Punk Portál >> Fórum >> Zenekarok >> Fegyelmező Részleg
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Streetpunk - Székesfehérvár

Elejére << Előző < ... 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 ... > Következő >> Végére

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-30 08:18:17 (1441)
Hat az autonom jugendzentrum akkor csak a neveben volt autonom, ugyanis amikor megkoszontem a Bolt Thrower polos szervezo csavonak a kajat, piat, stb. akkor csak annyit mondott, hogy "Nincs mit, a varos fizeti!" es mosolygott.
[előzmény (1425)]

© Cumiválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-30 00:37:23 (1440)
Szerintem az a baj, hogy mindenki kurvára komolyan veszi magát :)

© Mixikeválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-29 22:12:28 (1439)
harminckettő! :) egyébként csak azt próbáltam kifejezni, hogy mélységesen egyetértek edit írományával.
[előzmény (1438)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-29 21:51:48 (1438)
Mennyi?
[előzmény (1436)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-29 21:49:35 (1437)
Ferike!

Kurva sok hülyeséget összehordtál most, úgyhogy felesleges lenne erre bármit is érdemben reagálni. Azért előtte esetleg érdemes lett volna elolvasni a leírtakat, az FR-t nem baszogatja senki, nyilván nem is tudtak az egészről, a koncertszervező meg úgy oldja meg ahogy akarja, a saját döntése. Csak ne az legyen már a hülye akit lehurrognak aki nem akarja igénybe venni az állam segítségét. Úgy látszik ez magas volt.

Én pontosan annyira vagyok ma is "szánalmas idealista" mint amennyire akkor voltam mikor még tartottuk a kapcsolatot, és ugyanezt gondolom Zsoleszkáról és a többiekről is. Szerintem nem a mi hozzáállásunk változott meg.

"a punkok meggyuloltetik magukat a viselkedesukkel es az ideologiai faszsagaikkal ujra, ez tortent mar a 80as evekben is oi kor trottel tema"

Ez azért zseniális. Csúnya, rossz Trottel megbántotta az amúgy derék, ártatlan és nyilván büszke Oi-Kor-t. (Szerinted akkoriban az Oi-Kor-ék lettek volna "azok az arcok akik jol allnak a dolgokhoz teszik a dolgukat"? Na, ne már!)

Na megyek is, visszamenekülök a jurtámba a könyveim mögé, ott legalább nyugodtan álmodozhatok az ősközösségről!
[előzmény (1433)]

© Mixikeválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-29 21:38:46 (1436)
ennyi!

én meg már megőrülök olyan rég nem jutottam el Fegyelmező koncertre, úgyhogy ezen a punkkarácsonyos bulin ha Vörös Yuk ha nem Vörös Yuk, ha pankk ha nem pankkk én ottleszek az biztos! nekem is kb ez az egyetlen magyar punk zenekar amit még mindig ugyanúgy imádok mint amikor elkezdtem hallgatni, a koncertjeiken mindig megőrülök és tényleg próbálnak aktívan sok helyen fellépni, sokat hozzátenni a színtér (fúj de rühellem ezt a szór) dolgaihoz, és a huligán-dolog is hiteles tőlük. :) szarjátok le ki hőbörög ilyen hülyeségeken, én örülnék ha el tudnék menni erre a bulira, Szombathely is a szívem csücske, de mivel előtte 2 napig jó kis családi disznóvágáson leszek, szinte tuti dolgozom aznap. :( na de majd karácsony előtt találkozunk! ;)
[előzmény (1432)]

© Alphawarriorválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-29 21:37:25 (1435)
Csupán két észrevétel:

1. Nekem pl. az is elég nagy büszkeség, ha nem állami pénzen kell hogy leszervezzek egy államellenes /brutálisan hangzik, de mi az underground, ha nem államellenes?/ koncertet.

2. Nem értem, hogy miért kell ráerőltetni a másikra az általad-általatok igazságnak vett dolgokat. Mi az, hogy abban van az igazság, meg jövő?

Szerintem meg az az igazság, hogy a sok antifasizmust görcsösen hirdető magyar punk meg hamis Oi! zenekaroknak fel kellene oszlaniuk a gecibe....Resistance koncertek Baján, meg ilyenek...Lépjenek fel ezek a bandák Hódmezővásárhelyen vagy Tótkomlóson...A jövő pedig szerintem abban van, hogy az mp3 lejátszódban sosem csalódsz, ha meg van pénzed, akkor félévente valami nagyvolumenű koncertre elmész valami millión felüli városba /faszább kiskoncertek kilőve a máv-transzfer árai miatt/, illetve néha szervezel egy nullszaldós bulit hogy összejöjjön a haverság meg összeverni egymást mint a szart valami cover számon.

Szerintem meg ebben van az igazság, meg a jövő.
[előzmény (1433)]

© nikoválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-29 21:27:53 (1434)
továbbra is azt mondom hajrá a koncert szervezőnek!
sajnos nem tudok elmenni erre a bulra,de ha mennék meghívnám egy sörre nehogy elmenjen a kedve a koncertszervezéstől!

© Skinbombválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-29 21:00:56 (1433)
:)makkur,
a foglalt hazakrol a velemenyem a sajnos ott jartak alapjan tapasztalatokbol meritem edesem, igaz nekem nem volt szerencsem nemet kultur punk centrumokhoz, amit a pizza sutesbol tartanak fent ( de vajon honnan vettek a kemencet hozza es az alapanyagot, biztos napsugarzassal sutik a sarbol dagasztot tesztat, amit levegovel izesitenek )mint valoszinu neked, nekem csak ecceru szakadek latin punk autonom anarchistakhoz, es ahoz, hogy egyik reggel arra keljek, hogy heroin tuladagolasban elhunyt egy baratom, akirol annyit tudtam, hogy de jo fej, szoval annyira se tisztelt meg, hogy elmondja ezt a fajta hobbijat es a haverjairol kesobb a rendorsegtol tudtam meg, hogy mind drogot arul peldaul, na mar most draga eletem, mivel szoktam munkambol kifolyolag halottakat osszeszedni, jartam par ugy nevezett autonom foglalt hazas helyeken drog tul adagolt arcokert...lehet csak a negativ tapasztalat beszel belolem...es mint mondottam vannak barataim, akik eppeg most lettek kibaszva foglalthazbol, rendes dolgozo emberek, de nagyon is csodalkoztam rajtuk ,hogy ezt az elet format elik, o dolguk, ahogy nekem meg ez a velemenyem, nekik a foglalthaz...nekem a futot lakas, a teli huto a vasalt ing a martensem es a frissen borotvalt arc, nekik a fonot haj, es a sakal zene...
koncertszervezesrol meg annyit, hogy igaz csak 4-5t szerveztem, de az legalabb ugy gondolom oda baszott, megha csak helyi szinten is...amugy meg ki a faszomat erdekel...
es hadd mondjak el egy velemenyt es ezt komolyan is gondolom, ha tetszik ha nem akarmi is lesz a reakcioja itt par szanalmas idealistanak
a punkok meggyuloltetik magukat a viselkedesukkel es az ideologiai faszsagaikkal ujra, ez tortent mar a 80as evekben is oi kor trottel tema, a tobbi azota tortenelem, szoval ahogy eszre veszem ez tortenik most is, azok az arcok akik jol allnak a dolgokhoz teszik a dolgukat le vannak hurrogva nezve huzva stb, kozben meg ilyen jurta lako oskozosseg imado hu de sok konyvet elolvastam autonom hulye gyerek osztjak le a lapokat...
akkor folytatom tovabb butan pl. ezert jarok skinhead koncertekre itt, es csakis egy helyre kelet londonba nem a koszos crust es cso parasztokkal, szennyel teli camdenbe,legalabb itt nem kell agymoso ideologiai faszsagokrol ertekezni, azt nezni, hogy valami de jo fej anarcho punk gyerek hogy locsol le valami itallal jo kedveben, vagy hogy kell szet zuzzam nehany foglalt hazas raszta haju kocsog gyereknek a fejet ,mert mi a gecit keres itt ez a neger megjegyzessel illetik a felesegemet, szoval ami punkkal meg kapcsolatban allok, azoknak legalabbis tobb buszkeseguk van, mint ideologiai faszsagai...na ez van makk ur meg a tobbiek buszkeseg hianyzik ha lenne akkor nem lenne itt szar dobalas a fegyelmezo reszlegre, mert ok lesznek olyan buszkek, hogy mindig oda fognak allni, mindig ki fognak allni mikozben a jurta lakok elszaladnak a konyveik moge ennyit errol ez az en velemenyem aki elolvasta es felhaborodott irjon nekem emailt ugy se fogok valaszolni de eleg legyen mar ebbol az esz osztasbol, elottem szolo edit podravka stb arcok leirtak, aki nem latja ebben az igazsagot , a jovot, a lehetoseget, az menjen es epitse a kommunajat, de ne az en adombol fizetett jungen centerekbol jojjon itt pokerezni, en hagyom inkabb a Tillakra, hogy abbol az adokbol befolyt osszegekbol egy kicsit kicsikarva csinaljon tortenjen valami!

© editválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-29 20:27:48 (1432)
Nos, én sosem szerveztem koncertet, zenekarom sem volt és fanzint sem szerkesztek, tehát egyáltalán nem látok bele ennek az egésznek a hátterébe, maximum mások elmondásából és a fórumról szedem az információimat, de azért nem bírom ki, hogy ne szóljak bele.
Az én véleményem az, hogy hamár a fizetésem felét leszedik ilyen-olyan címen és utána amikor beteg vagyok, tízezreket hagyok a magánorvosnál, mert az SZTK-ban le sem szarnak, a lakásvásárláshoz nem kapok hitelt, mert az anyámnak van egy lakása, amit az én nevemre iratott (hogy ha egyszer történik valami, ne kelljen egy rakat örökösödési adót fizetnem érte), stb, stb. Akkor igenis azt gondolom, hogy ha koncertszervező lennék, úgy állnék hozzá, hogy ha az állam ad támogatást, ami egy logó feltüntetésével jár, de ugyanazt a zenét játszhatják a kedvenc zenekaraim ugyanazokkal a szövegekkel, nem kell a "tevékenységemen" semmit változtani, nem kell megalkudni, miért ne fogadnám el???
Mennyivel inkább punk felgyújtani egy rendőrautót, amiből semmi hasznom nem lesz, mint koncertet szervezni támogatással? Hamár mindkettőt az én fizetésemből finanszírozza az állam...

© Makkurválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-29 19:21:54 (1431)
Gondoltam nem szólok hozzá ehhez a topikhoz de gondolom Skinbomb Feri sok squatban lehetett már életében mert ott csak belött punkok vannak persze.Hatalmas kispolgár lehetsz amikor ilyeneket írsz.Lehet olyan embert akinek sok köze nincsen az undergroundhoz az se mond ekkora baromságot!
Gratulálok!
Biztos sok közöd lehet koncertszervezéshez!

© Night_Of_Fireválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-29 17:32:58 (1430)
mindenki unatkozik, tök hülye ÉS nincs más dolga:)
[előzmény (1427)]

© Skinbombválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-29 17:11:50 (1429)
de ha meg otthon akarsz maradni akkor tamogasd mar azokat es ne kritizald oszd meg azt a keveset is ami azok ossze guberalnak akik akarnak tenni es tesznek is a kozossegert!
na itt a vege, menjunk rozmarra vadaszni! :)

© Skinbombválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-29 17:10:27 (1428)
anyazni lehet
de ne okositson vissza senki
mert
1, nem vagyok okos
2, mondtam mar, hogy bekaphatja mindenki
3, nem erdekel senki senkinek a velemenye magamon es a magam velemenyen kivul
akinek nem tetszik az diszidaljon ahogy en is tettem!

© Skinbombválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-29 17:07:17 (1427)
magyarorszagon mindenki unatkozik, tok hulye vagy nincs mas dolga?

a magyar punk szinter egyik szerintem legoszintebb es hozza allasaban legnormalisabb zenekara ez a fegyelmezo reszleg es velemenyem szerint ok es a korejuk gyulekezo bandak a magyar punk szinter...
amugy meg ok nem underground hanem oi! ha nem oi zenekar, akkor meg lelatoi rock muzsikusok es kuss mindenkinek...
csak egy kerdes az idealistakhoz...tudjatok, hogy jon letre a foglalt haz es miert elhetnek ott a szakadt drogos crust punk arcok?
a valasz:
AZ ALLAM MIATT!
es hgoy miert?
mert az allam bacsi nem akarja, hogy nehany munka kerulo kocsog ehen haljon felig belott allapotaban ezert nekik adja az epuletet! ha meg sem akkor valamilyen szervezet altal allami tamogatassal...
es meg egy kerdes az autonom jugend centrum honnan vette az epuletet? a kapzsi kocsmaros fia anarcho punk lett es az oroksegebol epitette, vagy allami epulet vagy lotton nyertek a hajlektalanok? szerintem allami epulet...( es igen uresen allo epulet az is allami ingatlannak szamit ha nincs bejegyzett tulajdonosa mert ha lenne akkor ki lenne baszva az osszes ilyen vegan pizza arus regen az utcara )
masik dolog en pl teljesen boldog lennek ha a befizetett adombol lenne eszem es tajekozott lennek elegge ,hogy adjak korencsaljak, igenylejek penzt punk oi bulikba kiadokba ujsagokba stb...
amugy meg orulok ,hogy a tilla ilyet csinal, orulok ,hogy a fegyelmezo es hasonlo zenekarok toljak rajta ,sajnalom ,hogy nem lehet ott veluk...az allam be kaphatha, de mikor betolok 400 font adot mint jelen esetben ezen honapban, kapok ingyenes orvosi ellatast, ingyer gyogyszert mert szarul erzem magam es soha nem leszek jobban, es nem tudok ilyen kezdemenyezesekrol angliaban...minden koncert meg ami segely koncert, akarmi is 10 font felett kezdodik...miert nem mondja azt mr boomtown rats, hogy akkor live aid ingyenes, mindenki dobjon be annyit amennyit akar angolosan kifejezve magam, for the underground `s sake es amit ossze andorgrandolunk penzt abbol veszunk zacskos vizet az ehezoknek...miert?
mert ket pohar bubi mentes vizre nem adnanak ossze az udnergroundok ezert, es amikor tokajban bulit szerveztem akkor mindent vagy nullara jott ki vagy zsebbe nyulos volt, sot volt olyan ,hogy a CPG nevu zenekar azt mondta, hogy jol van ne aggodjal eleg az a penz ami osszejott! na ez az underground szerintem
amugy meg kapja be mindenki a faszomat
hajra pankk foldalattisag...

© Podravkaválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-29 16:21:40 (1426)
Azert koszi Guyri, hogy Szentesen es kornyeken terjesztetted a Scampkid/Colonia/Gagarin stb kalakaban kiadott kiadvanyokat (Boiler, Derkovbois, Liberal Youth), es meg tisztesseges kritikat is kozze tettel roluk. A fentebb emlitett kiadvanyok, Artisjusnal jegyzett, "zsirafos" kiadvanyok voltak. Persze nem tudhattad, talan fel sem ragasztottuk azokat (igazabol azokra tettuk fel, amik boltba kerultek), volt eleg szopas a borito hajtogatassal, eh
[előzmény (1423)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-29 15:42:01 (1425)
Teljesen érthető, hogy nem jár utána egy zenekar annak, hogy a koncertszervező - főleg ha ismerik is - honnan szerez pénzt a koncertre, nyilván ezért nem is lehet hibáztatni senkit. Az viszont már rajtuk áll, hogy egy ilyen helyzetben mikor már tudják, hogy mi szerepel a nevükkel egy helyen, akkor hogy döntenek. De azt hiszem ezt a vitát már végigjátszottuk egyszer anno a Coca-Cola kapcsán is, akkor is elég nagy volt az értetlenkedés.

Én megértem, hogy valakinek rosszul esik, ha annak a zenekarnak a plakátján amelyik épp a "Punk underground" című lemezét mutatja be ott virít a Pankkk logó.

És nem hiszem, hogy ez anyagi kérdés lenne, inkább elvi. Így aztán kár azzal jönni, hogy mennyire sokba kerül a hangszer, próbaterem stb, nem is várja el senki, hogy bárki ingyen játsszon, fel sem merült itt ilyen.

Amúgy meg ha már többször szóba került Németország és a nyugati világ: egyrészt ott ennek egész más hagyományai vannak, másrészt ott sem csak és kizárólag az állami támogatás tartja mozgásban a dolgokat. Például ahol Pokolgéppel zabáltuk kétpofára a vegan pizzát az egy AUTONÓM jugend centrum volt, ami azt jelent, hogy önfenntartó és nem az állam tartja el.

Ugyanúgy ahogy olvastam interjút olyan svéd zenekarral is akik nem veszik igénybe - az egyébként nekik is járó - állami támogatást, mert úgy érezik, hogy ezzel elvesztenék a hitelüket.

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-29 14:58:52 (1424)
Nem kell a buzi zsiráf, minden megkerülhető. Zenekarhoz meg hajrá, sose késő :-)
Amúgy ja, az én fejemben is ilyesmik keringenek, csak képtelen vagyok fogalmazni normálisan.
[előzmény (1423)]

© Alphawarriorválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-29 14:56:09 (1423)
Maximálisan egyetértek veled abban, hogy az nem "tiszta" szervező, aki igénybe vesz ilyesmi segítségeket az államtól, a mi környékünkön olyan szervezők-zenekarok vették igénybe pl. a PANKKK-ot, akik mindig mindenből az egyszerűbb utat választották, nagyrészével az évek alatt már beszélőviszonyban sem vagyok/vagyunk, persze nem ez volt a fő ok. Kell a fasznak az állam segítsége az undergroundban. Persze, most egyetemen nem fogok önkényesen tandíjat fizetni, hogyha az állam átvállalta, de orbitális ellentmondás egy magát undergroundnak tartó szervezőnek igénybevenni a PANKKK-ot. Ez részemről tény.

Meg kismatrica CD kiadáshoz? Minek az ilyesmi underground szinten? Zsiráf? Faszomat a zsiráfba. Na mindegy, zenekarom még nem volt /nagy valószínűséggel nem is lesz már/, szóval ezt nem is érthetem.

Viszont azt én sem hiszem, hogy a Fegyelmezőnek utána kellett volna néznie, hogy milyen bulin lép fel, engem is ha hívnának, mennék, nem érdekelne hogy honnan szedte a szervező a pénzt. Szerintem ebben az esetben a szervezőre kellene haragudnod és nem a zenekarra, már ha haragszol egyáltalán valakire.
[előzmény (1347)]

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-29 03:58:39 (1422)
Már nem is erről van szó, talán ez a téma ki is lett tárgyalva :-)
Meg úgy az egész...
[előzmény (1421)]

© knoxvilleválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-29 03:05:40 (1421)
Sosem kommentelek sehol, de most kell. Ugyanezt a PANKKos basztatást miis megkaptuk 1-2 éve (Escape, Fehérvár). Ugyanígy. Nem tudtunk róla, így a lehetőség sem volt meg hogy elgondolkodjunk azon hogy helyes-e egy ilyen bulin játszani vagy nem.. Lackó kommentjeit olvasva valahogy a FR is lehetett a dologgal. ennyi

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-29 01:12:47 (1420)
Amúgy ja, ma már jó minőségű mp3 és cd között alig van különbség, kb cd-t is azért adunk ki, hogy aki akarja támogatni az éppen adott zenekart, az tegye meg ezzel, egyébként meg töltse le az anyagot. Akár ingyen, bár ezt zenekarja válogatja.
És igen, ha már topiknál vagyunk, vegyen mindenki példát a Fegyelmező Részlegről, tőlük le lehet ingyen tölteni azt hiszem szinte mindent, amit ők adtak ki, így tovább!
[előzmény (1418)]

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-29 01:10:22 (1419)
Nincs, mert szlovákiából rendelem.
[előzmény (1418)]

© Podravkaválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-29 00:40:30 (1418)
Ha Magyarorszagon vagy, a magyar jogvedo hivataltol, azaz az Artijustol kell megkerned a nyomashoz szukseges kerelmet. Sajnos, ha nyomni akarsz, nem tudod kikerulni oket. Az otthont, a CD irasra erted? Persze lehet, lentebb irtam, mi ezt melloztuk. Irhato CD-n is ott a bologatos:D
Bar manapsag en elfeljtenem a CD nyomast/irast, elkepeszto, hogy borul be a formatum, az osszes kiado befekezett (bocs, Oi!/punk kiadok). En ramnnek a digitalis terjesztesre, az raadasul jobban is fekszik, ha non-profit, DIY temakornel maradunk, mar ezt is szabalyozzak, de talan terjesztes szempontjabol kifizetodobb egy kis zenekarnak. Persze, ha nem penzert arulod a szamokat, akkor nem igen fognak beled kotni, mintahogy ez a veszely nem fenyegiti a Fegyelmezo Reszleget sem, csakhogy topicnal maradjunk.
[előzmény (1417)]

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-28 23:40:40 (1417)
Artisjushoz csak annyit, hogy van alternatíva, te is mondtad, hogy lehet külföldön is, másrészt otthon is gyártani, szóval egyáltalán nem vagy rájuk szorulva.
[előzmény (1412)]

© Podravkaválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-28 21:30:44 (1416)
En is igy gondolom, epp ezert csipazom Zsoleszt, es tisztelem a kitartasaert. A Tillat meg azert, mert tok komolyan tolja, es, hogy megragad ilyen lehetosegeket. Sot Budat is respektaltam, amit O felreertett.
Renman Redet meg pont azert tamadtam be, mert az O beirasabol, meg mas jott le, reszletek nehany beirassal lejebb. Kerlek, cafold meg, alairom, ha hibaztam.

Off. Ajkai Betyar Fuhrer, myspacen keresztul irok neked, ugyis mindig csak a felesegemmel levelezzel, kezd gyanus lenni;) On.
[előzmény (1415)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-28 20:59:03 (1415)
Ne ertsd felre, felolem mindenki ugy csinalja, ahogy o legjobbnak latja. Egyszeruen az egymas basztatasa miatt szoltam hozza...
Ebben a vitaban valahol mindenkinek igaza van es ezt akkor is be kell latni, ha Te vagy en, vagy a F. R., vagy Zsolesz, vagy akarki epp az egyik oldalon foglal allast.
[előzmény (1412)]

© Podravkaválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-28 20:47:21 (1414)
Bocs Jani, A Mindent visszara gondoltam! A faszt, Nem birunk mar magunkkal. Latod, ennyire szivemen viselem a zenekar dolgait, kiadtuk, en penzt csianltam belole, nektek meg azt hazudtam, hogy aaa, alig ment, a Madar meg mondta, hogy de jo fej vagyok, hogy ilyenre kurom el a penzem, es megittunk egy sort a Waveben, amit O vett:D
[előzmény (1405)]

© Podravkaválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-28 20:36:55 (1413)
Meg az elejehez:
Azert kavartam a szart, mert mint irtam en is igenybe vettem tiltott eszkozoket, meg most a haverjaim is, igy jogot formaltam, hogy kinyilatkoztassam a velemenyem. Es, mivel nem fekudt a srac stilusa, es ertetlenkdese, geciztem.
A masik, hogy, mint tudod, minel tobb mindet csinalsz, annal tobb haragosod lesz, annal tobb hulyeseget hordnak ossze, amibol nyilvan nekem jutott, pedig egyebkent szelid vagyok, es nagyon baratsagos, de nem igen tudtam megvedni magam, mert nam kaptam ra sanszot. A Neten, a halom hasonlo okoskodo, tudalekos, informaciohianyos beiras felbosszant. Elvileg ismerem a sracot, bar fingom nincs ki O, meg azt is irta, hogy tisztel...az elozo beirasok alapjan, a kedvelt zenekarat nem tudta megtisztelni, aztan en sem ereztem, hogy komolyan venne a beirasaimt, ne baj, nem kell, leirtam, de akkor hagy legyek mar iq hianyos en is.
[előzmény (1410)]

© Podravkaválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-28 20:18:07 (1412)
Pokolgep,
megvagyok tisztelve!
Kerlek nezd vissza az elso kb. egy tucat beirast, erre mar irtam a kommunikacios hianyossagait a sracnak.
Tulajdonkeppen le kellett porognie 10 beirasnak, mire megtudtuk mire is vonatkozik a kerdes. De kozben mar volt egy:
"a következő lépés klip a viván, meg sziget nagyszínpad?" Eleg gunyos, nem?.
Es ez:
"javaslom, hogy a következő nyugdíjas rendőrnapon is léptessetek fel pár zenekart, hiszen biztos kapnak kaját meg egy kis pénzt is. vagy esetleg szóljon valaki és a legközelebbi nógrádsápi bulira is eljuthat pár ember, persze csak ha rendesek lesznek a körülmények."
Ez Tilla, a koncertszervezo, eleg korrekt beirasa utan szuletett.
Nos, en ekkor jottem, hogy mit kapitanykodik.
Mikor bedobtam a nemet peldat, jott ez:
"a németországi példa alapján akkor vagy az egész ország "punk" vagy akármi, vagy senki, de inkább az utolsóra tippelnék"
Ergo, es ahogy ez kesobb is kiderul, nem eppen nezi joszemmel, kb megveti, aki ilyen tamogatashoz nyul.
Ezekutan mar az is gaz lett, ha be vagy regisztralva az Artijushoz, hiaba irtam le, miert van ra szukseg, ez mar tok rohejes volt.
Ertem en, valaki maskepp csinalja, mint ahogy Zsoleszka is, akivel sok mindenben nem ertettunk egyet, es most sem, de ettol en nagyon kedvelem es sokra tartom, eleg sokra! De meg van korulottem 2-3 ilyen ember, ehh

Igen, igen, meg sem kellene a punkot allami penzbol csinalni, de aztan ott az ellen pelda, hogy azert ezek nemet dolgok peldaul mukodnek, es igazabol nem szarjuk magunkat torkon.
Ertem en a fuggetlenedest, en sem szartam a penzt, amit koncertekbe, fanzinekbe, kiadoba oltem/olok, inkabb megkertuk a gazszamlat harom honapos reszletre, es akkor meg bovitettem a disztromat is.
Pont otthon, ahol meg annyi penz sem jut a "hobbidra", mint mashol tolunk nyugatabbra, ne huzzuk le az allamot, sot vessuk meg, aki ezt teszi a DIY femjelezte szubkultura alatt. A Pankk egy vicc, mondjuk, ahhoz kepest, hogy amikor 8 eve az onkormanyzatnal koldultam szazezreket milyen undorito bizottsagi uleseket ultem vegig...ami utan el is ment a kedvem orokre, hogy en ilyenekkel egyutt dolgozzak. Aztan meg osszegzest is kellett irnom.



Elejére << Előző < ... 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 ... > Következő >> Végére