Punk Portál >> Fórum >> Zenekarok >> Tisztán A Cél Felé
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Eger Hardcore

Elejére << Előző < ... 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 ... > Következő >> Végére

© FGválasz erre | adatok | e-mail - 2005-06-05 23:37:56 (759)
Képek a pénteki buliról:
http://www.tacf.hu

© carlitoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-06-05 20:53:41 (758)
Pisztráng és vilásosan!

© FGválasz erre | adatok | e-mail - 2005-06-05 11:51:27 (757)
Dehát miért nem jöttél te egyfejű? Mondtam, hogy lecsövezhetsz nálam is.....
[előzmény (756)]

© Shekválasz erre | adatok | e-mail - 2005-06-04 22:48:40 (756)
óóó h kapnátok be:((((((((((((

© carlitoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-06-04 22:35:18 (755)
Jó volt,jó volt,jó volt!!!Nagyon yó hangulat volt régen láttam már ilyet magyar zenekar koncertjén!!!Pogó,tánc,köpködés.;-)

© Shekválasz erre | adatok | e-mail - 2005-06-04 12:24:46 (754)
:(((

© FGválasz erre | adatok | e-mail - 2005-06-04 11:18:57 (753)
Köszönjük mindenkinek a tegnapi bulit jó, hogy ilyen sokan eljöttetek. Eléggé aprítósra meg jó hosszúra sikeredett még szerencse, hogy a lámpán kívül mást nemnagyon lehetett tönkretenni. :DDD

© FGválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-31 19:35:49 (752)

© carlitoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-30 21:56:24 (751)
Hol a válasz keresem?

© FGválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-27 21:07:15 (750)
2005. Június 3. Eger, Egal Cult Club:

TISZTÁN A CÉL FELÉ
SHAPAT TERROR

Belépés díjtalan!

© carlitoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-23 19:00:24 (749)
Hahó!!Mi van má?Hogy van az,hogy Isten megteremté a világot az ember megteremté a káoszt a káosz elpusztítá az embert?Na erre kérem a választ!!

© Aldarionválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-03 19:03:52 (748)
Két "sz" a ki*aszott.
Bakker!

© Aldarionválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-03 19:00:56 (747)
Jujj, a csillagot nem jó helyre raktam.
Vagyis ki*aszott

© FGválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-03 17:38:13 (746)
Én benne vagyok, mehetünk.

Nincs.

szvsz is.
[előzmény (745)]

© Aldarionválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-03 16:29:45 (745)
Drága FG szerintem ki*basszott jó ötlet.
Lehet csinálni sok fályin fotót és nem kell a fal mellett állni a MÁS -ban érted?

A lelki világban van szomorúság?

A kotrógép szvsz :) nagyon sukár!

© FGválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-02 20:36:14 (744)
Aki még soha nem volt szomorú az most a lelki világban van és még nem volt köze az anyagi világhoz értem? Aki itt most azt állítja, hogy még életében nem volt szomorú az hazudik, szóval mivel ismered a bánatot, fájdalmat ezért tudsz különbséget tenni értem?

Ja most találkoztam Sanyival és mondta, hogy menjünk már szombaton este Visontára kotrógépet nézni a naplementében. Szerinted jó ötlet? :-))))
[előzmény (743)]

© Aldarionválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-02 18:25:14 (743)
Hahó eFGé. Ha megvan, hogy ki vagyok akkor minden oké, ha nem az vagy akinek gondoltalak akkor most jól beégtem.
Ha meg mégsem égtem be, akkor is kötekednék (ha ismersz akkor tudott miért).
Hogy ismerheti meg az ember a boldogságot ha előtte nem ismerte a fájdalmat, a szomorúságot, a bánatot és nem tud különbséget tenni közöttük.
Honnan tudja az egyszerű ember, hogy most boldog ha sohasem volt szomorú.Mihez viszonyítsam a boldogságom, ha mindig boldog voltam?

Szerintem az adja az élet örömét, hogy az embert mindig érhetik meglepetések.

© carlitoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-02 07:50:06 (742)
Mindannyian a boldogságot keressük, azt azonban nem tudjuk, mi is az igazi boldogság. Annyi hirdetést látunk a boldogságról, de a valóságban nagyon kevés boldog emberrel találkozunk. Mindez azért van így, mert csak kevesen tudják, hogy az igazi boldogság túl van mindazon, ami ideiglenes. Erről a valódi boldogságról beszél a Bhagavad-gitában az Úr Krisna Arjunának.
A boldogságot általában az érzékeinken keresztül észleljük. Egy kőnek nincsenek érzékei, ezért nem érez sem boldogságot, sem boldogtalanságot. A fejlett tudat intenzívebben fogja fel a boldogságot és a boldogtalanságot, mint a fejletlen. A fák szintén rendelkeznek tudattal, ám ez a tudat fejletlen. Hosszú időn keresztül állnak egy helyben, a legzordabb időjárásnak kitéve, ám a szenvedést nem képesek érzékelni. Ha egy embert kérnének meg arra, hogy három napig — vagy akár még rövidebb ideig — álljon úgy, mint egy fa, nem tudná elviselni. A következtetés az, hogy minden élőlény tudata fejlettségének arányában érez boldogságot és boldogtalanságot.
Az a boldogság, amelyet az anyagi világban tapasztalunk, nem igazi boldogság. Ha megkérdeznénk a fát: „Boldog vagy?”, ha tudna beszélni, azt válaszolná: „Igen, boldog vagyok! Itt állok egész évben, s nagyon élvezem a szelet és a hóesést.” Egy fának mindez lehet, hogy élvezetet jelent, az emberi lény számára azonban nagyon alacsony szintű élvezetet nyújt. Az élőlények mind más és másfélék, más és más szinten állnak, s elképzelésük, felfogásuk a boldogságról ennek alapján szintén számtalanféle. Az állat akkor sem hagyja abba a legelészést, ha látja, hogy a társát lemészárolják, hiszen nincs elegendő tudása ahhoz, hogy megértse: talán ő lesz a következő. Azt gondolja, boldog, ám a következő pillanatban levágják.
A boldogságnak tehát különböző fokozatai vannak. Mégis, melyik közülük a legmagasabb rendű? Sri Krisna elmondja Arjunának:

sukham atyantika yat tad
buddhi-grahyam atindriyam
vetti yatra na caivaya
sthita calati tattvatah

„Ebben az örömteli állapotban (samadhi) az ember kötetlen lelki boldogságban él és transzcendentális érzékszervein keresztül élvezi létét. E szilárd helyzetben soha nem tér el az igazságtól.” (Bg. 6.21)

A buddhi szó értelmet jelent. Az embernek okosnak kell lennie, ha élvezetre vágyik. Az állatok nem rendelkeznek igazán fejlett intelligenciával, ezért nekik az élet nem jelent olyan élvezetet, mint az embernek. Egy halott embernek is van karja, orra, szeme, s minden más érzékszervet és testrészt is megtalálunk rajta, ennek ellenére semmiféle örömöt nem érez. Miért nem? Mert az élvező energia, a lelki szikra eltávozott belőle, s ezért a testnek nincs ereje. Ha valaki egy kis intelligenciával tovább vizsgálja ezt a dolgot, megértheti, hogy nem a test volt az élvező, hanem a benne lévő parányi lelki szikra. Talán azt gondoljuk, hogy testünk érzékszervei azok, amelyek örömöt éreznek, az igazi élvező azonban a lelki szikra. E szikrának örök képessége az élvezet, ez azonban nem mindig nyilvánul meg, mert anyagi porhüvely takarja. Annak ellenére, hogy talán nem vagyunk ennek tudatában, a test nem tapasztalhat boldogságot a lelki szikra jelenléte nélkül. Elfogadná-e egy férfi, ha egy gyönyörű nő halott testét kínálnák neki? Nem, hiszen a lelki szikra kiköltözött a testből. Ez a szikra nemcsak örömöt talált a testen belül, de életben is tartotta azt. Amikor a szikra elhagyja a testet, a test egyszerűen elrohad.

Ebből következik, hogy ha a lélek örömét leli valamiben, akkor neki is kell, hogy legyenek érzékszervei — másképpen hogyan lehetne boldog? A Védák megerősítik, hogy bár atomnyi méretű, a szellemi lélek az igazi élvező. A lelket megmérni lehetetlen, ez azonban nem jelenti azt, hogy nincs mérete. Lehet, hogy egy tárgyat nem látunk nagyobbnak egy pontnál, s úgy tűnik, nincs kiterjedése, de ha egy mikroszkóp alatt figyeljük meg, akkor láthatjuk, hogy van. Éppen így a léleknek is van kiterjedése, ám nem vagyunk képesek érzékelni. Az öltönyt vagy a ruhát, amit megveszünk, a test formájához igazítva készítették el. A lelki szikrának kell, hogy legyen formája, másképpen hogyan lehetne az anyagi testben? Mindebből az következik, hogy a lelki szikra nem személytelen, hanem valóságos személy. Isten egy valóságos személy, s a lelki szikra mint Isten töredék része szintén egy személy. Ha az apának van személyisége és egyénisége, akkor a fiának is kell, hogy legyen; és ha a fiúnak van, akkor arra következtethetünk, hogy az apa is rendelkezik vele. Mint Isten fiai, hogyan hangoztathatjuk személyiségünket és egyéniségünket, ha közben Atyánktól, a Legfelsőbb Úrtól megtagadjuk?

Atendriyam azt jelenti, hogy mielőtt az igazi boldogságot felismerhetnénk, felül kell emelkednünk az anyagi érzékeken. Ramante yogino nante satyananda-cid-atmani: a lelki életre vágyakozó yogik szintén megízlelik a boldogságot a bennük lévő Felsőlélekre összpontosítva. Mi értelme lenne annyi szenvedésnek kitenni magunkat annak érdekében, hogy szabályozni tudjuk az érzékeinket, ha nem követné öröm és élvezet? Milyen boldogságot ízlelnek meg a yogik, hogy olyan sok nehézséget vállalnak magukra? Ez az élvezet ananta — végtelen.

Hogyan lehetséges ez? A szellemi lélek örök, s a Legfelsőbb Úr is örök, ezért szerető kapcsolatuk szintén örök. Aki valóban intelligens, az távol tartja magát az anyagi test csapongó érzéki élvezetétől, s a lelki életben keresi a boldogságot. A Krisna-tudat folyamata az a folyamat, amellyel az ember maradandóan valódi boldogságra tehet szert. A Krisna-tudat segítségével fokozatosan kifejleszthetjük valódi intelligenciánkat, és ahogy lelkileg fejlődünk, természetes módon élvezhetjük a lelki boldogság ízét. Ahogy megízleljük a lelki boldogságot, úgy mondunk le lassanként az anyagi boldogságról. Ahogyan az Abszolút Igazság megértésében haladunk, automatikusan eltávolodunk a hamis boldogságtól.

Srila Prabhupada






© carlitoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-01 21:13:08 (741)
Az ok az az,hogy függetlenek akarunk(tunk) lenni Istentől és ezért megteremtette az anyagi világot itt élhetsz ahogy akrarsz.2.Aki ide születik az csak örülhet mert nagyon sok bolygó van és a Föld az azon kevesek egyike ahonnan könnyebb visszamenni a lelki világba.3.A szentírások szerint gyereket csak akkor válalj ha meg tudod neki adni az eséjt,hogy bhaktává váljon!!!!!Mert mi értelme van annak ha van 1 gyereked de viszont végtelenszer visszaszületik valamilyen testbe?4.Hagyjuk a bogarakat szerintem az úgysem teszi fel magának a kérdést:MI A FENÉT KEZDJEK AZ ÉLETEMMEL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nem vagyok FG

© Exaybachayválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-01 17:17:46 (740)
" eredetileg minden lélek a lelki világban élt de valamilyen oknál fogva elfordult Krisnától és ezért Ő létrehozta ezt az anyagi világot"

mielyen okról van szó?


és mi a sorrend először ember aztán egyre lejebb a ranglistán, vagy fordítva alulról?
ezek szerint akkor sok gyereket kellene csinálni, hogy minél több lélek
odajuthasson a tűzhöz? ahá akkor ezért a túlnépesedés? :-)
amúgy meg azt a ganéjtúró bogarat nem kellene annyira lenézni szerintem, mert mi lenne, ha máról, holnapra olyan életkörülmények alakulnának ki amiben Ő az úr (Ő meg aztán "nem alkalmas a Krisna-tudat gyakorlására "). meddig tudna az okos ember élni olyan életkörülmények között? nem sokáig

hú ez már lehet kötekedősre sikerült...
[előzmény (731)]

© Exaybachayválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-01 16:59:36 (739)
nem nem, én nem kötekszek, vagyis próbálok nem kötekedni he-he
[előzmény (730)]

© FGválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-01 14:23:48 (738)
Mindkettőtől de még nagyon sokat kell tennem, hogy Krisna mellett ébredjek fel.
Mindenki úgy élje az életét ahogyan gondolja és a legnagyobb elégedettséggel tölti el, ha valaki mástól érzi jól magát akkor pedig csinálja azt.
[előzmény (736)]

© Shekválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-01 14:03:08 (737)
vágod nem tudunk irni szoval lehet hogy nem
[előzmény (736)]

© SellMeAMinuteválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-01 13:58:19 (736)
Hát, gondolom, FG válaszait csak jól gépeltétek be, ugye?

FG: Mitől vagy boldog, az élet apró örömeitől(ugye ismered ezeket) v. attól, hogy, tudod, ha szorgalmasan imádkozol, akkor egy nap Krisna mellett ébredsz, és meg lesz váltva az életed?
[előzmény (734)]

© Shekválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-01 13:47:23 (735)
egy kérdés. ha nem tudunk írni, miért olvasod? nem kötelező
[előzmény (733)]

© FGválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-01 13:39:37 (734)
De.
[előzmény (733)]

© SellMeAMinuteválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-01 13:18:40 (733)
Te nem vagy boldog?
[előzmény (732)]

© FGválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-01 12:43:57 (732)
Hari!

Azért szenved mindenki mert a lélek eredeti természete az, hogy boldog de saját akaratából elfordult Krisnától és itt az anyagi világban próbálja megtalálni ugyanazt a boldogságot amit a lelki világban tapasztalt de ez ebben a világban nem lehetséges. A test cselekszik a tettek végrahajtásakor de ezek a tettek a lélek vágyai szerint nyilvánulnak meg így a tettek végső oka a boldogságra való vágy amit csak eredeti természetében, Krisna szolgálatában kaphat meg.

Persze ez az állatokkal szembeni különbség ahogyan mondod. Egy állat nem teszi fel magának a kérdést, hogy ki vagyok én? De ha megvan ez a különbség akkor azt ki is kell használni nem pedig lehajtani a fejünket és állat módjára élni.

Még az a jó, hogy készen kapod az utasításokat nem pedig úgy, hogy nincs mögötte tartalom. Nem vakon fogadtam el Én sem ezeket a dogokat több év volt mire megértettem. (Mondjuk kinél mennyi) Nem értem miért mondod, hogy várunk bármit is cserébe épp ez a lényeg, hogy neked kell lépni mindenféle érdek nélkül. Úgyis csak akkor haladsz előre ha tiszta szívvel csinálod.
[előzmény (730)]

© FGválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-01 12:14:47 (731)
Hari!

Nem, Én csak ezen a néven írok ide mindig.

Isten nem gyűlöl senkit, az élőlényeknek szabad akaratuk van azonban Krisnától elfordulva csak az érzékek kielégítése érdekli őket. Krisna ezt tiszteletben tartja és senkit nem kényszerít a saját szolgálatára de mivel ez a szolgálat az eszköz arra, hogy felébredjen a vágy az Istenszeretet felé Krisna mindig lehetőséget ad rá, hogy megérthessük az anyagi világ szenvedését. Arra kell törekednünk, hogy visszaállítsuk a kapcsolatunkat Krisnával, eredetileg minden lélek a lelki világban élt de valamilyen oknál fogva elfordult Krisnától és ezért Ő létrehozta ezt az anyagi világot.

Azért baj mert ha ganajtúró leszel az nem alkalmas a Krisna-tudat gyakorlására és onnan még elég sok újjászületés vár mire ismét emberi testet kapsz. Az a cél, hogy kiszakadjunk a születés és a halál örökös körforgásából és visszatérjünk a lelki világba.

Ha tiszta bhaktává válsz nem születsz újjá hanem visszamész Krisnához.
[előzmény (729)]

© SellMeAMinuteválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-01 11:47:15 (730)
Én is kötekedni akarok!

Elöszőr is, miért szenved mindenki?

Másodszor:
Az állatokkal szembeni különbséget hangsúlyozod, ami, szerintem abban nyilványul meg leginkább, hogy mi, emberek, gondolkodunk, új dolgok születnek meg a fejünkben, fejlődünk, gyerekkorunktól kezdve, és lehet, hogy ez nem feltünő a mai világban, de nem csak az ösztönös túlélési technikáink fejlődnek, hanem érzelmileg is előrebbre lépünk az életünk során (legalábbis én így érzem)
Nos, rögtön azzal kezded, hogy azért jó ez az egész, mert egy csomó kérdésre választ kaptál, köztük arra a, mondjuk ki, tulajdonképpen banális kérdésre, hogy mi az élet értelme (mi is az?) Készen megkaptad az utasításokat, mint az állat, csak náluk a természet kódolta beléjük ugyanezeket. Hol itt a gondolkodás, mormogtok imákat és ettől várjátok egy feljebbvaló, lehet ez akárki, szeretét. Akitől majd remélitek, hogy előnyökhöz juttat más előlényekkel szemben. Ez valljuk be, nem valami önzetlen dolog, sőt számomra nagyon is visszatetsző dolog, hogy csak azért szeretünk valakit, hogy kapjunk cserébe dolgokat.

Ti meg sem kérdőjelezitek a tanításokat, amik mentén éltek? Mindig ilyen fekete-fehéren gondolkodtok, mint, ahogy az interjúból kiderül?



Elejére << Előző < ... 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 ... > Következő >> Végére