Punk Portál >> Fórum >> Politika >> USA
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
no comment

Elejére << Előző < ... 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 ... > Következő >> Végére

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-28 13:31:47 (1393)
Hát nem vagytok egyszerűek...:)
A helyzet az, hogy magyarország nem gerjeszti folyamatosan a háborút és terrorizmust. Te pedig buta vagy HellRider. Fingom sincs, hogy mit mond a szakirodalmad, én nem kívántam senkinek sem bizonyítani semmiféle magasabbrendűséget. A szakirodalom szerint meg akartam baszni anyámat, és ezért dohányzom:-)
Mímelt izé! Ez igaz, és aláírom, hogy lehet, hogy megváltozna a véleményem, ha kimennék. Bár igazából nem tartom valószínűnek, sok barátom járt kint, és vesztette el a hitét az emberekben, de nem mondom, hogy lehetetlen az ellenkezője. Amerikai sok-sok okos embert adott a Földnek. Vak tyúk is talál szemet...
God bless America! - ja, kérdezd meg latin amerikát mondjuk... Egy gyarmatosító nemzet nekem sosem lesz szimpi:-)
[előzmény (1389)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 23:57:00 (1392)
Igen, a steakszószaikról nem is beszélve... :) nem tehetek róla, de elfogult vagyok a témában. Ami jó dolog az életemben, az mind amerikából származik. Jó zene, jó kocsik, jó gitárok stb.stb. Innentől fogva teszek rá, hogy kinek tetszik és kinek nem. :) God bless America!

© dalmaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 21:35:23 (1391)
az eredeti,amerikai mogyoró vajkrémnél nincs jobb!viva!

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 20:34:33 (1390)
Látszik a hozzászólásodon hogy még életedben nem voltál az Usában, vagy ha voltál akkor nem beszélgettél el egy helyivel sem. Azt se felejtsd el hogy nem csak a kozmopolita NY jelenti az Usát hanem a déli államok is, ahol az emberek még konzervativok és vallásosak.
[előzmény (1388)]

© HellRiderválasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 15:44:46 (1389)
Indulatosan degradáló jelzőkkel illetsz másokat. Az előítélettel kapcsolatos szakirodalom szerint aki így tesz, az a saját erkölcsi magasabbrendűségének érzését szeretné így önmaga és mások számára erősítgetni. Amerikaiak nem beszélnek így (indulatosan) a magyarokról. Nincs rá szükségük.
[előzmény (1388)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 15:39:06 (1388)
Beszéltem erkölcsi magasabbrendűségről?
Az a buta csürhe tökéletes eszköze az ügyes (és aljas) politizálásnak. Nekem senki nem fogja elmagyarázni azt, hogy azért mert az USA a világ vezető nagyhatalma, azért az emberek ott normálisak.
Húsz év múlva a kínai emberek lesznek a kultúra királyai? Még mindig jobban megilleti őket ez a cím.
[előzmény (1382)]

© HellRiderválasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 14:38:26 (1387)
Azt, hogy hol civilizáltabbak az emberek, nem könnyű mérni. De ha pl. a közéleti viták hangneme, stílusa, az emberek hétköznapi érintkezéseinek a színvonala úgy általában jelzés lehet, akkor itt nincs alapja senkinek leszólni az USA-t. Ha egyebekben is jobbak a magyarok, akkor lássuk az objektív mérce alapján összehasonlítható dolgokat (Hagyjuk az amúgy is nehezen meghatározható kultúrát, ami amúgy is csak arra jó, hogy a vesztes az ebbéli fölényével vígasztalja magát.)
[előzmény (1379)]

© HellRiderválasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 14:31:49 (1386)
Reméltem, érződik az irónia a többszázezer évvel kapcsolatban.
[előzmény (1378)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 14:03:10 (1385)
egyetértek
[előzmény (1383)]

© dalmaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 14:02:06 (1384)
hát persze,csak valahol el kell kezdődnie a kialakulásának...nemcsak váratlanul becsapódik,mint Mr.Bean!ezen kívűl még rengeteg olyan szociológiai,politikai dolog,eszme van,amelyik már például az ókorban is jelen volt és csak a 19. 20.században teljesedtett ki jól láthatóan...
[előzmény (1372)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 14:00:24 (1383)
Az a gyerek egy a tízmillióból. A többi meg bemegy az iskolába, tanul, aztán elmegy dolgozni, és vígan éli az életét. Itt meg diplomások vannak az utcán.
Ha amerikát buta csürhe alkotja, és elérte amit elért, akkor ezek szerint nekünk az univerzum urainak kéne lennünk.
[előzmény (1381)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 13:34:37 (1382)
Persze amerikában ez általános:-)
Ez a legföbb halálozási arány.

A vesztesek szeretik bebeszélni maguknak hogy ők valamiféle erkölcsi magasabbrendűség végett vesztesek, a gyöztesek pedig pont azért gyöztesek mert gátlástalan, gerinctelen férgek.
[előzmény (1381)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 13:18:10 (1381)
De most a gazdaságról, vagy a kultáráról van szó?!
Mindenki tudja, hogy a leggerinctelenebb emberek viszik a legtöbbre az életben... Amerika - többek közt - azért is tudta véghezvinni azt amit tett, mert buta csürhe alkotja, akiket az orrukná fogva vezethetnek.
"egy általános, mainstream viselkedéstípus, vagy érzésvilág lehet, hogy van, és ez az USA-ban fényévekkel civilizáltabb, mint pl. ebben az országban." - ja, végülis itt is általános, hogy a gyerek bemegy a suliba 10-11 évesen, lelövi az első embereket kiket meglát, majd végez magával is...

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 13:10:36 (1380)
Hellraidernek ment
[előzmény (1379)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 13:10:22 (1379)
Nem én vagyok Mo, hanem a csőves.
Annyit akartam kihozni az egészből hogy a sikerhez nem feltétlenül szükséges a kultúra de még az intellektus sem így hiába sötétek az amcsik akkor is jobban élnek és hiába kulturáltak a magyarok vagy van ezeréves történelmük akkor is rosszabbul élnek.
[előzmény (1376)]

© [SZEM]gulliver.huválasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 12:53:33 (1378)
Figyelj hell! A gond főleg logiai volt. Igazolnád a Magyarság többszáz-ezer éves történelmét, és lehúzod az amcsikkal szemben?
[előzmény (1377)]

© HellRiderválasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 12:46:27 (1377)
Kösz a bókot! Költői túlzás volt, elismerem. A meghatottság tette ezt velem. Mindegy mit mondunk, a tények magukért beszélnek. Nem tudom, milyen objektív összehasonlításban körözné le Magyarország az USA-t (a kutyaszaros utcák meg a névtelen feljelentgetésre való hajlam ideszámítása nem ér). Úgy tűnik, az ilyenfajta összehasonlítgatást itt sokan kínosan kerülik. Hogy ilyesmiről ne kelljen beszélni, inkább valamilyen összemérhetetlen, ködös kultúrfölényről vagy miről beszélnek. Ez kb. olyan mintha valaki azt mondaná egy gazdag, jólöltözött, boldog, kigyensúlyozott embernek, hogy lehet, hogy szegényebb vagyok, koszos vagyok és büdös, az élettörténetem sem bővelkedik büszkeségre okot adó fordulatokban, de akkor is műveltebb és intelligensebb vagyok nálad. Mit mondana erre a másik, akinek nincs szüksége efféle önerősítő, önigazoló, önvígasztaló kijelentésekre? Valami ilyesmit: "Good for you! " vagy "O.K. Whatever", és menne szörfözni a tengerpartra. Emberünk pedig keresne egy másik áldozatot, akit traktálhat azzal, mennyivel jobb ő, mint az, aki jobban, boldogabban él. A valóságban nem kell hallgatókra vadászni, mert emberünk nincs egyedül. Egész országnyi hasonló sorsú társa van, akik mind lelkileg érdekeltek abban, hogy osszák a véleményét.
[előzmény (1376)]

© [SZEM]gulliver.huválasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 12:20:39 (1376)
"egy általános, mainstream viselkedéstípus, vagy érzésvilág lehet, hogy van, és ez az USA-ban fényévekkel civilizáltabb, mint pl. ebben az országban." Ugye ezt nem gyakorlati tapasztalatok alapján írtad?!!!
"Ha amerikai ún. magasirodalom nem létezik (nulla), akkor az itteni mínusz 1848 az ezerötszázhuszonhatodikon." Ez pedig a csúcs. Még az általad hamisítatlannak vélt történelemre hivatkozva is butaság amit írsz.
[előzmény (1370)]

© HellRiderválasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 11:39:59 (1375)
Rossz hasonlat. Ha jól értem, a BMW-s lenne az USA, te meg Magyarország. Csakhogy Amerika nem jön oda hozzád. Itt foglalkozik sok ember Amerikával. Szerinted van olyan fórum a világon, ahol amerikaiak irigykednek, meg habzanak a magyarokkal kapcsolatosan. Van jobb dolguk: építik tovább az erős gazdaságukat, élvezik az életet, etc. Ahelyett, hogy itt is ilyesmi történne, sokan önámításból meg írigységből próbálnak felépíteni egy világot, amiben ez az ország jobb, mint az USA. Lehet, hogy a Cibakháza NB89-es focicsapata jobb, mint a brazil válogatott, és ezt a cibakházának szurkolók is így látják, csak sajnos egy focicsapat vagy egy ország nagyszerűségét nem azzal mérik, hogy a rajongói/lakói mekkora vakhittel bizonygatják a saját igazukat.
[előzmény (1371)]

© HellRiderválasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 11:26:04 (1374)
Hát igen. A seggnyaláshoz nem elég a múlhatatlan vágy, feltétlen odaadás és állandó, éber készenlét. (Ami még csak meglenne). Kéne hozzá némi taktikai érzék is, megtalálni a megfelelőt. De hát nem mindenki tanul egyformán gyorsan. Adjunk még ezer (még 750000) évet, hátha javul addigra a teljesítmény. A lényeg, hogy a kudarcokon (rossz seggválasztások) nem szabad elkeseredni. Szájat megtörölni, tanulságokat levonni, és menni tovább rendületlenül a világ irigykedő csodálatától övezve a kultúrától zsúfolt történelmen keresztül, lankadatlanul új nyalnivaló után kutatva. Jó utat!
[előzmény (1373)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 11:16:48 (1373)
Van durván 400 év történelmük, ami a miénkhez képest fáklyásmenet. Sikertörténet, amiben Pearl harbor és Szept.11-en kívül szinte a hajuk szála se görbült meg. A mi 1000 évünk meg tömény szívás, mert valahogy mindíg rossz segget nyaltunk.
[előzmény (1369)]

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 10:54:57 (1372)
Látom nem vágod. Arra akartalak rávezetni, hogy ez a "magántulajdon kialakulása" hülyeség. Mindig is volt, mert magától értetődő.
[előzmény (1358)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 10:23:59 (1371)
Egyetértek.
Idejöhet hozzám egy csőves hogy ő olvasta Platón államát, Aristotelés politikáját, Kant a tiszta ész kritikáját, vagy elszavalhat nekem húsz Kassák verset. Akkor is csak egy csőves marad.
Meg idejőhet hozzám egy bmw-s kigyúrt, kopasz ürge aki azt se tudja ki volt Kant vagy Kassák.
A különbség szemmel látható.
[előzmény (1370)]

© HellRiderválasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 10:17:55 (1370)
Hogy van-e kultúrája Amerikának vagy nincs, csak játék a szavakkal. (Mint már korábban jeleztem, Amerika úgyis szarik rá -nagyon helyesen-, hogy a világ segglyukán mit gondolnak róla) Mellesleg olyan, hogy "az amerikai", meg "a német", stb. nem létezik. Sokféle ember van mindenhol. Persze egy általános, mainstream viselkedéstípus, vagy érzésvilág lehet, hogy van, és ez az USA-ban fényévekkel civilizáltabb, mint pl. ebben az országban. A kultúrára visszatérve: Amerikában pár száz évvel ezelőtt kezdték el csak felépíteni a világukat (nem beszélve most persze az őslakosokról), itt meg mondjuk pl. a magyarok több mint ezer éve (valójában legalább 600000 éve) kínlódanak. A különbség eléggé szembeötlő. Ha amerikai ún. magasirodalom nem létezik (nulla), akkor az itteni mínusz 1848 az ezerötszázhuszonhatodikon. A popkultúráról mindenki tudja milyen erőteljes. Ha a világon valahol pl. tudományos eredményekről esik szó-hogy ne ragadjunk le a popkultúránál-, akkor hamarabb merül fel valamilyen Amerikában elért eredmény, mint amit itt értek el. Lehet, hogy ott mindenki hülye és béna, de akkor úgy látszik ez kell ahhoz, hogy egy országból a világ vezető gazdasági, tudományos, katonai, politikai ereje legyen. Mert Magyarországon, ahol -a magyarok saját, senki más által nem osztott véleménye szerint- az emberek rendkívül okosak és kreatívak, és rettentő gazdag kultúrájuk van, még azt se sikerült elérni a 800000 (történelemhamisítók szerint csak ezer valamennyi) év alatt, hogy az emberek ne szemeteljenek az utcán, tanuljanak meg sorban állni, etc., hogy az ennél bonyolultabb dolgokról ne is beszéljünk.
[előzmény (1369)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 09:02:04 (1369)
A steak csak egy példa volt. Az egyetlen egy nemzeti ételük.
Szerintem teljesen rendben van a BMW példa. Még folytatni is lehet. Mert ha ez sokadjára esik meg,és esélyed nincs arra, hogy ez megváltozzon, akkor mit csinálsz? Kiszúrod a kerekét... Az meg egy dolog, hogy sikerült behülyíteniük minket. Magyarországon magyar kultúráról beszélni úgyis "rendszerkáromlás" volt már egy ideje. Végül is nem kényszer, és ebben valóban mi is sárosak vagyunk. Én ugyan csak belecsöppentem, de hát ez van... Mi tettük lehetővé a BMWs bunkók létrejöttét is. Nekünk nem kényszer, de mondjuk Irakban az. Ne félj, te sem kajálnál mekiben, ha az országot megszállnák...
Az a különbség, hogy nyugaton haszonból, keleten pedig elvből ölnek.
Állítólag egy amerikait azzal lehet a legjobban felbaszni, ha azt mondod neki, hogy nincs történelme... Mi ezen a sértő?! :-)
[előzmény (1367)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 01:21:20 (1368)
Érdekes, de én se tudok hozzászólni, mert nem vagyok tájékozott a témában. Tényleg nem a vallásokkal van a baj, hanem a hülye hívekkel.
Csak annyit, hogy azért a XX. század előtt is voltak vallási összeütközések, és azok jó részét nem a mohamedánok kezdeményezték...
[előzmény (1363)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 01:16:32 (1367)
Most kell megtudnom, hogy az a kultúra, amelyben felnőttem, nem is létezik? Ha jól emlékszem, már a rendszerváltás előtt amerikai zenéket hallgattunk, amerikai filmeket néztünk, könyveket olvastunk stb. És tesszük ezt most is. pedig járhattunk volna néptáncra, meg hallgathattunk volna citerazenekart vagy magyarnótát is, persze biztos csak én egyedül vagyok így ezzel... :) A steak hogy jött ide? Mivel jobb a gulyás? Mindenki izlése szerint mérgezi magát.
A bmw-s példát értem, az erősebb kutya bxszik elve érvényesül. Ergo annak a kultúrája terjed szerte a világban, aki gazdaságilag toppon van. Megértem, hogy nem tetszik ez sokaknak, iyen szempontból az afrikai kultúra toppon van, mert szinte érintetlen.
Mindazonáltal a bmw-s fickó tipikus magyar sztereotípia. Párhuzamot vonni amerika és a bmw-s tahó között nem korrekt. Amerika kultúráját én nem érzem kényszernek, szinte habzsoljuk magunktól. Ami engem egy cseppet sem zavar.
[előzmény (1364)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 00:53:32 (1366)
Egyáltalán nem kell rangsorolás, de már azzal rangsorolunk, ha többnek érezzük magunkat akármelyik népnél.
[előzmény (1362)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-26 20:48:59 (1365)
Ez teljesen rendben van, csak túl sokat nem tudok a témáról. Az akkor, ott kimerült nálam.
[előzmény (1363)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-26 20:46:59 (1364)
Nem lehet elbírálni egy népet, de a kultúrájáról lehet beszélni. És itt arról volt szó. Nem pedig a világban elfoglalt helyéről. Hiszen tudod: Ha egy fuxos kigyúrt disznó szarráver téged, mert arra helyre ő akart parkolni a BMWjével, az ugyebár nem jelenti azt, hogy ő többet tud az irodalomról, mint te. (Amerikának semmi kultúrája sincs. Pl.: nemzeti étel? - Steak.)

Szerintem nem értetted mire céloztam. Afrika, az emberiség (és ezzel ugyebár minden kultúra) bölcsője jelenleg gazdaságilag a béka segge alatt van. Na ezért ne a világgazdaságban elfoglalt helyükről ítéljük meg a nemzet kultúráját.
Nyugodtan kimondhatom, én fasszopó magyar, hogy Amerikában nincsen semmi amit tisztelnem kéne. Mint ahogy a BMW tulajdonosban sincs.
[előzmény (1361)]



Elejére << Előző < ... 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 ... > Következő >> Végére