Punk Portál >> Fórum >> Zenekarok >> Fegyelmező Részleg
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Streetpunk - Székesfehérvár

Elejére << Előző < ... 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 ... > Következő >> Végére

© renman nerdválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-27 20:12:15 (1381)
én egész eddig azt hittem, hogy ez a kultúra pont nem erről szól. ezek szerint tévedtem. amit kötelező jelleggel befizettünk egy feneketlen zsákba, azt visszakunyeráljuk. ez aztán igen kemény dolog. nem akarok én jópofizni.

Az underground egy angol nyelvű kifejezés, szó szerinti magyar fordítása: „a földfelszín alatti”. A kifejezést gyakran használják „az általánosan vagy hivatalosan elfogadottól eltérő, kevesek által ismert” dolgok jelzőjeként, főleg az egyes művészeti ágakban. Ilyen értelemben létezik például underground zenekar, underground szerző, underground színház, underground mozifilm, underground filmrendező.

Az underground ellentéte a mainstream, szinonimája a szubkultúra.

A mainstream angol nyelvű szakkifejezés, szó szerinti magyar fordítása: „főáramlat” vagy „fősodrás”. Valamely tudományos vagy művészeti terület különböző irányzatai közül annak megjelölésére használatos, mely az adott terület célközönségének, valamint szakértőinek többsége által elfogadott és támogatott. Minden területnek és minden kornak, korszaknak megvannak a maguk uralkodó, azaz mainstream irányzatai, melyek természetüknél fogva háttérbe szorítják az alternatív, azaz underground irányzatokat.

forrás: wikipedia tehát tetszés szerint szerkeszthető, javaslom kerüljön bele, hogy az undergroundot is támogatják.

mert én ezt úgy értelmezem, hogy valami addig underground, amig nem szorul külső segítségre.

szerveztünk koncerteket, senkitől nem kértünk pénzt. szervezünk ezután is, ezután se kérünk. vannak akik szerveztek és szerveznek koncertet és ők se kérnek pénzt senkitől, bár tudták, hogy az az utolsó fillérjük, és nehéz lesz a hétfő...

ismét csak úgy tervezem, hogy ez volt az utolsó irományom, mert eléggé parttalan a vita, én nem tudom elmagyarázni (vagy nem akarjátok megérteni) hogy mit akarok kihozni a dologból, ti meg nem tudtok meggyőzni, hogy jól vannak így a dolgok.
további szép estét.
[előzmény (1380)]

© Podravkaválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-27 19:46:01 (1380)
En ertem a sracot, es sok sikert neki! Le a kalappal!
Az allam meg bassza meg, hogy csak ennyivel tamogatja a szajba baszott kulturat, es mi csak keveset nyerhetunk belole!
Az emlitett kereskedelmi organumok, ha nem is (en nem tudok rola), de ujsagok igen, es kereskedelmi kiadok mar leteznek. A kiadok lemezkiadasanak egyik jelentos tetele a promocio (szorolap, fizetett hirdetes ujsagokban, nagyok eseteben radios megjelenes, es van ahol leadjak a klippedet, amiert szinten fizetsz). Erted, kiado, beleteszel penzt, szeretnel visszakapni penzt, el szeretned adni a cuccod, reklamozni kell a cuccod, a mediaban meg kell jellened stb. A Neten talalsz rengeteg cikket errol...baszhatod, mar is kereskedelmi tevekenyseget folytatsz, szamlaznod kell, adoznod...stb
Tudnek ezer egy peldat irni, de Te fafeju vagy, nem irigy.
Most meg probalsz jopofozni, azutan, hogy egy mondattal kezdted:
"Allami penzen jatszani undergound?"
Ezek utan nem pacsiznek itt senkivel...meg akartad mondani a frankot, nem ment.
Ja, zarass kepp, nezd meg a harom utolso fizetesi papirod mennyit fizettel be az allambacsinak. Megvan, szep osszeg nem? Na, most ezek utan, ha azt mondjak adnak penzt a koncertemre, nem fogadom el, es nem arra baszom el az allampenzet, amire en szeretnem? Tudod onkormanyzatok, allami intezmenyek mekkora penzeket szornak el ordito faszsagokra, mert sokszor nincs epkezlab otlet a videken, nincsenek civil kezdemenyezesek...Szombathelyen legalabb van valaki, aki kihasznalja ezt a forrast, es nem az Anima Sound Sytem hasznalja fel ezt is, hehe
[előzmény (1367)]

© Mr. M. Gravemanválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-27 17:00:31 (1379)
Alapvetően tátott szájjal állok a dolgok elött...
Basszus ha mondjuk egy ifjúsági egyesület hív játszani, az alap, hogy elfogadjuk a meghívást. Namármost...ezek is álltalában pályázatok útján szereznek lóvét....azis honnan jön?ÁÁÁÁÁÁ...kár erről beszélni...inkább azzal kéne foglalkozni, hogy, hogyan építsük a kultúrát.... A fegyelmező legalább tesz valamit...

© renman nerdválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-27 16:23:04 (1378)
gecire nem vagyok irigy, mivel nincs miért (ez most furcsán hangzik, ebből nem azt akarom kihozni, amire első olvasatra gondol az ember). ellenben örülök, hogy van egy ilyen aktív zenekar az országban, aki tényleg sok helyen fellép, sok ember előtt.
sose volt semmi bajom veletek, tetszett amit csináltatok, csak ez az egész nekem úgy jött le (figyelem, erősen túlzó szavak jönnek!) mintha eladtátok volna a lelketek. (még egyszer mondom, erősen túlzó voltam és itt szögezném le, hogy nem neveztem sátánistának a zenekart, mert a végén még valaki ezt is kihozza belőle). de ha azt mondjátok, hogy minden olyan hely, ahol normális körülmények között lehet bulit csinálni (elég hely, pult, szomszéd nélkül) állami igazgatás alá esik, vagy jobban jár az ember ha az államtól kér segítséget mint a kapzsi kocsmatulajoktól, akkor mélységesen le vagyok súlytva.
mégegyszer: nincs bajom se tillával, se a zenekarral, se senkivel innen, csak ezt az egész szituációt nem tudtam mire vélni. de most már tényleg nem kívánok foglalkozni a dologgal, csak ez az irigységes dolog kicsit felbosszantott, ugyanis ez nem igaz.

csók!
[előzmény (1370)]

© Mr. M. Gravemanválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-27 15:13:10 (1377)
nálunk a ser az igazi energia ital:D (néha még sugarakat is produkálok tőle...) Ja meg a pálesz...OI!
[előzmény (1376)]

© kocosválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-27 11:18:33 (1376)
A szeszelés utáni vágy nálam általában legyőzi az irigységet, tegnap este is legyőzte, úgyhogy most energia italokkal tartom magam életben.

Jelzem, a Teszkóban vettem 99Ft-ért!!! Nincs mentség, nap, mint nap feladom az elveket...

© bimbiiiválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-27 11:00:13 (1375)
én mer meg ittam a reggel felesemet ...aszem szépen indul a napom!:)

© válasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-27 09:00:25 (1374)
baszki Sanyec, és tudod miért felejtettem el ezt így kora reggel MERT FULL MÁSNAPOS VAGYOK:))))))
[előzmény (1373)]

© Sanyecválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-27 08:46:34 (1373)
nem igaz papi!van még egy emberi tulajdonság ami minden emberben ott rejlik!a szeszes ital utáni vágy!! :)

© bimbiiiválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-27 07:56:31 (1372)
Lackó teljesen igazad van!!!!!

© bimbiiiválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-27 07:48:14 (1371)
azta kurva mennyit irtatok...:)

© válasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-27 07:20:59 (1370)
nem értem nem értem és még 1x nem értem.
Az a bajod, hogy koncertezünk és a költségeinket megtéritik?
igazad van! lehet úgy is csinálni, hogy nem kérünk pénzt és akkor szerinted meddig jutott volna a zenekar? tudtunk volna 3 lemezt kiadni? amiket nem mellesleg teljesen ingyen letölthetsz? tudnánk szerinted menni koncertezni az ország egész területén? és szerinted egy zenekarnak a ténykedése ott kimerül, hogy elmegy a free fesztre( ami egyébként részben támogatásokból jön létre)? És szerinted próbálni nem kell hetene 1x 2x? próbatermet nem kell bérelni? húrokat dobőröket kábeleket hangszereket mikrofonokat hangfalakat nem kell venni? és azokat karban tartani? az autó amivel elmegyünk szombathelyre (oda vissza.400 Km)rá egy hétre Budapest(oda vissza 160 Km) az mivel megy?
elszomorít az, hogy az ember szívét lelkét bele téve azon tevékenykedik szinte az év minden napján, hogy Neked és másoknak örömet szerezzen egy két koncerttel, lemezzel, és mellette azon kell aggódnia hogy mikor találják be hogy kitől honnan mikor miért mennyi pénzt,vagy támogatást kapott az államtól vagy bárkitől...és sokan sportot űznek belőle hogy vélt és valós okok miatt tönkretegyenek egy két zenakar ténykedését, mert nem felel meg a kívánalmaknak...
Nekem is tanulságos volt ez a "kis" beszélgetés, úgyanis ismét szembesülnöm kellett a szomorú ténnyel, hogy az IRIGYSÉG az nem kerülel semmilyen ember csoportot...az egyetlen emberi tuljdonság ami MINDENKIBEN benne van:(
Sajnálom
[előzmény (1367)]

© nikoválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-27 01:31:19 (1369)
ha jól értelmezem az a baj, hogy szegény koncertszervező kapott vmi minimális állami támogatást (valszeg filléreket) és ezért piszkálják, remélem nem veszi el a kedvét a koncert szervezéstől.sőt remélem legközelebb még több pénzt kap és még jobb bulit hozz össze.az emberek nagy része dolgozik, havonta belők minimum 40 ropit az államnak nevezett feneketlen kutba, és igenis megérdemli h néha lásson is belőle vissza vmit.

© dinidaneeeválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-27 00:38:31 (1368)
itt még csúnya zsicizés lesz. csúnya zsicik

© renman nerdválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-27 00:32:01 (1367)
és az, hogy Oroszországban megannyi koncert van mindenféle támogatás nélkül? a németországi példa alapján akkor vagy az egész ország "punk" vagy akármi, vagy senki, de inkább az utolsóra tippelnék. kíváncsian várom, hogy mikor lesz külön ennek a műfajnak kereskedelmi rádiója, vagy esetleg tv csatornája, ahol mehetnek a producerek által finanszírozott klipek, mert igazából innen az már csak egy lépés, ha mindenki normálisnak tartja azt, hogy el lehet fogadni bárkitől pénzt, csak hogy dallamos, ó-ó vokálos, híresneves zenekarokat lásson élőben az ember. Persze a zenekaroknak ez biztos jó, hogy nem kell a kocsiban aludniuk, nem éheznek 2 hétig, valamint talán még haza is jutnak valahogy.
Lényegében most ezt akkor úgy kell felfognom, hogy ez egy új formája a rendszerellenességnek, hogy az ő pénzét elvesszük és jót mulatunk rajt?
mert ha igen, akkor én vagyok a hülye. meg ahogy látom, mindenféleképp.
és elnézést a most már OFF-á fajult dologér, nem kívánok többet a dologgal foglalkozni, ellenben nagyon tanulságos volt számomra...

javaslom, hogy a következő nyugdíjas rendőrnapon is léptessetek fel pár zenekart, hiszen biztos kapnak kaját meg egy kis pénzt is. vagy esetleg szóljon valaki és a legközelebbi nógrádsápi bulira is eljuthat pár ember, persze csak ha rendesek lesznek a körülmények.

OVER!
[előzmény (1366)]

© Podravkaválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-26 23:21:04 (1366)
Renman Nerd!

Tudod, hogy van az, hogy Nemetorszagban megannyi klub (Jugend Zentrum) mukodik, folyton teli programokkal (punk/hardcore/metal/rock/soul/funk/hip-hop, politikia mesemusorok stb.)? Segitek, az allam felugyeli es tamogatja. Tamogatja az utolso anarcho-szindikalista zenekart is, a legugyetlenebb 'ploited utanzat punk bandat, es a torok bevandorlok hip-hop bandajat is. De rakeresel, megnezed, es latod a fullos programokat, a linkek kozott meg a fenntarto onkormanyzatot is.
Ezekben a klubkban a vilag minden reszerol megfordulnak mosdatlan brazil crust bandak, junkie angol anarcho zenekarok, es sved rock bandak is (akik allami tamogatasbol vettek elso felszerelesuket). Mindezkozben kajat, szallast kapnak, es ha jo nap jarnak arra, eleg remek kis penzt is.
Ez Nemetorszag, gondolom latod a szinterek kozotti kulonbseget. Pedig ne hidd, hogy nincsenek gondok, nincsenek frakciok, de van eleg, es kurva viccesek.
Melleseleg Tilla, egykori zenekaraval is ilyen klubokban jatszott, karoltve a Boilerrel.
Szumma szummarum: nalunk fejlettebb teruleteken ugyesen kihasznaljak az allam adta lehetosegeket, es elnek vele. Tilla tuzkozelben van, es probal ott tenykedni, amiben mozog/el, egy igazi geci, nem is ott a helye...

Kicsit probalj kiszakadni a szurke vilagodbol...

En ugy 7-8 eve, onkormanyzati penzbol szerveztem ilyen-olyan koncerteket...300-as beugro, atlag 150 ember...punk koncerten voltak 300-an is...abban az idoben, amikor ment a Nemart Klub, a Simon's, es talan mar kezdett a Voros Yuk is....egy ember nem jott oda, hogy no, mar ez milyen.
Es, ilyen majus 1-jei hepajon sem kerdezte senki, hogy miert ingyen nezheti meg a Csok es Konnyt, 17-et (hehe, Tilla masik bandaja), Koklert, vagy nezhette volan meg a PASO-t, ha nem mossa el az eso...

Bazz, ti nem vagtok normalisak, faszomba nem kottok meg bele...ahelyett, hogy magatokkal foglalkoznatok. Az ir utan a magyar punk szinter a masik legszanalmasabb...Oi!
[előzmény (1365)]

© renman nerdválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-26 22:12:32 (1365)
kedves tilla!

voltam pár olyan koncerten, amik művelődési házakba lettek leszervezve, több külföldi zenekarral, 8-10 bandával összesen, nem a pankkk keretein belül. nem tudom nálatok hogy megy ez a dolog, de hálisten nálunk nincsenek rock-klubok, csak olyan helyek, ahol nem kérnek pénzt a termért, de ezeken a helyeken egy kis szerencsével az ember túl is éli a bulit megfulladás nélkül. azt tudom, hogy a fővárosban eléggé elharapództak a dolgok, de akkor ezek szerint már vidéken is pénzt látnak a klub tulajdonosok a koncertekben, ami meg kell mondjam, elszomorító.
még egyszer leszögezném, ha eddig nem tudtam volna magam normálisan kifejezni (mert ez bizony előfordul), hogy egyszer sem fordult meg a fejemben, hogy ebből a pénzből bárki is szakítana bármennyit, mert bár nem ismerlek, feltételezem, hogy ha ilyen koncertet szervezel, nem azért csinálod. (kedves niko, Lackón kívül senki nem mondott olyasmit, hogy nyerészkedő zenekar, fentebb leírtam, hogy a rák se mondott/gondolt ilyenekre). sajnálom, hogy a sok rossz közül a legjobb megoldás az, amiről pont, hogy nem kéne szólnia ennek az egésznek. gondolok itt olyanra, mint pl a FreeFest, ami a "színtér" (blööee, hányok ettől a szótól) bulija és saját magának hozza össze (mármint az a pár ember, aki keményen megdolgozik azért, hogy sok mindenki jól érezhesse magát, aztán amikor hazafele a következő bulira kalapolnak, jól le se szarják őket.) Illetve tudok olyan ("ismert") zenekarokat is, akik hasonló dolgok miatt kényszerültek a buli lemondására.

szumma szummárum: kár, hogy az állam nélkül ezek szerint egyre nehezebb bulit szervezni, kár hogy a fegyelmező annak játszik, aki kifizeti őket "de elmegyünk kileszünk fizetve és hogy azt milyen forrásból megmondom nem fogom rajtuk számon kérni. ", kár hogy mindenki félreírti, hogy miért is írtam ide ilyen dolgokat, és kár, hogy ismét írnom kellett, pedig lenne dolgom épp elég.
[előzmény (1363)]

© buda_válasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-26 13:36:22 (1364)
azért ide küldte el (szerintem), mert sokat jelent neki a zenekar, és ez valamennyire szúrta ez a szemét.
[előzmény (1363)]

© tillaaválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-26 13:32:17 (1363)
kedves renman nerd!

tilla vagyok az általad kifogásolt koncert egyik szervezője. szerintem ha te már sok koncert szervezésén túl lennél nem írnál be ilyeneket. a szombathelyi koncert egy művelődési központban lesz ("állami intézmény") amelynek így lehetősége van pankkk támogatásra. gondoltuk ez esetben(mint a plakáton is láthatod) lehetőségünk lesz dupla annyi zenekar és külföldi banda meghívására is. kibérelhettünk volna jópénzért egy rock-klubot ( az állam engedélyezi) is vagy a belépők X százalékát odaadhattuk volna a tulajnak (a kapzsi klubtulaj mivel is jobb mint az állam??) de inkább amellett döntöttünk hogy még jópár bandát lekötünk a kölyköknek, aminek szerintem rajtad kívül mindenki más örül.
és ne aggódj egy forintot sem fogunk ezzel keresni de legalább a bandák biztosan megkapják a kis pénzüket.
amúgy a fiúk tényleg nem tudtak róla, hogy ez egy pankkk buli lesz, mert fel sem merült bennünk, hogy ezt valaki kifogásolja majd.
ja és az említett házban már a magyar punk bandák 90% a és rohadt sok külföldi banda is megfordult, szóval ha korrekt akarsz lenni hozzászólásodat mindegyikük fórumára küldd el!

tilla

© nikoválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-25 00:25:22 (1362)
haha fegyelmező, mint nyerészkedő zenekar
egyébként is nincs jobb dolog mint az állam bácsi pénzén berúgni,szval a kapott pénzt tessék szépen elinni!(,,hogy ne adjatok okot az imperialista provókációnak")

© editválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-24 18:54:48 (1361)
És ha valaki koncert előtt tarhál és adok neki pénzt a multicégnél megkeresett fizetésemből, ő meg elfogadja, az most gáz, vagy nem? Csak mert akkor nem adok egy kéregető tarajosnak sem, nehogy szégyenbe hozzam.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-24 18:53:09 (1360)
hát csak annyit tudok mondani, hogy máskor majd jobban odafigyelünk...:)
[előzmény (1359)]

© renman nerdválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-24 16:52:25 (1359)
egyszer sem írtam le ezeket a szavakat és szerintem még utalásokat se tettem rá.
az előző lemezeket meg megvettem, nem is háborogtam, mindenféle rossz szájíz nélkül támogattalak benneteket, sőőőőt még koncerteken is voltam. ott se ingyen, ez is természetes módon, senki se pisál benzint. de ha elkerülhető egy dolog (pl állam által támogatott koncert)?.... persze gondolom ti sem akartok segget csinálni a szátokból, hogy beígéritek aztán lemondjátok, de szerintem ha valaki, akkor ti megtehetitek, hogy válogattok a koncertek között.
szándékosan próbáltam nem szítani tovább a tüzet, beletörődtem a dologba, ez van. a viszont hallásra.
[előzmény (1355)]

© Matthewválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-24 16:32:58 (1358)
Nem értem, mi ez a felháborodás, hiszen még a lemezen is megénekelték, hogy itt van a PANKKK, underground.

© Night_Of_Fireválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-24 13:59:43 (1357)
Less Than Jake - Johnny Quest Thinks We're Sellouts

Well I really don't know
If it matters at all so,
But we try to keep our prices low
For records and our shows
But is that enough,
Or is it that we're not punk enough,
Or it that you think ska just sucks,
But Johhny Quest, he thinks we're what?
Johnny Quest thinks we're sellouts

(a ska-s részt most értelemszerűen figyelmen kívül...)
[előzmény (1355)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-24 13:57:55 (1356)
a dec 6.-i szombathelyiről van szó ha jól sejtem (megnéztem a plakátokat) :))))))
[előzmény (1353)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-24 13:55:57 (1355)
hát sajnálom hogy most akkor mi is belettünk állítva gonosz kapitalista nyerészkedő zenekarnak, bár nem értem miért...mert még a lemezünk is ingyen letölthető...persze adhatnánk pénzért is, de nem...persze ettől valóban nem leszünk undergroundok...
[előzmény (1354)]

© renman nerdválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-24 13:34:06 (1354)
mindent értek. persze respekt a fehérvári bulikért. sajna írtál egy olyan mondatot, amitől féltem, hogy elhangzik.
mindenesetre nem akartam én kötekedni, meg hasonlók, nem olyan családból származom.
a kibiceknek meg leszögezném, hogy egy árva szóval se mondtam, hogy én bármekkora underground lennék. csak ha már ez a lemez címe....
[előzmény (1352)]

© Z11válasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-24 12:56:37 (1353)
Ez melyik buli egyébként ami?
[előzmény (1352)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-24 12:34:33 (1352)
értelek, és tényleg ha hiszed ha nem, foggalmam/unk sem volt hogy ez most ki által mi által támogatott rendezvény, mert bevallom ezeknek a dolgoknak külön nem szoktam/szoktunk utánajárni.(erre se időnk,se energiánk) Felhívtak, megkérdezték hog y ráérünk-e, és menniyért, mi válaszoltunk és kész. elfogadták megyünk. és mondhatnám hogy nem is tudtunk róla(ami igaz) de nyilván ez semmi t nem jelent, de elmegyünk kileszünk fizetve és hogy azt milyen forrásból megmondom nem fogom rajtuk számon kérni.
Egyébként véleméynem szerint ha ennyire szigorúan betartana mindenki minden "bojkottot" akkor valószínű nem is lenne egy darab koncert sem. mert tuti biztos, hogy minden szórakozó helyről lehet találni valamit a múltjából jelenéből, a koncertszervezők meg szintén emberek és amellett hogy néha követnek el hibákat, nem is tetszhetnek minden egyes embernek az országban. de ha más nem akkor valakinek biztos van Nike cucca, valaki evett a Mekiben és tankolt egy Shell kúton... szóval értem én hogy persze ez egy olyan dolog ami úgy fokozottan szem elött van, de ha mi szervezünk koncertet szfváron akkor nem kérünk Gyurcsánytól se Orbántól állami pénzt, hívják azt pankkk-nak szocpol-nak, vagy épp IMF hitelnek. ha ez számít persze valamit...
üdv
[előzmény (1350)]



Elejére << Előző < ... 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 ... > Következő >> Végére