Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Hozzáállásunk a kisebbségekhez
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
... avagy pozitív es negatív diszkrimináció

Elejére << Előző < ... 245 | 246 | 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 ... > Következő >> Végére

© KiZsoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-07 16:11:59 (777)
Szerinted?

© bigblackválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-07 16:10:41 (776)
Akkor a Székelyföldön laknak rasszista magyarok?
[előzmény (775)]

© KiZsoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-07 16:08:43 (775)
Egy román ismerősöm mesélte azt,hogy náluk Székelyföldön a falukban felgyújtják éjszaka az újonnan odaköltöző cigányok házait...Ha újat épít a cigány,akkor azt is.Egészen addig,amíg el nem költöznek onnan.Ez elég durva,de mielőtt elkezdik a gyújtogatást szólnak az illető cigánynak,hogy nem maradhat a faluban!

© KiZsoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-07 16:04:03 (774)
A faszom tudja! Szerintem is-is! Aszongyák' ,hogy ők a kisebbség,meg hogy állandó jelleggel üldözve vannak... Viszont,ha nincsenek baszkurálva, akkor ők basztatják a másik népet.
[előzmény (773)]

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-07 15:59:59 (773)
Szerintetek a cigányság ilyen magatartása genetikai eredetű, vagy csak ebben a társadalomban válnak ilyenné?

Érdemes elgondolkozni.

© KiZsoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-07 15:57:31 (772)
CCR barátom az a gond,hogy itt a cigányok vannak többségben... Az említett utcában,ahol a lány lakik, csak 5 magyar család van, pedig elég hosszú az utca. A városban pedig már 70 % a cigánynépesség! Alapos féregírtásra van szükség errefelé!!!
Különben meg a család férfitagjai megtennék azt , amit Te is, de féltik a családot, hiszen nem mindennap vannak otthon.Dolgozniuk is kell!
[előzmény (771)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-06 18:34:01 (771)
Komolyan mondom hogy ezt a történetet olvasva még csak nem is a cigányokra lettem dühös.
Hogy lehettnek ilyen gyávák és tehetetlenek egyes magyarok?
Nem is csoda hogy a cigányok kiirtják az egész családot, elmenni a rendörségre bepanaszolni valakit már mószerolás a spicliket pedig mindenki utálja.
Persze ez nem a lányka hibája a bátyáinak az apjának és a család többi férfi tagjának lenne a feladata szembeszállni a cigányokkal. Én felgyújtanám az egész pereputyukat.
[előzmény (764)]

© KiZsoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-06 16:27:09 (770)
Ez szomorú,de mindenhol ez van basszus!
[előzmény (769)]

apunkválasz erre | e-mail - 2005-01-04 20:47:36 (769)
Én csak a magam nevében beszélhetek.
Rendben van, nekem is van "hozzáállásom" a magyar kisebbséghez, hiszen ismerőseim is, nap, mint nap találkozunk.

Nekem a lakásfelújítás a "hobbim" :-) és elegendő tőke híján évek óta építkezünk, így a kőművesünk szinte már családtagnak számít. Minden hétvégét szinte itt tölt.

Ő egy Parcium-beli srác egy Temesvár melletti kis faluból. 89-ben szökött jugóba, majd jött Magyarországra. Nem is érdekelte ez a népszavazás, csk kicsit az fáj neki, hogy neki, akinek a dédapja is magyar anyanyelvű volt, még mindig román állampolgár, pedig sok emberről tud, aki itt tanulta a nyelvet és már "magyar". Ez egy egyszerű kőműves srác.

A múltkor az unokatestvérével kiment Münchenbe. Megálltak egy utcában, kiszálltak az autóból és a rokona megszólított egy németet németül, hogy merre kell menni ide vagy oda. A német ránézett a szinte vadiúj BMW-jük rendszámára, köpött egyet, hogy pfuj rumanszki. Aztán ennyiben maradtak.
Én mondtam a Karcsinak, hogy azért pofán vágtam volna a szemét labancát. A Karcsi meg mondta, hogy pedig a magyar címeres adidas mackófölsője volt rajta.
Hát maradtak a BMW GPS-rendszere mellett, és mondta, hogy nagyon jól működik.
[előzmény (768)]

© KiZsoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-04 20:28:43 (768)
Azok nevében beszélj így akik arra szavaztak,hogy nem kell ide az erdélyi magyar, vagy el sem mentek! :)
[előzmény (767)]

apunkválasz erre | e-mail - 2005-01-04 19:30:58 (767)
Jó fórum, hát lássuk, hogyan állunk hozzá a magyar kisebbséghez. Mert a magyar is milliós kisebbség itt a sok szomszéd országban, meg szinte kisebbségszámba vesszük mi is a bevándoroltakat . Vajon hogyan állunk hozzájuk? A decemberi népszavazás mutatott valami nagy negatív hozzáállást.

© KiZsoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-04 18:17:51 (766)
Nekem is valami hasonló jutott az eszembe!!
[előzmény (765)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-04 18:15:20 (765)
Én a golyószórót ajánlom.
[előzmény (764)]

© KiZsoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-04 18:02:45 (764)
Szerintem itt egy kis érdekes olvasmány... Egy városombeli lány házidolgozata. Mi hogy állunk a kisebbségekhez,de ők miben különböznek tőlünk.... :

A RASSZIZMUS

Az én házi dolgozatom hétköznapi dolgokról szól, legalábbis számunkra hétköznapi, mások számára kemény rasszizmus, ami a mi házunk táján történik.
A történet egyszerű: majd 25 éve kezdtünk építkezni a telkünkön. Abban az időben még csak két cigánycsalád lakott az egész faluban. Mire felépült a ház én is megszülettem, az akkori polgármester (szép kis hálapénzért) beköltöztetett 20 cigánycsaládot a környékünkre.
Jó pár évig nem is volt velük semmi baj. Rendesen köszöntek, udvariasak voltak, az itteni embereket nem zaklatták, vagy lopták meg.
Sajnos a szüleim elváltak, így mi édesanyámmal tovább költöztünk. Apám nem akart a lakásban egyedül lenni, ezért továbbállt ő is. A ház üresen maradt, a cigányok pedig beköltöztek… A telekről a gyümölcsfákat kivágták tüzelőnek, a disznóólat és a kazánházat
lebontották. Az öntöttvas radiátorok eltűntek, a ház ajtóit letépték, ablakait betördelték.
A falakat összemocskolták, kilukasztgatták, szépen folyamatosan lelakták a házunkat.
Albérletet nem fizettek, de kiköltözni sem akartak!
Nagy nehézségek árán tudtuk csak kilakoltatni őket, így tíz év elteltével újra a saját házunkba költözhettünk. Innentől kezdve nem volt unalom az életünk, s mondanom sem kell, hogy a szomszédi tisztelet, udvariaskodás, becsület is tovaszállt. Szép lassan, nem kis munka árán tudtuk csak lakhatóvá tenni az épületet. A régi kazánház pincéjéből elvitettük a 2 konténer szemetet, sikerült elég hamar kiirtani az ezzel járó patkánykolóniát is. A házhoz tartozik egy hatalmas telek is, amin a visszatértünkkor nem kevés gaz, burjánzott. Tényleg rengeteg munka árán végeztünk mindezzel, így nemsokára egy szobában, de a mi házunkban várhattuk a telet! Nos, innen kezdődik igazából az én kis történetem:
Kora tél volt és édesanyám megbetegedett. Miután még nem ismertük a környéket, ketten elmentünk az orvoshoz, a bátyám még iskolában volt, így ismét üresen maradt a ház…
Visszafelé jövet már majdnem a háznál jártunk, mikor azt láttuk, hogy a szomszédos család
Az újonnan vett radiátorainkat rángatják fel a pincénkből és hordják át a saját udvarukba!
(A kerítést akkorra még sajnos nem sikerült helyreállítanunk, de szerintem az sem lett volna akadály, ha új kerítés áll a cigányság útjába!) Anyám teljesen kikelt magából és nagy ordítozások árán visszahurcolták a fűtőtesteket az eredeti helyére. Persze elhordtak minket mindenféle parasztnak. Még nekik állt feljebb!
Teltek múltak az évek, apám is visszatért a családhoz, a bátyám befejezte a tanulmányait,
én pedig kollégiumba költöztem. A tanulmányaim befejezéséig szinte nem is tudtam miféle változások történtek, míg haza nem költöztem a szakmunkásvizsgáim után.
A cigánygyerekek felcseperedtek és a ’hagyományaikat’ folytatva ők is gyerekeket szültek.
Ezzel még ugyebár nem is lenne semmi baj, de amíg ők addig kaptak egy kis nevelést a gyerekeiknek ezt már nem adták át! 2 éves kortól a gyerekeik meztelenül, mezítláb, rohangálnak az utcán, ez alatt a szülők csencselnek, kétes holmikat árusítanak, guberálnak, vagy éppen lopnak, amikor nem kocsmáznak. Gyerekeik pedig a nagyobb gyerekekkel csapatokba verődve töltik mindennapjaikat és tőlük lesik el a viselkedési normáikat, ami a káromkodásban, kéregetésben, lopásban, és agresszióban ki is merül. Ha ezek a gyerekek felnőnek, ők is példaképeik lesznek a kisebbeknek…
Az én korosztályom huszonéves, akiknek már van 3-4 gyereke, a legidősebb gyerek kb.7-8 éves, ha csak 3 gyerekkel számolunk családonként, akkor ez már 12 lurkó 1 utcában, meg még az önjelölt ’tanárjaik’, akik 8-15 évesek és az óvodák, iskolák helyett az utcán tanulják meg az élet különböző fortélyait, ezt tanítván a következő generációnak.
Ők, ha nem kapnak gyümölcsöt, vagy cigit, leütik az utcán az embert, vagy megdobálják. Tudom bután hangzik, hogy egy csapat gyerek meg tud verni egy felnőtt embert az utcán, de sajnos sok lúd disznót győz! Nálunk az a helyzet, hogy a vasútállomásra nem sétálhat ki az ember anélkül, hogy egy csapat cigánygyerek ne rohanna utána és vagy dobálóznak, vagy szitkozódnak. Este a kutyáik támadják meg a gyanútlanul arra sétálót, éjszaka pedig a szüleik garázdálkodnak a környéken!
Gyakran történt olyan, hogy anyámnak kellett elkísérnie az állomásra, hogy az utcakölkök ne dobáljanak meg öklömnyi kövekkel. (Sajnos később már édesanyámat is megdobálták…)
A kertünkbe beszökdösve a gyümölcsfáinkat letördelték, a termést, a veteményeinket el lopták és a kutyáinkat hergelték, ingerelték.
Eleinte még lehetett szólni a szüleiknek, hogy neveljék meg a gyerekeket, talán még egy kis ’nevelést’ is kapott előttünk a bűnös, de mára már mi vagyunk megfenyegetve. Ha merünk panaszkodni a szülőknek, hogy a gyerek megint megdobált, vagy lopott – mi a megoldásuk?
Letagadják, hogy nem az övék a gyerek! Aztán minden kezdődik elölről, mármint hogy ki tud nagyobb kárt okozni nekünk, vagy a házunkban…
Se a szülők, sem a rokonaik nem tesznek a büntetésük érdekében és a kölkök mára már teljes mértékben elszemtelenedtek. Hazafelé jövet a 6 éves cigánygyerek nyomdafestéket nem tűrő szavakat ordibált utánam, hozzátette még azt is, hogy itt nem mehetek végig az utcán, mert MAGYAR VAGYOK és ez itt ’cigányutca’, itt cigányok laknak. Aztán 10 kis rohadék rohant utánam a vasútállomásra káromkodva, dobálózva. Hiába tettem bármit is, csak hergeltem őket. Sem a fenyegetésből, sem a kérésből nem értettek, végül a rendőrséghez fordultunk és bementünk a polgármesteri hivatalba is a gyermekvédelmi osztályra, de mondanom sem kell, hogy nem történt semmi! Felhívtuk a budapesti kisebbségi önkormányzatot is, ahol ugyan megpróbálták elérni a mi önkormányzatunk kisebbségi vezetőjét, de nem tartózkodott az irodájában, így meg is rekedt a dolog. Bárhova próbáltunk fordulni mindenütt süket fülekre találtunk. Ha a cigányokkal próbáltuk személyesen megbeszélni a dolgokat, az tovább mérgesítette az eddig is kényes helyzetet.
Utolsó lépésként feljelentést írtam a rendőrségnek és talán most már történik is valami az ügyünkben. Anyu két és fél órát volt bent a rendőrségen, állítólag engem is behívnak majd kihallgatásra. Bíróságra fogják adni az ügyet, aminek már most tudom a végeredményét, a cigányok pedig, akik már gyűlölnek minket, majd kiirtják az egész családomat. Megfenyegettek a saját udvarunkban, betörtek hozzánk, megdobáltak. Apám kora reggel megy dolgozni, este jön haza, a bátyám állandó éjszakás, anyu itthon van, háztartásbeli. Csak egyszer figyeljék ki valamelyiküket… Ezek után mondja azt nekem valaki, hogy a családom nem próbált meg mindent!
Már régen nem mi vagyunk a rasszisták, hanem a cigányok! Mi békében élnénk, de ők élvezik, ha piszkálhatnak, megfenyegethetnek minket. Mi a hatóságokhoz fordultunk, őket ez provokálja, meg az is, ha mi ellenszegülünk az ő szórakozásuknak! A helyzet pedig csak egyre mérgesedik…

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-09-25 13:44:14 (763)
Nem.összesen annyi.
olyan kevés hogy az amarikai kormány feldughatja a segéjét amélkül hogy megfájdulna a segge
[előzmény (762)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-09-25 12:44:10 (762)
De ha több millió niggeröl van szó akkor az már sok pénz.
[előzmény (761)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-09-25 10:59:57 (761)
Na erröl beszélek.
Ja a segéj kábé egy szárazanyér vége.
[előzmény (760)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-09-24 17:24:18 (760)
Meg sok afrikai ország lakóit is szidják amiért Amerika segélyt ad nekik.
[előzmény (759)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-09-24 17:21:52 (759)
Ja akoor asztán kibaszottul tisztába vannak te fasz
[előzmény (758)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-09-24 17:11:37 (758)
Egyáltalán nincsenek elbutitva, vannak amerikában élő rokonaim és nagyon is tisztában vannak a világ dolgaival, mindig szidják a muzulmánokat.
[előzmény (757)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-09-24 17:06:43 (757)
Nem.boxi az amerikai kormányt itálja amit én is utálok nem az amerikai embereket /ha jól értettem/ mert arról ök nem tehetnek hogy a kormányok mit csinál bár igaz eléggé elvannak butitva
[előzmény (756)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-09-24 16:50:44 (756)
Te tényleg egy gyülölködő seggfej vagy! Utálod az amerikaiakat?
Mi köze van ennek az egészhez a történelemhez? Vannak nemzetek, ezeknek vannak jelképeik nincs ezen semmit szégyelni na.
[előzmény (755)]

© boxiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-09-24 16:46:01 (755)
tudod eléggé utálom öket, de sajnos azt kell mondjam, hogy nekik van mire! elérték azt, hogy világhatalom lettek és nem siránkoznak lassan 100 év múlva is azon hogy jajj de szép volt egykor.
[előzmény (749)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-09-24 16:41:33 (754)
Te minek akarsz tarajat vágatni?
[előzmény (753)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-09-24 16:31:01 (753)
Ahhoz nem kell kokárda.
Mér kinek mutogatnád a kokárdádat a szembejövö szintény magyar embernek?Annak miértelme? az ugyis tuggya hogy magyar vagy.
[előzmény (752)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-09-24 16:18:15 (752)
Egyetértek szerintem is ez a sznob definiciója de akkor se sznob az a magyar aki kokárdával mászkál, hiszen ez egy nemzeti jelképünk ami pont azt jelképezi amik vagyunk se többet, se kevesebbet. Tehát ha egy magyar ember kokárdával mászkál az nem hiszi többnek magát mint ami hanem pont annak hiszi magát ami. Érted már?
A 751est nem értem.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-09-24 16:14:10 (751)
bocsáaasam meg hogy egy nacionalista barom a nemzetem zészlója alatt akar mindenféle háborúkat kirobbantani erdélyér meg miafaszomér?
[előzmény (749)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-09-24 16:12:38 (750)
tudod asznob egy olyan aki többnek hiszi magát ami.Na az a krapek nagyon fontos embernek hiszi magát közben egy senki.

Áljj ccr nehogy aszond hogy Te is kokárdával mászkász...
[előzmény (748)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-09-24 16:10:33 (749)
Érdekes mondjuk Amerikában minden épületen ott a nemzeti lobogó, rengeteg polóra rá van nyomva amit nem csak az államokban de a viág minden tájén hordanak és ott nem mondják azt hogy na a nagyamerikai mert olyan polója van. Nekünk Magyaroknak miért legyen kisebbségi komplexusunk?
[előzmény (748)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-09-24 16:07:46 (748)
Miért?
[előzmény (747)]



Elejére << Előző < ... 245 | 246 | 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 ... > Következő >> Végére