Provokáció: ha pl. az a provokáció, hogy Dániában rajzolnak valami karikatúrát, vagy a pápa mond valamit, ami hőbörgést vált ki, akkor azt jogosnak tartom. A bombázás nem provokáció, hanem háborús konfliktus.

A kizsákmányolás nem egyértelmű. Ki zsákmányol ki kit? Hogyan?

Nem védelmezem vallási fundamentalizmussal a tudományt, mivel szerintem ez pont hogy nem hit kérdése. Ilyeneket pont azok állítanak, akik úgy érzik, hogy a tudomány által alkalmazott racionalizmus elsodorja az ő kis hitvilágukat, és ezzel próbálják a tudományt legalább egy rangra emelni a hittel. Ezek az emberek nem igazán tájékozottak a tudomány világában, így nem igazán tudják, mi ellen érvelnek.

A hit és a tudomány között az az alapvető különbség, hogy míg az előbbi homályos eredetű, utóbbi megismételhető, ellenőrizhető, az eredményekből bárki vonhat le bármilyen logikus következtetést. A hit soha nem ellenőrizhető.
A szubjektivitás, és az objektivitás szerintem egy másik téma. Ilyenkor a humán tudományokat szokták szembeállítani a reáltudományokkal. Természetesen mindkettő tudomány (ellenőrizhető, nem hit kérdése). Mindkettőnél fontos, hogy a megfigyelés objektív legyen, és minél kevésbé szubjektív. Viszont a humán tudományoknál fontosak az emberi szempontok, a dolggokat az emberen át vizsgálják. A reáltudományokban igyekszenek kihagyni az embert, a megfigyeléseket úgy próbálják végrehajtani, hogy minél inkább kihagyják belőle az emberi tényezőt, és hogy az eredmény is eléggé egyértelmű legyen. Az eredményekből való következtetés pedig lehet vita témája, ha nem egyértelmű, vagy lehet kiegészíteni további megfigyelésekkel. A felhasználás persze lehet emberközpontú, sőt, sokszor emberi igények alakítják a tudomány egyes területeit is, viszont felhasználni is csak stabil, objektív eredményeket lehet.
Egyébként aki tudománnyal foglalkozik, az általában el tudja különíteni, hogy mi az ami még csak sejtés, és mik azok, amik tények. A sejtést mindaddig nem hiszi el senki, amíg nincs rá bizonyíték. Addig lehet elmélet, vagy alternatíva.
[előzmény (1010)]

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-16 11:39:48 (1028)
Most egy kicsit félreértettél. Itt nem konkrét kultúráról beszéltem (mondjuk az iszlámról), hanem általában véve a sokat szidott "nyugati expanzió" és minden más hagyományos kultúra viszonyáról. Azaz hogy nem gondolom úgy, hogy ez az expanzió - akár háborús akár nem - bármely kultúrát is veszélyeztetne. Ha egy régi kultúra hanyatlani kezd, akkor másban kell keresni a problémát. Pl. a modernebb világias felfogás, ami ugyan együtt terjed a nyugati expanzióval azért lehet sikeresebb a régi hitekhez képest, mert valóban szélesebb körű, és kényelmesebbé teszi az életet. De egy régi kultúra harcosának szemében a nyugati expanzió és a globalizáció teszi erkölcstelenné az embereket, akik elfordulnak a hagyományos értékektől.
Szerintem megfér egymás mellett a hagyományos kultúra, és a modern felfogás, csak meg kell adni neki a kellő helyet az életben, és hiba szembeállítani őket. Ez az, amit az embereknek sok helyen meg kellene érteniük (főleg a muszim világban).
A nyugati expanzió társadalmi vonatkozása csupán a globalizáció, aminek a következményei nem kötelező érvényűek, attól még bárki legeltethet kecskét, énekelhet népdalokat, stb.

Nem értek egyet azzal, hogy a muszlim világ reakciója csupán egy értékvédő háború a nyugati világ háborús expanziójára. Háború csak néhány térségben zajlott (Irán, Afganisztán, Izrael környéke), ehhez képest iszlám radikalizmus a többi országban, és Európában! is nagyobb mértékű a kelleténél.
(Ami pedig a nem háborús expanziót illeti, az arra való reakcióként nem tartom jogosnak, de ezt feljebb kifejtettem miért.)
[előzmény (1006)]

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-16 00:31:59 (1027)
varjunk Optimus:...)
Soha egyetlen percig sem mondtam, hogy en szeretem szalasit, vagy Hitlert, sorolhatnank. Sot, szerintem marha szar lett volna a nyilas uralom alatt laknom, ha mondjuk eppenseggel zsido lettem volna. Csak ezzel most nem foglalkozom.
Csak arra koncentraltam, hogy ok kialltak a szovjet tankokkal szemben.
Egy nemzetnek meg kell vedenie magat, kulonben nem nemzet. A nyilasok es magyar SS-ek sokkal tobbet tettek ennek vedelmeben, mint barki mas.
Vagyis ok katonaknak tenyleg nagyon jok voltak.
Politikusoknak, mozgalmi embereknek eleg szarok.

Azt hiszem te ezt osszekevered nalam: en nem vagyok szelsojobbos, nyilas, loful, hanem csak elfogulatlan.
A haza vedelmeben a nacik jobbak voltak barkinel.
Ennyi.
Aztan meg zsidokat lovoldoztek a Dunaba.
Ebben a dologban rosszabbak voltak meg a szovjeteknel is.

vagyis nem mondok ki olyat, hogy altalaban ertekelve rosszak, vagy jok voltak, mint altalaban soha. Kiveve, ha elkap az indulat, akkor szidom sajatmagam is.
Ahogy peldaul Rakosi is nagyon jol belenditette az orszagot. A kis zsugorikat, akiket marhara utalok, jol pofanvagdosta, a melosokat felhozta, volt lendulet. Aztan atment hulyebe, es levertek.
Sztalin is rengeteg pozitiv dolgot csinalt. Oroszorszagot ugy megmozgatta, hogy mai napig ebol el. Aztan jotta Gulag. Az embermilliokbol allo hullahegyek. Ebben mondjuk rossz volt.
Vagyis valamiben jo, valamiben lenyegtelen, valamiben rossz. Ilyen modon ertekelek mindnt es mindenkit. Emiatt nem vagyok megertve.

Kimondani valakirol es valamirol azt, hogy jo vagy rossz, az mar eleve csusztatas kerdese. Csak akkor van ertelme, va valasztani kell, hogy kit verek agyon, kit csokolok meg.
[előzmény (1023)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-15 22:42:00 (1026)
"Ezert, ha mar sorolni kell, bar ezt nem szeretem, Szalasi sokkal ertekesebb, igy a nyilasok is, mint barmilyen komonista, szelsobalos, liberalis, konzervativ, szektahivo kereszteny.

bar a legertekesebb termeszetesen en vagyok, de ezt csak mellesleg."

Akartam is mondani, hogy buszke lehetsz arra, hogy ilyen illusztris tarsasagban te vagy a legertekesebb

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-15 19:57:08 (1025)
igazan nem kene a sracot ennyire komolyan venni..

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-15 18:19:52 (1024)
szálasi és a nyilasok értékesek??? felborult a gyógyszered???
[előzmény (1020)]

© Optimus Primeválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-15 14:24:58 (1023)
én osztom a véleményed a ruszkikat és magyar csatlósaikat(pl.rákosi) illetően,de ugyanúgy elítélem szálasit és hordáját is
nekem mindkettő diktatúra rémtetteitől felfordulom a belem,akkor neked ez miért nem megy???
MINDKETTŐ UGYANOLYAN SZAR VOLT,EGYIK SEM VOLT JOBB,MINT A MÁSIK!!!
és ezt nem azért kéne így gondolnod,mert én azt mondtam,vagy mert ez egy béna politikai korrekt hozzáállás lenne,hanem mert a józanész ezt diktálja!!!!!!!!!
[előzmény (1020)]

© Optimus Primeválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-15 14:19:20 (1022)
mivel te mindent tudsz,így azt is tudhatnád,hogy mátyás sosem volt erdélyi vajda,de mindegy...
rájöttem,hogy veled semmi értelme vitatkozni,mert nem vagy korrekt vitapartner:
1.ha tévedtél bizonyos dolgokban,azt nem ismered be
2.ha valakinek nem ugyanaz az álláspontja egy témában,mint a tiéd,akkor azt te lekommunistázod,lehazaárulózod,lezsidózod(vagy zsidóbarátozod) a másikat
mondjuk én leszarom,hogy minek titulálsz engem vagy másokat,mert nem vagy te nekem senkim(hála az égnek),de a jövőben mások minősítése helyett jöhetnének a vitára érdemes érvek
üdv: anti
[előzmény (1016)]

© MRolandválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-15 09:25:26 (1021)
A zsidók (cionisták) és arabok öljék csak egymást halomra, az nem árt senkinek!
Kínai kolóniákat az Antarktiszra! - Nikei és Adidos pólót minden pingvinre! :-))

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-15 00:28:24 (1020)
Valaki felhozta szalasit.
hat igen, voltak gondok vele, de a nyilasok Bp vedelmeben magyarorszagot vedtek a ruszki hordaktol.
vagy nem igaz?
az antifasisztak, kivetel nem letezik, mind hazaarulok voltak. Vagyis jobban gyilkoltak a magyarsagot, mint a KGB.
Ezert, ha mar sorolni kell, bar ezt nem szeretem, Szalasi sokkal ertekesebb, igy a nyilasok is, mint barmilyen komonista, szelsobalos, liberalis, konzervativ, szektahivo kereszteny.

bar a legertekesebb termeszetesen en vagyok, de ezt csak mellesleg.

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-15 00:11:42 (1019)
Ha a sok izraeli zsido el lesz zavarva, es beozonlik hova, hat Europaba, ki a fene akarja majd os=daadni lakasat, penzet, munkajat, mindenet?
Izraelre szukseg van, mert a zsidoknak kell a menedek. Oket sehol nem szeretik a vilagon. Soha nem szerettek, soha nem is fogjak.
ezert, hogy agyon ne legyenek verve, meg kellett epiteni Izraelt.

az arabok, pontosabban muzulmanok olyan nepseg, akik gyulolnek mindenkit, aki nem muzulman. ezert szerintem ok a vilag eddigi tortenelmenek legnagyobb szemete. csak hagy pusztuljanak, nem kar ertuk. Mindenesetre, meg aki helyeteleniti is irtasukat, egyetlen konnyet nem ejt erdekeukben.
Ocsamany egy nepseg!

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-15 00:06:29 (1018)
a tudomannyal kapcsolatban.
Annyira nagy ma a matematika, es persze a fizika, mert az majdnem ugyanaz, hogy az integralszamitas arra sem jo, hogy kiszamitsuk vel a kor egy reszenek teruletet. vagyis kiszamithatjuk, csak azonnal bejon a Pi...ez meg gubanc, mert ha mas megoldast alkalmazunk, vagyis pitagorasszal akarjuk integralni a kor teruletenek egy reszet, azonnal elakadunk, a dolog nem mukodik, vagyis ujra visszajon a Pi, amit meg nem ismerunk, csak nagyjabol.
vagyis ott tartunk, ahol a regiek.
A legfontosabb tetel mai Pitagorasz tetele, 2300 eves, archimedesz fajsuly-tetele, 2200 eves, azota meg csak hebregunk. Jo bonyolultta tettunk mindent, de az eszunk?...Nos az nem sok maradt. Elszivtak az ideologiai fellendulesek, meg persze a baloldali es jobboldali kommunistak. A liberalisok es konzervativok csordai.
[előzmény (1014)]

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-14 23:59:25 (1017)
a globalis felmelegedes pontosan olyan, mint a globalis kihules. Marhasag.
ha kemeny telek vannak, es kifagy az ember lyukacskaja, akkor azzal indokoljak, hogy a globalis felemlegedes mostmar annyira eros, hogy elszivja a hot a hideg teruletekekrol is. mert a globalis felmelegedes kovetkezteben meg fogunk fagyni.
ez mostmar biztos.
Jonnek a leszakadt hatalmas jegtablak es a mindent elpusztito hoviharok.

A tudomany megmondta: globalis felemlegedes, es hogyhijjak, meg hideg van.
[előzmény (1013)]

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-14 23:53:38 (1016)
csak nem azt akarod mondani, hogy nem a nemzetisegi kerdes miatt csatoltak el a teruleteket?
Irredenta vagy?
ezekszerint valami mas cel allt a hatterben, mint a szegeny, elnyomott roman nep alapveto nemzeti igenyeinek kielegitese?
Akkor megsen roman vajda volt Hunyadi matyas?
Mostmar begkeppen ossze vagyok kavarodva!
[előzmény (1005)]

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-14 23:51:09 (1015)
Miert, nem szabad uvoltozni kossuth teren? betiltod?
ha valakinek nem tetszik ez a szar szelsobalos buziuralom, az akkor mar bunko?
Na ne izejj mar!
Vissza akarod hozni edesapadat, rakosi pajtast?
tenyleg?
[előzmény (1003)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-14 23:41:01 (1014)
szerintem ez egy alapvető episztemológiai probléma, amin mai napig nem tud túllépni egyik tudomány sem. nem véletlen, hogy rendre visszanyúlnak az antik szerzőkhöz, képtelenek az árnyékukból kilépni.
az objektivitás mindig csak viszonylagos lehet.
[előzmény (1013)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-14 19:40:04 (1013)
osszekevered az objektivitast a teljes bizonyossaggal. amikor tudosok peldaul a globalis felmelegedes hatasairol beszelnek, attol meg, hogy nem tudjak megmondani, hogy pontosan mennyit fog emelkedni az atlaghomerseklet a kovetkezo 50 evben, hanem csak saccolni tudnak az nem azt jelenti, hogy nem objektivek - hacsak nem ax exxon vagy valami napenergia gyarto ceg szolgalataban allnak - hanem azt, hogy nem tudnak teljesen biztosak lenni a valtozas mertekeben. de bizonyara a globalis felmelegedes is csak valami absztrakt dolog, ami csak az ember szamar ertelmezheto. vegulis igaz, egy ugyanolyan, mint hogy a zsidok elott szetnyilt a tenger, amikor menekultek egyiptombol es az isten manat szort nekik az egbol (csak azert ezt a peldat emlitettem, hogy legalabb legyen valami koze is a topikhoz:))
[előzmény (1012)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-14 19:23:56 (1012)
fogalmam sincs, nem vagyok fizikus:) ez inkább a "humán" és a "reál"tudományok közötti vitára utal, de nem is ez a lényegi része. hanem az az állítólagos tudományos objektivitás, ami nincs is.
[előzmény (1011)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-14 18:18:56 (1011)
Más szóval, mivel a kísérlet "a természethez intézett kérdés", a tudomány válaszai mindig is emberek által feltett kérdésekre adott feleletek maradnak; az "objektivitás" körüli zavart az a feltételezés okozta, hogy létezhetnek válaszok kérdezés nélkül is és létrejöhetnek eredmények kérdéseket feltevő lénytől függetlenül is. Ma már tudjuk, hogy a fizika a történeti kutatásnál nem kevésbé emberközpontú vizsgálódás arról, ami van. A történetírás "szubjektivitása" és a fizika "objektivitása" közötti régi vita tehát jórészt érvényét vesztette."

Milyen vitak vannak manapsag pl fizikusok kozott?
[előzmény (1010)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-14 17:56:24 (1010)
akartam hosszabban reagálni, de imnotsaying úgy tűnik megtette helyettem részben legalábbis.

provokáció - azért a kettő dolog nem ugyanaz. vagyis az, hogy mondjuk az ifjabbik generáció kikezdi az idősebbek bigottságát és prűdségét, nem jelenti ugyanazt, mint provokálni egy országot, lebombázni, kizsákmányolni. a kettő között azért nagy különbség van. a társadalmi és a gazdasági/katonai provokáció nagyon nem ugyanaz. ne keverjük a modern nyugati imperializmust a punk rock-al könyörgöm.

úgy tűnik, de szinte vallási fundamentalista hittel védelmezed a tudományt. asszem ctg írta, és ebben nagyon igaza van (ugyi nem mindig van neki), hogy a tudomány is hit kérdése. ha hiszel a tudományos objektivitásban, az a te dolgod. de azért mert hiszel benne. én a magam részéről nem. elmondanám miért nem, de asszem valaki jobban elmondta már:

"Más szóval, mivel a kísérlet "a természethez intézett kérdés", a tudomány válaszai mindig is emberek által feltett kérdésekre adott feleletek maradnak; az "objektivitás" körüli zavart az a feltételezés okozta, hogy létezhetnek válaszok kérdezés nélkül is és létrejöhetnek eredmények kérdéseket feltevő lénytől függetlenül is. Ma már tudjuk, hogy a fizika a történeti kutatásnál nem kevésbé emberközpontú vizsgálódás arról, ami van. A történetírás "szubjektivitása" és a fizika "objektivitása" közötti régi vita tehát jórészt érvényét vesztette."

persze specifikusabb a megfogalmazás, de talán érted, mire céloz. sőt, biztos vagyok benne, hogy érted.
kicsit irodalmibb megfogalmazásban hasonló álláspont:
"A kétszer kettő négy olyan, mint egy nyegle ficsúr, aki kezét csípőre téve az utunkba áll, és köpköd"

ez dosztojevszkij úré:)
[előzmény (1003)]

© MRolandválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-14 11:55:51 (1009)
Leeds United Forever!
[előzmény (1006)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-14 10:38:19 (1008)
=4

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-14 10:38:09 (1007)
marmint 2+2+4

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-14 10:37:32 (1006)
"a gátlástalan nyugati expanziónak a kultúrához semmi köze, az égvilágon semmilyen hatással nincs a kultúrára, így nem is lehet rá hivatkozni a kultúrák védelmével kapcsolatban."

Senki nem vedelmezett semmilyen kulturat. A gatlastalan nyugati expanzionak igenis koze van az iszlam fundamentalizmus terjedesehez. probaltam par peldaval ramutatni, de ugy tunik nem sikerult. nem veletlen, hogy nem reagalsz semmire amit irok konkretan, csak az unalmas propagandat szajkozod. szerinted pl a nacizmus terjedesenek a 2. vilaghaboru elotti nemetorszagban nem volt semmilyen koze a gazdasagi helyzethez? a kommunizmusnak oroszorszagban a cari elnyomashoz, vagy akar roma terjeszkedesenek a romai kultura kialakulasahoz? szerintem olvass utana...

"Amiről a kultúrák, és a globalizáció kapcsán beszélnek az az, hogy a világ, és a nézetek szélesebbkörű megismerése által az emberek egy része elfordul, vagy kevésbé foglalkozik eredeti kultúrájukkal. Pl. ott van a fejlődő tudomány, ami nagyon jól megvan mindenféle isten nélkül, úgy tár fel dolgokat, hogy azokról kiderül, nem istenek munkálkodnak bennük. Ezt a vallások képviselői nagyon nehezen emészthetik meg, hiszen elvesztik híveiket."

Ez majdnem igaz, de szerintem semmi koze nincs a temahoz

"Akiknek valamilyen oknál fogva érdekük egyfajta szellemi feudalizmus fenntartása, azok tiltakozni fognak a nyugati világ multikultúrális nyitottsága ellen. Nem csak az iszlamisták között vannak ilyenek, hanem Magyarországon is, bár jóval kevesebben, és azok is robbantgatások helyett a Kossuth Téren cirkuszolnak."

Nem tudom, hogy mit ertesz aq "nyugati vilag multikulturalis nyitottsaga" alatt, de amit a valosagban tapasztal egy atlag arab az leginkabb tankok es bombak formajaban erkezik. szerintem te is tiltakoznal ellene..

"Kizsákmányolni - hát ezt már elég korán elkezdték, tulajdonképpen Amerika felfedezése óta. "

Egyreszt nem tudom mi koze amerika felfedezesenek az arabokhoz, masreszt a tortenet joval korabban kezdodott. En erkolcsi iteletet mondtam a gyarmatositas felett, hanem szimplan azt probaltam elmagyarazni, hogy az eroszakra leggyakrabban az eroszak a reakcio. 2=2+4

© Optimus Primeválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-14 10:17:12 (1005)
hát nem azért csatolták el a területeket,hogy a románoknak,jugóknak,meg a csehszlovákoknak kedvezzenek(azt azért te is beláthatod,hogy az angoloknak és a franciáknak nincs szükségük arra,hogy román valagat nyalogassanak),hanem azért hogy jól megszopassanak minket,és ha leszarnánk a békediktátumot,akkor soha ne legyünk képesek egy háború esetén egy ütőképes hadsereget felállítani és hatékony hátországgal ellátni(+hogy a szívességért és a területekért cserébe legyenek már szívesek kisantantként felügyelni minket)
hát nem is sikerült...
[előzmény (1000)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-14 10:11:53 (1004)
ctg ha azt mondod, hogy Izraelre szükség van, akkor nézd meg azt a videot, amit a bátyám a hsz.-od után belinkelt!
[előzmény (995)]

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-14 02:37:13 (1003)
a gátlástalan nyugati expanziónak a kultúrához semmi köze, az égvilágon semmilyen hatással nincs a kultúrára, így nem is lehet rá hivatkozni a kultúrák védelmével kapcsolatban.
Amiről a kultúrák, és a globalizáció kapcsán beszélnek az az, hogy a világ, és a nézetek szélesebbkörű megismerése által az emberek egy része elfordul, vagy kevésbé foglalkozik eredeti kultúrájukkal. Pl. ott van a fejlődő tudomány, ami nagyon jól megvan mindenféle isten nélkül, úgy tár fel dolgokat, hogy azokról kiderül, nem istenek munkálkodnak bennük. Ezt a vallások képviselői nagyon nehezen emészthetik meg, hiszen elvesztik híveiket.
Akiknek valamilyen oknál fogva érdekük egyfajta szellemi feudalizmus fenntartása, azok tiltakozni fognak a nyugati világ multikultúrális nyitottsága ellen. Nem csak az iszlamisták között vannak ilyenek, hanem Magyarországon is, bár jóval kevesebben, és azok is robbantgatások helyett a Kossuth Téren cirkuszolnak.

Persze ez egy bonyolult kérdés, és nem én fogom megválaszolni, hogy a kultúránkat milyen módon kell őrizni. Nyilván nem lehet mindig minden változatlan, ami most új kultúrális elem, és egyesek tiltakoznak ellene, a jövőben majd szintén sajátosság lesz. A népzene is mindig változott.

Provokálni - a mi kultúránkhoz (sőt, a punkhoz) ez hozzátartozik az utóbbi 200 évben, tulajdonképpen egyfajta kritika, amire ha felháborodás a válasz, akkor azon az oldalon valami probléma van és a provokáció jogos.

Kizsákmányolni - hát ezt már elég korán elkezdték, tulajdonképpen Amerika felfedezése óta. Nem tudok mit mondani, a világ így működik, néhány ország jóléte azon múlik, hogy más országok vérét szívják, így tehát mi is. Az egyenlőségben nem hiszek, mindig vannak vesztesek és győztesek. Igyekezzünk a győztesek közt maradni.
[előzmény (1002)]



Elejére << Előző < ... 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 ... > Következő >> Végére