Punk Portál >> Fórum >> Kultúra >> Filmek, amiket most láttunk
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Mozik, mozifilmek, filmes élmények, ajánlók, stb.

Elejére << Előző < ... 511 | 512 | 513 | 514 | 515 | 516 | 517 | 518 | 519 | 520 | 521 | 522 | 523 | 524 | 525 | 526 | 527 | 528 | 529 ... > Következő >> Végére

© Mixikeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-23 17:56:29 (486)
Most néztem meg a Dirty Dancing 2-t... Az első rész fantasztikusságát természetesen meg sem közelítheti, de én azért sírtam rajta... :))) De az elsőt vagy 30x láttam és mindig bőgtem, ez meg nagyon sablonos volt, de jó ötlet volt sztem Kubába tenni a sztorit a forradalom idejére, meg voltak benne tényleg ötletes dolgok, de a tánc sokkal szarabb volt, mint az eredetiben, a szereplők szintén, a szerelmi szál olyan szarul van kidolgozva és végigvezetve, amennyire csak lehet, úgyhogy felejthető. De sírdogálós film. :) Ja, de a zene ebben a részben is király volt, kb. 3-man voltak a mi társaságunkon kívül a teremben, úgyhogy volt, hogy "táncra perdültünk" a székek közt. :)

© Punk Gusztiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-23 17:36:13 (485)
gyerekek, ez bőrfejüs film nagyon felpiszkált, mozgassunk meg mindent és nézzük meg közösen, én már hívom is a haverjaimat, meg KELL szerezni, ilyen nincs is, hogy nincs meg
[előzmény (445)]

© FGválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-22 18:13:49 (484)
Megnéztem a Mystic River-t meg az Open Range-t és csak ajánlani tudom mindkettőt mindenkinek. Bár az utóbbi olyan belassult film, hogy már szinte visszafelé megy azért nekem nagyon bejött:))) Valahogy olyan jó hangulata van ami megfogott.

© Cziczaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-22 15:38:50 (483)
láttam a moziban a halottak hajnalát vagy mit! a film maga jo volt voltak benne fasza véres jelenetek történet azonban nuku a bevezetés ugyszintén elmaradt4 bele a közepébe :P

© Kekszválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-22 12:44:19 (482)
nem, csak annyi h szar
unalmas
[előzmény (474)]

© Kekszválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-22 12:38:43 (481)
The Girl Next Door = Szuzet szuntess
eppen most nezem, eddig kurva jooo

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-22 03:02:27 (480)
most olvastam el a könyvet. hm... nem is tudom, hogy melyik a jobb, a film vagy a könyv... hmm hmm... vegyes érzelmek..
a film vége nem az lett, mint a könyvnek. mert itt úgy írja, hogy a dzsonidepp Shooterje nem egy másik ,,én" volt, hanem egy szellem, akit a dzsonidepp teremtett.
nekem tetszett a film is, amit kétségtelenü feldob Johnny Depp, de a vége is tetszett
a kisregény meg ez a tipikus King-könyv
hátháthát.. szerintem jobb volt a film vége, mert könyv végén meghalt az író... jajjj nem tudom
amugy a könyvvel kábé 5 perccel ezelőtt végeztem, azért nem tudok összeszedetten most erről véleményt alkotni
a lépcsőn a sötétben alig mertem feljönni, tiszta para. na jó, annyira nem, mint az állattemető végén :D azt má rég olvastam de két hétig nem tudtam normálisan aludni
én úgy gondolom, hogy ez egy olyan mű, amit viszonylag normálisan dolgoztak fel filmben, az meg egy dolog, hogy a felét kihagyták. hmm hmm.
[előzmény (478)]

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-22 02:25:04 (479)
meg akartam nézni ma a spider-man2-t de nem játsza le a k*rva mpg-t gép, nem tudom miért, és kb már vagy 2.5 órája azzal baszakszok hogy megcsináljam

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-22 02:23:46 (478)
én éreztem előre. oké?! :)
[előzmény (476)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-21 22:58:06 (477)
amúgy a sztori '90 tájékán íródott.
[előzmény (476)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-21 22:57:04 (476)
én nem tudtam, mert tartalmat se olvastam előtte, meg semmi, és ne mondd, hogy rá lehet jönni, mert nem (jo, lehet te erre vagy specializálódva)! a film pedig jó volt. a könyvről majd beszámolok egy másik topikban, épp ma vettem meg. johnny depp van az elején :D
szerintem jól játszott a titkos ablakban. én le voltam döbbenve, mikor kiderült, hogy nem létezik a kalapos csávó.
[előzmény (475)]

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-21 16:09:28 (475)
Hát szerintem nem volt nagy szám a titkos ablak. tiszta kiszámítható volt. túl sok ilyen skizofrénes filmet csinálnak mostanában (vagy lehet csak én látok sokat) és már szinte az elején lehet tudni hogy nem normális.
[előzmény (473)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-21 13:07:37 (474)
megnézem a herry potter 3-at. gázabb mint a 2. rész. az elsőt még nem láttam. nem is fogom. valami hihetetlen, hogy hogy lehet kultusza egy ilyen ritka unalmas és szerencsétlen filmnek....

Keksz: a Fülkével mi a bajod? Az hogy egy autot se törnek benne össze, meg az, hogy a főhős nem harcol félmeztelenül kábé 100 emberrel?? (Szállító)

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-21 13:04:17 (473)
végülis kiderült, hogy megjelent ez a könyv Titkos Ablak, Titkos Kert címmel, csak nem tudom miért írták hogy nem fog megjelenni, mindegy, buzik. Az a lényeg hogy kapható, ez egy kisregény, és mellette van a másik kisregény, ami a Langolierek c film alapja. Szerintem megveszem itthon. 2 in 1 juhé
[előzmény (455)]

© nothing_is_eternalválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-21 12:11:56 (472)
király az a film :-D
[előzmény (471)]

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-21 12:07:14 (471)
Derült égből polly. Azt hittem tök szar lesz. és tök jó volt.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-21 11:57:45 (470)
Amúgy tegnap láttam a 3. műszak egy részét....
Nem volt rossz...csak a csajom ne olvassa ezt,mert neki meg folyton papolok,hogy mér néz ilyen gyíkságokat :))

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-21 11:56:14 (469)
Igen,az a pontos címe..egész egyszerűen megoldották :))
[előzmény (452)]

© nothing_is_eternalválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-21 11:25:30 (468)
semmi bazzeg majd megduma
[előzmény (467)]

© Kekszválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-21 11:17:45 (467)
hova kell?:) na, jo tenyleg huzok pakolni
[előzmény (466)]

© nothing_is_eternalválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-21 11:13:36 (466)
egyébként ne töröljél mert kell egy két dolog...

© nothing_is_eternalválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-21 11:13:10 (465)
oké majd meglesem szombaton.

© Kekszválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-21 11:11:37 (464)
mit?
Hajra, csajok 1 - megvan vhol cd-n
Hajra, csajok ujra! - tegnap lattam /g/moviez/hun/torolhetoben van
[előzmény (463)]

© nothing_is_eternalválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-21 11:07:16 (463)
nem láttam. töccsed bazzeg
[előzmény (462)]

© Kekszválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-21 10:57:37 (462)
Hajra, csajok!
Ki gondolná, hogy az amerikai tinifilm fejlődőképes műfaj? Itt volt nemrég a Cool-túra, ami egészen rendben lévő alkotás. És ha úgy vesszük, akkor a Sikoly-széria is félig-meddig jóvátette azt a sok rosszat, amit elődei - például a Tudom, mit tettél tavaly nyáron - műveltek. Ez a minőségi fejlődés ugyan nem halad rohamléptekkel, de már maga a tendencia is örvendezésre ad okot. És most itt van az elsőfilmes Peyton Reed munkája, a Hajrá, csajok! - és még ez is tetszik nekünk. Nem zseniális, de élvezhető. Nem feminista, ahogy azt a cím alapján sokan sejteni vélték. Igaz, hogy van a filmben női öntudat - Girl Power! -, ám ezekben a lányokban ennél is sokkal több a tetszeni vágyás. Annál is inkább, mert a rendező férfi. A producer is, aki így vicceskedett a témaválasztásról:
"Jó sokáig tartott meggyőzni Peytont, hogy rendezze meg ezt a filmet, egy tucat gyönyörű fiatal lánnyal a főszerepben. De a végén, mintegy 3 perc múlva, teljesen belelkesedett..."

Vagyis gyönyörű fiatal lányokról szól a film, egész pontosan a pomponos lányokról, szurkoló csajokról, cheerleaderekről, akiknek az a dolguk, hogy a csapatukat - no meg a közönséget - bíztassák a meccsen. Mert ennek Amerikában bizony komoly hagyományai vannak. Ahogy a rendező mondja: "Igazi kihívás volt valós, szeretetreméltó lényeket formálni ezekből a szereplőkből, akiket a korábbi filmekben csak üres fejű, nevetséges 'libáknak' ábrázoltak. A film gyengéden és szeretettel tekint a szurkoló lányok világára, küzdelmeikre, botlásaikra és győzelmeikre. Könnyű lett volna olcsó poénokkal kinevettetni ezeket a fiatalokat, mint ahogy annyi középiskolás film teszi. Én azonban őszintén tisztelem ezeket a kölyköket. Akármilyen elcsépelten is hangzik, engem lenyűgözött a teljesítményük."
A San Diego-i Rancho Carne középiskolának egyszerűen pocsék a focicsapata, a Rancho Carne-i Bikák (Torros) - ám remek a szurkológárda. A csajok vagányak, csinosak, a vérükben van a szurkolás, amit ők sportnak tekintenek. Járnak saját bajnokságaikra, ahol már öt éve nyerik meg zsinórban a nemzeti bajnoki címet. Olyan eredeti gyakorlatuk van, hogy már borítékolták számukra a sorrendben hatodik bajnoki címet is. Ám Torrance (Kirsten Dunst), az új csapatkapitány rájön: a tuti gyakorlatot egy rivális csapattól, az East Compton-i Lóheréktől (Clovers) nyúlta le elődje.

Nem csoda, hogy Isis (Gabrielle Union), a Lóherék szurkolócsapatának kapitánya úgy rühelli az elkényeztetett fehér bigéket. Ráadásul a két csapat között megannyi ellentét feszül, hiszen a Rancho Carne-be - Húsfarm spanyolul - jómódú fehérek járnak. A jóval szegényebb feketéknek és latinóknak, még arra sincs pénzük, hogy elutazzanak a bajnokságra, és bebizonyítsák, milyen jók.

Ám ekkor a fehér csajok úgy döntenek, hogy nem indulnak a lopott számmal, hanem új koreográfiát tanulnak be. Erre ugyan alig van idejük, de szerencsére itt van az új lány, Missy (Eliza Dushku) és jóképű bátyja, Cliff (Jesse Bradford). Új fiú, helyes csapatkapitány, no meg ott vannak még a hormonok is - és ez így együtt lobbanékony elegy. Mindkét csapat lányai új gyakorlatukon dolgoznak, és ahogy fogy a nagy versenyig hátralévő idő, a feszültség egyre nő. Mi pedig izgulhatunk.

Elismerjük, nem tartjuk a szurkolólányok világát a lehető legérdekfeszítőbb témának. De ez nem is probléma, hiszen ezt maga a film sem állítja. Csupán egy kis szórakozást ígér - és nem is okoz csalódást. Van jó zene, korrekt módon megírt és néha vicces szövegek, a gyakorlatokat pedig kifejezett élvezet nézni. Mellesleg, csak úgy érdekességből megjegyezzük, hogy a Bikák pomponos csapatának tagja még a Tsinina Joelson által játszott Darcy. Joelson volt az egyik műsorvezetője az MTV félórás fitness programjának és 1997-ben Amerika Fitness Bajnoka címet is szerzett. 1998-ban a Rolling Stone magazin 'Hot 100' kiadványa kikiáltotta a 'Legjobb Testű Hölgy'-nek. Hmmmm!

A mű szerzőjét, Jessica Bendingert évek óta fogva tartotta ennek a világnak a varázsa.
"A közhiedelemmel ellentétben sohasem voltam pomponos lány" - meséli nevetve. "Nyolcadikos koromban ugyan részt vettem egy kis focicsapat szurkológárdájában, de ezzel véget is ért ez irányú pályafutásom. Azóta csak messziről nézem őket irigykedve, és vágyakozom egy ilyen karrier után. Mivel ez sohasem jött össze, frusztrációmat kénytelen voltam kiírni magamból ebben a forgatókönyvben."

A Bikák pomponos csapatának két oszlopos tagja Courtney Egbert (neki van a legjobb feneke) és Whitney Dow. Előbbit Clare Kramer, utóbbit Nicole Bilderback játssza. A rendező kedvencei közé tartoztak. Éppoly ügyesek a csapatmunkában, mint az aknamunkában. Egyfolytában azon mesterkednek, hogy megfúrják a csapatkapitányt, Torrance-t.
"Nagyon tetszett, hogy mindig olyan kihívóak" - nevet Reed. "Amikor először látjuk őket a filmben, rögtön ráhajtanak Torrance pasijára. Ők nem akarják, hogy Torrance legyen a csapatkapitány, mindenáron le is akarják járatni. Buták és erőszakosak. A színészek pontosan megjelenítették ezt a fajta viselkedést..."
"Az ilyen csajokat szokták a csapat lotyójának nevezni."- mondja Kramer, akinek ez az első filmszerepe. Courtney-t játssza, aki a 'végzet szőke asszonya' a Bikák csapatában. "Ez a lány mindig tudja mi a jó neki, és miért ne oszthatná meg mással is ezt a jót?"
"Ahogy jártuk az országot és vizsgálódtunk, rájöttünk, hogy a főiskolai csapatok szinte mindegyike vegyes, és egyre több középiskolában térnek át erre azok közül is, ahol eddig csak lányok szerepeltek a csapatban." - jegyzi meg Reed. "Sőt, megfigyeltük, hogy a srácok közül jó néhány ősszel focizik, holtidényben pedig az ilyen csapatokat erősíti. Nagyon meglepő felfedezés volt ez számunkra."
"Hihetetlen, hogy most én is ilyen szurkoló lettem! Álom szerepet kaptam - Jan egy magabiztos, kissé pimasz fickó, aki szereti az életet, és imádja a nőket." - lelkesedik West. "Amikor a focista társai piszkálni kezdik, hogy beállt a pomponos lányok közé, nagyon gyorsan kiosztja őket."

Reed nagyon viccesnek tartja Sparky Polastri, a kétes hírű koreográfus figuráját. Torrance hozzá fordul, mikor kiderül, hogy csapata az eddigi győztes gyakorlatokat mind úgy lopta egy másik társaságtól.
"Már dolgoztam Ian Roberts-szel. Remek komikus, nagyon jó improvizatív készséggel."- mondja Reed. "Együtt találtuk ki, milyen is legyen ez az alak. Olyan lett, mint egy gyenge Bob Fosse-utánzat, aki úgy néz ki és úgy is öltözik, mint Fosse, persze köszönőviszonyban nincs se a Broadway-jel, se a koreográfiával. Világraszóló tehetsége csak a középiskolákig terjed. Sparky a film legsötétebb figurája, dühös és pattogó. Abból él, hogy eladja ugyanazt a régi gyakorlatot egy csomó pomponos csapatnak."

"Ez egy edzőtábor volt."- emlékszik Reed. "Ray Jasper-nek köszönhető, hogy ki tudtunk igazodni a sokféle mozgás és a szabály között. Azonkívül ő segített kiválasztani az egész országból azokat a pomponosokat, akik a filmben szereplő jónéhány csapatot alkották."

A rendező elárulja azt is, hogy mindegyik pomponos csapat 20 főből állt, 8 színészből és 12 igazi gyakorló pomponosból.
"Nagyon fontos volt, hogy az egész csapat szinkronban legyen, egyszerre mozogjanak."- mondja Reed. "Szerencse, hogy az ország legjobb pomponosai voltak velünk, így ők segítették és lelkesítették Kirsten-t, Elizá-t, Gabriellé-t és a többi színészt a táborban."

Nos, az edzőtábor eredménye a nézhető mozifilm lett...
Hivatalos honlap: http://www.bringitonmovie.com/


---------------------------------------------


Hajra, csajok ujra (azaz a 2. resz)
s a csajok újra hajráznak a nagysikeru Hajrá csajok vicces és cserfes folytatásában.

Az izgalom és a riszálás a tetofokára hág, amikor egy új lánycsapat száll szembe a szabályokkal egy a-gyoztes-mindent-visz típusú mazsorettversenyben!

Dögös, ifjú sztárjelöltek vibráló szereplogárdája futi ezt az elképeszto új filmet, mely az eredeti vígjáték szellemét, szellemességét és karakánságát eggyel magasabb szintre emeli!

[előzmény (460)]

© nothing_is_eternalválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-21 10:43:26 (461)
vagy nem tudom... mi a sztorija?

© nothing_is_eternalválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-21 10:43:07 (460)
nem bazzeg
[előzmény (459)]

© Kekszválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-21 10:41:11 (459)
A Hajra csajok 2. resze :)
Lattad az elsot? ;)
[előzmény (458)]

© nothing_is_eternalválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-21 10:26:05 (458)
őőőőőő a bringitonagain az melyik banyek?
[előzmény (457)]

© Kekszválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-21 10:24:47 (457)
miert vagyok bena?

egyebkent tegnap megneztem a Bring it on againt, a Hajra csajok 2. reszet

pompom lanyokrol es fiukrol szol, eleg jo kis film, kb mint az elso resze
[előzmény (456)]



Elejére << Előző < ... 511 | 512 | 513 | 514 | 515 | 516 | 517 | 518 | 519 | 520 | 521 | 522 | 523 | 524 | 525 | 526 | 527 | 528 | 529 ... > Következő >> Végére