Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Zenei kalandok
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Beszélgessünk itt stílustól és előadóktól függetlenül a zeneművekről, legyen az csak egy rock-dal vagy akár egy szimfónia.

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 > Következő >> Végére

© JohnPaulGeorgeRingoválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-30 09:40:35 (76)
az nem kemény, hanem laza és rohadtul mocskos
[előzmény (38)]

© Matthewválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-30 09:00:02 (75)
kb olyan volt mintha egy mosogepet effekteznenek.

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-30 02:20:37 (74)
napalm rave szuper!
[előzmény (72)]

© abdulválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-29 22:33:09 (73)
hallgattam mostanában lou reed new york című albumát és igencsak tetszett.

© Matthewválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-29 18:44:20 (72)
nekem a Napalm Rave cimu remekmu volt meg, egyszer sem birtam vegighallgatni.

© nothing_is_eternalválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-29 18:23:59 (71)
DUNE az zsír ha kell szólj...
[előzmény (68)]

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-29 09:32:25 (70)
terrordrome!!! fuck the macarena! oi!
(bar az lehet, hogy thunderdome-n volt)
[előzmény (68)]

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-29 09:31:46 (69)
tegnap mutatott szobatarsam valami naggyon sullyos dzsesszt, majd mekkerdezem a nevit es beirom, hihetetlen, beszartam rajta!

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-29 09:26:11 (68)
Requiem a denszflór üdvöskéiért, a BRAVÓÉRT és mindenért, ami egykoron nekem három akkord miatt kimaradt.

2Unlimited:No limit
Tegnap nem tudom mi történt velem. Egy kartondobozban találtam meg, porosodó H0-s villanyvasútjaim között. Annó, még a 90-es évek elején semmit sem jelentett, akkor még figyelmem csak a félvér lányka kebleire irányult, pedig azok a duzzadt ajkak, amelyek amolyan egykedvűen engedik ki magukból, ' no limit bébi' sokkal figyelemreméltóbb. Ránézek a boritóra, megérint az országúti kurvákkal alkudozás hangulata. Mert ez a produkció egy kicsit olyan... A holland feka lány lehetne szekérkerekes tüzes roma csikó is, esetleg szabolcsi diszkótáncosnő.Mindegy. Jasmin már akkor jobban tetszett. És most - félretéve előitéleteinket- utazzunk vissza úgy 93 környékére.... A padokban mi srácok a BRAVO magazin Szerelem, Szex, Gyengédség rovatát olvassuk, a lányok az új Take That posztertől, és talán a múlt szombati Highlife éa ESSO élményektől egészen benedvesednek. 'A levegőben semmi pára, a csilló könnyűség lebeg...'. Faszság. Mindent átható kanszag szivárog ki az iskolarádióból... Hozsó és Lala, a Kozmix a házban 'Emeljétek fel a kezeteket!' . És tényleg, megadom magam az emlékezésnek.
A lakásban mindent szétpakolok, hátha, hátha... és voilá! Egy tok nélküli kazetta. Ákombákom betűkkel ráirva, hogy RAVE... Navazzeg... ezt sem sokat hallgattam, valahogy 14 éves korom környékén - amikor előszőr összeagyaltak- mondtam búcsút a lakótelepi kultúrközegnek.
Most mégis, ami elmaradt, egy-két óra alatt bepótólom. Naszóval RAVE:hogy mi az a rave, már akkor sem tudtuk. A mai napig nem tudom, de nem érdekel, itt kérem Our Happy Hardcore van, mert Hans Peter és barátai megmutatják, hogyan partiznak a német ifjak... A Scooter az Scooter, nem vités, könnyen felismerhető, talán még egyedi is a maga nemében. A kazetta B oldala már nem annyira tetszetős, talán Grabberdrome vagy Terrordrome a neve. SCreamTracker, FastTracker,óhhh. Ismerős samplerek, a számitógépes zeneszerkesztés aranykora sejlik fel, hozzáteszem, csak pár percre. Tovább ugyanis nem birom. Nehéz lenne részletesen leirni azt a sok csodát, amik ezek után még rám vártak: Das Modul, MODO, DUNE,
CARPE DIEM, ALVAJÁROK, E-ROTIC, DIGITAL SCREAM.

Szép lehetett, jó lehetett. A srácok a telepről eltűntek, a fele most börtőnben ül...
Hogy sorsukért ezek az előadók, esetleg a majd pár évvel utánuk feltünő Gangstáék a felelősek, nehéz lenne igy megmondani.

Emlékezésemet, örök mementoként szánva a 2unlimited bociszájú, ladáskurva imidzsű énekesnőjének, JASMIN WAGNERREL zárom. Az ex-Blümchenbe nem lehet belekötni. Nekem ő a mindentvivő, a 2Unlimitedes Anita (asszem ez a neve) vagy a Dune picsi bongyorkája legfeljebb csak lóerőben tesz rajta túl.

apunkválasz erre | e-mail - 2004-06-27 22:42:00 (67)
Na jó, nem egy népszerű topik ez, hiszen senkinek sem tart ma az agya addig, hogy esetleg valamiféle zenét úgy próbáljon hallgatni vagy szeretni , hogy erről valamit nyilatkozzon is. Mindegy nálunk ma este valamiért a folk irányába ment a hallgatnivaló. És nagy nehezen át is szereltem az ősi NAD-omat, hogy 45-ös fordulatszámú lemezeket játszon le. Aztán meg is hallgattuk a Kormorán debütálását, ami egy 1978-ban kiadott kislemez volt. Azért írom ebbe a topikba ezt le, mert bizony nagyszerű zene ez. Három magyar vers, három magyar dal. Ratkó József: Egy ágyon, egy kenyéren, aztán József Attilától a Biztató és a Jut az ember. Ha valahol módotokban áll meghallgatni - tegyétek. Kincs ez a zene.

© mesválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-29 23:37:01 (66)
sürgősen próbatercsi társat keresünk egy zkr személyében soroksári úti teremünkbe

apunkválasz erre | e-mail - 2004-05-26 21:19:49 (65)
Úgy illenék, hogy valami szép kerek hozzászólás szülessen itten most a Honeyball cédéjéről, mert olyan jó lemez ez, de csak az impresszióimat vagyok képes leirni, mert tényleg "pörög és pörget" ez a muzsika. Nyilvánvaló az elfogultságom, mert amikor meglátom a rezeket csillogni a reflektorok fényében és meghallom a belőlük kijövő tta-ttamm-hangokat, akkor már nekem nagyon jó. :-)
Ha unalmas is leszek, azért muszály végig menni a számokon. A Fuck A Duck-ska megalapoz a lemez hallgatásához. A fúvósok (nagyon jó, hogy szaxi is van) viszik az egész dallamot - közben szépen kicsike gitárszóló csillog és a fúvósokra válaszolgat az ének. A lemezjátszó-hangban nagyon kellemesen csalódtam, színesíti a zenét, miközben a konga végigkíséri az egészet. Aztán jön a szokol-rádió-kezdetű Lusta Vasárnap, ami egy punk-szám, de nem ám akárhogy. A zene teli van ötletekkel, finomságokkal. A konga- és "bakelit-kíséret" nagyon sokat ad a zenéhez. A Honeyball megmutatja, hogy a ska-punkot így is lehet.
Aztán a Bocaccio-ra már "nagyon fel van készítve" a hallgatóság és itt aztán a zenekar elő is veszi az ászait. A dal közepén hangszerek szenzációs beszélgetéseit hallgathatjuk, trombiták válaszolgatnak egymásnak a konga és a basszgitár beszélget. Itt már stílusok keverednek, de mesteri módon. Mindehhez jön egy jó kis punkos gitáralap és egy teljesen "slágeres" refrén, és a Móni is beszáll a dalba, ami mégjobban feldobja az egész hangulatot.
Ezután a Ganja Smugglin’ tradicionális dal következik, ahol megmutatja a banda, hogy otthon van Jamaikában. És megélnének ott is a zenéjükből. Vagyis ott bizonyára, míg itthon azért ez kérdéses.
A Móni dala aztán máshová röpít. Nagyon jó a csaj és a zene meg teli van rockkal is. Tényleg megmutatja a csapat, hogy nagyon sok dologra képes. Ezt a számot elhallgatnám tovább is, van benne annyi, hogy a kétpercesből csinálhatnának négypercest is.
A végén a Metélős ska következik frankó fúvós-kórus kezdéssel. Remek a csaj-vokál, a zene fúvós és gitár vonulatait szépen színesíti a lemezjátszó. SKA !! –kiabálja az énekes és jönnek a fúvósok aztán még „négerek” is reppelnek egyet benne.
Szóval, ez a zenekar KÉSZ van!
Jól érezték, hogy ezt a hat számot is érdemes rátenni egy cédére, mert nagyon jó kis anyag ez. De szerintem alig várjuk, hogy betegyük a, mondjuk, ötven perces műsorukat.
A „néger” fiúk is nagyon jól énekelnek.
A lemez címe: Nélkülünk Mire Méz?
Hát nem is mezhetek semmire, be is állítottam itthon a denonomat ismétlésre, így atztán ez megy állandóan, például most.
Még annyit ideírok a fentebb összehordottakhoz, hogy abban a szerencsében volt részem, hogy a banda populáris dallamait élőben is volt szerencsém élvezni és a kilenc muzsikus játéka nagy élmény volt. Egyébként ez nem kis zenei teljesítmény.
Szóval nyomuljatok Honeyball koncertekre meg vegyétek a cédéiket ahol bírjátok, mert ez nagyon jó. Nekik meg legyen videoklipjük. :-)

© Anusmasterválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-15 14:48:15 (64)
SYMARIP -ránctalanító és fiatalító orvosság

Használati utasítás: A csomagolást eltávolítva a gyógyszert személyi számítógép cédémeghajtójába beillesztve és elindítva alkalmazni. Jótékony hatását átlagosan 7-8 másodperc eltelte után fejti ki.
Mellékhatások: Heveny lábizom-rángás és esetenként táncraperdülési kényszer, furcsa, tudaton kívüli állapot.

Hatásos gyógyszer ráncolt homlok, őszülő haj, depresszió és/vagy lehangoltság ellen.

Vigyázat! Minden dózisban függőséget okozhat!
Csak külsőleg alkalmazandó!

Kockázatok és mellékhatások tekintetéban olvassa el a dalszövegeket és kérdezze meg hogy valaki behűti e a sört.


apunkválasz erre | e-mail - 2004-05-10 18:23:38 (63)
nem punk,de kaland...
1979-ben már nem a Budapest rádióról vettem föl a szalagos Tesla Plutómmal a zenéket, hanem volt egy kazettás Unitra-Grundig lengyel rádiósmagnóm is. És akkoriban a Komjáthynak volt egy ilyen sorozata, hogy a Progresszív beat híres előadói. És egy fekete polimer kazettára akkor rögzítettem egy csodálatos koncertet, amit azóta is hiába keresek. Egy alkalmi zenekar 1976-os párizsi koncertje volt ez. Stomu Yamashita és a Go. Ez volt a zenekar. A billentyűs a japán Stomu Yamashita (nem is tudom, hogy 1981-ben őt hallottam-e a miskolci Vasasban a jazz-napokon, mert ott is volt egy Stomu Yamashita, de ő egy akusztikus zongorával játszott a jazz-zenekarával - tulajdonképpen lehet, hogy ő volt, de ez teljesen más zene volt) alkalmi formációja, melyben Phil Collins dobolt, és zenésztársai voltak többek között Stevie Winwood, Al Di Meola, Klaus Shultze. És egy remek zene született. Most majd agyhúgykövet kaptam, hogy hol ez a kazettám, de vagy tíz éve csináltam egy "mentést" és az öreg polimerről egy BASF-re került az anyag, csak ezt elfelejtettem, de meglett végülis. Hát, ha nem is ezt a zenét találtam meg (mert nem a koncertet), de a stúdióváltozatát sikerült megszereznem ennek a CD-nek. Most éppen ezt hallgatom. A koncert jobb, de ez is nagyon jó. Nagyon nehezen találtem meg és a neten is alig írnak erről az alkalmi formációról.
Ha szeretitek csak úgy "általában" a zenét, akkor ezt nagyon meg kell hallgatni. Tulajdonképpen nem is a billentyűs űr-zene szintetizátor futam-számai a lúdbőröztetőek, hanem, amikor a "szupergrup" zenél. A grammy.ru-ról töltöttem le egyébként. Ha valaki tudja, hogy honnan juthatnék hozzá ezekhez a cédékhez, szóljon vevő lennék.

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-08 18:48:58 (62)
na az is igaz. a spiráltól én is lúdbőröztem.
[előzmény (60)]

apunkválasz erre | e-mail - 2004-05-07 21:01:18 (61)
Bambi, most éppen egy "szakértő" dobossal hallgatjuk a Péterpált. Akkor ebben dobgép van?
[előzmény (51)]

© editválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-07 18:41:18 (60)
Nekem a Black-outtal vannak hihetetlen élményeim. Nem tudom szép szavakkal leírni, nem is próbálom, mert nem lehet.

apunkválasz erre | e-mail - 2004-05-07 17:13:43 (59)
Ez így is van.
Csatlakozom Danihoz. Én az Enola Gay zenéjével is jártam úgy, amit leírtál.
De most "mulatunk". Ugyanis "anyunk" az előbb beszólt amikor betettem egy nagyon fasza Madness-válogatást és felbontottam egy üveg sört, hogy mi ez, ma mulatás lesz. Mert a madness-i muzsikát "mulatósnak" vette. Persze tudja, hogy ebben a lakásban, ebben a szobában, ebből a hangfalból soha nem jött ki még szarmocsár-zene, de értékelvén "hozzászólását a témához", valóban a mai zenei fertő ritmikája használja ezeket az "umcca-ummcca-umcaccákat", ami persze itt van a skaban is. Hiába no ez a punk "lagzilajcsija". :-)
Ez az Our House, ami most megy éppen nem...
Arról álmodozom, ha a fiam megnősül vagy a lányom férjhez megy, remélem még lesz Magyarországon ska zenekar, mert csapunk egy jó lagzit, ha ők is úgy akarják és egy remek ska zenekart szerződtetek játszani. Eddig a csizmáskandúrra gondoltam, de szerencsére a gyermekeimnek még eszük ágában sincs a házasság, a zenekar meg feloszlott. Remélem 10 év múlva is lesz valami jó kis ska banda.
[előzmény (53)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-05 10:28:51 (58)
Meg az Enola Gay. :)
[előzmény (57)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-04 20:09:59 (57)
falzettóban nyomott roots reggae. junior murvin egy előadó, a másik, sokkal jobban ismert száma a police and thieves, amit a clash is feldolgozott.
[előzmény (56)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-04 20:04:18 (56)
junior murvin - ezek milyen muzsikát játszanak ? A névből dancehall stílusra tippelnék
[előzmény (53)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-04 19:56:15 (55)
az :)
[előzmény (54)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-04 19:55:14 (54)
na ez egy vegyes felvágott :-)
[előzmény (53)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-04 19:40:53 (53)
jó ez a topic, kár, hogy csak most fedeztem fel!

pontosan tudom, apunk mire gondolt, mikor ezt a topicot elindította. arra az érzésre, amelyet csak a zenétől kapsz. mondom csak a zenétől, és nem attól a sorozattgyártott terméktől, melyet ma nagyságrendekkel többen hallgatnak, mint az igazi zenét. az emberek döntő többsége ezért a büdös életbe nem tudja meg milyen az, amikor a zene annyira átjár, belédbújik, összefacsar, felkavar, elszédít, annyira úrrá lesz rajtad, hogy gyorsabban veszed a levegőt, csak vinnyogni tudsz és úgy érzed, az egész világot át tudnád ölelni, fel tudnád emelni. (az a mocskos szerotonin egy kurva geci drog, nem igaz? :))

lehet pl. a spice girlst szeretni, sokan szeretik is, de ilyen érzéseket az ehhez hasonló lego muzsika nem okoz.
nálam a következő előadók és számaik okoztak a fentihez hasonló katarktikus élményt:

beatles - come together, i am the walrus, strawberry fields
ac/dc - walk all over you, for those about
celtic frost - babylon fell, caress into oblivion, sorrow of the moon
david sylvian - september, maria és az egész beehive lemez
ramones - pet semetary, main man
bad religion - better of dead, you
pink floyd - vera,
hot water music -i was on a mountain
heptones- storm clouds
junior murvin - closer together
slayer - altar of sacrifice

és még sokan mások.




apunkválasz erre | e-mail - 2004-05-04 19:10:50 (52)
Érdekes. Pont az ABp-ről akartam írni a saját topikjában, de mivel a zenéjükről lenne szó, idejöttem. Erre látom, pont Bambi az utolsó bejegyzés.

Tehát. Amott azt olvastam, hogy eltévesztették a közönséget. Érdekes hozzászólás. Szerintem a közönség tévesztheti el, hogy milyen koncertre megy, a zenész "csak" zenél. Egyébként meg rettentően jó, ha a punkok hallanak egy kis igazi zenei csemegét, amit az ABp produkál nekik. Én most Szeghalomban hallottam őket és nagyon-nagyon jól esett a zenéjük. Kísérletező zene ez, és ennek ellenére bizony populáris is tud lenni. A Bambi nagyon jól gitározik és a szólói teli vannak invencióval. A pedál is remek alkalmazás, nem epigon-módon, hanem nagyon kellemes "hendrix-voodoo"-kat idéz. Tényleg annyira jó volt az instrumentális számban is Bambi szólója, hogy istenbizony Knopflerhez sőt Gilmourhoz is hasonlítottuk. De ez az ő szólója volt. A dob ás a basszus is nagyon jól, pontosan kísérte, tényleg nagyon jól együtt volt a csapat a "körülmények" ellenére. A többi szám is jó volt, egy apró kritikát említenék csak meg. Ez végül is generális probléma minden zenekarnál. Ez pedig az ének szövegérthetősége.
A számaik nagyon jók, nagyon jól is zenélnek, alig várom, hogy halljam a cd-jüket, vagy hogy megosszam zenéjük hallgatásának örömét egy koncerten, itthon vagy a közelben, a barátaimmal.
Csak így tovább Arrivals Budapest!

© Bambiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-26 00:33:57 (51)
ja igen apunk mi meg talalkozunk 30.an remelem:)

© Bambiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-26 00:33:20 (50)
Zenei élmény pl az hogy ma igazan rosszkedvem volt mind addig mig betettem egy The Police cd-t nevszerint Regatta De blanc....nagyon rendben van szerintem es leginkabb a On any Other Day...d meg a szöveg is frappáns:) aztan igy folytatodtak a tobbiek pl Killing Joke es Joy Divisioin..de ezekhez egy sört is felkellett bonatnom:) Azert jols ikerul az estem itt egyedul:)
Üdv

apunkválasz erre | e-mail - 2004-04-23 03:08:42 (49)
Ma jó kis társaság volt nálunk, bele is mentünk a zenébe, melyek a vendégeinknek is újdonság erővel hatottak, és nektek is nagyon-nagyon tudom ajánlani. Először is Eric Burdon. Remélem azt tudjátok, hogy ő énekli a Feleklőnap háza című nagyslágert. Ami persze kurva jó szám, de ez mellett nagyszerű dolgokat alkotptt még a koma. Elővettük az Animals a nyolcvanas években megjelent Ark c. lemezét meg van egy Best Of Eric Burdon-om, amit ezerkilencszáznyolcvanháromban vettem Szalonikiben és egy Power Company c. csúcs lemez, amit talán a szabadkai bolhapiacon szerztem be a nyolcvanas évek végén. Aztán áttértünk Leonard Cohan-re, amire nagyon jó lassú-táncikáltunk itten a könyvtárszobában, barátom feleségével, aztán pedig a Fonográf következett. Az FG-4-et hallgattuk meg aztán egy-két számot az Útközbenről meg az elsőről. Mit mondjak; alap. Ha ezeket, a hetvenes években megjelent Fonográf-lemezeket ti, zenészek nem hallgatjátok meg, az olyan, mintha a Hamlet elolvasása nélkül akarnátok Shakespeare-ből doktorálni. Szóval lenyűgözött minket az FG-4, sírtunk az Elvesztett illúziókon, rokiztunk a Wágner Úr-ra- és szerettük a szombat esti lányt. Úgyhogy tessék elmenni Fonográf-zenéket szerezni, mert , ha ezeket nem halljátok, akkor kurva sokat veszítetek...

© Matthewválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-19 21:08:49 (48)
emiatt ne a te fejed fajjon, szegyelljek magukat a tecsosok... ezzel a muveszeket amugysem karositod.

apunkválasz erre | e-mail - 2004-03-19 21:07:52 (47)
megy a szám, milyen jó cím, mi?: Bubblegum Cancer.....
[előzmény (45)]



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 > Következő >> Végére