Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Straight Edge mozgalom
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Miről is szól ez?

Elejére << Előző < ... 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 ... > Következő >> Végére

© SellMeAMinuteválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-16 19:16:12 (525)
hé, hé, hé, már bocs, de ha az ivást, és a dohányzást meg a drogot elutasítod, akkor miért káromkodsz?
[előzmény (524)]

© Rolyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-16 19:11:21 (524)
anyádnak nyald ki a csöpögős húgyos picsáját

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-16 18:33:28 (523)
nem te egy buzi vagy
[előzmény (522)]

© Rolyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-16 16:56:08 (522)
hm. oké. én hiszek neked. kár :(
na mindegy,azért még nem fogok inni meg cigizni,de a sye jelvényt leveszem
[előzmény (521)]

© KajbaszXXXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-15 22:22:13 (521)
Nem tisztem eldonteni, de akkor szerintem te nem igazan vagy sxe...
[előzmény (520)]

© Rolyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-15 20:09:43 (520)
én se hallgatok HC-t. sőt a kedvencem a ska,márpedig ska zenekarok a boozet szeretik hirdetni :)
mégis sxe nek tartom magam...

© KajbaszXXXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-15 13:09:47 (519)
Hát ja, építeni nehezebb, mint rombolni...;-)
[előzmény (518)]

© Szaffiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-15 13:02:36 (518)
hát, leállni ezekről a dolgokról nehezebb, mint visszaállni :-))
[előzmény (517)]

© KajbaszXXXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-15 13:01:28 (517)
"Mondjuk én általában olyan sxe-ket ismerek, akiknél ez a dolog folyamatosan jött, azaz folyamatosan "fordultak" az sxe felé, míg "hátraarc" elég hirtelen történt. " Ez helyesen:
Mondjuk én általában olyan sxe-ket ismerek, akiknél ez a dolog folyamatosan jött, azaz folyamatosan "fordultak" az sxe felé, míg azoknál, akik feladták a "hátraarc" elég hirtelen történt.

© KajbaszXXXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-15 12:55:57 (516)
Hát mivel sxe-ként azt pozitívnak tartom, így annak feladását negatív, még azzá válását pozitív 180fokos fordulatnak tartom... Mondjuk én általában olyan sxe-ket ismerek, akiknél ez a dolog folyamatosan jött, azaz folyamatosan "fordultak" az sxe felé, míg "hátraarc" elég hirtelen történt.

Nekem konkrétan egyik legjobb barátom (akinek semmi köze a hácéhez), volt hogy egyáltalán nem ivott s cigizett (nem miattam!!!) aztán hirtelen megint rendesen mindkettőt. Természetesen nem örültem neki, de a barátságunk nem ezen alapszik, ugyanúgy barátomnak tartottam... Amúgy mostanában megint teljesen leállóban van,
mivel akkor is mikor ivott s dohányzott újra továbbra is szar dolognak tartotta...
[előzmény (514)]

© KajbaszXXXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-15 12:49:40 (515)
Vannak jányok is, akik sxe-ek, de inkább fickós dolog.
"Nem az lenne a normális, hogy egészségesen él mindenki?" - De igen, bár a sxe nem arról szól, hogy egészségesen élek, hanem hogy tiszta tudattal s testi függőségek nélkül. És persze hácépank maradok, hisz ne felejtsük el ezt a "kis" dolgot, ami ugyanúgy része.
"a hirdeti ezt valaki magáról, azzzal meggyőzhet másokat, vagy megmarad hivalkodás szintjén?" - Sokak szerint (akik nem sxe-ek) szerint csak az utóbbi, de én hiszek benne, hogy meggyőzhet, vagy inkább rávehet arra másokat, hogy elgondolkozzanak rajta.
[előzmény (513)]

© Szaffiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-15 12:45:05 (514)
az nem 180-an fokos fordulat, ha valaki ivott, dohányzott drogozott, majd egyszer csak aszondta, töbet nem és sXe lett? :-)

tudod mi érdekelne még?

az idegesítene, ha tudnál valakiről, aki régen ivott, dohányzott, majd mindkettő lerakta és pár áv múlva újra inni kezdett és dohányozni, de sosem volt sxe (mert pl nem hallgat hc-t és nem is hirdeti magáról, hogy nem iszik/cigizik)
[előzmény (512)]

© lalazválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-15 12:39:23 (513)
Abszolút tudtalanként kérdem: sok nő is sXe, vagy ez ilyen fickós dolog?
Nem az lenne a normális, hogy egészségesen él mindenki?
Ha hirdeti ezt valaki magáról, azzzal meggyőzhet másokat, vagy megmarad hivalkodás szintjén?
köszi.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-14 22:12:59 (512)
Nehéz ezt elmondani...elvileg mindenkinek a magányügye ez...
De valahol belül mégiscsak bosszant az ha valaki egyszer csak
180 fokos fordulatot tesz abban a dologban amiben addig állitása szerint
"hitt" és folytatott.
Ha ilyet hallok ez mindinkább csak megerösiti bennem ezt az egészet.

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-14 17:17:32 (511)
jólvan. megválaszoltad az 509-ben. a mozgalom a fő, nem a személy.
[előzmény (510)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-14 17:13:23 (510)
én megértem, hogy jól érzed magad a felsorolt szerek nélkül. én is jól megvagyok nélkülük. csak azt nem értem, hogy ha egy straight edge felönt a garatra miért kell leköpni? most az ember magáért straight edge vagy a mozgalomért?
[előzmény (507)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-14 17:09:08 (509)
,,You say straight edge is a passing phase...to me is a commitment for life!"
Mainstrike
[előzmény (505)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-14 16:53:25 (508)
:)
[előzmény (506)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-14 16:52:29 (507)
Meddö vita.
Szerintem el kellene fogadnod azt,hogy van egy ilyen dolog,hogy straight edge.Nem pedig ebben az eszmében keresni a hibát úgy,hogy magadból indulsz ki vagy bármi másból.
Az meg,hogy önsanyargatás az egy iszonyat nagy hülyeség....
Nem is tudod milyen jól meg vagyok a pia,cigi,drog nélkül...nekem ezekre
nincsen szükségem én enélkül is jól érzem magam.
Az,hogy te mit csinálsz az a te dolgod de ne akard nekem megmagyarázni azt,hogy amit csinálok az szar és nincs értelme.
[előzmény (505)]

© KajbaszXXXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-14 16:30:48 (506)
A legenda él:
http://xheadwalkx.tripod.com/main.htm

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-14 12:17:36 (505)
Kedves Fogtündér!

"Mert mi az amit el tudsz intézni magadnak? Elhelyezkedni egy jó állásban ozt megszedni magad. És ez mire jó? Hogy a földi életed leaglább anyagilag fedezett legyen? És azon túl? Azon túl nincs semmi."

ezért tanulsz. meg azért mert érdekel és tetszik. és a saját örömödön kívül, hogy ellegyél van még értelme?

és kedves sXe barátom. Szépen megkérsz rá, hogy ne fikázzam a véleményedet illetve ahogyan élsz. Ugyanakkor te az én életvitelemet ócsárolhatod? szevasz.

:o)
[előzmény (504)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-14 11:56:39 (504)
Na látod ez volt a gyermeteg...
A jövö szerintem igenis függ töled...esetemben azért járok föiskolára mert ezzel is megpróbálok a jövömért tenni valamit,na meg érdekel is a dolog.
Olvasva a hozzászólásaidat hát,hogy is mondjam...sok baromságot
hordtál össze már ne is haragudj.Próbálsz valami ellen beszélni úgy,hogy
gyakorlatilag sok közöd nincs hozzá,mindezt úgy,hogy a saját életedböl
indulsz ki.
A másik baj ami szorosan kötödik az elözö mondathoz az,hogy a te saját
csökönyös gondolataidat megpróbálod belemagyarázni más véleményébe,aminek ugye túlzottan sok értelme nincs.
Na csak ennyit akartam.
És attól,hogy sxe vagyok attól nem érzem magam felsöbbrendünek.
na fikázd az én véleményemet avagy azt ahogyan élek.szevasz
[előzmény (503)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-13 21:54:43 (503)
ugyanakkor nincs oka semmiféle siránkozásnak. A mondanivalóm lényege, hogy élj a mának és szarj a holnapra, mert av jövő úgyis független tőled. Akár vigyázol magadra akár nem.

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-13 21:46:58 (502)
incs szó semmiféle világmegváltásról, viszont lehet ha nem basztram volna be, ndem huttam volna erre a következtetésre. ugyanakkor nem hiszem, hogy az ital és a gondolati síkok ezirányú alakulása közt összefüggés lenne
[előzmény (500)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-13 21:43:30 (501)
gfyakorlatilag a hozzáfűznivalóm a straight edge-hez abban merül ki, hogy tökmindegy mit csiálsz. szar az egész.
[előzmény (499)]

© KajbaszXXXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-13 21:43:20 (500)
Hát ezek aztán a világmegváltó gondolatok. Ez olyan szomorú, hogy megyek és bebaszok...
[előzmény (499)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-13 21:40:06 (499)
:o) jól érzed, hogy miről szól a fáma. konkrétan a gyermteg részre gondolok. És hogy miért érdekel? Egyszerűen nem tudom megérteni, hogy miért élhet bárki is kiteljesedett életet, csak mert úgy áll hozzá, hogy straight edge. Mert miről szól az élet? Kitűzünk magunk elé valami célt és iykszünk, hogy elérjük azt mert ha megvan akkor jók vagyunk. És a straight dge kitúzi magának, hogy nem iszik, nem drogozik. És ezzel megvan oldva az élete. És ezzel megvan oldva az éálete? Lófaszt. Semmiben nem különbözikk attól, mint aki iszik. Lehet kezdek zavaros lenni, de most vetettem papírra a gondolataim az emberi létől és arra jutottam, hogy...

Az emberek állatok. Nem vezérli más az ösztöneiket, mint a lét- illetve fajfenntartás. Van

néhány deviáns azonban, akiben a szaporodási ösztön nem kap helyet és csupán egyetlen cél

vezérli. A számára önfeledt örömök megszerzése. A pénzhajhászás. A vicc, hogy ez egy deviáns

állatnál kimerülne az élelemfelhalmozásban annyiban, hogy annyit vezs magához amennyi kell

és elvan mint a befőtt, ám az embernél ez a pénzhajhászás. Teljesen értelmetlen folyamat ám

mégis létezik. Értelmetlen, mivel többet akar a maga számára begyűjtni, mint ami az

élelmezéséhez szükséges lenne. A maradék összeget meg csak halmozza halmozza. Ez azt

eredményezi, hogy valakitől az élelmet elveszi, hogy a saját javára fölhalmozza. Tehát ez

egyenes út egyes embercsoportok kihalásához. (mivel nem jutnak elegendő tápanyaghoz) A mai

világban egyre több embernek egyedüli célja a saját maga megélhetésének biztosítása. Ez

annyit tesz, hogy deviáns emberek jönnek világra nem foglalkozva a fajfenntartással. Ez a

természet törvénye. A természt ismét győzedelmeskedett az ember fölött. Soha a büdös életbe

nem fogjuk kinőni a Földet. Hogy miért? Mert akik fölöslegesen halmozzák fel a pénzt

magukban gyakorlatilag azoktól veszik el akiknek szüksége lenne rá. Ennek következtében

nemhogy nőne, de fogy a népesség. Lehet, hogy pillanatnyi megingások vannak a hátramaradt

országokban, de ha jobban meggondoljuk a dolgot hiába születik itt-ot 5-6 gyerek

családonként, mivel nincs meg a fedezet azon kölykök fenntartására így ők alapvetően halálra

vannak ítélve. Ez a világ rossz. Nem mi tettük azzá, de nem is tehetjük jóvá. Az idő az ami

meg fog határozni mindent. Nincs beleszólásunk a dolgok alakulásba, bármennyire is

szeretnénk. És ez meglehetősen szar dolog. Szar úgy élni le az életed, hogy közben tudod

mindez tőled teljesen független. Szar tudni, hogy a saját életedhez igazából semmi közöd.

Mert mi az amit el tudsz intézni magadnak? Elhelyezkedni egy jó állásban ozt megszedni

magad. És ez mire jó? Hogy a földi életed leaglább anyagilag fedezett legyen? És azon túl?

Azon túl nincs semmi.

hátr ennyi.
[előzmény (497)]

© KajbaszXXXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-13 21:21:29 (498)
Na jó, ez nekem már magas...
[előzmény (496)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-13 21:18:53 (497)
Bazmeg ember, neked ez a straight edge dolog a fixa idead?
Ha nem erdekel, meg nem vagy az akkor mit foglalkozol ezzel annyit?
Nem beszelve a hulye belemagyarazokrol.
En iszom mint az allat, van aki pedig nem. Ennyi. Az meg, hogy a nemivast neven nevezik nem tudom mi az istenert zavar teged.
OK, azt megertem, hogy talan kicsit gyeremeteg tartod a dolgok, de hat ez van. 16-17 eves gyerekek talaltak ki az egeszet egy Minor Threat szam altal valamint a zeneszeretet es a koncerttermek elottuk zajt ajtajai altal inspiralva. Nincs ezzel az egvilagon semmi baj. Nem esnek olyan tulzasokba, hogy "onsanyargatas". Magadbol indulsz ki, azert gondolsz ilyeneket. Bevallom oszinten, nekem is kin lenne ha csak egy honapig nem ihatnek, de azert ez nem altalanos minden emberre nezve.
[előzmény (494)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-13 21:16:31 (496)
ha nem lenne hozzá semmi közöd leszarnád. az én verzióm teljesen helytálló minekután egy előadóról beszélünk aki hatott rád. de még ha nem így lenne is hatna rád, hisz a nézet amit egykoron képviselt egyezett a tieddel és mikor pálfordulatot vett a te nézeteddel került szembe
[előzmény (495)]



Elejére << Előző < ... 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 ... > Következő >> Végére