Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Zenei kalandok
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Beszélgessünk itt stílustól és előadóktól függetlenül a zeneművekről, legyen az csak egy rock-dal vagy akár egy szimfónia.

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 > Következő >> Végére

apunkválasz erre | e-mail - 2004-03-19 21:07:48 (46)
megy a szám, milyen jó cím, mi?: Bubblegum Cancer.....
[előzmény (45)]

apunkválasz erre | e-mail - 2004-03-19 21:06:33 (45)
Szerintem míg ki nem fogy.
De a Ska ,az Judge Dread és óriási. Most meg a Graham Parkert hallgatom. Valahol olvastam róla, hogy dylan-es. Ja, de nem nagyon csak amennyire kell, meg kicsit sztonszos is. De kurvára szégyenteljes, hogy ilyen fasza cédéket kilóra veszek.... :-((
[előzmény (44)]

© Matthewválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-19 20:01:14 (44)
ezt a kilos cd vasart mar Dan is felfedezte... meddig van ez amugy?

apunkválasz erre | e-mail - 2004-03-19 19:58:29 (43)
Úristen, ez az "öngyi" mecsode egy tréfás dolog. Akkor írjatok erről szerintem, ha túl vagytok rajta és sikerült is. A többi csak önsajnálat.
De inkább arról írok, hogy ma egy normál pénteken az isten azt akarta, hogy megvegyem első Chelsea cd-met. Ilyen véletlen5t a Tecsó lemez turkálója, már olyan szintig vitte, mint a zöldségosztály. Ahol tudod beütöd, hogy répa, és kiadja szépen a vonalkódos ragacsot, hogy mennyit kell a répádért fizetni. Na most ez megy cd-ben. Csak az a ciki, hogy jobb cd-ket árulnak kilóra, mint "rendesen". Tehát a cd kilója 2799 ft. 1 db cd kb. 9 és 12 dkg körül mozog, úgyhogy olyan 280-ért kapható. Na mit kapsz ezért? Itt van mindjárt a Chelsea Fools And Soldiers lemeze, ami a banda best off-ja. Ezt most az amazon 13 kemény fontért árulja. Csak annyit még, hogy ez a banda a Pistols kortása volt. Aztán itt van egy igazi zenei csemege. Egy Jazz Passengers lemez, melyen Debbie Harry(Blondie) és Elvis Costello énekelnek. És rajta a The Tide Is High is.
Aztán itt van agy Edgar Broughton Band lemez is, de nektek ez indifferens mert ez e 60-as, 70-es évek fordulójának brit hippi zenéje.
Aztán itt van egy G.I. Jive, ami még "indifferensebb", hiszen ez a 40-es évek amerikája, ráadásul eredeti felvételek, Glen Miller, Andrews Sisters, Charlie Barnet...
Viszont a 60ft Dolls már a modern punk és rock. A The Bid 3 kapható kilóra.
A m,agyar onlájn cd nboltokban olyan 5000 körüli áron is megvehetitek ezt a lemezt.
Aztán itt van egy remek Graham Parker lemez. Az Acid Bubble Gum. Ő a hetvenes évek végén a Rumours nevű formációjával volt a pubok ás a punkok(?) kedvence.
És itt van egy válogatás lemez, még nem hallgattam, régi ska-válogatás, a címe ska'd for life. De most betettem, ...:-), igazi ős ska-zene. Most a Dredworks játsza a banán dalt, de átnyomom mindjárt a következő számra, mely a Big Punk. Nagyszerű zene. Menjetek a Tecsókba, de le ven ragasztava a lemez címe, csak annyit láttok, hogy KA'D. Ezt vegyétek meg.
Most még csak ismerkedem a lemezekkel, de majd később írok róluk igazi zenei kalandokat is.
[előzmény (42)]

© robitválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-18 09:00:17 (42)
egy tegnapi kaland: napsütésben Majorityrule-t hallgatva mentem haza és majdnem öngyi lettem :-)
[előzmény (38)]

apunkválasz erre | e-mail - 2004-03-17 23:01:51 (41)
Az előbb olvasgattam, hogy így-úgy a Stranglers, mecsoda egy rocktörténelem ez, hát a legjobb zene ez is persze.
Kedvem is lett rá. De nem a digitalizált szarságokra, hanem elővettem én is a saját punk-rock-történelmemet, ezt a jugó bakelitlemezt, amit 1979-ben vettem Szabadkán, ahová 17 évesen pontosan azért mentem, hogy vegyek néhány punk-lemezt, legyen mit hallgatnunk Észak_Magyarországon (mert akkoriban ott éltem), és oda alig-alig és nagyon drágán jutottak el a lemezek.
Szóval zenei kaland ez...
Vettem Patti Smith-t, XTC-t, meg ilyeneket...
Egyébként ez a Stranglers-lemez lett a kedvencem, a Black and White. Az összes szám nagyon jó. Értitek, nem kell várni, hogy mikor jön a kedvenc (jól van kell, mert van azért az is), mert az összes szám kitűnő.
A második Stranglers lemezemet 1983-ban vettem Athénban, (vagy Szalonikiben - pontosan nem emlékszem). Ez egy válogatás. És rajta a nagyszerű Hanging Around, amely zenét viszont a csodálatos Hazel O Connor vitt sikerre igazán...
A Black and White-ot megtaláljátok a punkftp-n, töltsétek le és élvezzétek, óriási lemez.

apunkválasz erre | e-mail - 2004-03-02 22:54:55 (40)
Ma rájöttem arra, hogy létezik egy ilyen fogalom is, hogy: gitárvers.
Tudjátok voltak poéták, akik a verseiket képi eszközökkel ötvözték mondjuk. Pl. Apollinaire. És azt mondjuk ezekre a művekre, melyeket alkottak, kitaláltuk, hogy képversek.
Régi kedvencem Rory Gallagher. Az első lemeze is régóta tartozik a legeslegjobbjaim közé. Ma, hogy újrahallgattam ezt a lemezt éreztem azt, mintha verset olvasnék. A szólók alatt. Ez a lemez nagyon-nagyon jó. Tényleg költészet jön ki az ujjai alatt megpendülő húrok keltette elektronikus rezgésekből. Gitárverseket szaval minden számában. Ha van egy nyugalmas pillanatotok, vagy kicsit el vagytok lazulva, esetleg (urambocsá) valamiféle szentimentális állapotba keveredtek valami csaj miatt, vagy mittudomén egyszercsak úgy érzitek, hogy jól jön egy kis durva, nyers, de lírikus gitárhangot hallgatni, akkor kezetekben egy szar fröccsel vagy egy jó sörrel hátradőlve a hangerőt föltekerve, hallgassátok meg ezt a Rory lemezt és koncentráljatok rajta a gitárversekre(a gitárszólókra). Mert ez a zene tényleg akusztikus költészet, a rock költészete....

apunkválasz erre | e-mail - 2004-02-29 15:27:19 (39)
Jólvan. Kicseréltem gyorsan az Emersont az Ace Of Spades-re, huhh, tényleg kemény, nagyon fasza...
[előzmény (38)]

© Victimválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-29 15:14:04 (38)
egy tegnapi kaland: Éjfélkor a Motorhead-től az Ace of Spades-et hallgattam HANGOSAN és éreztem, hogy ez a kemény:)

apunkválasz erre | e-mail - 2004-02-29 15:12:06 (37)
Felizgattok. :-) Valamikor én is ezt tettem Sex Pistols-ra, Stranglers-re, meg még AC/DC-re is. A Stranglers-től a Death & Night & Blood-ra legfőképpen....
[előzmény (36)]

© Victimválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-29 14:55:00 (36)
mai zene kalandom: szétvertem a szobám ezekre: Kid Dynamite - Self Titled, Panic - Dying For it
király volt

apunkválasz erre | e-mail - 2004-02-29 14:50:17 (35)
A mai zenei kaland a cseh Leos Janácek. És pontosan a Sinfonieta.
Egy szemét multiba egy "csökkentett" (tejet meg húst nem, csak parmezánt!) bevásárlásra betérvén vettem meg végre ezt a lemezt, amire már régóta vágytam. A kalandos az benne, hogy előbb ismertem az ELP-től a Knife Edge-et, mint akár magát Janáceket is. Szégyen nem szégyen, ez így van. Úgyhogy köszönöm Keith, megvallom öntől előbb hallottam a Sinfonieta dallamait, mint Janácektől.
Úgyhogy ma nagy örömmel tettem be ezt a cédét és a Taras Bulba is rajta van.
De aztán kedvet kaptam egy kis ELP-re. A Royal Albert Hall-beli koncertjüket tettem be. Az előbb a Creole Dance zongorafutamit élveztem végig, most meg Greg Lake andalít a Still... You Turn me oN-nal, mindjárt jön a Lucky Man.

apunkválasz erre | e-mail - 2004-02-29 14:41:32 (34)
Értékelem Ferry más lemezeit is viszont itt a régi zene kapcsán "ugrott be".

Hidd el a segélykoncertek anno bizony bírtak jelentőségekkel. Emlékszem hogy 86-ban teljesen véletlenül tudtam végignézni élőben a monstre Live Aid-et, mert a jugók persze, hogy adták, míg a magyarok utána csak egy hírt erről meg valami összevágást.
Az általad említett "rockabilly"-nek nevezett zenét, meg magam "melegítettem", mert ez nem az. Szóval eredeti felvételeket hallgattam. Ha beteszed mondjuk a Never Mind The Bollocks-t, szerintem az nem a punk felmelegítése.

Amiről meg írsz egy kicsit felcsigázott, nem tom miaz de utánanézek.
[előzmény (33)]

© Tokyo Anal Dynamiteválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-25 17:19:12 (33)
szerintem nyugodtan írhatod, hogy sikerre vitte, oké nem lett intézmény mint bowie vagy peter gabriel, se legenda mint bolan, de abszolút kulcsfigura a popzenében, bár be kell vallanom, hogy ez a ferry féle sárm rám nem hatott, nem nevezném magam rajongónak. de minden tiszteletem az övé, persze. a felmelegített rockabillytöl és a segélykoncertektöl rosszul vagyok, ugyhogy passz, viszont elmondanám, hogy egy hónapja teljesen beleszerelmesedtem a young marble giants egyetlen, és fantasztikusan jó lemezébe, a colossal youth-ba (1980). az egyik legcukibb poplemez, amit valaha hallottam, van egy hangsúlyos basszusgitár, egy színez? gityó, némi casio billentyü és egy ilyen tik-tak dobgép, plusz egy énekesnö, hát komolyan, annyira bájos az egész, ilyen intim, minimál szobazen, mégis annyira magával ragadó, az összes dalt kiadtam volna kislemezen, komolyan, játékos, kedves, dúdolható, elbüvölö és teljesen egyéni, 10 pont, vagy inkább 12.
[előzmény (31)]

apunkválasz erre | e-mail - 2004-02-25 00:58:37 (32)
Jól van, nem szerettek ide írni, nem egy cset ez a hely, de hátha olvassa valaki. Jó késő van, de a mai este hozott egy csomó nosztalgikus zenei kalandot. Végülis jó nap volt, hiszen egészen sok mindent hallgattunk ma. De ez bakelites este volt. Egy 1981-es ska koncert válogatással idult a kalandozás. Specials, The Beat, Bad Manners, Madness, The Selecter, The Bodysnatchers. Hát ezek. A számok meg a Mirror in the bathroom-tól a Night boat to Cairo-ig. Szóval a legjobbak. Öreg Chrysalis lemez, tudjátok középen az a pillangós kék cimke. Szóval jó volt.
Maradtam is az élő muzsikánál csak egy-két évvel korábbra mentem, 1979-ben a karácsonyi ünnepek tájékán segélykoncerteket rendeztek Londonban Kambodzsa éhező népe javára. Úgy rémlik akkor bukott meg a Pol-Pot rezsim. Maradt utána egy félig kiirtott éhező ország. Ez nagyon jó lemez. Egy oldal Who, a Tommy dalait nyomják, aztán három szám a Pretenderstől, de nagyon-nagyon jó, Elvis Costello, Rockpile és Robert Plant (tudjátok a Zeppelin énekese). A másik korongon a Queen indít egy nagyon régi slágerével, de remek feldolgozásban: Now i'm here, aztán a Clash lazít egy kicsit az Armagideon Time-mal, ezután viszont Ian Dury valami szédületesen nyomja el a Hit me with your rhytm stick-et. Aki meghallgatja ezt a számot, annak Ian Dury azonnal a kedvence lesz. A Specials bulizik még egyet a Monkey man-nal az oldal végén. A negyedik oldal Paul McCartney-é ésd a Wings-é. Nagyon jó. Aztán valami alkalmi társulás, milyen jó nén, Rockestra klasszikus rakenrollra vált: Lucille, majd a végére a nagy Beatles-sláger jön a feldolgozásában: Let It Be. Jó kis kaland.

Kedvet is kaptam a Ian Dury-ra, elő is vettem a Laughtert (1980), nagyon jó ez a lemez.

Egy kicsit rakenrollos hangulatba is "kerültem". Nem is érdekelnek ezek a "tucat"-"sláger" cédék, van egy nagyon jó lengyel kiadású régi bakelitem a címe csak ennyi, hogy Rocn'n'Roll. Barna-narancs borítón egy bőrdzseki-test, az ádámcsutkától lefelé látszik az oldalzsebbe akasztott kézig.
Jó régi lemez, hiszitek, vagy se, a hetvenes évek végén mi még "pogóztunk" is erre a zenére. Mire? Shankin' Steavens and the Sunsets, The darts, Matchbox, Chas and Dave and Friends, Freddie "Fingers" Lee, The Pirates. Egészen tűrhetően szól. És gyönyörű fekete címke forog a közepén, ezüst betűkkel rajta, hogy Muza.

Na erre a zenére fekszek le :-). De még itt megjegyzem, hogy a Dani írt a Comets koncertről. Hát aki tud legyen ott. Szeretnék én is, de csuda tudja mi történik még addig.

apunkválasz erre | e-mail - 2004-02-24 20:20:57 (31)
Oké, de Te a "duvájdidis" Manfred Mann-re gondolsz?

Való igaz, engem sem érdekel a többi lemeze egyébként. De ez a Watch nagyon profi.
Azért olyan szólista ő, hogy semmilyen. Tehát azért ....'s Earth Band. Azért együttes ez.

Jó, hogy említetted ezt, hogy "öreges", hiszen mai zenei kalandomhoz ez nagyon jó apropó.
Nem más ez, mint egy Bryan Ferry cd 1999-ból. Tudjátok az a Bryan Ferry, aki a hetvenes években a Roxy Music-ot vitte (fél)sikerre, hiszen sosem volt egy "igazi" sztárzenekar, meg ő sem egy sztár.
Tiszta véletlen, hogy mostanában szívesen hallgatok egészen régi zenéket, ilyen Bill Evans meg Gillis és Fats Woller-féléket. Itt-ott, ahol tudok, rádióban, meg feldolgozásokat.
Hát ez azért "nyálabb" mégha "új" is, de istenbizony jó kis esti családi beszélgetés, pohár bor alá való hallgatmány. Ez az "As Time Goes By" c. Bryan Ferry cd.
Kb. a harmincas-negyvenes évek zenéje ez. A hangszerelés is meg minden. De az az egészben mégis a jó, hogy Bryan Ferry ez és nem Frank Sinatra-epigon, hanem ő. Egy igazán hitelesen előadott jó muzsika. Szóval annyira hiteles, hogy a fenének tűnik fel az, hogy kurva régi ez, hanem teléjesen jól jön ma is. Szóval rendesen megcsinált lemez.
Háát nem tudom, hogy ismeritek-e Bryan Ferryt, de mégha igen is, tekintettel arra, hogy milyen portál ez...Nem ajánlom nektek ezt a lemezt... Csak akkor, ha készen álltok Bármilyen Jó Zene befogadására.


[előzmény (30)]

© Tokyo Anal Dynamiteválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-20 16:33:48 (30)
köszi. lehet hogy félreérthetö voltam, de tudom ki az a Manfred Mann, és ez a 78-as lemez ezek szerint szóló, mivel tudtommal a Manfred Mann nevü ZENEKAR 70 után már nem igen müködött,viszont a szakállas billentyüs, Manfred Mann, 71-ben szólópályára lépett, és máig aktív. és ugye - mondanom sem kell - Manfred Mann néven adja ki a lemezeit. amelyek szerintem meglehetösen unalmasak, öregesek, ellentétben az anyazenekrral.
[előzmény (29)]

apunkválasz erre | e-mail - 2004-02-20 15:29:05 (29)
A Watch 1978-as. Nem szóló, ez egy zenekar. A Manfred Mann a billentyűs. Ezért Manfred Mann's Earth Band.
A B oldalon három remek koncertfelvétel van köztük a Bob Dylan szám, a Mighty Quinn feldolgozása teli jobbnál jobb szintetizátor-szólókkal.
[előzmény (28)]

© Tokyo Anal Dynamiteválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-20 12:13:24 (28)
te ez a manfred mann lemez, ez szóló vagy zenekar? mikori?
[előzmény (25)]

apunkválasz erre | e-mail - 2004-02-19 23:33:27 (27)
Én is így gondolom, a Patti-ért meg írigyellek :-)
[előzmény (26)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-19 23:25:36 (26)
Neil Young alap

hehe én láttam Patti Smith-t, de csak a végét még annó a szigeten
[előzmény (25)]

apunkválasz erre | e-mail - 2004-02-19 23:09:15 (25)
Az élet sem más néha, mint egy zenei kaland. Megpróbálok mindenkit untatni zenei kalandjaimmal, melyek ma történtek velem, de mégis ideírom, hátha valaki kiolvas belőle valamit.
Anyunkkal együtt jöttünk haza a munkából Szegedről, Dóri itthon van, Ati fiam Kecskeméten a főiskolán. Vettem egy palack Ostorosi Bikavért esti „feszültségoldónak”. Hárman le is ültünk épülő konyhánkban poharazgatni és megbeszélni a napunkat, közben szól szépen halkan a jó kis DENON cédéből GARY BURTON 1989-es TIMES LIKE THIS című lemeze. Nagyon jó jazz, senkit sem zavar és az esti telefonjainkat is elintézzük mellette. Aztán mivel ma jó nap volt, Anya üzletet kötött, apa fizetésemelést kapott, még egy Pinot Noir is kibontódik. És valahogy a diszkózenére is terelődik a szó, erre beteszem az AVERAGE WHITE BAND lemezét melyről a két slágert az instrumentális PICK UP THE PIECES-t és a magyar „sláger is” LET’S GO ROUND AGAIN-t jókedvvel meghallgatjuk.
A Dóri meg azt mondja, hogy a múltkor volt egy cd itt, amin az utolsó szám, valami 8 perces neki nagyon bejött. A harmadik zenei kaland ma este, egy válogatás lemezről a LYNARD SKYNARD FREEBIRD-je ez. Meg is hallgatjuk nagy átéléssel ezt a lírai remek dalt. Utána meg azt mondja nekem a Dóri, hogy apa, mért hagytál ki ezekből a zenékből, adj nekem zenéket. Erre gyorsan feltettem NEIL YOUNG MIRRORR BALL lemezéről az I AM THE OCEAN-t. Ez az a lemez, amit az „Öreg” a Pearl Jam-mel vett föl. A szám lüktet az érzelemtől, de nem érzelgős. Aztán mondta a Dóri, hogy a PURPLE-ről se feledkezzek el. Jó, a nagy „négyesfogat”, DEEP PURPLE, LED ZEPPELIN, URIAH HEEP, BLACK SABBATH cédéit is odapakolom neki, hogy vigye föl a szobájába magával. Nélkülük tán nem is lenne rock-zene. Aztán teszek oda BOB DYLAN cédéket, NEIL YOUNG-ot és egy DOORS válogatást is. Ja és egy fasza kis NAZARETH koncertet is. Vigye föl ezeket a cédéket egyelőre, aztán jöhet a többi fasza zene is.
Elkezdett csetelni a csaj, Anyunk felment az emeletre, én meg ahogy megígértem Dórinak feltettem egy bakelitet a YOU ARE LIKE A HURRICANE-t NEIL YOUNG WELD koncertlemezéről. Aztán apropóként elővettem a MISSION 1987-es lemezét, melyen ennek a dalnak nagyszerű „new wave”-es feldolgozása hallható két tételben.
A boroktól és ettől a zenei „alapozástól” felindulva elővettem a világ egyik legjobban sikerült rock-lemezét, ahol a szintetizátor igazán megmutatja, hogy milyen fasza is tud lenni (asszem a Rhodes) a MANFRED MANN’S EARTH BAND WATCH című bakelitjét, amit nagy élvezettel hallgattam végig. Ezután megpróbáltam meggyőzni a Dórit, hogy a TALKING HEADS milyen jó volt a hetvenes években és fel is tettem a dupla koncertjüket, de csak az első lemezig jutottunk, amikor a BLACK SABBATH VOL.4-esére váltottunk. Ez már jobban tetszett neki. Nekem nem, mert én a TALKING HEADS-et is nagyon szeretem, de tulajdonképpen örültem, hogy a Dórinak a VOL. 4 így bejött. Közben Ati is hazajött, de túl fáradt volt hozzánk, fölment ő is a szobájába.
Jó nap volt ez a mai, teli zenei kalanddal. Most a Dóri fellép a Punkportálra, hogy kri mért nem tudott írni, ezt megkeresni én meg gondolom utána bepötyögöm ezt, amit most csak így papírra összehordtam. Ja, közben most együtt hallgatjuk PATTI SMITH RADIO ETHIOPIA-ját – kurva jó. Sohasem bocsátom meg magamnak, hogy 70-es évekbeli imádottam magyarországi koncertjeiről lemaradtam. Mert ez a lemez és a HORSES meg az EASTER a világ legjobb lemezei közé tartoznak.
A zenei kaland élménye azért nem csak koncerten, hanem itthon, a lemezjátszó mellett is megvan, amikor valakivel együtt hallgatjuk, együtt lúdbőrözik a hátunk egy-egy jó zenére.
Szerintem az enyém jobban az AIN’T IT STRANGE-re. J

apunkválasz erre | e-mail - 2004-02-19 23:08:53 (24)
Beszélj "virágnyelven". Hátha sokakat érdekel (engem például igen). Igazi zenei kalandokról számolhatnál be.
[előzmény (23)]

© robitválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-16 09:03:14 (23)
én sokat tudnék mesélni arról, hogy milyen dumák mennek a keverőpultnál a vörös yuk-ban, de nem teszem, mert akkor egy két arc haragudna ránk :-D

apunkválasz erre | e-mail - 2004-02-14 23:44:39 (22)
Beszéljünk róla, szívesen olvasnék, ha írnál....
[előzmény (20)]

apunkválasz erre | e-mail - 2004-02-14 23:43:04 (21)
Régimódi vagyok. És sokat is írok, amit alig-alig olvas el valaki, hisz a neten ez nem jó. A nagy tömör betűtömeg. De ez a rovat arra szolgál, hogy itt írhassunk többet a zenei kalandokról.
Ma este egy kis társaság jött össze nálunk, és míg a hölgyek jó bort mi férfiak söröket nyakalgattunk és közben jó zenéket hallgattunk, az egyik barátom azt mondta: Te, emlékszel a Demjén első szólólemezére, arra a zöldborítósra? Én nem szeretem a Demjén Ferenc századvégi sláger-közönséges zenéjét, de természetesen ez a lemez alap és le is kaptam a bakelitet a polcról, amit már vagy 15 éve nem hallgattam. Hát így együtt a barátaimmal és a hölgyekkel meghallgatni igazi zenei kaland volt. És olyan már-már elfelejtett értékeket csillogtatott meg ez a lemez, amilyet bizony az utóbbi évtizedekben nemigen lehetett hallani szólistáktól. Műfajidegen hozzátok, mégis azért írok egy-két mondatot, mert a magyar rock-történelem elfelejtett és méltatlanul elhallgatott lemeze ez. Amit tudtok: az elindulavonat ezen van. Na de az is egészen másképp, mint ahogyan mostanság nyomták. Ez a lemez akkor született, amikor az egyetlen, Magyarországon fúziós zenével próbálkozó, a legeslegkiválóbb muzsikusokból álló zenekar feloszlani kényszerült. Szóval nem ment a Bergendyéknek. A Demjén kiadta ezt a lemezt, aztán irány a V-Moto Rock. De nézzük csak ezt a Fújom a dalt. Ez a címe, tíz szám. A szerző Demjén, kivéve a Pressert (elindulavonat) és az ex-Skorpió Papp Gyulát és egy szám erejéig Tóth János Rudolfot (mostanában a Hobó gitárosa). Ez a tíz szám, tíz igazgyöngy. Nem tudok stílust mondani, rock, funky jazz, szóval minden , ami jó a hetvenes években (rendben van punk nem), a zenészek meg az ország legkiválóbbjai, a Tátraitól a Baboson keresztül a vokalistákig (Zorán és Zalatnay pl.). És mindezt nagyon jól. Manapság is készülnek ilyen „szuperlemezek”, de ezek teljesen közönséges „tucatzenék”. Hát ez akkoriban nem így volt. Szóval nem semmi volt a közreműködők ilyen színvonalas „tömege” sem, olyan 20-30 zenész a Fővárosi Operettszínház Vonószenekarán kívül. Úgyhogy egy igazi szuperprodukció lenne most ez a lemez. Akkoriban meg a Demjénnek egy csendes váltása volt a Bergendy és a V-Moto Rock között. No ezt a csendes váltást hazudtolja meg az a 10 remekmű, ami a lemezen található. Dalok a falusi nyárról, a szerelemről, az emberi kapcsolatokról, az álomról és az ébrenlétről, a világról….teljesen általános dolgokról, de olyan jól, sallang és giccsmentesen megfogalmazva, hogy jó hallgatni. A zenét meg kiváltképp, a rengeteg ütőssel, fúvóssal, gitárral. Egyszerűen a Blood, Sweat and Tears, talán a Chicago jutna az eszembe, ha ez nem lenne sokkalta jobb. Ő csak fújja a dalt. Nagyon nehéz kedvenceket választani, de a Falusi nyár alatt megfelelő bormennyiség elfogyasztása után és elegendő szentimentális töltéssel az agyamban legszívesebben elmorzsolnék egy könnycseppet, de erre nem került sor, csak, mint alternatívát említem meg e giccses tevékenységet. Az utolsó szám, a rockos Sohase félj pedig hasonló lúdbőröztető érzelmeket kavar a zeneértő hallgatóban. De nem kívánom itt kielemezni a dalokat, csupán, mint zenei kalandot írom ide, ha módotokban áll, és van egy kis affinitásotok nem csak a punk, hanem mondjuk más jó zene meghallgatására is és valahol hozzájuttok e hallgatmányhoz, hát szánjatok rá néhány napot és jópárszor hallgassátok meg. Nem érdemes „végigszaladni” rajta, nagy mű ez, az embernek magáévá kell tenni, hogy élményt jelentsen. Sajna mindenki, úgy tudom a kritika is elfelejtette ezt a lemezt… nekünk ma egy zenei kaland erejéig eszünkbe jutott.

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-13 20:26:12 (20)
ez nagyon ott van...
ezek a ruszkik tudnak... van egy SEMFIRA nevű énekesnőjük, aki iszonyat népszerű, de a vicc az, hogy amit csinál, az igényes és zseniális.

és akkor még nem is beszéltünk a N.O.M. nevezetű csapatról.
[előzmény (19)]

apunkválasz erre | e-mail - 2004-02-13 18:55:15 (19)
De a zene mégsem az. Orosz rock ez...
[előzmény (18)]

© Han$válasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-13 14:45:14 (18)
Ezek a tagok inkább rockabillyisnek tünnek:)
[előzmény (17)]

apunkválasz erre | e-mail - 2004-02-12 20:41:44 (17)
Najó, megpróbálom:
http://mmedia.ozon.ru/multimedia/audio_cd_covers/1000051833.jpg



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 > Következő >> Végére