Punk Portál >> Fórum >> Általános >> Állatvédelem
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Állatvédelmi aktivizmus

Elejére << Előző < ... 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 > Következő >> Végére

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2008-12-20 19:00:28 (186)
Kajbasz, te mikor leszel mar vega?
[előzmény (168)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2008-12-20 16:31:14 (185)
nincs gond hogy mindenki elmondja a véleményét. ki mondta hogy ezzel baj van?
[előzmény (184)]

© csirkepunkválasz erre | adatok | e-mail - 2008-12-20 16:28:12 (184)
engem feldühített és elszomorított a dolog, hogy a törvényes út nem járható. van aki eszik húst és van aki nem. a hentesek pedig...be kell látnom, hogy csak egy szakma, igaz én sose bírnám ki. itt van a házunkban egy hentesüzlet és már a szaga is undorító...

ez a portál arra van, h beszélgessünk/vitatkozunk. mindenki elmondja a véleményét. mi ebben a gond?
a goromba kifejezésekért pedig utólag elnézést kérek. felment a pumpa.

© xbercixválasz erre | adatok | e-mail - 2008-12-20 11:21:42 (183)
Ez persze messze elmarad a kívánatostól....:(((
[előzmény (182)]

© xbercixválasz erre | adatok | e-mail - 2008-12-20 11:20:15 (182)
Jelenleg ez a mérce...
http://www.allatrendorseg.hu/allatkinzas.html
[előzmény (180)]

© xbercixválasz erre | adatok | e-mail - 2008-12-20 11:16:30 (181)
Azért reagáltam így,mert nem a legrosszabb eshetőségből indulok ki, mivel nem ismerlek...mndíg próbálom magam ehhez tartani,bár néha nehéz...:D

Egy rejtély kipipálva!:)
[előzmény (179)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2008-12-20 11:06:39 (180)
és honnantól számít valami állatkínzásnak?
[előzmény (178)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2008-12-20 11:05:33 (179)
Makkur csapta le a labdát, most ő szívta be a dolgot, de állítom, hogy más is olyasmit írt volna mint ő, csak éppen ez most neki jutott. vágom hogy mindenkinek saját véleménye van, ezt azért nem kell magyarázni! :-D

láttam, hogy másképpen reagáltál. persze, hogy miért, az már sose derül ki! :-D
[előzmény (176)]

© xsipixválasz erre | adatok | e-mail - 2008-12-20 10:58:23 (178)
hát a beszélgetés elment hülye irányba,itt nem arról van szó,hogy ki hogyan neveli a kutyáját vagy ki eszik húst vagy nem,hanem arról,hogy egy arc aki egy ártatlan élőlényt bántott megkapta méltó büntetését ennyi...ki a faszt érdekel,hogy öreg ember,attól még nézzük el neki ? ugyan már nem egy kis gyerekről beszéltünk aki nem tudja mit csinál...

az állatkínzást mindenkinek el kell ítélnie független attól,hogy eszik-e húst vagy sem,ha meg nem ítéli el takarodj a portálról,mert semmi keresni valója itt,sőt szerintem az élők sorában sem :)

Hentesek:hmmm tudnék róluk mesélni kedves történeteket...de ez nem tartozik a vitához

© xsipixválasz erre | adatok | e-mail - 2008-12-20 10:48:53 (177)
hmmm ha poénból írtad szar volt, ha nem akkor téged kéne megrugdosni....
[előzmény (165)]

© xbercixválasz erre | adatok | e-mail - 2008-12-20 10:34:16 (176)
Ki az a magatokról? Én ,én vagyok,és a magam nevében beszélek,nem "az állatvédők" nevében.
Makkur ,meg,gondolom a sajátjáéban...
A portálos vegák/veganok nem egy szervezet, és akármilyen meglepő,lehet,hogy nem egyformán látnak dolgokat és nem egyformán reagálnak...basszus ne kelljen már ezt magyarázni....

Nem tudom feltünt-e, én egész máshogy regáltam a kutya megkötős megjegyzésedre....
[előzmény (170)]

© matyipotterválasz erre | adatok | e-mail - 2008-12-20 10:28:54 (175)
én ezért respektálom őket, hogy így keresnek valakit, hogy bántalmazhassanak, sokkal jobb, mintha a bőre szine alapján, vagy az alapján, hogy melyik focicsapatnak szurkol
[előzmény (170)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2008-12-20 10:24:27 (174)
jó, nem szeretném ha ilyen oktatás kerekedne a dologból. volt már másik kutyám akinek meg tudtam tanítani. a mostani is sokmindent tud, de az emlitett dolgot valamiért nem akarja megtanulni. valamint akinek volt már tacskója, illetve tacskó alapú diszkóbaleset kutyája az nagyon jól tudja hogy ez a gyengéjük. szeretnek elmászkálni otthonról. elég tüzeléskor valami faluban körülnézni. az összes kiskutya járja a megyét.
[előzmény (173)]

© Makkurválasz erre | adatok | e-mail - 2008-12-20 10:21:06 (173)
Bármit meg tudsz tanítani egy kutyának és ahhoz nem kell iskolába vinni stb csak veszel egy csomag jutalomfalatot meg szánsz rá pár órát ennyi.Bár nem a "kapun nem megyünk ki"-vel kell kezdeni hanem elöször arra kell megtanítani hogy ha hívod odajöjjön hozzád parancsszavak stb.

© xbercixválasz erre | adatok | e-mail - 2008-12-20 10:14:05 (172)
Igazán nemes bosszú!
[előzmény (165)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2008-12-20 10:12:43 (171)
sokmindent meg lehet tanítani egy tacskónak, de azt nem hogyha nyitva a kapu akkor ne lépjen le. legalábbis én így látom. mivel amúgy szerintem kifejezetten okos lenne, de ez sajnos a gyengepontja! :-DDD
[előzmény (169)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2008-12-20 10:11:11 (170)
tulajdonképpen az egésznek a lényege a mérlegelés. én is kaptam rögtön az ívet úgy hogy Makkurnak fogalma sem volt, hogy tulajdonképpen mi a szituáció. direkt csináltam, hogy lássátok magatokról is, hogy bizonyos elveitek teljesen elvisznek a jobbszélen anélkül hogy kérdeznétek és gondolkodnátok, és ezek most itt ti vagytok. a videon szereplő arcok szerintem még annyit se gondolkodnak mint itt a legelvetemültebb arc mondjuk. meg hát szerintem nekik konkrét céljuk inkább a fizikai bántalmazás, mint az állatok védelme. bár ne legyen igazam.
[előzmény (164)]

© Makkurválasz erre | adatok | e-mail - 2008-12-20 10:09:43 (169)
de egyébként ha van egy kis időd és foglalkozol az ebbel könnyen megtaníthatod neki hogy menjen be az ólba vagy álljon meg egy bizonyos helyen amíg te beállsz az autóval stb.

© KajbaszXXXválasz erre | adatok | e-mail - 2008-12-20 10:08:37 (168)
Nekem meg ha a Hentes lebökné őket azért! :-DDD
[előzmény (167)]

© matyipotterválasz erre | adatok | e-mail - 2008-12-20 10:07:50 (167)
én respektálom az ezeket az állatvédőket, mondjuk kíváncsi vagyok, hogy vegák-e, illetve pl a sertésről, vagy a marhákról a mi a véleményük, mondjuk max respektem, akkor lenne, ha henteseket is megvernének...

© Makkurválasz erre | adatok | e-mail - 2008-12-20 10:06:28 (166)
Nem napi 10 perc nem számít állatkínzásnak ebben igazat adok

© Night_Of_Fireválasz erre | adatok | e-mail - 2008-12-20 10:05:20 (165)
Óóóó bazmeg, az ilyen nagyképű "állatvédők" igazán meghozzák az ember kedvét ahhoz, hogy megrúgdosson egy-két kiskutyát.

© xbercixválasz erre | adatok | e-mail - 2008-12-20 10:02:59 (164)
Pont erről beszéltem...:(

Az vegák nem vernek meg senkit ,azért mert a teszkóban vesz 80 deka karajt...(azért ezeknek a húsoknak(bolti) a minőségéről és egészségességéről szintén lehetne viatkozni)

A kutya megkötéséről...azért az megint két dolog,hogy Te megkötöd a kutyát ,azért mert mondjuk az idegent,akit beengedsz a házadba, ne harapja meg (remélem ilyesmiről van szó,és remélem ezért nem vernek meg a radikálisok),és kikötsz egy kölyökkutyát ,attól kezdve egy 2 méteres sugarú körben éli az életét(mozgásigény,játék, és ne felejtsük ! a kutya társas lény) esetleg, ha szerncséje van ,ahogy nő engedsz a nyakörvén, vagy cseréled nagyobbra...

" -a kutyát nem lehet elengedni,mert nagyon vad...
-és nem lehet,hogy azért vad,mert meg van kötve?
-nem,mindíg is megvolt kötve,ennek ilyen a természete..."

[előzmény (161)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2008-12-20 09:56:16 (163)
labda lecsapva! :-DDD

na akkor: nem órákra kötöm meg a kutyát, és igenis az ő érdeke, hogy ne szökjön ki az utcára, hogy aztán ott elcsapja valami illetve, hogy a garázsba történő autóval beálláskor ne kerüljön a kerék alá. azt hiszem napi 10 perc nem számít állatkínzásnak. vagy igen? jössz a vascsővel?
[előzmény (162)]

© Makkurválasz erre | adatok | e-mail - 2008-12-20 09:52:09 (162)
GYIK:
Saját érdekében kötöd meg a kutyát?Te tudod hogy mi az ő érdeke elmondta neked ezt vagy mi a fasz?Kikötnélek egy pár napra mellé aztán megnézném hogy legközelebb kikötnéd-e.Futóláncról nem hallottál még?
Miért is lenne természetes hogy az ember eszik húst erre kiváncsi lennék kifejtenéd bővebben?

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2008-12-20 09:20:57 (161)
ja, és hogy erre a vea/vegan dologra is reagáljak: természetesnek kéne lennie hogy az ember eszik húst. persze a fútószallagon levágott, hízlalt állatok fogyasztása már nem normális, de pl. az emberek túlnyomó többsége nem gondol a dolgok után, mert talán van más problémája is, és inkább örül annak, hogyha a boltba bemegy tud venni a kevés pénzéből egy-két kiló húst. nem mindig volt ez ilyen egyszerű.
[előzmény (159)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2008-12-20 09:18:12 (160)
kérdés: "egy létforma miért lesz alárendelt azért, mert 4 lábon jár?"

válasz: "talán mondjuk azért, mert futószalagon ölik az állatokat?"

nem mondtam, hogy ez az egész jó vagy sem, csak az ok okozati kapcsolatot próbáltam megfejteni. remélem senki nem gondol olyasmire hogy állatkínzás párti vagyok. csak meg kell valahol húzni a vonalat. ez körülbelül olyan szélsőségessé alakult mint amikor a gyerek feljelentheti az anyját ha ad neki egy pofont.
én is meg szoktam kötni itthon a kutyát. 2 méteres pórázra. és hogy miért? a saját érdekében. aztán lehet ezért a radikálisoktól már vascsővel kapnék a pofámra? botrány. mindenki ott próbáljon emberkedni ahol az tényleg jelent valamit! szerencsétlen öregembert szarráverni derék dolog volt. az biztos.

© xbercixválasz erre | adatok | e-mail - 2008-12-20 09:11:12 (159)
Megpróbálok higgadtan reagálni a hsz-edre:

Miért van az,hogy az ilyen állatkinzós hírek,videók,stb és a reakciók vegetárius-nem vegetárius vitává fajulnak?

A macska -egeres hasonlatod tipikus reagálás...
Ugye nem kell hosszasan kifejtenem ,miért nincs az égvilágon semmi köze a kutyakínzásnak,ahhoz,hogy egy macsaka ,megeszik egy egeret?

Miért baj az,ha valakit elragadnak az érzelmei,mikor kegyetlenséget lát?Sokkal szánalmasabb cinikus megjegyzéseket tenni és a fent említett húsevő-nem húsevő veszekedéssé alacsonyítani a dolgot...

145-ösben kérdeztem valamit Tőled.
Kiváncsi vagyok, honan van ez a tuti infó!
Biztos nem fájdalmas,ha valaki a saját vérétől fullad meg,miközben haláláig tudatánál van?



Mondjuk a radikálisok az ilyen .."ájulj el,ájulj el,stb" mondataikkal nem fognak nagy szimpátiát kelteni,és hát a nyilatkozó se tudja meggyőzni az igazáról a nézőt....
"hivatásos vadász voltam,mindíg kegyelettel vágtam el az állatok torkát"ezt mondja a sintér a videóban....no comment
Szerintem sokkal célravezetőbb lenne,kibilincselni a faszit valami forgalmas helyre egy táblát a nyakába:" állatkínzó vagyok",lefényképezni,ott hagyni...
Hasonló képet láttam,talán Dublinban jártak el hasonlóan egy drogdílerrel....


[előzmény (157)]

© csirkepunkválasz erre | adatok | e-mail - 2008-12-20 08:05:17 (158)
nem tudok meow-ul
[előzmény (157)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2008-12-20 07:23:57 (157)
talán mondjuk azért, mert futószalagon ölik az állatokat?

ahogy a szellemi szintedet elnézem, nem állnál szóba olyan macskával aki egeret evett.
[előzmény (155)]



Elejére << Előző < ... 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 > Következő >> Végére