Punk Portál >> Fórum >> Általános >> Mi is az a punk?
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Ki számít punknak, és mitől?

Elejére << Előző < ... 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 > Következő >> Végére

© Bitiválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-13 10:56:33 (287)
Huhh, ez ám a topic.... Ilyeneket kell nyitni 10-esével nem?

© mr. Koxválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-13 10:21:23 (286)
tudod mi punk? hát ez vazze...

© IrBaratválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-12 15:26:54 (285)
+t

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-12 11:44:36 (284)
Zsákutca!

© IrBaratválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-12 01:48:44 (283)
Ma is lehet polgárt pukkasztani.Pl. nem régiben volt egy kalapom amelyre rá volt írva ,hogy "Lőn világosság..." mellette meg egy gyertya.Eléggé néztek az emberek ;>.De sajnos megveték tőlem a kalapot ;>

© IrBaratválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-12 01:46:44 (282)
DIY és polgárpukkasztás.
A punk erről szól (számomra legalább is)
Magát a punkot mint zenét meg sok ember szereti a dallamossága miatt.

© mhmbválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-10 19:07:14 (281)
uram, tudja a barát az olyan, hogy tudom, hogy jóban rosszban számíthatok rá!
tehát tudom, hogy ha szarban vagyok, akkor segít! az ilyet pedig csak is kizárólag személyesen lehet megszerezni, megtudni, és megismerni!
de haverok lehetünk!

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-10 11:49:52 (280)
Leszünk barátok?
[előzmény (279)]

© mhmbválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-08 11:58:57 (279)
hát kedves vén cigány! ha azt gondolja, hogy meggyőzni akarom a punkságról, nagyon is téved! én csupán nem kedvelem az olyan embereket, akik egy egész társaságot leírnak, és szidnak! én oda tartozom közéjük, talán, de csak talán több ismerem van róluk!

ledönti az elveket és mindent? hm.. lehet! de én akkor is hiszek benne!
de ha már maga is idézget, gondolom megengedi, hogy én is ezt tegyem! és én az egészet idézem:

"Fiatal gyerekek görcsös ragaszkodása egy lázadás címkével ellátott lejárt szavatosságú divatírányzathoz, olyan elvekhez és nézetekhez, melyek kitalálásában egy csipetnyi részük sem volt, ám magukának vallva, "felvállalva" nagyon is magukénak érzik azokat, és ezáltal feljebbvalóknak képzelik magukat mindenkinél, majd beleszövik saját buta gondolataikat (melyek általában az alapvető testi szükségleteken nem mutatnak túl) s evvel kiegészítve az így összekevert moslékot kilóméterekre kürtölik, és ,miután senki nem veszi őket komolyan, mindezt a "meg nem értés", "meg a művészet" számlájára írják.
Általában jellemzőjük az ellentmondásosság, és a kínzó félelem, bármitől ami esetleg a legapróbb mértékben megcáfolná fellengző "gondolataikat" .

ezekkel a szavaival egy egész társaságot szid, és minősít. ezt milyen alapon teszi? tapasztalat? talán maga is valaha punk volt? nem, nem hinném. feltételezem (és lehet hogy tévedek), magának lövése sincs semmiről, csak arról, és annyi, amennyi a médiában szerepel! de hát akinek az is elég (és elnézést, ha téves feltételezés)
felvállalt elvek? hm... igen! igaza van! az antirasszizmust biztos, hogy nem én találtam ki! de ennek ellenére, szerintem nincs olyan normális gondolkozású ember, akinek nem fordul meg az agyában az, hogy a faji előítéletek és megkülönböztetés nem jogos, sőt, megállítandó.
az is, hogy nem fogadok el magam fölött hatalmat biztosan csak felvállalt eszem, ez is igaz! de ez is olyan: melyik normális ember szereti azt, hogy valaki magát nála felttébb valónak valja, és parancsolgat neki, korlátokat szab? ki tűri ezt? hát én nem! más kérdés, a családi kötelék, barátok, barátnő stb
a parlamentről meg nem akarok vitatkozni, arról mindenki gondolkodjon úgy ahogy akar, én csak leírtam, hogy én mit gonolok
nos uram, ha még mindig nem érti, hogy én mire gondolhatok, az két dolgon múlhat: vagy nem akarja megérteni, és vitatkozni akar, vagy én írtam ide szarul a dolgokat!
válasszon maga, ezen már nem akarok vitázni!
úgysem lehet magát meggyőzni, úgy látom

csak egy apró kérdésemre válaszoljon még, legyen szives! ha maga nem punk, sőt, ennyire lenézi őket, akkor maga mit keres egy punkportal című lapnak egyik fórumában?
bár lehet, hogy ez egy jogtalan kérdés...
elnézést érte, de választ szivesen látnék
előre is köszönöm!
[előzmény (278)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-07 16:54:48 (278)
Annakután kedves "mhmb" a te általad épített-s szilárdnak hitt- várat csak az nem fogja lesönteni, aki nem akarja. Tudja ez a ki-kit ismer nem ismer szöveg az én ajtómban nem nyitja ki a zárat akárhogy is próbálja.
Mindezeket félretéve ön zseniális ember , amit megállapítottam abból a leveléből amiben az én levelemből ragad ki egy szeletet. Akkor legalább olyat szedtél volna ki a szövegből te szerencsétlen , amit meg is tudsz cáfolni; mert az ezutáni leveleiddel csak megerősítetted a mondatom tartalmát.
Másrészt itt levelem végén az a furcsa gondolatom támadt, hogy téged merő büszkeséggel tölt el az, hogy punk lehetsz. Ha ezen múlik a boldogságod ám legyen : nagy punk vagy.
Ui.: egy hidegzuhany nem ártana neked!

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-07 16:46:37 (277)
Na kedves egybegyűltek újabb téveszméimmel és hazugságokkal fogom ecsetelni-mintegy gyógyírként- hülyeségek garmadájával teletömött agyacskátokat. Már csorog a számban a nyál....

Először is fő csodálomnak a titokzatos, költői , nagyon okos mintapunknak, a mindig mindennel tisztában lévő " mhmb " névvel megnyilvánuló barátomnak. Csodálatot mindazért a képernyőt és billentyűzetet nem kímélő munkájáért amivel engem , mint laikus; és a téveszmék hullámjaiban már már fulladozó; korántsem csendes "vendéget" jobb belátásra bírjon, megtérítsen.
De komolyan kedves "mhmb" ön meg sem kísérelt alólam kibújni, írásaival mintegy adta alám a lovat, így ösztönözve e levél megírására. Na de azért pár ciklust hadd mentsek ki remek soraiból:(engedelmével)

"a punk olyan eszmékat vall (alapban!), ami minden normálisan gondolkozó embernek az eszméje, és csak bolond, megzavarodott emberek vallhatnak erről máshogy! "

Annakután: "nem támogatom a rasszizmus, ahol tudok teszek ellene, nem fogadok el magam fölött emberi hatalma, és nem fogatom el a parlament létjogosultságát! "

Na és ez is tetszik: "pedig punk vagyok. de toleráns vagyok,"

Ui.: Persze vagdalózhat hozzám bárki, hogy hol a szövegkörnyezet, de a jelentés ott is ilyen.

© Rolyválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-06 19:35:11 (276)
oi
[előzmény (275)]

© mhmbválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-06 19:32:32 (275)
sok k, kicsit félre értettél, bocsás meg! nem volt egészen érthető!
a divat szót nem arra használtam, hogy nincs elve!!! és erről tényleg ne nyissunk vitát, szerintem! én ott arra gondoltam, hogy vannak fiatalok (személyesen ismerek), akik hallgatják a punk zenét, mert most éppen az a divat!!! nem azért hallgatják, mert értik amit mondanak, és főleg nem azért, mert támogatják! én pl azért hallgatom a zenét, mert egyet értek vele! olyat, aminek nem adok igazat, nem hallgatok!
igen, minden normál ember vall elveket, ez is igaz! nem ez tesz minket punkokká, hanem az, hogy (én személy szerint), nem támogatom a rasszizmus, ahol tudok teszek ellene, nem fogadok el magam fölött emberi hatalma, és nem fogatom el a parlament létjogosultságát!
de én nem azért vallom ezek, mert divat, hanem mert ezekkel tudok egyet érteni!!!

különben ha punk, nem punk témánál tartunk, akkor annyit, hogy a magyar punkok mondjuk a lengyel punkokhoz mérve semmik.. (sajnos)
de erről nem akarok fórumon vitetkozni, meg lehet keresni!

© kkkkkválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-06 13:29:50 (274)
najó,ehhez még muszáj hozzászólnom.mhmb, kérlek ezt a "divat,nem divat" témát ne kezdjük el,mert ez egy BAROMSÁG.a divat szerintem a plázákban meg diszkókban meg a butikokban található teszemazt öltözködési stílust,esetleg viselkedést jelenti.egy underground stílus szerintem s emmiképpen nem hozható össze a "divat" kifejezéssel.
amúgy szerintem minden normális.ép gondolkodáú embernek vall elveket,vannak önálló,egyéni gondolatai és ebből kifolyólag néhány dolog ellen tiltakozik is,tehát ellenáll.szilveszterkor odajött hozzám egy ismeretlen csaj,hogy hú a punkok olyan lazák meghogy ő ismer egy csomó punkot,akik utazgatnak,élvezik az életet stb stb. dehát könyörgöm ehhez mér kell punknak lenni???najó.erről ennyit.befejeztem a témát most már tényleg.

© mhmbválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-04 19:47:14 (273)
ja, erre még külön reagálnék:

"Általában jellemzőjük az ellentmondásosság, és a kínzó félelem, bármitől ami esetleg a legapróbb mértékben megcáfolná fellengző "gondolataikat" .

ellentmondásosság? akkor kérem, hogy mondja már meg nekem, hogy hány punkot ismer! (és itt nem a 14 éves divat punkokra gondolok, akiknek tetszik, hogy énekelhetnek, ihatnak és hülyülhetnek) hány olyan punkot, aki mondjuk olyan 25-30 éves!!! mert higgye el nekem, hogy ellentmondás ott nincs
ellentmondás azoknál az embereknél van, akiket a média irányít! mivel a politikával és minden egyébbel tele tömött média elferdít mindent, és végül már senki sem tudja hogy hol van! és így jönnek az ellentétek!
na, erről most itt ennyit

© mhmbválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-04 19:32:24 (272)
én még egyet fűznék hozzá kkkkk véleményéhez (ha kevés a k sorry :D)
lehet, hogy tépett hajú, lehet hogy buzi (én nem, de még ha az lennék is, ki nem szarja le??), de a punkoknak legalább van valami, amiben hisznek, amiért küzdenek!
én még fiatal vagyok, nem rohangálok tarajjal (vagy tépett hajjal), de ennek ellenére punk vagyok
és azt mondod, hogy nem saját eszme? a punk olyan eszmékat vall (alapban!), ami minden normálisan gondolkozó embernek az eszméje, és csak bolond, megzavarodott emberek vallhatnak erről máshogy!
a punk sok irányzatot takar, ennyi bizton. én magam sem értek mindel egyet, pedig punk vagyok. de toleráns vagyok, azokkal az irányzatokkal szemben (legyen punk, vagy nem punk), ami nem sérti az én, vagy barátaim jogait
tehát (primitív példa), ha valaki szidja a punkot, nem érdekel
de ha valaki szidja a punk barátom (pl. hülye punk, vagy egyéb), akkor személyesen megyek oda és verem be a fejét! (tudom, hogy primitív példa, de talán megérti)
a punk, több mint egy átvett eszme! a punk egy életstílus, egy ellenállás! egy olyan életstílus, ami nem megy a világgal, ami nem fogad el minden agymosást! és ez a punk! no meg az, hogy el tudod fogadni a másikat úgy, ahogy van!

ehez ennyit akartam írni!

ha valaki normálisan akarja folytatni a beszélgetést, és nem hülyéz mindenkit és mindent, akkor keressen meg nyugodtan msn-en (tomek3000@hotmail.com) vagy mailban (mhmb@maffia.hu)

és remélem, hogy meg lehetett érteni, hogy mire gondolok!

© kkkkkválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-03 14:13:28 (271)
kedves "vén cigány"
bizonyos helyzetekben jobb, ha az ember megválogatja szavait,amint egy ismeretlenhez beszél.nem fogunk dűlőre jutni a dologban.még mindig primitív dolognak tartom amit csinálsz.hogy én a "kivételhez" tartozom vagy nem,azt nem te fogod eldönteni kedves barátom.tépett hajúnak,valamint buzinak nem nevezném magam bizonyos okokból kifolyólag... mintpéldául,hogy nem vaygok "tépett hajú" és mivel lány vagyok.te csak nyugodtan folytasd a fikázást,ha így jobban érzed magad.én nem veszek részt ebben továbbá.
[előzmény (268)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-21 02:38:40 (270)

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-17 12:39:13 (269)
Elnézést kérek a kultúrált figyelőktől , amiért levelem hemzseg a nyelvtani hibáktól, sajnos sietős volt a dolgom.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-17 12:37:35 (268)
Kedves "kkkkk"
A neve talán egy enigmát takar? Mindegy.Nos az általánosítás tényleg iszonyúan primitív- bizonyos helyzetekben.
Nyilván vannak kivételek, de ezek - a régi mondás szerint - csak erősítik a szabályt. Azt hiszem, nem járok messze az igazságtól, ha önt ez esetben nem eme kivételek közé sorolom. Egy külső szemlélő szemszögéből nézve egy tépetthajú buzi vagy , nem több, s az igazsághoz ez is hozzátartozik. Te és hasonszörű pajtásai kérem olvassák el még egyszer az utolsó sort. Köszönöm.
[előzmény (265)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-17 10:44:32 (267)
de hasznos
[előzmény (265)]

© Whaveválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-17 10:40:39 (266)
de van, hogy megis igaz... :(
[előzmény (265)]

© kkkkkválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-17 10:34:44 (265)
ja,és az általánosítás egy iszonyúan primitív dolog.
[előzmény (262)]

© kkkkkválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-17 10:34:12 (264)
január 15,zalaegerszeg,menhely rock klub:derkovbois,elemi állapot,riadó,iszonyat,bensörmens,fegyelmező részleg,linx!belépő 800 huf.21 órai,pontos kezdés!mki jöjjön!

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-08 13:38:00 (263)
nos, ez reszben akar igaz is lehet
[előzmény (262)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-08 13:03:57 (262)
Fiatal gyerekek görcsös ragaszkodása egy lázadás címkével ellátott lejárt szavatosságú divatírányzathoz, olyan elvekhez és nézetekhez, melyek kitalálásában egy csipetnyi részük sem volt, ám magukának vallva, "felvállalva" nagyon is magukénak érzik azokat, és ezáltal feljebbvalóknak képzelik magukat mindenkinél, majd beleszövik saját buta gondolataikat (melyek általában az alapvető testi szükségleteken nem mutatnak túl) s evvel kiegészítve az így összekevert moslékot kilóméterekre kürtölik, és ,miután senki nem veszi őket komolyan, mindezt a "meg nem értés", "meg a művészet" számlájára írják.
Általában jellemzőjük az ellentmondásosság, és a kínzó félelem, bármitől ami esetleg a legapróbb mértékben megcáfolná fellengző "gondolataikat" .

© patiszonválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-07 16:44:22 (261)
sztem csak 11
[előzmény (260)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-07 16:33:30 (260)
Kereken 12 punklemez van ez a listán, azért ez már tényleg jó arány.
[előzmény (240)]

© henciválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-07 11:49:45 (259)
a nirvana egy fos,olyan mint a te neved
[előzmény (247)]

© Furiaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-06 22:31:42 (258)
Qrva nagy az arcod te kis mocskos szájú bárcsak az agyad lenne ekkora. Már a neved is irritáló.
[előzmény (251)]



Elejére << Előző < ... 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 > Következő >> Végére