Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Hozzáállásunk a kisebbségekhez
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
... avagy pozitív es negatív diszkrimináció

Elejére << Előző < ... 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 ... > Következő >> Végére

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-28 19:00:36 (717)
Mélységesen megtisztel, kedves Jurij (ha szólíthatom így), hogy - noha nevem láttán talán még a könnye is kicsordult széles jókedvében - egyenrangú vitapartnerei sorába emelt. Megelőlegezett bizalmát köszönöm.
Jól érzékeli, valóban nem ugyanazon tábor érdekeit képviseljük. Ellenben nem áll szándékomban lealacsonyodni holmi mocskolódó, személyeskedő hangnemhez. Amint látom, itt vannak hozzá elegen, meghagyom nekik.
Viszont ki kell ábrándítsam: Marx és Engels művei eleddig nem képezték szerves részét tanulmányainak, érdemben ezzel a témakörrel nem tudok vitába szállni. (De, higgye el, nem fog tudni meggyőzni.) Mulasztásomat szándékomban áll pótolni. A különféle izmusoktól azonban igyekszem távoltartani magam. Eddig egyik eszme sem bizonyult életképesnek avagy minden igényt kielégítőnek a gyakorlatban. (Utólag is köszönet a 40 évért.) De ha már itt tartunk: tkp a nemzetiszocializmus, mint eszme, sem volt olyan rossz alapötlet. Gazdasági fellendülés, nemzetközi elismerés, a német nemzeti önbecsülés visszaadása..., csak hát ugye, a mellékvágányok...
[előzmény (711)]

Bucoválasz erre | e-mail - 2004-07-28 17:09:27 (716)
Az elcsatolt területek visszaszerzése c. témakörre miért reagálsz / reagáltok te / ti oly ellenségesen? Hmm? Nálatok ez miért gúny és megvetés tárgya? Talán nem szeretnéd? Talán nem lenne örvendetes esemény? Talán nem jó, ha a magyar nemzet gyarapodik? Az a jó, ha picike? Az a jó, ha történelmi és kultúrális örökségei idgen kézben vannak?


Érdekes...


Akkor meg miért csodálkoztok, ha nem tartunk, benneteket rohadt kommunistákat magyaroknak. Vagy netán ippeg lezsidózunk. Hiszen mindent elkövettek, hogy bebizonyítsátok, semmi közötök a magyar létérdekekhez. Ez énnekem ollan, de ollan különös.... (Értetlenkedve csóválom a fejem...)
[előzmény (713)]

© IrBaratválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-28 16:05:04 (715)
Olvastam Marx műveket.Tudom ,hogy nem valósult meg a kommunizmus ,de ami megvalósult az szocializmusnak sem nevezhető.
Akkor minek nevezem?Szarrakásnak?
Többféleképpen is vissza lehet szerezni.Lásd Izrael példáját.
Marxról még annyit ,hogy kocsmafilozófiát nem lehet megvalósítani.

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-28 11:15:57 (714)
Különbség valami papíron és a valóságban. lásd.:kommunizmus
[előzmény (713)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-28 11:06:17 (713)
Amit már annyiszor elmondtunk leninfiúval...:
Tehát kedves Ír Barát!
Feltételezem még soha nem olvastál Marx műveket. Így valószínűleg egy oldalt sem tehettél magadévá a "kommunista párt kiálltványa" c. műből. Leírja ugyanis mi a kommunizmus, mik a körülményei, kik a képviselői, stb. Egyszerűen leírja az eszmét.
Úgy érzem a hozzászólásodban megintcsak ítélkezét, méghozzá keményen olyan dologról amiről fogalmad sincs.
Ez az elkövethető legnagyobb emberi butaság...

Most tisztáznám, hogy az előző rendszerben a kommunizmus Nem valósult meg, nem is valósulhatott meg.
Ebben a rendszerben voltak amik jobbak voltak, voltak maik nem, a maihoz képest. Tény, hogy gazdaságilag csődbe került az ország.
Ellenben az is tény, hogyha valaki kommunista, akkor az nem az előző rendszer híve. Hanem az eszméket követi.
Köztük én is, úgy gondolom, az előző rendszerben rengeteg olyan dolgot csinálta rosszul, hogy nemcsoda, hogy összeroppant.

Kíváncsi vagyok rá, hogy szerinted, hogyan lehetne vissza szerezni a lecsatolt területeket?
Háborúval? Diplomatikus úton? Vissza vásárolni?

[előzmény (708)]

© YbuttholesurferYválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-28 11:00:14 (712)
Nekem is még elevenen él az emlékeimben ahogy a kislurkók sírva könyörögtek a tanítónéninek, ám az nem hogy madjar hiszekegyet, de még egy iciri piciri, kisteljesítményű távolkeleti hiszekegyet se volt hajlandó elmondatni velük. A Geci!
[előzmény (710)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-28 10:52:09 (711)
Kedves Hölgyem!
Remélem magában fel vélem majd fedezni az intellektuális vitáknak azon képviselőjét, aki érvrendszer segítségével képes más emberekre hatni.

Bár érzésem szernit a politika teljes értékű ellenpólusait képviseljük, (remélem az ön oldaláról is eszmei szinten?!), kívánom, hogy a továbbiakban sikerüljön megtartanunk ezt a hangnemet. Azonban ehhez feltétlenül szükség lesz az ön részéről is épp-ész érvekre, tényekre, és eszmékre.

Üdvözletemet küldöm: Jurij Alekszejevics Gagarin.
[előzmény (705)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-28 10:48:12 (710)
Igazad van, a Hiszekegyet en is kurvara hianyoltam a suliban.
[előzmény (702)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-28 10:47:46 (709)
ujat mondtal
[előzmény (708)]

© IrBaratválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-27 21:57:14 (708)
A kommunizmus úgy szar ,ahogy van.Sokan azért kívánják vissza ,mert jól éltünk akkor ,de azt nem veszik figyelembe ,hogy ezt kölcsönökből sikerült megteremteni.Ezeket a kölcsönöket pedig most fizetjük vissza.
Egyetértek Bucoval.Jelenleg is a jogosan megszerzett területeinket követeljük vissza.Csak volt néhány szemétláda aki elhitette a néppel ,hogy az már soha sem lehet a miénk.Mellesleg a kommunizmusnak enyhén több áldozata volt mint a nácizmusnak és Hitler alatt elég jelentős gazdasági fejlődés ment végbe Németországban.Végszónak pedig a jobboldalon nemcsak nácik vannak.

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-27 21:27:53 (707)
a felső rész nem nézendő, szarul másoltam
[előzmény (703)]

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-27 21:27:00 (706)
stockholmi atlétikai Szuper GP-ről

Öngyilkos merényletkísérlet az iraki Baakúbában

Tokióba érkezett a Real Madrid











Topikok >> Közélet

Fórumok Keresés
Topikok [origo] - Moderálás - Üzemeltetés - Dühöngő Közélet - Választás - EU - Folyosóder TechBázis - Szoftver - MP3 - Játék - Online vásárlás - Távközlés - Mobil - IT/Internet - Segítség - Idézők - Digifoto Tudomány - Oktatás - Nyelv - Csillagászat - Parajelenségek - Genetika - Élet - Mindentudás Egyeteme Szórakozás - Kultúra - Irodalom - Mozi - Buli - Tévé - Zene - Színház - Őszi fesztivál Sport - Foci - Csapatsportok - Boksz - Tenisz - Gyorsasági motor - Euro 2004 - Athén 2004 Üzleti Negyed - Gazdaság - Ingatlan - Biztosítás - Állás Család - presszó - horoszkóp - lelki bajok - életmód - baba-mama - főzőcske - párkapcsolat - ünnepek - egészség 18+ - Ledér helyek - Szex Forma-1 - Csapatok - Versenyzők - Vitatopikok - Régi idők - Csevegők - Egyéb autósportok Otthon - Budapest - Közép-Magyarország - Észak-Magyarország - Észak-Alföld - Dél-Alföld - Dél-Dunántúl - Nyugat-Dunántúl - Közép-Dunántúl - Európa - Észak-Amerika - Dél-Amerika - Afrika - Ázsia - Ausztrália és Óceánia Életmód - Utazás - Autó - Szabadidő - Kert - Legelő - Lakás - Állatok Valóságshow - Való Világ - Big Brother AXEtázis Játékpark - Interaktív történetek - Cybersportok - Intellektuális játékok Hit, vallás
ebben a topikban a teljes Fórumban


"Kommunizmus = Globalizmus



A szovjet rendszer egy olyan mertekben allamosito, szelsoseges ideologiara epult, hogy a piac, valamint a magantulajdon mint olyan, gyakorlatilag megszuntek. Ugyanez az ideologia vezetett a civil tarsadalom kormanyzo szerepenek teljes folszamolasahoz is, aminek az lett a vege, hogy az allam maradt a dominans szereplo, amely nem tartozott elszamolasnak senkinek. A sokfeleseg altal biztositott egyensuly es a polgarok fele valo elszamolasi kotelezettseg hianyaban -amely tenyezok egy egeszseges tarsadalom alkotoelemei- a szovjet gazdasag sem a nep szuksegleteivel nem torodott, sem a rendelkezesere allo eroforrasokat nem hasznalta fel hatekonyan. A szovjet nep ebbol eredo szenvedese nem az allam aktivista jellegebol fakadt. A szenvedesuk oka az a szelsoseges ideologia volt, amely az allamot kiveve mindenkit lesoport az asztalrol.

A Nyugat most egy hasonlo ideologia osvenyen masiroz lefele. A kulonbseg csak annyi, hogy mi nem egy elidegenitett es el nem szamoltathato allamtol valunk fuggove, hanem a tolunk eltavolodott es el nem szamoltathato tokes tarsasagoktol. A dolog ironiaja, hogy minel jobban sikerul a tokes libertarianusoknak elerniuk, hogy elmozduljunk az o ideologiajuk fele, annal inkabb kudarcot vall maga a piaci rendszer - megpedig tobbnyire pont ugyanazon okokbol, mint amelyek miatt a marxista rendszerek megbuktak."
[előzmény (703)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-27 20:57:28 (705)
El sem tudja képzelni, kedves Gagarin, mennyire örülök, hogy az ESZMÉBE belefáradt életébe egy kis vidámságot tudtam csempészni az én szerény eszközeimmel. Már megérte.
Hogy lehetne-e "magyarkisfiú"? Nos, ahhoz talán nem én fogom a beleegyezésemet adni. Azt majd eldönti a genetika.
[előzmény (703)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-27 20:50:30 (704)
Ha valaki kommunista ttól még lehet magyar csak nem érdemli meg. aki zsidó az meg nyilván nem magyar a negyedik értelmetlen a magadfajta seggfejeket pedig akik szerint meg Kádár alatt volt jobb a munkáspárt tekinti propagandaanyagalapnak.
[előzmény (703)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-27 20:40:48 (703)
Bazdemg. Leestem a székről röhögés közben. Húsz perc is beletelt mire megbírkóztam a fullasztó röhögéssel: "magyarkislány"
...

Én akkor lehetnék a "magyarkisfiú"?
Ha valaki kommunista akkor az nem magyar?
Ha valaki magyar-zsidó akkor az nem magyar?
Ha valaki magyar keresztény akkor azt rögtön propagandaanyag alapja ként tekinti a miép is: "Se nem jobb, se nem bal, keresztény és magyar!"


© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-27 19:50:16 (702)
Hajaj! De még a két háború között kiadott iskolai földrajzi, történelmi atlaszokban is úgy jelezték az elcsatolt területeket, hogy "jelenleg román, szlovák stb. megszállás alatt". És akkor még nem is említettük a magyar Hiszekegyet, amit az iskolákban minden nap el kellett mondani az óra megkezdése előtt.
Most meg... Hagyjuk.
[előzmény (700)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-27 19:32:54 (701)
Ezt hivják úgy hogy médiaegyensúly

Bucoválasz erre | e-mail - 2004-07-27 19:31:00 (700)
Egyébként ez a "Nem, nem soha" dolog is egy hagymázas rémálom. Kiváló példa arra, hogyan tudja a baloldali propaganda a legártatlanabb és legnemesebb dolgot is kiforgatni, majd nyomatni 24 órán át, ezer médiumon keresztül, míg az átlegember már el is hiszi, hogy a "nemnormális" felfogás a normális.

Mert mi is itt a lényeg. Trianonban szétszedik az országot. Lusta vagyok belemenni a részletekbe, de a világtörténelem legszennyesebb, legigazságtalanabb, legbrutálisabb és legértelmetlenebb diktátuma volt.
Aztán a maradék ország - értelemszerűen - arra törekedett, hogy visszaszerezze azt, ami mindig is az övé volt. Ennyi. Semmivel sem volt másabb a helyzet, mint Mohács után, ahol a török által megszállt területeket mind az erdélyi fejedelmek, mind a magyar királyok igyekeztek visszafoglalni. A "nem nem soha" meg a revízió éppolyan természetes volt, mint anno Buda visszafoglalása.
Az elcsatolt területek visszaszerzése annyira természetes volt a két világháború közt , hogy a királypártiaktól a kisgazdákon át a szociáldemokratákig mindenki magától értetődőnek vette. No, persze kivéve a kommunistákat...
[előzmény (698)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-27 19:20:48 (699)
Így van ez, ha az ember az esze helyett az indulatait használja. Persze van, akinek másra nem tellik.


© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-27 19:06:35 (698)
A náci/fasiszta semmi cimkét bárkire ráragasztják aki egy kicsit nemzetiérzelműm, az hogy vki azt mondja hogy nem, nem , soha az még nem jelenti azt hogy az illetö náci, hiszen ez a "jelszó" még a húszas évekböl való.
Itt is mikor vki megnyitotta a kommunista banda topikot rögtön úszitónak és zsidózonak lett kikiáltva, ezt tesz 40 év ruszki elnyomás.
[előzmény (697)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-27 19:00:03 (697)
A kérdés kiváló.
Nyilván azért, mert az ő eszméjük sokkal magasztosabb, mint holmi szedett-vedett magyarbarát magyarokból verődött horda. Akik nyilván nácik / fasiszták / antiszemiták / több most hirtelen nem jut az eszembe. És ha valaki mégis az, akkor sem hiszem, hogy illenék hőbörögni.
[előzmény (696)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-27 18:40:43 (696)
Persze.
Igazából arra voltam kiváncsi hogy azok az anarchisták akik G8an tömegbe verödve ordibálnak és randaliroznak meg a kommunisták miért lennének mások mint egy birka a tömegbe?
[előzmény (695)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-27 18:36:16 (695)
Tudja, Kedves Uram, a "Lesz még Erdély Magyarországé!" kitétel túl sok nemzeti érzést feltételez (bár, úgy vélem, nekik a semmi is túl sok). És a "nemzeti" bizony törlendő kifejezés egyesek szótárából. Már amennyiben a magyar nemzetről van szó, (csonka-)Magyarországon...
De, feltételezem, ez csak egy költői kérdés volt az Ön részéről.

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-27 16:49:00 (694)
A náci és a punk nem zárja ki egymást.

Miért rosszab azt orditani hogy "Lesz még Erdély Magyarországé!" mint azt hogy "Világ proletárjai egyesüljetek!"?

© henciválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-27 14:50:11 (693)
nácik nincsenek csak hülye kopasz seggfejek akik 40fokban bomberben mászkálnak..
[előzmény (690)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-27 11:56:11 (692)
Hát kedves Ír barátom, örülök neki, hogy vannak még rendes, lenéző, minden bizonnyal anti-kommunista, üres emberek.
Látom magam előtt ahogy a tömewggel ordítod: "Lesz még erdély Magyarországé!"
Nem vagy más mint egy birka a tömegben, akarata fosztva, befojásolva, elnyomva. A baj csak az, hogy mindez még tetszik is neked...
[előzmény (689)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-27 05:49:31 (691)
"a punk "célja" hogy ne legyenek határok"

Ezt most nem tudom hol olvastad/hallotad de ezt en igy nem mernem a helyedben kijelenteni. Tulsagosan sarkos kijelentes.
A naci meg a punk sem zarja ki egymast. Attol fugg, hogyan definialod a punkot. Gyakorlatilag mindenbe bele lehet magyarazni mindent, ebbol kifolyolag a punkba is bele lehetne oltani a nacizmust, csak epp semmi ertelme.
[előzmény (690)]

© maxwell murderválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-27 00:59:51 (690)
a náci meg a punk kizárja egymást!
punk midnen rendszert ellenez, főleg olyat ahol másokat igába hajtanak ill. rabszolgaként kezelnek.a náci az nem aki Trianon eltrölésért "lázad", a náci teljesen mást jelent.persze a punk lehet trianonista, de még ez a variáció is elég érdekes, me a punk "célja" hogy ne legyenek határok, így tökmindegy hogy melyik ország az ha nicnsenek országok...

© IrBaratválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-26 22:47:38 (689)
Nem kellett sokat olvasnom ,ahhoz ,hogy rájöjjek ide sok primitív állat jár.
Talán Joy01-el kezdeném.Az anyja helyében én elkapartattam volna.Szánalmas ,ahogy a nemzeti érzés legkisebb megnyilvánulását is gyűlöli.Ő mondja mindenkire ,hogy milyen primitív közben csak a szar ömlik a szájából.De ennyi elég is belőled.Vissza is csukom rád a vagonajtót.
Jurij szimplán egy buta kommunista.
Viszont látom járnak ide rendes emberek is pl. náci punk
szerintem ez a két fogalom nem zárja ki egymást.
A gyönyörű Órománia fogalom szerintem sokkal jobban kizárja egymást ;>
A "Mindent Vissza" nem hülyeség.1000 év munkáját nem fogjuk csak úgy feladni.A románoknak is sikerült megszerezni Erdélyt 200 év alatt.
Egyelőre ennyi lenne a mondanivalóm.

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-04 13:09:17 (688)
MAGYAR VAGYOK
NEM
TURISTA
DE KOMMUNISTA
: )

Kéne egy ilyen is.
[előzmény (687)]



Elejére << Előző < ... 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 ... > Következő >> Végére