Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Rombold a Cionizmust
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Ne csak a nácikat basztassuk!

Elejére << Előző < ... 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 ... > Következő >> Végére

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-18 11:15:32 (1062)
"azaz tisztan hit kerdese."

igazából csak ennyit akartam mondani:) én is így gondolom...
[előzmény (1060)]

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-18 01:41:59 (1061)
Az osrobbanasnak az eselye, hogy bekovetkezett sokkal kisebb, mint a teremtesnek. bar az osrobbanas valoszinuleg teljesen hulyeseg, es a teremtes az egyetlen normalis elmelet.

De a ma tudosai mindenaron gusztustalankodasra eskudtek fel, az emberek lerohasztasara, es a sajat kirohogtetesukre. Mindenesetre jo uton halanak e fele.

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-18 01:37:44 (1060)
Miert vicces Itsen letezesenek bizonyitasa, ha peldaul az atom bizonyitasat elfogadjuk, ami eleve soha nem lesz lathato. Azaz soha senki atomot nem letott, nem lat, nem is fog, mert az lathatatlan, de elhisszuk hogy van, be lett bizonyitva.
Hogy valoban van-e, az egy mas kerdes. Senki nem tudja igazaban. Lhet, hogy persze letezik, de erre nem lehet merget venni.

Akkor Isten miert ne letezhetne?
Ugyanaz az eljaras: bebizonyitom kulonbozo jelensegek alapjan letezeset, es mivel nem lethato a bizonyitasra hagyatkozom.

Miert, a kor lathato?
Azt mondjatok igen.
Pedig nem.
Mert a kor keruleten vegigfuto vonal vastagsaga = nulla.
ha ez igaz, marpedig igaz, a kor nem lathao.
Ami lathato az nem kor, hanem a kor egy abrazolasa.
Szoval lehet keverni a lapokat.
De vigyazat! Isten bizonyitasa konnyebb, mint a Relativitas-elmelete! az ugyanis nincs bebizonyitva, soha nem is lesz, azaz tisztan hit kerdese.
[előzmény (1052)]

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-18 01:31:08 (1059)
Ez nagyon erdekes volt.
Raadasul teljesen egyet is ertek.
Ha a tudomanyt felszabaditjuk mindenhatosagtudata alol, es visszavisszuk tudomannya, ami arra jo, hogy felhasznaljuk, ha kell, donteseinkben segitsegul hivjuk, es engedjuk, hogy tanitson minket, akkor ujra el majd a vilag.
De totalis elmeletek, totalis egyhazak, es ehhez hasonlo birodalmak alatt csak nyog az emberiseg.

Bar az emberiseg tekinteteben elso a magyar, minden csakis utana kovetkezhet.
Meg en is!
[előzmény (1049)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-17 11:43:27 (1058)
nezd engem kulonosebben nem erdekel a tema konkretan, de nem mindenki aki elutasitja a teremtestortenet meset tartja az osrobbanast a LEGVALOSZINUBBNEK, vannak mas elmeletek is.
[előzmény (1056)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-17 11:39:06 (1057)
*higyjünk

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-17 11:38:54 (1056)
persze, ez így van. a másik oldalon meg mivel nincs bizonyíték isten létezésére, higgyünk az ősrobbanásban.
[előzmény (1055)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-17 11:30:45 (1055)
en nem azt mondtam, hogy teologus vagy. azt irtam, hogy a istenhit un tudomanyos bioznyitasa igazabol nem tudomany, hanem teologiai megkozelites, ami nem kutatasra, megtapasztalasra epul. pl az egyik fo erv, amit istenhivo barataink szoktak ervkent felhozni az, hogy "a semmibol nem johetett letre a galaxis, ergo van isten." azert mert nem tudjuk biztosra mondani, hogy jott letre a vilagegyetem, ezert higyjunk

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-17 11:27:08 (1054)
senki nem hisz a tudomanyos modszerek tevedhetetlensegeben. ha igy lenne, nem lennenek pl un. tudomanyos vitak, konferenciak, stb-k.

van amikor teved a tudomany, van amikor pedig nem. szemely szerint en annak orulnek, ha a tudomany soha nem alakult volna ki, az ember pedig megmaradt volna barlanglakok szintjen es akkor nem lenne atombomba, globalis felmelegedes, stb. sajnos teller ede egyertelmuen nem tevedett, es nem csak emberi szemszogbol volt tulsagosan tevedhetetlen a tudos tarsaival, hanem cinege, roka, krokodil szemszogbol is.
[előzmény (1052)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-17 11:23:28 (1053)
upsz, de ha már cimkézel, légyszíves mutasd meg azt a részt ami alapján én "teológus" vagyok... ez is tipikus kettősségben történő gondolkodás, "ha ez nem, akkor nyilván az". én csak a két dolog közötti égbekiáltó hasonlóságra hívtam fel a figyelmet, nem vettem védelmembe egyiket a másikkal szemben.
[előzmény (1052)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-17 11:21:42 (1052)
"tipikus valami teologus tollabol szarmazo agymosas"

lehet persze cimkézni, csak épp nincs értelme.
ne érts félre, én is viccesnek tartom az isten létezésére vonatkozó tudományos okfejtéseket. ugyanakkor legalább ennyire viccesnek tartom, hogy valaki vakon hisz a tudományos módszerek tévedhetetlenségében. ugyanolyan vakbuzgó hit kérdése mint a vallás. csak ma a pozitivista eredmények mindenhatóságát könnyebben bezabálják a szekularizált emberkék, mint isten létezését.
[előzmény (1051)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-17 11:14:08 (1051)
" teszem hozzá, isten létezését is igazolták páran tudományos eljárásokkal, hát nem sokban különbözik ez az "objektív tudományok" eredményeitől."

A hozzaszolas tobbi resze tipikus valami teologus tollabol szarmazo agymosas, mar valaszoltam ra korabban. ettol fuggetlenul tudsz mutatni par konkret peldat ezekre a tudomanyos eljarasokra? mert amit en olvastam az mind a vicc kategoriajaba tartozott
[előzmény (1049)]

© Optimus Primeválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-17 10:30:45 (1050)
spiró irományához nincs hozzáfűznivalóm,egyértelmű a mocskolódása tárgya,de szerény véleményem szerint az esterházy tollából származó hangjáték nem arról szól,amiről gondoljátok,tehát nem gúnyolódás vagy mocskolódás
az én olvasatomban inkább európa és a "külvilág" hozzánk fűzödő viszonyáról beszél,hogy 40 évi szovjet megszállás után és rendszerváltással a hátunk mögött,még mindig bármit meg lehet velünk tenni,ugyanúgy semmibe vesznek és lenéznek minket(és a többi utódállamot is),csak most éppen a másik oldalról(nézd csak meg a nyugati érdekek és tőke járványszerű terjedését,meg időnk sem volt felállni máris padlóra küldtek megint)
és apunk,ezekhez a zsidóknak semmi köze,szóval nem értem miért őket vetted elő ismét...ez csak valami rossz szokás?
[előzmény (1047)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-17 10:16:16 (1049)
"Nem védelmezem vallási fundamentalizmussal a tudományt, mivel szerintem ez pont hogy nem hit kérdése. Ilyeneket pont azok állítanak, akik úgy érzik, hogy a tudomány által alkalmazott racionalizmus elsodorja az ő kis hitvilágukat, és ezzel próbálják a tudományt legalább egy rangra emelni a hittel. Ezek az emberek nem igazán tájékozottak a tudomány világában, így nem igazán tudják, mi ellen érvelnek."

tévedsz:) amilyen véleményt te képviselsz, az éppen a pozitivista tudomány felfogás (és már ha itt tartunk, a pozitivizmus egyik legnagyobb képviselője, Comte pozitivista egyházat /!/ alapított - ez nagyonis hit kérdése). a történet csakis arról szól, hogy az istenhit és egyéb "babonák" helyére a tudomány mindenhatóságát teszik, amely képes lesz majd megfejteni a törvényszerűségeket akár a természettudományok, akár a társadalomtudományok területén, ezáltal pedig képesek lesznek a lehető legjobb konstrukciókat ajánlani a javításra.
már a XIX-XX. század fordulóján előkerült azonban az ezzel szembeni nézet, mely szerint az a bizonyos tudományos objektivitás csak viszonylagos lehet, hiszen magát az embert, aki bármilyen kutatást is végez, sosem lehet teljesen kizárni magából a kutatásból, ezért mindenképpen sérül az objektivitás - sőt, már maga a kutatási téma meghatározása is egyfajta szubjektív értékvonatkoztatást feltételez (maga weber is ezt mondta, holott az ő szándéka az volt, hogy az objektivitás sosem érhető el teljesen, mégis törekedni kell rá).

"A hit és a tudomány között az az alapvető különbség, hogy míg az előbbi homályos eredetű, utóbbi megismételhető, ellenőrizhető, az eredményekből bárki vonhat le bármilyen logikus következtetést. A hit soha nem ellenőrizhető"

épp ez az ellenőrizhetőség az, amit már nem egy irányzat kétségbevont. nem csak a fenomenológusok, és a posztmodernek, hanem a XX.század szinte minden irányzata megkérdőjelezte az ellenőrizhetőséget (ajánlok egy nagyon jó kis tanulmányt, az a címe hogy "A közvélemény nem létezik", megtalálod a neten).

"A sejtést mindaddig nem hiszi el senki, amíg nincs rá bizonyíték."

épp a tény az, aminek a megragadása baromi nehéz.

az a felfogás, hogy a "tudomány mindenekfelett áll", hiszen objektív, ellenőrizhető, megismételhető, stb. maximum kisadagban érvényes. mellesleg ugyanezen a pozitivista talajon sarjadtak ki olyan szívmelengető elméletek, mint pl. a marxizmus. ezek mind totális elméletek, melyek úgy gondolják, képesek a dolgok mögötti mélyebb törvényszerűségeket és kauzális struktúrákat feltárni.
időről időre beigazolódik, hogy nem képesek erre. az emberi tényezőt képtelenség kizárni a tudományból, épp ezért lehetetlen az objektivitás.
vagyis ha te azt mondod, hogy a tudomány objektív, akkor ez ugyanolyan hit kérdése, mintha azt mondanád létezik isten. teszem hozzá, isten létezését is igazolták páran tudományos eljárásokkal, hát nem sokban különbözik ez az "objektív tudományok" eredményeitől.
[előzmény (1029)]

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-17 01:17:16 (1048)
A muzlimok attol fuggetlenul szarok, es valahogy nagyon nem jo, hogy itt vannak a Foldon.
A zsidokert sem kell rajongani, de azert inkabb ok. Sot sokkal inkabb!

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-17 01:15:24 (1047)
Hubazzeg, ez nem volt semmi!
Ezt az a fasz le merte irni?
meg eszterhazy?
Es meg nem vertek agyon?
[előzmény (1041)]

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-17 01:10:30 (1046)
ez egy erdekes megkozelitese volt a dolgoknak.
Mellesleg az Arpad-savos zaszlot nem az USA zaszlajarol loptak?
teljesen ugy nez ki.
Csak a csillagok helyen nincs semmi.
[előzmény (1031)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-16 23:56:48 (1045)
"1. Én azt cáfoltam, hogy nyugati expanzió~globalizáció nem ártalmas semmilyen kultúrára.
2. Azt mondtam, hogy amit sérelmeznek a kultúrák védelmezői, az a globalizáció által terjedő nyugati világias felfogás."

Tudom, hogy ezt irtad. A 2. ponttal RESZBEN egyetertek. en szimplan a "kulturak vedelmezoinek" a nepszerusodesenek az okara probaltam ravilagitani. oszama bin laden ergo nem vedelmez semmilyen hagyomanyosabb kulturat, hanem az iszlamnak egy viszonylag uj, szelsoseges verziojat propagalja.

nem gondolom azt, amugy, hogy az iszlam egy alapvetoen bekes vallas, ahogy egyik sem az. emberisegnek az a szerencseje, hogy az elvileg hithu muszlimok, zsidok, keresztenyek nagy resze nem veszik komolyan a vallasi parancsolatokat, maskulonben meg tobb verontas lenne a foldon.

szamomra az egyik leggyomorfgatobb dolog az altalad bemasolt cikkben az volt, amikor Tota W felhivja a moderalt muszlimokat, hogy alljanak elo es mutassak meg magukat. az igazsag az, hogy ezek a "moderalt muszlimok" nagyon regota elo alltak, de a mediat nem erdekli bekes emberek, hanem a szelsosegesek. amikor pl dan zaszlot egetnek (szolaszabadsag!!!) pakisztanban vagy akarhol, akkor egyertelmu, hogy a TV nem azokat fogja mutatni, akik le sem szarjak miket rajzolgat egy dan vagy szimplan eliteli (de nem kivanja a halalat) en pl. dolgoztam egyszer egy pakisztani muszlimmal, aki annak ellenere hogy hithu muszlimnak tartotta magat kulonosebben nem izgatta a dolog, es mellesleg meg az ebedszunetet is odaadta nekem, mivel o ugysem ehetett 6 elott ramadan idejen...

termeszetesen, ahogy mar leirtam szamos elitelendo szokasa van az iszlam vallasnak, de biztos tenyleg olyan biztos vagy benne, hogy a kereszteny-zsido egyhazak annyira masok lennenek? mikor fog pl. a felvilagosult, tolerans hivo kereszteny nagytobbseg elo allni es elismernie, hogy a homoszexualitas nem bun?
"
Te azt magyarázod, hogy a csúnya nyugati világ a globalizációval, meg a hadsereggel elnyom mindenkit, és a muszlim radikalizmus erre adott válasz. (Ezt ne érteném, hiszen az antiglobalisták közhelye.)"

Leirom megegyszer, nem a globalizacioval van bajom, ha igy lenne elmennek remetenek. Az imperializmust nem tekintem globalizacionak. Az hogy a muszlim radikalizmus reszben erre adott valasz pedig nem csak az en velemenyem vagy az "antiglobalistake", hanem a CIA-tol kezdve a legtobb terrorista szakerton keresztul a muszlim szelsosegesekig szinte mindenkie.

Azt nem allitottam, hogy rajatszanak, hanem azt, hogy az iszlam terrorizmus megallitasa nem igazan tartozik a legfontosabb politikai celok koze. ha nem hiszed higyjel nekik. bemasolom neked egy brzezinskivel keszult interjut (aki jimmy carter katonai fotanacsadoja volt) az afgan-orosz haboru idejen es nyiltan beszel arrol, hogy az amerikaiak tamogattak a moujahideen harcosokat akikbol aztan tobbe kevesbe al quaeda lett:
http://www.globalresearch.ca/articles/BRZ110A.html



"1. A nyugati világ gazdasági érdekeltségei nem befolyásolják az iszlámot, és más kultúrákat sem. - Azért, mert sok más hely szintén érdekeltsége, ott mégsincs nyugatellenes radikalizáció, és azért, mert nincs olyan befektetői gazdasági mechanizmus, amely veszélyeztetne egy kultúrát, kivéve, ha az egy olyan termelési mód köré szerveződik, amely nem versenyképes vele."

Azt javaslom neked, hogy menj el egy nicaragua-el salvador-guatemala-chile-honduras vagy egy vietnam-kambodzsa-laos korutazasra es beszlgess el a helyiekkel, kerdezd meg mit gondolnak arrol, hogy a "nyugati vilag" erdekeltesegei mennyire befolyasolja az o kulturajukat es ugy altalaban mi a velemenyuk az elmult 60 ev torteneseirol. lehet, hogy meglepo valaszokat fogsz kapni.


". De az arab országoknál nincs az olajkitermelésnek kultúrája, de ha így lenne, ilyen körülmények közt is megőrizhető más formában"

magyarazd meg kerlek, hogyan is nez ki az "olajkitermelesnek a kulturaja" en nem tudom pontosan, de remelem az idealis alatt nem olyan helyekre celzol, mint mondjuk alaszka vagy nigeria meg meg jopar masik
(http://en.wikipedia.org/wiki/Oil_spill)


"de ha így lenne, ilyen körülmények közt is megőrizhető más formában (mint pl, ami Magyarországon a nemzeti parkokban zajlik)."

nem igazan ertem, hogy jon a nemzeti parkok kerdeskore a temahoz, de szerintem, ha olvasol arrol, hogy afrikaban pl hogy mivel jartak, illetve milyen celokat szolgaltak reszben a nemzeti parkok es a rezervatumok, akkor lehet, hogy nem lenne ilyen pozitiv a velemenyed roluk.( plW. Beinart Soil erosion, conservationism and ideas about development, a southern African exploration, 1900-60 a Journal of Southern African Studies-ban erdekes tanulmany errol)

"A nyugati világ (USA, Izrael) térségben folytatott háborúi nem provokálhatják az iszlám egészét. Azért, mert ezek lokálisak, néhány országban vannak csupán, mégis olyan országokban is van radikalizáció, ahol nem lenne indokolt, mivel jólét van. Pl. Irán, vagy Szaúd Arábia lakossága szenved az USától és Izraeltől?"

Ez nem pusztan jolet kerdese, pl. a londoni merenylok sem voltak szegenyek (mellesleg par utcara laktak onnan ahol tavaly laktam) a 911-i merenylok pedig nemetorszagban jartak egyetemre, ahol pl. videofelveteleket neztek a balkani helyzetrol. allitolag ez volt az egyik fo inspiraciojuk...

enyhen szolva vicces, hogy azt mondod hogy iranban vagy szaud arabiaban a radikalizacio nem lenne indokolt mivel ott jolet van. eppen a mai ujsagban olvastam egy cikket a hanyatlo irani gazdasagrol, ami foleg ami foleg az amerikai fenyegets miattt tortenik (a toke nincs biztonsagban).

De hogy miert nem igazan szeretik a briteket? a tortenet ott kezdodik, hogy 1891-ben egy brit kereskedonek a qajar shah-ok atadtak az iranyitast az irani dohanypiac felett, ami borzalmas hatassal volt az o kereskedelmukre es vallasi sertesnek vettek. meg az emlitett shah haremjei is abbahagyta a dohanyzast tiltakozasul. aztan tobb mint fel evszazaddal kesobb amikor az irani miniszterelnok mohammed mossadegh allamositotta az olajopart egy amerikai-birt puccsal megdontottek es utana jott a sajnos kevesek altal ismert tortenet, a 25 eves remuralom a shah alatt, amit aztan megdontott az iszlam forradalom. az egyik paci arus ezt mondta "tudjuk, hogy ez mind az angolok hibaja, a gazdasag rosszabb mint 0-an all, egesz nap csak itt ulok es duhongok, aztan hazamegyek es otthon duhongok. a te orszagod kormanya felelos mindenert." ettol fuggetlenul iran aligha szelsoseges iszlam orszag, egy haverom volt peldaul ott 1 eve es annak ellenere, hogy angol mindenki eszmeletelnul kedves volt vele, meghivtak eskuvore, stb. aztan lehet, hogy azota valtoztak a dolgok...

szaudi arabiaban kb annyira van jolet, mint magyarorszagon. van egy elit amelyik tenyleg pazarul el, emelett pedig egy iszonyatosan elnyomott sita reteg. amugy tenyleg van egy fajta ellentmondas a szaudi politikaban, hogy mikozben a nyugat kurvai akkozben az oktatas es a vilagon az oktatasi intezmenyek, amiket penzelnek pedig iszonyatosan nyugat-ellenesek. hat megsem fekete-feher a vilag.

"Tény, hogy ebben a térségben nincs nemzettudat, mint nálunk, a határok a gyarmatbirodalmak örökségei. A nemzetformáló erőnek a muszlim vallás tűnik jelenleg. Elismerem, hogy ez adhat öntudatot az arab világnak (viszont ezt érvként nem hoztad fel, pedig lehetett volna)."

A magyar hatarok is a gyarmat birodalmaknak, ha nem is az oroksegei, de legalabbis a krealmanyai. talan ezert sem optimalis magyarorszagon sem a nemzettudat. (amugy erdekes kerdes az, hogy mi az optimalis nemzettudat, de ebbe most ne menjunk bele)

Azt, hogy nem hoztam fel ervkent, amit irital pusztan azert van, egyreszt mert nem ertek vele egyet, masreszt mert nem nem tudom milyen ervkent kellett volna felhoznom. te is tipikus peldaja vagy annak az a nyugati felfogasnak, ami a muszlim vilagot egyfajta homogenikus egysegkent kezeli. a terseg problemai ennel sokkal osszetettebbek..

"2. Viszont a muszlim öntudat konfliktusait másban látom, mégpedig azért, mert nem csak a nyugati világgal vannak összetűzéseik, hanem a környező, más vallású népekkel is: oroszokkal, Indiával, Kínával, szudáni feketékkel. Gyanús lenne, ha ezek mind összeesküdnének ellenük. Mivel magyarázható mégis? Szerintem az információs globalizmussal, és az intoleranciával együttesen. Valóban, nem voltak mindig ilyenek (azt hiszem ezt is emlegetted már korábban), a középkorban jobban megfértek a zsidókkal, míg a keresztények üldözték őket. De azóta megindult egy folyamat, a nemzeti (inkább helyette vallási) öntudat kialakulása. Ebben zavarjuk őket - de nem a gazdasági érdekeltségekkel (oké, talán a háborúlkkal igen), hanem a gazdasági kapcsolatok mellé borítékolt világias modern gondolkodással. Miért zavarjuk őket? Mert ez a felfogás szerintük versenytársa lehet a vallásuknak."

Az orosz-csecsen konfliktusnak semmi koze nincs az egvilagon, ahhoz hogy a csecsenek muszlimok e vagy sem. a konfliktus lenyegeben arrol szol, hogy az oroszok nem kepesek beletorodni, hogy a szovjet unio szetesett es meg mindig iranyitasuk alatt tartjak csecsniat. leromboltak a terseg infrastrukturajat, tobb ezer embert lemeszaroltak, stb. ez is csak azt tamasztja ala, hogy az eroszak eroszakot szul. indiaban a konfliktus tenyleg nagyreszt vallasi gyokeru, de ezt is teves a muszlimok szamljara irni. mellesleg, rengeteg helyen indiaban is emgvannak a hinduk es a muszlimok egymas mellett, de az amugyis kit erdekel. amugy az india kormany elnyom masokat is nemcsak a muszlimokat eleg ha csak megtekinted a human rights watch aktualis focikket:

http://hrw.org/english/docs/2007/02/13/india15303.htm

a nyugat kinai muszlimok tobb evszazad ota teljes bekeben elnek, de mostansag a kinai kormany a terrorizmus elleni harc zaszlaja alatt az o kulturajukat is rombolja. a human rights watch errol is ir:

http://hrw.org/english/docs/2005/04/11/china10447.htm

amugy vicces, hogy szudant pont kina utan emlitetted, mert erdekes modon kinanak nincs gondja az iszlammal, amikor egy nepirto rezsimet tamogat - mivel szuksege van az olajara - es az ensz-ben megvetozza a szudant elitelendo szankcioat, beavatkozast, stb-t.

amugy szudanban a konfliktus leginkabb a foldert folyik, pl. abbol adodik hogy a letelepedett kereszteny lakossag eletvitele konfliktusban van a legelteto-vandorlo eletmodot folytato muszlimokeval, szinten nem sok koze van a vallashoz.

de miert nem emlitesz pl olyan helyeket mint malaysia, ahol a muszlimok teljes bekessegben elnek hindukkal, kinaiakkal, stb-vel. ja hogy arrol nem szol a sajto...

"A kizsákmányoláshoz azt tenném még hozzá, hogy a "kizsákmányoló" nem feltétlenül zsákmányol, hiszen felvásárlója az adott országnak, és az ország jjövedelmének jelentős részét adja. Az, hogy ezt a jövetelmet hogyan olsztják szét, az ország belső problémája. A "kizsákmányolónak" csak annyi a lényeg, hogy az impost állandó legyen, és hogy az adott ország viszonyai (hogy fenntarthassa az importot) stabilak legyenek."

ehhez en csak annyit tennek hozza, hogy a felvasarlonak nem mindegy, hogy mennyiert veszi meg az arut, meg az sem hogy egy olyan orszagba fektet-e be ahol a demokratikus fejlodes miatt veszelyben vannak e a gazdasagi erdekei, vagy egy elnyomo diktaturaba, ahol nincsenek ilyen problemak
[előzmény (1042)]

© saya-jinválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-16 22:27:11 (1044)
Bár nem nekem szólt a hsz-ed, azért lenne ehhez pár gondolatom:

A globalizáció ténylegesen feloldja a kultúrák elszigetelt létezését, méghozzá pontosan a gazdasági struktúra megváltozása által. Ha csak azokat a társadalmi viszonyokat tekintjük, melyek pl. a nők teljes alárendeltségét jelentették, akkor azt láthatjuk, hogy folyamatosan oldja fel ezt, példának ott van Jordánia. Nem az olaj kitermelésen múlik csak a dolog, hanem leginkább magán a pénzgazdaságon, illetve azon, hogy ezek a területek most már potenciálisan olyan módon kell, hogy működjenek, hogy képesek legyenek _eladni_ az olajkitermelést magát. Ehhez pedig az eddig kialakult intézmények nem voltak teljesen alkalmasak.
Azzal viszont egyetértek, hogy valóban nem tudják ezek a háborúk a teljes iszlám világot felbőszíteni, mivel elhatárolt érdekterületekből áll az arab világ. Nagy hátránya viszont az arab világnak, hogy láthatóan nem lesznek képesek már stabil nemzetállomokat alapítani, ti. a történelmi feltételek már nem adottak hozzá, és szerintem ez pontosan gazdasági okokra vezethető vissza. Gondolj csak arra, hogy hasonlóan Oroszország helyzetéhez, nincs önálló polgári osztálya (lehet, hogy ezért a kifejezésért meg leszek kövezve), viszont a kapitalizmus könyörtelenül megérkezett hozzájuk.

A "kizsákmányoló" kérdése itt meglehetősen érdekes. Valóban megadják az ellenértékét az olajnak, de hogyan is? Kinek? Irakban pl. sok millió éhező van jelenleg is, pedig már a háborúnak vége, az ország épül, az olajat termelik. Szaud-Arábia pedig jelenleg is feudális jellegű viszonyrendszerrel rendelkezik, és nem mind a 26 millió ember rendelkezik földbirtoklási joggal (ami alapján az olajbizniszből részesül a királyság). A stabil belviszonyok pl. irakban eleve azt eredményezik, hogy teljesen a nyugati tőkés berendezkedésre kell beállniuk, sok millió proletárnak ez a béke semmivel sem kecsegtet szebb jövővel, mint a régi uralom alatt.
[előzmény (1042)]

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-16 22:16:52 (1043)
Ezek közül mindegyik magyar, így nem jogos szerintem a visszazsidózás. Ezért a szemléletért sem a zsidók felelősek, hanem Trianon.
[előzmény (1041)]

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-16 22:01:50 (1042)
Szerinted én nem értem, amit te mondasz, szerintem meg te nem érted, amit én mondok.

Konkretizáljunk:

1. Én azt cáfoltam, hogy nyugati expanzió~globalizáció nem ártalmas semmilyen kultúrára.
2. Azt mondtam, hogy amit sérelmeznek a kultúrák védelmezői, az a globalizáció által terjedő nyugati világias felfogás.

Te azt magyarázod, hogy a csúnya nyugati világ a globalizációval, meg a hadsereggel elnyom mindenkit, és a muszlim radikalizmus erre adott válasz. (Ezt ne érteném, hiszen az antiglobalisták közhelye.) Sőt, azt mondod, hogy a nyugati gonosz hatalmak, erre direkt rájátszanak, ami már szinte összeesküvés elmélet.
Ezek ismételgetésén kívül nem mondtál semmit. Amiatt panaszkodtál, hogy állandóan bombáznak, valamint azok a példák, amiket felhoztál (kommunizmus, nácizmus, Római Birodalom) egészen más módon terjedtek gazdaságilag és kultúrálisan egyaránt, mint most a nyugati világ.

Vegyük végig, mit is mondtam:
1. A nyugati világ gazdasági érdekeltségei nem befolyásolják az iszlámot, és más kultúrákat sem. - Azért, mert sok más hely szintén érdekeltsége, ott mégsincs nyugatellenes radikalizáció, és azért, mert nincs olyan befektetői gazdasági mechanizmus, amely veszélyeztetne egy kultúrát, kivéve, ha az egy olyan termelési mód köré szerveződik, amely nem versenyképes vele. De az arab országoknál nincs az olajkitermelésnek kultúrája, de ha így lenne, ilyen körülmények közt is megőrizhető más formában (mint pl, ami Magyarországon a nemzeti parkokban zajlik).

A nyugati világ (USA, Izrael) térségben folytatott háborúi nem provokálhatják az iszlám egészét. Azért, mert ezek lokálisak, néhány országban vannak csupán, mégis olyan országokban is van radikalizáció, ahol nem lenne indokolt, mivel jólét van. Pl. Irán, vagy Szaúd Arábia lakossága szenved az USától és Izraeltől? Tény, hogy ebben a térségben nincs nemzettudat, mint nálunk, a határok a gyarmatbirodalmak örökségei. A nemzetformáló erőnek a muszlim vallás tűnik jelenleg. Elismerem, hogy ez adhat öntudatot az arab világnak (viszont ezt érvként nem hoztad fel, pedig lehetett volna).

2. Viszont a muszlim öntudat konfliktusait másban látom, mégpedig azért, mert nem csak a nyugati világgal vannak összetűzéseik, hanem a környező, más vallású népekkel is: oroszokkal, Indiával, Kínával, szudáni feketékkel. Gyanús lenne, ha ezek mind összeesküdnének ellenük. Mivel magyarázható mégis? Szerintem az információs globalizmussal, és az intoleranciával együttesen. Valóban, nem voltak mindig ilyenek (azt hiszem ezt is emlegetted már korábban), a középkorban jobban megfértek a zsidókkal, míg a keresztények üldözték őket. De azóta megindult egy folyamat, a nemzeti (inkább helyette vallási) öntudat kialakulása. Ebben zavarjuk őket - de nem a gazdasági érdekeltségekkel (oké, talán a háborúlkkal igen), hanem a gazdasági kapcsolatok mellé borítékolt világias modern gondolkodással. Miért zavarjuk őket? Mert ez a felfogás szerintük versenytársa lehet a vallásuknak.

Most egyelőre ennyit. Ezekre válaszolj következetesen. Ha valamire esetleg adtál már választ, foglald csak össze.

A kizsákmányoláshoz azt tenném még hozzá, hogy a "kizsákmányoló" nem feltétlenül zsákmányol, hiszen felvásárlója az adott országnak, és az ország jjövedelmének jelentős részét adja. Az, hogy ezt a jövetelmet hogyan olsztják szét, az ország belső problémája. A "kizsákmányolónak" csak annyi a lényeg, hogy az impost állandó legyen, és hogy az adott ország viszonyai (hogy fenntarthassa az importot) stabilak legyenek.
[előzmény (1035)]

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-16 21:11:41 (1041)
Spiró György: „Jönnek”

Jönnek a dúlt-keblű mélymagyarok megint,
füzfapoéták, füzfarajongók, jönnek a szarból,
csönd van. Senki se pisszen. Alantról
kevéske hűlt költő csontujja int.
Ó, ha gyilkolni szabadna újra,
csámcsogva, hersegve szívnák a vért -
miért is? ki tudja. Trianonért? -
mered pár utcanév pici csontujja.
Ez olyan klima: itt folyton beborul,
ez rendben van, de szégyen, szégyen, szégyen,
hogy mindenki kussol, hogy mindenki fél,
és nekünk kell jönnünk, pár csenevésznek,
hogy bebizonyitsuk:
nemcsak a szemetek tudnak magyarul.

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-16 21:11:27 (1040)
Részletek Esterházy Péter: Hogyan gondozd a magyarodat című "művéből":

A csokorba kötött magyart szétbontjuk, és éles késsel ferdén visszavágjuk. Kivétel a fásszárúak, mert azokat törjük vagy kalapáccsal zúzzuk. Nehogy megrohadjon a magyar. Az összement magyart a savó leöntése után túrónak használhatjuk....

A magyar emlős. Egy magyar nem csinál nyarat. A magyar a sötét, ahová Európa ugrik. Ki tartson magyart ? Kezdő magyarbarát inkább kanmagyart tartson, ne szukát! Tanácsosabb fajtiszta magyart beszerezni, mint valami bizonytalan származású magyart.

Öreg magyart ne vegyünk! A magyart következetesen dicsérjük vagy dorgáljuk! Lágy, barátságos hang: jól van, jó magyar, illetve keményen, határozottan: pfuj, magyar, helyedre! A magyar a tartós fogyasztási cikkek kategóriájába tartozik.

Olcsó magyarnak híg a leve!

A magyartartás csak akkor gazdaságos, ha a törzsállományunktól szaporulatot nyerünk, és azt fölneveljük. Az erogén zónákat piros-fehér-zölddel jeleztük...

Hogyan öltöztessük a magyarokat? Ami a pelenkázást illeti, legjobb a magyart minden étkezés előtt tisztába tenni. Szoptatás 3 óránként. Levegőt minden magyar igényel, de nem huzat formájában. A Kárpát-medence huzatos... (magyarul: húzzon el innen minden magyar).A rágalmaktól magyarod minősége alig változik, az esetleges vizeletfoltokkal ne törődj, bazmeg. Így gondozd a magyarodat! (hangjáték - 1991)

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-16 21:10:58 (1039)
Hát ezek a szövegek felháborítóak?
Aztán továbbolvastam...

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-16 21:10:23 (1038)
Jönnek

Jönnek a horgas-orrú, büdös zsidók megint,
Metszett faszú, Mammon-imádó biboldók, jönnek a szarból,
csönd van. Senki sem pisszen. Alantról
egy törékeny asszony, Solymosi Eszter ujja int.
Ó, ha lopni törvényes lenne,
Éheztetne minket e zsidósereg!
Miért is? Ki tudja, tán bosszú az elbukott
Tanácsköztársaságért?
Véráldozat Kohn Béláért?
Vagy mert földjük már ázott a vértől,
s hangos a csecsemők jajgatásától, kiket
lánctalpakkal ölnek halomra.
S itt olyan a klíma, hogy senki sem jajgat.
De szégyen ez, szégyen és szégyen.
És nem jön senki, ki bizonyítaná
Nemcsak a bosszú népe beszél héberül.

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-16 21:09:55 (1037)
Hogyan gondozzuk a zsidónkat?

A megfelelően előkészített zsidót egy kamrába vágjuk, ahol trükkös a zuhanyrózsa. Bőrét megnyúzzuk, és sózva tároljuk. Kitűnő lámpaernyő készíthető belőle. Kivétel a vörös bibsi, ezeket kalapáccsal zúzzuk.
Nehogy megrohadjon a zsidó. Az összement zsidót péppé daráljuk és kitűnő disznóeledelt készítünk belőle.

A zsidó emlős, kölykét kilenc hónapig hordja, eledele a pénz. Ne etessük. Egy zsidó is szörnyen bebüdösítheti környezete levegőjét.

A zsidó óljában, Izraelben sötét van, ezért Európába szökne! Csapjunk az orrára, arra a nagy görbe testrészére, mely fején fityeg!

Ki tartson zsidót? Senki! A zsidó, beszerzése után azonnal felhasználandó, lásd az első bekezdést!

Öreg zsidót ne vegyünk, értéke a nullához konvergál!

A zsidóval következesen kommunikáljunk! Ha szép viselkedést várunk tőle, akkor elég a pénz, kamat, nyereség szavakat kiejtenünk és máris lábaink előtt csúszkál, talpunkat (egyes megfigyelők szerint intimebb testrészeinket is) nyalogatja. Ha rosszul viselkedik, elég ennyi: „pfuj, büdös zsidó, helyedre!”

A zsidótartás nem gazdaságos, tenyésztése nem kifizetődő! Ezért semmi esetre se szaporítsuk őket! Szaporodásának meggátolása az első bekezdésben!

A zsidó nem tartozik a tartós áruk körébe!

A zsidó erogén zónáit ötágú vörös csillaggal jelöljük! Vigyázat, egyes példányoknál ez agresszivitással, önbizalommal járhat!

Hogyan öltöztessük zsidónkat? Pelenkázása kötelező, az alapvető emberi ürítés szabályait nem ismeri, megtanulására alkalmatlan. Szoptatásra házilag alkalmatlan, az e célra szakosodott iparosok telephelyére elszállítva azonban megoldható. Kizárólag saját nemétől hajlandó szopni. Fővárosi zsidókat a Cappella nevű zsidó-szoptatóban tápláljunk!

Levegőt nem minden zsidó igényel, a cián, mustár- és egyéb gázok viszont a kedvencei közé tartoznak! Vigyázzunk, a gázosításra kijelölt helység ne legyen huzatos! (jiddisül minden zsidó húzzon el!)
Így gondozd a zsidódat, baszd meg!

© uniformchoiceválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-16 16:39:42 (1036)
ELJEN A NATIONAL FRONT!
Fogyasztoi tarsadalom=Degeneralt emberhalom!

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-16 16:13:37 (1035)
"A bombázás nem provokáció, hanem háborús konfliktus. "

kivel is allt afganisztan haborus konfliktusban 2001 elott? vagy irak 2003 elott

"A kizsákmányolás nem egyértelmű. Ki zsákmányol ki kit? Hogyan?"

peldaul ha egy idegen hadsereg megszall egy orszagot az asvanyi kincseit ellopja, a lakokat rabszolgamunkara kenyszeriti, ill megadoztatja az elnyomasnak szamit. lehet ezt ugyis csinalni, hogy nem szalod meg az orszagot kozvetlenul, hanem a fejukre ultetsz valami katonai juntat is es akkor nem annyira egyertelmu, hogy te allsz a hatterben (pl. shah)

"Most egy kicsit félreértettél. Itt nem konkrét kultúráról beszéltem (mondjuk az iszlámról), hanem általában véve a sokat szidott "nyugati expanzió" és minden más hagyományos kultúra viszonyáról."

Nem ertettelek felre, pontosan ezert emlitettem olyan peldakat is, amiknek semmi kozuk az iszlamhoz.

"Azaz hogy nem gondolom úgy, hogy ez az expanzió - akár háborús akár nem - bármely kultúrát is veszélyeztetne. Ha egy régi kultúra hanyatlani kezd, akkor másban kell keresni a problémát. Pl. a modernebb világias felfogás, ami ugyan együtt terjed a nyugati expanzióval azért lehet sikeresebb a régi hitekhez képest, mert valóban szélesebb körű, és kényelmesebbé teszi az életet. De egy régi kultúra harcosának szemében a nyugati expanzió és a globalizáció teszi erkölcstelenné az embereket, akik elfordulnak a hagyományos értékektől."

ne haragudj, de mi lenne, ha megprobalnad ertelmezni azt amit leirok? termeszetesen egy kultura hanyatlasa osszetett kerdes es nincsen altalanos magyarazat ra. de mivel az iszlam fundamentalizmusrol beszeltunk ezert az arra adott fekete-feher magyarazatodat probaltam "kiszinezni" termeszetesen mummahad wahab, amikor allah azt uzente neki almadabn a 18. szazadban, hogy meg kell tisztitani az iszlamot az erkolcsi fertotol, aligha volt koze a haluciniacioinak a nyugati imperializmushoz. sok ember almod mindenfele dolgokat, de altalaban a legtobbjuk vizioi nem fejtenek ki kulonosebb hatast a kulturajukra. megegyszer leirom, hatha tudsz ra reagalni valami ertelmeset, az a teny hogy wahab eszmeinek sikerult ilyen rohamosan terjeszkednie es elsopornie hagyomanyosabb iszlam egyhazakat (pl szuffi, szalafi) a vilag olajfuggosegenek a kovetkezmenye, aminek resze az un. "terrorizmus elleni harc" miutan 2001 szept 11 utan rengeteg nyugati kormany lefagyasztotta muszlim intezmenyek szamlait, megvonta toluk a tamogatast, amelyeknek egy nagy reszenek semmi koze nem volt a terrorizmushoz rengeteg muszlim valaszthatott a nyomor es bin laden kozott. szerinted meglepo hogy sokuk az utobbit valasztja?

A modernebb vilagias felfogassal kapcsolatos teveszmedre mar valaszoltam korabban. csak azt nem ertem, hogy te miert nem vagy kepes reagalni arra konkretan amit en irok. vagyis ertem..

"A nyugati expanzió társadalmi vonatkozása csupán a globalizáció, aminek a következményei nem kötelező érvényűek, attól még bárki legeltethet kecskét, énekelhet népdalokat, stb."

En tennek a nyugati expanzio es a globalizacio koze egyenloseget. Mig az egyik eroszakos modon tortenik, addig a masik egy termeszetes, bekes folyamat kene, hogy legyen.


2Nem értek egyet azzal, hogy a muszlim világ reakciója csupán egy értékvédő háború a nyugati világ háborús expanziójára. Háború csak néhány térségben zajlott (Irán, Afganisztán, Izrael környéke), ehhez képest iszlám radikalizmus a többi országban, és Európában! is nagyobb mértékű a kelleténél."

Szerintem mielott tulsagosan biztos leszel ebben, kerdezz meg nehany muszlimot, hogy valoban hidegen hagyja e oket, ami a kozel keleten folyik!
szerinted pl az a teny, hogy az IRA legnagyobb anyagi tamogatasa pl boston-bol folyt be is puszta veletlen es ir emigransok annyira tele vannak, hogy nincs jobb dolguk, mint par terroristanak adni a penzuket?



"ehhez képest iszlám radikalizmus a többi országban, és Európában! is nagyobb mértékű a kelleténél."

megis mekkora az idealis merteku radikalizmus
[előzmény (1029)]

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-16 12:24:51 (1034)
HALÁL MINDENKIRE!!!!
ÉLJEN AZ ATOMBOMBA!!!!!!!
[előzmény (1032)]

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-16 12:22:44 (1033)
Akkor azóta biztos csak jobban használjuk fel azt a tudást, mint régen. Vagy nem? Lehúzós wc, gyógyszer, vonat, repülő, lámpa az semmi?
[előzmény (1018)]



Elejére << Előző < ... 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 ... > Következő >> Végére