Punk Portál >> Fórum >> Koncertek, bulik >> Szentes punk-rock
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Iron Will, Erotikus Görények, Punktomim, Nincs Igazság stb.. ismeritek őket?

Elejére << Előző < ... 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 ... > Következő >> Végére

© Borsoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-12 23:54:59 (523)
Kozmix az házban!!
[előzmény (512)]

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-12 22:41:01 (522)
te egy fasz vagy
[előzmény (509)]

© Kutyaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-12 21:25:53 (521)
Hogy egy nagy magyar punkzenész szavaival éljek :DDD

"Belefer....."

:DDD
[előzmény (517)]

© matyipotterválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-12 20:45:09 (520)
ha nem érdekel, akkor mi a fasznak kérdezed?
egyébként ki kell, hogy ábránditsalak, de lány....
[előzmény (482)]

© SellMeAMinuteválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-12 20:21:48 (519)
semmi baj, ha az állam fizeti, de, azzal hogy igénybe veszitek az állam szolgáltatásait, nem kihasználjátok(mert így is fel lehet fogni), hanem csak fenttartjátok a rendszert (persze anyádék fizetik az adót, szóval ez jár Nektek , Nekünk), de ha már anarchiáról, rendszerellenességről meg változtatásról beszélünk, akkor végig kellenne gondolni, hogy bizonyos szemszögből nem is olyan rossz ez az állam dolog. Nem csak a betanult, demagóg, lázadó szöveget kéne visszaböfögni...
[előzmény (516)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-12 20:01:48 (518)
Belefer....
[előzmény (517)]

© SellMeAMinuteválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-12 19:57:32 (517)
mondjuk ez így elég erős általánosítás
[előzmény (512)]

© RatManválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-12 19:56:29 (516)
És ha az állam fizeti miért baj??????????,

© RatManválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-12 19:56:01 (515)
Egyébként ez annyira megható volt hogy szinte látam ahogy álsz egy dobogon egyenruhába távolba néző tekintettel és mély megdöbenéssel szavalod.

© SellMeAMinuteválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-12 19:55:32 (514)
Akkor meg az állam fizeti...

Lázadás! 2005!
[előzmény (513)]

© RatManválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-12 19:53:53 (513)
Kollégista vagyok csak ennyi.

© Kutyaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-12 19:17:11 (512)
Hát arcok..

Csak botránkoztassatok meg mindenkit az öktözkössetekkel, és hallgasatok durci zenéket...

Aztán menjetek ti is haza.. üljetek le a gép elé, amire anyu adta a pénzt..
Aztán netezzetek az anyu által fizetett internetkapcsolattal!

Lázadás! 2005!

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-12 18:48:44 (511)
Gabor, azert tisztellek Teged kurvara, mert meg mindig van turelmed egysejtueknek matematikat tanitani....:-)
[előzmény (501)]

© SellMeAMinuteválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-12 18:11:34 (510)
"És bár másokat ez elámít hidd el hogy nem ez számít
Hogy miben különbözöl hanem, hogy mennyit teszel hozzá"
Red Line Offside
[előzmény (505)]

© RatManválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-12 18:00:25 (509)
Valoban nem olvastam el az írásodat de most megtettem és hogy x-es társaimhoz( mert ugye az is kiderült hogy társaink) csatlakozzak nemes egyszerüséggel csaki annyit írok ,, te egy fasz vagy" azt hiszem ezen a forúmon sokat tanultam pl.: nem kell megmagyarázni a véleményünket mert ugye a drága TÁRSAINK az ÚJ HULLÁMÚ PUNKOK igy csinálják.

Azt akarjátok megmagyarázni , hogy a mi a punk ? Hát bazd meg ez akkora faszság hogy hihetetlen. Ki min nött fel én pl a klasszikus punkon ( Buzzcocks, Stiff Litlle Fingers, Sham 69 bár ez egy kicsit oi , Generation X, Ruts) az újabb vonal már csak késöbb tetszett meg. Ha valaki azt mondja hogy az általam felsorolt zenekarok nem punkok akkor leszopom magamat. Az öltözködésröl annyit hogy a dolgok tulzásba vivése, tényleg nevetséges és hogy azért mert én nemnézek ki olyan durván, és azért röhögöm ki a kiszegecselt 14 éves faszokat mert irigyelem öket ez is érdekes.

Még egy pár gondolat a végére: ha én csinálok egy zenekart és aztmondom hogy ez Punk akkor az még nem lessz az, ugyan ugy ha én ugy nézek ki egy punk még nemleszek az.
[előzmény (504)]

© Han$válasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-12 15:23:55 (508)
"A straight edge sem punk, hiába lázad a punk életvitel ellen"
Szerinted az ivás, a cigizés és a drogfogyasztás a "punk életvitel"?

Hehe, 20 évesen ilyen hülye vagy?
[előzmény (505)]

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-12 15:21:56 (507)
te egy fasz vagy
[előzmény (505)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-12 15:18:53 (506)
Üdv Gyurma!

Jankóékat nagyon gyorsan be kell izzítani. Teljesen leálltak, ez nem mehet így tovább. A péntek este ok, Old Man?

Sajnos nincs túl sok időm írni, mivel kurva sokba kerül itt a netcsetben ez a baszott világháló.
Kutyának annyit üzenek, hogy végre túl léphetnénk már Bakunyinon és Proudhonon. Nem arról van szó, hogy nem szimpatikusak, csak már talán kicsit idejétmúltak. Bár az általam sokra tartott Feyerabend is halott kb 10-15 éve, mégis közelebb állhat hozzánk, időben biztos. Ezt döntse el mindenki maga. Anything goes!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tutti Avanti Benito Mussolini!!!!!!!!!!!!!!!

© Root Head Punkválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-12 15:07:52 (505)
Nah végre valaki, aki kicsit felljebb áll a többiek szintjén, mégha nem is értek vele egyet. Sőt, majdhogynem egyáltalán nem, de ettől vagyunk mások. Az ivászat, cigi nem azért jó, mert ettől megbotránkoznak, vagy furcsállják. Egyszerűen jó, és félrészegen nagyon jó érzés bemenni a tömegbe, és pogózni egy hatalmasat, egészen addig, amíg elő nem jön a hányinger egy két gyomorbavágás után. A cigi is jó, szeretem az ízét, az illatát, a nyugtató hatását, a füstöt. Casualties New York-i zenekar, angliai szintéren csak a régieket szeretem, nekem az új irányzat az nem punk. A punk "jelmezeken" nem botránkozik meg senki, mert beépült a divatba egyes elemei. Így van. A szolíd punkokat nem nézik meg. De egy durván szészegecselt, piercingelt, tetovált, hatalmas szines tarajost megnéznek. Divat a taraj a diszkókban.. nehogy már mi változzunk meg. Ha divat, nekem akkora lesz, hogy mindenki csak lesni fog. Divat a lánc? Akkor minimum térdig érőt rakok fel, hogy ezzel is mutassam, mennyire seggek. Nah persze ezeket többnyire fegyverekként használjuk. Amiről írtál a straight edge cuccokkal kapcsolatban: Szóval ha valaki rappet játszik, már az is punk? Mivelhogy ezzel megbotránkoztatja a punkokat a gyökeresen ellentétes zenével? Ne hülyéskedj. Attól hogy lázad valami ellen, még nem hívják punknak. Rengetegen lázadnak, a diszkósok pl az értelem ellen (szerintem menő náluk ha sík hülyék), mégsem punkok. A straight edge sem punk, hiába lázad a punk életvitel ellen. Jah, és nem mondtam, hogy Casualties a punk csúcsa, de ahogy hallgattam a Minort, vagy akár a mai fos zenekarokat, mint az Alvin, vagy a kaliforniai pop, vagy bármilyen töttymötty limbilamba gitáros pop zenekar, nem kétséges, melyik a punk. Faszért akarják az emberek megváltoztatni, átformálni, átvenni a nevet mindenáron. Olyan menőnek számít, ha valaki azt mondhatja magáról, hogy punk, vagy hogy punk zenét játszik? Amúgy igazad van, ha divatosítják a stílusod, sokkal egyszerűbb elfogadni, és beleolvadni a tömegbe.. köszönjük mi ebből nem kérünk. Ha saját magamat tudnám teljesen kifejezni, amire rohadtul nincs pénzem, valószínű engem is fikáznának az átlagos kinézetűek, és ez lenne a szándékom. Sikerül felháborítani őket. Általában azért ugatják le az egyszerűek a durva kinézetűeket, mert nem nézhetnek ki úgy. És persze erre jön a válasz, hogy áh nem szerintem undorító, meg hogy röhelyes, meg hogy soha nem szeretnék úgy kinézni mint a punkok, többségben ez áll a háttérben. Van egy két kivétel, akinek nem tetszik, de ők azok, akik már rég popzenét hallgatnak, vagy nem élik át a stílust. És ha nem élik át, lehet fikázni, mint ahogy páran teszitek, rég halott lenne a punk, ha nem keltene felháborodást vagy indulatokat, de ha hülyeségnek tartják, akkor miért akarják a punk szót használni? Soha nem fogom megérteni.
A FASZ szóra sokmindent kitaláltak már..
Fogtündér te hány éves vagy? Azért, mert a straight edgeről nincs kellő alapismeretem, a punkról lehet. Igaz csak 20 éves vagyok, de QSS-on, ETA-n, CPg-n, Ploiteden, GBH-en nőttem fel. Nekem ők jelentik a punk zenét, a punk életvitelt, és amióta a rendszer elleni lázadással már nem ér el semmit a szubkultúra, hát megpróbál külsőségekben lázadni. ÉS hogy eléri, bizonyítja hogy leszóljátok. ÉS ti is eléritek a punkok ellenvetését, merthogy egy újfajta irányzat ki akart, és talán már ki is szakadt, elértétek, hogy a punkok titeket is leszóljanak.. csak nemtom miért a punk ellen lázadtok, ha punknak tartjátok a Minort..
"az elnyomó állam jelentős hasznot húz az alkoholból és cigarettából befolyó adókból." --- megoldás: csempészett cigi és pia.

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-12 11:08:48 (504)
Figyu, te csak írsz, vagy olvasol is? Vagy esetleg az a baj, hogy túl sokat írtam és még nem sikerült értelmezni? Vagy amire nem tudsz mit mondani azt egyszerűen figyelmen kívül hagyod?
[előzmény (503)]

© RatManválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-12 10:48:02 (503)
Csü álommanó kérdésedre válaszolva bizonyára nemazokat a hc zenekarokat szeretem mint te pl.: Mantra; Sick of it all ; stb .
A szidalmazáson kívül ti nemis tudtok semmit írni legalább is eddig nem sikerült várok olyan írásokat amibe be tudjátok bizonyitani azt a hatalmas inteligenciát amit anyiszor emlegettek.
[előzmény (499)]

© Axelválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-11 20:19:42 (502)
a F.A.SZ. nem a Fiatal Alkoholisták Szövetségét takarja? Ez már egy kicsit régi szlogen még a nagymágocsi / nagyszénási brigád a Zártosztály szlogenje volt ez :)
[előzmény (497)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-11 20:08:09 (501)
Srácok, most nem azért, de iszonyatos baromságokat írtok. Méghogy a Minor Threat nem punk? (Kivéve a dob ugyebár, de ez ugye csak vicc?) Esetleg ha már így belejöttetek utánanézhetnétek még pár dolognak. Például a Dischord Recordsnak ami a mai napig az egyik, ha nem a legiránymutatóbb független kiadó, minden téren. Vegytek már észre, hogy míg a szó klasszikus értelmében vett punk színtéren anglia a 80-as évek elejétől gyakorlatilag a mai napig semmi említésre méltót nem tud felmutatni a korai Discharge albumokon, az első GBH lemezen és a Crass köré csoportosuló néhány (nem túl nagyszámú) csoportosuláson kívül (meg persze a zseniális Leatherface-en, de tartok tőle, hogy az ő nevüket hiába emlegetem itt), addig a nyolcvanas évek elején az USA-ban létrejött egy olyan független színtér ami a mai napig is érezteti hatását és újra életet leheltek a punk és DIY szellemiségbe, amit lássuk be, brit társaik igencsak lejárattak addigra. És bármennyire is fájdalmas ez számotokra, de a punknak erre az új irányzatára kezdték el a hardcore kifejezést használni. De attól ez még ugyanúgy punk-rock volt. Hogy jobban is be tudjátok ezt határolni, olyan zenekarokról van szó, mint a Black Flag, a Minor Threat, a Bad Brains, a Hüsker Dü, a D.O.A., a Dead Kennedys, a 7 Seconds, az M.D.C., a Social Distortion, vagy éppen a Circle Jerks. De mondhatnám az Agent Orange nevét is. Képzeljétek az ETA (ez a név azért ugye mond valamit?) ETA című száma eredetileg egy Agent Orange szám. Vagy akkor az ETA sem punk? Még mielőtt elkezdenétek, a felsorolt zenekarok egyike sem straight edge, még a Minor Threat sem vallotta magát annak soha, annak ellenére, hogy magát a fogalmat ők vezették be a köztudatba.
A külsőségeken való lovagolásotok meg egyszerűen nevetséges. Egyrészt szerintem ma már a kutya sem botránkozik meg a punk jelmezeken, főképp, hogy mára nagyrésze már rég beépült a divatba, ami szépen felzabálta és emészthetővé tette. Na meg most őszintén, milyen külsőségekről beszélünk? Melyik az igazi punk: a Ramones, a GBH vagy a Dead Kennedys? Mert ugye mind a három zenekar tagjai teljesen eltérő öltözködést követtek. Akkor most ki dönti el, hogy melyik az igazi? Egyáltalán szükség van arra, hogy valaki másnak az öltözködési szokásait kövessétek ahhoz, hogy punkok legyetek? Lehet, hogy nektek erre szükségetek van, nekem nincs. ”Hairstyle not a lifestyle” Ismerős ez a Dead Kennedys idézet? Nekem tényleg semmi bajom a Casualties-el, biztos tök jópofa gyerekek, néha szívesen meghallgatom egy egy lemezüket (leginkább az elsőt, bár végülis mindegy melyiket, mert mind ugyanolyan), de hogy ők a punk csúcsa? Na ne vicceljetek már. Ezerszer eljátszott kvinttologatásra üvöltözik, hogy ”Mi vagyunk a részeg punkok, támadás!”. Ezt azért elég gyermeteg, az elmúlt harminc évben ennél jóval magvasabb gondolatokat is produkált már a punk szintér. Persze, ha ti megelégszetek ennyivel egészségetekre, csak akkor ne akarjatok már okoskodni.
És akkor pár szó a straight edge-ről. Én nem vagyok straight edge, és soha nem is a lázadás oldalát láttam ennek a dolognak, mivel ez szerintem (és meg merem kockáztatni, hogy az ide írogató sXe arcok nagy része szerint is) egy személyes döntés. De ha annyira azt akarjátok tudni, hogy ez, hogy fér bele a punkba, meg, hogy ez mitől lázadás, akkor gondoljatok arra, hogy a mai napig mennyire általános az, hogy valaki szeszes italokat fogyaszt, vagy dohányzik. A társadalom egészére nézve, még az általatok olyannyira megvetett és lenézett kispolgárok (ha léteznek még egyáltalán ilyenek) között is, hisz gyakorlatilag - veletek együtt - hülyének nézik azt, aki azt mondja, hogy köszi, de ő nem kér ezekből és ezek nélkül akarja élni az életét. Furcsábbnak tartják, mint amikor részeg fiatalok hőzöngenek az utcán, mivel a fiatalok az idők kezdetétől fogva részegen hőzöngenek, és bármennyire is bosszant ez valakit, akkor is mindenki elfogadja, hogy ez a dolgok rendje. Viszont ha valaki nem így tesz az akkor érthetetlen és felfoghatatlan. A beírásaitokat elnézve ti sem vagytok képesek ezt elfogadni. Most akkor ki hasonlít jobban az annyira átkozott kispolgárokra? És ráadásul - tényleg csak mellékesen megjegyezve - az elnyomó állam jelentős hasznot húz az alkoholból és cigarettából befolyó adókból.

© Kutyaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-11 19:29:52 (500)
Személy szerint 23 éves multam vagyok, ne haragudj de az éljen a FASZ-szal itt nekem te viszed el a primet..
De beszélhetünk Bakunyinrol vagy Proudhonrol is, ha ehhez jobban értesz :D
[előzmény (497)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-11 19:24:55 (499)
Jó.Nincs értelme vitázni ugyanis nektek nincsnenek meg a kellö alapismereteitek ahoz,hogy vitapartnerek lehessetek .Esetleg a Black Flag mond nektek valamit?!


"én szeretem a HC-t". na nevettes.Mondj már egy általad szeretett hardcore zenekart.Ez idáig a nap vicce.Sirlamasok vagytok.
[előzmény (497)]

© Kutyaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-11 19:18:32 (498)
Hát ha neked a Casualites valamit jelent akkor többet vártam volna töled..

A minor threat szerintem punk zenekar.. az hogy neked nem tetszik a te bajod..

punk=ska=hardcore=oi

Akinek ez nem tetszik bekaphatja :D
És ennyire általánositani és skatulyázni nemhogy egy punk de még egy náci se szokott mint te...
[előzmény (495)]

© RatManválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-11 19:10:08 (497)
Na üdv mindenkinek !!!!!!!!!!!
Gabinak üzenem hogy pénteken menjünk piázni mert mi szombaton megyünk Szegvárra muzsikálni.
Ez alatt a pár nap alatt anyit írtatok hogy félorába telett mire végignyálaztam az egészet voltak köztük kurva nagy faszságok is mint pl.:Minor Threat az erös tulzás hogy alap ugyanis ez csak nektek zene mármint a xxx retenthetetlen harcosainak és nem a punk fejlődéséhez tartozik inkább az x-eséhez az én saját véleményem az hogy ,,langyi" hosszutávon halgathatatlan pedig én szeretem a HC-t.
Sokszor elgondolkozok hogy vajon hány évesek lehettek ( na jó a haverokat tudom meg Fecót vagy ha jobban tetszik Anguszrol is selytem) de a többiek néha mint egy 14 éves gyerek olyanokat írtok eddig, Fogtündért tarottam az ellentábor IQ-jának de ezekután ( Már azt se tudja miröl beszél csak egy maszlag az egész semmi értelme ).

Na üdv ÉLJEN A F.A.SZ. ( a nem szentesiek kedvéért Fiatal Anarchisták Szövetsége)

© Root Head Punkválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-11 17:20:05 (496)
Anti Social.. van elég barátom. Hálisten még nem szokták meg az emberek a punkokat, pedig kezdtem félni, de addig nem halunk meg, míg sikerül az embereket sokkolni, megbotránkoztatni, pukkasztani. Ha nem sikerülne, akkor rég nem fikáznátok engem :)
[előzmény (487)]

© Root Head Punkválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-11 12:35:34 (495)
Nemcsak erről szól. Emellett az átlagtól való kirívás, polgárpukkasztás, megbotránkoztatás is szerepet játszik, elég csak a "punk" szóra gondolni, kétlem hogy egy békés, hippy beütésű csávót, az angolok lepunkoztak volna. Meghallgattam a Minor Threat-ot, nem tetszik, max a dob. De a szövegeit olvasva elég nagy sértés lehet nekik, ha lepunkozzák. Az öltözködésről csak annyit, hogy a punkoknak tetszik az öltözködésük, szeretnek úgy kinézni, hogy a szürkék megnézzék, vagy leugassák őket, és hogy ezt a mai napig elérik, ti vagytok rá a bizonyítékok. Ramones meg rettentően hétköznapi volt, mi? Semmi stílusjegyekkel, jah és persze a "tudatmódosító szerek nélküli világot" éltették :DDDD Simán stílusjegyek nélküli zene ez :)
Zsoleszka az a szó hogy deszkás punk már egyből vicces, mert egy punk az égvilágon semmiért nem lenne képes a divatos bőcuccokba beöltözni, saját eszméje és személyisége ellen való tett lenne. Militarista szubkultúra.
Nekem a legpunkabb zenekart jelenleg a Casualties jelenti, ők nem csak beszélnek a "nagy punkokról", hanem bátran fel is vállalják a punk élet hátrányait.
[előzmény (486)]

© Axelválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-11 09:39:34 (494)
igen... az egész turnéjuk alatt annyi volt a beugró mindenhol
[előzmény (493)]



Elejére << Előző < ... 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 ... > Következő >> Végére