Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Zenei kalandok
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Beszélgessünk itt stílustól és előadóktól függetlenül a zeneművekről, legyen az csak egy rock-dal vagy akár egy szimfónia.

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4

apunkválasz erre | e-mail - 2004-02-12 19:19:37 (16)
Boccs, tudjátok mi az a zvezda rok-n-rolla? :-)
[előzmény (15)]

apunkválasz erre | e-mail - 2004-02-12 19:16:07 (15)
Jajj, nem vagyok skizofrén, de most a Mano Negra szólalt meg.... a szám címe pedig oroszból magyarra fordítva: Du Ju Láv Mí....komolyan.
[előzmény (14)]

apunkválasz erre | e-mail - 2004-02-12 19:05:22 (14)
Lehet, hogy nem vagyok eléggé naprakész és olyan zenekarról írok, amelyet ti lehet már sokkal jobban ismertek, de nekem átütő zenei kaland erejével hat ma, ebben a pillanatban is, pedig még csak bele-bele hallgattam a LENINGRÁD NEVŰ OROSZ EGYÜTTES muzsikájába (nem tévesztendő össze a -talán?-finn kovbojokkal). Ez egy orosz ska (szerintem) zenekar. A CD borító teljesen cirill-betűs, mindössze csak ennyi olvasható rajta latin betűkkel, hogy Atlantic Records. Jó rövid számok, 31 a 70 perces lemezen. Az első szám egy kis Sublime déja vu volt de aztán megszólalt az autentikus orosz slágerekre emlékeztető ének, és a harmonikaszó is. A fúvós hangszerek nagyon széles palettája hallható a tubától a harsonán át a trombitáig. Igaz "punk-lagzi" - zene, tele az orosz rézfúvós slágerzenék tradícióival. Úgyhogy nem is lehet igazán különbséget tenni a ska umcca-umccacája és az orosz régi táncmuzsika közt. Harmonika, régi hangú elektromos orgona és gitár...közben rengeteg zenei játék, megszólalnak orosz és francia sanzonrészletek is. Biztosan bejönne nektek is igazi különlegesség... Végülis sokkal "alternatívanbb" mint kommersz stílusrokonai (legyen a RBF vagy mondjuk a Catch22), de sántít ez. Szóval van itt minden orosz-dixi, ska, tűzoltózenekar, sanzon... És minden nagyon jó hangszerelésben , jól érhető szővegek (csak egy-két szót értek pl.: vodka :-)). Ha hozzájuttok szánjatok rá időt érdemes meghallgatni, sőt elmerülni benne. Kár, hogy nincs itthon egy kis üveg kalinka... Most épp a Xin-Xon, azaz khip-khop c. szám megy, ami persze nem hip-hop, davaj, tuba, harmonika és ska-gitár....nagyon jó...

A sanyaaaanak mondom, hogy azért a zene is megfoghatja a punkban hiszen a maiban (ha punk egyáltalán) a zenei sokszínűség is egy nagyszerű dolog.

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-10 04:09:28 (13)
szerintem a hip hop nepzene
a reggae nepzene
a punk nepzene
es ez utobbi a nepem.
ettol sosem ereztem magam kotelesnek arra, hogy csak punk zenet hallgassak.
inkabb az erdekel, ami peeeeeeeeeldaul a punkban megfogott es enyem, ez pedig nem formai dolog, hanem gondolati, erzelmi.
tehat nyitott vagyok mindenre :)

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-09 22:54:45 (12)
Ha WAGNERT hallgatok, akkor az egóm 10000Xeresére nő.
Lehet lefasisztázni, hogy szeretem a SIEGFRIEDet, vagy a VAlkyre-t, de ezek annyira elkapják az embert, hogy hihetetlen.

© Han$válasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-09 21:15:17 (11)
Aztán kinyitom a szemem, és látooom
ááááááááááááááááááááá
...de ez már nem a zenei kalandokhoz tartozik...

© Han$válasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-09 21:14:09 (10)
Én ha privát goldot hallgatok, mindig 1 leírhatatlan kényszert érzek
öhöhöhöh:))

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-09 20:27:07 (9)
Kg egyik legjobb hazai zenekar, kár hogy ritkán nyomják.
[előzmény (7)]

apunkválasz erre | e-mail - 2004-02-09 20:26:01 (8)
bocs, "a" rolling stone, hogy kimaradt

apunkválasz erre | e-mail - 2004-02-09 20:25:21 (7)
Igen...képzeld el az egyik Rancid számból is jött Dylan. Ezt már leírtam a "Milyen zenét ....?" -topikban, de ide inkább írom, hogy tisztára ott volt a like rolling stone. És tudod mi volt a jó benne? Hogy nem baj. Hogy nem lopás. Hogy nagyon fasza. Nagyon jó, hogy élnek és élesztik újra ezeket a régi dallamokat. Most tényleg ez a Rancid is Clash, meg TRB a gurgulázó szép hammond-orgonaszerű hangokkal és egy nagyadag Keserű Giliszta. Ezt természetesen fordítva értendő, de így még kalandosabb. Hogy ugye arra a zenei szeletre gondolok, melyet itthon jól reprezentál ez a banda. Te Csabeeka, előveszem a lemezt és megmondom melyik számot fogja róla játszani a KG...
Ja és jól vegyítik ezeket a hangzásokat, hangulatokat, dallamokat....
[előzmény (5)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-09 20:20:05 (6)
Nekem minden VHK koncert egy zenei kaland volt, egyik koncertjük sem volt egyforma és olyan transzba lehetett esni, hogy csak na

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-09 19:50:37 (5)
Bob Dylan tényleg alap.

A másik amikor Hátsó szándékot hallgatok, akkor ilyen megmagyarázhatatlan érzésem van mindig.
Egyszerüen nem tudom leirni.

apunkválasz erre | e-mail - 2004-02-09 19:49:47 (4)
Egyébként valóban érdekes téma lehet, hogy legjobb szerelmes dalok...
[előzmény (2)]

apunkválasz erre | e-mail - 2004-02-09 19:48:39 (3)
Háát, ez is egy kaland :-)).
Nekem a szerelmet jobban muzsikálták alá férfi zenészek. Jó kis "nyálas" bobdilenek, meg volt, hogy romantikus hangulatomban 16 évesen az "SBB-re" (..miloscsije...) voltam szerelmes.
Ezek a diszkócsajok inkább a szexet (és nekem a szerelem nélkülit) sem jelenthetik.
Akkor inkább a "rozoga" Patti Smith (bocsánat az idézőjeles szóért, csak miattatok írtam, mert szerintem gyönyörű), azért belőle jön a nő és a művészet is... szerintem...
[előzmény (2)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-09 19:40:33 (2)
Én amikor Britneyt hallgatom, azt érzem hogy szerelmes vagyok!

apunkválasz erre | e-mail - 2004-02-09 19:17:56 (1)
Új vagyok itt, de gondolom ha kedvünk van rá időnként beszélhetnénk egy kicsit bővebben is a zenéről. Legyen punk vagy bármi más, hiszen annyi, a zenében kiművelt zenész ír ide, akivel tényleg jó lenne eszmét cserélni a muzsikáról és persze az igazi "amatőr" zenehallgatókkal is (mint én is vagyok tán).
Legyen rock vagy akár komolyzene is. Szóval ide lehetne egy kicsit bővebben írni arról, hogy "mit hallgatsz éppen", akinek kedve van erre. Na csak ezt gondoltam, majd írok én is ha nem törlitek, de most csak megpróbáltam azt leírni, hogy mire gondolok...
És itt nem csak a zenekarokra és stílusokra "szakosodva" állna itt ez a topik, hanem írjunk ide mindent, ami egy számról, egy tételről jut eszünkbe, amit érzünk, amikor hallgatjuk a művet...



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4