Punk Portál >> Fórum >> Politika >> USA
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
no comment

Elejére << Előző < ... 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67

© Oxygeneválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-04 04:27:32 (13)
egyik kedvenc filmem...
[előzmény (11)]

© Marcellválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-04 03:19:06 (12)
Szerintem az gusztustalan, hogy azert, mert amerika a vilag leggazdagabb orszaga (koszonhetoen elsosorban a rabszolgatartasnak), mindenkit sakkban tart es -mivel meg tobbre vagyik- siman letarolja a kisebbeket. Mondvacsinalt urugyekkel inditanak haborukat, megszerzik a jo kis olajmezoket, stb. Nekem ez jon le, en igy latom.. El vannak szallva maguktol es mindig mindenkire raeroltetik az akaratukat (gazdasagi vagy harci eszkozokkel).

© Marcellválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-04 03:11:44 (11)
Oxy: neked hogy tetszett a Kola, Puska, Sultkrumpli / Bowlinf for Columbine c. (tenyfeltaro, dokumentumfilm :) ??

© Oxygeneválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-04 02:57:04 (10)
-mutass olyan nepet aki nem jeles kepviseloje a fogyasztoi kulturanak (es nincsen elnyomasban)
-a partos dolgot te is irtad, hogy itt is detto
-az idealizmus nalunk is igy megy
-gondolom egyik haverod sem a harvardra ment tanulni, hanem valami videki allami suliba...
ez kb olyan, mintha ide jonne egy fasza magangimibol egy gyerek es elkuldened a mucsarocsogei szakkozepbe, majd ezek utan panaszkodna az usa-ban hogy milyen gyoker magyarorszagon az oktatas...
ugyanmar...

szerintem eloszor nezzunk magunkba.. es amikor a sajat kis pocsnyi orszagunkat es a mi 10 millio barmunkat peldasan helyre raktuk, akkor majd kioktathatjuk az usa-t... ha mindenki eloszor esetleg magaba nezne, es a sajat dolgait probalna rendezni, nem pedig a maset.. szalka-gerenda.. vagesz? :) Na akkor sokkal jobb vilag lenne ez a szemetkupac itten... persze ahhoz kell egy kis onkritika is...
[előzmény (8)]

© Oxygeneválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-04 02:53:06 (9)
az az amerikai jut rolatok eszembe, aki megkerdezi, hogy "es ti magyarorszagon barlangba laktok" mert kb annyi kozotok van az usa-hoz, mint a fennt emlitett urnak magyarorszaghoz...
duzzogtok mert panaszkodni jo...

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-04 00:18:58 (8)
Na az amcsikrol megvan a velemenyem:
- a fogyasztoi kultura jeles kepviseloi (pl: ha elromlott vmi ne javitsd meg vegyel ujat, minek tomegkozlekedes mikor eljutok barhova kocsival is...)
Raadasul ok fikaznak mindenkit hogy mennyire szennyezik a kornyezetet, aztan naluk a legnagyobb az egy haztartasra juto szemet meg mindenfele (elektromos aram fogyasztas stb.)
- ket szinte ugyanolyan part kozott lehet valasztani, az emberek nagy resze el se megy szavazni, az egesz kampanyuk egy kalap szar, mar nem is elvekrol vitatkoznak, hanem azt nezik ki tancol jobban a nejevel, esetleg ki tud vmi erdekeset: pl szaxofonozni, a szineszekbol lett kormanyzokrol es elnokokrol mar nem is beszelve...
A nagy multicegek politikara gyakorolt hatasa ottis eleg szembetuno (Microsoft per kicsit mashogy allt Bush gyozelme utan), nomeg az allandoan lobbizo kocsog fegyvergyarak...
- naes persze mindent meghatarozni mindenkinek csak az a jo amit mi mondunk hozzaallas, a nagy idealizmus, mindenkinek joga van mindenhez meg a szabadsagjogok stb. aztan a felet se tartjak be meg sajat maguknal se.
- vegezetul megemlitenem meg a szar iskolaikat (akarhany amerikaba 1-2 evet tanulo gyerekrol hallottam mindig lemaradassal jott haza).

A legrosszabb az egeszben, hogy mi is kezdunk rajuk hasonlitani legalabbis a fogyasztoi marhasagok a politika es a kozoktatas teren.
Amugy nem utalom az atlag amerikai embert, ok is ugyanolyanok mint az atlag magyar (kb ugyanolyan hulyek).
Talan kisse nyanyanyavalygas lett belole, de kisirtam magam.:)

© SKAzofrenválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-03 20:52:02 (7)
akkor a mekdonálc meg a kóla hogy kerül ide? :))

© IDIOTválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-03 20:27:53 (6)
No de tesó...én se a zenét fikázom, hanem a politikát...
Aminek (ugye) semmi köze egymáshoz...jóesetben...:)

© SKAzofrenválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-03 19:11:43 (5)
azt azér ne felejcsd el hogy van PÁR uttörő punk zenekar... vagy SKA ha az én szemszögemből nézzük.

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-03 18:20:05 (4)
én meg kábé annyit tudok róla
[előzmény (2)]

© IDIOTválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-03 17:58:24 (3)
Én kb. annyira szeretem az usát, mint egy zsák szart, egy vödör takonyban.......

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-03 17:48:38 (2)
Kb. annyira szeretem az USA politikáját mint Észak-Koreáét.

© IDIOTválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-03 17:26:59 (1)
kokakóla, meg meki...tuggyádok... :\



Elejére << Előző < ... 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67