Punk Portál >> Fórum >> Általános >> ki a dohányzással a klubokból
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
füstmentes koncerteket

Elejére << Előző < ... 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-31 06:13:56 (11)
eza szabadságjog kérdés ennyire nem egyszerű, hisz amennyiben te azt mondod, hogy a közeledben ne dohányozzanak, máris a dohányos szabadságjogait sérted. a vonatoknál is elég bosszantó, hogy akad, ahol abszolúte de megszüntették a dohányzókocsit, de magaávala dohányzóval sé értettem egyet, hogy csak egy és egy szűk helyre van bebaszva minden dohányos, legyen akármilyen.
[előzmény (4)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-31 05:49:09 (10)
Én nem dohányzom és engem is sért, hogy szívnom kell mások bűzét. Ez az egész viszont azért nehéz kérdés, mert a dohányzás valamilyen szinten hozzá tartozik a rokkendroll életformához, kultúrához és aki ilyen közegbe jár, az ezt felvállalja, ahogy én is. Persze ez az "újhárdkór" felfogás tagadja a "szekszenddrágszendrákkendroll" szentháromságot és célokat tűz ki maga elé, meg hú de megmodja a frankót, de ez már nem rakkendroll...

Multinacionális cégek? Ez a mostani világ úgy van kialakítva, hogy minden tetteddel, mozzanatoddal azt támogasd, és csak erős önsanyargatásokkal érhető el, hogy ellenállj ennek. Mindenki maga dönti el, hogy menniyre éri ez meg neki. Jómagam a középút híve vagyok.

Megoldás? Szerintem a koncerttermekből nyugodt szívvel lehetne száműzni, a kocsmarészből már nem lenne jogos. Valamint a koncert jellegét is figyelembe kéne venni döntéskor.

Engem leginkább az zavar, mikor reggel égésnyomokat találok a ruhadarabjaimon.
[előzmény (1)]

© skasamiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-31 04:43:38 (9)
Viszont wz csal akkor oldható meg, ha nem profit orientált a klub.

© skasamiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-31 04:43:01 (8)
Egyet értek. Azt még kibírom, ha egy-két ember rágyújt, de azt már nem szeretem, mikor könnyezem, mert annyira csípi a füst a szememet. Ráadásúl utálom, ha okádnom kell attól a bagószagtól, ami egy klubban ragad rám. Nekem felfordul a gyomrom, ha felszáll mellém egy kemény dohányos, és bűzlik... HA pedig én bűzlök, atz még jobban utálom. Ezért jók a SxE Hold x True bulik. Ott nem szoktam megfulladni. Meg asszem a Naphallban is tilos volt a dohányzás a koncerthelyiségben...
[előzmény (1)]

© punkosbandiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-31 02:36:32 (7)
engem is sokminden zavar egy koncerten dehát ez van.bele kell törödni

© punkosbandiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-31 02:32:19 (6)
elöször is:én dohányzok és még a romai pápa kedvéért se fogok lemondani rola.

másodszor:ha nem tettszik nem kötelezö se a vörös yukba se a marco poloba járni

harmadszor:nekem ahhoz is jogom vagy hogy rágyujtsak ott ahol nem tilos.neked meg nincs jogod ezt megtiltani nekemaz a megoldás hogy összedobtok lovét a haverjaiddal akiknek nem tettszik a dohányfüst,nyittok egy uj szorakozohelyet ahol megtiltjátok a dohányzást.
ha meg azt nem akkor kénytelen vagy beletörödni abba hogy ez van.
[előzmény (4)]

© zsopaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-31 01:37:30 (5)
amúgy meg a levegő szükséglet, a dohányzás luxus

© zsopaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-31 01:36:32 (4)
előszőr is: ha iszol azzal csak magadnak ártassz, míg ha rágyújtassz azzal másokat is kiteszel a füstnek, tehát ebben nincs igazad.

másodszor: attól hogy nem liheged mások pofájába a füstöt még a füst ott van a levegőben és ha a koncerten tartózkodók fele ugyanezt csinálja akkor az bizony már elég jelentős füst. főleg olyan helyeken, mint a vörös yuk vagy a marco polo ahol amúgy sincs szinte semmilyen légkondicionálás. tehát ebben sincs igazad.

harmadszor: ami a szabadságjogodat illeti, az pontosan addig terjed míg nem gátolsz mást a szabdságában. nekem jogom van ahhoz, hogy ne szívjam a te cigarettádat, neked meg jogod van kimenni az utcára, hogy rágyújts. ez azt hiszem elég egyértelmű.

na és persze hol marad az egymásra való odafigyelés, meg a "unity", a közösségi szellem stb amiről ennek az egésznek szólnia kellene. de persze azt mindannyian tudjuk hogy ezek még sehol sincsenek, dehát valahol el kell kezdeni.


© punkosbandiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-31 00:55:19 (3)
ja a másik hogy nemtom hogy hol vanak ilyenek de én senkinek nem ''lihegem'' a pofájába a füstöt.
kiváncsi vagyok mikor jön majd egy nagy XXX harcos aki nyit egy olyan topicot aminek az lesz a cime hogy ''TILTSÁK BE AZ IVÁST A KONCERTEKEN MERT MILYEN UNDORITO HOGY OTT TÁNTOROGNAK A RÉSZEGEK MEG MITTUDOMÉN''
azt irtad hogy ugy érzred hogy neked sérül a szabadságod azáltal hogy kénytelen vagy elviselni a füstöt a koncerteken.nekem meg azzal sérülne a szabadságom hogyha nem lehetne dohányozni a koncerteken.

© punkosbandiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-31 00:40:35 (2)
Szia.én sajnos nem tudok eggyetérteni veled mert dohányzom de remélem nincs harag.eddig egyszervoltam olyan koncerten ahol tilos volt a dohányzás(punk christmas somorja szlovákia).hát elég kellemetlen volt állandoan ki be mászkálnio föleg hogy a bejáratnál tolongott mindenki.aki be akart menni nem tudott mert folyamatosan jöttek ki a dohjányozni vágyok aki meg ki akart jönniaz meg nem tudott mert ott tolongott mindenki a bejáratnál.mondjuk a koncert felénél megunták és mindenki rágyujtott aki akart meg a securitisek se szoltak érte mert látták hogy felesleges.
szerintem itt se lenne jobb mert ha betiltanák a vörös yukban a dohányzést én akkor se mászkálnék 10percenként ki hanem egyszerüen leszarnám. és nem csak én szerintem
[előzmény (1)]

© zsopaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-31 00:32:53 (1)
engem egyre jobban zavar a füst a koncerteken és tudom, hogy nem vagyok egyedül. néha már inkább kimegyek olyan koncertről is ami amúgy érdekelne, mert egyszerűen nem bírom tovább a füstöt.
semmi bajom a dohányosokkal, mindenki maga dönti el milyen multinacionális céget támogat és hogyan kivánja a jövőben kihasználni társadalombiztosítását de én úgy döntöttem, hogy nem dohányzom és úgy érzem a "szabadságom" sérül, ha valamelyik punkhardcoreszabadságharcos a pofámba lihegi a füstöt.
kinek mi a véleménye erről? hogyan lehetne kulturált megoldást találni? már ha van ilyen...



Elejére << Előző < ... 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14