Punk Portál >> Fórum >> Általános >> ki a dohányzással a klubokból
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
füstmentes koncerteket

Elejére << Előző < ... 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 > Következő >> Végére

© nothing_is_eternalválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-31 13:54:33 (41)
én is cigarettázom. nem tudom hány éve. de totálisan igazat adok Zsopának. én ki tudok menni a klub elé és ott elszívni a bagót. néha még télen is ha nagyon sokan vannak a vörösben. na, szóval stop smoking in the clubs!

© KiZsoválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-31 13:53:38 (40)
Pl.én minimum ki megyek a tömegből,ha rá akarok gyújtani,meg megkérdezem egy asztaltársaságban,hogy nem zavar-e esetleg valakit,ha mondjuk rágyújtok.Ha én ezt megteszem,akkor joggal várom el ugyan eztmás dohányosoktól!
[előzmény (35)]

© nothing_is_eternalválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-31 13:51:49 (39)
hatással van rám a keresztapa :-D
[előzmény (32)]

© Whaveválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-31 13:51:47 (38)
ahogy Aberralt is irta:

''Valamint a koncert jellegét is figyelembe kéne venni döntéskor.''

nyilvan mindaz, amit leirtam, targytalan, ha valaki egy sXe koncert kozepen ott all buszken pofekelve. a jelleg igenis eroteljes befolyasolo tenyezo.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-31 13:49:20 (37)
Én szerintem ez (sajnos) nem kivitelezhető dolog, mindig lesz valaki, aki már túl van az ittasságon és rágyújt. De jó ötletnek találom ezt az elkülönítés témát, bár én is dohányzom 16 éve.

© Szaffiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-31 13:47:03 (36)
sztem meg mindenki maradjon otthon a seggén és akkor nem kell alkalmazkodni és mindenki boldogan él, míg meg nem hal :-)
[előzmény (34)]

© Whaveválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-31 13:45:54 (35)
na valami ilyesmirol van szo.

nem betiltani a dolgot, hanem hagyni, ugyanakkor a dohanyosnak meg torekednie kene arra, hogy ne a legnagyobb tomeg kozepen, hanem lehetoleg a bejarat vagy valami szellozo kornyeken gyujtson ra.

ezek klubbok, sok emberrel, az emberek pedig kulonboznek, ezert alkalmazkodni kell egymashoz. ha egy ilyen szubkultura reszenek vallja magat valaki, akkor valamilyen szinten viselje el, hogy lemegy egy klubba, es fust lesz. persze ennek is van egy esszeru hatara, nyilvan amikor mar kessel lehet vagni a szurkeseget, azt termeszetesen nem koteles senki elviselni (ugyanakkor nem ez a jellemzo, legalabbis nem tunt fel).
[előzmény (33)]

© Whaveválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-31 13:41:53 (34)
amugy hogy kotekedjek en is kicsit (meg a vegen tul semleges maradok), az ivassal is arthat a masiknak az ember. buzlik a piatol, amit en ezerszer rosszabbul viselek, mint a cigiszagot, leokadja a masik ruhajat, esetleg agressziv lesz tole es balhet kezdemenyez (elofordul, ugyebar). tiltsukbe ;)
[előzmény (4)]

© KiZsoválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-31 13:41:05 (33)
Amikor nem cigiztem akkor sem zavart a füst a szinpadon,most hogy dohányzom most sem zavar....Még úgy sem,hogy nálunk a gitárosok állandó jelleggel cigivel a szájukban pengetnek.Sőt van olyan is,hogy a közönségből felnyújtják nekem az égő cigarettát.
A rock klubbok szerintem a rockendról' életformáról szólnak s' mint tudjuk ebbe beletartozik a cigaretta is.Kb. akkora hülyeség lenne kitíltani az ilyen helyekről a cigit,mint ahogy megcsinálták néhány angol pubban,de aztán vissza kellett vonni ezt a szabájozást,mert a kocsma teljesen kiürült!
Egy dohányosnak ellenben pedig tudnia kellene,hogy hol nem zavarja a többi embert a füstje nagy mértékben egy koncertteremben,meg vigyáznia kellene mások ruháira,testi épségére.A kultúrához ez is hozzátartozik!
[előzmény (28)]

© Whaveválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-31 13:40:03 (32)
konkretan arra gondoltam, hogy esetleg a klubbokkal kene egyezkedni, hogy ahol egyertelmuen elkulonitheto a koncertterem (vorosyuk pl), ott intezkedjenek.

nekem tokmindegy, engem nem zavar, en semlegesen kozelitem meg a temat. arra probalok ramutatni, hogy ne a dohanyzas ellen meg mellett szolaljanak itt fel az emberek, mert annak semmi ertelme... plane ne intolerans modon, punkosbandi pl, de mondjuk ahogy te reagaltal, az sem volt semmi :)
[előzmény (31)]

© nothing_is_eternalválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-31 13:33:21 (31)
nem a topic hatására kell, hogy az emberek megváltozzanak. ki hallott már arról, hogy egy topic hatására megváltozott valami? én nem...
[előzmény (30)]

© Whaveválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-31 13:28:58 (30)
nem dohanyzom, soha nem is dohanyoztam, de soha nem zavart a fust... ilyen is van.

de sajnos ez a topic semmit nem fog megvaltoztatni, attol felek... :(
[előzmény (28)]

© Szaffiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-31 13:23:44 (29)
én is így emlékeztem
[előzmény (27)]

© editválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-31 13:14:03 (28)
Történelmi pillanathoz érkeztünk: egyetértek Zsopával. Az legalábbis mindenképpen elvárható lenne, hogy a koncerttermekben ne dohányozzon senki. A kocsmarésznél esetleg még lehetne, az általában úgyis kívül van és jobban szellőzik, bár a legjobb az lenne, ha ott sem dohányoznának... Persze télen ez megoldhatatlan, nem várhatjuk el senkitől, hogy kimenjen a mínusz 20-ba...
Soha nem léptem még fel klubban, valószínűleg nem is fogok, de nem lehet túl könnyű egy nemdohányos énekesnek ugrálni meg a maximumot kiénekelni úgy, hogy kaparja a torkát a füst, tehát ha valaki egy jó koncertet akar látni, érdemes kibírnia cigi nélkül.

© nothing_is_eternalválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-31 13:13:52 (27)
a zsopa dohányzott régen, de már nem csinálja

© Szaffiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-31 13:10:19 (26)
dohányoztál valaha?
reagálsz a 12-es hozzászólásomra?
sztem senki sem veszi személyes sértésnek, ha arról beszélsz, hogy eleged van a dohányfüstből, max nem szeretné senki, ha amiatt, hogy dohányzik, hátrányos megkülönböztetésben lenne része, épp ezért és azért, mert a másik oldalt is megértem, javasoltam egy kompromisszumos megoldást

[előzmény (24)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-31 13:06:18 (25)
Hordjanak a nemdohányzók gázálarcot!
[előzmény (24)]

© zsopaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-31 13:03:53 (24)
kedves dohányosok!

mint mondtam a legelején engem nem érdekel ha valaki dohányzik, amíg nekem nem kell szívnom. egy átlagos koncert kb 30-40 percig tart, nekem ne mondja senki hogy enyi időt nem lehet kibírni dohányzás nélkül. egyáltalán miért érzi minden dohányos a személye elleni sértésnek, ha valaki arról beszél, hogy elege van a dohányfüstből? talán mert belül érzik, hogy nekünk nem dohányzóknak igazunk van?:)

punkosbandi: ha sokminden zavar egy koncerten akkor valóban az a legjobb amit tehetsz, hogy beletörődsz? ez egy igazán "punk" hozzáállás...
nekem valóban nincs jogom megtiltani és nem is akarom. csak sajnos más megoldás nincsen az önző és másokkal nem törődő emberekkel szemben. és tévedsz, nem vagyok kénytelen beletörődni.

aberrált atya: egy olyan klubban ahol megoldható a dohányzás elkülönítése ott mindenképpen meg kéne ezt tenni.

madafaka: már megint a szabadságjogok.... jogom van a "tiszta" levegőhöz meg ahhoz, hogy más emberek rossz szokásai lehetőleg ne nekem okozzanak problémát. a vonatos témával meg egyetértek, télleg nem korrekt megszüntetni a dohányzókocsit. amúgy meg a egyetlen korrekt mgoldás az elkülönítés... ha meg zavar a füst.....:)

© nothing_is_eternalválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-31 11:08:34 (23)
ott a pont!!!
[előzmény (19)]

© Borsoválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-31 10:44:59 (22)
Egy valamire való szellözés nem két forint, és egy vörös lyuknak vagy marco polonak nem lesz soha annyija...
[előzmény (19)]

© Borsoválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-31 10:44:27 (21)
Látszik, hogy mekkora egy idiota vagy.
[előzmény (18)]

© Szaffiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-31 10:39:05 (20)
hát igen, ennek alapnak kéne lennie és akkor a melegtől sem döglenénk meg
[előzmény (19)]

© Whaveválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-31 10:34:10 (19)
at kene nevezni a temat, hogy ne egymast marjatok: OLDJUK MEG A KONCERTTERMEK SZELLOZESET!

ez azt hiszem, sokat segitene, meghozza mindenkin...

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-31 10:34:00 (18)
Szerintem államilag támogatni kellene a dohányást! Ha már van iskolatej program lehetne iskolacigi program is, ezzele elkerülnénk az ilyen felesleges konfliktusokat hogy vkinek csipi a szemét a füst a klubban, hiszen mindenki dohányozna.
Egyébként a költségvetésnek is jót tenne, kevesebb ember érné meg a nyugdijat.

© Borsoválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-31 10:21:06 (17)
Te hülye fasz dohányos!!! :-))


Amugy van egy hely, ami mostper pill nem üzemel asszem, de ott nem lehetett cigizni, és a kigyurt, security mindekinek szolt szépen hogy takarodjanak. :) ez volt az almásy téri szabadidö központ. az király volt. De a mostani kékyukbuli, ahol csipte a szemem a füst és a polom olyan cigi szagu lett hogy 3 mosás utána se jött ki... szoval kapjátok be a faszomat.
[előzmény (13)]

© nothing_is_eternalválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-31 10:19:17 (16)
téged meg a dunába lőne. te fasz!
[előzmény (14)]

© nothing_is_eternalválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-31 10:16:52 (15)
kedves pánkos bandi. MEG LESZEL VERVE!!!
[előzmény (6)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-31 09:27:02 (14)
Szerintem a nemdohányzókat kellene kitiltani a klubokból.

© Generatorválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-31 09:16:43 (13)
na igen, én is ugy vagyok vele, hogy dohányzom (bár betegség miatt most vagyok leszokofélben (nem diviböl mert strétedzs meg mittomén)), de ha mondjuk vaterral együtt ülünk a kocsiban és nem huzhatom le az ablakot mert megy a légkondi, és ö meg tolja a büdösebnél büdösebb szivarjait, na attol én is behalok.
DE ettöl függetlenül errre a topicra ugyse fog senki értelmes megoldást találni, mert én pl imádok elszivni egy cigit a kedvenc együtteseim koncertjén, az egy zseniális érzés:D annyit tudok mondani, hogy járjatok szabadtéri koncertekre jo sokat, meg épitsetek koncerthelyeket a föld felszinére is ahol vannak ablakok....

amgy ennek a topicnak ugyis abban látom a végét, hogy

- te hülye fasz dohányos
- kurva anyád straight edge
-kapitalista
- kapitalista.............
[előzmény (12)]

© Szaffiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-31 08:50:55 (12)
akkor hozzá szólnék a témához

dohányos vagyok, már 11 éve, és meglepő, de van, hogy engem is zavar a nagy füst

abban benne lennék, hogy a koncert teremben nem gyújtok rá, de a kocsma részben igen

ha ilyen kompromisszumban bene vannak a tisztelt anti-dohányosok, akkor minden ok



Elejére << Előző < ... 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 > Következő >> Végére