Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Straight Edge mozgalom
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Miről is szól ez?

Elejére << Előző < ... 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 ... > Következő >> Végére

© XviktorXválasz erre | adatok | e-mail - 2010-06-28 13:10:56 (3624)
provokáltam csak :P :(
[előzmény (3618)]

© KajbaszXXXválasz erre | adatok | e-mail - 2010-06-28 13:09:01 (3623)
Na itt kezdődnek el ezek a viták, hogy Ian M. nem releváns de a YOT releváns-e még a Re-Unional és a második körrel, hogy ki miért sxe (egészség, tudatmódosító szerek minden nemű kizárása a kávéval és a csokival bezárólag) stb. ami szerintem már valóban ovis szintű vitákat szül.
[előzmény (3619)]

© Nimrodválasz erre | adatok | e-mail - 2010-06-28 13:08:34 (3622)
Szerintem az alapvető különbség aközött, amit Ian MacKaye mondott, meg aközött \"amivé lett 2010-re\", hogy MacKaye nem szabályrendszerről írta a számot, hanem reagált a környezetére, a nihilre.Az hogy pár évvel később izomagyú faszfejek ideológiai játszótere lett, azért szerintem őt kell felelőssé tenni.Az más kérdés hogy biztos kihúzott pár embert a szarból hogy így alakult.

Amúgy hogy van ez, ha Youth of Today miatt lesz valaki absztinens, az rendben van, ha egy pankrátor miatt, akkor meg bírka?

[előzmény (3619)]

© petiokos2válasz erre | adatok | e-mail - 2010-06-28 13:07:22 (3621)
Outsiderként úgy gondolom, hogy ha a sxe divat, akkor jó divat szerintem. Sokkal építőbb, mint pl. egy 50cent féle mindennőkurvakokóbűnözés divat. Ha CM Punk miatt egy pár srác úgy dönt, hogy nem fog drogozni 13-14 évesen, akkor már elért valamit. A dolog a wrestlingen hasal el. Szteroid, erőszak, együgyűség, úgy ahogy van egy bődületes nagy baromság. Nem bírom elhinni, hogy egy fake dolog ennyi embert tudjon megmozgatni. Ráadásul pont a fiataloknál ez tök veszélyes. Egy 13 éves gyerek simán ráhúzza az ebédlőasztalt a haverja fejére, mert ezt látta ezektől a szteroidozott barmoktól. Dehát cirkusz és kenyér.

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2010-06-28 13:05:15 (3620)
1. ja, a punkban is van egy csomó idióta dolog. csak, hogy egyet mondjak az erőltetett pc rendőrségek. és ennek is ugyan úgy lehet találni bűnbakot. vagy a mára teljesen unalmas élből gecizés, és akkor már kettőnél vagyunk.

2. itt egészen pontosan nem értem mire gondolsz, de válaszolok arra amire, hiszem, hogy. szóval koránt sem azt értettem ezalatt, hogy mondjuk csak olyanok edge-ek, akik már akkor nem ittak mielőtt bekerültek volna a hardcore-ba. inkább azokra gondoltam itt, akik csak azért lettek edge-ek, mert bekerültek a hardcore-ba. és ezt vagy kötelességnek érezték, vagy csak úgy gondolták, hogy talán ettől jobbak lehetnek másoknál. azért elég sok edge breakert ismerünk, nem? a punkkal kapcsolatban meg, ugyan így szimpatikusabbak azok, akik rátaláltak a színtérre és nem az találta meg őket, a színes hajakkal, meg fasza jelvényekkel. különben meg mindig respektáltam azokat, akik rengeteg lemez meghallgatása nélkül is eljutottak pont azokhoz a tanúlságokhoz, amikhez én. mondjuk nekik rosszabb volt, mert nem hallottak közben rengeteg lemezt.

de most mint kerülgetem a forró kását. nekem tényleg majdnemhogy az a legszimpibb ahogy te éled ezt. sosem fikázol másokat, nem sohajtozol, hogy de meginnék azért egyet, vagy nem beszéled meg az edge-ed másokkal, egyszerűen csak nincs kedved bódítani magad aztán kész.
[előzmény (3616)]

© SgtDválasz erre | adatok | e-mail - 2010-06-28 12:56:48 (3619)
A második vonalbeli bandák sokkal nagyobb szerepet játszottak az \"eszme\" terjesztésében szerintem. a youth of today hatására biztos vagyok benne, hogy többen lettek sxe-ek pl, nem véletlen lett 87-88ban annyi ilyen banda. Az meg hogy elvették a gondolatot Iantől, hát, istenem, nem hiszem, hogy ez baj lenne, sőt. Alapból azért nem lenne értelme a sxe-nek ha Ian gondolatai szerint néznénk a dolgokat, mert nincs egy határvonal. A sxe mindennemű tudatmódosító szer nélküli életvitel, valaki leszűkíti ezt csak és kizárólag alkohol és drogmentes életre, és nyugodtan fogyaszt kávét mert a koffein nem számít, ugyanakkor ezzel a logikával simán cigizhetne is, mert a nikotin is épp olyan szer. Ja, hogy egészségtelen? A koffein is egészégetelen, de a sxe sosem az egészséges életvitelt tűzte ki céljául. És itt jön be hogy, ja de Ian is ott issza a coca-cola-t, meg hasonlók. Leszarom Ian Mackaye-t, kurvára nem volt releváns a faszikám már 5 évvel a MT feloszlása után a sxe-el kapcsolatban, akárki akármit mond.
Ha valaki aszerint változtatja a jelentését valaminek, ahogy éppen neki tetszik, vagy ahogy legojbban saját magára illeszthető, hát istenem, ez egy teljesen más beszédtéma kellene, hogy legyen.

Ez a pankrátor gyerek meg ha mittudomén, azt hirdetné, hogy minden nap vattacukrot kell enni és a fejünkön vödörrel kéne vonulni, akkor is követnék egy csomóan, mert birkák az emberek.
[előzmény (3615)]

© KajbaszXXXválasz erre | adatok | e-mail - 2010-06-28 12:20:52 (3618)
Szerinted az?
[előzmény (3617)]

© XviktorXválasz erre | adatok | e-mail - 2010-06-28 12:17:40 (3617)
\"x-ekkel a kezükön, az egészet arra építik, hogy \\\"jobb vagyok nálad\\\".\"

nem ez a sxe lényege?
[előzmény (3608)]

© KajbaszXXXválasz erre | adatok | e-mail - 2010-06-28 12:17:00 (3616)
\'\'...néha elég idióta mozgalmat neveltek ki belőle, aminek olyanokat is köszönhetünk, hogy emberek arról vitatkoznak sxe e energia italt inni, rumos kókuszgolyót enni, van e második kör, vagy elhangzanak olyanok, hogy \\\"majd edge lesz szilveszter után\\\", és \\\"már az vagyok, de még cigizek\\\". \'\'

Szerintem ilyen szintű viták minden területen előkerülnek, akár simán a punkban is itt a fórumon nap mint nap, ettől még nem hinném, hogy idióta mozgalomnak kéne tartani. Mondjuk maga ez a mozgalom dolog is fura egy elnevezés...

\'\'...azért kicsit szeretném hinni, hogy akik edge-ek, azok akkor is pont így élnének, ha sosincs minor threat vagy teen idles. \'\'

Ezt is el lehetne mondai minden szimpatikus értékrendű emberről, hogy csak maradjunk a punknál, punkról, ehhez a te felfogásod szerint nem kell punknak lenni, \'\'csak\'\' valahonnan megismerni / magamévá tenni azokat a dolgokat, amiket a punkoskodás adott neked.
[előzmény (3611)]

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2010-06-28 12:00:40 (3615)
nem célom kihozni a végére, hogy \"csak ian mackaye volt straight edge\", de valamennyire akkor ugyan úgy elvették a gondolatot tőle később, a tárgyalt zenekarok, mint ahogy most a pankrátor kapcsán hülyeségeket fonnak köré a kisgyerekek. nekem már az is fura, hogy mint egy továbbfejleszthető gondolatra, úgy tekintenek egyesek az edge-re, pedig szerintem alapból tök nyilvánvaló volt és csak minél többet okoskodnak köré, néha annál zavarosabb. igazából sosem szerettem azt, ha ilyenekre azt mondják, hogy ez lett a dologból 86/88/10-ra/re, mert ugye ilyenkor van az, hogy ez lett mostanra? akkor én inkább kiszállok belőle! mert ez mégis egy kívülálló műfaj, aminek nem körbe kéne néznie, és ahhoz igazítania magát, amit megvet. inkább fogalkoznia a saját dolgával. a punk sem lett az, ami a green day, és a hardcore sem ami a tudom is én, mondjuk a hatebreed vagy valami béna metál zenekar. éppen ezért azt sem hiszem, hogy akkora túlnyomó fölénybe fognak kerülni az idióták a való életben. az interneten persze már abban vannak, de azért mégis...
szerintem ez a csúnyaszóval mondott higulás, pont azért van jelen, mert a szabályokat úgy is lehet venni, mint amikhez annyira nem is nehéz igazodni, és koránt sem mint a személyből fakadó nyilvánvaló életvitelre.
[előzmény (3612)]

© KajbaszXXXválasz erre | adatok | e-mail - 2010-06-28 11:32:35 (3614)
Szerintem CicaMica.
[előzmény (3613)]

© robitválasz erre | adatok | e-mail - 2010-06-28 11:31:41 (3613)
cm -> critical mass ? :-D
[előzmény (3605)]

© SgtDválasz erre | adatok | e-mail - 2010-06-28 10:39:07 (3612)
lényegében igazat adok neked a túl sok félrevezető és fals információ dolgában. Az viszont, hogy Ian Mackaye óta mennyit változott ez az egész, az egyértelmű, és Ian tett már jópár balfasz kijelentést ezügyben (a straight edge nem egy életstílus stb.), tulajdonképpen az ő elképzeléseinek semmi köze ahhoz a straight edge-hez, amivé lett 2010-re. A bostoni meg new yorki zenekarok sokkal nagyobb hatást gyakoroltak erre az egészre, mint egy faszi aki csak megfogalmazta a lényegét, és ki lett kiáltva szószólónak. Szabályrendszer pedig van is, ez a straight edge lényege.
A lényeg pedig az ezzel az egésszel kapcsolatban, ha már annyi a balfasz egy kis közösségen belül, hogy fölénybe kerül, az sajnos mérvadó lesz, a sztereotípiák is így működnek. Szomorú ezt látni, és ez nem csak a straight edgere vonatkozik.
[előzmény (3611)]

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2010-06-27 17:33:35 (3611)
szomorúnak ez tényleg szomorú. én is egyre rosszabul érzem magam, ha még ide írok vagy olvasom mi van. annyi itt az olyan ember, akik nyomasztanak, de kicsit magamra is haragszom, hogy nem találok más platformot annak, hogy olyan emberekkel diskuráljak akikkel kedvem lenne. ettől függetlenül mára már nagyon nem tud érdekelni ki hülye és miért. alapból akik még csak épphogy belecsöppentek ígyis-úgyis hülyék lesznek, csak ma nem attól, hogy alig lehet infót szerezni, hanem amiatt, hogy túl sok az infó és minden kurva zavaros. meg attól függetenül, hogy nekem semmi bajom a sxe-ekkel, azért ezt mégis csak 30 barátjának találta / jelentette ki mackaye, aki szimplán nem látta nagyon értelmét bebaszni. szóval ha hibásokat kéne keresni én inkább a bostoni meg a new yorki bandákat nevezném meg, akik egy ilyen néha elég idióta mozgalmat neveltek ki belőle, aminek olyanokat is köszönhetünk, hogy emberek arról vitatkoznak sxe e energia italt inni, rumos kókuszgolyót enni, van e második kör, vagy elhangzanak olyanok, hogy \"majd edge lesz szilveszter után\", és \"már az vagyok, de még cigizek\". szóval, mintha lenne egy szabályrendszer, amihez tartani kell magad. és divat vagy nem azért abból senkinek nem lesz baja, ha nem piál meg drogozik, ha meg idióta, hát nem kell vele foglalkozni. azért kicsit szeretném hinni, hogy akik edge-ek, azok akkor is pont így élnének, ha sosincs minor threat vagy teen idles.
[előzmény (3610)]

© SgtDválasz erre | adatok | e-mail - 2010-06-27 17:06:27 (3610)
lesz egy csomó fogalmatlan hülyegyerek, aki sxe-nek nevezi magát. különböző sxe fórumokon is látni ezt a tendenciát emiatt a barom miatt. A legnagyobb problémám ezzel az, hogy nem azokból az okokból kifolyólag lesznek straight edge-ek, amiért valaki meghozza ezt a döntést, hanem azért, mert ez a menő, és fogalmuk sincs a zenei részéről a szubkultúrának, sem a történelméről, semmiről. Max hogy throwdown-ra vonul be ez a balfasz.

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2010-06-27 17:00:37 (3609)
milyen nagy károkat lehet okozni ezzel? majd az amerikai srácok létrákkal járnak le koncertekre, amikről egymásra ugrálnak?
[előzmény (3608)]

© SgtDválasz erre | adatok | e-mail - 2010-06-27 16:54:52 (3608)
a legjobb, hogy most kiválasztották gonosznak (heel) és vannak csicskásai x-ekkel a kezükön, az egészet arra építik, hogy \"jobb vagyok nálad\". a csávó tényleg sxe, és képben is van csak azt nem fogja fel hogy kurvanagy kárt okoz ezzel az egésszel. elég ha csak a rajongóit vesszük, akiknek fingja sincs róla hogy mi is ez.

© petiokosválasz erre | adatok | e-mail - 2010-06-27 15:06:32 (3607)
Nekem új volt. De tényleg nagy majom az biztos
[előzmény (3606)]

© SgtDválasz erre | adatok | e-mail - 2010-06-27 01:04:11 (3606)
nem hiszem hogy ez bárkinek nagy újdonság lenne. mehet a levesbe ez a majom is.

© petiokosválasz erre | adatok | e-mail - 2010-06-26 23:45:00 (3605)
Ma ment a Smackdown a tévében, roppant színvonalas cucc és egyszer csak bejött ez a fazon
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Punk_Tag_Champ.jpg
CM Punk a straight edge pankrációs.

© whatweknowválasz erre | adatok | e-mail - 2010-06-26 14:41:59 (3604)
Nemrég volt szerencsém egy Walter Schreifels Band koncerthez, Drew Thomas dobolt. A csókán lehetett látni, hogy őszintén élvezi amit csinál, mára ez lett az ő valódi közege. Becsülöm azért, hogy mivel már nem jelent számára sokat a hardcore, így a 2000-es évek BOLD koncertjeiből inkább kimaradt.
Az egészből csak annyit szeretnék kihozni, hogy szerintem Sammy is jobban tenné, ha az új Rival Schools lemezre koncentrálna a YOT európai túrája helyett. Persze lehet, én látom rosszul a dolgokat.
[előzmény (3597)]

© petiokos2válasz erre | adatok | e-mail - 2010-06-23 13:39:07 (3603)
Van egy YOT bakelitem, jóféle jugoszláv nyomás, szerepel rajta az Anarchy in Vienna c. szám. Biztos játszák majd
[előzmény (3600)]

© SgtDválasz erre | adatok | e-mail - 2010-06-23 07:30:25 (3602)
na az komoly lenne ha a yot koncertet a shelterben tartanák meg :D

© xsipixválasz erre | adatok | e-mail - 2010-06-23 01:23:30 (3601)
a shelter is túl kicsi a viper room lenne jó neki...szerintem kizárhatod a nagy termet
[előzmény (3600)]

© SgtDválasz erre | adatok | e-mail - 2010-06-22 23:51:36 (3600)
az arena kisterem lenne a legjobb, annak ellenére hogy a színpad kurvakicsi, de van egy olyan érzésem hogy arena nagyterem lesz. A gasometer kurvanagy, a Tüwi túl kicsi, még az arenanal is kisebb, más helyet nem ismerek Bécsben.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2010-06-22 23:34:44 (3599)
a Bold is ott volt pedig nem kellett volna...
[előzmény (3596)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2010-06-22 23:34:01 (3598)
ha bevállalod szólj rám.
[előzmény (3597)]

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2010-06-22 23:26:00 (3597)
Menjetek el, nem fogjátok megbánni. A világ valaha volt legjobb hardcore zenekaráról van szó, biztos faszán fogják nyomni. Még lehet, hogy én is bevállalom.

© xsipixválasz erre | adatok | e-mail - 2010-06-22 22:06:09 (3596)
nem hinném,hogy Arena nagy terem lenne
[előzmény (3595)]

© SgtDválasz erre | adatok | e-mail - 2010-06-22 21:36:44 (3595)
én még nem tudom megyek-e, full hiteltelennek tűnik a cucc...aztán lehet hogy bedőlök, és beállok a \"nem volt rá eddig esélyem és ha most nem látom őket, akkor soha\" sorba. erősen attól függ, hol lesz a buli. Ha az Arena nagyteremben, az csak akkor lenne jó ha sokan jönnének a bulira, és valljuk be, nem lesz tömve a terem, az kurvaisten...



Elejére << Előző < ... 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 ... > Következő >> Végére