Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Kommunista banda
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Rohadt büdös kommunista banda, mikor lesznek ezek fölakasztva

Elejére << Előző < ... 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 ... > Következő >> Végére

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 12:12:07 (2756)
hogy oszinte legyek, az ujszovetseget soha nem olvastam, ellenben az oszovetseget igen - ami ugyanugy resze a kereszteny hitnek. es ezt meg akkor is igy hgondolom a szanto tamas testverunk erre reagalva be fogja irni hamarosan ketheti kurvaanyazasat nekem es tobbekkozott felvilagosit minket arrol,. hogy a katolikus egyhaz hivatalosan zsido-katolikus egyhaz es jezus dagesztani volt - ketheti de nekem mar az eredendo bun otlete is elkepeszto.
[előzmény (2755)]

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 12:03:52 (2755)
ez a. p. #2750-re ment.
[előzmény (2753)]

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 12:03:02 (2754)
szerintem az újszövetség elég korrekt, mondhatni isteni! :)
[előzmény (2752)]

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 12:01:17 (2753)
na most jól be vagyok sorolva valahova. pfujj!
én előre nézek, cimbora!
vagy nagyon hátra, az emberséget tartom jónak...
elvetném a pénzt mert a dolgok magában való értékét pótolják vele
elvetném a törvényt mert az erkölcsöt pótolják vele
elvetném a politikát mert pöcsverés és mert az életet pótolják vele :)
ha már itt tartunk. se öreg vagyok se ragasztós se horthysta.
bucó meg egy író.

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 11:59:48 (2752)
en is egy ideig megettem azt a dumat, hogy nem magaval a vallassal, hanem az egyhazzal van a baj, de idokozben rajottem, hogy nem igy van. azok az emberek akik magukat "moderalt" hivoknek tartjak es kulonboz vallasok neveben szeretetrol es megertesrol beszelnek egeszen egyszeruen a sajat hituket gunyoljak meg es figyelmen kivul hagyjak a biblia es a koran rengeteg ember-ellenes, eletrombolo parancsolatait. a vallas es emberi szolidaritas, tolerancia, stb egeszen egyszeruen antitezisei egymasnak.
[előzmény (2730)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 11:51:47 (2751)
mert maga a jobboldaliság is, meg a konzervatív eszmeáramlat is történeti termék, a szocializmussal, liberalizmussal meg az anarchizmussal egyetemben, méghozzá a modernitás jelenségei.
[előzmény (2750)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 11:50:03 (2750)
igen csődöt mondott. de melyik rendszer is mondott csődöt? a kapitalizmus és a modern társadalom nem igaz? a horthy-rendszer, amelyiknek a reneszánszát jelenítik meg a "jobboldali punkok" - tudván vagy tudattalanul - szintén a modernitás terméke. oké, akkor legyetek igazi konzervatívok, vessétek el a modern társadalmat (ezzel nincs semmi baj), de akkor ne az 1948 előtti magyar viszonyokhoz nyúljatok vissza, ne "vesszetek el a részletekben", hanem kezdjétek el kritizálni a francia forradalmat, és akkor talán már nem csak a felszínt kapargatjátok.
[előzmény (2749)]

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 11:43:00 (2749)
az a baj, hogy ilyen tengelyek mentén kell beszélgetni a dolgokról. inkább analógban kéne küldeni. így a részleteken rágódunk, meg köszörüljük a nyelvünket. az istenadta népnek kéne rájönnie, hogy a rendszer csődöt mondott. (fideszestül)

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 11:39:59 (2748)
meg egy általános intolerancia a hazaszeretet meg ilyesmik iránt? nincs? hagyjuk a zsidókat! meg az értéktelen globi szar ömlesztése az nincs? még a gúny is belefér a fegyvertárba, nem?

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 11:36:53 (2747)
oké akkor nem kör hanem réteg? ;)
[előzmény (2745)]

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 11:35:49 (2746)
azt hogy tökre nem mszp-sek... ;)

"ilyeneket csinálnak ezek a zsidók?hát ez hallatlan!!még jó hogy ezt az ilyen dolgokra nagyon kényes igazi punkok észreveszik és szóvá is teszik!hová is fajulnának a dolgok ha valaki csak úgy szidalmazhatná a nemzetet és a keresztény kultúrát! valami rotten nevű faszi is ezt csinálta angliában de az igazi punkok meg is késelték érte egy parkolóban."

asszem valahogy így jött be a punktéma.

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 11:34:28 (2745)
nem fogunk dűlőre jutni, mert sosem fogom elhinni azt, hogy vannak tudatosan magyarokat gyűlölő és "magyarságon gúnyolódó" zsidó körök. ahogyan a nagymagyarok sem gúnyolódnak a zsidókon, hanem van egy réteg, amelyik gyűlöli őket. és az nagyon más.
az érdekes ebben a dologban az, hogy ezeket a magyarozó zsidó köröket azok találják ki, akik talán még életükben nem is találkoztak zsidóval. magyarul nagyon sok tapasztalati háttere van.
[előzmény (2743)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 11:32:28 (2744)
hát tekintetes úr ádámka cukifiú azért a demokratába ír? nem ő most ennek a pszeudokonzervatív "punknak" a zászlóvivője?

ok, akkor hagyjuk a fideszt, de ha nem vetted volna észre, nem magukról a pártokról volt szó, hanem jobboldaliságról. szóval akkor a nagyöreg szétragasztózott agyú pankok jobboldalisága mit jelent? mert ameddig kimondjuk valaki másról vagy magunkról hogy "jobbosok" "balosok" akármik vagyunk, az csak fellőtt lufi. szóval akkor mit jelent ez?
[előzmény (2741)]

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 11:31:59 (2743)
sose fogunk dűlőre jutni druszám, ha mindent relativizálsz.

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 11:31:06 (2742)
iksz.
[előzmény (2740)]

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 11:30:02 (2741)
meg, abbé mondja: "miért van az, hogy az előző rendszerben létezett magyar punkzenekarok tagjainak nagyobb része ma keményen jobboldali beállítottságú?"

erre te: "jobboldali? ezt akkor most hogy értsem? a fidesz és a mai magyar "jobboldal" zöme távolról sem jobboldali."
eddig nem is volt szó fideszről! :D
aztán a szokásos szöveg arról, amit a grafikonos weblap óta mindenki tud (irónia)
pártokról volt szó, he?
hahaha, a nagyöreg punk generáció ma keményen fideszes! ugye így tényleg viccesebben hangzana! hahahaha! :D
[előzmény (2734)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 11:29:15 (2740)
ja hogy ez is zsidózás volt! értem. akkor semmi különös, ezt már hallottam párszor...
[előzmény (2739)]

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 11:24:21 (2739)
"Nem az a gusztustalan, hogy vannak, akik mások identitásán baszakodnak, hanem az, hogy mindezt identitásból teszik, sunyin és tudatosan."
így egyben ez szerintem elég általános. képzelj el egy sunyin és tudatosan zsidózó, nagymagyar identitásából fakadóan, más identitásával gúnyolódó alakot, mondjuk legyen bajuszos. és most képzeld el zsidóban!
[előzmény (2734)]

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 11:20:47 (2738)
indyt olvassátok? http://hungary.indymedia.org/cikk.shtml?x=35597 egy jaó czikk

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 11:15:29 (2737)
kiváncsi vagyok a veszély mikor lesz "valós"? mert úgy tűnik minden - a gusztustalan szórólapok, falfirkák, randalírozó tetvek az utcán - csak marginális jelenség, és nincs valós veszélye.
persze tudomén, azért nem mert az összeesküvők kreálják ezeket a szitukat, hogy ezzel foglalkozzunk és ne azzal ők milyen szemétládák.
csak érdekes az is, hogy mondjuk ha egy randalírozóval beszélsz, szerintem nemigazán örülne annak, ha az idegenszívű kormány partnerének neveznéd ebben az "összeesküvésben".
[előzmény (2732)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 11:12:59 (2736)
igen tudod a fura az, hogy mi, akik nem fröcsögjük telipofával milyen fontos a keresztény hagyomány és értékrend, valahogy mégis azok mentén éldegélünk. ellenben az a sok tahó, akik baromi nagy keresztények, és talán még annál is nagyobb magyarok, nemzet-és európavédelemről szónokolnak, viselkedés terén meg üvöltöznek, részegen verekszenek, egymás hányásában meg pisájában fetrengenek, hányingertkeltő göncökbe bújnak, köpködnek, stb.
és ez azért így elég furcsa.
[előzmény (2730)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 11:10:50 (2735)
akkor légyszíves definiáld nekem a szabadság fogalmát. mert ezt már néhány évszázada próbálják elég nagy koponyák, de tökéletes szintézist egyik sem tudott alkotni. de ha te ennyire zseniális vagy és tudod, akkor légyszíves írd le nekem: Mi a szabadság?
[előzmény (2732)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 11:09:31 (2734)
"hogy mindezt identitásból teszik, sunyin és tudatosan."

ezt fejtsd ki bővebben légyszíves.

"A zsidókkal pedig alapjáratban semmi bajom."

becsülendő, de akkor miért is volt feltétlenül szükséges lezsidózni a demszkyt? persze nem nyíltan tetted, csak "sunyin, és tudatosan".

"miért van az, hogy az előző rendszerben létezett magyar punkzenekarok tagjainak nagyobb része ma keményen jobboldali beállítottságú?"

ha az önkéntelen és merőben állatias reakció jelenti a punkot akkor az egyrészt szomorú. másrészt viszont van ebben más is; jobboldali? ezt akkor most hogy értsem? a fidesz és a mai magyar "jobboldal" zöme távolról sem jobboldali. sem gazdaságpolitikáját, sem retorikáját tekintve nem az. fő jelszava az államosítás (kézenfogva a munkáspárttal), és jelenleg az "új többség az új arisztokráciával szemben" című osztályharcot hirdette meg. ha marxista lennék, biztosan fideszes lennék. ellenben ha tökös neokonzervatív lennék, akkor meg az mszpre voksolnék az tuti, mert kiszednek mindent az állam kezéből és átadják a piacnak. jobboldali gazdaságpolitikája az mszpnek van, már ha mindenáron cimkézni akarunk. szóval ha a sok punk jobboldali lett, akkor támogatja a privatizációs jobbos politikát?
vagy a fideszes vonal a "jobboldal" és akkor meg régivágású komcsik a punkok?

én tetves mód rühellem a kormányt, talán minden közeli barátomnál jobban, de ettől még nem felejtettem el a fidesz ugyancsak gusztustalan négy évét.
[előzmény (2729)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 09:22:02 (2733)
mire vagyok pelda?
[előzmény (2726)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 06:44:58 (2732)
Ezért a kommunikációs félreértésért viszont az alább felvázolt sunyi réteg (egymást kitüntető, elismert értelmiségiek) a felelős, illetve az általuk véghezvitt agymosás. Hülyítik a prolit, elferdítik neki a szabadság fogalmát aztán ha mégis elolvas egy-két könyvet, vagy előkapja az Árpád-sávos zászlót, összeszarják magukat és indulhat a nyilasozás, csőcselékezés, elterelve a figyelmet a valós veszélyektől.
Mellesleg én sem az egyházakra gondoltam, örülök, hogy megértettük egymást.
[előzmény (2730)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 02:37:23 (2731)

© NoFarewellválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 02:20:55 (2730)
Ennek a politikai viszálynak legalább a 9O % - a kommunikációs félreértéseken alapszik. "politikai" alatt mondjuk kizárólag a népességet értem most, nem a pártpolitikát. Én a magam részéről rosszul vagyok mindenféle erőszakos szervezettől, mindegy milyen oldalon van. Tudom hogy jó sok itteni Turul, Nagy Magyarország és további üzenetek mögött nincsen semmiféle más, rasszista tartalom, de rengeteg ember ezt nem tudja és ezzel azonositja. Ennél pl. kizárólag itt keresendő az alapja ennek, semmiféle identitásban. Keresztény - ellenesség meg nincsen, maximum egyházellenesség, ami nagyon nem ugyanaz. De annak is megvan a maga oka, mint ahogy bármilyen vallási szervezet - ellenességnek, itthon meg vitathatatlanul elég nagy tehetségük van abban bizonyos egyházaknak (hozzáteszem ott sem mindenkinek), hogy hogyan gyakoroljanak aktuálpolitikai hatást a hivőkre. A "keresztény értékrend"... Én megmondom őszintén azért röhögök ezen, mert pl. szerintem közelebb állok a keresztény értékrendhez ezen a fórumon, mint a legtöbben. Amennyiben ez alatt a keresztény erkölcsöt érted, ami szerint pl. részben Európa civilizálódott. Fontos hozzátennem, hogy nem a keresztény vallásra gondolok, sem semmilyen egyházra, mert azok nagyon is félreviszik a témát, hanem az erkölcsre, "értékrend"re.
[előzmény (2729)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 00:40:13 (2729)
Lehet cinikus vigyorral "összeesküvés-elméleteken" röhigcsélni, csak hogy ettől még a tény tény marad. Nem az a gusztustalan, hogy vannak, akik mások identitásán baszakodnak, hanem az, hogy mindezt identitásból teszik, sunyin és tudatosan.

Kedves Dan, én nem vagyok "hű keresztény", viszont 2007-ben, a jelenlegi politikai helyzetben ez lenne az utolsó, amin eszembe jutna gúnyolódni, ahogy az elsózott ételbe sem rakok bele még egy kanál sót, hogy ehetőbb legyen. A zsidókkal pedig alapjáratban semmi bajom.

Hercegemről még mindig nem tudom eldönteni, hogy ostoba, vagy csak simán gerinctelen, de azért megkérdezném tőle, vajon miért van az, hogy az előző rendszerben létezett magyar punkzenekarok tagjainak nagyobb része ma keményen jobboldali beállítottságú? Azért mert "pocakos kispolgárok" lettek, vagy azért mert még mindig azokat a geciket látják hatalmon, akik annak idején meghurcolták őket, mert ki merték nyitni a pofájukat?

Jó szerencsét! :-)

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-19 20:16:29 (2728)
Navégre!
[előzmény (2712)]

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-19 20:15:40 (2727)
Nem szívtam le, :-), csak vicceltem....



Elejére << Előző < ... 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 ... > Következő >> Végére